4,081

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

Brak podstaw powoduje, że wszystkie późniejsze wnioski są błędne czy też nie trafione.

(...)

Dlatego nie może być tak, że podstawy w dziedzinie twórczości Nostradamusa - są profanowane przez różnego rodzaju wróżki i bezwiednych powielaczy bzdur u nich wyczytanych...

Dlatego z całym szacunkiem dla czytelników, również moich wpisów, muszę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak:  „Przepowiednie Nostradamusa, a wskazówki astrologiczne w nich zawarte” !!!!!

Brak wiedzy szkodzi również innym... Astro logicznie można sobie postawić: horoskop, karty tarota lub ptaszka...

Moogi jak zwykle celnie w sam punkt... Moogi zawsze powtarza, że musimy być przygotowani na to, że nasze wpisy, może ktoś przez przypadek przeczytać. Wtedy będziemy się wstydzić za to co zostało napisane i przez powielaczy bez podstaw wydumane... Prosta logika a tyle radości... lol lol lol

4,082

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin79  vel  ormin_lange

Twój brak podstawowej wiedzy o przepowiedniach Nostradamusa jest po prostu powalający.

Nie tylko bardzo mało wiesz o tym co jest szeroko znane nawet u osób mało mających do czynienia z przepowiedniami, ale również próbujesz przebijać głową mur w miejscu, w którym jest już prawidłowa ścieżka poznania podstaw w tej dziedzinie.

Nie toleruję także prostackich wpisów – pod adresem osób - które pomogły wszystkim, również tobie w ponownym podejściu do tematu przepowiedni Nostradamusa. Mówię oczywiście o naszych polskich internetowych prekursorach interpretacji przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego nie za bardzo widzę również powód do tego, żeby osobie - o takich nie tolerowanych przeze mnie poglądach - polegających na podważaniu w każdym wpisie, tego co ja osobiście szanuję – tłumaczyć to co on robi od wielu już lat w sposób bardzo niekulturalny – i to ad personam.

Z jednej strony chamskie przytyki w stosunku do Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora – a z drugiej korzystanie bez szacunku z ich pracy. Właśnie tego nie toleruję.

Z drugiej strony całkowity brak wiedzy o przepowiedniach Nostradamusa. Dotyczy to przede wszystkim klasycznych centurii – a tak przy okazji – klasyczne – nazwa, którą ja osobiście wprowadziłem do swoich wpisów dla odróżnienia od pozostałych czterowierszy i sześciowierszy.

Podstawowa wiedza o klasycznych centuriach polega również na tym, że jest ich określona ilość – w każdej centurii powinno być ich sto  – jednak w nie wszystkich centuriach zachowały się, jak do tej pory, ogólnie znane wszystkie przepowiednie.

Ogólnie znaną wiedzą w tym temacie jest także to, że w bardzo wielu z nich Nostradamus pokazuje astronomiczne połączenia planet, opisujące wiele wydarzeń w przepowiedniach.

Dotyczy to w większości klasycznych centurii ale nie tylko…

Dlatego należy w tym temacie poświęcić trochę czasu i poczytać ogólnie dostępne od wielu lat publikacje książkowe ale i internetowe.

Dlatego normalni czytelnicy zauważyli już dawno (lata temu) że takich klasycznych centurii jest w miarę dużo w stosunku do tych innych bez astronomicznych układów planetarnych.

Jeśli chociaż w małym stopniu przyłożyć się do lektury tego co było już napisane nawet na tym forum – nie było by również problemów z rozróżnieniem prawdy od  fałszu. Tak chętnie mieszanej w twoich wpisach.

Osobiście nie mam zamiaru tłumaczyć wielu podstawowych spraw – osobie która o to nie poprosi – jednak w tej dziedzinie jest jeszcze kilka spraw, które na pewno poruszę również na forum.

Dlatego merytoryczne rozmowy na temat twórczości Nostradamusa wymagają na początku uważnego czytelnika a później dopiero rozmówcy biorącego odpowiedzialność za swoje wpisy.

Zawsze trzeba się liczyć z tym, że ktoś przeczyta to co zostało napisane…

Klasycznymi przepowiedniami zajmuję się od samego początku –  dlatego nie mam oporów w ich interpretacji. Centurie są również bardzo trudne do tłumaczenia na język polski.

Natomiast ich interpretacja jest dużym wyzwaniem dla każdego. Dlatego do ich poznania wymagane są klucze w postaci pozostałych przepowiedni Nostradamusa.

Wydumana nazwa wątku jest drugorzędna – natomiast to co się na nim pisze jest już istotne – dotyczy to tak samo autora jak i jego rozmówców...

4,083

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich,
poniżej przytoczona przez Atraktora przepowiednia, która moim zdaniem zaczyna się pomału spełniać. Na poparcie tych domysłów jest poniższy artykuł dotyczący rozpoczynającej się wojny handlowej między USA i Chinami.

PRZYTOCZONA PRZEPOWIEDNIA:

Atraktor 2013-10-08 napisał/a:
Witam;
Pozwólcie,że zanim odpowiem na pytania,które mi zadaliście przytoczę kilka przepowiedni M Nostradamusa mówiące o USA,a dotyczące z całą pewnością okresu z przed wybuchu III wojny światowej.
Starałem się wybrać takie teksty,z almanachu z roku 1614,które są stosunkowo mało znane i na ogół w Polsce jeszcze nie publikowane.

