61

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi bardzo prosta i trafna analiza mających nastąpić wydarzeń. Nic nie dzieje się bez powodu. Nawet mała zmiana może wywołać wielki skutek. Efekt motyla... Na którego w sumie nikt nie patrzy a i tak spowoduje swoje skutki...

Tak przy okazji... Co myślisz o tym co pisze, pewny siebie, natchniony przez wróżki, czarną magię i niezrozumiały przez niego samego program wróżbiarski do stawiania tarota w gwiazdach...
Zabawa w domorosłego astrologa, przed nauką Kosmologii i Astronomii czy Astrofizyki...

62

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

PanX napisał/a:

Tak przy okazji... Co myślisz o tym co pisze, pewny siebie, natchniony przez wróżki, czarną magię i niezrozumiały przez niego samego program wróżbiarski do stawiania tarota w gwiazdach...
Zabawa w domorosłego astrologa, przed nauką Kosmologii i Astronomii czy Astrofizyki...

Nie muszę się zastanawiać co na Twój wpis odpowiedzieć!

Brak podstaw powoduje, że wszystkie późniejsze wnioski są błędne czy też nie trafione.

W przepowiedniach Michela Nostradamusa, a szczególnie klasycznych, układy planet przedstawione są w aspekcie Astronomicznym a nie pseudonaukowym astrologicznym!

Należy przede wszystkim zapoznać się ze znaczeniem wszystkich pojęć - a później nie mylić ich w żadnym wypadku – ponieważ świadczy to o braku wiedzy a często również ignorancji.

Takie podstawy zmieniają wszystko!

Dlatego nasi internetowi prekursorzy, interpretacji przepowiedni Nostradamusa – Pan Arteuza Centurion a tym bardziej Pan Atraktor nie zajmowali się tym zagadnieniem – pomimo swojej wiedzy również związanej z wykonywanym zawodem.

Wiedzieli i o tym pisali, że informacje astronomiczne występujące w przepowiedniach były i są nadal tematem rozpracowywanym przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie np. NASA.

Na uczelniach amerykańskich są również wydziały - zajmujące się również twórczością Nostradamusa pod tym względem.

Dlatego już od wielu lat jest powszechnie wiadome - wśród badaczy zajmujących się twórczością Nostradamusa - że przedstawiane połączenia planet opisane w przepowiedniach są mało precyzyjne oraz z zasady powtarzają się cyklicznie w różnym czasie.

Jak nie udało się tego wyjaśnić specjalistą w dziedzinie kosmologii i astronomii – to na pewno uda się to za pomocą magi i stawiania kart tarota - wróżką czy też innym domorosłym napalonym profanom.

Poza tym Michel Nostradamus zajmował się również horoskopami dla różnych osób – które w większości były bardzo nie zadowolone, z tego co było dla nich, nie zrozumiałe, a otrzymali od Mistrza Nostradamusa.

Nostradamus odpowiadał im, że dostali to co on napisał, a nie to co oni chcieli otrzymać od niego. Nie tłumaczył im tego dodatkowo...

Dlatego zaangażowanie Michela Nostradamusa w indywidualne horoskopy - jest nadal zagadką i  nie łączy się ze studiowaną przez niego samego astronomią.

Nie widziałem jeszcze, żeby wszelakiego rodzaju wróżki wiedziały o czym tak naprawdę pisał Michel Nostradamus. Sny, przeczucia, ich magia czy stawiane kart tarota nie pomagają...

Nieraz udaje się im wcelować jakieś drobiazgi lub raczej zerżnąć od kogoś coś czego nie zrozumieli, nawet do wydanej przez nich książki. O poprawności tłumaczeń przepowiedni nawet nie wspominam...

Pomimo niezamierzonej reklamy ich magicznej twórczości - nie polecam - bez przygotowania, nawet czytania, takich wydumanych wpisów. Do wszystkiego potrzebna jest wiedza – dzięki niej odróżniamy prawdę od fałszu – nie błądzimy w kółko - jak we mgle...

Dlatego nie może być tak, że podstawy w dziedzinie twórczości Nostradamusa - są profanowane przez różnego rodzaju wróżki i bezwiednych powielaczy bzdur u nich wyczytanych...

Dlatego z całym szacunkiem dla czytelników, również moich wpisów, muszę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak:  „Przepowiednie Nostradamusa, a wskazówki astrologiczne w nich zawarte” !!!!!

Brak wiedzy szkodzi również innym... Astro logicznie można sobie postawić: horoskop, karty tarota lub ptaszka...

63

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Wybacz jeżeli zaśmiecam ci twój wątek ale jeśli pamiętasz naszą niedawną rozmowę to wiesz ,że miałem wątpliwości co do indywidualnej broni energetycznej (laserowej) zdolnej zranić człowieka...
Aż do teraz

Ponieważ poświęcając swój codzienny czas przeglądając nowinki technologiczne i magazyny militarne natrafiłem na to:

https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1084

64

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Artikarti321 zawsze jesteś mile widziany na tym wątku!

