41

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

artikarti321

Aerodaktyl ma w sumie rację, którą zresztą sam potwierdzasz w swoim wpisie. Wszyscy czekają jak na zbawienie, na nowe wydarzenia. Tak bezczynnie (nie pisząc nic) można sobie czekać jeszcze długo. Doprowadzi to jak zwykle do zamrożenia wątków mówiących o przepowiedniach Nostradamusa. Jak sobie przypominam – to nie było to za dobre – dla forum, ale przede wszystkich dla aktywnych użytkowników. Taki marazm denerwował również Atraktora – i jak widać – źle wpływa również na Moogiego. Jest coraz mniej jego wpisów. Nie jest to za ciekawe, patrząc na poprzednie wydarzenia. Moogi po prostu - tym razem może wykasować swoje wpisy – a nie zasłaniać.

Na Atraktora nie można liczyć również z uwagi na wesołe towarzystwo antysemitów. Których wpisy doprowadziły już do zamknięcia co najmniej dwóch forów na których się udzielali. Dlatego może również liczą na zamknięcie tego forum...
Jak nie to, zostanie tylko liczyć na przypadkowe nowe osoby. Inni użytkownicy jak do tej pory nie pokazali nic ciekawego. Zresztą jak długo można powtarzać podstawy. Już od wielu lat nic się nie zmienia. Moogi się napracował - żeby reaktywować ponownie forum. Ale czy to ma sens – jak tylko on w miarę regularnie dokonuje merytorycznych wpisów...
Jeśli wszyscy chcemy żeby forum nadal funkcjonowało – musimy włączyć się aktywnie do rozmów w temacie przepowiedni Nostradamusa. Trzeba wygospodarować trochę czasu – żeby przygotować a potem opublikować swoje wpisy.

Artikarti321 to nie ty pisałeś o zainteresowaniu nową bronią o której pisał Nostradamus. Wystarczy wyszukać i przypomnieć przepowiednie mówiące o nowej broni. Jak zrobisz to dobrze to inne osoby włączą się do dyskusji.
Trzeba tylko spróbować...

42

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Do PanX


Zależy mi na tym forum więc rzeczywiście odnajdę trochę czasu i pozbieram te strzępki o technologii min. wojskowej wśród cztero i sześciowierszy M.Nostradamusa... Jednak cudów nie będzie- Niestety, Arteuza oraz Atraktor często wspominali coś o broni jednak nie podawali czterowiersza np. Arteuza pisał ,że w czasie III wojny światowej zostanie wynaleziona (przez Polskich naukowców) broń laserowa o różnym stopniu rażenia ,która zastąpi broń palną, będzie ona dostarczona przez Polskie Siły Specjalne potajemnie do armii Henryka Szczęśliwego co przyczyni się do możliwości odbicia Europy z rąk Talibanu. Możliwość zastosowania bojowo takich karabinów laserowych jest moim zdaniem mało prawdopodobna z wielu powodów i z chęcią bym przestudiował te konkretne przepowiednie w celach analizy i być może poprawy Pana Arteuzy ale nie są i raczej nie będą one dla mnie dostępne.


A to nie jest wyjątek, jest tego dużo więcej!

Szkoda, bo moja wiedza w tym zakresie się marnuje a moglibyśmy wszyscy na tym skorzystać.

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-06-10 22:28:27)

43

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

artikarti321

Podoba mi się twoja pewność siebie w temacie nowej broni opisanej przez Nostradamusa. Ale jak zwykle ten temat jest jeszcze mało rozpracowany. Dlatego też pogadam jeszcze z Moogim o tym temacie. Jak zwykle pewnie pomoże i podpowie dużo ciekawych tematów...
Natomiast z mojej skromnej wiedzy w tym temacie, mogę tylko powiedzieć tyle, że rozwój naszej polskiej myśli wojskowej nastąpi dopiero...za czasów generała dyktatora... To wtedy, jako sojusznik Talibanu - Polska będzie miała duży wpływ na rozwój nowej broni. Nastąpi to dzięki napływowi ogromnych środków finansowych, który jak zwykle to bywa, zostanie przekierowany na utajnione potrzeby generała dyktatora.  Będzie to również zaopatrzenie i aprowizacja armii Mahdiego...

Natomiast jeśli potrzebne są jakieś przykłady osób piszących o broni współczesnej - to na forach pisał starszy facet Jan Old – jego wpisy cieszyły się dużą popularnością – pomimo tego, że na początku nie za bardzo rozumiał idee pisania o przepowiedniach Nostradamusa. Robił to przy okazji  na forum, ale nie bez wsparcia Atraktora. Jeśli chcesz możesz i ty o tym pisać na głównym wątku stworzonym dla Atraktora (były tam też takie „wojskowe” wpisy).
Ale jak zwykle jeszcze raz przypominam – to o czym pisał Nostradamus – jeszcze dosyć długo nie będzie dla większości osób oczywiste...indywidualna broń laserowa...broń soniczna...broń próżniowa...RAYPOZ... działa na księżycu...Polacy podbijający podróże kosmiczne...itd..  A to tylko małe próbki...

44

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Aerodaktyl napisał/a:

...Użytkownicy tego forum zachowują się tak jakby ich to nie interesowało. Jest całkowity brak dyskusji. Możliwe jest również to, że większość nie może uwierzyć w wypełnienie się tych opisanych wydarzeń...
...Czy naprawdę wszyscy czekają tylko na wybuch III wojny światowej!

Jest wiele powodów wpływających na aktywność użytkowników zainteresowanych przepowiedniami na tym forum.

Głównym powodem jest niesłuszne przekonanie bardzo wielu osób, że mamy wszyscy jeszcze bardzo dużo czasu na czytanie i rozmowy o przepowiedniach Nostradamusa. Niestety wszystkie przykłady z forów na których była merytoryczna dyskusja o przepowiedniach Nostradamusa mówią co innego.

W internecie nic nie ginie – do wszystkiego co zostało w nim napisane mamy dostęp? Niestety tak myślą tylko osoby nie mające za dużego doświadczenia z informatyką. Profesjonalny informatyk potrafi usunąć całe forum w taki sposób żeby inne osoby nie miały do niego dostępu.

Kiedyś wpisy z forum gazety prawnej były wszędzie – wyszukiwarki pokazywały wpisy Panów Arteuzy i Atraktora na pierwszych pozycjach. A dzisiaj nie ma ich w internecie prawie wcale. Zostały skasowane i zamknięte pierwsze fora na których pisali prekursorzy. Teraz już nie są tak łatwo dostępne w internecie. W sumie zostało jeszcze to forum...

Pytanie podstawowe na jak długo jeszcze!

Wszyscy myślą, że mają jeszcze czas. Jest to błędne założenie początkowe. Dlatego wszystkie późniejsze wnioski będą błędne. Niestety to muszą wszyscy zainteresowani zauważyć samodzielnie. Raczej nikt im tego nie wytłumaczy. Jeszcze miej ciekawie będzie jak samodzielnie przekonają się, że nie mają już za wiele możliwości.

Dlatego po zaprzestaniu pisania przez Pana Atraktora na forum gazety wyborczej – większość osób odwróciła się od merytorycznych interpretacji przepowiedni Nostradamusa. To właśnie spowodował Pan Atraktor. Myślał tylko o sobie.

Odbudować to wszystko co było wcześniej już nie można. Nie pomogły żadne nowe wpisy Pana Atraktora. Możemy tylko wszyscy podziękować Panu Atraktorowi. To również dzięki jemu znamy interpretacje przepowiedni Nostradamusa, ale również przez jego decyzje nie mamy ciągu dalszego. Zapewne Pan Atraktor też myślał, że będzie mieć dużo czasu na napisanie ciągu dalszego...

Teraz zostaje nam tylko przeczytać sobie, że już o tym była wielokrotnie mowa wcześniej!

Wszystkie nadchodzące wydarzenia raczej nie pomogą w rozmowach na forum. Natomiast ich nasilenie pod koniec drugiej dekady XXI wieku spowoduje tylko bałagan w internecie. Wtedy wszyscy będą ekspertami od Nostradamusa.

Natomiast takie zainteresowanie raczej na pewno spowoduje na kierunkowaną na przepowiednie cenzurę. Zawsze można  zmienić algorytmy – wciągając coś na listę zakazaną czy też niechcianą.

Pierwszych odznak takiego kroczącego procesu cenzury mamy już coraz więcej. Powolutku ale do przodu. Jest bardzo mało przykładów na to, że wydarzenia opisane w przepowiedniach Nostradamusa dzieją się nagle i bez zapowiedzi.

Większość wydarzeń z przepowiedni Nostradamusa jest sygnalizowana dużo wcześniej – natomiast my wszyscy obserwujemy te procesy przez długi czas. Dlatego ich w zasadzie nie zauważamy.

Dlatego tez musimy pamiętać, że Nostradamus w przepowiedniach podaje nam w zasadzie końcowy efekt wydarzeń a nie poszczególne ich etapy wypełniania się. Nostradamus prawie zawsze ocenia wydarzenia z perspektywy upływającego czasu. Ocenia wydarzenia patrząc i wnioskując z perspektywy czasu...

My w taki sposób oceniamy wydarzenia dla nas historyczne...
   
