3,921

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wedle życzenia dla Julek

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedżwież przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Młode niedżwiedzie się przeliczą,
Ich skrzydlate linie doprowadzą kraj i lichwiarzy,
Do wielkich nadużyć,krachu i ruiny,
Zamiary doprowadzą do buntu i nowego oszustwa.

Na dwa przed sześćsetnym liturgii,
Wschodnia armia Niedżwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!

Walki młodych ze sobą i z łysym,
Doprowadzą Wielką Ruś na skraj upadku,
Morze rozlanej krwi i stosy walących trupów,
Ranny niedżwiedż smacznym jadłem dla wrogów!

oczywiście interpretacja Centurion Arteuza

Żałuję, ale nie posiadam takiej wiedzy jak Arteuza Centurion i Atraktor. Bazuję na tym co Oni opublikowali oraz własnych spostrzeżeniach. Ciekawe i inne spojrzenie na temat interpretacji rzucił Norbertus ale tamto forum zostało zamknięte.
Część z wydarzeń może, ale nie musi się wydarzyć (wg słów samego Nostradamusa). Na pewno wydarzą się sytuacje opisane w Omenach, na to nie mamy wpływu, gdyż jak sądzę na osi czasu, są to wiążące punkty. Mnie osobiście interesuje to, co będzie działo się w Polsce i jej pobliżu. Podchodząc do sprawy zdroworozsądkowo to, aby USA i NATO mogły wykończyć Rosję muszą uzyskać (USA) przynajmniej cichą zgodę Chin. Chiny za darmo tego nie uczynią, więc za przyzwolenie otrzymają Tajwan i porozumienie określające strefy wpływów. Nadto Chiny chcą powrócić na ziemie, które pomimo upływu lat dalej uważają za swoje (chodzi o te tereny, które zagarnęła Rosja). Chiny w tempie zatrważającym idą w kierunku zbudowania triady atomowej i wtedy dopiero będą się w pełni liczyć jako mocarstwo światowe, które USA będą musiały brać na poważnie. Uważam że nastąpi to w czasie poniżej 5-8 lat.
Znamienne jest w tym co napisano na temat przyszłego konfliktu na Ukrainie z Rosją, że  w walkach wezmą udział USA, Anglia, Polska oraz Rumunia (nie ma mowy o innych krajach). Według słów Centuriona po tym konflikcie Polacy będą niemile widziani w Europie, z racji tego że wielu Brytyjczyków ma polec w tej wojnie. Cały czas zastanawiałem się czemu USA mają przyczynić się do upadku władzy i partii politycznych w Polsce, ale teraz po doniesieniach medialnych o pretensjach Izraela wydaje się to już zrozumiałe. Jak żaden inny kraj to Izrael posiada realne możliwości wpływu na politykę USA (banki, przemysł).
Jedno jest pewne, jeżeli Niemcy stracą finansowo, to my tym bardziej, kolejny powód aby zaistniał generał dyktator.
Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, ze stosunkowo niedawno przebywałem za wschodnią granicą i miałem możliwość porozmawiania z emerytowanym wojskowym, który powiedział mi znamienne słowa. W miastach i części europejskiej dawnego Imperium Radzieckiego jeszcze jest jako tako. Najlepiej jest w Moskwie, to jest jakby kraj sam dla siebie, ale utrzymuje ją cała Rosja. Natomiast po wsiach, małych miasteczkach jest taka bieda aż piszczy. Generalnie jakby to powiedzieć nic nowego, ale...
Narasta poczucie krzywdy i buntu (powstało zbyt duże rozwarstwienie w społeczeństwie), co prawda ten mężczyzna nie dopowiedział co ma na myśli, ale jest to zrozumiałe. Wyraźnie mi zasugerował, że grozi to wybuchem społecznym. Unikał słowa rewolucja.
Daleki jestem od ślepej wiary w przepowiednie i inne takie, ale od czasu jak śledzę wątek o Nostradamusie, to zanim cokolwiek się wydarzyło z opisywanych interpretacji, zostało to opublikowane przez Centuriona. Pamiętam, że zarzucano mu różne rzeczy. Sęk w tym że spełniło i spełnia się to na naszych oczach. I to jest niepokojące.
W czasie gdy Centurion pisał na forum, już wtedy był daleko posunięty w latach, pamiętam, że miał jakąś chorobę związaną z oczami, nie wiem czy jeszcze żyje, ale wiem że opublikował w USA książkę na temat, której zaczął dyskusję na forum Gazety Prawnej i tu pytanie do wszystkich. Czy ktoś z Was miał styczność z tą książką?

3,922

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

Sam Centurion Arteuza napisał, że jej wybuch poprzedzą następujące wydarzenia i tu cytuję: "
1.Dekadą superterroryzmu półksiężyca i zielonego sztandaru,oraz olbrzymich katastrof naturalnych wywołanymi-uwaga-działalnością gospodarczą człowieka!


Nie wiem jak z super terroryzmem, ale jakby tak popatrzeć wstecz to było już wiele takich zdarzeń. Zastanawiam się, czy Nostradamus super terroryzm definiował z punktu widzenia zdarzeń w Europie czy na całym świecie. Bo takim superterroryzmem mogą być przecież bombardowania czy wojny na Bliskim wschodzie. Dla Nas nie wydaje się to terroryzmem, ale dla  mieszkańców np. Syrii już jak najbardziej. Czy super terroryzm ma być dziełem bojówek islamskich, czy już oficjalnych władz państwowych (także islamistów) popieranych przez np. NATO czy Rosję.
Chyba, że faktycznie pierwszą oznaką super terroryzmu będzie wybuch bomby na nowym lotnisku w Berlinie. I czy czasem ten czynnik nie uruchomi zamieszek. Trudno sobie wyobrazić, żeby Niemcy czy Francuzi po tak potężnym zamachu pozostali obojętni w swojej polityce w stosunku do muzułmanów. To może być czynnik rozwalający wogóle współpracę z UE, gdyż obecnie Merkel chce, aby przyznawać środki finansowe z UE tylko państwom, które aktywnie biorą udział w lokacji uchodźców.
Co to katastrof naturalnych to część tych katastrof już miała miejsce, a ich konsekwencje oddziaływają do dzisiaj. Deepwater Horizon – największe skażenie środowiska naturalnego w Zatoce Meksykańskiej, awaria w Fukushima – Japonia. Kim Dżong Ung próbuje bomby i wywołuje trzęsienia ziemi.

tezeusz napisał/a:

2.rewolucją we Włoszech spowodowaną przez rządzenie- Wielkiego Amanta i Rozpustnika.

Powrót Berlusconiego może oznaczać trzęsienie ziemi w polityce Włoch, ale i samej UE. To może spowodować, że Niemcy i Francja będą próbowali tworzyć już własną wizję UE.

tezeusz napisał/a:

  3.Wojną domową we Francji spowodowaną przez osiadłych przybyszy proroka Mahometa.

To będzie oznaka całkowitego rozkładu UE. Wywieszone zielone sztandary i pochody muzułmanów oznaczają początek dramatu Europy na jej własnym terenie.  I czy akurat polityka obecnego rządu RP, mimo ostracyzmu i niechęci części państw UE nie okaże się w jakiś sposób „zbawienna w skutkach”? Wojna domowa to ostatnia rzecz która potrzebna w Polsce, mimo, że kraj ma być podzielony na pół. Dzisiaj jest idealnie na pół. Ściana wschodnia PIS, zachodnia PO. A gen. Dukaczewski jeździ po jednostkach wojskowych sprawdzając nastroje. Może i Skrzypczak się przyłączy z synem.  A co do KK to widać, że rozłam może nastąpić także od strony Watykanu (zmian w prawie kanonicznym), a wygoda i bogactwo już dzisiaj jest przeszkodą. Czy to nie arc. Nycz będzie budował Nycz – Tower w Warszawie pod wynajem? Atakują Rydzyka, bo wybudował Kościół, uczelnię, gdzie kształci wg swojej wizji chrześcijaństwa, ale budowanie Nycz – Tower na wynajem nijak ma się do działalności KK mimo, że ponoc pieniądze mają być przeznaczane na działalność kurii, seminarium itp. Niby to nowoczesne podejście do źródeł finansowania zadań kościoła, tylko czy KK potrzebuje, aż takiej kasy do szerzenia wiary chrześcijańskiej? Gdzie w tym wszystkim Ewangelia? Bogactwo będzie przeszkodą jak pisze Nostradamus – trafione w samo sedno!

tezeusz napisał/a:

4. wielkim nowym oszustwem na Rusi i bratobójczymi walkami spowodowanymi przez dwóch młodych współrządców t.j.wojną młodego niedźwiedzia z młodym tygrysem.     
6.zajęcie przez Chiny Tajwanu (w wyniku porozumienia z Afrykaninem) i wysłanie wojsk chińskich na Ruś w celu pomocy młodemu niedżwiedziowi.

