4,001

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cieszę się, że Pan powrócił. Ufam, że ze zdrowiem jest lepiej.

Rzuciło mi się jednak w oczy:

Atraktor napisał/a:

Główny pas startowy na kosmodromie Cape Canaweral na Florydzie nosi numer 33 ,ale nie tylko na nim bo np na Okęciu jest on oznaczony numerem 15/33,czyżby miało to oznaczać,że zwycięstwo PIS w wyborach parlamentarnych i prezydenckich w roku 2015 zapoczątjuje w Polsce długi etap społecznych dramatów i tragedii i zakończy się w roku 2033 kiedy to skrywający początkowo swoją muzulmańską wiarę Generał Dyktator stanie u szczytu popularności w sojuszu z Kalifatem Wielkiego Talibanu?

Odbieram to jako przesadę i ewidentną nadinterpretację. Równie dobrze mógłbym przejść się po miastach całego świata, patrzeć na numery słynnych budowli i na tej podstawie doszukiwać się powiązania z Nostradamusem oraz interpretować to na korzyść/ niekorzyść każdej opcji politycznej czy wydarzeń na całym świecie. Być może tak jest, że numery na niektórych budynkach skrywają tajemnicę związaną z historią, wydarzeniami danego miejsca, ale czy akurat Okęcie ma jakieś powiązanie z Nostradamusem?

Atraktor napisał/a:

Czyli w tym wypadku Kalif Mahdi urodziłby się na przełomie 1999/2000 roku zapewne(całkiem możliwe)w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia roku następnego w/g kalendarza gregoriańskiego.

Panie Atraktorze, czy narodziny Mahdiego można łączyć z:
L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois
Du ciel viendra un grand Roy d'effrayeur
Resusciter le grand Roy d'Angoulmois.
Avant apres Mars regner par bon heur.

Tłumaczonego jako:
Rok tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć siedem miesięcy
Z nieba zstąpi wielki król trwogi
Aby wskrzesić wielkiego króla Angoulmois.
Przedtem, potem Mars panować szczęśliwie.

http://www.cybertech.net.pl/online/rozw … nostra.htm

A że mówimy dużo o islamie to tutaj film ze Szwecji i jego sztandarami:

http://sioe.pl/wideo-u-nas-majowka-a-w- … -szariatu/

Ostatnio edytowany przez Mir21 (2018-05-02 11:55:56)

4,002

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mir21
Twoje pytania są do Atraktora. Ale jeśli pozwolisz. To mała podpowiedz z mojej strony.

Centuria mówi raczej o Putinie. Nie jest to najlepsze jej tłumaczenie. Dlatego Moogi mówi o korzystaniu z oryginałów. Szczególnie tych podawanych na forum na którym pisał Atraktor. Dlaczego o Putinie? Ponieważ jest tam miesiąc siódmy (kalendarz gregoriański). A nie grudzień/styczeń. Łatwiej będzie poszukać oryginał tez po numerze. Centurie (klasyczne przepowiednie) te znane od dawna mają swoją niezmienną numerację. W oryginalnej interpretacji mowa jest o mongolskim królu przestrachu. Na forum była też ciekawa dyskusja.
Jeśli chodzi o masonów i ich numerację budynków. Masoni i numer 33. To jest temat rzeka. Na pewno w necie znajdziesz bardzo dużo informacji. Szczególnie w USA. Wiele bardzo ważnych budowli ma nie tylko numerację powiązaną z tą liczbą. Masoni je budowali i nadzorowani ich budowę. Atraktor sugeruje, że Polska może też nie być wolna od tych symboli.
Możemy jeszcze czekać na to co powie Atraktor. Ale jak dobrze wczytasz się w wpis Atraktora zauważysz, że są w nim odpowiedzi na ostatnią dyskusję na forum. Punkt po punkcie Atraktor nie wskazując na nicki użytkowników, punktuje i uzupełnia rozmowy na forum.

Ostatnio edytowany przez NoNiewiem (2018-05-02 17:53:42)

4,003

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Dziękuję za Twoją wypowiedź oraz uzupełnienie informacji o tym, czego dotyczy przytoczona przeze mnie  Centuria.