Nie mam złudzeń co do aktywności na forum. Większość osób woli sensacje niż spokojne rozmowy na dany temat. Dlatego w internecie na temat przepowiedni Nostradamusa jest tyle ciągle powtarzających się bzdur. Powielają te głupoty (niczym nie podparte) zarówno portale internetowe jak i wszelkiego rodzaju pseudo produkcje na YouTube...

Mamy zawsze wybór – natomiast to co wybierzemy  - będzie naszym wyborem na przyszłość...

45

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Aerodaktyl napisał/a:

Czy jest możliwe, aby opisane i oznaczone wydarzenia na koniec drugiej dekady XXI wieku się nie spełniły?
Albo spełniły dużo później.

Nostradamus w swoich przepowiedniach wypowiadał się na ten temat.

Nostradamus mówił, że tylko Bóg może zmienić los przeznaczenia. Natomiast wszelkie ingerencje ludzi (czy przywódców) które powodują wpływ na wydarzenia, czy też ukrywanie przed ludźmi tej wiedzy, zapisanej w przepowiedniach, mogą tylko oddalić w czasie wypełnienie się tych wydarzeń.

Dlatego Nostradamus raczej unikał konkretnych dat. Natomiast zapisanie w przepowiedni informacji dotyczącej końca drugiej dekady XXI wieku – jest już pewnym zawężeniem konkretnego czasu w którym to się może wypełnić.

Należy również zwrócić uwagę na to, że przepowiednie mówiące o tym czasie można podzielić na wydarzenia dotyczące Polski oraz wydarzenia rozgrywające się w szeroko rozumianym świecie.

Z moich analiz i interpretacji przepowiedni Nostradamusa wynika, że przepowiednie w odpowiednim połączeniu (dobraniu) mogą pokazywać ciąg wydarzeń następujący po sobie ale również powiązany ze sobą.

Dlatego z jednej strony mamy szczęście żyjąc w opisanych w przepowiedniach czasach (łatwiej potrafimy skojarzyć opisane wydarzenia) ale z drugiej strony nie wróży to dla nas szczęśliwej przyszłości.

Może dlatego powiedzenie: Obyś żył w ciekawych czasach!

Interpretując konkretne przepowiednie możemy lepiej zrozumieć to o czym napisałem wcześniej.
Dlatego przytoczę kilka przykładów:


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

http://koniecswiata.info/forum/post/6859/#p6859  - interpretacja


Wschodni wiatr – jest w tym przypadku kluczowy – Nostradamus mówi o wydarzeniach na wschodzie. Jest raczej bardzo prawdopodobne, że w tym wypadku chodzi o wojnę NATO-Rosja na Ukrainie. To wydarzenia na Ukrainie spowodują wielkie zmiany z uwagi na udział wojsk polskich w opisywanej w wielu przepowiedniach wojnie.


Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor  2013-06-24 19:45:07

http://koniecswiata.info/forum/post/6884/#p6884  - interpretacja


Za duża współpraca pis-u z kościołem, przełoży się również na zaangażowanie społeczeństwa w podziały religijne. Powstała sytuacja, spowoduje docenienie wcześniej długo rządzącej w spokoju partii PO.
 
Podziały religijne w naszym kraju są  również ważnym powodem do powstania religijnej wojny domowej. Uchwalenie nowego prawa przez papieża spowoduje podziały we władzach w samym polskim Kościele. Natomiast brak znaczących autorytetów takich jak św. Jan Paweł II powoduje podziały w samym społeczeństwie. 


*
Przy końcu drugiej w stajni kościoła wielkie kłótnie,
Przy okrągłym nie dochodzi do porozumienia,
Trzy kierunki, trzy nurty - Pauliści najważniejsi,
O klasztor Maryi bezwstydna i gorsząca awantura,
Generał prowokator na usługach Mahdiego,
Po wizycie i ukrytym przekupstwie w jego zaufaniu!
Arteuza - Centurion    20 lis 2009, o 18:54

http://koniecswiata.info/forum/post/7474/#p7474 - interpretacja


Zmiany płynące z  Rzymu wpływają nie tylko na sam polski Kościół ale również na samych rządzących. Dlatego po raz drugi w polskiej historii mamy do czynienia z okrągłym stołem. Tym razem jednak nie dochodzi przy nim do porozumienia.  Przy okazji pojawia się na polskiej scenie politycznej Generał na początku prowokator.


Przepowiednia;242,86(sześciowiersz)Almanach rok;1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew, susza i powódź,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!
Atraktor  2013-08-06 14:36:29

http://koniecswiata.info/forum/post/7183/#p7183 - interpretacja


To przesilenie i wielkie zmiany w Polsce będą  zapoczątkowane właśnie w końcu drugiej dekady XXI wieku. Jak i czym będą one spowodowane wiemy z wielu przepowiedni. Natomiast jak długo będą one trwały możemy je w zasadzie wiązać z długością rządów generała dyktatora. Dyktatura generała dostarczy nam wszystkim wiele etapów nasilających się coraz większych wewnętrznych prześladowań naszego społeczeństwa.

Na początku utajnione cele i entuzjastyczne przyjęcie generała przez społeczeństwo ale później już tylko gorsze skutki wyboru niby mniejszego zła jakim miał być generał.


Przepowiednia;109,47(sześciowiersz)

Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje: Hellady, Panonii, Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.
Atraktor 2016-03-01 14:32:24

http://koniecswiata.info/forum/post/6862/#p6862 - interpretacja


Ta przepowiednia nie pojawiła się w tym zestawieniu przypadkowo. Nie mamy w niej mowy o  końcu drugiej dekady XXI wieku. Ale mamy informację o czasie przed nastaniem epoki Tyranów.

Pierwsza fala emigrantów już ruszyła do bram Europy  jakiś czas temu. Zresztą nie tylko do Europy – próby i to udane następowały i następują już od dłuższego czasu w krajach azjatyckich ale nie tylko.

Teraz już możemy się spodziewać drugiej fali emigrantów. Tym razem zbrojnej. Będzie to odpowiedz zbrojna na mury powstające na granicach całej Europy. Nie tylko fizyczne mury ale również na dokładniejsze kontrole granic.

Nas najbardziej interesuje druga połowa XXI wieku i nasz kraj. Wiersze tej przepowiedni mówią o skłóconym kraju Sarmatów. Znając charakter Polaków nie jest to za bardzo szczegółowa informacja. Jednak największe kłótnie w samej Polsce mogą być przed lub w trakcie wewnętrznej wojny domowej na tle religijnym.

Niestety ta trzecia fala emigracji z bliskiej Azji zalewająca nasz skłócony kraj raczej nam w niczym nie pomoże. Natomiast pozostałe kraje Europy  oddzielą się od nas i innych za swoimi zamkniętymi już granicami...

Ciekawe co wtedy powiedzą osoby które mają nadal nadzieje wyjechać za wczas z Polski... O tym mówią inne przepowiednie Nostradamusa...

Czy tak będzie, niestety niedługo się sami przekonamy...

46

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Cześć, jestem nowy na forum. Tematyką "okołoprzepowiedniową" interesuję się od kilku lat przede wszystkim czytając/przeglądając różne interpretacje, doniesienia łącząc je z wydarzeniami finansowo-geopolitycznymi, które również mnie intensywnie zajmują. Urodziłem się w latach 90XX wieku (oczywiście smile ).
Nostradamus zawsze był "na uboczu" moich zainteresowań głównie ze względu na to, że był i jest on niesamowicie rozpowszechniony przez media, popkulturę... przez to odrzucałem lekturę jego przepowiedni i ich interpetacje aż do czasu kiedy przypadkiem trafiłem na narracje Arteuzy (jego intepretacje już sprzed niemalże 10 lat, które faktycznie okazały się właściwe! vide wojna na Ukrainie, Brexit etc.), dalej Atraktora i Twoje "podsumowania" Moogi (bardzo cenne).
Wiele rzeczy o których pisaliście i piszecie faktycznie nabiera rumieńców.
Przychodzę nie tylko z przedstawianiem siebie, ale także z dwoma kwestiami:
1) Obecnie w Rosji rozgrywany jest mundial. Wielu dyktatorów po wielkich igrzyskach w swoich krajach rozpoczynalo wdrażanie planów zagłady/wojny/okupacji (np. Hitler po igrzyskach w Berlinie, Putin 2 miesiące po igrzyskach w Soczi (Ukraina)). Jak myślicie? Czy po mundialu Putin postanowi głębiej wkroczyć na Ukrainę? Czy może po mundialu dojdzie do walki wewnętrznej w Rosji (i o głębszym wkroczeniu na Ukrainę i o walkach wew. Rosji była mowa w interpretacjach)?
2) Jeżeli faktycznie do władzy w Polsce w dekadzie 2020-2030 dojdzie "generał dykator" a za nim dojdzie do wkroczenia islamskich nauczycieli (wcześniej przed GDyktatorem mamy mieć u nas wojnę domową...) sytuacja w Polsce bardzo się zmieni i będzie to okres wielkiej próby dla każdej osoby w Polsce, która ma bardziej skrajnie zabarwione poglądy polityczne... w sensie zajmowania pewnej postawy wobec samego dyktatora, zmiany charakteru naszego państwa na islamski... warto się również nad tym zastanowić. Warto się zastanowić nad tym czy będzie w tym okresie bohaterstwo? Jak będzie postrzegane w tym okresie i po nim? Tzn. kto będzie "żołnierzem wyklętym" a kto nie? Jak się zachować mając żonę, dzieci, rodziców, bliskich...
Ja uważam Polaków nie za naród tylko za byt polityczny (i to w jak najbardziej pozytywnym sensie!) i uważam, że w tej sytuacji my jako Polacy powinniśmy jak najbardziej zachować się "politycznie" a nie "narodowo"... kwestia do rozwinięcia...