Twoje wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa również.

Ja także czytam wpisy na wątku założonym dla Pana Atraktora – dlatego odpowiadam w miarę swoich możliwości,  na zadane tam ciekawe pytania. Tam są rzeczywiście potrzebne merytoryczne rozmowy dotyczące przepowiedni Nostradamusa.

Jeśli chodzi o rozmowę o broni laserowej to rozmawiałeś z Iksem (X) – z którym w większości się  zgadzam. Podoba mi się również jego propozycja do Ciebie.

Nostradamus opisywał w swoich przepowiedniach nową broń – szczególnie tą używaną w czasie III wojny światowej. Ale ponieważ nadal jestem przy wydarzeniach z przed wybuchu wojny to nie skupiam się na tym temacie.

Można spokojnie się do tego przygotować również z wykorzystaniem wpisów Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora. Ważne jest również to, żeby podawać do swoich opisów także przepowiednie Nostradamusa.

Przy temacie  III wojny światowej i użytej tam nowej broni, można również skorzystać z materiałów zawartych w książkach autorów opisujących twórczość Michela Nostradamusa.

Należy tylko wykorzystać swoją wiedzę w tym temacie oraz z powodzeniem połączyć to z przepowiedniami Nostradamusa. Wtedy merytoryczne wpisy będą ciekawsze.

Jeśli rozkręcicie ten temat ja również postaram się podpowiedzieć trochę szczegółów.

W tym temacie przydadzą się również, nowe nie publikowane jeszcze u nas materiały z wielotorowej twórczości Michela Nostradamusa.

Temat nowej broni nie był jeszcze merytorycznie omówiony – dlatego istnieje pole do wykorzystania! Niemniej trzeba się do tego solidnie przyłożyć… Powodzenia…


PS. Jak tam wygląda sprawa serialu o Starożytnych Kosmitach?

65

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Dzięki
W wolnym czasie oglądam Starożytnych Kosmitów.
Mam już za sobą pierwszy sezon i na pewno będę kontynuował.

Zajmę się też, tak jak wcześniej wspomniałem opracowaniem tekstu o przyszłej broni/ technologiach między innymi 3 wojny światowej jednak będzie to wymagało masy czasu (bo chęć do pracy w takim projekcie jest) jednak w mojej opinii: po prostu warto

Pozdrawiam

PS. Przeglądam teraz na nowo stare wpisy Pana Arteuzy i bardzo boli mnie fakt ,że gdy wspominał coś o w/w temacie to nie podawał centurii tylko określał dany wynalazek "jednym słowem" nie dając możliwości zinterpretowania tego komuś z zewnątrz.

Jeżeli Moogi masz dostęp do jakichś czterowierszy/sześciowierszy w tym temacie albo kontakt z P.Arteuzą, P.Atraktorem to czy mógłbyś mi pomóc w tej kwestii(to może być cokolwiek).

Przejrzałem już ćwierć wątku i nie znalazłem nic na tyle obszernego by móc to dokładnie opisywać na podstawie twórczości Nostradamusa.
np.

"Za pomocą genialnego wynalazku, ten z długim i kręconym włosem,
Zwycięży okrutnych i dumnych ludzi (Arabów),
Władca ze wschodu będzie pobity i skazany na śmierć,
Przez siłę, która przyjdzie z zachodu,
W ostatnim roku wszystkie królestwa chrześcijan i niewierzących zadrżą ze strachu,
Po wojnie nastaną czasy pokoju i rządy Saturna, złoty wiek,
Bóg stwórca przemówi do swoich strapionych ludzi,
Za 500 lat będzie czczony ten, który był ozdobą swych czasów,
Szatan zostanie skrępowany na dnie swoich piekieł, a na ziemi nastąpi era pokoju,
Wróci potęga eklezjasty i zmusi szatana do ustąpienia na 1000 lat"

"za pomocą genialnego wynalazku, ten z długim i kręconym włosem" i to tyle...
jedyne co na podstawie tego mogę wywnioskować to ,że prawdopodobnie Henryk Szczęsliwy użyje jakiejś nowej broni przeciwko Arabom ale co to będzie- nie wiem.

Arteuza wspomniał kiedyś ,że najprawdopodobniej chodzi tu o wynalezioną przez polaków właśnie technologię laserową ale nie widziałem żadnej przepowiedni, listu, wiersza itd. z tym związanego. Jeżeli chcę to zrobić rzetelnie to muszę swoje opracowanie czymś poprzeć.

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-07-09 14:05:29)

66

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi napisał/a:

Brak podstaw powoduje, że wszystkie późniejsze wnioski są błędne czy też nie trafione.

(...)

Dlatego nie może być tak, że podstawy w dziedzinie twórczości Nostradamusa - są profanowane przez różnego rodzaju wróżki i bezwiednych powielaczy bzdur u nich wyczytanych...

Dlatego z całym szacunkiem dla czytelników, również moich wpisów, muszę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak:  „Przepowiednie Nostradamusa, a wskazówki astrologiczne w nich zawarte” !!!!!