Zgodzę się, że masoni numerują swoje budynki. To temat rzeka. Być może Pan Atraktor wie coś więcej o Okęciu niż przypuszczam, stąd jego wspomnienie o tym budynku przy omawianiu cyfry 33. Dopuszczam możliwość, że to jest zbieg okoliczności, czego dałem wyraz w swoim poście, lecz nie przekreślam niczego, co by mogło świadczyć, że Pan Atraktor ma rację - może będzie miał czas odnieść się do moich wątpliwości. W moim mieście jest jeden budynek o którym wiem, że jest związany z masonerią, a w którym w czasie II wojny światowej swoją siedzibę miało Gestapo.

No i trzeba przyznać, że kobieta potrafi rozhuśtać forum smile (Beatrycze). Przyszła kobieta i odezwały się największe "wygi" tego forum, co bardzo cieszy. Kobieta pyta, kobieta błądzi i najwięksi dżentelmeni wypinają pierś, podnoszą przyłbice oraz udzielają wskazówek, która droga jest właściwa.

4,004

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mir21 napisał/a:

Cieszę się, że Pan powrócił. Ufam, że ze zdrowiem jest lepiej.

Rzuciło mi się jednak w oczy:

Atraktor napisał/a:

Główny pas startowy na kosmodromie Cape Canaweral na Florydzie nosi numer 33 ,ale nie tylko na nim bo np na Okęciu jest on oznaczony numerem 15/33,czyżby miało to oznaczać,że zwycięstwo PIS w wyborach parlamentarnych i prezydenckich w roku 2015 zapoczątjuje w Polsce długi etap społecznych dramatów i tragedii i zakończy się w roku 2033 kiedy to skrywający początkowo swoją muzulmańską wiarę Generał Dyktator stanie u szczytu popularności w sojuszu z Kalifatem Wielkiego Talibanu?

Odbieram to jako przesadę i ewidentną nadinterpretację. Równie dobrze mógłbym przejść się po miastach całego świata, patrzeć na numery słynnych budowli i na tej podstawie doszukiwać się powiązania z Nostradamusem oraz interpretować to na korzyść/ niekorzyść każdej opcji politycznej czy wydarzeń na całym świecie. Być może tak jest, że numery na niektórych budynkach skrywają tajemnicę związaną z historią, wydarzeniami danego miejsca, ale czy akurat Okęcie ma jakieś powiązanie z Nostradamusem?

Atraktor napisał/a:

Czyli w tym wypadku Kalif Mahdi urodziłby się na przełomie 1999/2000 roku zapewne(całkiem możliwe)w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia roku następnego w/g kalendarza gregoriańskiego.

Panie Atraktorze, czy narodziny Mahdiego można łączyć z:
L'an mil neuf cens nonante neuf sept mois
Du ciel viendra un grand Roy d'effrayeur
Resusciter le grand Roy d'Angoulmois.
Avant apres Mars regner par bon heur.

Tłumaczonego jako:
Rok tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć siedem miesięcy
Z nieba zstąpi wielki król trwogi
Aby wskrzesić wielkiego króla Angoulmois.
Przedtem, potem Mars panować szczęśliwie.

http://www.cybertech.net.pl/online/rozw … nostra.htm

A że mówimy dużo o islamie to tutaj film ze Szwecji i jego sztandarami:

http://sioe.pl/wideo-u-nas-majowka-a-w- … -szariatu/

Witam;

Moją wypowiedź odnośnie numeru pasa startowego na Okęciu i jego powiązanie z przepowiedniami dotyczącymmi Polski proszę traktować jako ciekawostkę po której postawiłem znak zapytania,więc możliwe że jest to moja nadinterpretacja.Tak po prostu mi się to jakoś skojarzyło więc o tym napisałem-nic poza tym.
Jeśli chodzi o centurię M Nostradamusa o roku 1999 to napewno dotyczy ona Putina.Tu chyba już nikt nie ma wątpliwości.
Datę narodzin Mahdiego jest bardzo trudno określić bo jest ona uzależniona od narodzin Henryka Szczęśliwego.Z proroctw M Nostradamusa wynika,że Henryk Szczęśliwy urodzi się w znaku Wodnika i  to w bardzo mroźny czwartek w królewskim mieście Angoulême we francuskiej Akwitanii.Koniec III Wojny Światowej ma rozpocząć w/g M Nostradamusa Erę Wodnika,która doprowadzi ludzkość do olbrzymiego rozwoju;naukowego, technologicznego i  duchowego.
Mahdi ma się urodzić w znaku Koziorożca(ale nie jest to pewne) w okolicach antycznego Babilonu-obecny Irak i wyemigrować na ziemie Azji Środkowej.M Nostradamus pisze ,że ma rozpocząć swoją działalność w niebotycznych ośnieżonych górach Kraju Tamerlana.Najprawdopodobniej w górach Hindukusz na pograniczu;Afganistanu,Tadżykistanu i Pakistanu.Ma się tam udać z wielkimi pieniędzmi i przemienić klęski Talibów w wielkie zwycięstwa.