47

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam Państwa Serdecznie.

Przypadkowo natrafiłem na dzieło Pana Arteuzy Centuriona na temat III WW i muszę przyznać, że lektura tego tekstu sprawiła mi naprawdę wielką frajdę. Jednak potem pojawiły się refleksje i pytania, a jedno z nich było fundamentalne:

Skąd Arteuza czerpał wiedzę na podstawie której powstała ta wizja przyszłych losów świata?

Z tekstów Nostradamusa ! - to raczej oczywiste. Jednak dalej drążąc temat „źródeł” pojawiają się wątpliwości. Większość odwołań do Nostradamusa dotyczy nie jego Centurii, ale „Persage” i „Almanach” np:

Persage II 13
Persage III .2.

Alamach III 1

Persage 3 II 14.
Persage I 13.
Persage XIII 44.
Persage XI. 27.
Persage III 1,60
Persage IV 10,8
Persage II 13,4
Persage XII 44, 66
etc

które to odnośniki są uzupełniane cytatem (treścią) w polskim tłumaczeniu. O ile odnośnik do Centurii (było ich chyba dwanaście od I do XII) nie stanowi problemu, gdyż po pierwsze bez trudu można znaleźć w sieci „oryginały” dzieła Nostradamusa, a po drugie oznaczenia czterowierszy są utrzymane w dużym porządku zapewniając nam jednoznaczność, o tyle odnośniki do „Persage” to istny horror. W żaden sposób nie udało mi się znaleźć w internecie tekstów źródłowych (w języku starofrancuskim) do choćby jednego „Persage”, nie mówiąc już o odszyfrowaniu zasady tworzenia „numeracji”.

Bez „odnośników” cytaty stają się zwykłym tekstem, którego weryfikacja jest po prostu nie możliwa, że o zgodności tłumaczenia z oryginałem nawet nie wspomnę (teksty Nostradamusa wymagają nie tylko „przetłumaczenia”, ale przede wszystkim interpretacji). Jak zatem ocenić zgodność „interpretowanej przepowiedni” z tekstem napisanym przed wiekami piórem Nostradamusa?

Czy może mi ktoś z Państwa pomóc jak i gdzie mogę znaleźć teksty źródła do "Persage" ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Processor.

PS. Mój nick to „ksywa” nadana przez kolegów (jestem informatykiem, a nie prawnikiem) smile

48

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam na forum nowych użytkowników!

Witam Karymazowa i Processora na stworzonym przeze mnie wątku, do zadawania ciekawych pytań dotyczących twórczości Michela Nostradamusa:

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Jest to jedyny stworzony przeze mnie wątek na którym zachęcam do zadawania pytań i do dyskusji. Na pozostałych stworzonych moich autorskich wątkach - zapraszam tylko do czytania.

Moja prośba związana z niedokonywaniem wpisów na autorskich  wątkach związana jest z większą przejrzystością dla czytelników zebranych tam informacji. Łatwiej się je czyta i odszukuje potrzebne informacje.

Na zadane ciekawe pytania – odpowiadam na tym wątku – natomiast pytania do moich wpisów mogą być też zadawane na wątku stworzonym dla Pana Atraktora.

Teraz trochę informacji praktycznych.

Moim głównym celem, założenia autorskich wątków, było pisanie przede wszystkim o twórczości Michela Nostradamusa. Chciałem zebrać i udostępnić dostępne przepowiednie Nostradamusa w jednym miejscu.

Na moich autorskich wątkach przypominam i w pewny sposób porządkuję omawiane przepowiednie Nostradamusa. Pokazuję również nowe możliwości zrozumienia, wcześniejszych interpretacji naszych polskich internetowych prekursorów Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora.

Moje wszystkie wpisy na tym forum, mogą osobą zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa, pomóc w uzupełnieniu podstawowych informacji dotyczących tego tematu.

Natomiast ja osobiście swojego stanowiska - czytelnikom i użytkownikom nie narzucam!

Przepowiednie Nostradamusa traktuję rozumem a nie wiarą – co oczywiście wszystkim polecam!

Mam również nadzieję, że moje autorskie wpisy przyczynią się do lepszego zrozumienia - przez zainteresowane przepowiedniami osoby - pozostawionego w nich - dla wszystkich ludzi - przesłania Michela Nostradamusa.

Cała wiedza dotycząca twórczości Mistrza Nostradamusa przez wiele lat w Polsce ale nie tylko, nie była za bardzo popularna ze względu na cenzurę.

Dzieła Nostradamusa znajdowały się na indeksie kościelnym. Dlatego przez stulecia były niszczone i ukrywane przed ogólnym dostępem dla wszystkich osób.

Era internetu ponownie dała nam możliwość powolnego ale systematycznego zapoznawania się z pozostawionymi przez Michela Nostradamusa tekstami.

Niestety zapowiedzi samego Nostradamusa, ale również ogólnie dostępne źródła, wskazują na to, że czasy cenzury tym razem również w internecie zbliżają się do nas wszystkich dużymi krokami.

Dlatego wszystkie zainteresowane osoby przepowiedniami Nostradamusa, powinny zastanowić się nad tym czego sami oczekują. Czy oczekują rozmowy i dyskusji o tym co pozostawił nam w swoich przepowiedniach ale również w wielu listach i innych tekstach sam Michel Nostradamus!

A może mają te osoby inne wyobrażenie w tym temacie!

Możemy wszyscy dyskutować o polityce, o aktualnych wydarzeniach, o Polsce, o polskich politykach, o światowych politykach...itd   Możemy również roztrząsać - fake newsy – pierdoły z portali internetowych – sensacje domorosłych jasnowidzów i wróżek.

Możemy również stale poszukiwać oryginalnych tekstów Nostradamusa (starodruków) – zamiast zastanawiać się nad pozostawionym przesłaniem w dostępnych od wielu lat oryginalnych interpretacji osób, które twórczością Michela Nostradamusa zajmowały się dziesiątki lat..

Mamy zawsze wybór – natomiast to co wybierzemy – będzie naszym wyborem na przyszłość...


PS.

Karymazow, Processor

Oczywiście konkretnie odpowiem na wasze pytania. Ale na początek polecam lekturę trzech moich autorskich wątków – od pierwszego do ostatniego wpisu. Tam są już odpowiedzi na wasze pytania. Dzięki temu moje odpowiedzi będą bardziej czytelne, ale również będzie się łatwiej rozmawiało w późniejszym czasie.

49

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

karymazow napisał/a:

Nostradamus zawsze był "na uboczu" moich zainteresowań głównie ze względu na to, że był i jest on niesamowicie rozpowszechniony przez media, popkulturę...

To wszystko co jest rozpowszechnione przez media i popkulturę szczególnie w internecie, to są tylko nastawione na tanią sensację wszelkiego rodzaju pseudo produkcje. Nie mówią one w zasadzie niczego wartościowego a tym bardziej nie ma to za dużo wspólnego z przyszłością opisaną przez Nostradamusa.

Powstało kilka filmów biograficznych – podpartych również tanią sensacją – i w sumie to wszystko. Tak jest oczywiście od wielu lat i niestety w tym temacie nic się nie zmienia.

Natomiast tematyka science fiction  z powodzeniem czerpie tematy z tego co napisał Nostradamus. Jest wiele filmów zainspirowanych twórczością Nostradamusa. Wojna z maszynami...(Matrix) miasta na orbicie Ziemskiej... (Elizjum)...itd

Oczywiście w Polsce od czasu do czasu ukazują się przedruki tematycznych książek znanych autorów – ale tłumaczeń  z oryginałów dokonują tłumacze a nie specjaliści w dziedzinie twórczości Nostradamusa. To zmienia naprawdę dużo. Tłumacze bardzo rzadko kiedy wiedzą o co chodzi w twórczości Nostradamusa...

karymazow napisał/a:

1) Obecnie w Rosji rozgrywany jest mundial. Wielu dyktatorów po wielkich igrzyskach w swoich krajach rozpoczynalo wdrażanie planów zagłady/wojny/okupacji (np. Hitler po igrzyskach w Berlinie, Putin 2 miesiące po igrzyskach w Soczi (Ukraina)). Jak myślicie? Czy po mundialu Putin postanowi głębiej wkroczyć na Ukrainę? Czy może po mundialu dojdzie do walki wewnętrznej w Rosji (i o głębszym wkroczeniu na Ukrainę i o walkach wew. Rosji była mowa w interpretacjach)?

Widzę po nicku, że zainteresowanie Rosją i literaturą rosyjską jest u Ciebie na znaczącym miejscu. Jest to nieczęsty wybór w naszych czasach. Ale jak każdy indywidualny wybór – ma to swoją wartość.

