4,061

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gammorin napisał/a:
Beatrycze napisał/a:

Dobry wieczor,jak ktos ma ochote takie ciekawostki tu znalazlam.Nie powiem,ze mnie to cieszy,zaczynam sie glebiej zastanwiac nad przepowiedniami Nostradamusa i wiecej analizowac.


Ten system będzie wiedział o Tobie wszystko. Teraz jest testowany, od 2020 roku zacznie działać w Chinach
Blisko miliard obywateli Chin od 2020 roku trafi do systemu Social Credit System.
Oznacza to, że sztuczna inteligencja na bazie algorytmu będzie nas oceniać - sprawdzi czy jesteśmy dobrymi obywatelami i czy nie stanowimy niebezpieczeństwa dla porządku publicznego.
https://www.facebook.com/toteraz/videos … mp;theater

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/scs- … o,128,2284

Tak się zastanawiam czy to może mieć jakiś pośredni lub bezpośredni związek z napływem imigrantów z Chin do Rosji i Europy. Jak ktoś czytał tłumaczenia Artuezy czy Atraktora to z pewnością wie, że te wydarzenia będą miały miejsce przed III WŚ. Ciekawe czy jest jakaś Centuria Nostradamusa opisująca właśnie te wydarzenia, bo ja nie mogę nic znaleźć.

WITAJ,no ja tez nie mam pojecia,nie mam tez ostatnio za duzo czasu ,ale zawsze mi sie trafi artykul,ktory prawde powie :


Z kolei zdaniem J.B.S. Haldane’a (1882-1964), do 2074 roku jedynie 30 procent wszystkich dzieci będzie przychodzić na świat z łona matki. Współcześnie naukowcy szacują, że tego sztuczne łono (ektogeneza) stanie się w pełni dostępna za od 10 do 60 lat. Jej zwolennicy przekonują, że stworzy to dzieciom środowisko wolne od tytoniu i alkoholu. Mówią także o pomocy w przetrwaniu nienarodzonych wcześniej dzieci (co częściowo dzieje się już teraz). Ponadto wskazuje się także na korzyści ektogenezy dla par niepłodnych, a także – jakżeby inaczej – homoseksualistów.
http://www.m.pch24.pl/transhumanizm---o … 139,i.html

https://www.youtube.com/watch?v=zi9OIxXVZtE&t=182s

4,062

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 napisał/a:

Co do twórczości Nostradamusa, żeby mój wpis nie był całkiem off-topic  - pewnie mało kto o tym wie, że Nostradamus jest również autorem m.in. książki kulinarnej na tematu konfitur. Pod tym linkiem fx Cuisine znajduje się instrukcja (ze zdjęciami) przygotowania doskonałej konfitury z czereśni wg Nostradamusa. Podany jest także oryginalny skan z publikacji Nostradamusa z roku 1555 (Atraktor, Mógi, etc. - jak widzicie - da się przytoczyć oryginał).

Zawsze znajdzie się ta jedna osoba, której się wydaje, że wszystko wie najlepiej.
Problem pojawia się wtedy gdy zaczyna coś, na czym kompletnie się nie zna.

Dlatego, tak na szybko!

To nie są żadne poważne oryginały – to co przytoczył centrala314 – to bujdy dla małych dziewczynek. Pokazujące, jakąś kartkę (jakiś przedruk) nie wiadomo z czego, a tym bardziej z którego wydania, przedruku nie oryginału.

Tak samo oryginalne, jak wszystkie jego niekompetentne i nieżyczliwe wpisy. To są po prostu face newsy. Niby ocierające się o prawdę ale nie mówiące w zasadzie nic.

Nostradamus napisał i przekazał do druku bardzo wiele swoich dzieł. Były to tłumaczenia z klasycznych języków - łacina, greka, ale nie tylko. Jego prace były wydane jak również przedrukowywane na inne jemu współczesne języki. Jest tego naprawdę dużo.

