3,981

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ruan 
Jeszcze podsumowanie!
Po pierwsze mój wpis nie był do ciebie. Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem. Również swoje posty z błędami. Po trzecie postaraj się dobrze zrozumieć skierowane do ciebie pytanie. Po czwarte jak już zdecydujesz się na odpowiedz (a szczególnie za kogoś) to zrób to, odpowiadając na pytanie, a nie przez przytaczanie swoich postów – zresztą z podstawowymi błędami. Jak jest błędne początkowe założenie to później cały wywód jest nietrafiony...
Nie chce mi się pokazywać wszystkich twoich błędów. Szkoda czasu. Brak podstawowych informacji u ciebie powoduje brnięcie w przepaść. Po prostu nie popisałeś się jak dotychczas.
Ale żeby nie było!
W czasach Nostradamusa w określaniu daty najczęściej pomijano pierwszą liczbę. Nie pisano 1555 tylko 555.
I to są podstawy do wyliczeń, szukania trójki itd...
Dlatego możesz sobie na każde pytanie o błędy cytować swój wpis. I tak jest on z założenia nie do końca poprawny. Następną sprawą jest dobór wydarzeń do określenia daty... Ponownie złe trafienie może zmienić wszystko. Itd...
Arteuza Centurion obliczył inaczej datę wybuchu III wojny światowej. Tak jak wielu przed nim, nie udało mu się
(chyba - jeszcze nie wiemy) podać przybliżonej daty wybuchu wojny poprawnie. Natomiast pozostałe jego obliczenia są poprawne. Dlatego pokazał tak jak inni (pisarze) w miarę poprawny przebieg wydarzeń... 
Ruan  nie rozumiesz również mojego wpisu. Rozdzieliłem w nim (celowo) katastrofę kosmiczną od wydarzeń przed nią. Przed katastrofą mają być trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, powodzie, tsunami itd.. I to o tym okresie mówili w większości inni „do przodu widzący”.
Na koniec. Nie mam również zamiaru pokazywać wszystkich niezgodności we wpisach innych. Za dużo zachodu.
Uważam również, że niektóre rozważania na nieistotne tematy (uderzenie odłamka meteorytu) są niepotrzebne
do niczego. Szczególnie, że przy obliczeniach jest za dużo zmiennych (nieznanych) potrzebnych do prawidłowego
obliczenia choćby podstaw.
Dlatego uważam, że należy skupić się nad przepowiedniami, a nie nad obliczeniami, które dla większości nic nie mówią.
Nie obrażając kobiet.

Ostatnio edytowany przez NoNiewiem (2018-04-27 19:35:56)

3,982

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem
Człowieku twoją wypowiedź najlepiej charakteryzuje ten cytat "siła uderzenia odłamka meteorytu".
człowieku ENERGIA !!!!!!!!!!
jak dyskutować z kimś kto nie odróżnia Siły od Energii !!!!!
Cały twój wywód to bzdury bufona i rzeczy oczywiste , któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy, a pozostali to durnie.
Akurat to co napisałeś to ja doskonale wiedziałem i to wcześniej od Ciebie ponieważ czytałem Centuriona jeszcze na forum gazety prawnej.

3,983

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ta przepowiednia dotyczy raczej...Japoni.

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2018-04-27 15:35:22)

3,984

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Beatrycze napisał/a:
40kobra49 napisał/a:

Ta przepowiednia dotyczy raczej...Japoni.

A znasz,ktora dotyczy Koreii? polaczenia tych obu panstw?

    Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi. (USA)
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok (Chiny) swoim traktatem ją uratuje.

Persage XI 45, 8
Wielki Neptun odda Smokowi Formozę (Tajwan),
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

3,985

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Tak sobie czytam Twoje wpisy i co widzę – pozwalasz staremu wioskowemu durniowi wodzić się za nos.
Takich osobników traktuje się raczej z buta. Wszystko wie, wszystko jest dla niego oczywiste - a i tak pisze bzdury.
W jakim celu? Zachowuje się zupełnie jak wszystkie pisiory.

Problem starych i obcych kobiet ja rozwiązałem w prosty sposób. Nie rozmawiam z nimi.
W Twoim przypadku sama napisała cyt: „za stara jestem”  I wszystko jasne!

Czuj czuj czuwaj

3,986

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj gwynbleidd !

Mam pytanie tylko do Ciebie. Jak rozumiesz (interpretujesz) poszczególne wiersze tej przypomnianej
przepowiedni Nostradamusa. Chodzi o aspekt ekonomiczny i finansowy.