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-05-02 22:15:12)

4,005

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Alamach część V 666,6

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi-muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł,
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami
Arteuza - Centurion

4,006

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Znalezione na wykop.pl
Jak widać scenariusz zjednoczenia półwyspu koreańskiego stał się nie tyle co możliwy... bo prawdopodobny
Wszystko wskazuje na to ,że Nostradamus swoimi przepowiedniami nas zaskoczy po raz kolejny
.
.
.

http://www.wykop.pl/ramka/4218543/kapit … nie-korei/

.
.
.

Persage XI 45, 3

Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

Persage XI 45, 8

Wielki Neptun odda Smokowi Formozę,
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-05-03 11:51:39)

4,007

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Beatrycze napisał/a:

Dzień dobry
„ Z nieba zstąpi wielki król trwogi „
Mnie sie to kojarzy tylko z narodzinami ,ponieważ o ile tłumaczenie jest prawidłowe to ze zstąpić ?
Zstąpić - urodzić sie ,wcielić ( tak myśle ) ,inna sprawa wielki król trwogi ,czyżby Putin był tym królem trwogi ? Wątpię ,ale to moje przemyślenia .
Miłego dnia

Rok tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć siedem miesięcy
Z nieba zstąpi wielki król trwogi
Aby wskrzesić wielkiego króla Angoulmois.
Przedtem, potem Mars panować szczęśliwie

Ten czterowiersz jest ciężki do zinterpretowania, bo można go tłumaczyć na kilka sposobów. Polecam Ci przeczytać ten artykuł, jak jeszcze nie czytałaś - http://www.cybertech.net.pl/online/rozw … nostra.htm .

Ostatnio edytowany przez Gammorin (2018-05-05 02:37:19)

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

4,008

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich

Mam zamiar zabrać się za lekturę wpisów na tym forum. Dlatego proszę o podpowiedz. Od czego zacząć? Czyje wpisy są wiarygodne a które nie? Atraktor jest kultowy! Ale nie ma tu wszystkich wpisów Atraktora! Dlatego czy zaczynać czytać od Atraktora? A co z tym Moogi? Co doradzicie? Na co poświęcić swój czas a co lepiej odpuścić? Może pomożecie!

4,009

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, wątki oraz opracowania założene przez Moogiego poleca sam Atraktor...  To z pewnością gwarancja jakości

4,010

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzięki za podpowiedz artikarti321

Przeczyłem przed odpowiedzią - Twoje wszystkie wpisy. Widać w nich również twoje pazurki do innych. Czy znaczy to, że tez masz swoje zdanie na wpisy delikatnie mówiąc nie kompetentne. A jak tak to jak je na szybko rozpoznać tutaj.
Przeczytałem wpisy PanX o Moogi. Ale nie tylko o nim. Nie ma on za dobrego zdania o piszących na tym forum. Mają one już trochę patyny czasu ale mówią dużo o użytkownikach forum. Moje szybkie czytanie jednak się przydaje. PanX i moja intuicja wskazała mi wpisy Moogi. Już kończę temat Polska. Natomiast trochę przeraża mnie ten wątek, na którym teraz piszę. A może tylko pisać tam gdzie pisze Moogi?