Przepowiednia;67,184(sześciowiersz);
Uznawana przez narody świata za ziemski Eden,
Kraina mocarnych Atlantów zacznie podupadać,
Chaos zaś i bieda stawać się będą coraz powszechniejsze,
wśród jej licznych wiernych sprzymierzeńców-
od czasu kiedy rozświetlony, rozłożysty ogon komety 
zamiecie księżycowym blaskiem jej północny horyzont!

Jak wiemy w listopadzie 2013 roku(już więc za nie długo!)na półkuli północnej ziemi(północny horyzont)szykuje się iście WSPANIAŁE DO OBSERWACJI NAWET "NIEUZBROJONYM OKIEM"ZJAWISKO ASTRONOMICZNE!!!
Najciekawszym dniem będzie dzień 28 listopada bieżącego roku kiedy to przybyła z daleka(dość niespodziewanie) naszego układu(Obłoku Oorta)Kometa oznaczona inicjałem;"ISON 2013" znajdzie się w pobliżu Słońca!
Jej blask będzie wtedy porównywalny z blaskiem Księżyca!
Kometa ta będzie;najbardziej i najlepiej widoczna nad krajami śródziemnomorskimi ,Bliskiego i Środkowego Wschodu,Chinami,Ameryką,a także choć nie tak jasno jak nad wymienionymi rejonami,również nad Polską!
Czyżby ten sześciowiersz mówił właśnie o tej bardzo jasnej komecie z obecnego roku;2013?!
Kometa ta ma być tak jasna jak Księżyc,czyli widoczna gołym okiem!!!
Równocześnie 28 listopada 2013 roku to CZWARTEK DZIEŃ WYJĄTKOWY JAK PISAŁ ARTEUZA I WIELU INNYCH INTERPRETATORÓW TEKSTÓW M NOSTRADAMUSA!!!
Proszę też zwrócić uwagę,że KOMETA BĘDZIE WIDZIALNA JEDYNIE NAD PÓŁNOCNĄ PÓŁKULĄ ZIEMI,A NAJWIĘKSZYM BLASKIEM ZAŚWIECI NAD REJONAMI PRZYSZŁEGO WIELKIEGO KONFLIKTU ŚWIATOWEGO,CZYLI PAŃSTWAMI OGARNIĘTYMI III WOJNĄ ŚWIATOWĄ!!!
CZY WŁAŚNIE TA KOMETA STANOWI DLA NAS,DLA LUDZKOŚCI JAKIEŚ WIELKIE BOSKIE OSTRZEŻENIE!?
Czy od tego czasu kryzys w USA i Europie będzie się coraz bardziej NAWARSTWIAŁ I ROZSZERZAŁ!?
Zobaczymy!

ARTYKUŁ:

https://businessinsider.com.pl/finanse/ … mi/nedn0fj

Tytuł: Szalony plan Trumpa dot. wojny handlowej na świecie ma swoje podstawy

Treść artykułu:

Wcale nie jest tak, że w wojnie handlowej między USA a Chinami, tylko Waszyngton jest winny, a podnoszenie ceł to irracjonalny wymysł jednego miliardera, który, tak jak przez całą swoją karierę, pozując na nieustępliwego szefa, będzie bezrefleksyjnie brnął w objęcia protekcjonizmu. Pekin ma bardzo dużo za uszami, choć obecnie, jak na ironię, stara się wyjść na obrońcę globalizacji i wolnego handlu. Plan Trumpa dot. zmniejszenia deficytu handlowego może być jednak szalony, a konsekwencje trudne do oszacowania.

Jest to więc gra w odcieniach szarości. Nie ma jednego czarnego charakteru, czarno-białych podziałów i łatwych osądów. Rozgrywka między Amerykanami a Chińczykami przybiera coraz poważniejszą formę. Zacznijmy jednak od najświeższych informacji. Wiemy już, że USA przygotowują nową listę chińskich produktów o wartości 200 mld dol., które zostaną obłożone 10 proc. cłem.

Mogą na nich znaleźć się odzież oraz produkty i komponenty związane z elektroniką użytkową. Stawki naprawdopodobniej wejdą w życie za 2 miesiące (nie wcześniej, niż przed 30 sierpnia, do kiedy to będą prowadzone konsultacje publiczne). Pekin zapowiedział odpowiedź na te działania, ale szczegóły nie zostały podane. Tamtejsze ministerstwo ds. handlu zwróciło uwagę, że takie działania zaburzają globalną wymianę handlową.

Giełdy zalały się czerwienią, taniała ropa i metale przemysłowe. Nic zresztą dziwnego. Ekonomiści wszystkich najważniejszych instytucji apelują o nieeskalowanie wojen handlowych, które mogą zmniejszyć globalny wzrost gospodarczy i odbić się na producentach.