Nie chodzi o aktualny opis szeroko rozumianego rynku finansowego, tylko o informacje zawarte w przepowiedni.
Interesuje mnie Twój punkt widzenia – zapewne z zawodowego doświadczenia – jeśli dobrze rozumiem
Twój wpis na forum.

Pozdrawiam
Moogi

3,987

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziękuję za odpowiedz.

Zaczynam rozumiem Twój tok myślenia. Bardzo ciekawy jak na to forum.

Widzę jednak, że z mojej strony również należy się bardziej szczegółowy opis mojego pytania. Nostradamus w swoich przepowiedniach poruszał wielokrotnie temat szeroko rozumianego pieniądza. Opisywał również kryzys gospodarczy.

Ponieważ jest to temat dosyć skomplikowany – należy poświęcić na to trochę więcej czasu. A ponieważ nie chciałbym zakłócać – „radosnej twórczości” starszych użytkowników piszących na tym wątku – przeniosę moje rozważania na wątek na którym piszę.

Oczywiście zapraszam również Ciebie  - gwynbleidd – a jak dobrze rozumiem wybór Twojego nicka - Biały wilku czy też Geralt na założony przeze mnie wątek z pytaniami o przepowiednie Nostradamusa:

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Tam, rozwinę - jeśli będziesz zainteresowany - moje pytanie do Ciebie o aspekty finansowe.
Nie chcę również zmieniać zaplanowanego przez Ciebie planu Twoich wpisów na tym wątku.
 
Mam nadzieję na Twoją merytoryczną pomoc w zrozumieniu informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa.

3,988

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Beatrycze napisał/a:

Mowie o tym iz dobrze znam hadisy i inne zrodla tez ,ktore obszernie mowia kim jest Mahdi,tutaj np mamy na temat walki,podczas ktorej ma sie objawic Antychryst : https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Malhama_Al-Kubra
https://ghayb.com/tag/al-malhama-al-kubra/

Po wpisach widać, że na forum będzie się działo.

Mieszanie w tym temacie jest po prostu niesamowite. Ale może to dobrze dla całego forum. Do tej pory rozmowy toczyły się na podstawie przepowiedni Nostradamusa. Byli też chętni na rozmowy o łączeniu tego co napisał Nostradamus ze znanymi księgami Biblii.

Natomiast to co widzę we wpisach pani Beatrycze to włączenie do dyskusji jeszcze koranu. Problem polega na tym, że jak do tej pory nie widziałem nigdzie, na forum mówiącym o przepowiedniach Nostradamusa, żeby były wykorzystywane przystosowane legendy muzułmańskie zaczerpnięte z arabskich manipulacji koranem do tłumaczenia przepowiedni Nostradamusa.

Nie wypowiadał się też żaden specjalista od koranu. Jest to raczej normalne w kraju katolickim. Ale jak dla mnie włączenie źródeł religijnych do dyskusji mnie osobiście skreśla z listy rozmówców.

Poza tym nie jestem pewien czy pani Beatrycze wie o czym pisze!

Ale wykorzystując cytat z polskiego serialu opisującego mieszkańców ul. Alternatywy : to robi się coraz ciekawsze! 
Niestety w negatywnym sensie.

3,989

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie jest problemem ciekawość.

Pomimo tego, że przysłowie mówi, że ciekawość prowadzi do piekła.

Beatrycze napisał/a:

Mowie o tym iz dobrze znam hadisy i inne zrodla tez...

Według mnie jak ktoś pisze, że dobrze znam hadisy – to wie o czym pisze. W tym przypadku nie mam pewności na sto procent o co tak naprawdę chodzi...

Hadisy, to przecież przekazy mówiące o naukach i zachowaniach Proroka Muhammada, są dla wszystkich muzułmanów drugim najważniejszym, po Koranie, źródłem informacji o ich religii.

Dlatego w moim przypadku - więcej serdeczności nie pomoże. Ponieważ lubię wiedzieć z kim rozmawiam. Oczywiście nie narzucam swojej osoby nikomu, a tym bardziej do rozmowy.