4,011

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hmmm najważniejsze są wpisy Atraktora lub na innych forach Arteuzy i Atraktora- to one zawierają największe ilości wiedzy często popartej naukowo z wieloma szczegółami których nie wychwyci ktoś nie badający Nostradamusa od dawna. Dla tego polecam ci zapoznać się przede wszystkim z ich wpisami. Posty innych osób też są ciekawe i nie można traktować ich jako niepotrzebne śmieci jednak nie każdy ma czas na tak obszerną lekturę.
Moogi tworzy pewnego rodzaju przypomnienia oraz świetne zbiory informacji udostępnionej wcześniej przez np. Atraktora... Te z kolei znajdują się(przede wszystkim) na założonych przez niego wątkach- je polecam zostawić sobie na koniec.
Warto dodać ,że jako nowy użytkownik jesteś szczęściarzem gdyż Moogi swego czasu ocenzurował swoje wszystkie posty i na przykład ja gdy dołączałem do forum nie miałem do nich dostępu przez co omijała mnie masa ważnych opracowań które dopiero od niedawna są dostępne.

PS. Pisz na tym wątku (pojawia się tu od czasu do czasu Atraktor i być może zainteresuje go coś co napisałeś) lub "zapytaj ciekawie o..." (jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie na wątku głównym bądź o czymś zapomniałeś)

Pozdrawiam

4,012

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze nie znam specyfiki tego forum. Ale dzięki podpowiedzią może nie będę na początku błądził. Co prawda lubię konkrety. I raczej szybko czytam. Dlatego już jestem po lekturze wpisów Moogi. Szczerze, to trochę przynudza. Albo dostosował swój język wypowiedzi na podstawie bywalców tego forum. Jestem przy lekturze wpisów Atraktora ale tylko tych. Jakoś nie mogę jeszcze tego ogarnąć. Przepowiednie podane przez Atraktora, tak, ale jego wpisy, zostawiają za dużo pytań do innych w tym czasie piszących, raczej niekompetentnych. Moogi to trochę prostuje. Dlatego nadal mam wątpliwości czy dobrze to odbieram.
Ps. Czy na tym forum nikt nie pisze! A może są jakieś godziny „zbiórki talentów” których nie znam?

4,013

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl napisał/a:

Mam zamiar zabrać się za lekturę wpisów na tym forum. Dlatego proszę o podpowiedz. Od czego zacząć? Czyje wpisy są wiarygodne a które nie? Atraktor jest kultowy! Ale nie ma tu wszystkich wpisów Atraktora! Dlatego czy zaczynać czytać od Atraktora? A co z tym Moogi? Co doradzicie? Na co poświęcić swój czas a co lepiej odpuścić? Może pomożecie!

Witaj. Z mojej obserwacji wynika, że ponad połowa tutaj "tłumaczonych"  i "objaśnionych" czterowierszy jest całkowicie lub w części zmyślonych, zupełnie błędnie przetłumaczonych lub zinterpretowanych w naciągany sposób. Zasadą naczelną tego forum (i podobnych) jest, że "eksperci" objaśniający masom zawiłości przepowiedni Nostradamusa traktują czytelników jak idiotów - nigdy nie podaje się oryginałów przepowiedni o których mowa, ani nawet wiarygodnych referencji do oryginałów, gdzie można by coś sprawdzić. Jest to niezwykle dziwne w temacie, który akurat wyjątkowo często wymaga powrotu do źródeł i ich re-interpretacji. Uczeni w piśmie, tutejsi eksperci utrzymują, że oryginały gdzieś są, widzieli je, ale że ich nie pokażą bo nie, i że mamy wierzyć w tę papkę, która podają, i że twórczość Nostradamusa jest niezmierzona i cyt. "cały czas odkrywa się nowe czterowiersze". Bywało, że w wyniku próby poddania czegoś w wątpliwość nastąpił wściekły atak forumowych psów, a administrator wtedy zawsze był na wakacjach. Hochsztaplerstwo z elementami wzajemnej adoracji jest tutaj uprawiane na masowa skalę. Reasumując - zapytać o materiał źródłowy przepowiedni na tym forum to gorsza obelga niż zapytać żyda o narodowość.