Wiele z twórczości Nostradamusa zostało zarekwirowane przez działającą w tamtych czasach Świętą Inkwizycje. Niektóre zaginęły, całe nakłady były również niszczone na polecenie władz kościelnych. Dzieła Michela Nostradamusa były na indeksie zakazanych dzieł.

Niektóre dzieła Nostradamusa bardzo szybko zyskiwały ponadczasową popularność. Jednym z takich utworów jest wydawana w różnych konfiguracjach wspomniana medyczna książka kucharska, przydatna w leczeniu zarazy i przy przygotowywaniu kosmetyków oraz żywności.

Wydawana od 1552 roku, posiadała już w czasach Nostradamusa, przeszło trzydzieści wydań (wznowień) - tłumaczonych również na inne języki. . Nie była to wcale książka tylko o konfiturach.

Michel Nostradamus (ustatkował się) poślubił  Anne Ponsart Gemmelle, osiadł w roku 1547 w Salon-de-Provence, nazywanym w owym czasie Salon-de-Craux. Od tego czasu rozpoczęła się w życiu Nostradamusa przygoda związana z zarobkową publikacją jego dzieł.

Jego najbardziej znane medyczne książki to; tłumaczenie rzymskiego lekarza – Dzieła Galena, oraz Le Traité des Fardements et Confitures.

Po tym jak wraz z żoną prowadzili wytwórnię kosmetyków! Początkowo dla swoich przyjaciół wydał medyczną książkę kucharską w 1552 roku, natomiast ponowną popularność, zyskało dopiero wydanie z roku 1555, kiedy to Nostradamus wydawał już swoje Prognostyki z których są (w uproszczeniu) jego przepowiednie.

Ta medyczna książka zawiera również bardzo cenne wskazówki autobiograficzne o Nostradamusie. Pierwsze wydanie zawierało dwie części. Pierwsza o kosmetykach (makijaż, płyny i perfumy) a druga o żywności (dżemy, galaretki i wino).

Oryginalna książka, nie jakaś strona z nieznanego przedruku. Zawiera wiele rozdziałów ale również kilka podtytułów (cztery) – a jeden z nich posłużył do wydania współczesnego przekładu wykorzystanego najprawdopodobniej w linku. Nie będę podawać podtytułów ponieważ niepotrzebnie ułatwiły by one ich znalezienie.

To mogą być te nie oryginały centrali314:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51Ns4lT%2BJqL._SX299_BO1,204,203,200_.jpg

Pozytywne myślenie przede wszystkim!  Złe założenie = niewłaściwe wnioski!

Na temat - według mnie - oryginałów tej książki Nostradamusa – jak czas pozwoli  - to napiszę i pokażę jej różne wydania – na spokojnie, w trochę późniejszym czasie.

4,063

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

To nie są żadne poważne oryginały – to co przytoczył centrala314 – to bujdy dla małych dziewczynek. Pokazujące, jakąś kartkę (jakiś przedruk) nie wiadomo z czego, a tym bardziej z którego wydania, przedruku nie oryginału.

Oto osoba roztrząsająca od lat na tym i innych forach dziesiątki wyssanych z palca przepowiedni Nostradamusa ma czelność poddawać w wątpliwość oryginalność XVI-wiecznych druków, które ma przed oczami.

Zostawiam to bez komentarza.

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2018-05-10 12:13:51)

4,064

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobry wieczor,przytocze tu fragmenty,ktore mnie nurtuja.
Wpis byl dodany 09.02.2013,przez p.Atraktor

I centuria VI;57

Ten,którego zamknięto w królestwie,by rządził,
Kardynał bliski hierarchii,
Stanie się twardy jak głaz,okrutny i będzie nim powodował strach,
Kiedy przejmie najświętszą władzę.

Myślę,że ten wybrany na papieża kardynał szef buntowników Kolegium Kardynalskiego(jeszcze nie wiemy kto nim jest) będzie więził w Watykanie Benedykta XVI ,ąż do jego śmierci w wieku 95 lat!
Zastanawiałem się jednak co oznacza taki tekst-teraz chyba wiem!