Ale ja nie muszę w ogóle rozmawiać na te tematy. Podam dla przykładu tylko jeden link:

https://marucha.wordpress.com/2016/01/1 … -i-hadisy/

3,990

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Śniady.
Mam coraz większe wrażenie iż D.Tramp to postać Śniadego z proroctw Nostradamusa.
Muszę przyznać , że gdybym ja miał wizję Nostradamusa ,Trampa określiłbym mianem "siwy". Tylko co by to dało? W wieku Trampa większość mężczyzn jest siwa lub łysa. Takie określenie nie wiele by pomogło. I tu wychodzi geniusz Nostradamusa. O karnacji D.Trampa powszechnie pisze się , że ma dziwny , wręcz pomarańczowy kolor skóry. Teraz prezydent Korei Płd. zaczyna wzywać do przyznania Trampowi pokojowej Nagrody Nobla za doprowadzenie do rozmów , pomiędzy obiema Koreami i zapobieżeniu konfliktowi nuklearnemu. Jeśli taka nagroda zostanie przyznana Trampowi , a do tego dojdzie jeszcze atak nuklearny na wojska amerykańskie lub koalicyjne na Bliskim Wschodzie oraz katastrofy naturalne w USA i oslabienie bádź upadek amerykańskiej waluty , to D.Tramp ma wszelki przesłanki , aby być zapowiadaną postacią Śniadego z przepowiedni Nostradamusa. Niewatpliwie zakończy wówczas swoje rządy w "wielkiej niesławie"

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2018-04-30 14:28:45)

3,991

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Donald Trump jest rudy!!!!!

A widział ktoś śniadego, który ma rudy - naturalny kolor włosów. Nasza rzeczywistość i nasza wyobraźnia płata nam jak zwykle figle. A to nie ma nic wspólnego z przepowiedniami Nostradamusa. Wystarczy poczytać i porównać ich kilka.
Na temat Korei to bym był ostrożny. Nie wszystko co wyjdzie na światło dzienne musi być prawdziwe. Pospiech jest dlatego niewskazany. Nostradamus wiedział co pisze. Dlatego jak przyjmiemy jego przepowiednie jako podstawę do zastanowienia, to dowiemy się, że to wszystko co się dzieje teraz to jeszcze nie zakończenie całej sprawy.

3,992

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Trump tuszuje swoje rude plamy wątrobowe samoopalaczami!

Bardzo wiele zaczyna wskazywać na to, że Donald Trump może być Białym Wilkiem. Może też być nazywany przez Nostradamusa inaczej. Już tak było - jedna postać miała kilka różnych nazw podanych przez Nostradamusa.
Barack Hussein Obama był opisywany jako: Afrykańczyk ale i Śniady.
Przepowiednie mogą też być janusowe – mogą mówić, o dwóch lub większej ilości postaci. Dlatego te same przepowiednie przypisywane są różnym wydarzeniom i różnym osobą – wtedy te przepowiednie są uważane za janusowe.
Poza tym. Wilk to powiązanie z Niemcami. Trump jest pochodzenia niemieckiego. W takim przypadku nie zakończy Trump swoich rządów w niesławie, ale tak jak to mówi przepowiednia o domu Białego Wilka!
 
40kobra49 a czytałeś co o tym wszystkim pisał Moogi... Mnie to daje do myślenia...
http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … powiednie/

3,993

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Trump to przede wszystkim świntuch i przyjaciel Rosji a nieprzyjaciel Europy!

Gwynbleidd  Moogi jeszcze nie powiedział Tobie, że nie można się za bardzo spieszyć – na chyba, że w czytaniu albo zrozumieniu podstaw...

Jak nie słowa to może obrazek zacznie lepiej działać!

http://bi.gazeta.pl/im/b3/fb/13/z20951731Q,Grafika-po-ogloszeniu-wyniku-wyborow.jpg

3,994

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

Nie jest problemem ciekawość.

Pomimo tego, że przysłowie mówi, że ciekawość prowadzi do piekła.

Beatrycze napisał/a:

Mowie o tym iz dobrze znam hadisy i inne zrodla tez...

Według mnie jak ktoś pisze, że dobrze znam hadisy – to wie o czym pisze. W tym przypadku nie mam pewności na sto procent o co tak naprawdę chodzi...

Hadisy, to przecież przekazy mówiące o naukach i zachowaniach Proroka Muhammada, są dla wszystkich muzułmanów drugim najważniejszym, po Koranie, źródłem informacji o ich religii.

Dlatego w moim przypadku - więcej serdeczności nie pomoże. Ponieważ lubię wiedzieć z kim rozmawiam. Oczywiście nie narzucam swojej osoby nikomu, a tym bardziej do rozmowy.