Wojna handlowa USA. Chiny mają dużo za uszami, ale plan Trumpa może być szalony
Biały Dom jednak, patrząc na wykres poniżej, nie daje za wygraną i chce zmusić Pekin do ustępstw. Jeśli spojrzymy na słupki, informujące nas, ile Chiny eksportują, a ile importują do USA, zrozumiemy, skąd u Donalda Trumpa taka alergia na deficyt handlowy z Państwem Środka. Eksport Chin do Stanów Zjednoczonych sięga ok. 500 mld dol., import znacznie, znacznie mniej - ok. 130 mld dol.

wykres, przygotowany przez Westpac Bank, pokazuje, że w ostatnich 10 latach nadwyżka Chin w handlu ze Stanami Zjednoczonymi dramatycznie wzrosła,
Foto: Westpac Bank
wykres, przygotowany przez Westpac Bank, pokazuje, że w ostatnich 10 latach nadwyżka Chin w handlu ze Stanami Zjednoczonymi dramatycznie wzrosła,
Nie jest więc tak, że działania prezydenta USA, choć bardzo dyskusyjne, nie mają swoich podstaw. Chiny od lat stosują chwyty poniżej pasa, wykorzystując swoją pozycję.

- Utrzymująca się od lat nadwyżka w bilansie handlowym Chin wynika z chińskiej wewnętrznej polityki gospodarczej, nakierowanej na systemowe wspieranie sektora produkcyjnego. Zasadza się ona m.in. na utrzymywaniu stałego kursu juana do dolara amerykańskiego oraz niskich stóp procentowych dla dużego biznesu, a także wieloletnim powstrzymywaniu wzrostu płac. Prowadzi do efektywnego subsydiowania sektora eksportowego, co zapewnia jego międzynarodową konkurencyjność - tłumaczy Jakub Jakóbowski, analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich, który przygotowuje ekspertyzy m.in. dla polskiego rządu.

Deficyt handlowy USA. Argumenty obu stron
Jak zaznacza analityk, pozyskiwane z eksportu nadwyżki dolarowe są lokowane na chłonnym amerykańskim rynku kapitałowym, finansując amerykański import z Chin. Dolary ze sprzedaży chińskich produktów więc same się napędzają, trafiając z powrotem do Ameryki, gdzie kolejny raz służą do zakupu kolejnych dóbr. Koło się zamyka.

Innymi słowy, długotrwały deficyt USA w handlu z Chinami finansowany jest poprzez import chińskiego kapitału i rosnące zadłużenie wobec Chin (Państwo Środka posiada ogromną liczbę amerykańskich obligacji). Według Jakóbiaka taka dysharmonia prowadzi do napięć w amerykańskiej gospodarce, które mogą tłumaczyć wściekłość Białego Domu.

- Obecna polityka gospodarcza państw regularnie notujących nadwyżki handlowe z USA (oprócz Chin również Niemcy, Japonia, Korea Południowa) uważana jest za szkodliwą dla amerykańskiej gospodarki, w sferze realnej powodując utratę konkurencyjności i przenoszenie produkcji z USA za granicę, a w sferze finansowej wpływając na obniżki stóp procentowych i powstawanie baniek na rynkach aktywów (sytuacja ta wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn kryzysu finansowego z 2008 roku). Przywrócenie równowagi handlowej między USA i Chinami wymaga reform po stronie chińskiej, częściowego demontażu systemu subsydiowania sfery produkcyjnej i zwiększenia chińskiej konsumpcji wewnętrznej. Działania doraźne, jak chińskie "misje zakupowe" w USA czy objęcie części importu cłami, nie rozwiążą problemów amerykańskiego bilansu płatniczego w długim okresie - przekonuje analityk OSW.

Z kolei Mohamed A. El-Erian, główny doradca ekonomiczny w Allianz, uważa, że Trump może tę potyczkę handlową wygrać i mieć swój "moment Reagana" - przetasować nieco reguły gry w handlu międzynarodowym i umocnić pozycję lidera, tak jak zrobił to Ronald Reagan, ścigając się na zbrojenia. - W latach 80. prezydent USA Ronald Reagan zainicjował wyścig zbrojeń ze Związkiem Radzieckim, który doprowadził do zmiany globalnego układu sił w sposób, który dotknął wiele krajów na całym świecie - uważa ekonomista. Podkreśla jednak przy tym, że jest to dość ryzykowna teza i wymagałaby zakulisowych rozgrywek, a nie eskalacji otwartej wojny.

USA, mając deficyt, zapewniają porządek finansowy na świecie
Wyraźnie zaznaczmy, że są jednak argumenty i drugiej strony. Ta uznaje, że deficyt handlowy Waszyngtonu to efekt mocarstwowej dominacji tego kraju na świecie oraz przede wszystkim pozycji dolara, uznawanego za główną walutę rezerwową.

Zróbmy pewien eksperyment. Pewnie, Drogi Czytelniku, patrząc na wykres deficytu handlowego, masz takie samo wrażenie, jak Donald Trump. Widząc, co się dzieje z amerykańskim handlem, chciałbyś odwrócić te proporcje, sprawić by były "sprawiedliwsze", prawda? - Jeśli tak, to popełniasz potężny błąd - sugerują ekonomiści przeciwni likwidacji deficytu handlowego USA. Dlaczego? Postaram się odtworzyć tę argumentację.

USA to najpotężniejsze państwo na globie, wyjątkowe pod wieloma względami i musi mieć deficyt handlowy, bo w ten sposób zapewnia światowej gospodarce dolary - główną walutę rezerwową na globie - wyjaśniają specjaliści kontestujący politykę miliardera.

Ich retoryka jest dość prosta. Waszyngton, kupując więcej produktów ze świata, niż sprzedając, zapewnia państwom na globie dolary (kraje trzecie oczywiście mogą sobie je pożyczyć, ale znacznie bardziej opłaca się nimi handlować), które później służą np. do sfinansowania amerykańskiego długu.