Presage XII 113;

Uproszą go by pozostał na tronie Arki.
W tajemnicy przed ludem wybiorą go na lat pięć,
Stary Sługa na tronie nie będzie temu przychylny.
Jego siedemnaście lat będzie w rozdwojeniu.

Jest to tekst tzw:Nostradamusa Młodszego z almanachu z 1614 roku.
Teraz więc bardziej chyba możemy zrozumieć znaną i przytaczaną w różnych wersjach centurię V ,92;
Ja ją przytaczam powtórnie wg jednej z wersji niemieckiego znawcy M Nostradamusa Aleksandra Centurio;
oto ona:

W czasie siedemnastu lat od jego wyboru   (Benedykta XVI)
kadencja papieska do lat pięciu zostanie ustanowiona.
W tym terminie wybrany zostanie nowy,  (Petrus Romanus-Piotr Rzymski)
lecz nie przypadnie do gustu mieszczanom.

A wiec nurtuje mnie kim jest ten stary sluga? I czy wobec tych zmian,ktore zaszly na tronie Piotrowym,ta czesc,ktora opisuje 5-letnia kadencje papieza nie dotyczy np.Papieza Franciszka?
Jak myslicie?,jak dokladniej mozna doprecyzowac ta przepowiednie,bo komentarze juz rozne padaly i tez takie iz byc moze Papiez Franciszek byc moze jest tym,ktory siedemnascie lat sluzyl na papieskim tronie.


Pozdrawiam

4,065

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 napisał/a:

Oto osoba roztrząsająca od lat na tym i innych forach dziesiątki ... przepowiedni Nostradamusa ma czelność poddawać w wątpliwość oryginalność XVI-wiecznych druków, które ma przed oczami.

Właśnie od takiego wpisu należało zacząć.

Wcale nie chodziło o jakiekolwiek oryginały!

Chodziło o moje wpisy na forach dotyczące twórczości Nostradamusa. A raczej o wszystkie merytoryczne wpisy w temacie przepowiedni Nostradamusa. Nie można było tak napisać od razu. Jesteś po prostu zawistnym idiotą.

Nie dosyć, że przeszkadzasz innym w czytaniu i pisaniu o tym co ich interesuje - to jest ich osobisty wybór - to jeszcze (poza tematem wiodącym) nie potrafisz zrozumieć znaczenia zdawało by się prostego słowa – oryginał.

Ja przywiązuję wagę do takich słów jak: oryginalny druk, oryginalny wpis...itd 
Mnie nie wystarczą jakieś przypadkowe fotki wyrwane z kontekstu całego dzieła.

Staram się docierać do wiarygodnych źródeł. Najlepszym wyborem w tym przypadku są biblioteki ze starodrukami. Wtedy tez można zweryfikować dostępne kopie. Nie tylko wiem czego szukać, ale nie mam obaw dotyczących tego, że ktoś to przeczyta ze zrozumieniem.

Człowiek nieznający się na danej rzeczy, niekompetentny w danej dziedzinie; laik, dyletant... to jednym słowem – profan.
W tym wypadku - poznając prawdziwe intencje osoby (centrala314) – nie ma potrzeby więcej o tej osobie mówić.


Natomiast dla wszystkich innych osób, które są zainteresowane tematem (też na szybko)
publikuję kilka kopi oryginalnych starodruków.

To jest to wydanie z roku 1555 wraz z ręcznie napisaną stroną dzieła.
Lyon, Antoine Volant, 1555;


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-abmEVi.jpg?v=6 https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-voLD9V.jpg?v=5


Natomiast omawiana wcześniej fotka, raczej nie pochodziła z tego wydania z 1556 roku. Mogła być np. skopiowana z jakiegoś wydawnictwa z naszych czasów, które wykorzystało kopie z innego roku, innego wydania, ale możliwości
może być jeszcze wiele...