Ale ja nie muszę w ogóle rozmawiać na te tematy. Podam dla przykładu tylko jeden link:

https://marucha.wordpress.com/2016/01/1 … -i-hadisy/

Moogi Ty to nie masz wstydu – pisać takie rzeczy!

Co prawda widziałem w telewizorze angielski program o muzułmańskich kobietach, które w internecie nawracają wszystkich niewiernych, ale tylko pod czujnym okiem islamskiego pana i władcy – brodatego araba. Po „akcencie” starszej osoby podczas pisania - już to widać. Zawsze stare arabki zaczynają swoje prace przygotowując grunt. Tylko na tym forum jest mało kobiet, kandydatek do wyjazdu za wiarą a tym bardziej za tą wiarą. Czytelników tego forum zainteresowały by bardziej, fajne, dorosłe ale młode dziewczyny. Efekt byłby bardziej widowiskowy. Może ma pełnoletnią wnuczkę? 
Ale poza tym, może już czas na islamizację i tego forum? Antysemitów i żydów już tu mamy, teraz czas na islamistów. Pikanterii dodaje jeszcze fakt, że ta „za stara kobieta” jak sama pisze o sobie, pisze, że ma polskie pochodzenie. Wspomina też o szukaniu najlepszego czasu wyjazdu (ze swoją muzułmańską) edukacją -  hadisami czy też innymi jej pomocami w jej wierze! Ale chyba nie do Polski...

Na razie sobie dobrze radzi. Jeszcze nie widziałem, żeby na tym forum, było takie zainteresowanie jakąś nową osobą. A za stara osoba mówiąca, że zna koran i hadisy to naprawdę ewenement. I jeszcze te jej pytania! Dlaczego jabłko nazywa się jabłko? Pytania o rzeczywistą rzeczywistość nie jest na topie. Dlaczego Mahdi to Mahdi. A gdzie to jest napisane...

Nostradamus w swoich przepowiedniach napisał o sześciu antychrystach. Pierwszym antychrystem był Napoleon, drugim antychrystem był Hitler. Trzecim antychrystem ma być potwór Mahdi itd... To Nostradamus podał m.innymi to imię w swoich przepowiedniach, jest tak często używane ponieważ, jest jeszcze w miarę łagodnym określeniem tego potwora, który będzie posiadał jako przywódca barbarzyńców jeszcze bardzo wiele tytułów arabskich znanych z historii.
Ale takie tłumaczenie jak moje jest niepopularne. Ponieważ każdy arab-muzułmanin mówi, że wie kim jest Jezus muzułmański. I właśnie ten dodatek muzułmański jest tu kluczem do zrozumienia arabów. I świadczy o braku wiedzy o wierzeniach u Chrześcijan.

3,995

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Liczba 33 i jej znaczenie w twórczości M Nostradamusa.