Brak wiedzy szkodzi również innym... Astro logicznie można sobie postawić: horoskop, karty tarota lub ptaszka...


Moogi jak zwykle celnie w sam punkt... Moogi zawsze powtarza, że musimy być przygotowani na to, że nasze wpisy, może ktoś przez przypadek przeczytać. Wtedy będziemy się wstydzić za to co zostało napisane i przez powielaczy bez podstaw wydumane... Prosta logika a tyle radości... lol lol lol

67

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Centurie VI, du quatrain 100

LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS CRITICOS

Quos legent hosce versus maturè censunto,
Profanum vulgus & inscium ne attrectato:
Omnesq; Astrologi, Blennis, Barbari procul sunto,
Qui aliter facit, is rite sacer esto.


Centurie VI 100

INCANTATION OF THE LAW AGAINST INEPT CRITICS

Let those who read this verse consider it profoundly,
Let the profane and the ignorant herd keep away:
And far away all Astrologers, Idiots and Barbarians,
May he who does otherwise be subject to the sacred rite.


Centuria VI, Czterowiersz 100

LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS CRITICOS

Przemyśl to, czytelniku, najroztropniej, jak możesz ,
Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny .
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!

Albo was wydam czcicielom szatana.

68

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

artikarti321 napisał/a:

Jeżeli Moogi masz dostęp do jakichś czterowierszy/sześciowierszy w tym temacie albo kontakt z P.Arteuzą, P.Atraktorem to czy mógłbyś mi pomóc w tej kwestii (to może być cokolwiek).

Co mam napisać na tak postawione pytanie!
Mam również dostęp do wszystkich świętych ale tylko pierwszego listopada! cool

Merytorycznie powiem tak:

Pan Arteuza Centurion nie pisze już na forum od lutego 2010 roku!
Nie znalazłem również informacji o zapowiadanej książce – raczej - na pewno - było by po jej wydaniu głośno.

Pan Arteuza Centurion nie prowadził również prywatnych rozmów z użytkownikami poza ogólnym forum. Na forum było zasygnalizowane też dlaczego. Dlatego nie miałem i nie mam prywatnego kontaktu. Bardzo szkoda. Dla wszystkich pozostał tylko wpis:

„NIESTETY, ALE WSZYSTKO MA SWÓJ POCZĄTEK I KONIEC!!!”

Na moje szczęście mam nadal kontakt z Panem Atraktorem. Bardzo sobie to cenię. A ponieważ trochę znam podejście Pana Atraktora do pytań dotyczących twórczości Michela Nostradamusa – wiem, że wymaga to przygotowania gruntu pod merytoryczną rozmowę oraz powinno to zainteresować Pana Atraktora.

Dlatego pośpiech nie jest wskazany – myślenie tak.

Nie chciałbym również przysparzać pracy innym, ponieważ wiem trochę o tym temacie. Mam również dostęp do większości materiałów - zresztą tak jak wszyscy. Jest coś takiego jak biblioteka.

To tam są książki – te papierowe – już zapomniane oraz inne materiały. Trzeba tylko się zmusić do czytania - ale większość tego nie robi ze zrozumieniem.
 
Pozostaje tylko dostrzec szczegóły… W przepowiedniach Nostradamusa również… Dlatego muszę powiedzieć, że każda zainteresowana osoba może to znaleźć, również Ty – artikarti321.

W jednym z moich wpisów zaproponowałem osobom zainteresowanym twórczością Michela Nostradamusa - moją pomoc w ich pracach - również w koordynowaniu ich prac nad wybranym zagadnieniem z twórczości Mistrza Nostradamusa.

Oczywiście nie znaczy to, że będę wszystko robić za te osoby. Natomiast jak będą potrzebować wsparcia, a nie robienia za nich wszystkiego, to w ramach moich możliwości postaram się w to włączyć…

Jeśli chodzi o Twoją osobę – artikarti321 – to nie odmówię mojej pomocy. Ale na początek chciałbym być przekonany przez Ciebie - że jesteś gotowy na zajęcie się tym temat. Jak sam napisałeś – żeby twoja wiedza w zakresie ogólnie rozumianej broni nie zmarnowała się.
 
Można to wyjaśnić na prostym przykładzie.

Zadaję pytanie o Starożytnych Kosmitów. Nie dostaje takiej odpowiedzi na jaka trochę liczyłem. Nie interesuje mnie czy ktoś ma sezony z tym dokumentem filmowym. Natomiast bardzo ciekawi mnie opinia o tym co tam zostało pokazane, omówione, itd…

Podejście do tematu broni laserowej jest też na tej samej zasadzie. Wiedziałem, że taka broń istnieje, ale mnie, na przykład, interesuje profesjonalne podejście do oceny tego narzędzia zagłady.

Wszelkiego rodzaju analizy i porównania na różnych polach: ekonomicznym, praktycznym, dotyczącym naszej przyszłości, porównawczym itp...