Lyon, Antoine Volant, 1556;


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-S8kIhG.jpg?v=4


I jeszcze mały bonus w temacie przedruków w innych językach
Augsburg, Georgen Willer 1572, - kopia z oryginału


https://s1.tufotki.pl/2018/05/10/3gODd-IsSLrb.jpg?v=3


Jakie źródła oryginałów, taka znajomość tematu...

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-05-11 11:06:21)

4,066

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobry wieczor
Mialam pisac o tym jutro,ale moge nie miec czasu z uwagi na to,ze wlasnie data o ktorej chce wspomniec zbiega sie z moimi urodzinami,wiec bede chwilowo zajeta smile
Kilka dni temu,zaczelam ponownie czytac posty na forum( lubie tu zagladac ),ale zaczelam od(konca) 2018 a nie jak to bylo na poczatku mojej rejestracji na forum od poczatku powstania tego watku.
Z racji tego,ze jest to forum koniec swiata(taka ma nazwe),wiec wielu wieszczy goscilo rowniez tutaj poza oczywsicie Nostradamusem.
Przegladajac wpisy natrafilam(niewiem kto pisal) na wpis iz ktos wspomnial "naszego"pana Jackowskiego i byla tam wzmianka iz w tym roku ISIS odrodzi sie byc moze pod inna nazwa.
Dlaczego mnie to zastanowilo?poniewaz kiedys tez trafilam na wpis znanego zreszta wizjonera Michel Hayek i on o tym samym wspominal i co utkwilo mojej uwadze poza tym oczywiscie iz wspomina on jutrzejsza date a mianowicie 13.05.2018 iz moze byc ona pechowa dla USA.
Wiele z tego co pisal,sprawdzilo sie ,mozecie zerknac na strone.
http://lallouslab.net/2018/01/01/the-20 … hel-hayek/

Jezeli kogos interesuja tez inne przepowiednie( ja bazuje na wiarygodnych o ile sie urzeczywistnia),mozecie posluchac cyganki Broni smile Dobrze,ze te cykle sa krotkie bo z komentatorem (nie najlepiej to wychodzi),ale natrafilam na taki ,gdzie opisywana jest nowa partia pod nazwa LIS i tak sobie mysle...(no nie wazne)
Wkleje tylko pierwsze z "brzegu"wideo a panstwo jak macie ochote,mozecie obejrzec wszystkie,nie zajmuja duzo czasu.
https://www.youtube.com/watch?v=BSAx78A … amp;t=342s

Do Nostradamusa wroce,dzisiaj walkowalam jedna z jego przepowiedni i ukadalam sobie moj punt patrzenia na pewne rzeczy,ale moze przy okazji napisze.
Pozdrowienia

4,067

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

artikarti321 napisał/a:

Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

Persage XI 45, 8
Wielki Neptun odda Smokowi Formozę,
Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii,
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych,
Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

Pozwólcie, że powrócę to tych Persage, dlatego, że to się prawdopodobnie dzieje na naszych oczach. Jak myślicie, czy te wydarzenia po części już się wydarzyły czy cała rozgrywka jeszcze przed Nami. Nostradamus pisał "Czerwona Północ zagrozi Neptunowi". W moim odczuciu ani wcześniejsze władze Korei północnej, ani Kim jeszcze nie zagrozili bezpośrednio, realnie USA. Póki co były takie przed bokserskie przepychanki, opluwanie i straszenie, że Kim wystrzeli, a USA wysyłali lotniskowce itp. Czy Nostradamus pisałby tylko o przypuszczeniach? Raczej nie - prędzej o realnych zagrożeniach. Ponadto Chiny siedzą cicho, a Smok ma uratować Koreę przed wielkim ogniem, więc najbliższe rozmowy na linii USA-Korea wydają się, że będą passe, być może zerwane, z urażoną dumą Kima czy Trumpa - a zniewaga krwi wymaga.