I w tym momencie wchodzi Donald Trump, który patrzy na swój kraj tak jak na własną firmę. Skoro więcej kupuję, niż sprzedaję, to nie zarabiam, ktoś mnie wykorzystuje i mam problem - myśli. Nie o to w tym jednak chodzi.

USA nie są firmą - są gwarantem porządku finansowego na świecie, a obligacje USA uznaje się za najbezpieczniejsze aktywa na Ziemi. Donald Trump więc, likwidując deficyt, będzie wysysał dolary z systemu finansowego, co może doprowadzić do podważenia roli "zielonego" jako głównej waluty zapasowej globu (wiele państw ma w niej rezerwy) oraz zmniejszenia popytu na papiery dłużne Stanów Zjednoczonych, co w konsekwencji je przeceni i doprowadzi do zwiększenia kosztów obsługi długu (a przy obniżce podatków i gargantuicznej dziurze budżetowej, jaką sprezentował Amerykanom Donald Trump, to otwarcie puszki Pandory).

Efekty takiego zachowania byłyby katastrofalne i podminowywałyby dominację Stanów Zjednoczonych oraz "zielonego" na naszej planecie. Słowem, nadwyżka handlowa tego kraju w obecnych czasach byłaby równa wywróceniu stolika zastanego porządku na świecie.

Z jednej strony mamy więc argument, że deficyt powoduje ucieczkę miejsc pracy i krachy w gospodarce, z drugiej, że zmiana statusu quo będzie dla USA Armageddonem. Każdy ma więc swoje argumenty i przekonania.

Co więcej, z historii wiemy, że protekcjonizm nigdy światu nie wyszedł na dobre. - Protekcjonizm koniec końców zawsze prowadzi do wzrostu cen produktów w danym kraju, uderza w konsumenta i tak naprawdę nie chroni miejsc pracy ani firm - mówił w zeszłym roku w rozmowie z Business Insider Polska prof. Nouriel Roubini, ekonomista, który jako jeden z pierwszych przewidział kryzys finansowy z 2008 r.

Chiny vs. USA - starcie mocarstw
Wracając do podwalin konfliktu dwóch mocarstw, drugie pole gospodarczych tarć pomiędzy USA i Chinami wiąże się z chińską polityką przemysłową.

- Rozwój wysokich technologii i wzrost pozycji chińskich firm w globalnych łańcuchach wartości wspierany jest przez rząd w Pekinie (m.in. w ramach strategii China 2025), często kosztem przedsiębiorstw amerykańskich - przypomina Jakóbowski.

Ten zabieg odbywa się na kilka sposobów poprzez:

subsydiowanie chińskich firm sektora high-tech,
przymusowe transfery technologii przez zagranicznych inwestorów jako warunek dostępu do rynku chińskiego,
wspierane przez państwowe banki zakupy amerykańskich spółek technologicznych,
kradzież własności intelektualnej (wspieraną przez chińskie państwo),
naruszanie patentów, itp.
- Dotyczy to branż kluczowych dla długofalowej konkurencyjności amerykańskiego przemysłu i usług, m.in. sztucznej inteligencji, big data, robotyki, biotechnologii, awiacji czy technologii kosmicznych. Zmniejszanie dystansu technologicznego Chin i USA w tych sektorach postrzegane jest jako zagrożenie dla długofalowej konkurencyjności amerykańskiej gospodarki, a także wyzwanie dla przewagi technologicznej amerykańskiej armii - wyjaśnia Jakóbowski i dodaje:

Na obecnym etapie negocjacji USA żądają od Chin stworzenia "równych zasad gry" dla przedsiębiorstw z obu stron, otwarcia chińskiego rynku dla amerykańskich inwestorów (w tym w sektorze finansowym), zaprzestania kradzieży i wymuszeń transferu technologii czy wstrzymania subsydiów dla spółek technologicznych w ramach programu China 2025. Obok narzędzi związanych z dodatkowymi cłami administracja Trumpa poszerza alternatywne instrumenty nacisku na Pekin.

USA poszerzyły też znacząco mechanizmy blokowania chińskich inwestycji bezpośrednich na swoim terytorium. W trakcie wiosennych negocjacji administracja USA wstrzymała (choć rzekomo bez wiedzy Trumpa) także dostawy kluczowych komponentów (procesory) dla największej chińskiej spółki telekomunikacyjnej ZTE, wymuszając na niej czasowe zaprzestanie działalności operacyjnej.
Jak na działania Donalda Trumpa reaguje Pekin?
Chiny odpowiadają na działania lokatora Białego Domu symetryczną podwyżką ceł i stawiają się w roli obrońcy wolnego handlu. Według analityka Pekin występuje jednocześnie z pomniejszymi ustępstwami, mogącymi zadowolić szukającego głośnych medialnie zwycięstw ("deals") Donalda Trumpa, a także wpłynąć na niego osobiście (m.in. poprzez wspieranie biznesów Ivanki Trump w Chinach).

Przykładem, jaki podaje Jakub Jakóbowski, jest deklaracja obniżenia ceł na import samochodów z USA, będąca odpowiedzią na tweet prezydenta USA krytykujący nierówny dostęp do chińskiego rynku w tej branży, a także obietnice zwiększenia zakupów żywności i energii w USA (będące częściowo realizacją wcześniejszych umów z 2017 roku).