Tak rozumiem temat nad którym się pracuje – a szczególnie taki - który nas interesuje w różnych aspektach: hobbystycznym czy zawodowym.

Oczywiście mam wiele pomysłów również dla Ciebie na opisanie tego tematu. Chciałbym tylko wiedzieć czy jesteś na to gotowy. Czy poświęcisz swój czas. Czy zaakceptujesz również moje propozycje na ten temat.

Jest to ważne, ponieważ ja również muszę wygospodarować swój czas na nowe zagadnienie.
Nie chciałbym kontynuować tego później samodzielnie…

Dlatego możemy rozpocząć nasz dialog w tej sprawie...

69

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Ależ oczywiście ,że chcę poprowadzić ten projekt i włożę w niego tak dużo jak tylko mogę.
Mogę podejść do sprawy przyszłej broni np. laserowej w zderzeniu z współczesnym światem i współczesnymi technologiami.
To pierwszy pomysł o którym sam nie pomyślałem a za który ci dziękuję.
Jednak uzasadnienie tego wszystkiego wpisami naszych prekursorów nie prezentuje się już tak kolorowo. Być może nie jestem stworzony do wyszukiwania szczegółów i nie idzie mi to za dobrze. Najwyżej poszczególne wpisy będę wyszukiwał na bieżąco i dodawał je po pewnym czasie?

Jeżeli chodzi o broń laserową to mogę zacząć pisać już dziś ale znalezienie dobrego powiedzmy... czterowiersza ,który będzie odpowiadał opisanemu tematowi wymaga na prawdę wiele czasu w śród tysięcy stron forum gazety prawnej itd.

Pisząc poprzedni post chodziło przede wszystkim o to ,że brakuje mi materiału do poparcia przepowiedniami tego co napiszę chociaż naturalnie zrobię wszystko co w mojej mocy. Jak zwykle z własnej winy zostałem nie tak odebrany jak chciałem być.

No ale nic, postaram się już dzisiaj bądź jutro wstawić pierwszy post związany z tym projektem.
Wspomnę jeszcze ,że prosząc o pomoc nie chodziło mi o zastąpienie mnie i mojej pracy (sam bym się z tym źle czuł a ty Moogi i tak masz ręce pełne roboty w własnych wątkach min. o Polsce, USA albo zapytaj ciekawie...) tylko właśnie podanie jakiegoś konkretnego kierunku działań i w razie czego w interpretacji dostępnych lub niedostępnych centurii (na pewno znasz ich znacznie więcej niż ja i w tym nie mam wątpliwości)

Chętnie przyjmę od ciebie pomysły Moogi, czekam z niecierpliwością i na wszystko postaram się odpowiedzieć w taki sposób jaki ode mnie oczekujesz. Nie ma problemu...

Zaczynajmy!

70

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Aerodaktyl napisał/a:

Ponownie pojawia się temat drugiej dekady XXI wieku. Następna przepowiednia Nostradamusa pokazuje również wojnę na Ukrainie. Właśnie jej rozstrzygnięcie ma być do końca drugiej dekady. Moje pytanie dotyczy właśnie tej wojny NATO-Rosja. Jak długo będzie ona trwała. Jak będzie ona przebiegała? Kto tak naprawdę będzie miał wpływ na jej rozstrzygnięcie? Jaki będzie jej skutek na wydarzenia na świecie? Co dalej z Rosją?


Aerodaktyl  nie zapomniałem o Twoim pytaniu. Wojna NATO-Rosja. Ten temat wymaga trochę bardziej konkretnego opisu.

Osobiście wydaje mi się, że temat ten nie jest w sposób prawidłowy odbierany przez zainteresowane osoby.
Trzeba pokazać o co tak naprawdę chodzi…

Dlatego proszę wszystkich czytelników o cierpliwość.

71

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Jakiś czas temu na forum była dyskusja - dotycząca odłamka meteorytu, który ma upaść do oceanu w czasie już trwającej III wojny światowej – a opisanego przez Michela Nostradamusa w jego przepowiedniach.

Dlatego polecam wszystkim czytelnikom wpis – X – dotyczący tego tematu!

Zostało w nim bardzo dobrze skojarzone i pokazane tam - nieczęsto widziane, a tym bardziej rzadko uwieczniane na zdjęciach – zjawisko poruszania się i rozpadu komety – z jej końcowym uderzeniem w powierzchnię Jowisza.

Jak możemy to zobaczyć - Jowisz przetrwał uderzenie. Dlatego wszelkie obliczenia związane z takim uderzeniem wymagają wielu zmiennych – których oczywiście nie znamy.

Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach opisał nie tylko samo uderzenie, ale również jego skutki dla ludzi będących w zasięgu takiej katastrofy kosmicznej.

Została ona nazwana pierwszą katastrofą kosmiczną na Ziemi. Jak już wiedzą zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa osoby - katastrof kosmicznych czekających Ziemię w przyszłości będzie więcej.

Dlatego osobom zainteresowanym, tym tematem, opisanym przez Michela Nostradamusa polecam wpisy na wątku prowadzonym przez X (iksa).