Skoro USA mają dać błogosławieństwo do przejęcia Formozy przez Chiny to udział CHRL w zjednoczeniu Korei będzie istotny. Dopuszczam jednak możliwość, że wszystkie te sprawy odbywają się i rozgrywają w kuluarach, przez cichą dyplomację Chin, USA czy Korei i że takie zagrożenie atomowe już wystąpiło (tak samo było w przypadku zagrożenia wojną atomową w 1983 r. ze strony ZSRR w czasie zimnej wojny, gdy  porucznik Stanisław Pietrow mógł wcisnąć przycinki uruchamiając setki rakiet z głowicami nuklearnymi, bo zawiódł system OKO. O tym jak świat był blisko całkowitej zagłady dowiedzieliśmy się wiele lat później). A w najbliższych miesiącach, świat medialny będzie pokazywał tylko uśmiechnięte twarze Trumpa, Kima oraz innych przywódców którzy podają sobie ręce i rozmawiają o międzynarodowej współpracy, rozbrojeniach, zjednoczeniu. 

Czy jest to realne – jakoś mi się nie chce wierzyć, chociaż ZSRR też miał być wieczny i niepokonany. Nostradamus pisał, że ma nastąpić zjednoczenie bez armii. I mam wiele pytań czy: Szykuje się aksamitna rewolucja, pokojowa transformacja ustrojowa? A z racji tego, że Korea posiada arsenał nuklearny ma być pod stałym nadzorem i kontrolą mocarstw sprzymierzonych – ONZ? No i wreszcie pytanie – co z tego miałby Kim Dżong Un? Jakoś ciężko sobie wyobrazić, że facet z własnej, nieprzymuszonej woli rezygnuje z całkowitej władzy na państwem i daje się „rządzić” mocarstwom sprzymierzonym. Na taką okoliczność będzie miał raczej niewiele do powiedzenia, a ponadto za zbrodnie które ma na sumieniu, grozi mu na dzień dobry Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Pomyślcie o zeznaniach tysięcy ludzi z obozów pracy przed Trybunałem Sprawiedliwości. Kto będzie chciał wtedy z Kimem rozmawiać, kto jemu i jego generałom zapewni ochronę za zbrodnie przeciwko ludzkości, jak świat pokaże obóz pracy, zwłoki ludzi, umęczonych dzieci? Jest co prawda takie powiedzienie: Zabij jednego, dostaniesz dożywocie. Zabij miliony, będziesz błogosławiony i czczony jako wódz narodu! A może Kima już nie będzie i dlatego w aspekcie zjednoczenia obu Korei tak ważną rolę odegrają państwa sprzymierzone, a zagrożenie nuklearne będzie wynikało z przepychanek wewnętrznych w Korei Północnej? Chociaż wydaje się, że Nostradamus wspomniałby o śmierci przywódcy Kima, skoro pisał o zjednoczeniu Korei.

Jestem ciekaw jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie zjednoczenia Korei.

4,068

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzień dobry ,pomożecie ? Bo sie umeczylam i nic nie znalazłam a mianowicie koniunkcję Saturna i Jowisza w Baranie o której mówi jedna z centurii.
Wręcz mi dało położenie bardzo odległe najbliższej koniunkcji na 2238 r a ze ja sie na astrologii i planetach nie znam to błądzę strasznie .
Fajnie by było ,gdyby ktoś coś podpowiedział ,wiem jedno ze pisał o tym Atraktor i podawał datę 2024_2025 ,a ja nie mogę nigdzie tego znaleść ,moze dlatego ze korzystam z tej strony ?
Wpisując hasło tranzyty planet da wam stronkę ,tam są rozpisane aż do 2050 r
http://www.astrologia.pl/horoskop/tranzyty/2019/

Juz sie dowiedzialam iz to bedzie maj 2676 i czerwiec 2735...to bardzo odlegle daty smile


Dzięki za kazda podpowiedz !