Niestety przyszłość Rosji z perspektywy przepowiedni Nostradamusa nie wygląda za ciekawie. Jest nawet chyba najbardziej nieciekawa ze wszystkich opisywanych w przepowiedniach krajów.

Nostradamus w swoich przepowiedniach mówił o dużych wydarzeniach sportowych – określając je ze swojej perspektywy jako – duże uroczystości – wesela. Niektóre te określenia były związane po ich zakończeniu z  intensyfikacją różnych wydarzeń militarnych.

Niemniej najbardziej znaną w tym temacie przepowiednią jest ta mówiąca o Ukrainie. Ale jak zwykle nie można opierać się tylko na jednej przepowiedni. Należy odpowiednio połączyć i zinterpretować kilka przepowiedni Nostradamusa.

Jeśli chodzi o wydarzenia w Rosji - to można je próbować uporządkować na podstawie przepowiedni Nostradamusa.

Według moich autorskich analiz mogą one wyglądać następująco:

Wojna na Ukrainie – Rosja-NATO.  Zakończoną klęską Rosji i Białorusi. Duży wpływ będą miały również wojska chińskie – które postawią w tym czasie w gotowości swoją armię na granicy z Rosją.

Podpisanie rozejmu przez Rosję i podział Ukrainy na strefy wpływu. Będzie strefa zachodnia w której dużą rolę będzie odgrywała Polska, ale będzie również strefa wschodnia w której nadal będą rosyjskie oddziały. Sama Ukraina będzie bardzo okrojona ale z Krymem...

Dopiero po tej klęsce na Ukrainie Rosja wpłynie na krwawą wymianę dyktatora na Białorusi. Mówią o tym przepowiednie Nostradamusa.

Natomiast Polska będzie realizowała już swoje cele na Ukrainie. Po zakończeniu działań wojennych w naszej strefie zachodniej pozostaną przede wszystkim nasze polskie wojska. Nie wycofają się już z niej.

Polska doprowadzi do podpisania umowy na początku stowarzyszeniowej z Ukrainą a później za obopólną zgodą do konfederacji Polska-Ukraina. Będzie to długo trwały proces ale pokojowy z którego będzie zadowolone społeczeństwo ukraińskie.

Polski Generał doprowadzi również do przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej.

Dopiero te wszystkie małe i duże wydarzenia mogą doprowadzić w Rosji do niezadowolenia a później do walki wewnątrz samej Rosji. Wojny wewnętrznej ale i atomowej w samej Rosji.

Po dwudziestu latach rządów dwóch młodych (Putin, Miedwiediew) dojdzie do konfliktów o władze między nimi a łysym dowódcą armii na Syberii. Szybko konflikt przejdzie do wojny wewnętrznej w Rosji.

Wojna ta będzie bardzo krwawa. Będzie użyta broń atomowa i to na dużą skalę. Będą niszczone główne miasta Rosji. Ulice rosyjskich miast będą zasłane zabitymi, których nie będzie miał kto pochować.

Dalsze losy Rosji będą równie tragiczne. Są na ten temat przepowiednie Nostradamusa. Osłabiona i wyniszczona Rosja stanie się łatwym łupem dla armii chińskiej, która rozpocznie swój marsz po przekroczeniu granic w dniu wybuchu III wojny światowej.

Chińczycy również będą używać broni jądrowej ale na mniejszą skalę – ponieważ będą zaraz zasiedlać zdobyte tereny. Broń rosyjska nie odniesie skutku ponieważ zostanie zhakowana i skierowana na jej terytorium...

Myślę że wydarzenia, które podałem będą jednymi z najważniejszych w niedalekiej przyszłości, które będą rozgrywać się w Rosji.  Oczywiście bardzo ważna jest ich kolejność.

Dlatego raczej wojna wewnętrzna będzie ukoronowaniem wydarzeń w Rosji. Oczywiści między tymi najważniejszymi wydarzeniami może być jeszcze kilka mniejszych.

Niestety Pan Atraktor nie opisał tych mniejszych wydarzeń w szczegółach – raczej tylko je zasygnalizował. Osobiście myślę ,że zaskoczą jeszcze one nas wszystkich.


Musimy pamiętać, że Michel Nostradamus opisywał tylko najważniejsze wydarzenia, które wybierał i opisywał z perspektywy upływającego czasu. Dlatego pomimo, że wydaje się nam, że to już ta najważniejsza chwila, to wcale nie znaczy to, że to właśnie wydarzenie, będzie w przyszłości postrzegane za najważniejsze...

50

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

karymazow napisał/a:

2) Jeżeli faktycznie do władzy w Polsce w dekadzie 2020-2030 dojdzie "generał dykator" a za nim dojdzie do wkroczenia islamskich nauczycieli (wcześniej przed GDyktatorem mamy mieć u nas wojnę domową...) sytuacja w Polsce bardzo się zmieni i będzie to okres wielkiej próby dla każdej osoby w Polsce, która ma bardziej skrajnie zabarwione poglądy polityczne... w sensie zajmowania pewnej postawy wobec samego dyktatora, zmiany charakteru naszego państwa na islamski... warto się również nad tym zastanowić.

Generał a później Generał Dyktator dojdzie do władzy w Polsce. I niestety nie będzie to wcale, krótki okres w którym będzie rządził w naszym kraju. Jego władza będzie sięgała nie tylko okresu przed wybuchem III wojny światowej ale również już po wybuchu wojny.

Nieciekawą sprawą jest to, że Generał Dyktator może rządzić w Lechistanie aż do czasu przełomu w III wojnie światowej. Jak wiemy już wojna ma trwać dwadzieścia i siedem lat.

Dwadzieścia lat dominacji muzułmańskich barbarzyńców oraz siedem lat powolnego odzyskiwania ziem zdobytych przez Mahdiego oraz doprowadzenia do zwycięstwa Henryka Szczęśliwego.

Te bardzo długie panowanie islamu przełoży się bardzo na wszystkie aspekty życia w całej Europie ale nie tylko. Nie będzie to łatwy czas, ale równie ciężkie, będzie odzyskiwanie zagarniętych ziem oraz zmiana przyzwyczajeń ludności, która po tylu latach nie przyjmie zmian z zadowoleniem.

Następnym aspektem jest również sprawa rządów generała a później generała dyktatora w Polsce.

Musimy pamiętać że Lechistan jako sojusznik Mahdiego będzie miał swoje obowiązki oraz profity ze współpracy z  krwawym Mahdim.

Jedno jest prawie pewne w tym wszystkim - Generał Dyktator będzie musiał całkowicie zmienić dotychczasowe postrzeganie nie tylko naszej wcześniejszej polskiej historii, ale również jego zachowanie będzie dużo bardziej wyrachowane – nie tylko do samego Mahdiego, ale również do naszego polskiego społeczeństwa.


karymazow napisał/a:

Warto się zastanowić nad tym czy będzie w tym okresie bohaterstwo? Jak będzie postrzegane w tym okresie i po nim? Tzn. kto będzie "żołnierzem wyklętym" a kto nie? Jak się zachować mając żonę, dzieci, rodziców, bliskich... .


Cała dotychczasowa polityka historyczna niestety nie pomoże w niczym polskiemu społeczeństwu pod rządami Generała Dyktatora. Mało tego będzie niepotrzebną w tym aspekcie przeszkodą doprowadzającą do oddawania cennego życia obywateli, które niczego nie zmieni w najbliższym czasie.

Rządy i islamizacja naszego kraju przez Generała Dyktatora będzie sprawowana twardą ręką. Nie będzie też natychmiastowa ale wprowadzana będzie sukcesywnie z wiadomym na początku efektem.

Dlatego nasze postrzeganie na przyszłe ciężkie lata musi się zmienić i to diametralnie.

Nostradamus pisał, że wszystkie zmiany w sprawach wiary przebiegną w społeczeństwie tylko na zewnątrz  - natomiast w wewnątrz u każdego z osobna zostaną zachowane i ukrywane.

Dotychczasowa polityka historyczna przez wiele lat wpływała i podtrzymywała ducha patriotycznego w naszym społeczeństwie. Niestety jej kierowaniem zajmowali się ludzie, którzy nie za bardzo dbali o jednostki a ich cele były podszyte ambicjami górnolotnej wielkości przyszłego państwa.

W naszej historii wszyscy tak bardzo dążyli do wolności, że nie liczyli się ze stratami poszczególnych jednostek.  Były to straty nie tylko materialne ale również intelektualne.

Dlatego straty materialne można w miarę łatwo odbudować, ale odnowienie zasobów elity intelektualnej już wymagają długiego czasu.

Dlatego nasze polskie powstania dodawały nadzieję  ale były opłacone ogromnymi stratami w polskiej inteligencji.

W tym miejscu należy wspomnieć o naszych polskich wieszczach oraz ich twórczości, która miała dawać nadzieję na przyszłość. Osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa już wiedzą, że ich prorocze słowa były zaczerpnięte z jednej z przepowiedni Nostradamusa.