Nie tylko ostatni wpis ze zdjęciami:

http://koniecswiata.info/forum/post/11541/#p11541

Polecam również cały wątek z jego ciekawym - bo z wielu stron pokazanym -  temacie, który był opisany przez Michela Nostradamusa w jego przepowiedniach, ale jak możemy się przekonać po lekturze wpisów, nie tylko przez niego...

Nibiru/Marduk -12 planeta Układu Słonecznego:

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ec-swiata/

Posiadaną wiedzę można wykorzystać na różne sposoby… Dlatego powinniśmy to próbować robić z większym lub mniejszym powodzeniem…

Pozdrawiam

72

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witaj Moogi. Ostatnio nie widać Twoich nowych wpisów na wątkach dotyczących przepowiedni Nostradamusa.

Brak czasu czy weny twórczej. Nowy projekt na wątku o wojnie, bez Twojej pomocy tez kuleje. Mamy czekać na nowe wpisy, czy to już kolejna zapowiedz końca Twoich wpisów na forum. Jak zwykle wszyscy myślą, że mamy jeszcze dużo czasu na rozmowy o przepowiedniach. Jednak tym razem nasza dobra zmiana już zatwierdziła ustawy, dlatego ich wprowadzenie w życie, nie zajmie już za wiele czasu. Wtedy wszelkie plany na przyszłe wpisy - będą już nie aktualne.  Inne osoby od dawna są na wakacjach od merytorycznych wpisów. Czy to już tak będzie. Ludzie przez te wszystkie lata niczego się nie nauczyli. Nie ma już za wielu merytorycznych stron z przepowiedniami Nostradamusa – a te które zostały zamierają i pewnie niedługo tez znikną. Marazm na tym forum nie rokuje za dobrze. Na nowe wpisy Atraktora nie mamy co liczyć. Twoich nowych wpisów jak na lekarstwo. Do starej muzułmanki nic nie dotarło – dlatego nadal profanuje przepowiednie Nostradamusa. Czy również to forum opanują swoimi wpisami tylko oszołomy?

73

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Gaja

Ten wątek na forum założył Moogi dla ciekawych pytań dotyczących przepowiedni Nostradamusa. Na autorskich wątkach założonych przez niego - Moogi prosił tylko o czytanie jego wpisów.  Ten  wątek miał być miejscem do zadawania ciekawych pytań do wpisów Moogiego z innych jego autorskich wątków tematycznych!

Twój wpis gaja – natomiast, po raz kolejny świadczy o braku wiedzy w temacie przepowiedni Nostradamusa. Nie rozumiesz o czym pisał Nostradamus, a tym bardziej błędnie kojarzysz opisane wydarzenia z konkretnymi postaciami. Ostatnio pisałem, że nie można jednej przepowiedni interpretować bez uwzględnienia innych w tym temacie. Przytoczona przepowiednia nie dotyczy JP II – trzeba czytać ze zrozumieniem wpisy Atraktora. Wszystkie wpisy a nie tylko jeden.
Na forum już ten temat był poruszany – również przeze mnie:
 

NoNiewiem 2018-03-14 13:04:13 napisał/a:

Może coś co jest na czasie. Właśnie mija pięć lat pontyfikatu Franciszka!

Centuria: X, 3;

Po pięciu latach przestanie karmić swoją trzodę.
Uwolni wygnańca Polsce na zbawienie.
Fałszywe pogłoski o pomocy będą się rozchodzić,
Dopóki pasterz nie opuści swego tronu.

Benedykt XVI  - 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku – więcej niż pięć lat.

Franciszek - 13 marca 2013 podczas drugiego dnia konklawe, zwołanego w związku z rezygnacją
papieża Benedykta XVI, w piątym głosowaniu został wybrany na nowego papieża.           
Uroczysta inauguracja pontyfikatu Franciszka odbyła się 19 marca 2013 roku 

https://3img.wprost.pl/_thumb/35/c3/a6356c746ee2f9676042ac4a6e3b.jpeg

74

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Po krótkiej przerwie witam czytelników i użytkowników forum zainteresowanych twórczością
Mistrza Michela Nostradamusa.

Gorący okres letni powolutku się kończy ale nie znaczy to, że gorące czasy opisane w przepowiedniach Nostradamusa mamy już za sobą...

Tak na marginesie ciekawy jestem jak wielu czytelników zauważyło, że Nostradamus w swoich przepowiedniach opisał również zmienny okres w naszym klimacie – który ma się nasilać właśnie w czasach zbliżających nas do wybuchu III wojny światowej.

Przepowiednie Nostradamusa również te mówiące o polskich wydarzeniach, pokazują „tak przy okazji” w swojej treści czas suszy i powodzie, które maja się pojawić w naszym kraju. Wystarczy dokładnie wczytać się w omówione szczegóły przez Nostradamusa.

Oczywiście wszystko o czym pisze Michel Nostradamus to są najważniejsze w jego ocenie wydarzenia, które się pojawiły ale również pojawią się w naszej przyszłości...