Ale w sumie są też pozytywy. Jakby wszystko przeczytać co tutaj napisano, ogólny obraz przyszłości wg Nostradamusa wydaje się być w miarą klarowny. Bywają rozsądne i pouczające wpisy, wpadają tutaj czasem kulturalni ludzie, którzy potrafią pokazać rozkapryszonym forumowym dostojnikom gdzie jest pion a gdzie poziom. To dlatego jeszcze czasem tutaj wpadam.

Co do twórczości Nostradamusa, żeby mój wpis nie był całkiem off-topic  - pewnie mało kto o tym wie, że Nostradamus jest również autorem m.in. książki kulinarnej na tematu konfitur. Pod tym linkiem fx Cuisine znajduje się instrukcja (ze zdjęciami) przygotowania doskonałej konfitury z czereśni wg Nostradamusa. Podany jest także oryginalny skan z publikacji Nostradamusa z roku 1555 (Atraktor, Mógi, etc. - jak widzicie - da się przytoczyć oryginał).

Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2018-05-08 14:06:33)

4,014

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl napisał/a:

Mam zamiar zabrać się za lekturę wpisów na tym forum. Dlatego proszę o podpowiedz. Od czego zacząć? Czyje wpisy są wiarygodne a które nie? Atraktor jest kultowy! Ale nie ma tu wszystkich wpisów Atraktora! Dlatego czy zaczynać czytać od Atraktora? A co z tym Moogi? Co doradzicie? Na co poświęcić swój czas a co lepiej odpuścić? Może pomożecie!

Poniżej podaję link do zawartości dawnego zlikwidowanego forum na Gazecie Prawnej. Jakiś sympatyczny człowiek zamienił to w PDFa.
https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf

4,015

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 napisał/a:

Reasumując - zapytać o materiał źródłowy przepowiedni na tym forum to gorsza obelga niż zapytać żyda o narodowość. Ale w sumie są też pozytywy. Jakby wszystko przeczytać co tutaj napisano, ogólny obraz przyszłości wg Nostradamusa wydaje się być w miarą klarowny. Bywają rozsądne i pouczające wpisy, wpadają tutaj czasem kulturalni ludzie, którzy potrafią pokazać rozkapryszonym forumowym dostojnikom gdzie jest pion a gdzie poziom. To dlatego jeszcze czasem tutaj wpadam.

Muszę podziękować za wypowiedz! Napisałem, muszę, ponieważ sam o nią prosiłem.

Przeczytałem centrala314 wszystkie (brakuje kilku) twoje wpisy. Jak by tu najdelikatniej to powiedzieć. Bardzo mi przykro, że osobiste urazy wpływają na twoje wpisy na tym ale i innych forach. Czytając dostępne jeszcze forum, skopiowane z gazety prawnej, widziałem tam również twoje wpisy. Tam też, pomimo, wspólnego wroga, nie znalazłeś zrozumienia.
Nie jest to moja sprawa, poza tym, ja potrafię samodzielnie czytać i to ze zrozumieniem.
Kierując się tylko osobistą, chorą jak dla mnie, ambicją i urażoną dumą, niestety nie znajdziesz oryginałów, ani w bibliotece, ani w internecie, mało tego nie zdobędziesz również porządnego wykształcenia w żadnej dziedzinie, ponieważ, nauczyciele mają swoje preferencje i przyzwyczajenia.
Poza tym ludzie z zasady nie lubią donosicieli, to brzydka pozostałość po komunie. Nieraz wyssana z mlekiem swoich rodzicieli. Natomiast otwarty antysemityzm w pakiecie z donosicielstwem do admina, niestety jak na razie, wyklucza ciebie z mojego grona rozmówców.
Jako nowy użytkownik nie przekreślam niczego i nikogo, dlatego również mogę otworzyć czystą kartę w tym wypadku.
Ale tego muszą chcieć, po przemyśleniu, dwie strony!

Ostatnio edytowany przez Aerodaktyl (2018-05-08 16:49:25)

4,016

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Beatrycze napisał/a:

Dobry wieczor,jak ktos ma ochote takie ciekawostki tu znalazlam.Nie powiem,ze mnie to cieszy,zaczynam sie glebiej zastanwiac nad przepowiedniami Nostradamusa i wiecej analizowac.