Spokojnie zastanawiając się nad treścią tej przepowiedni już wiemy, że za bardzo się spieszyli ze swoim zrozumieniem zawartych tam informacji. Mówiąc wprost - źle interpretowali i odczytywali  zapisane tam informacje...

http://koniecswiata.info/forum/post/6771/#p6771

Pan Atraktor w jednym ze swoich wpisów mówił o tym, że Polski Generał Dyktator dokona swoich wyborów, które z perspektywy czasu okażą się pierwszy raz w naszej historii korzystne dla naszego społeczeństwa.

Tragiczne i krwawe wydarzenia  III wojny światowej nie przekroczą naszych granic i nie dotkną naszego społeczeństwa tak jak ludności pozostałej części Europy.

Pan Atraktor miał również nadzieje, że wybory generała będą dokonywane w oparciu o prawdziwą naszą polską historię ale również prawdziwą historię innych narodów. Natomiast polityka historyczna prowadzona przez wszystkie kraje nie będzie miała wpływu na jego wybory...

Dlatego Pan Atraktor zostawił dla nas wszystkich w swoich interpretacjach przepowiedni Nostradamusa również czas na nasze refleksje nad zapisanymi przyszłymi wydarzeniami.

Sami musimy – najlepiej w oparciu o najszerszą naszą wiedzę – rozstrzygnąć jak się zachowamy oraz jak będziemy oceniać przyszłe wydarzenia..


karymazow napisał/a:

Ja uważam Polaków nie za naród tylko za byt polityczny (i to w jak najbardziej pozytywnym sensie!) i uważam, że w tej sytuacji my jako Polacy powinniśmy jak najbardziej zachować się "politycznie" a nie "narodowo"... kwestia do rozwinięcia...

Wyjątkowo napiszę, że dodane słowo - polityka – bardzo źle wróży wszelkim opisom. Polityką kierują się politycy mający swoje z góry określone cele. Nie zważają oni na przyszłe potrzeby wyborców ale dbają o swoje bezwzględne cele. W naszych ciekawych czasach polityka oznacza podziały. Dlatego każde zachowanie polityczne czy też narodowe dąży do podziałów. A to nie służy niczemu dobremu a tym bardziej społeczeństwu jako całości. 


Pisząc o przepowiedniach Nostradamusa raczej staram się trzymać z daleka od tematów politycznych. Dlatego między innymi otworzyłem nowe wątki na tym forum. Oczywiście posiadam swoje poglądy oraz osobiste podejście do wielu aspektów otaczającego nas szeroko rozumianego świata.

Staram się również nie podejmować tych tematów ze względu na to, że większość osób nie ma za wiele do powiedzenia o twórczości Nostradamusa. Natomiast wszyscy mają dużo do powiedzenia na tematy: polityczne, religijne, społeczne...itd


Moim celem jest poszerzenie mojej wiedzy oraz zainteresowanych osób, tematem twórczości Michela Nostradamusa. I właśnie tego wszystkim życzę!

51

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Do Moogi

Dzięki za włożoną w to co robisz ciężką pracę!

Z niecierpliwością czekam na dalsze twoje opracowania ,które pozwalają mi zwrócić uwagę na rzeczy jakich sam wcześniej nie dostrzegałem. A to te starannie ukryte wewnątrz centurii szczegóły sprawiają ,że każde wypełnianie się przepowiedni jest bardziej namacalne, satysfakcjonujące, jest czymś więcej niż suchym faktem/informacją, dają możliwość zrozumieć geniusz M.Nostradamusa w całej swojej okazałości. To tak samo gdy uczymy się, zdobywamy wiedzę o historii. Znajomość, dat, władców, wydarzeń to z pewnością coś bardzo istotnego... ale dopiero gdy zagłębimy się w to, odnajdziemy szczegóły tej dokonanej dawno przeszłości możemy pojąć jak bardzo jest to interesujące... przez co wiedzę taką o stokroć łatwiej przyswoić, zapamiętać, zainteresować nią kogoś innego. Dzięki temu co robisz na nowo poznaję coś co myślałem ,że znam od dawna.

Jeszcze raz dziękuję za twoje opracowania i to ,że poświęcasz im tyle własnego czasu, który w obecnym świecie jest przecież tak cenny.

Zawsze pamiętaj ,że osoby które czytają twoje wpisy to doceniają.

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-06-21 11:39:49)

52

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

artikarti321

Dziękuję za słowa wsparcia!

Nie będę ukrywać – wsparcie czytelników i użytkowników – jest zawsze mile widziane. 
Dlatego za wszystkie słowa skierowane po moich autorskich wpisach dziękuję.

Najbardziej jednak cieszą mnie drobne szczegóły, które pozwalają zauważyć wpływ moich wpisów na nowe spojrzenie czytelników na znane już przepowiednie Nostradamusa.

Dzięki temu, że wszyscy mamy więcej nowych informacji możemy samodzielnie wybrać to co nas interesuje. Natomiast poszerzona nasza wiedza pozwala nam wszystkim lepiej wybrać to co będzie dla nas wartościowe w przyszłości.

Pisanie o twórczości i przepowiedniach Mistrza Nostradamusa jest dla mnie moją chwilą oderwania się od spraw codziennych, dlatego nie traktuję moich wpisów, jako coś co jest dla mnie trudne czy też ciężkie – pisząc coś o czym ma się wiedzę – w większości sprawia nam wszystkim przyjemność.

W moim przypadku potrzebuję tylko chwili spokoju oraz oczywiście natchnienia czy  tez impulsu nakierowującego na dany temat. Oczywiście są również przepowiednie i tematy od których podświadomie uciekam zostawiając je na później. 

Zwiększenie zainteresowania przepowiedniami Nostradamusa to dopiero początkowy etap moich autorskich wpisów. Zadawanie i odpowiadanie na pytania jest kolejnym moim krokiem do nowego podejścia do twórczości Michela Nostradamusa.

Mam również nadzieję, że w końcu znajdzie się również małe, ale zainteresowane grono ludzi, którzy włączą się w szybszy postęp również moich prac nad nadal ogromną ilością poruszonych przez Michela Nostradamusa  tematów w jego przepowiedniach.

Tych tematów jest naprawdę bardzo dużo – wszyscy znajdą coś o czym mają informacje – należy tylko spróbować a później wszyscy możemy mieć z tego satysfakcję.

Myślę, że przy małej pomocy innych osób, prace ruszyły by szybciej do przodu. Co kilka głów to nie jedna. Natomiast wspólna koordynacja prac mogłaby sprawić dużo satysfakcji większej ilości zaangażowanych w projekt osób.

Panowie Arteuza Centurion i Atraktor dali tylko mały ale znaczący impuls dla nas wszystkich. Naszym zadaniem jest nie zatracić tego oraz skorzystać z pozostawionej wiedzy.

Mając opracowane podstawy możemy w końcu ruszyć do przodu. 
A tego zawsze w moim wypadku brakowało na forach internetowych.

To co pozostanie na końcu z rozpoczętego mojego projektu nie zależy tylko ode mnie – zaangażowanie zainteresowanych osób twórczością Michela Nostradamusa – jest równie ważne.

Dlatego proponuję wszystkim zainteresowanym, żeby włączyli się aktywnie w prace nad przepowiedniami Nostradamusa. Natomiast, ze swojej strony mogę zaproponować zainteresowanej grupie osób moje propozycje koordynacyjne naszych prac nad przepowiedniami.

Jeżeli będzie zainteresowanie moją propozycją wtedy rozwinę ten temat...

Pozdrawiam
Moogi

53

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Processor napisał/a:

Czy może mi ktoś z Państwa pomóc jak i gdzie mogę znaleźć teksty źródła do "Persage" ?

Processor napisał/a:

Przypadkowo natrafiłem na dzieło Pana Arteuzy Centuriona na temat III WW i muszę przyznać, że lektura tego tekstu sprawiła mi naprawdę wielką frajdę.

Jak odpowiedzieć szczerze ale zarazem najprościej na tak postawione pytanie. Należy również zwrócić uwagę na to, że osoba pytająca, jak sama napisała przypadkowo natrafiła na wpisy Pana Arteuzy Centuriona a przy okazji sugeruje tez, że jest informatykiem.

Postaram się to zrobić jak najbardziej delikatnie i zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą.

Tak do wszystkiego co robimy należy mieć odpowiednio dobre i wiarygodne informacje – które pozwolą nam na zrozumienie danego zagadnienia.

Do poszukiwania oryginalnych starodruków w których zostały zapisane przepowiednie (ale nie tylko) Michela Nostradamusa należy mieć podstawową wiedzę w tym temacie.

Informatycy oraz użytkownicy internetu muszą również wiedzieć z grubsza (lub z szersza) w jaki sposób funkcjonują wyszukiwarki internetowe. W dużym uproszczeniu - wyszukują one poszczególne słowa lub całe zwroty z dostępnych zasobów które są dostępne w przetwarzanych zbiorach....

Teraz to co jest najważniejsze – starodruki – to są papierowe wydania – które zostały spisane ręcznie lub później wydane w dostępnych technikach drukarskich - źródła papierowe.

Jeśli te źródła istnieją tylko w formie papierowej i nie zostały „przepisane ręcznie do internetu” to te oryginalne źródła znajdziemy tylko w bibliotekach... Dotyczy to przede wszystkim tych najbardziej cennych!