- Pekin stara się również przedstawić wewnętrzną agendę reform gospodarczych (zakładających m.in. większe otwarcie na świat) jako deklarację dobrej woli wobec USA. O ile jednak potrzeba sukcesywnego zwiększenia wewnętrznej konsumpcji (co jest odpowiedzią na wyzwania wewnętrzne, ale jednocześnie pomoże zrównoważyć handel) jest istotnie priorytetem chińskiego rządu, o tyle wycofanie się z kluczowego programu rozwoju technologii China 2025 jest nieprawdopodobne. Tym samym dotychczasowe ustępstwa Pekinu można określić jako realizację działań często zaplanowanych już wcześniej bądź marginalnych z punktu widzenia długofalowych strategii rozwoju gospodarki Chin - zauważa.

- Pekin stara się wykorzystać spór z USA do kreowania się na obrońcę globalizacji w kontraście do przedstawianej jako nieobliczalna i protekcjonistyczna polityki USA. W konflikcie z Waszyngtonem przedstawia się jako strona nastawiona pokojowo, ale gotowa do agresywnej polityki jedynie w przypadku wywołania wojny handlowej przez USA - podsumowuje ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojna handlowa. Im dalej w las, tym gorzej
Jego konkluzja nie nastraja jednak optymistycznie.

- Wprowadzenie ceł na produkty wysokotechnologiczne może zagrozić eksportowi do USA z europejskich fabryk ulokowanych w Chinach (m.in. niemieckich samochodów) i wpłynąć negatywnie na wykorzystanie tam komponentów produkowanych na terenie Europy. Ponadto wybrana przez Trumpa strategia bilateralnych negocjacji i nakładania ceł poza reżimem Światowej Organizacji Handlu (WTO) podważa istniejące reguły rozwiązywania napięć handlowych, co może odbić się na kondycji europejskich przedsiębiorstw na rynkach trzecich - kończy.

Wojna handlowa więc nikomu z nas nie wyjdzie na dobre. Nawet jeśli Chiny poprzez swoje długoletnie działania doprowadziły do punktu, w którym się obecnie znajdujemy, to otwarty konflikt celny trudno nazwać odpowiednią receptą na wzmiankowane bolączki.

- Trwałość globalnego wzrostu zależy w dużej mierze od USA i Chin. Jeśli ci dwaj ekonomiczni giganci zaczną wymieniać się ciosami z tytanowymi taryfami, obaj stracą. Straci także światowa gospodarka. W przypadku USA, gdzie konsumpcja stanowi około 70 proc. PKB, stabilny handel międzynarodowy oraz przyjazny klimat inwestycyjny są podstawą do zrównoważonego wzrostu. Oby ktoś bliski Trumpowi namówił go do odwrotu od przyjętej polityki, zanim wszyscy stracą nadzieję na długo wyczekiwane uzdrowienie światowej gospodarki - martwi się z kolei Jim O'Neill, ekonomista, były szef działu zarządzania aktywami banku Goldman Sachs oraz sekretarz ds. handlowych ministerstwa skarbu Wielkiej Brytanii.

Oby taka osoba znalazła się naprawdę szybko, bo handlowa królicza nora może nie mieć dna.

Zdrówka wszystkim:)

4,084

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor pokazał jedną z możliwości połączenia przepowiedni Nostradamusa z kometą ISON-2013.

Takich komet było wcześniej i później więcej. Ciekawe czy wybór przez Atraktora tej komety i jej spektakularny koniec jest końcem wiązania pokazanej przepowiedni z tą kometą. Wpis Atraktora pojawił się  2013-10-08  rozpad komety potwierdzono 2013.12.10. Należy pochwalić jednak Atraktora za pokazane możliwości takiej interpretacji. Nie wiemy jeszcze czy mimo wszystko nie ma czegoś na rzeczy z taką interpretacją. Następna może być jeszcze lepsza…
Czekamy na nową interpretację Atraktora.


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Comet_ISON_(C-2012_S1)_by_TRAPPIST_on_2013-11-15.jpg
Zdjęcie z teleskopu TRAPPIST, 15 listopada 2013


cyt: „C/2012 S1 (ISON) – kometa jednopojawieniowa poruszająca się po bardzo wydłużonej orbicie. Należała do tzw. komet muskających Słońce. Pojawieniu się komety na niebie towarzyszyła szeroka kampania obserwacyjna i duże zainteresowanie mediów. 28 listopada 2013, podczas przejścia przez peryhelium, jądro komety uległo rozpadowi.
4 grudnia agencja NASA poinformowała, że na podstawie zebranych danych większość naukowców jest zdania, że kometa z 90% prawdopodobieństwem rozpadła się i pozostawiła po sobie szczątki o rozmiarach nie przekraczających 10 m.
10 grudnia na konferencji AGU (Amerykańska Unia Geofizyczna) potwierdzono rozpad komety na fragmenty zbyt małe, żeby je zaobserwować.”

4,085

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dead Kennedys napisał/a:

Pieknie się wypełniają persradże w Helsinkach panie Sieradzki, oj pięknie (nie w tym kierunku jednak co oczekiwany był). No cóż, może ktoś jednak zatłucze tego trampka w przyszłości, co by te wymysły pseudo znawcy choć trochę się urealniły. Może pojedzie pan na sympozjum wolnomularskie do stanów i wypłacze u braci starszych stopniem, żeby coś z tym fantem zrobili.