Jednym z najlepszych przykładów jest oczywiści przepowiednia mówiąca o nastaniu rządów generała dyktatora, gdzie najpierw susza, a później powódź, doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów... 


Przepowiednia;242,86(sześciowiersz)Almanach rok;1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew, susza i powódź,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!
Atraktor  2013-08-06 14:36:29


Przepowiedni Nostradamusa o zmianach klimatycznych a przede wszystkim ich skutkach na ludzkie życie w różnych rejonach świata jest dużo więcej – należy skupić się właśnie na tych drobnych szczegółach – które Nostradamus zostawił dla nas wszystkich.

Temat związany ze zmianami klimatu oraz powstałymi w wyniku tego skutkami - powinniśmy omówić w osobnym wątku – ponieważ jest tego, jak zwykle bardzo dużo – są to również bardzo ważne informacje, które dla zainteresowanych osób mogą mieć znaczenie w naszej niedalekiej przyszłości…

Poczytałem sobie wpisy użytkowników, które pojawiły się na forum w czasie mojej nieaktywności!

Niestety jak zwykle nie mogę napisać za wiele na ten temat. Po prostu nie za wiele się zmieniło w tym temacie przez ostatnie dziewięć lat.

Jak zwykle nowym użytkownikom brakuje informacji o tym co opisali już w temacie przepowiedni Nostradamusa nasi panowie prekursorzy – Pan Arteuza Centurion oraz Pan Atraktor.

Podstawowym i wielokrotnie powtarzający się błędem jest skupianie się na jednej przepowiedni Nostradamusa i nie branie pod uwagę tego, że inne jego przepowiednie są ze sobą powiązane.

Jak zwykle do takich porównań potrzebne są przepowiednie Nostradamusa – które w ostatnim czasie coraz trudniej jest odszukać w internecie. Pozamykane są fora na których były one publikowane! Dlatego osoby które nie zrobiły na swój użytek kopi tamtych wartościowych wpisów,  mogą mieć do siebie pretensje.

Oczywiście w moim przypadku ja nie napiszę tak jak Pan Atraktor, że już było o tym napisane wielokrotnie wcześniej – natomiast postaram się w moich autorskich wpisach przypomnieć wszystkie te wpisy oraz zacytować również te z przepowiedniami Nostradamusa.

Zainteresowane osoby muszą tylko cierpliwie poczekać na moje autorskie wpisy, które staram się układać w miarę
w kolejności występujących wydarzeń.

Jeszcze mała uwaga do nowych użytkowników forum.

Powinniście wiedzieć, że wpisy Pana Arteuzy Centuriona zajmują tylko około 400 stron A4 – są one w miarę dostępne
w internecie. Natomiast wpisy Pana Atraktora nie tylko uzupełniają ale również bardziej szczegółowo opisują niektóre wydarzenia tylko wspomniane lub nie - przez Pana Arteuze Centuriona. Wszystkich wpisów Pana Atraktora - jak do
tej pory - jest przeszło 4500 stron A4.

Oczywiście nadal czekamy na nowe wpisy Pana Atraktora – które pokażą jeszcze nie omawiane przepowiednie Nostradamusa oraz uzupełnią i rozwiną wcześniejsze wpisy autora.

Dlatego czytajcie wpisy naszych internetowych prekursorów interpretacji przepowiedni Nostradamusa – ale z końcowymi wnioskami poczekajcie do zakończenia lektury wszystkich wcześniejszych wpisów Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora.

Wspomnę jeszcze o jednej sprawie o której już pisałem wcześniej.

Michel Nostradamus nie przez przypadek napisał bardzo znaną klasyczną centurię – napisaną łaciną a poświęconą -
LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS CRITICOS

Dlatego nad jej treścią   -  Centurią VI, Czterowiersz 100  - niech jeszcze raz zastanowią się wszelkiego rodzaju muzułmańskie karciary oraz inne osoby szukające odpowiedzi w wyroczniach.

Do wszystkiego wymagana jest podstawowa wiedza – nie posiadając jej w temacie twórczości i przepowiedni Michela Nostradamusa - nie tylko robicie sobie krzywdę ale również zabieracie czas i pozytywną energię normalnym czytelnikom.

Ostrzegam inne osoby przed brakiem wiedzy w tym temacie -  dotyczy to - pseudo wróżek !


Na koniec jeszcze mała wskazówka dla nowych czytelników i użytkowników.

Moje aktywne  autorskie wątki:

Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !
Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki – przepowiednie!
Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!
Michel Nostradamus – Polska – Przepowiednie!

Przypomnę, że jak zwykle, zapraszam wszystkich czytelników do czytania moich autorskich wątków na tym forum.
Proszę również o niedokonywanie na nich – innych, swoich – wpisów. Ułatwi to znalezienie poszukiwanych informacji
o przepowiedniach Nostradamusa.