Liczba 33 ma ogromne znaczenie w judaiźmie,chrześcijaństwie i islamie ,ale nie tylko bo również np w hinduiźmie,buddyźmie i innych religiach.
Jest to np też liczba biblijna i koraniczna.
Ma ona również wielkie znaczenie u masonów i iluminatów. a także u różnych proroków,wizjonerów i wróżbitów(karty Tarota liczba 33).
Tak jak liczba 666 jest uznawana jako liczba oznaczająca znak bestii o której wiele napisał Arteuza Centurion tak liczba 33 jest odzwierciedleniem wydarzeń przełomowych!
Z ogromnej liczby różnych  przykładów wymienię kilka;
-Jezus Chrystus zgodnie z wiarą chrześcijańską nauczal 3 lata i został ukrzyżowany mając 33 lata,czyli liczba 33 jest tzw: mistrzowską wibracją chrystusową i ma znaczenie w tzw:kodzie Biblii również tej judaistycznej.
-Adolf Hitler doszedł do władzy w roku 1933,
-J Stalin rozpoczął politykę przymusowej kolektywizacji rolnictwa co doprowadziło do "hołodomoru",czyli wielkiego głodu na Ukrainie jak też w Kazachstanie i na Syberii.W roku 1933 rozpoczął też brutalną rozprawę z partyjną opozycją przeciwną jego rządom,
-Liczba 33 jest największym stopniem wtajemniczena u iluminatów,
-W różańcu muzułmańskim pełny sznur składa się z 99 paciorków podzielonych na 3 części,ale w praktyce używa się różańce o 33 paciorkach,ale wszystkie one służą tzw:sabbaha czyli uwielbieniu Boga,
-W hinduiźmie mówi się o jednym Bogu i 33 milionach innych bóstw,
zaś rozszczepienie litery "Y" wskazuje na święte słowo dla religii Indii; hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu i obarczone jest pełnią znaczeń ezoterycznych: Om (w brzmieniu: aum) ,przejście z jednej formy pentagramu, w drugą można uzyskać  poprzez jego obrót o 33 stopnie, zaś liczba 33 ma podstawowe znaczenie w symbolice tych religii,
-Główny pas startowy na kosmodromie Cape Canaweral na Florydzie nosi numer 33 ,ale nie tylko na nim bo np na Okęciu jest on oznaczony numerem 15/33,czyżby miało to oznaczać,że zwycięstwo PIS w wyborach parlamentarnych i prezydenckich w roku 2015 zapoczątjuje w Polsce długi etap społecznych dramatów i tragedii i zakończy się w roku 2033 kiedy to skrywający początkowo swoją muzulmańską wiarę Generał Dyktator stanie u szczytu popularności w sojuszu z Kalifatem Wielkiego Talibanu?
-Liczba 33 odgrywa też ogromną rolę w mitologii;egipskiej,greckiej,rzymskiej,starogermańskiej,starosłowiańskiej,celtyckiej a także w chińskich;konfucjaniźmie, taoiźmie i japońskiej religii szinto.
Pisać na ten temat można by było bardzo dużo(astronomia,kosmologia,matematyka itd),ale ja dotknąłem tylko tego tematu dość pobieżnie to jest przykładowo i ogólnikowo.
Przypominam,że M Nostradamus w jednej ze swoich przepowiedni(przytoczył ją swego czasu Arteuza Centurion)napisał o tym,że III (3!) wojna światowa wybuchnie w 21 wieku(2+1=3)w roku w którym suma cyfr da liczbę 3 i podzielona przez 3 da liczbę całkowitą.Matematycznie jest tu wiele rozwiązań o którch na różnych forach wiele już pisano.
Niewątpliwie liczby;666 i 33 są bardzo ważne w rozważaniach nad;omenami(proroctwami)centuriami, i przepowiedniami(prophetie)M Nostradamusa.
W zesłym roku w Atlancie (USA)odbyło się spotkanie badaczy wizjonerskiej twórczości mistrza z Salon M Nostradamusa.
Zdecydowana większość z nich przyjmuje obecnie,że rok 2021 będzie rokiem narodzin Henryka Szczęśliwego(Wielkiego Selima),a rok 2033 będzie rokiem wybuchu III (3!)Wojny światowej która w/g nich ma się zakończyć po 27 latach czyli w roku 2060!
Z przepowiedni M Nostradamusa wynika,że Henryk Szczęśliwy będzie 12 letnim dzieckiem kiedy wybuchnie III wojna światowa,a na jej arenę wstąpi w jej  końcowym etapie to jest dopiero kiedy będzie miał(uwaga) około 30 lat!Obejmie on wówczas władzę po wojnie domowej z tzw"Herkulesem"innym dyktatorem republiki francuskiej,który przez wiele lat będzie prowadził wojnę z Mahdim Kalifem WielkiegoTalibanu.Mahdi ma być od Henryka starszy o 21(2+1=3) lat!
Czyli w tym wypadku Kalif Mahdi urodziłby się na przełomie 1999/2000 roku zapewne(całkiem możliwe)w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia roku następnego w/g kalendarza gregoriańskiego.
Z ostatnich wyliczeń badaczy wynika ,że dekata Wielkiego Superterroryzmu rozpoczęła by się w roku 2023!
Najprawdopodobniej około roku 2021(2+1=3) zaczął by się tworzyć w Azji Środkowej(na ziemiach Tamerlana) tzw:"Kalifat Wielkiego Talibanu".