Ten system będzie wiedział o Tobie wszystko. Teraz jest testowany, od 2020 roku zacznie działać w Chinach
Blisko miliard obywateli Chin od 2020 roku trafi do systemu Social Credit System.
Oznacza to, że sztuczna inteligencja na bazie algorytmu będzie nas oceniać - sprawdzi czy jesteśmy dobrymi obywatelami i czy nie stanowimy niebezpieczeństwa dla porządku publicznego.
https://www.facebook.com/toteraz/videos … mp;theater

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/scs- … o,128,2284

Tak się zastanawiam czy to może mieć jakiś pośredni lub bezpośredni związek z napływem imigrantów z Chin do Rosji i Europy. Jak ktoś czytał tłumaczenia Artuezy czy Atraktora to z pewnością wie, że te wydarzenia będą miały miejsce przed III WŚ. Ciekawe czy jest jakaś Centuria Nostradamusa opisująca właśnie te wydarzenia, bo ja nie mogę nic znaleźć.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

4,017

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 napisał/a:

Co do twórczości Nostradamusa, żeby mój wpis nie był całkiem off-topic  - pewnie mało kto o tym wie, że Nostradamus jest również autorem m.in. książki kulinarnej na tematu konfitur. Pod tym linkiem fx Cuisine znajduje się instrukcja (ze zdjęciami) przygotowania doskonałej konfitury z czereśni wg Nostradamusa. Podany jest także oryginalny skan z publikacji Nostradamusa z roku 1555 (Atraktor, Mógi, etc. - jak widzicie - da się przytoczyć oryginał).

Zawsze znajdzie się ta jedna osoba, której się wydaje, że wszystko wie najlepiej.
Problem pojawia się wtedy gdy zaczyna coś, na czym kompletnie się nie zna.

Dlatego, tak na szybko!

To nie są żadne poważne oryginały – to co przytoczył centrala314 – to bujdy dla małych dziewczynek. Pokazujące, jakąś kartkę (jakiś przedruk) nie wiadomo z czego, a tym bardziej z którego wydania, przedruku nie oryginału.

Tak samo oryginalne, jak wszystkie jego niekompetentne i nieżyczliwe wpisy. To są po prostu face newsy. Niby ocierające się o prawdę ale nie mówiące w zasadzie nic.

Nostradamus napisał i przekazał do druku bardzo wiele swoich dzieł. Były to tłumaczenia z klasycznych języków - łacina, greka, ale nie tylko. Jego prace były wydane jak również przedrukowywane na inne jemu współczesne języki. Jest tego naprawdę dużo.

Wiele z twórczości Nostradamusa zostało zarekwirowane przez działającą w tamtych czasach Świętą Inkwizycje. Niektóre zaginęły, całe nakłady były również niszczone na polecenie władz kościelnych. Dzieła Michela Nostradamusa były na indeksie zakazanych dzieł.

Niektóre dzieła Nostradamusa bardzo szybko zyskiwały ponadczasową popularność. Jednym z takich utworów jest wydawana w różnych konfiguracjach wspomniana medyczna książka kucharska, przydatna w leczeniu zarazy i przy przygotowywaniu kosmetyków oraz żywności.

Wydawana od 1552 roku, posiadała już w czasach Nostradamusa, przeszło trzydzieści wydań (wznowień) - tłumaczonych również na inne języki. . Nie była to wcale książka tylko o konfiturach.

Michel Nostradamus (ustatkował się) poślubił  Anne Ponsart Gemmelle, osiadł w roku 1547 w Salon-de-Provence, nazywanym w owym czasie Salon-de-Craux. Od tego czasu rozpoczęła się w życiu Nostradamusa przygoda związana z zarobkową publikacją jego dzieł.

Jego najbardziej znane medyczne książki to; tłumaczenie rzymskiego lekarza – Dzieła Galena, oraz Le Traité des Fardements et Confitures.

Po tym jak wraz z żoną prowadzili wytwórnię kosmetyków! Początkowo dla swoich przyjaciół wydał medyczną książkę kucharską w 1552 roku, natomiast ponowną popularność, zyskało dopiero wydanie z roku 1555, kiedy to Nostradamus wydawał już swoje Prognostyki z których są (w uproszczeniu) jego przepowiednie.