Natomiast jak pojawią się pytania i sugestie do moich wpisów - można je zadawać na tym wątku dedykowanemu właśnie ciekawym pytaniom:

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Pozdrawiam
Moogi

75

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Ale żeś polał wody Moogi, ale cieszę się, że się odezwałeś w końcu :-)
Co do roku 2018 to jest to dotychczas rok pod znakiem masowej migracji, tylko do maja Polska przyjęła ca 300k migrantów (z czego trochę więcej niż połowa wg danych, które udało mi się znaleźć to Ukraińcy). Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić dokładnych danych do sierpnia/września bowiem strona migracje.gov została zamknięta big_smile są jednak głosy w Internecie, które mowią o dużym wzroście przyjęć ludzi z Dalekiego i Bliskiego Wschodu co się zresztą widzi na ulicach większych miast. Nie wiem co to znaczy "dużym wzroście", kilkanaście tysięcy? Kilkadziesiąt?
Zdaje się, że Nistradamus coś tam sugerował o trzeciej migracji ludzi głównie z Egiptu?

Co do Twojej postawy Moogi z ciągłym wałkowaniem tego samego (przypominania i przypinania odniesień) to jest ona bardzo chwalebna, bo nie każdy ma czas/możliwość by się przegryzać przez wszystkie przepowiednie i interpretacje i postawa a la Atraktor mogła zniechęcać ("pisałem o tym 5 lat temu"), tymczasem Ty wykonujesz super pracę u podstaw. Gdzieś te kilkaset-kilka tysięcy ludzi w Polsce będzie bardziej uświadomionych w kwestii nadchodzących wydarzeń.

76

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moje niby lanie wody - ma tę zaletę - że nie jest bez powodu i najczęściej następuje krystalicznie czystą wodą – dlatego dla tych osób, które nie skojarzyły powodów moich opisów – postaram się bardziej wprost rozwinąć ten temat.

Temat dotyczy ogólnie rzecz biorąc zmian związanych z ociepleniem klimatu oraz następstwami tych anomalii pogodowych na kraje przede wszystkim europejskie, które są również powiązane w wielu aspektach również z krajami z innych kontynentów naszego globu.

Jak możemy zauważyć w szerszym kontekście – raczej nic nie dzieje się nagle i bez powodu – zawsze są jakieś przyczyny i skutki wszelkiego rodzaju zjawisk.

Te ostatnie anomalie i rekordy ciepła w naszej strefie klimatycznej ale nie tylko u nas – doprowadzą przez swoją długotrwałą powtarzalność – do konkretnych konsekwencji.

Pisał o tym również Nostradamus.

Najbardziej oczywistą i już zauważalną konsekwencją są problemy w rolnictwie. Klęska nieurodzaju w krótkim czasie przerodzi się w problemy gospodarcze.

Natomiast problemy w gospodarce – na początku – w gospodarce żywnościowej – doprowadzą do kryzysu gospodarczego. Następne wydarzenia potoczą się już lawinowo. Ani kraje ani ludzie nie będą mieli wpływu na to co się stanie…

Konsekwencją takiej sytuacji – klęska nieurodzaju + kryzys gospodarczy – doprowadzi do braku dostępnej na sprzedaż na rynkach światowych żywności – również u największych producentów. To spowoduje pogłębienie się kryzysu gospodarczego…

Finalnym skutkiem będą dwie duże fale głodu, które przeleją się przez świat jeszcze przed wybuchem III wojny światowej.

Fale głodu to jedno ale różnego rodzaju bałagan w krajach europejskich to drugie.

Nie tylko u nas będą wewnętrzne wojny domowe. Nasi sąsiedzi i sojusznicy (np. Węgry) poszukają szczęścia w konfliktach zbrojnych u swoich sąsiadów. Niemcy będą mieli swoją wojnę domową z muzułmanami...itd

Oczywiście - to co tylko zasugerowałem - wymaga dużo większego opisu – może czas i cenzura w internecie na to pozwoli…

Podsumowując:

Anomalie klimatyczne nie mają jeszcze za dużo wspólnego z katastrofami naturalnymi spowodowanymi działalnością człowieka. Te katastrofy mają być również jeszcze przed wybuchem III wojny światowej.

77

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

karymazow napisał/a:

Zdaje się, że Nistradamus coś tam sugerował o trzeciej migracji ludzi głównie z Egiptu?

Karymazow jak zwykle polecam lekturę wcześniejszych wpisów!

Przed trzecią falą emigracji będzie jeszcze druga zbrojna – raczej nie mam wątpliwości, że zbrojna fala emigracji w całej Europie zostanie zauważona i zapamiętana przez wiele osób.

Druga fala emigracji wymaga również szerszego opisu. Nie będzie ona taka jak pierwsza ani taka jak trzecia. Ale będzie miała duże skutki dla zwykłego mieszkańca Europy. Zbrojne napady nie będą tylko na granice i strażników ale również na prywatne domy ludności – nie mówiąc już o napadach na magazyny, sklepy itp...