Pan za duzo weszy panie drogi.
Kim pan jest wojskowym,policjantem  czy zwyklym oszustem? a moze despota ?
Szuka pan zaczepki ,ale strony pan pomylil !
Juz pod watkiem co zalozyl pan Moogi wypowiadac sie nie bede ,bo powtorki z rozrywki panu nie dam.
To jest forum dla myslacych a pan tu przyszedl mieszac ,mnie sie nie oszuka.

Ostatnio edytowany przez Beatrycze (2018-07-17 13:01:19)

4,086

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Prawdopodobnie w sierpniu będzie widoczna kometa C/2017 S3 (PANSTARRS) - na północnym horyzoncie.
Zdjęcia np tu:
https://stargazerslounge.com/topic/3179 … panstarrs/

Ostatnio edytowany przez moonlight (2018-07-21 08:29:49)

4,087

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pod wpływem artykułu na temat geopolitycznego położenia i znaczenia Pakistanu zacząłem szukać w internecie wiadomości na temat bieżącej polityki tego kraju.

http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolit … a-analiza/

Za 2 dni (tj. 25 lipca) odbędą się wybory parlamentarne w Pakistanie. Z uwagi na dość bojowe nastroje społeczeństwa domagającego się zmian skumpowanych władz Ligi Muzłumańskiej istnieje szansa, na wygranie kogoś z odrębnego układu LM / PPL (Pakistańska Partia Ludowa). Oba ugrupowania są odpowiednikiem tamtejszego PO-PiS'u ale bez takiego radykalizmu w społeczeństwie jak u nas. W ogóle społeczeństwo Pakistanu jest bardzo zróżnicowane, kraj jest federacją która została stworzona sztucznie przz Brytyjczyków. Stąd wiele problemów wewnętrznych i zewnętrznych (napięcia ze wszystkimi sąsiadami poza Chinami). Pakistan ma broń atmową, jest potęgą militarną i prowadzi od prawie 20 lat regularną wojnę domową z Talibami.

No i tutaj dochodzimy do wyborów, w których szansę na zwycięstwo ma partia Imrana Khana - Ruch na rzecz Sprawiedliwości. Partia teoretycznie liberalna, mająca demokratyzować i unowocześniać kraj poprzez pogłębienie stosunków gospodarczych z Chinami (a te już są bardzo mocne, wyjaśnienia w linku z początku mojego posta). Sam Imran Khan to bardzo ciekawa postać - były krykiecista, bożyszcze narodu, kochany również na Zachodzie, kumpel od libacji samego Micka Jaggera. Ale po śmierci matki zaczął być gorliwym muzłumaninem, który podporządkowuje życie pod Koran. Jego ziomkami są Pasztuni z pogranicza, którzy sprzyjają afgańskim Talibom. Polecam też filmiki z YT z jego wypowiedziami na wiecach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Imran_Khan

Dla gorliwych czytelników forum więcej nie trzeba, by móc Imrana Khana wskazać na kandydata na Mahdiego. Nie mówię, że to będzie on, ale ten człowiek przynajmniej na pierwszy rzut oka pasuje do opisów Nostradamusa. Być może to w jego środowisku pojawi się ktoś, kto Mahdim będzie, a nadchodzące wybory będą pierwszym punktem do zmian. I to nie koniecznie przez pokojowe przejęcie władzy po wyborach. Talibowie walczą z Islamabadem od bardzo dawna, mają nawet część władzy w jednej prowincji, a ludność cywilna widzi w nich wybawienie, bowiem umieją zaprowadzić porządek i wprowadzają prawo szariatu, które jest prawem zwyczajowych tych ziem od bardzo dawna.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Pakistanie

Co w związku z wyborami? Talibom najbliżej jest Khana, ale to oznacze że jest on ich stronnikiem. W każdym razie Mahdi i tak będzie czarowałi oszukiwał, więc tutaj nic nie możemy wykluczyć. Ale wyobraźcie sobie, że jest on Mahdim i jego cele są jasne. A wybory i tak nic znaczyć nie bedą, bo po wygranej - jest wygrana, a po przeganej jest plan B. Który miałby zakładać siłowe przejęcie władzy, zamachy i rebelie w samym Islamabadzie i wyprowadzenie na lidera/premiera  Khana. Wówczas wydarzenia mogą się różnie potoczyć, włącznie z użyciem "płomiennego grzyba" na terenie Afganistanu i śmiercią wielu żołnierzy NATO (stacjonuje tam 25 tys. ludzi). Tutaj zamieszanie może być tak duże, że sobie nie jesteśmy w stanie wyobrazić. Wystarczy, że wyniki wyborów nie będą jednoznaczne, a różnica będzie minimalna, by rozruszać tłumy i wytoczyć na ulice armię. Jak zawsze w takich przypadkach poleje się krew, a scenarzyści tych zajść mogą zyskać dostęd do broni masowego rażenia... Scenariusz bardzo nieciekawy, ale zbierzny z tym co pisał Nostradamus.

4,088

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nestor napisał/a:

Dla gorliwych czytelników forum więcej nie trzeba...