Czy coś w polityce Rosji się zmieni. Putin za młody już nie jest. Czy Miedwiediew może być młodym niedźwiedziem? A młody tygrys? Czy tu chodzi o jakiegoś polityka rosyjskiego (oligarchę), generała, który pojawi się na scenie, a który urodził się, żył czy pracował w azjatyckiej części Rosji?? Bo tygrysy żyją w azjatyckiej części Rosji. Mam odczucia, że gdyby chodziło o Putina i Miedwiediewa to Nostradamus by napisał o dwóch „niedźwiedziach z jednego miasta” – Petersburga. Dzisiaj jednak słyszy się tylko o Putinie i trudno sobie wyobrazić Rosję bez niego. Na jego miejscu chciałbym do końca doprowadzić kampanię wojenną na Ukrainie, bo ustępując uznano by go za tchórza. Czy były członek KGB na to sobie pozwoli? Może oprócz Putnia będzie jeszcze 2 innych graczy, którzy będą chcieli odgrywać ważne role w Rosji, a wykorzystując niepowodzenia w wojnie z Ukrainą, zapragną władzy czy podziału Rosji. Jakiś wojskowy tu pasuje idealnie. I stąd braterska pomoc Chin dla młodego niedźwiedzia, aby uśpić jego czujność, osłabić wojsko rosyjskie - po takiej rewolcie będzie wyrzucanie generałów i rozwałka. Podobnie zrobił Hitler ze Stalinem. Uśpił jego czujność traktatem pokojowym. Stalin skupił się na walkach wewnętrznych, zabijając generałów, zsyłając ich na Sybir, osłabiając armię wewnętrznie, a w 1942 r. Hitler zaatakował, gdy armia rosyjska była całkowicie rozbita.

Kto wie, czy jakieś mocniejsze działania na Ukrainie nie zaczną się tuż przed lub po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu w Rosji. Putina przed ostrymi działaniami powstrzymywała Olimpiada w Sochi oraz te mistrzostwa. Gdyby brutalne działania zaczął za szybko, te dwie imprezy nie odbyłyby się i nie pokazałby Rosji jako przyjaznego i otwartego na świat państwa. Ukraina z taką Rosją nie ma najmniejszych szans, a wielu Ukraińców z landów wschodnich czuje się Rosjanami i silną więź do ojca narodów - Stalina. To może być podstawą do głębszej interwencji na Ukrainie z powtórką pomarańczowej rewolucji. Z Krymem Putin sprawdzał na ile pozwoli mu NATO i Europa. Chcąc odejść ze stołka w glorii zwycięzcy zaatakuje Ukrainę bardzo mocno.

tezeusz napisał/a:

   4.Zamieszki w Anglii po wejściu na tron nowego króla chcącego wzmocnić swą władzę.

Przed Nami abdykacja królowej Elżbiety lub jej śmierć. Co może być czynnikiem buntu? Chęć pozostania Szkocji w UE czy uzyskania całkowitej suwerenności? A może dojdzie znów do uruchomienia IRA i zamieszek na tle katolicko-protestanckich z czynnikiem muzułmańskim?

tezeusz napisał/a:

5.II wojna domowa w Ameryce rządzonej przez Afrykanina-którą Nostradamus nazywa powszechną i obywatelską.

Czy to oznacza powrót Obamy, czy na scenie pojawi się zupełnie nowy gracz i polityk murzyn? Jakby pojawił się nowy gracz, to może wyrośnie na gruncie jakiejś organizacji, wojskowy, któremu przyznają nagrodę i na fali entuzjazmu zdobędzie władzę w USA?

tezeusz napisał/a:

       7.Wojna Talibanu(skąd wiedział) z Persją(obecny Iran) i stopniowe zajęcie krajów arabskich na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce.
8.Nagły wybuch IIi wojny rozpoczęty uderzeniem Talibanu na Izrael i Chin na Rosję.

Tak, czy siak dzisiejsze zatargi z Izraelem nie służą Polsce – chociaż jestem całym sercem za obroną Polski przed oskarżeniami o holokaust. Ale jeszcze bardziej nie służą Izraelowi – wg mnie to ich zasłona dymna przed działaniami oczerniającymi i chęcią rozbicia Iranu. Wydaje się, że Izrael ma poparcie międzynarodowe, polityczne i finansowe, to tak naprawdę tworzą sobie nowych wrogów. Gdy zacznie się palić ziemia pod Izraelem, kto będzie chciał żydów przyjąć, skoro potrafią pluć na tych, którzy im pomagali? A w państwach arabskich taka narracja negatywnej postawy Polaków – chociaż to nieprawdziwe informacje – mogą ukazywać nasz kraj w zupełnie innym świetle? Czy to też może być jakimś czynnikiem, który złagodzi postawę islamu w stosunku do Polski przy współpracy z Generałem?
Gdyby coś zaczęło się dziać w Izraelu, to dziś Polska wydaje się bardzo dobrym miejscem ratunku. W Niemczech i Francji – nie mają czego szukać. O USA nie wspomnę. W Polsce, gdzie Niemcy wymordowali miliony polskich i europejskich żydów, znaleźli by przystań i ochronę przed terrorem muzułmańskim. Historia zatoczyła by koło. Dlatego, że dzisiejsze pokolenie 20-40 latków nie wie co to jest antysemityzm. Pracują z chińczykami, murzynami, muzułmanami czy żydami i im to nie przeszkadza. Ale takie działania Izraela, oskarżania Polski o antysemityzm może ich nastroić bardzo negatywnie w stosunku do innych nacji. A na pewno nastroi ich negatywnie, gdy to z ich wypłat będą opłacane jakiekolwiek reparacje czy żądania żydowskie. Polska była i jest przychylna żydom. W moim mieście są kirkuty, synagoga – zadbane. Stoją bez ochrony, barierek i asysty policji. Po cmentarzu i synagodze oprowadza Polak wyznania mojżeszowego. Żyje i pracuje. Mój dziadek zmarł na wojnie, ciocia siedziała 2 lata w obozie za ukrywanie żydów (bez obawy, nie Polak zdradził) i sam przeżywam ataki polityków Izraela na Polskę. Bo ich śmierć i poświęcenie nie może być opluwane. Przed Polską trudne czasy, ale mam nadzieję, że wyjdziemy obronną ręką.

Jak widać pewne przepowiednie Nostradamusa wyglądają dzisiaj jakby się nie sprawdziły. Chociażby o rozpustniku we Włoszech, Afrykaninie czy śniadym w USA – którzy mają rządzić. Jednak wszystko zmienne jest o czym wspomniał sam Nostradamus czy Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Mir21 (2018-02-24 11:31:50)

3,923

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam. Co to bedzie sie dzialo gdy Polska przejdzie na islam?Co z zydami,tak sie martwie;) Z Izraelem nie mamy po drodze,to mega rasisci od tysiecy lat,z niemcami trafil swoj na swego..gdy my walczylismy o nasz kraj oni paktowali z hitlerem/Adam Czerniaków mial nawet umowe na paperze ze beda mieli wlasne panstwo ale niemcy nie zamierzali jej dotrzymywac,udawali tylko do momentu ataku na kacapow/To byl element gry ze stalinem ale to juz inna historia...Chcieli na naszych trupach miec Izrael w Polsce i dzieki sowietom im sie to udalo. Zabili mase naszych patryjotow a teraz na nas pluja. Ale to dobrze  bo kraje arabskie to widza/widmo zamachow w naszym kraju sie oddala no chyba ze kacapy cos wykombinuja/.Zydzi w Izraelu to calkiem inny sort niz ci z ktorymi przed wojna zylismy w zgodzie.Wyobrazcie sobie narod ktory co roku swietuje wymordowanie elity innego narodu/60-70 tysiecy Persow/Kazdy normalny czlowiek jest dumny ze swojego nazwiska/pozmieniali po wojnie na polsko brzmiace np.od miast../ a im honor zdaje sie usunieto z napletkiem.Przejsc na Islam jest bardzo latwo,wierzymy w tego samego Boga,roznie go tylko interpretujemy.
Wszyscy znaja przepowiednie,dlatego wielcy gracze naginaja przyszlosc na wlasna korzysc,tak zgaduje.
Szalom שלום־עליכם