Przypominam też,że w czasach M Nostradamusa opuszczano pierwszą liczbę aktualnego roku to jest zamiast np napisać rok 1555 to pisano, rok 555.
I jeszcze parę zdań na temat religii w twórczoścxi M Nostradamusa.
W czasach M Nostradamusa w zachodnim kościele chrześcijańskim miała miejsce trzw:"Wielka Reformacja".
Powstawały wówczas różne nurty kościołów narodowych(np;anglikanizm i gallikanizm) i protestanckich(np;lutranizm i kalwinizm).M Nostradamus co prawda pozostał przy katolicyźmie ale uważał,że należy go też zreformować wracając do wiary ojców apostołów jak pisał i mówił. Przypominam też,że za czasów M Nostradamusa cała chrześcijańska Europa obawiała się osmańskiej Turcji,która była na owe czasy olbrzymią potęgą militarną i gospodarczą.Żadne państwo chrześcijańskie w pojedynkę nie mogło jej poważnie zagrozić.Imperium Osmańskie myślało nawet o odbiciu z władztwa Europejczyków tzw:"Nowego Świata", czyli Ameryki i jego planową kolonizację!Jest w tym temacie wiele historycznych dokumentów.M Nostradamus w jednym z  listów do królowej Francji napisał,że podobna,a nawet jeszcze bardziej niebezpieczna sytuacja powtórzy się w wieku dwudziestym pierwszym,kiedy to turbany Mahdiego opanują prawie całą Europę,a chrześcijan zamienią w swoich poddanych i niewolników.
M Nostradamus napisał też,że islam jest religią nieprawdziwą bo nie uznaje Jezusa za Syna Bożego i Zbawiciela Ludzkości a jedynie za proroka o mniejszym znaczeniu niż Mahomet,oraz uważa że jego ukrzyżowanie nie miało miejsca,że jest oszustwem.M Nostradamus znał dobrze klasyczny średniowieczny język arabski, a także Koran i sunny składające się z hadisów.Wypowiadał się na temat wielu religii w tym różnych przeinaczeń koranicznych zaporzyczonych z Biblii(Tanach) judaistycznej i chrześcijańskiej.
M Nostradamus (przypominam) opisał w swoich wizjach wiele wojen do roku 3797 w tym tą ostatnią pięcioletnią wojnę ze śmiercią trwającą w latach 3792-3797!
Przypominam też,że piąty dzień tygodnia, czyli piątek jest dniem świętym w islamie,a M Nostradamus uważał ,że piątek jest związany z różnymi ludzkimi tragediami i śmiercią.Jest dniem pechowym,a związanym z 13 dniem tygodnia szczególnie nieszczęsnym.W chrześcijaństwie piątek to dzień postu oznaczający ukrzyżowanie Chrystusa,a u muzułmanów to dzień wolny od pracy,czyli dzień radości.
Widzimy więc w obu wielkich religiach wiele przeciwieństw i sprzeczności, których tak naprawdę nie da się pogodzić.
M Nostradamus uważał ,że te dwie tak przeciwstawne w stosunku do siebie religie nie mogą ze sobą na dłuższą metę współistnieć.
Uważał,że w 21 wieku nastąpi tzw:apogeum wydarzeń w postaci Wielkiej Religijnej Wojny Światowej.Uważął ,że islam po wielkiej batalii.która pochłonie miliardy(nie miliony)ofiar w końcu polegnie ustępująć zakonom zbrojnym chrześcijan którym będzie przewodził Henryk Szcżśliwy jako Wielki Pogromca Wielbłąda i Półksiężyca,czyli pogromca jego turbanów.W/g proroctw M Nostradamusa po III wojnie światowej religia chrześcijańska już zjednoczona i całkowicie odmieniona pod każdym względem(katolicyzm,protestantyzm i prawosławie będą zniszczone i upadną) opanuje praktycznie cały świat.Ma to się dziać stopniowo w ciągu całego XXI wieku.W/g M Nostradamusa islam poniesie po początkowych sukcesach wielką śmiertelną klęskę.
Jak niektórzy pamiętają dyskusje o twórczości M Nostradamusa zamieniły się na różnych forach w dyskusje polityczne i religijne.
Takie dyskusje nie mają żadnego sensu,ponieważ M Nostradamus napisał to-co napisał i możemy się z tym nie zgadzać lub zgadzać.
Wyobraźmy sobie jakie byłyby dyskusję gdyby w swoich proroctwach napisał,że islam zwycięży,albo że J Kaczyński zostanie wielkim polskim przywódcą.
Gdyby on coś takiego napisał to bym o tym Wam powiedział,ale jego proroctwa opisują co innego.
Teksty Moogiego dają mi wiele do myślenia i przyznaję ,że wpływają one czasami na zmianę moich poglądów w temacie przepowiedni M Nostradamusa.
Myśłę,że najlepiej będzie jak skupicie się na tym co pisze Moogi,bo jego opisy proroctw i przepowiedni M Nostradamusa są bardzo interesujące i ciekawe-ja je uważnie czytam jak tylko znajduję czas. Przyznawanie się do pomyłek i błędów jest oznaką mądrości,a nie uparte trwanie przy swoich racjach wbrew wszelkim faktom.
Moogi pisze naprawdę mądre i bardzo ciekawe teksty.