Ostatnio edytowany przez Beatrycze (2018-05-16 20:57:49)

4,069

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Coś przypomnę:

tezeusz napisał/a:

Znamienne jest w tym co napisano na temat przyszłego konfliktu na Ukrainie z Rosją, że  w walkach wezmą udział USA, Anglia, Polska oraz Rumunia (nie ma mowy o innych krajach). Według słów Centuriona po tym konflikcie Polacy będą niemile widziani w Europie, z racji tego że wielu Brytyjczyków ma polec w tej wojnie. Cały czas zastanawiałem się czemu USA mają przyczynić się do upadku władzy i partii politycznych w Polsce, ale teraz po doniesieniach medialnych o pretensjach Izraela wydaje się to już zrozumiałe. Jak żaden inny kraj to Izrael posiada realne możliwości wpływu na politykę USA (banki, przemysł).


Czy pretensje mogą wynikać z tego, że to Polski prezydent na forum ONZ proponuje misję stabilizacyjną na Ukrainie:

Cytuję:
- Polska popiera ideę rozmieszczenia misji pokojowych ONZ we wschodniej Ukrainie. Jej mandat nie powinien ograniczać się do ochrony misji obserwacyjnej OBWE, ale powinien obejmować cały obszar konfliktu - mówił prezydent Andrzej Duda.

- Nielegalna aneksja i okupacja Krymu oraz separatyści w Donbasie, którzy są wspierani przez kraje trzecie - to duże wyzwania nie tylko dla Ukrainy, ale także dla stabilności całego kontynentu europejskiego - mówił prezydent.

Podkreślił, że Polska popiera ideę rozmieszczenia misji pokojowych ONZ we wschodniej Ukrainie. Prezydent zaznaczył, że mandat takiej operacji nie powinien ograniczać się do ochrony specjalnej misji obserwacyjnej OBWE, ale powinien obejmować cały obszar konfliktu, w tym całą ukraińsko-rosyjsko granicę, która jest uznawana przez społeczność międzynarodową.

Duda ocenił, że społeczność międzynarodowa nie powinna zapomnieć o Tatarach krymskich oraz działających na Krymie aktywistach, którzy są zastraszani, a ich praca jest uniemożliwiana.

Prezydent wskazał też na "zamrożone konflikty" w Gruzji, Mołdawii i Górskim Karabachu. Jak mówił, stanowią one "wyraźne naruszenie prawa międzynarodowego, którym może i powinna zająć się Rada Bezpieczeństwa".

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej … wa/ehqd880

4,070

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobry wieczor.
Jak myslicie w przepowiedniach Nostradamusa ta postac odgrywa jakas role?

Parszywa zdrada Andrzeja Dudy i panika w ambasadzie niemieckiej - Jan Zbigniew hrabia Potocki

https://www.youtube.com/watch?v=9tEm_lCFXTM

4,071

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zastanawialam sie panem Andruszkiewicz,to dosc mlody polityk i bardzo energiczny,zerkenlam sobie w wikipedie i zobaczcie z czym mi sie skojarzyl herb
https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Grajewa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Andruszkiewicz
A tutaj ciekawostka : http://www.genealogia.okiem.pl/genealog … uszkiewicz

4,072

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A tu coś ciekawego odnośnie poparcia misji "pokojowej" na Ukrainie:
http://www.defence24.pl/duda-w-onz-pols … j-ukrainie