3,924

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może rozbuduję dręczące mnie pytanie tak ,żeby było dla wszystkich jasne...
Czemu przepowiednie dotyczące III wojny światowej Nostradamusa są nieco odmienne od innych np. Aloisa Irlmaiera, Teresy Neuman, Ojca Pio, Czesława Klimuszko, Baby Wangi itd. ?
O tyle ,że można znaleźć w tych przepowiedniach mnóstwo istotnych spójnych informacji które i u jednego i u drugich są identyczne lub przynajmniej podobne (tu chciałbym zaznaczyć ,że nie mam w tym momencie czasu na szukanie cytatów więc napiszę tyle co zapamiętałem i ewentualnie później zastąpię je oryginalnymi) np. "od wojen,ognia,mrozu i czyraków zginą prawie dwie trzecie" natomiast Irlmaier powiedział ,że w wyniku rewolucji we Francji zginie właśnie 2/3 populacji tego kraju. Inny przykład to z kolei samo rozpoczęcie wojny które w obu przypadkach uznawane jest za uderzenie Nuklearne Chin na Rosję (z pomocą bliskiego wschodu) z zaskoczenia po podpisaniu trwałego światowego traktatu pokojowego. Jest też w wielu z tych przepowiedni wzmianka o katastrofach naturalnych, 3 dniach ciemności i przykładowo zatonięciu Anglii. Podobnych przypadków jest dużo więcej jednak cały czas coś nie daje mi spokoju...
Czemu Nostradamus uważał ,że wojna będzie trwała (jak podają interpretatorzy) 27 lat + 10 lat superterroryzmu przed wojną i prawie 15 lat ery głodu i czyraków po wojnie oraz licząc od zakończenia wojny "50 będzie trwała odbudowa a po 100 będą się znowu komunikować" CZYLI CAŁE TE NIEWYOBRAŻALNE NIESZCZĘŚCIA BĘDĄ TRWAŁY POTWORNIE DŁUGO!  a wszyscy inni jasnowidze uważają ,że wojna będzie wyjątkowo krwawa lecz krótka- kilka dni,tygodni lub nieliczni maksymalnie kilka lat. I teraz nasuwa się pytanie...


Czy istnieje szansa ,że wielu badaczy Nostradamusa się myli, a On sam podaje te liczby np. "20 i 7 będzie trwała wojna, która później trzecią będzie nazwana" (27)nie jako lata tylko dni,tygodnie czy ewentualnie miesiące lub inna "ukryta" przez niego miara czasu?




PS.
Dodam jeszcze jako ciekawostkę ,że w jednym z ostatnich vlogów Krzysztof Jackowski wspomniał o pewnej sytuacji sprzed kilku lat. Gdy jego córka zapytała się gdzie w razie niebezpieczeństw w naszym kraju ma się udać. Pan Jackowski powiedział ,że do Rumunii oraz ,że kiedyś w Polsce będzie tak ,że ludzie będą bali się oddychać (nie,tu nie chodzi o smog). Od razu skojarzyło mi się to z przepowiedniami Aloisa Irlmaiera o tym ,że w czasie wojny z południa nadlecą drony i zrzucając specjalny ładunek wywołają chmurę pyłu, który będzie tak silną trucizną ,że zabijać będzie rośliny,ludzi i zwierzęta tak, że mięso będzie odpadać od kości a ciała zrobią się czarne. Potem ten pył zostanie wywiany na wschód. Skojarzyło mi się to też z Nostradamusem ,który uważał ,że w czasie wojny jednymi z najbezpieczniejszych terenów w Europie będzie Polska i właśnie wspomniana wcześniej Rumunia...

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-02-26 22:14:13)

3,925

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Jan Olszewski o „ukraińskich” zapisach w noweli ustawy o IPN: To coś pomiędzy obsesją i dywersją.

– Temat stosunków polsko-żydowskich jest zbyt ważny, by mieszać go z innymi sprawami. Oczywiście problem stosunków polsko-ukraińskich też jest istotny, ale to sprawa innego rzędu. Należy ją traktować oddzielnie. Łączenie tych dwóch tematów jest rzeczą co najmniej dziwaczną. A wrzucenie tego do jednej ustawy ma charakter czegoś pomiędzy obsesją a dywersją. Może to mocne słowa, ale tak to wygląda. Bo trudno znaleźć jakieś inne uzasadnienie – powiedział w rozmowie z „Super Expresem” Jan Olszewski, były premier RP, były żołnierz Szarych Szeregów i obrońca represjonowanych w czasach PRL.
Ustawa, oprócz penalizacji przypisywania polskiemu państwu zbrodni ludobójstwa wobec Żydów w czasie II wojny światowej, penalizuje też zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów w latach 1930-50.– Zacznijmy od początku. Zbrodnia Stepana Bandery przeciwko państwu polskiemu była tak naprawdę tylko jedna. I ci, co dziś w Polsce chętnie mówią o banderyzmie, najczęściej o niej zapomnieli. Zbrodnią tą był zorganizowany w 1934 r. zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych pułkownika Bronisława Pierackiego. I rzecz znamienna – w procesie winnych, między innymi Banderę, skazano na kary śmierci. Ale żadnego wyroku nie wykonano. Stało się tak, pomimo że minister Pieracki był jednym z najbliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego. A decyzja o niewykonywaniu wyroku śmierci musiała zapaść za wiedzą, a najpewniej na podstawie decyzji samego Marszałka. I stało się bardzo dobrze. Bo Bandera odegrał potem niezwykle ważną rolę w historii walki Ukraińców o niepodległość – powiedział Olszewski. – Niewątpliwie jest dla Polaków postacią mało sympatyczną, jego wypowiedzi na temat Polski były bardzo nieprzychylne. Ale chciałbym bardzo mocno podkreślić i dać pod rozwagę – ten człowiek nie miał ze zbrodnią wołyńską nic wspólnego.
Jan Olszewski przypomniał, że Stepan Bandera był w czasie II wojny światowej uwięziony przez Niemców w obozie koncentracyjnym. – Myślę nawet, być może wiele osób się tu obruszy, że gdyby Bandera mógł podejmować wtedy decyzje, to prawdopodobnie do zbrodni na Wołyniu by nie doszło. Po prostu był politykiem myślącym, miał wielki zmysł polityczny i zdawał sobie sprawę z tego, że po Stalingradzie i klęsce Niemców wynik wojny jest już w zasadzie przesądzony, a akt ludobójstwa wobec ludności polskiej mógł służyć tylko jednej stronie – stronie sowieckiej. A na pewno bardzo szkodził sprawie zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. I tylko ta trzecia strona może się z tego cieszyć. Bandera by to zrozumiał – podkreślił premier w latach 1991-92.
Jak powiedział, zbrodnię UPA na Polakach w latach 1939-44 wiąże się z nazwiskiem Romana Szuchewycza. – Jednak potrzeba tu bardzo pogłębionych badań. Także w kwestii roli sowieckiej w wywołaniu tej zbrodni. Osobiście doskonale rozumiem obawy Bandery, który dopatrywał się wpływów sowieckich w ukraińskim radykalnym ruchu niepodległościowym. Te obawy nosiły wręcz znamiona może nawet obsesji. Ale ta obsesja miała swoje racjonalne podstawy. Myślę, że historycy polscy i ukraińscy powinni wątek sowieckiej inspiracji dla zbrodni wołyńskiej poważnie wziąć pod uwagę. Choć zdaję sobie sprawę, że jeśli są jakiekolwiek dokumenty na ten temat, to znajdują się one w archiwach KGB – zwrócił uwagę rozmówca „Super Expressu”.
– Dziś na Ukrainie czczony jest nie antypolski, ale antysowiecki nurt w walce UPA – podkreślił Olszewski nawiązując do tego, że w latach 40. i 50. nacjonaliści ukraińscy z tej organizacji stawiali zaciekły opór NKWD i Armii Czerwonej, które dokonywało pacyfikacji i wywózek ludności cywilnej z terytorium dzisiejszej zachodniej Ukrainy.
-Błędy, takie jak wpisanie sprawy Ukrainy do ustawy o IPN, wynikają z tego, że polskim politykom sondażowe słupki przesłoniły racjonalne myślenie i realną twardą politykę. To zresztą dotyczy wszystkich opcji politycznych – zdiagnozował Jan Olszewski. – Nie może być mowy o odpuszczeniu sprawy niepodległości Ukrainy, bo po prostu to jest polska racja stanu. Dziś Ukraina właśnie walczy o swój byt państwowy. Ta wojna z Rosją może wejść w kolejną, jeszcze groźniejszą fazę. A upadek Ukrainy byłby dla nas totalną katastrofą – mówił dalej.
– Stalibyśmy się krajem frontowym. Oczywiście przynależność do Paktu Północnoatlantyckiego, współpraca z USA są bardzo cenne. Ale nie muszą być wieczne. A wtedy w razie utraty przez Ukrainę niepodległości to polska niepodległość będzie zagrożona. To nasze być albo nie być – powiedział. – – Rozumiem środowiska kresowe, ludzi, którzy stracili na Wołyniu bliskich. I do prawdy o tym, co się stało, należy dążyć. Konieczna jest tu współpraca historyków, godne upamiętnienie ofiar, upominanie się o prawdę. Nie można jednak na podstawie zdarzeń sprzed kilkudziesięciu lat i tego, że druga strona nie dokonała rozrachunku z własną przeszłością, odmawiać wsparcia sąsiada dziś walczącego ze śmiertelnym zagrożeniem. Jak przegra, to zagrożenie dojdzie do nas. Pamiętać też należy o jednej rzeczy. Wołyń był straszliwą zbrodnią, zginęło tam ponad sto tys. ludzi. Ale wobec zorganizowanej sowieckiej czy niemieckiej machiny śmierci był epizodem. Konflikt z Ukrainą jest nieraz brutalnym i przykrym, ale jednak sporem sąsiedzkim. Konflikt z imperialną Rosją jest kwestią egzystencjalną, w której na szali stoją byt i niepodległość państwa. Dlatego Polacy i Ukraińcy skazani są na współpracę. Powinni ją oprzeć na chrześcijańskich wartościach bliskich tradycji obu narodów. A kwestie zbrodni sprzed lat powinni wyjaśnić niezależni historycy.