Ta medyczna książka zawiera również bardzo cenne wskazówki autobiograficzne o Nostradamusie. Pierwsze wydanie zawierało dwie części. Pierwsza o kosmetykach (makijaż, płyny i perfumy) a druga o żywności (dżemy, galaretki i wino).

Oryginalna książka, nie jakaś strona z nieznanego przedruku. Zawiera wiele rozdziałów ale również kilka podtytułów (cztery) – a jeden z nich posłużył do wydania współczesnego przekładu wykorzystanego najprawdopodobniej w linku. Nie będę podawać podtytułów ponieważ niepotrzebnie ułatwiły by one ich znalezienie.

To mogą być te nie oryginały centrali314:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51Ns4lT%2BJqL._SX299_BO1,204,203,200_.jpg

Pozytywne myślenie przede wszystkim!  Złe założenie = niewłaściwe wnioski!

Na temat - według mnie - oryginałów tej książki Nostradamusa – jak czas pozwoli  - to napiszę i pokażę jej różne wydania – na spokojnie, w trochę późniejszym czasie.

4,018

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

To nie są żadne poważne oryginały – to co przytoczył centrala314 – to bujdy dla małych dziewczynek. Pokazujące, jakąś kartkę (jakiś przedruk) nie wiadomo z czego, a tym bardziej z którego wydania, przedruku nie oryginału.

Oto osoba roztrząsająca od lat na tym i innych forach dziesiątki wyssanych z palca przepowiedni Nostradamusa ma czelność poddawać w wątpliwość oryginalność XVI-wiecznych druków, które ma przed oczami.

Zostawiam to bez komentarza.

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2018-05-10 12:13:51)

4,019

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 napisał/a:

Oto osoba roztrząsająca od lat na tym i innych forach dziesiątki ... przepowiedni Nostradamusa ma czelność poddawać w wątpliwość oryginalność XVI-wiecznych druków, które ma przed oczami.

Właśnie od takiego wpisu należało zacząć.

Wcale nie chodziło o jakiekolwiek oryginały!

Chodziło o moje wpisy na forach dotyczące twórczości Nostradamusa. A raczej o wszystkie merytoryczne wpisy w temacie przepowiedni Nostradamusa. Nie można było tak napisać od razu. Jesteś po prostu zawistnym idiotą.

Nie dosyć, że przeszkadzasz innym w czytaniu i pisaniu o tym co ich interesuje - to jest ich osobisty wybór - to jeszcze (poza tematem wiodącym) nie potrafisz zrozumieć znaczenia zdawało by się prostego słowa – oryginał.

Ja przywiązuję wagę do takich słów jak: oryginalny druk, oryginalny wpis...itd 
Mnie nie wystarczą jakieś przypadkowe fotki wyrwane z kontekstu całego dzieła.

Staram się docierać do wiarygodnych źródeł. Najlepszym wyborem w tym przypadku są biblioteki ze starodrukami. Wtedy tez można zweryfikować dostępne kopie. Nie tylko wiem czego szukać, ale nie mam obaw dotyczących tego, że ktoś to przeczyta ze zrozumieniem.

Człowiek nieznający się na danej rzeczy, niekompetentny w danej dziedzinie; laik, dyletant... to jednym słowem – profan.
W tym wypadku - poznając prawdziwe intencje osoby (centrala314) – nie ma potrzeby więcej o tej osobie mówić.


Natomiast dla wszystkich innych osób, które są zainteresowane tematem (też na szybko)
publikuję kilka kopi oryginalnych starodruków.

To jest to wydanie z roku 1555 wraz z ręcznie napisaną stroną dzieła.
Lyon, Antoine Volant, 1555;


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-abmEVi.jpg?v=6 https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-voLD9V.jpg?v=5


Natomiast omawiana wcześniej fotka, raczej nie pochodziła z tego wydania z 1556 roku. Mogła być np. skopiowana z jakiegoś wydawnictwa z naszych czasów, które wykorzystało kopie z innego roku, innego wydania, ale możliwości
może być jeszcze wiele...

Lyon, Antoine Volant, 1556;


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-S8kIhG.jpg?v=4


I jeszcze mały bonus w temacie przedruków w innych językach
Augsburg, Georgen Willer 1572, - kopia z oryginału


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-IsSLrb.jpg?v=3


Jakie źródła oryginałów, taka znajomość tematu...