4,073

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mir21, artikarti321

Czy Wy naprawdę myślicie, że to wystąpienie coś zmieni w sposobie myślenia - w  aspekcie przywódców światowych.
Oni to wszystko mają daleko w tyle głowy. Mają swoje cele i swoje rozgrywki. Polska nie ma nic dla nich do zaproponowania. To tylko u nas myślą, że świat żyje tylko propagandowymi hasłami, niczego nie wnoszącymi, do już dawno ustalonych globalnych rozgrywek. Dla mnie to całe wystąpienie to żenada. Jeśli przez dwa lata, jak sam zapowiada, będzie mówił o samolocie – to już wiemy co będzie dalej...
Lepiej poświęcić swój czas na czytanie wartościowych wpisów Atraktora i Arteuza. Jest tam jeszcze wiele informacji, które będą nam przydatne na przyszłość. To co do tej pory zostało pokazane, tylko pobieżnie pokazuje co będzie się działo już niedługo. Czytając tylko wpisy – Moogiego - widać jak wiele szczegółów nam wszystkim umyka. Ale przecież
On wszystkiego nie musi robić sam. Każdy z nas może podsunąć ciekawy, nie omawiany jeszcze, temat z przepowiedni Nostradamusa. Wtedy wszyscy na tym - z jego wpisów - skorzystamy.  Dlatego szukajcie a znajdziecie – ale merytorycznie - w przepowiedniach Nostradamusa.

4,074

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobry wieczor,polecam link
http://innpoland.pl/143997,cenzura-inte … kontroluje

I zastanwiam sie kiedy nam zamkna buzie.......
Mam nadzieje,ze jeszcze jestescie.Pozdrawiam

4,075

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzień dobry

Chytry jak Tusk?

https://wsensie.pl/komentarze/28707-mac … y-jak-tusk

4,076

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Beatrycze

Muszę to powiedzieć wprost. Jesteś dłużej na tym forum niż ja. Nie znaczy to oczywiście, że wiesz już o co na tym forum tak naprawdę chodzi. Chciałbym być dobrze zrozumiany, dlatego odpowiem bardzo delikatnie. Nie wystarczy czytać w kółko czegokolwiek. Trzeba wiedzieć, które wpisy są wartościowe. Już kilku użytkowników to do ciebie napisało. Mają oni rację i nie należy się na nich obrażać. A tym bardziej pisać żeby nie pouczali – ponieważ jesteś od nich starsza. Jak do tej pory swoimi wpisami się nie popisałaś. Po prostu zadawane pytania są w podstawach, źle sformułowane. Mało tego nie czytasz wpisów innych osób ze zrozumieniem. Dlatego nie dostrzegasz tego, że niektóre osoby już na twoje pytania odpowiedziały. Należy to tyko dostrzec. Czytając to co pisze Moogi – rozumiem również dlaczego Moogi – nie odpowiada na wszystkie pytania. Robił to wcześniej i w niczym to nie pomogło. Można również zauważyć to, że każde pytanie odciąga Moogiego, od pisania tego co kontynuuje od kilku lat. Dlatego założył osobny wątek do zadawania ciekawych pytań: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie! Dlatego nie wystarczy zadać pytanie, powinno ono być ciekawe i o twórczości Nostradamusa. Mało tego nie trzeba pytania zadawać na tamtym wątku, można je zadać na tym. Moogi czyta to co piszą inni. Ja również staram się to robić. Ale moje wnioski z tej lektury, lepiej przemilczeć. Teraz moja odpowiedz. Na tym forum, w pod forum: „Przepowiednie Nostradamusa” są cztery wątki założone i prowadzone przez Moogi. Na nich są odpowiedzi na pytanie, które zostało zadane. Należy je ze zrozumieniem przeczytać. Jest to podstawa do rozmowy a tym bardziej do zadawania pytań. To te wpisy można czytać do bólu, raczej nikomu nie zaszkodzą, najwyżej poszerzą posiadane wiadomości. Wpisy Atraktora i Moogi są tymi merytorycznymi. Wartymi przeczytania.
     
Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !
Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki – przepowiednie!
Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

Moogi prosił, żeby nie zamieszczać tam swoich wpisów ani nie zadawać pytań na tych wątkach. Do pytań służy watek: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie! Ale nie znaczy to, że na tym wątku można pisać wszystko. Tam powinny pojawiać się przemyślane pytania. Przemyślane a nie banalne. Dlatego moja odpowiedz do ciebie Beatrycze jest na tym wątku. Polecam również zadawanie pytań, na początku, do innych (również Moogi) na tym wątku. Myślę również, że warto poczekać na odpowiedzi Moogi. Jeszcze nie było na nie reklamacji. Cierpliwość to podstawa!