Żródło;-
https://kresy24.pl/jan-olszewski-o-ukra … -dywersja/
------------------------------------------------------------
Artykuł został przeze mnie skopiowany z uwagi na jego wagę.
Przekłamania historyczne skrajnej faszyzująco-rasistowskiej i antysemickiej nacjonalistycznej polskiej prawicy zauważają już politycy i historycy o poglądach wybitnie prawicowo- konserwatywnych.
Takim politykiem jest między innymi Jan Olszewski,którego miałem zaszczyt poznać osobiście i zawsze go bardzo ceniłem i dalej cenię.

Z całym wywiadem udzielonym Super Ekspresowi można się zapoznać pod linkiem:

http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/olsz … 41951.html

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-02-26 22:29:15)

3,926

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Swego czasu pisałem np o przepowiedniach; fatimskich,Medjugorie(nieuznanych przez KRK)

Kto jak kto, ale Pan powinien wiedzieć, że KRK nigdy nie odnosi się oficjalnie do prywatnych objawień, które jeszcze trwają. Dopiero po ich zakończeniu jest oficjalne stanowisko Kościoła. Objawienia w Medjugorie jeszcze trwają.

pozdrawiam

3,927

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Jan Olszewski:(...)Ale chciałbym bardzo mocno podkreślić i dać pod rozwagę – ten człowiek nie miał ze zbrodnią wołyńską nic wspólnego.
Jan Olszewski przypomniał, że Stepan Bandera był w czasie II wojny światowej uwięziony przez Niemców w obozie koncentracyjnym. – Myślę nawet, być może wiele osób się tu obruszy, że gdyby Bandera mógł podejmować wtedy decyzje, to prawdopodobnie do zbrodni na Wołyniu by nie doszło(...)


prawy.pl napisał/a:

Słysząc te brednie i idąc takim tokiem myślenia można powiedzieć, że Adolf Hitler nie jest odpowiedzialny za Auschwitz, bo nigdy tam nie był albo, że Stalin nie jest odpowiedzialny za Katyń bo kiedy dokonywano tej zbrodni siedział akurat na Kremlu. Bandera jest odpowiedzialny za wołyńskie mordy, bo kreował sposób myślenia i nakreślał plany ukraińskich nacjonalistów.
Jak dowodzą dokumenty, zbrodnie dokonywane podczas II wojny światowej i po niej przez OUN – UPA zostały zaplanowane jeszcze przed wybuchem wojny.

3,928

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawa sprawa, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Prezydent Afganistanu proponuje talibom żeby zostali legalnym ugrupowaniem politycznym m. in. wraz z uniewinnieniami i uwolnieniem talibow.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia … 18599.html

3,929

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

Swego czasu pisałem np o przepowiedniach; fatimskich,Medjugorie(nieuznanych przez KRK)

Kto jak kto, ale Pan powinien wiedzieć, że KRK nigdy nie odnosi się oficjalnie do prywatnych objawień, które jeszcze trwają. Dopiero po ich zakończeniu jest oficjalne stanowisko Kościoła. Objawienia w Medjugorie jeszcze trwają.

pozdrawiam

Witam;

Nim się komuś coś bezmyślnie zarzuci to najpierw napisany tekst(,lub zdanie) należy uważnie przeczytać.
A więc;
Czy KRK uznał objawienia z Medjugorie?
Nie uznał i to napisałem.
Czy napisałem,że je odrzucił?
Nie napisałem,więc nie skłamałem.
Więc po co te złośliwości?
Nawiasem mówiąc objawienia w Medjugorie były już nie raz badane np ostatnio przez biskupa Hosera na polecenie papieża Franciszka-to po pierwsze,a po drugie-nie wszystkie objawienia były uznawane przez papieży dopiero po zakończeniu objawień.

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-02-28 20:02:15)

3,930

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

Jan Olszewski:(...)Ale chciałbym bardzo mocno podkreślić i dać pod rozwagę – ten człowiek nie miał ze zbrodnią wołyńską nic wspólnego.
Jan Olszewski przypomniał, że Stepan Bandera był w czasie II wojny światowej uwięziony przez Niemców w obozie koncentracyjnym. – Myślę nawet, być może wiele osób się tu obruszy, że gdyby Bandera mógł podejmować wtedy decyzje, to prawdopodobnie do zbrodni na Wołyniu by nie doszło(...)


prawy.pl napisał/a:

Słysząc te brednie i idąc takim tokiem myślenia można powiedzieć, że Adolf Hitler nie jest odpowiedzialny za Auschwitz, bo nigdy tam nie był albo, że Stalin nie jest odpowiedzialny za Katyń bo kiedy dokonywano tej zbrodni siedział akurat na Kremlu. Bandera jest odpowiedzialny za wołyńskie mordy, bo kreował sposób myślenia i nakreślał plany ukraińskich nacjonalistów.
Jak dowodzą dokumenty, zbrodnie dokonywane podczas II wojny światowej i po niej przez OUN – UPA zostały zaplanowane jeszcze przed wybuchem wojny.