Czytelnicy tego wątku na forum jednak wiedzą trochę więcej o przyszłym Kalifie Mahdim.

Na pewno nie będzie pochodził z Pakistanu. Nie będzie się tez ubiegał o stanowiska w Pakistanie. Nie będzie ze środowiska władz Pakistanu. Na oko to lepiej nic nie rzucać – ponieważ Mahdi - tego oka właśnie nie będzie miał od dzieciństwa. Będzie też od dziecka muzułmaninem. Dlatego proponuję na początek uważną lekturę wpisów innych – o dopiero później na powoływanie się na czytelników forum. No chyba, że na tych na ciemnym dole forum, tam jest im wszystko jedno – byle to ruskie media mówiły.

Nestorze – starszaku, powodzenia w uważnej lekturze wpisów.

4,089

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No i tutaj jest pewna różnica, że ja jestem na forum stosunkowo nowy. Do tej pory czytałem książki i przeglądałem internet. Sam Arteuza/Centurion typował Pakistan jako miejsce gdzie powstanie kalifat. Wskazują na to nawet zielone flagi, chociaż zieleń to był ulubiony kolor Mahometa. Do tego, że Mahdi zacznie zdobywanie władzy od Pakistanu wskazują słowa Nostradamusa: "w kraju nad Indusem" a jest to rzeka płynąca przez Pakistan właśnie. Do nostrodamusowskiego opisu "jednookiego" pasuje jak ulał Mułła Omar, ale tego zabili Amerykanie, więc tą przepowiednię może wypełnić kto inny.

Jeżeli się mylę w swoich interpretacjach i zrozumieniu, to proszę chociaż o wskazówkę na której stronie wątku szukać odpowiedzi/podpowiedzi, albo chociaż przedział (100-150 etc tongue).

4,090

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie będę odbierać satysfakcji z samodzielnego poszukiwania szczegółów o Mahdim.
To co sami znajdziemy zawsze bardziej cieszy. Miłej lektury...
Czy Twój nick jest jednak zapożyczony od tej kolorowej papugi. Ten emotikon z jęzorem wskazuje na nią. No chyba,
że to śliniący się starszak. Ale to nie mój wybór. Dla zachęty jednak coś o Mahdim – ale to nie ja powołuje się na to co pisał Arteuza. 


Alamach część V 666,6
W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi-muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł,
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami

4,091

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,......
według mnie to wychodzi na czerwiec 1989roku

4,092

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hej, czy może ktoś podesłać wersy dot. tych 2 lat bez działań wojennych podczas 3 wojny światowej ze względu na katastrofę kosmiczną?

4,093

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wracając do zmagań na Ukrainie oraz upadku Łukaszenki, dziś przeczytałem oto taki artykuł, który wydaje się brzmieć niestety jednoznacznie. http://niewygodne.info.pl/artykul9/0449 … -wojne.htm

4,094

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

gaja napisał/a:

...co miał na myśli Nostradamus pisząc o Nowej Liturgii...

Nostradamus nic nie pisał w tym kontekście (wybuchu III wojny światowej) - o nowej liturgii. W jego przepowiedniach są wskazane lata nowej liturgii. Ale lata to zupełnie co innego niż sama liturgia a tym bardziej związana z KRK. Poza tym jak zwykle – złe założenia początkowe prowadzą następnie do błędnych wniosków. Nie wiem z jakich źródeł korzystasz - ale nie można wyrwać jednej przepowiedni Nostradamusa a później na jej podstawie podawać cały ciąg nielogicznych wypowiedzi. Polecam na początek - jednak lekturę wpisów innych osób. Lata liturgii u Nostradamusa zaczął omawiać na tym forum kiedyś Moogi. Polecam jego wpisy ponieważ są w jednym miejscu. Można też poczytać wpisy Atreuza czy  Atraktora ale wtedy trzeba poszukać w większej ilości wpisów.

Link do wpisów Moogi: http://koniecswiata.info/forum/topic/31 … i-mistrza/

Jeśli chodzi o inne sprawy w tym wpisie – to trzeba dbać o szczegóły. Podając klasyczne centurie powinno się podać ich numery i to kompletne.

Centuria  IX  Czterowiersz 83 (C IX,83)  oraz  Centuria X Czterowiersz 67 (C X, 67) .

Te opisane w nich trzęsienia ziemi mają być jeszcze przed wybuchem III wojny światowej. Natomiast wydarzeń, które będą jeszcze przed wybuchem wojny - jest bardzo dużo – polecam doczytać. Fal emigracji ma być w sumie trzy – była już pierwsza (pontony!) ale to dopiero zapowiedz tego co ma być. Dlatego tak ważne są podstawy w przepowiedniach Nostradamusa – nawet jak się korzysta z klasycznych centurii – oczywiście te centurie trzeba też czytać ze zrozumieniem – wtedy nie będzie bzdur o długości III wony światowej. Wybuchnie ona za jakiś czas i będzie trwała w sumie 27 lat – jest o tym właśnie klasyczna centuria mówiąca o szczegółach. Dlatego jej przeczytanie polecam a dopiero po jej lekturze – można wyciągnąć pierwsze wnioski… Pozdrawiam.