Atraktor.

ps.
Ponieważ wczoraj powyższy tekst napisałem w pośpiechu z wielu błędami i nie byłem w stanie do końca go przeanalizować i poprawić to zrobiłem to dopiero dzisiaj dodająć jeszcze kilka swoich przemyśleń i rozważań.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-05-01 21:00:18)

3,996

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze nie wiadomo na pewno co będzie dalej z Trumpem.

Po tym co piszesz widać znajomość rynków finansowych. Dlatego nie wiem czy wiedza o tym, że Trump zbankrutował już co najmniej cztery razy może być pomocna zawodowo. Ale to jest ogólnie znane. Tak jak niepłacenie podatków. Oraz jego komentarze w stylu: ile bym nie zapłacił podatku to i tak go państwo zmarnuje(delikatnie mówiąc). Trump traktuje teraz jako prezydent państwo którym kieruje jak swoją firmę. Nie zależy mu na tym czy zbankrutuje czy nie. On to już zna z autopsji. Brak obycia w polityce, rozwiązłe życie, skandale prywatne ładuje swoimi wpisami do świata polityki – a to się nie skończy dobrze dla Amerykanów. Podważanie umów międzynarodowych i nie szanowanie partnerów z innych państw poza Izraelem nie wróży też optymistycznie. Wszelkiego rodzaju skłócanie państw ze sobą nie wróży dobrze. Dokładając słowa Nostradamusa nie wiadomo co o tym wszystkim myśleć. I nie chodzi o zabójstwo. W przepowiedniach jest więcej niepokojących informacji. Natomiast skutki dla polityki światowej mogą być nieodwracalne.

Poza tym nadal nie rozumiem dlaczego nowe osoby ale głównie starsza pani B. robi pewnie nieświadomie spam a może świadomie - spam na wątku. Może ktoś jej to wytłumaczy. Kopiowanie całych wpisów powinno być wtedy kiedy są one naprawdę ważne. Przykładem jest jak na razie tylko Atraktor. Ale pozostałe na tym forum wymagają przemyślenia. A na pewno nie stawianie bzdur przypadkowych wydumań obok bardzo wartościowych wpisów Atraktora. Kopiując i w kółko powielając wpisy z jednym zdaniem nieistotnego komentarza uważam za spam. Tego nie da się czytać. A co dopiero coś znaleźć.

Starsza pani B. nawet nie wie co robi. Ale inne osoby mają chyba jakieś doświadczenia z nie arabskim forum. I jeszcze ten brak samokrytyki B. Kazała się nie pouczać. Bo jest za stara. Jak ktoś jej powiedział żeby nie robiła wpisów na autorskich wątkach Moogiego. Natomiast teraz pisze do Atraktora, że nie umie znaleźć i czytać wpisów Moogiego. Mam nadzieję, że żaden pożyteczny... nie poda jej gdzie pisze Moogi, a przynajmniej zanim pozna zasady o które prosił on w swoich wpisach.  Prosił a nie nakazywał. Żeby można było spokojnie poczytać coś ciekawego. Dlatego tak rzadko pisze tu. Nie chce przeszkadzać innym. Pomimo że jego wpisy i tu są bardzo trafne.

Dlatego wszystkim nowym i starym polecam zastanowienie się nad tym jak sami chcieli by żeby wyglądały wpisy na tym forum które mają ułatwiać czytanie ale i nie stwarzać trudności w odnalezieniu wpisów innych. Bałagan na forum nie sprzyja również nowym użytkownikom. Zniechęca też innych do pisania...itd

3,997

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze dużo musisz dowiedzieć się o Moogim.

Pisał na tym wątku ale zamiast nowych wpisów, musiał stale tłumaczyć podstawy wszystkim. Nie podoba się to z zasady większości. Dlatego był opór pseudo użytkowników. Ludzie nie lubią jak mówi się im coś na co nie chcą otworzyć swoich przemyśleń. Dlatego było nieustanne tłumaczenie. Jeszcze pewnie nie wiesz ale na forum teraz już są (na innych wątkach) osoby które są odpowiedzialne za to że nie ma już oryginalnych wpisów prekursorów w internecie. Nie robili tego jeden dzień tylko całe lata. Ich zawiść wytworzyła wielu imbecyli którzy przychodząc na to forum chcieli i zakłócali merytoryczną dyskusje. Dlatego nie możesz znaleźć oryginałów.