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-05-11 11:06:21)

4,020

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

artikarti321 napisał/a:

Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

Persage XI 45, 8
Wielki Neptun odda Smokowi Formozę,
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

Pozwólcie, że powrócę to tych Persage, dlatego, że to się prawdopodobnie dzieje na naszych oczach. Jak myślicie, czy te wydarzenia po części już się wydarzyły czy cała rozgrywka jeszcze przed Nami. Nostradamus pisał "Czerwona Północ zagrozi Neptunowi". W moim odczuciu ani wcześniejsze władze Korei północnej, ani Kim jeszcze nie zagrozili bezpośrednio, realnie USA. Póki co były takie przed bokserskie przepychanki, opluwanie i straszenie, że Kim wystrzeli, a USA wysyłali lotniskowce itp. Czy Nostradamus pisałby tylko o przypuszczeniach? Raczej nie - prędzej o realnych zagrożeniach. Ponadto Chiny siedzą cicho, a Smok ma uratować Koreę przed wielkim ogniem, więc najbliższe rozmowy na linii USA-Korea wydają się, że będą passe, być może zerwane, z urażoną dumą Kima czy Trumpa - a zniewaga krwi wymaga.

Skoro USA mają dać błogosławieństwo do przejęcia Formozy przez Chiny to udział CHRL w zjednoczeniu Korei będzie istotny. Dopuszczam jednak możliwość, że wszystkie te sprawy odbywają się i rozgrywają w kuluarach, przez cichą dyplomację Chin, USA czy Korei i że takie zagrożenie atomowe już wystąpiło (tak samo było w przypadku zagrożenia wojną atomową w 1983 r. ze strony ZSRR w czasie zimnej wojny, gdy  porucznik Stanisław Pietrow mógł wcisnąć przycinki uruchamiając setki rakiet z głowicami nuklearnymi, bo zawiódł system OKO. O tym jak świat był blisko całkowitej zagłady dowiedzieliśmy się wiele lat później). A w najbliższych miesiącach, świat medialny będzie pokazywał tylko uśmiechnięte twarze Trumpa, Kima oraz innych przywódców którzy podają sobie ręce i rozmawiają o międzynarodowej współpracy, rozbrojeniach, zjednoczeniu. 

Czy jest to realne – jakoś mi się nie chce wierzyć, chociaż ZSRR też miał być wieczny i niepokonany. Nostradamus pisał, że ma nastąpić zjednoczenie bez armii. I mam wiele pytań czy: Szykuje się aksamitna rewolucja, pokojowa transformacja ustrojowa? A z racji tego, że Korea posiada arsenał nuklearny ma być pod stałym nadzorem i kontrolą mocarstw sprzymierzonych – ONZ? No i wreszcie pytanie – co z tego miałby Kim Dżong Un? Jakoś ciężko sobie wyobrazić, że facet z własnej, nieprzymuszonej woli rezygnuje z całkowitej władzy na państwem i daje się „rządzić” mocarstwom sprzymierzonym. Na taką okoliczność będzie miał raczej niewiele do powiedzenia, a ponadto za zbrodnie które ma na sumieniu, grozi mu na dzień dobry Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Pomyślcie o zeznaniach tysięcy ludzi z obozów pracy przed Trybunałem Sprawiedliwości. Kto będzie chciał wtedy z Kimem rozmawiać, kto jemu i jego generałom zapewni ochronę za zbrodnie przeciwko ludzkości, jak świat pokaże obóz pracy, zwłoki ludzi, umęczonych dzieci? Jest co prawda takie powiedzienie: Zabij jednego, dostaniesz dożywocie. Zabij miliony, będziesz błogosławiony i czczony jako wódz narodu! A może Kima już nie będzie i dlatego w aspekcie zjednoczenia obu Korei tak ważną rolę odegrają państwa sprzymierzone, a zagrożenie nuklearne będzie wynikało z przepychanek wewnętrznych w Korei Północnej? Chociaż wydaje się, że Nostradamus wspomniałby o śmierci przywódcy Kima, skoro pisał o zjednoczeniu Korei.

Jestem ciekaw jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie zjednoczenia Korei.