Witam:

Kto tu pisze bzdury?
Chyba jest różnica pomiędzy tymi co siedzieli; w kancelarii III Rzeszy i na Kremlu w swoich fotelech i mieli aktualną władzę wydawając codzienne rozkazy ,a tym który siedział w obozie koncentracyjnym i czekał w jednoosobowej celi na śmierć nie mając na ówczesne wydarzenia wojenne absolutnie żadnego wpływu?
Po pierwsze Adolf Hitler i Józef Stalin sprawowali władzę dyktatorską nad swoimi państwami i narodami podpisując świadomie wiele dokumentów w tym wyroków śmierci dotyczących setek tysięcy,a nawet milionów ludzi,za które osobiście ponoszą-niestety ale już tylko historyczną odpowiedzialność-zostając na wieki wielkimi światowymi zbrodniarzami  Działali jako przywódcy państwowi konsekwentnie i z premedytacją eksterminując wiele narodów - nawiasem mówiąc nie tylko żydów.
Po drugie-odpowiadają za 50 milionów istnień ludzkich to jest za wszystkie ofiary II wojny światowej do której ich imperialna polityka doprowadziła.To oni tę wojnę spowodowali-nikt inny!
Ponieważ ją wywołali to odpowiadają za jej wszystkie nieszczęscia bez wyjątku,czyli; ofiary ludzkie i zniszczenia materialne.
Tak więc poprzez wywołanie tej wojny są też odpowiedzialni w sposób pośredni(nie bezpośredni)jako współwinni także zbrodni wołyńskiej na ludności polskiej,bo gdyby II wojny światowej nie było to do tej zbrodni w ogóle by nie doszło.
Jeśli chodzi o S Banderę to nie był on przywódcą żadnego państwa bo wolna Ukraina wówczas nie istniała.Nie miał on w czasie wojny żadnej władzy i siedział w obozie koncentacyjnym w odosobnieniu.
Dokumenty OUN-UPA sprzed II wojny światowej mówią o wysiedleniu ludności nieukraińskiej z Wołynia (nie tylko zamieszkałych tam Polaków,ale np i Żydów)a nie o ich eksterminacji to po pierwsze.Natomiast po drugie prawda jest taka,że decezja o ludobójstwie na Wołyniu zapadła w czasie trwania II wojny światowej w gronie ścisłego trzyosobowego kierownictwa(nie było tam S Bandery,bo był więziony) to jest najbardziej skrajnego skrzydła OUN( OUN-SD OUN-R, później OUN-B)zasilonego przez współpracującą z Niemcami Ukraińską Policję Pomocniczą.W marcu roku 1943 dezerterzy z tej policji zasilili w większości oddziały OUN-B, OUN-M i UPA. To właśnie głównie ci policjanci dopuszczali się zbrodni na polskiej ludności cywilnej,a akcja ta nosiła znamiona realizacji postanowień OUN-B o rozpoczęciu walki zbrojnej i planu usunięcia polskiej ludności Wołynia podjętej (jak już powyżej napisałem)przez ścisłe kierownictwo tej odnowionej w czasie okupacji organicacji wojskowo politycznej.Istotne też jest to,że działająca równolegle na Wołyniu sowiecka partyzantka zbrojna nie przeszkadzała w tym ludobujstwie na Polakach choć broniła np żydów.Sprawa zbrodni wołyńskiej jest więc bardzo złożona i nie taka prosta jak ją wielu propagandzistów politycznych przedstawia.Dla wszystkich poważnych historyków jest jasne,że S Bandera z tymi rozkazami i wydarzeniami z lat 40 tych ubiegłego wieku nie miał tak naprawdę nic wspólnego i obronił by się przed każdym niezależnym sądem.O tym właśnie powiedział były premier mecenas Jan Olszewski.
Pisanie w internecie różnych bzdur historycznych polegających na przeinaczaniu,lub pomijaniu wielu istotnych wydarzeń,a także przyjmowanie rozpowszechnionych mitów za prawdy jest od dawna rzeczą powszechną i wiadomo jakim celom i komu ono służy.
Propagandzistom politycznym powiem jedno;
W CYWILIZOWANYCH PAŃSTWACH DEMOKRATYCZNYCH NIE MA PRAWNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA ISTNIEJE TYLKO W PAŃSTWACH DYKTATORSKICH TO JEST ;AUTORYTARNYCH,TOTALITARNYCH I TEOKRATYCZNYCH.
Jan Olszewski mówiąc o osobistej odpowiedzialności S Bandery stwierdził jako prawnik tylko jedno,że w świetle istniejących faktów i dokumentów nie ponosi on(w odrużnieniu od innych działaczy OUN-UPA)żadnej odpowiedzialności za ludobujstwo na Wołyniu,pomimo,że przed II wojną światową tę organizację współ utworzył i był jej przywódcą.W czasie trwania II wojny światowej ta organizacja (jak już wspomniałem) nie była już strukturą jednolitą.Programy polityczne i dążenia militarne były różne,ale na to więziony w obozie koncentracyjnym S Bandera nie miał żadnego realnego wpływu.
I wreszcie zadam Wam zasadnicze pytania,które zadają na każdym spotkaniu historycy ukraińscy historykom polskim-a brzmią one tak;
-Polska od roku 1795 do roku 1918 jako niepodległe państwo nie istniała,więc
czy Polacy mieli wówczas prawo walczyć na ziemiach na których stanowili etniczną większość o swoją niepodległość w różny sposób np poprzez zamachy na urzędników państw zaborczych czy wywoływaniu powstańczych walk zbrojnych?
-Jeżeli tak to dlaczego odmawiacie nam Ukraińcom prawa do zamachów i walki zbrojnej o naszą niepodległość na ziemiach Galicji wschodniej w tym na Wołyniu gdziie w latach 1918-1939 żyło nas tam 5 milionów i stanowiliśmy zdecydowaną większość mieszkańców tych ziem i to od tysiąca lat?
Na te pytania odpowiedzcie sobie sami.
Historia państw i narodów graniczących i sąsiadujących ze sobą nie jest prosta,a bardzo złożona.
Albo się porozumiemy myśląc o przyszłości,albo będziemy na siebie patrzyć wilkiem i rozpamiętywać o historycznej przeszłości i kłócić się po czyjej stronie jest racja.
Czy chcemy wojny z Ukraińcami,Niemcami,Litwinami i innymi sąsiadami?
Jak myślicie jakiemu w tej chwili sąsiedzkiemu imperialnemu państwu uzbrojonemu po zęby takie kłótnie służą?
Czy wiecie,że Putin myśli o inkorporacji Białorusi i zastanawia się nad szybkim zajęciem Suwalszczyzny i części Mazur (tak jak to zrobił z Krymem i Donbasem)w celu połączenia swojego imperium z obwodem kaliningradzkim?
A kto kilka lat temu powiedział do przywódców państw zachodnich na spotkaniu w Monachium,że upadek ZSRR to największe dla Rosji nieszczęście XX wieku?
Dla Putina i jego kamaryli zajęcie Krymu,Donbasu itd to tylko wstęp do odbudowy rosyjskieja w zamyśle sowieckiej potęgi i robi onwszystko aby takie kraje jak Polska,Ukraina,Litwa,Węgry itd ze sobą skłucić,bo to jest mu na rękę.
Musicie wziąć też pod uwagę to że dalsza przyszłość UE w obecnym kształcie i NATO stoi pod wielkim znakiem zapytania,a USA coraz bardziej myśli o Azji Wschodniej i tam przeżuca swoje zasadnicze siły zbrojne i z Europy i Bliskiego Wschodu.
Upadek tych dwóch organizacji (UE I NATO)prorokuje w swoich przepowiedniach M Nostradamus tak jak zakusy Rosji na wiele ziem ościennych państw sąsiednich w tym Polski.

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-02-28 22:26:23)

3,931

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Nie uznał i to napisałem.
Czy napisałem,że je odrzucił?
Nie napisałem,więc nie skłamałem.
Atraktor.

Jaki piękny przykład manipulacji.

3,932

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

a tym który siedział w obozie koncentracyjnym i czekał w jednoosobowej celi na śmierć nie mając na ówczesne wydarzenia wojenne absolutnie żadnego wpływu?

To zobaczmy jak czekał na śmierć: (...) W Zellenbau więźniowie polityczni mieli dużo lepsze warunki bytowania niż pozostali więźniowie: byli zwolnieni z apeli, mogli otrzymywać paczki, mieli dostęp do gazet[31]. Żona Bandery mieszkająca w Berlinie miała możliwość odwiedzania męża i przysyłania mu co dwa tygodnie paczek z żywnością i odzieżą(...)