4,095

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do @Gaja

Musze się zgodzić z @NoNiewiem. Do czasu wybuchu wojny światowej musi nastąpić jeszcze sporo rzeczy, kolejne fale uchodzców, wojna domowa we Francji czy Hiszpanii. Wojna na Ukrainie, przejęcie władzy przez Generała-Dyktatora, wielki kryzys finansowy itd.

Arteuza na forum gazety prawnej również obstawiał okolice roku 2021, pisał to 2008 i zobacz jak mało się sprawdziło. Myśle, że musi minąć porządnie jeszcze kilka lat zanim usłyszymy o Mahdim.


Przy okazji, niedawno zakończył nam się lipiec. Czy według was przepowiednia o wybuchu bomby atomowej w 7 miesiącu oznacza,że również rok 2028 możemy uznać za nieprawdziwy?

Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha

4,096

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Sopel napisał/a:

Do @Gaja

Przy okazji, niedawno zakończył nam się lipiec. Czy według was przepowiednia o wybuchu bomby atomowej w 7 miesiącu oznacza,że również rok 2028 możemy uznać za nieprawdziwy?

Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha

Też byłem zwolennikiem roku 2028 do czasu gdy przeczytałem, ze lotnisko w Berlinie zostanie oddane do użytku w 2020 roku.
Czyli zamach w Berlinie będzie w 2020 (krótko po oddaniu lotniska), a póżniej 10 lat super-terroryzmu.
Czyli rok wybuchu wojny to 2030 przy zapisie daty sugerowanej przez Centuriona "030" mamy sumę 3.
Wszystko by się zgadzało.

4,097

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gaja Nie wiem czy w ostatnim wpisie napisałem to wystarczająco jasno!

Interpretując twórczość  Nostradamusa, a tym bardziej jego przepowiednie, trzeba mieć podstawową wiedzę w tym temacie. Nie tylko opartą o wpisy Arteuza - ale również o dużo szersze wpisy Atraktora. Moim zdaniem pomimo tego, że masz kopie wpisów z gazety prawnej – to nie do końca rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego czytamy o dziwnych datach wybuchu III wojny światowej ale również o pomieszanych wydarzeniach jeszcze przed wybuchem tej wojny. Brakuje w tym uporządkowania, które nastąpiło w pewnym sensie w wpisach Atraktora. To uporządkowanie dostępnych materiałów rozpoczął na tym forum Moogi. Dlatego jego wpisy są takie ciekawe. Niestety ostatnio również on - nie publikuje nowych wpisów. Wiele osób od wielu lat próbuje znaleźć rozwiązanie dla przepowiedni Nostradamusa – jednak te osoby które korzystają tylko z jednej przepowiedni najczęściej błądzą. Należy łączyć wiele przepowiedni ze sobą a dopiero wtedy - będzie widać wynikającą z tego zabiegu logiczną całość. Dlatego zanim zaczniesz cytować jakieś wpisy – pomyśl o tym co napisałem – a dopiero wtedy zaproponuj innym czytelnikom swoje przewidywania. W innym razie jak zwykle będzie trzeba użyć słowa już wielokrotnie używanego na tym forum: piszesz bzdury nie podparte podstawowymi i ogólnie znanymi informacjami – przynajmniej na tym forum...

4,098

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afganis … ni/8f9xtek

Tymczasem po cichu i powoli trwa przejmowanie Afganistanu przez talibow i tworzenie podstaw państwa islamskiego.Przepowiednia o utworzeniu tam talibskiego państwa Mahdiego powoli się wypelnia na naszych oczach.

4,099

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rabini Ogłosili: Mesjasz Się Urodził...

https://www.youtube.com/watch?v=dwqmw8Q12lg

Ostatnio edytowany przez micro (2018-08-13 16:36:02)

4,100

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia z Tęgoborza


Była opublikowana masowo w "Kurierze", przez "prasę pomorską" i pochodzi z roku 1893 i wtedy była zupełnie niezrozumiała. Nocą 1893 roku w pałacu hrabiego Wielogłowskiego odbył się jeden z najsłynniejszych seansów spirytystycznych. Wszystkie zdarzenia, których nadejście wieszczył ustami medium podobno głos Adama Mickiewicza z zaświatów, spełniły się w ciągu kolejnych dziewięciu dekad. Przepowiednia ta stała się jednym z najsłynniejszych polskich proroctw. Kimkolwiek był autor tej przepowiedni to wiadomo, że doskonale przewidział opisane wydarzenia niemożliwe wręcz do przewidzenia w 1893 r. - wojna światowa, upadek trzech imperiów zaborczych i odrodzenie państwa polskiego. Na spełnienie czeka upadek państwa Zachodu pod naporem islamu i najazd Chin na Rosję.


W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie.

Polska powstanie ze świata pożogi,
Trzy orły padną rozbite,
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
Skrzydła rozłoży złowieszcze,
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje;
Gdy oczy na wschód obróci,
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
Zaborcom nic nie zostanie.
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
A w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
Świat morzem krwi się zrumieni.
Gdy północ wschodem będzie zagrożona
W poczwórną jedność się zmieni.

Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony
Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata,
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany.
Pożarem step jest objęty.
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
Pod polskie dążą sztandary.
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
To Europy bastiony,
A barbarzyńca aż po wieczne czasy
Do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice.

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie.
Dunaj w przepychu znów tonie.
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni,
Polski potężnej uprosi opieki
I stanie się wierny tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
Więc cierp i módl się, człowieku