4,077

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl,wszyscy po mnie jeżdżą jak po łysej kobyle ,tak samo byli traktowani inni forumowicze .
Nie rozumiem tłumaczenia jesteś dluzej na forum ,co to ma być ? Jakiś targ ? Ze tylko kto ma większy staż i merytoryczne pytania moze sie udzielać ? Zadawać pytania ?
Bo nieomylnych nie ma czy jak ?
Proszę mi nie mowić co ,mam czytać a co nie ,bo widziałam wiele wpisów ,które mnie zainteresowały i nie dotyczyły pana Moogi ,zwłaszcza na tym wątku bo zamiast komentarzy powpisywal chinszczyzne ,wiec czytałam wypowiedzi rożnych użytkowników ,rożne ich spojrzenie na problem a nie tylko wybiórczo .
Każdy ma coś do zaoferowania ,poza błazeńskim,szczeniackim zachowaniem ,takie komentarze omijam szerokim łukiem ,bo nie lubię kłótni i wywyższania sie .
Co do mojego wieku ,to był żart ,wiec luzik ,pełny luz .
Czytaj pan co pan chce I kogo chce a wolnych ludzi pan zostaw w spokoju ,każdy do prawdy musi dojść sam.Moj intelekt to nie pana problem .
Pozdrawiam .

4,078

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziś rano rzucił mi się w oczy następujący tytuł:

http://niezalezna.pl/227587-papiez-mocn … eresownosc

Coś mi się wydaje, że ten papież, jest tym z przepowiedni.

Przepowiednia: 38,16(sześciowiersz);

Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!

Atraktor

4,079

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobry wieczor
Tak sobie mysle,pisac czy nie? a potem a co mi tam i tak nie mam komu powiedziec,wiec wydusze z siebie.
A wiec tak ,lubie czasami zajrzec w karty tarota,zagladalam do nich 25 lat temu  ale w miedzy czasie byla dluzsza przerwa spowodowana  okolicznosciami,wiec zrobilam sobie urlop ,ze tak sie wyraze.
Temat mi nie daje spokoju,juz pewno beda "psy wieszane",ze znowu zaczyna smile ,ale ja sie nie przejmuje tak samo jak panstwo uwagami,bo mysle ze czasu jest niewiele i trzeba sie skupic na faktach,to co dzieje sie wokol nas a wiele sie dzieje.
Pomysl sie narodzil jak to u kobiet bywa ,intuicja ? impuls?,nie mam pojecia
Skontaktowalam sie z pania,ktora jest osoba serdeczna,doswiadczona  i stawia karty a ze punktem kuliminacyjnym mysle,na ktory wielu z was czeka ,bedzie ujawnienie sie Antychrysta,wiec zadalam jej pytanie : kiedy sie pojawi publicznie ten czlowiek,ktory doprowadzi swiat do ruiny....
A wiec tak,zadna z dat 1986 i 1999 nie pasuje do tego,wyzej opisywanego...wierzyc czy nie?,a moze to 1989,odwrocona 6 ? nie wiem.
Natomiast co do daty ukazania sie publicznie bedzie to rok 2020,czas rozstrzygnie czy to byly trafione karty.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Beatrycze (2018-06-13 20:45:04)

4,080

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nostradamus napisał
W końcu dwudziestego przed Bożym Ciałem,

Narodzi sie biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,

Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów.

Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim,

Niezwyciężony dowódca, wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów.

Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy - jako przyjaciel króla Henryka !

Mickiewicz pisał
"Z matki obcej: krew jego dawne bohatery,

a imię jego będzie czterdzieści i cztery"

Jeżeli prawdziwe są te wizje to Krak urodził się 29 05 1999 roku
Urodził się w 20 wieku przed Bożym Ciałem i jego liczba numerologiczna wynosi 44