Atraktor napisał/a:

-Polska od roku 1795 do roku 1918 jako niepodległe państwo nie istniała,więc
czy Polacy mieli wówczas prawo walczyć na ziemiach na których stanowili etniczną większość o swoją niepodległość w różny sposób np poprzez zamachy na urzędników państw zaborczych czy wywoływaniu powstańczych walk zbrojnych?
-Jeżeli tak to dlaczego odmawiacie nam Ukraińcom prawa do zamachów i walki zbrojnej o naszą niepodległość na ziemiach Galicji wschodniej w tym na Wołyniu gdziie w latach 1918-1939 żyło nas tam 5 milionów i stanowiliśmy zdecydowaną większość mieszkańców tych ziem i to od tysiąca lat?
Na te pytania odpowiedzcie sobie sami.

Czy Polacy w powstaniach mordowali na niesamowitą skalę rosyjską ludność cywilną w bestialski pełen sadyzmu sposób?
Na te pytanie odpowiedzcie sobie sami.

3,933

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

Nie uznał i to napisałem.
Czy napisałem,że je odrzucił?
Nie napisałem,więc nie skłamałem.
Atraktor.

Jaki piękny przykład manipulacji.

Jeżeli o czymś się nie pisze to manipulacja?
Owszem,jeżeli ma to merytoryczne znaczenie dla sprawy.
W tym przypadku takiego nie ma.

Atraktor

3,934

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

a tym który siedział w obozie koncentracyjnym i czekał w jednoosobowej celi na śmierć nie mając na ówczesne wydarzenia wojenne absolutnie żadnego wpływu?

To zobaczmy jak czekał na śmierć: (...) W Zellenbau więźniowie polityczni mieli dużo lepsze warunki bytowania niż pozostali więźniowie: byli zwolnieni z apeli, mogli otrzymywać paczki, mieli dostęp do gazet[31]. Żona Bandery mieszkająca w Berlinie miała możliwość odwiedzania męża i przysyłania mu co dwa tygodnie paczek z żywnością i odzieżą(...)

Atraktor napisał/a:

-Polska od roku 1795 do roku 1918 jako niepodległe państwo nie istniała,więc
czy Polacy mieli wówczas prawo walczyć na ziemiach na których stanowili etniczną większość o swoją niepodległość w różny sposób np poprzez zamachy na urzędników państw zaborczych czy wywoływaniu powstańczych walk zbrojnych?
-Jeżeli tak to dlaczego odmawiacie nam Ukraińcom prawa do zamachów i walki zbrojnej o naszą niepodległość na ziemiach Galicji wschodniej w tym na Wołyniu gdziie w latach 1918-1939 żyło nas tam 5 milionów i stanowiliśmy zdecydowaną większość mieszkańców tych ziem i to od tysiąca lat?
Na te pytania odpowiedzcie sobie sami.

Czy Polacy w powstaniach mordowali na niesamowitą skalę rosyjską ludność cywilną w bestialski pełen sadyzmu sposób?
Na te pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Piszesz bzdury,które zostały wyssane z palca przez jakiegoś pseudo historyka.Powiem tylko ze Jarosława Bandera miała w czasie wojny areszt domowy i męża nie odwiedzała.
W obozach koncentracyjnych odwiedzanie nie było możliwe.Bandera zmarł w więzieniu po wojnie w roku 1959 do którego został przeniesiony.I właśnie wtedy(to jest po wojnie)jego żona go odwiedzała.S Bandera byłby uwolniony po wojnie gdyby nie sprzeciw Stalina,a później Chruszczowa.Zresztą Stalin wystąpił o jego ekstradycę,ale państwa zachodnie mu go nie wydały bo prokuratura rosyjska,a później polska nie przedstawiła mocnych dowodów na jego winy dotyczące różnych zbrodni.Po śmierci męża wraz z dziećmi wyjechała do Kanady gdzie znajduje się najliczniejsza ukraińska diaspora.
WIDZĘ,ŻE CHCESZ BYĆ MĄDRZEJSZY OD MECENASA JANA OLSZEWSKIEGO!
Na drugie pytanie tylko przykładami z różnych epok historycznych odpowiem -BO TO TEMAT RZEKA!
Owszem Polacy też mordowali-również rodaków!
Na przykład ostatnio głośna była sprawa tzw:"brygady świętokrzyskiej"współpracującej z hitlerowskimi Niemcami ,która dokonywała wielu pogromów. też ludności cywilnej polskiej.
A ostatnie wydarzenia w Hajnówce gdzie polscy nacjonaliści fetowali Burego który dokonywał pogromów ludności białoruskiej i nie tylko- na Podlasiu i Mazurach.
Podałem tylko dwa ostatnio w mediach głośne przykłady,ale było ich wiele.
Polska Państwowa Policja granatowa(nie została przez Niemców pozbawiona umundurowania i broni palnej) współpracowała z Niemcami.Wyłapywała ona żydów i nie tylko,również AK-owców.
Wśród Polaków były dziesiątki tysięcy fojzdolczy,ale też szmalcowników i band szantarzystów,którzy prześladowali żydów i Polaków im pomagających wyłudzając na masową skalę pieniądze,akty notarialne kamienic itd.Bandy te nawet rodowitych Polaków kapowali do Niemców wmawiając im że nie są Polakami,a żydami.Tylko nieliczni policjanci granatowi zrezygnowali ze służby po zajęciu Polski przez Niemców lub w służbie pomagali AK i innym organizacjom zbrojnym polskiego państwa podziemnego.
Pogromów w czasie II wojny światowej na Ukraińcach i Białorusinach dokonywano wiele Później przejmowano ich dobytek np bydłoi nierogacizne.TAKI LOS SPRAWIALI POLACY TEŻ POLAKOM I TAKICH PRZYPADKÓW RÓWNIEŻ BYŁO DUŻO,A NIE MAŁO!Wiele oddziałów NSZ dokonywało pogromów na;Żydach, Ukraińcach i Białorusinach,a zdarzało się też, że i na ludności polskiej która im nie sprzyjała.Nawet niektóre-choć bardzo nieliczne-oddziały AK w drodze REWANŻU dokonały zbrodni na cywilnej ludności ukraińskiej na Wołyniu.
ŚWIADCZĄ O TYM LICZNE RÓŻNE DOKUMENTY,BĘDĄCE RÓWNIEŻ W ARCHIWACH NASZEGO IPN I TEŻ INNYCH NP UKRAIŃSKICH.
W każdej wojnie nie wszystko jest czarno-białe!
Jeśli chodzi o Rosjan to jest to dziwne pytanie(wlaśnie manipulacyjne),bo partyzantka polska na rdzennych ziemiach rosyjskich nie działała tak jak i na chińskich,francuskich itd.
Naucz się człowieku prawdziwej historii i nie kręć faktami.Wtedy to się przekonasz,że jest ona inna niż ta wtłaczana ci do mózgu przez politycznych propagandzistów.
Wtedy dowiesz się też np,że polonizacja Ukrainy i Białorusi trwająca przez kilka wieków prowadzona głównie przez polską szlachtę i kościół rzymskokatolicki też przyniosła ze sobą wiele tragedi i dramatów ludzkich.
Utworzenie kościoła grecko-katolickiego na ziemiach wschodniej I Rzeczypospolitej było zaplanowaną brutalną polską i papieską ingerencją w jedność kościoła prawosławnego.
Chłopską poddańczą ludność ruską magnateria i szlachta polska często Złotej Ordzie tatarskiej sprzedawała w niewolę za własne długi,lub dla zysku.Wtedy za ich przyzwoleniem buńczuki tatarskie paliły wsie,rozdzielali rodziny,zabijali tych niedołężnych,a zdrowych i w pełni sił dorosłych i dzieci iwywozili na targi niewolnicze przez Morze Czarne najpierw do Bahczyseraju na Krymie,a poźniej do Konstantynopola.
Często ztatarów wspomagali w tym niewolniczym ruskim procederze zagony polskich najemnych lisowczyków!
Z tego powodu(gnębienia ludności chłopskiej) wybuchały często powstania chłopskie i kozackie,a polska szlachta i kościół były na wschodnich rubieżach I Rzeczypospolitej wprost znienawidzone-o czym nie mówi oficjalna polska propaganda pseudo patriotyczna.
To właśnie z winy polskiej magnaterii i szlachty rozwinęło się zbiegostwo chłopów na stepy Ukrainy i Kubania i zaczęła się tworzyć tzw; kozaczyzna.
Dowiesz się też,że chłopi polscy powstańców styczniowych wydawali wojsku i policji carskiej,a rannych dobijali ,a później ograbiali na polach walki nie udzielając im żadnej pomocy.TO nie były wcale odosobnione przypadki.
Legiony Piłsudskiego po wejściu do Królestwa Polskiego były wrogo przyjmowane przez ludność polską,.nie witano tych żołnierzy kwiatami bo walczyli z Rosjanami(słowianami)po stronie germańskich Niemiec.
Dowiesz się też np,że mieszkańcy stolicy po początkowym poparciu powstania warszawskiego,kiedy to po długich tygodniach walk i nieszczęść otworzyli oczy, i zorientowali się że zostali oszukani,że to była gra polityczna mająca na celu zdobycie władzy zmienili zdanie i wrogo zaczęli traktować  powstańców.Nie chcieli im już w ogóle pomagać.Przy końcu powstania często dochodziło do sprzeczek,a nawet ofiar po obu stronach!
Dziwisz się?
A co mieli robić skoro obiecano im po kilku dniach walki wolność i pomoc aliantów zachodnich,a zamiast tego utracili mieszkania,dobytek całego życia, rodziców ,dzieci,mężów,żony którzy polegli lub zostali ciężko okaleczeni itd a obiecane zwycięstwo nie nastąpiło?Moja mama urodzona w roku 1919 jako podoficer AK uczestnik powstania została rozpoznana przez sąsiadów,którzy chcieli ją zlinczować bo obwoiniali ją o osobiste tragedie,które ich w powstaniu spotkały.
O TYM W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGIO JEDNAK SIE NIE DOWIESZ BO TO PRZECIEŻ NIEWDZIĘCZNY TEMAT,CHOĆ PRAWDZIWY!
ALE JAKI NIEPOPULARNY I NIEPATRIOTYCZNY-CO?
Tylko przypadek (wybuch niewypału)moją mamę uratował przed linczem sąsiadów,z którymi do wybuchu powstania dobrze żyła.Takich linczy na powstańcach warszawskich dokonanych przez mieszkańców stolicy było wiele przypadków- tylko o tym się nie mówi.
Mogłbym tu pisać wiele na ten temat.
Wielu też Polaków(o czym nie mówi oficjalna propaganda polityczna) chciało utworzyć polski rząd,który by współpracował z Niemcami tylko,że Hitler tego nie chciał w odrużnieniu np. od Stalina.Więc co z Hitlerem Polacy nie chcieli współpracować a ze Stalinem chcieli?
Głupie,naiwne i prostackie rozumowanie!
Człowieku naucz się najpierw prawdziwej,rzetelnej historii,a nie tej jaka ci jest wbijana codziennie przez polityczną pseudo patriotyczną propagandę to dopiero możesz ze mną na ten temat rozmawiać.
Kończąc dyskusję z tobą powturzę krótko jeszcze raz  - weż się do pracy,czyli do rzrtelnej nauki historii-tej prawdziwej.