W dzisiejszych czasach postępuje technika, dlatego niektóre starodruki poddawane są dygitalizacji – czyli mówiąc bardziej górnolotnie – następuje cyfrowa dokumentacja dóbr kultury.

Natomiast cyfrowa dokumentalizacja nie polega na przepisywaniu słowo w słowo - starodruków. Robione są kopie całych stron w formie mikrofilmów czy też ogólnie dostępnych „kopi ksero"

Pozorna dostępność całych stron starodruków nie ułatwia wyszukiwania w internecie. Po prostu należy wiedzieć czego się szuka. Należy również znać opis a niejednokrotnie również język w jakim dane dzieło było napisane.

W przypadku twórczości Michela Nostradamusa należy jeszcze pamiętać, że jego dzieła były wiele lat a nawet wieków - na indeksie kościelnych dzieła zakazanych.

Dlatego dostępność jego wielu wydanych wszelkiego rodzaju alamachów jest słaba. Niektórych jego dzieł nadal jeszcze nie odnaleziono a te które są naprawdę rzadkie są nie tylko chronione ale mają do nich dostęp tylko specjaliści.

Dostęp do cennych - oryginalnych starodruków - w bibliotekach uniwersyteckich czy też potocznie nazywanych - publicznych – mają tylko specjaliści najczęściej z tytułami naukowymi.

Pozostali mogą - jak mają odpowiednie uprawnienia - przejrzeć tylko mikrofilmy albo też popatrzeć przez szybkę na „kopię ksero”.

Tak pokrótce wygląda sprawa starodruków.

Na aukcjach w domach aukcyjnych pojawiają się również oryginalne dzieła Nostradamusa – oczywiście nie muszę tu przypominać, że nie są to za bardzo przystępne cenny dla przypadkowych osób. Pozostali nie zastanawiają się za długo tylko kupują!

Podsumowując.

Oryginały przepowiedni Nostradamusa są napisane w języku, którym posługiwał się przy pisaniu sam Nostradamus. Dlatego trzeba wyszukiwać w tym języku. I wcale nie jest to tylko staroprowansalski...

Nie można wyszukać w internecie oryginalnych przepowiedni Nostradamusa – ponieważ są tam dostępne przede wszystkim ksero kopie oraz zdjęcia poszczególnych stron.

Trzeba wiedzieć pod jakim „tytułem” dana strona jest dostępna w internecie. Większość stron występuje tylko pod samą nazwą dzieła i numerem strony...itd

Temat zamieszczonych przez Pana Arteuzę Centuriona w jego wpisach przepowiedni - jest dlatego bardzo prosty – są one w polskiej interpretacji dla polskiego czytelnika.

Pan Arteuza Centurion przez wiele lat  (a raczej przez kilkadziesiąt) - zajmując się przepowiedniami Nostradamusa wyszukiwał z różnych źródeł oryginały przepowiedni – tłumaczył je na język polski i na nas wszystkich szczęście (w nieprzemyślanej do końca chwili) zamieścił ich tylko część  w internecie.

We wpisach Pana Arteuzy Centuriona podane są niektóre z alamachów z których korzystał -  wspominał również inne źródła, które inspirowały autora dla sprecyzowania szczegółów.

Internetowe wpisy Pana Arteuzy Centuriona wspominały również znanych autorów książek piszących o twórczości Michela Nostradamusa. 

Myślę, że jak na wstęp do tematu – szczególnie dla przypadkowego zainteresowania – na bieżącą  chwilę wystarczy.

Zastanawiam się tylko czy nie pozbawiam pozostałe osoby, tej wielkiej frajdy związanej z lekturą wpisów naszych polskich internetowych prekursorów interpretacji przepowiedni Nostradamusa.

Już samo samodzielne szukanie oryginałów może sprawić dużo satysfakcji.
Najlepiej smakują te owoce - które sami zerwiemy.

Natomiast to z czym się będziemy musieli zmierzyć  po ich odnalezieniu jest już innym tematem...

Ja osobiście polecam lekturę oryginalnych wpisów - polskich interpretatorów przepowiedni Nostradamusa – satysfakcja z nowych informacji będzie raczej dużo większa - niż duże wyzwanie związane z poszukiwaniem dzieł Michela Nostradamusa...

54

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

@Moogi

W odpowiedzi  w kwestii postawy Polaków wobec GD:
Możliwe, że polskie społeczeństwo wykorzysta doświadczenie postawy wobec systemu PRL w życiu pod rządami GD. Polacy w latach 1944-1989 nie wstępowali masowo do Partii, niechętnie uczestniczyli "w życiu partii" a jednak żyli realizując jej plany i swoje pomniejsze. Za otwarte wystąpienia przeciwko ludzie byli więzieni/mordowani, za bycie w "umiarkowanej opozycji" krzywdy w postaci zagrożenia życia i zdrowia nie było. Taka postawa- żeby przetrwać - nie jest zbyt szlachetna, ale chyba właściwa.
Do meczetów (raczej) masowo chodzić nie będziemy, ale egzamin ze znajomości islamu na studiach (nawet technicznych) "się zda", a że przy okazji w obliczu podbijania świata przez Mahdiego i sprzyjaniu mu przez GD będziemy czerpać jakieś "profity" to i lżej pewnej niedogodności możemy znosić. Tak to odczytuję, bo przecież Nostradamus nie pisał (albo o czymś nie wiem?) o jakichś głębokich represjach, mordach, wywózkach polskiej ludności.
Możliwe, że coś pomieszałem, ale chyba Niemcy jako tymczasowy sprzymierzeniec Mahdiego mają nawet oskarżyć Polskę o nieprzyjmowanie islamu lub niepodporządkowywanie się? Jeżeli błądzę- proszę o sprostowanie.

Nie chcę tutaj wywlekać swoich rodzinnych spraw czy historii, ale dzieje moich przodków od kilkuset lat uczą mnie właśnie postawy "politycznej", "kompromsowej"- niemalże wszyscy moi przdkowie/krewni, którzy dla jakiejś idei (słusznej lub mniej) wychodzili przed szereg- ginęli niestety bardzo marnie, a ci którzy z czasem dojrzewali (czy też udało im się przetrwać) zajmowali z wiekiem pozycje "w centrum" lub zupełnie na uboczu zdarzeń. Nie jest to postawa "szlachetna", czy nie były to postawy "szlachetne", ale również dzięki nim- dzisiaj żyję, bo jestem, bo byli moi rodzice i dziadkowie.
Ważne dla mnie jest zachowanie tkanki polskiego narodu w jak najszerszym stopniu. Nie jestem szowinistą, który nienawidzi "obcych", bo sam mam we krwi "wlew" kilku obcych czy bardzo obcych narodów- nie jest bowiem dla mnie Polakiem tylko ten który ma zielone oczy, brązowe włosy i grupę krwi Brh+, ale który jest Polakiem, bo kocha tę ziemię i szanuje wolnościowe postawy (które zawsze w końcu WYPŁYWAŁY) całości Polaków na przestrzeni wieków. Choćby ten Polak był czarny, czy był pochodzenia semickiego.
Pocieszające w tym konteksie jest potwierdzenie w Twoich słowach tego jak Polacy POLITYCZNIE mają się zachować pod rządami GD. Przykre jest to, że GD przyjdzie po "wojnie domowej", w której ani nie uczestniczę ani uczestniczyć zamiaru nie mam (choć pewne sympatie każdy ma).


Pisząc o zachowaniu "politycznym" miałem na myśli postawę kompromisową, neutralną, przemyślaną, być może nawet... wyrachowaną.

Dziękuję za uwagę i zainteresowanie smile

Ostatnio edytowany przez karymazow (2018-06-27 00:38:34)

55

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

karymazow napisał/a:

Możliwe, że polskie społeczeństwo wykorzysta doświadczenie postawy wobec systemu PRL w życiu pod rządami GD. Polacy w latach 1944-1989 nie wstępowali masowo do Partii, niechętnie uczestniczyli "w życiu partii" a jednak żyli realizując jej plany i swoje pomniejsze. Za otwarte wystąpienia przeciwko ludzie byli więzieni/mordowani, za bycie w "umiarkowanej opozycji" krzywdy w postaci zagrożenia życia i zdrowia nie było. Taka postawa - żeby przetrwać - nie jest zbyt szlachetna, ale chyba właściwa.

Mam świadomość tego, że bardzo trudno jest oderwać się od naszej bieżącej rzeczywistości w której żyjemy i która przez wiele ostatnich lat ukształtowała nasze postrzeganie oraz naszą ocenę wielu spraw.

Jednak patrząc w przyszłość nawet tą nie za bardzo dla nas wszystkich odległą  – musimy choćby na chwilę zastanowić się w miarę bezstronnie nad tym co nadchodzi.

Podstawą oczywiście są nasze wiadomości oraz nasza nabyta wiedza w wielu dziedzinach. Czym więcej informacji, tym dużo większy nasz osobisty wybór, tego co nam może się przydać w przyszłości.

Natomiast dosyć trudną sprawą jest ocena najnowszej naszej historii oraz wyciągnięcie właściwych wniosków w stosunku do zachowania się naszego polskiego społeczeństwa w ekstremalnej sytuacji - którą szykuje nam wszystkim nie tylko ślepy los.