Wracając do Moogiego – nie wszyscy na jego wątkach są mile widziani. Poczytaj wpisy innych. Niektórzy unikają jego i jego wątków. Ponieważ potrafi ostro dopiec idiotom. Nie robi tego za często ale pewnie niektórzy to zapamiętali. Musisz też wiedzieć że zawsze może zlikwidować swoje wpisy a nie tylko je zasłaniać. To nie Atraktor. Moogi radzi sobie dobrze ale pożyteczni...jak zwykle namieszają. Więc jak nie chcesz namieszać to pomyśl zanim coś zrobisz. Jak na razie jesteś jedyną osobą którą zaprosił do pisania na swoim wątku Moogi. Zawsze to może się zmienić. Jest to delikatny temat.  Dlatego Moogi zaprasza wszystkich do czytania. O pisaniu tam nie ma mowy – no chyba, że Atraktor się zdecyduje...

Ps. Wpis Moogiego na tym wątku raczej świadczy o tym, że nie interesują go wpisy pani B. Natomiast jak pojawią się jej wpisy w stylu z tego wątka. Zamknie ponownie możliwość czytania jego wpisów. To tak na przyszłość...

3,998

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze jedno!

Moogi to nie informacja techniczna. Jego wątki czytają przede wszystkim osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa. To on zawsze mówi żeby zastanowić się nad tym co się pisze – ponieważ może to ktoś przeczytać. Później będzie tylko wstyd za to co sam napisałeś. Dlatego przemyśl to co u niego piszesz. To nie tylko czytają inne osoby ale również kopiują i z powodzeniem przytaczają. Moogi raczej nie pisze o pierdołach. Dlatego w necie są już jego opracowania. Pewnie dlatego szuka mądrych rozmówców. Nie zmieniaj swoimi wpisami u niego pewnego porządku. Nawet usuń niepotrzebne bzdety.

Poza tym Moogi lubi czytać i na pewno przeczyta nasze wpisy, i to dokładnie. Dlatego nie ma powodu poruszania nieważnych spraw u niego na wątkach. Już tak było jak coś go zainteresuje na pewno to zacytuje i odpowie w swoim stylu.

3,999

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż!

Nieraz dobrze czegoś się dowiedzieć od osoby która, czyta wpisy i patrzy na twoją osobę z boku.
Ktoś mógłby się też cieszyć, że taki opis przeczytał jeszcze za swojego młodego życia. Albo że w ogóle go przeczytał.
Może sobie też zasłużyłem!

Osobiście bardzo lubię wpisy X (Iksa) są one na tyle nie skomplikowane, że dają do myślenia.
Jedyne co mogę zrobić to pomyśleć nad tymi ostatnimi.

Czy X ma rację? W każdej tezie jest zawsze jakaś cząstka prawdy. Każdy patrzy na siebie ze swojego punktu widzenia. Dlatego szczera opinia z zewnątrz nie powinna złościć...

Dzięki PanX  cool

Ale żeby nie było że pozwolę się wkręcać!

Może dobrze, żeby osoby nowe poczytały tez Twoje ciekawe wpisy. W nich właśnie jest wpis o tym jak ja na początku próbowałem reanimować ten wątek. Był on martwy od długiego czasu.

Były prośby o wpisy i były spory. Nikt też nie wierzył, że Pan Atraktor coś napisze. To właśnie wtedy w październiku 2015 roku licznik odwiedzin wskazywał 777 000 odsłon osób czytających a już po wpisach zaciekawionych, wkrótce przekroczył  931 000 odsłon.

Dzisiaj każdy może sprawdzić stan odsłon! To wszyscy piszący na tym wątku przyczynili się do takiego wyniku.
Dlatego wszyscy powinniśmy dbać o forum - a w szczególności o ten wątek.

Na koniec link do wpisów PanX

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ca-swiata/

4,000

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam Pana Atraktora!

Proszę czytać i pisać więcej na forum. Mnie dzięki temu będzie łatwiej. Pana opinia na temat moich wpisów
oczywiście jest dla mnie bardzo cenna! Za każdą z góry dziękuję.

Zapraszam również do pisania na moich autorskich wątkach. Już wielokrotnie pisałem, że Pana wpis w omawianym
temacie będzie najbardziej cenny.

Pozdrawiam i zapraszam

Moogi