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-03-01 01:00:07)

3,935

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mam takie pytanie do Atraktora, czy sądzi Pan, że po takich słowach, które zamieścił (cytat poniżej), znajdzie się jeszcze ktoś, kto nie będzie znał intencji tych wypowiedzi. W sumie mi Pana żal. W tych słowach kończących wypowiedź, zarzucających takie a nie inne rozumowanie innym osobom, świadczy o Panu dobitnie. W tej "ekspresji" słowa (delikatnie rzecz ujmując) zatracił Pan kontrolę nawet nad ortografią.
Pan zdecydowanie płynie z "nurtem" i pewno tak zawsze było.

Atraktor napisał/a:

Piszesz bzdury,które zostały wyssane z palca przez jakiegoś pseudo historyka.Powiem tylko ze Jarosława Bandera miała w czasie wojny areszt domowy i męża nie odwiedzała.
W obozach koncentracyjnych odwiedzanie nie było możliwe.Bandera zmarł w więzieniu po wojnie w roku 1959 do którego został przeniesiony.I właśnie wtedy(to jest po wojnie)jego żona go odwiedzała.S Bandera byłby uwolniony po wojnie gdyby nie sprzeciw Stalina,a później Chruszczowa.Zresztą Stalin wystąpił o jego ekstradycę,ale państwa zachodnie mu go nie wydały bo prokuratura rosyjska,a później polska nie przedstawiła mocnych dowodów na jego winy dotyczące różnych zbrodni.Po śmierci męża wraz z dziećmi wyjechała do Kanady gdzie znajduje się najliczniejsza ukraińska diaspora.
WIDZĘ,ŻE CHCESZ BYĆ MĄDRZEJSZY OD MECENASA JANA OLSZEWSKIEGO!
Na drugie pytanie tylko przykładami z różnych epok historycznych odpowiem -BO TO TEMAT RZEKA!
Owszem Polacy też mordowali-również rodaków!
Na przykład ostatnio głośna była sprawa tzw:"brygady świętokrzyskiej"współpracującej z hitlerowskimi Niemcami ,która dokonywała wielu pogromów. też ludności cywilnej polskiej.
A ostatnie wydarzenia w Hajnówce gdzie polscy nacjonaliści fetowali Burego który dokonywał pogromów ludności białoruskiej i nie tylko- na Podlasiu i Mazurach.
Podałem tylko dwa ostatnio w mediach głośne przykłady,ale było ich wiele.
Polska Państwowa Policja granatowa(nie została przez Niemców pozbawiona umundurowania i broni palnej) współpracowała z Niemcami.Wyłapywała ona żydów i nie tylko,również AK-owców.
Wśród Polaków były dziesiątki tysięcy fojzdolczy,ale też szmalcowników i band szantarzystów,którzy prześladowali żydów i Polaków im pomagających wyłudzając na masową skalę pieniądze,akty notarialne kamienic itd.Bandy te nawet rodowitych Polaków kapowali do Niemców wmawiając im że nie są Polakami,a żydami.Tylko nieliczni policjanci granatowi zrezygnowali ze służby po zajęciu Polski przez Niemców lub w służbie pomagali AK i innym organizacjom zbrojnym polskiego państwa podziemnego.
Pogromów w czasie II wojny światowej na Ukraińcach i Białorusinach dokonywano wiele Później przejmowano ich dobytek np bydłoi nierogacizne.TAKI LOS SPRAWIALI POLACY TEŻ POLAKOM I TAKICH PRZYPADKÓW RÓWNIEŻ BYŁO DUŻO,A NIE MAŁO!Wiele oddziałów NSZ dokonywało pogromów na;Żydach, Ukraińcach i Białorusinach,a zdarzało się też, że i na ludności polskiej która im nie sprzyjała.Nawet niektóre-choć bardzo nieliczne-oddziały AK w drodze REWANŻU dokonały zbrodni na cywilnej ludności ukraińskiej na Wołyniu.
ŚWIADCZĄ O TYM LICZNE RÓŻNE DOKUMENTY,BĘDĄCE RÓWNIEŻ W ARCHIWACH NASZEGO IPN I TEŻ INNYCH NP UKRAIŃSKICH.
W każdej wojnie nie wszystko jest czarno-białe!
Jeśli chodzi o Rosjan to jest to dziwne pytanie(wlaśnie manipulacyjne),bo partyzantka polska na rdzennych ziemiach rosyjskich nie działała tak jak i na chińskich,francuskich itd.
Naucz się człowieku prawdziwej historii i nie kręć faktami.Wtedy to się przekonasz,że jest ona inna niż ta wtłaczana ci do mózgu przez politycznych propagandzistów.
Wtedy dowiesz się też np,że polonizacja Ukrainy i Białorusi trwająca przez kilka wieków prowadzona głównie przez polską szlachtę i kościół rzymskokatolicki też przyniosła ze sobą wiele tragedi i dramatów ludzkich.
Utworzenie kościoła grecko-katolickiego na ziemiach wschodniej I Rzeczypospolitej było zaplanowaną brutalną polską i papieską ingerencją w jedność kościoła prawosławnego.
Chłopską poddańczą ludność ruską magnateria i szlachta polska często Złotej Ordzie tatarskiej sprzedawała w niewolę za własne długi,lub dla zysku.Wtedy za ich przyzwoleniem buńczuki tatarskie paliły wsie,rozdzielali rodziny,zabijali tych niedołężnych,a zdrowych i w pełni sił dorosłych i dzieci iwywozili na targi niewolnicze przez Morze Czarne najpierw do Bahczyseraju na Krymie,a poźniej do Konstantynopola.
Często ztatarów wspomagali w tym niewolniczym ruskim procederze zagony polskich najemnych lisowczyków!
Z tego powodu(gnębienia ludności chłopskiej) wybuchały często powstania chłopskie i kozackie,a polska szlachta i kościół były na wschodnich rubieżach I Rzeczypospolitej wprost znienawidzone-o czym nie mówi oficjalna polska propaganda pseudo patriotyczna.
To właśnie z winy polskiej magnaterii i szlachty rozwinęło się zbiegostwo chłopów na stepy Ukrainy i Kubania i zaczęła się tworzyć tzw; kozaczyzna.
Dowiesz się też,że chłopi polscy powstańców styczniowych wydawali wojsku i policji carskiej,a rannych dobijali ,a później ograbiali na polach walki nie udzielając im żadnej pomocy.TO nie były wcale odosobnione przypadki.
Legiony Piłsudskiego po wejściu do Królestwa Polskiego były wrogo przyjmowane przez ludność polską,.nie witano tych żołnierzy kwiatami bo walczyli z Rosjanami(słowianami)po stronie germańskich Niemiec.
Dowiesz się też np,że mieszkańcy stolicy po początkowym poparciu powstania warszawskiego,kiedy to po długich tygodniach walk i nieszczęść otworzyli oczy, i zorientowali się że zostali oszukani,że to była gra polityczna mająca na celu zdobycie władzy zmienili zdanie i wrogo zaczęli traktować  powstańców.Nie chcieli im już w ogóle pomagać.Przy końcu powstania często dochodziło do sprzeczek,a nawet ofiar po obu stronach!
Dziwisz się?
A co mieli robić skoro obiecano im po kilku dniach walki wolność i pomoc aliantów zachodnich,a zamiast tego utracili mieszkania,dobytek całego życia, rodziców ,dzieci,mężów,żony którzy polegli lub zostali ciężko okaleczeni itd a obiecane zwycięstwo nie nastąpiło?Moja mama urodzona w roku 1919 jako podoficer AK uczestnik powstania została rozpoznana przez sąsiadów,którzy chcieli ją zlinczować bo obwoiniali ją o osobiste tragedie,które ich w powstaniu spotkały.
O TYM W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGIO JEDNAK SIE NIE DOWIESZ BO TO PRZECIEŻ NIEWDZIĘCZNY TEMAT,CHOĆ PRAWDZIWY!
ALE JAKI NIEPOPULARNY I NIEPATRIOTYCZNY-CO?
Tylko przypadek (wybuch niewypału)moją mamę uratował przed linczem sąsiadów,z którymi do wybuchu powstania dobrze żyła.Takich linczy na powstańcach warszawskich dokonanych przez mieszkańców stolicy było wiele przypadków- tylko o tym się nie mówi.
Mogłbym tu pisać wiele na ten temat.
Wielu też Polaków(o czym nie mówi oficjalna propaganda polityczna) chciało utworzyć polski rząd,który by współpracował z Niemcami tylko,że Hitler tego nie chciał w odrużnieniu np. od Stalina.Więc co z Hitlerem Polacy nie chcieli współpracować a ze Stalinem chcieli?
Głupie,naiwne i prostackie rozumowanie!
Człowieku naucz się najpierw prawdziwej,rzetelnej historii,a nie tej jaka ci jest wbijana codziennie przez polityczną pseudo patriotyczną propagandę to dopiero możesz ze mną na ten temat rozmawiać.
Kończąc dyskusję z tobą powturzę krótko jeszcze raz  - weż się do pracy,czyli do rzrtelnej nauki historii-tej prawdziwej.