Dlatego muszę powrócić do sedna mojego wcześniejszego wpisu.

Pisałem, że Pan Atraktor pisząc o naszej prawdziwej historii Polski – nie polityce historycznej – zasugerował, że ma nadzieję na to, że przyszły Generał Dyktator będzie właśnie korzystał przy swoich najtrudniejszych i najważniejszych wyborach dotyczących - być czy nie być – Polski w przyszłości właśnie tą prawdziwą historią.

W tym kontekście nie było mowy o polskim społeczeństwie. Taki wybór ze swojej strony ja zrozumiałem. Ocena i przewidywania zachowania naszego polskiego społeczeństwa nie jest taka prosta.

W przypadku naszego całego polskiego społeczeństwa i to nie tylko w czasach komuny musimy brać pod uwagę nie tylko pozytywne aspekty ale bardzo istotne w tym przypadku będzie skupienie się na ciemnej stronie, która niestety utrwalana przez te wszystkie lata pozostał i utrwaliła się w wielu osobach z pokolenia na pokolenie.

Tak to z zasady bywa, że to co jest najgorsze może właśnie wyjść w najtragiczniejszych chwilach – w jednym z najważniejszych wyzwań jakie czeka nasze całe społeczeństwo.

Nie jest to ani prosty a tym bardziej krótki temat – dlatego powinno się poświęcić temu zagadnieniu wiele wpisów. Postaram się zasugerować w małym stopniu to zagadnienie.

W czasach komuny władza dbała o to żeby różnicować społeczeństwo. Podzielonym społeczeństwem łatwiej było rządzić. Zawsze można było rozpętać wszelkiego rodzaju antagonizmy, które szybko się utrwalały, zawsze czekały oraz nadal czekają, na mały znak, żeby je rozpętać i to z wielką siłą.

Dlatego w takim społeczeństwie łatwo było (i nadal jest!) pielęgnować nie właściwe postawy do wielu zdawało by się prostych w ocenie zachowań. Przykłady nadal mogą być przerażające albo wręcz nie zauważalne dla niektórych ludzi.

Najłatwiej oczywiście pokazać to tylko na niektórych (z niestety bardzo wielu) przykładach:

Najlepszym przykładem jest zamiłowanie do donoszenia na innych...
Zazdrość powodująca wiele niewłaściwych wyborów – patrz wyżej...
Nie odpuszczanie nawet wtedy gdy nie mamy racji... Chłop żywemu nie przepuści...
Brak wrażliwości i empatii w stosunku do innych osób – nie ważne jakich – innych...
To niestety postępuje i ewoluuje w zależności od rozwijających się naszych możliwości...
Wszystkim się wszystko należy pomimo tego, że ze swojej strony nie dają nic...
Wszystko jest nasze – kiedyś państwowe czyli niczyje – teraz nadal nasze...
Czy się siedzi czy się leży – pensja się należy...

Dalej każdy może sobie pododawać i rozwinąć jeszcze więcej przykładów. Niestety takie zachowania nie zależą ani od wykształcenia ani od pozycji społecznej poszczególnych osób – po prostu one występują.

Wracając od rządów generała oraz przyszłego generała dyktatora – wystarczy, że utrwalane przez wiele lat antagonizmy oraz drzemiące w wielu ludziach demony trafią na podatny grunt...

Dlatego tak trudno jest pisać o przyszłym zachowaniu naszego społeczeństwa. Dotyczy to oczywiście całego społeczeństwa a nie jednostek.

Przysłowiowe zachowanie się w sposób przyzwoity nie było i zapewne nie będzie za popularne.

Dlatego nasze nawet najlepsze zachowanie nie zawsze może być odebrane przez inną osobę w nasz sposób – może wzbudzić chęć choćby postawienia na swoim...


Karymazow po tym co napisałeś widzę – w nieuprawnionym uproszczeniu i szybkim skojarzeniu – że jesteś  na etapie w którym społeczeństwo przyjmuje z radością rządy generała.

Wszyscy musimy jeszcze dużo czytać i rozmawiać na ten temat. Niestety niewłaściwe założenia oraz nadal niewystarczająca wiedza w tym temacie może prowadzić do niewłaściwych wniosków.

Początkowe rządy generał będą przygotowaniem do bardzo krwawego przyjęcia władzy już
dyktatorskiej w naszym społeczeństwie.

Natomiast Generał Dyktator będzie rządził już twardą ręką.
Nie na darmo Michel Nostradamus napisał o nastaniu czasów tyranów.

Wiek XX był czasem dyktatur, a wiek XXI będzie czasem tyranów...

56

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

karymazow napisał/a:

Do meczetów (raczej) masowo chodzić nie będziemy, ale egzamin ze znajomości islamu na studiach (nawet technicznych) "się zda", a że przy okazji w obliczu podbijania świata przez Mahdiego i sprzyjaniu mu przez GD będziemy czerpać jakieś "profity" to i lżej pewnej niedogodności możemy znosić. Tak to odczytuję, bo przecież Nostradamus nie pisał (albo o czymś nie wiem?) o jakichś głębokich represjach, mordach, wywózkach polskiej ludności.


Temat Generała Dyktatora dopiero od niedawna został przeze mnie rozpoczęty. Tego co napisali o tej postaci Panowie Arteuza Centurion i Atraktor jest dosyć dużo.

Poza przepowiedniami Nostradamusa są również bardzo ciekawe opisy rządów tej postaci. Opisy te pochodzą nie tylko z przepowiedni ale również z pozostałej twórczości Nostradamusa – są to przede wszystkim bardzo liczne listy, publikowane w jego różnych dziełach, ale nie tylko...

Wpisów naszych prekursorów w tym temacie jest dużo. Jednak najważniejsze są jak zwykle szczegóły. Trzeba nie tylko uważnie przebrnąć przez te materiały ale również wyłapać powiązania i wszelkie szczegóły.

Z moich obserwacji wynika, że nasi prekursorzy pisali o tej postaci w sposób bardzo ostrożny – nie chcieli straszyć czytelnika – ale również zawsze starali się poza ciemną strona tej postaci pokazywać pozytywy – które mają nastąpić w przyszłości.

To wszystko nie zmienia faktu, że Generała Dyktatora nie będzie pozytywną postacią. Jego krwawe rządy - pomimo stopniowania nasilającego się nacisku na nasze społeczeństwo – będą bezwzględne i nakierowane na konkretne cele.

Rządy Generała Dyktatora będą miały dwa cele, jeden związany z rządzeniem krajem, a drugi z wprowadzaniem islamu w naszym kraju. Oba cele nacechowane będą bezwzględnością i krwawym wprowadzaniem w społeczeństwie jego dekretów.

To wszystko postaram się omówić na wątku poświęconym Polsce.

Natomiast w skrócie można powiedzieć, że przy wprowadzaniu islamu w Polsce będą nie tylko głębokie represje, masowe mordy nie tylko księży, zakonników...ale również wszystkich tych którzy nie przyjmą islamu.

Tych którzy się nie podporządkują czeka śmierć ale również jak będą mieli pozorne szczęście również wywózki...itd
   
Nostradamus napisał w swoich tekstach, że z tym z czym sobie nie poradzi sam Generał Dyktator z pomocą przyjdą sprowadzeni do naszego kraju wszelkiej maści nauczyciele wiary oraz doradcy nie tylko wojskowi. Oni będą pilnowali i pomagali w tym, żeby Generał Dyktator nie zszedł z obranej ścieżki.

Do naszego kraju zostanie również sprowadzonych 10 milionów muzułmańskich osadników, którzy z przestraszonymi - pożytecznymi - naszymi obywatelami zadbają o utrzymanie negatywnych cech naszego społeczeństwa na długie lata.

Administracyjna struktura rządzenia krajem również będzie inna. Pełnomocnicy Generała Dyktatora będą rządzili wszystkim. Powszechna kara śmierci nie będzie wymagała sądów i będzie wykonywana przez szachidzkich pomocników na miejscu np. przed domem...

Faktem na który trzeba zwrócić uwagę jest to, że do Polski a później już Lechistanu, zostaną sprowadzeni muzułmanie z Afganistanu – czyli również fundamentalni talibowie.

Rozumienie prawa koranicznego przez fundamentalistów jest jak zwykle najbardziej srogie. Dlatego nawet nie chcę wchodzić w szczegóły. Nie będzie lekko. Na pewno nie będzie to tak lajtowo jak w zacytowanym przeze mnie fragmencie.

Jest również jeszcze aspekt traktowania przez muzułmanów w szerokim rozumieniu – Kobiet.

Tego tematu też nie za bardzo chcę na tą chwilę rozwijać. Raczej nie będzie to tak jak u Saudów - radość z możliwości prowadzenia samochodu – ogłoszona wielkim zwycięstwem kobiet w świecie muzułmańskim...

 

karymazow napisał/a:

Możliwe, że coś pomieszałem, ale chyba Niemcy jako tymczasowy sprzymierzeniec Mahdiego mają nawet oskarżyć Polskę o nieprzyjmowanie islamu lub niepodporządkowywanie się? Jeżeli błądzę- proszę o sprostowanie.