Atraktor

3,936

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Agur
Moim zdaniem dobrze ze Atraktor pisze bo nasza edukacja historyczna jest niewystarczajaca.Znamy tylko niewielkie wycinki wlasnej historii a krajow sasiednich juz prawie wcale.Takie sa fakty.Nasza racja stanu mowi aby w obecnych realiach swiatowych nie mieszac z Ukraina. Doly smierci sa takze na Litwie i Bialorusi,nic nie pomoze wypominanie ich panu Lukaszence.Wiemy ze putin Ukrainy nie odpusci a jak ja zajmie cala przegna Ukraincow na teren naszego kraju by nas oslabic.Nastepni bedziemy my,Mazury jak kacapy zaanektuja to i Warszawa sie podda.Beda setki tysiecy zabitych,kazda rodzina kogos straci.Wielu zapewne kacapow bedzie witac kwiatami a nasza policja/duza czesc/ zmieni tylko mundurki.

3,937

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Forum o zdarzeniach przyszłych a ciśnienie rośnie gdy omawiane jest to co było.
Wrzucam ten filmik żeby pokazać jak inni nie oglądając się za siebie realizują swoje cele
https://www.youtube.com/watch?v=dF_cW-4VlAY
Jak zauważyliście elita ukraińskiej polityki to Żydzi. Co ciekawe to właśnie oni najgłośniej krzyczą "hierojom sława", a powinni najgłośniej protestować. Nam Polakom brak tej przewrotności i wyrachowania przy realizacji swoich celów. Wygląda na to że dopiero Generał Dyktator zmieni sposób patrzenia na politykę i nie oglądając się na "chrześcijańskie korzenie" wybierze islam żeby realizować swoje cele.

3,938

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Nie podawać ręki...

...Pan Olszewski zapomniał także o fakcie najistotniejszym. Bandera za antypolską działalność terrorystyczną OUN w Polsce w okresie międzywojennym, której pokłosiem były napady, zabójstwa i mordowanie Polaków (w tym za zaplanowanie zabójstwa min. Pierackiego) miał kilka wyroków śmierci...

http://macgregor.neon24.pl/post/142643, … dawac-reki

3,939

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wszyscy w europie przy wladzy to zydzi,wiekszosc prawnikow ale takze w Rosji wielu oligarchow jak np. Abramowicz,Michelson,Fridman,Wekselberg,Chodorkowski/okolo milion rosjan mieszka w Izraelu/,wielcy przyjaciele putina bracia Rotenberg,mowi sie ze sam car jak jozef stalin z narodu wybranego.Nie ma co generalizowac,od zawsze rozmnazali sie jak muslimy to jest ich zapewne duza liczba u wladzy. U nas wiekszosc po to zydzi.
Szkodza tez niestety uparcie Polsce,cytat-`Glosowanie europoslow przeciwko Polsce jest ZDRADA STANU, Kodeks Karny, Art. 129 : „ Kto dziala NA SZKODE POLSKI, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 „ . Przestepstwem jest działanie na szkodę różnych interesów Polski: gospodarczych, kulturalnych, politycznych, militarnych i innych. Podważanie jej strategicznych celów lub na ZAWIERANIU JAWNIE NIEKORZYSTNYCH KONTRAKTOW , doprowadzenie do utraty tradycyjnych rynków zbytu itd.” " Uchwaloną dzisiaj rezolucję PE przeciwko Polsce poparło pięcioro europosłów PO: Róża Thun, Barbara Kudrycka, Danuta Jazłowiecka, Julia Pitera i Michał Boni.To już kolejny raz, kiedy posłowie opozycji głosowali za rezolucją uderzającą we własny kraj." KIEDY procesy w.w. zdrajcow Polski i Polakow ?`

3,940

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor czy mógłbyś napisać  coś ku pokrzepieniu serc? A może nie jesteś w stanie  wznieść się ponad podziały." Zły to ptak co własne gniazdo kala".Znasz przepowiednie Nostradamusa ,myślisz że gdzie indziej będzie lepiej.Jak się przyjrzeć to wszyscy mają coś za uszami Jak długo mamy się jeszcze wstydzić?.