Uważne czytanie wszystkich wpisów oraz łączenie wydarzeń w tym przypadku jest podstawą. Trzeba również korzystać z oryginalnych wpisów w tym temacie.

Niemcy raczej nie będą sprzymierzeńcem Mahdiego w żadnym wypadku.(Chyba, że ja coś przeoczyłem!)

Na początku działań wojennych w Europie będą w minimalny sposób uczestniczyć w działaniach wojennych wspierając inne kraje w walce przeciwko muzułmanom. Jednak szybko doznają znaczących strat – które wpłyną na ich dalsze postępowanie.

Niemcy ogłoszą jednostronną neutralność. Nie podpiszą żadnych umów wielostronnych.

Korzystając z ponownej reaktywacji Świętego Cesarstwa Niemieckiego – same rozszerzą swoje terytoria, oferując swoją pozorną ochronę jako terytoria neutralne.

Jak zwykle to u Niemców bywa – zgłoszą również roszczenia terytorialne w tym do Polski. Następnie rozpoczną działania wojenne skierowane na nasz kraj. Wojna dziewięciodniowa.

Pewność ich zgubi – ponieważ nie będą wiedzieli o sojuszu Generała Dyktatora z Mahdim.

Liczne wojska Mahdiego rozwiążą bezwzględnie problem niemiecki. Niemcy będą próbować uciekać masowo do Polski szukając w niej swojej ochrony.

Mahdi później odda część zniszczonych Niemiec pod władanie Generała Dyktatora.
Polska rozszerzy swoje ziemie na zachód.

Temat Niemiec jest bardzo ciekawy ale również obszerny, dlatego na omawianie jego potrzeba więcej czasu oraz wiele wpisów. Powinien mieć swój osobny wątek...

57

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Dziękuję za ostanie bardzo interesujące odpowiedzi również na mój wpis. To wszystko o czym piszesz jest naprawdę interesujące. Twoje autorskie wpisy dotyczące twórczości Nostradamusa robią wrażenie, nie tylko przenikliwością, ale również dbaniem o szczegóły. Nie zawsze wszyscy czytelnicy na nie zwracają uwagę. Ja również na niektóre ze szczegółów nie zareagowałem. Dobrze, że je pokazujesz i przypominasz. Ostatnio przypomniałeś przepowiednie Nostradamusa, związane z Wilkiem - Donaldem Trumpem.
Ponownie pojawia się temat drugiej dekady XXI wieku. Następna przepowiednia Nostradamusa pokazuje również wojnę na Ukrainie. Właśnie jej rozstrzygnięcie ma być do końca drugiej dekady. Moje pytanie dotyczy właśnie tej wojny NATO-Rosja. Jak długo będzie ona trwała. Jak będzie ona przebiegała? Kto tak naprawdę będzie miał wpływ na jej rozstrzygnięcie? Jaki będzie jej skutek na wydarzenia na świecie? Co dalej z Rosją?

58

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi bardzo fajny nowy wątek założyłeś. Czekam na całą serię tematyczną o różnych krajach.  Wreszcie nie muszę czytać rozbrajających swoją trafnością - Twoich - interpretacji! big_smile Ale oczywiście wykorzystam twoją pracę do swoich niecnych celów. Oby tak dalej. Powodzenia...

59

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

NoNiewiem napisał/a:

Moogi bardzo fajny nowy wątek założyłeś. Czekam na całą serię tematyczną o różnych krajach.  Wreszcie nie muszę czytać rozbrajających swoją trafnością - Twoich - interpretacji! big_smile Ale oczywiście wykorzystam twoją pracę do swoich niecnych celów. Oby tak dalej. Powodzenia...

Niecne cele to ma Unia Europejska ze swoimi artykułami 11 i 13. Dlatego niedługo linki z wpisami Moogiego będą płatne i to słono. Nawet skróty wpisów będą przez boty cenzurowane i nie będą bezpłatne. Prawa autorskie górą nad wolnością...

60

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Aerodaktyl napisał/a:

Tak na marginesie słuchałem wypowiedzi PAD w sprawię rąk do pracy w Polsce. To jest dopiero geniusz. Będzie rozmawiać a raczej już rozmawia z pracownikami np. z Bangladeszu z myślą, że zaprosi ich do Polski jako tanią siłę roboczą. Czy my tego przypadkiem nie znamy na przykładzie tego co robiła piękna Angela Merkel – też zapraszała emigrantów przez akcję informacyjną. A nasz PAD niczego się nie nauczył. Oczywiście nic nie wie o trzeciej fali migracji – która przejdzie przez Polskę. Ale przepowiednie Nostradamusa muszą się przez jakieś działanie kogoś wypełnić. Dlatego masz baba placek – a my mamy Adriana.

Aerodaktyl bardzo dobrze zauważył w swoim wpisie, że wydarzenia opisane w przepowiedniach Nostradamusa nie dzieją się nagle i niespodziewanie. Do wypełnienia się przepowiedni z zasady potrzebny jest długi czas.

Dlatego z naszej perspektywy możemy obserwować tylko małe szczegóły lub też powolny cały proces, który w perspektywie, może doprowadzić do finału opisanych wydarzeń.

W naszym przypadku najbardziej interesują nas wydarzenia w naszym kraju – Polsce. Dlatego możemy obserwować powolny ale stały i ciągle postępujący proces – niestety zmierzający do nieciekawego finału opisanego w przepowiedniach Nostradamusa.

Dlatego szczególnie przykro dla mnie, odbieram jedną z przepowiedni Nostradamusa mówiącą o naszej aktualnej sytuacji w Polsce. Nadal nie potrafię przejść obojętnie nad tą przepowiednią.

+
Spiski i intrygi dawnych bohaterów,
Przyczyną zamętu i niepewności,
Nad Wisłą dojdzie do wielkich zmian,
I podniesiony sztandar wolności upadnie,
Władzę zdobędzie ten, któremu zawierzyli,
Okaże się sprytniejszym niż jego poprzednik.


Sztandar wolności upadnie!

Nasze społeczeństwo jest od dłuższego czasu „grillowane” przez „sprawiedliwych” i to po raz drugi w naszej najnowszej polskiej historii. Pomimo tego, że w polityce byli już od dawna, to dopiero dojście do władzy pokazuje ponownie, ukryte demony nienawiści do całego naszego społeczeństwa.

Tak jak pisałem wcześniej ten proces jest powolny ale ciągły. Natomiast z zasady tak bywa w polityce, że ci którzy coś robią – nie będą potrafili tego wykorzystać na swoją korzyść podczas sprawowania władzy. Dopiero ich następcy z całą mocą wykorzystają to co przygotowali poprzednicy.

Obserwując aktualne wydarzenia możemy już sobie wyobrazić to o czym napisał  w swoich przepowiedniach Nostradamus - a będzie dotyczyć naszej polskiej przyszłości.

Jak skupimy się nad szczegółami to z powodzeniem możemy zauważyć, że wszyscy uczestnicy naszych aktualnych wydarzeń dokładają po cegiełce - coś czego z pewnością pożałujemy wszyscy w przyszłości.

Bardzo dobrym przykładem jest PAD na którego postępowanie patrzymy i oceniamy ze swojej perspektywy oraz ze względów na swoje poglądy nie tylko polityczne.

Poza ogólnie widzianą sferą polityki - są również inne decyzje również te robione przy okazji i bez jakiegokolwiek zastanowienia. Również te - pod wpływem „wybitnych doradców” PAD...

Takim pomysłem jest szukanie na siłę przez PAD - taniej siły roboczej w krajach, niby tak dalekich, że nie potrafią samodzielnie zaobserwować podobnych wydarzeń u innych – Niemcy i zapraszanie emigrantów do nich przez  Angele Merkel.

Sposób rozumowania doradców PAD jest bardzo prosty – po co płacić Polakom godnie za ich pracę i wykorzystywać ich potencjał – jak można trzymać ich w ryzach przez np. płacę minimalną – oczywiście kontrolując ich również przez ich wyjazdy z kraju.

Lepiej zaprosić emigrantów, niby tylko wykształconych, do pracy na budowie za marne pieniądze. Dzięki temu nie będziemy już musieli dbać o swoich obywateli a tym bardziej podwyższać ich płacy. Wszystkim równo – czyli równamy do dołu.

Dlatego tak cenne są przepowiednie Nostradamusa ze swoim opisem oraz oceną z perspektywy przyszłych pokoleń – wydarzeń, które dzieją się na naszych oczach albo do których zmierzamy wielkimi krokami.

Ta trzecia fala emigracji, która ma przejść przez skłóconą Polskę – oraz która ma się zatrzymać na naszym kraju, przez kroki między innymi Niemiec - zamknięcie granic przed tą trzecią falą emigrantów – niestety musi mieć również swoje małe i duże przyczyny...

Duże są opisane w przepowiedniach – katastrofy naturalne – natomiast małe możemy zaobserwować samodzielnie – skupiając się na drobnych szczegółach, które potrafią zmienić bardzo dużo.

Wszystkie małe z pozoru drobne wydarzenia, mogą zmienić się w bardzo duże. Wtedy będziemy już mieli do czynienia z problemami stanowiącymi duże wyzwanie również dla nas Polaków...


Przepowiednia;109,47(sześciowiersz)

Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje:Hellady, Panonii, Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.