Trzecia fala emigracji nie będzie na pewno z Egiptu!  Będzie z dalekiej i bliskiej Azji i zaleje skłócony kraj Sarmatów…

Podaję link do wcześniejszego wpisu – który polecam do uważnego przeczytania. Tamten wpis odpowiada na Twoje pytania i nie do końca trafne wnioski...

http://koniecswiata.info/forum/post/11474/#p11474


karymazow napisał/a:

Co do Twojej postawy Moogi z ciągłym wałkowaniem tego samego (przypominania i przypinania odniesień) to jest ona bardzo chwalebna…

Nie chcę ale nadal muszę wałkować podstawy – ponieważ ludzie nie czytają tego co jest niezbędną i minimalną podstawą – do jakichkolwiek poprawnych wniosków w temacie przepowiedni Nostradamusa.

Pan Atraktor ma długie doświadczenie akademickie - związanie z nauczaniem studentów. Dlatego jako profesor nie przejmuje się tymi osobami, które nie zrozumiały podstaw. Po prostu robi swoje prowadząc temat dalej. Ja osobiście to cenię, pod warunkiem, że sam nie mam braków w podstawach.

Natomiast w moich autorskich wpisach - mnie zależy na tym - żeby nie zostawiać maruderów samym sobie – ponieważ dopiero wtedy wychodzą kwiatki z ich przemyśleń. Dlatego nadal jeszcze zależy mi na zrozumieniu przez inne osoby - opisanych informacji w przepowiedniach Nostradamusa - oczywiście - przez wszystkich zainteresowanych tych tematem.

78

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Dziękuję za wypowiedz!

Szczerze mówiąc nie interesuje mnie osobiście to w jaki sposób pani odbiera słowa napisane przez Michela Nostradamusa w klasycznej centurii napisanej po łacinie.

Z mojej strony padło tylko ostrzeżenie skierowane do czytelników i użytkowników tego forum przed reprezentowanym również przez panią - sposobie rozumienia i interpretowania - zapisanych przez Mistrza Nostradamusa pozostawionych przepowiedni ale również jego pozostałych tekstów.

Wspomniałem również o braku wiedzy o twórczości Nostradamusa – jest to podstawowy - również pani problem.
Dlatego właśnie czytelnicy mogą sobie przeczytać (ale tego nie polecam) również pani  „kwiatki”  z tym związane.

Jeśli chodzi o ataki ad personam – to chyba nie ma wątpliwości - że to pani próbuje robić.

Nie tylko do mojej osoby ale również do polskich prekursorów internetowych interpretacji przepowiedni Nostradamusa – Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora.

Natomiast brak pani wiedzy w omawiany przeze mnie temacie przepowiedni Nostradamusa i nieznajomość języka w którym są napisane teksty lub też zwykłe lenistwo z pani strony -  powoduje że nie potrafi pani dotrzeć do zachowanych oryginalnych starodruków z twórczością Nostradamusa.

Dlatego to pani niby oburzenie!

Na marginesie, mogę polecić dla pani bloga pani Ewy Seydlitz – która tłumaczy niektóre dzieła Michela Nostradamusa na język polski. Będzie mogła pani porównać je sobie z tym o czy ja również piszę.
 
Osobiście nie mam zamiaru z panią prowadzić dalszej rozmowy – ponieważ pani z własnego wyboru nie chce zrozumieć stanowiska w tym temacie mojej osoby.

Dlatego właśnie Michel Nostradamus zostawił dla wszystkich swoją - Centurią VI, Czterowiersz 100 – a ponieważ jest to klasyczna centuria więc nie brakuje ani oryginalnych źródeł ani starodruków z jej tekstem.

Jak zwykle mogą być tylko błędne tłumaczenia jego tekstu – które również pani popełnia w swoim wpisie…

Dlatego na koniec przypomnienie treści tej przepowiedni z polskim tłumaczeniem Pana Arteuzy Centuriona:



Centurie VI, du quatrain 100

LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS CRITICOS

Quos legent hosce versus maturè censunto,
Profanum vulgus & inscium ne attrectato:
Omnesq; Astrologi, Blennis, Barbari procul sunto,
Qui aliter facit, is rite sacer esto.


Centurie VI 100

INCANTATION OF THE LAW AGAINST INEPT CRITICS

Let those who read this verse consider it profoundly,
Let the profane and the ignorant herd keep away:
And far away all Astrologers, Idiots and Barbarians,
May he who does otherwise be subject to the sacred rite.


Centuria VI, Czterowiersz 100

LEGIS CANTIO CONTRA INEPTOS CRITICOS

Przemyśl to, czytelniku, najroztropniej, jak możesz ,
Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny .
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!
Albo was wydam czcicielom szatana.

79

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Przepowiednia;164,15(czterowiersz);

Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.

Bardzo zaintrygował mnie powyższy czterowiersz dotyczący Stanów Zjednoczonych

W moim odczuciu dwie pierwsze zwrotki to podanie daty krachu na giełdzie w USA, a skoro jest to tak precyzyjnie określone to można domniemywać ze Nostradamus przypisał temu wydarzeniu bardzo dużą wagę .

Krach na giełdzie w stanach z dużą dozą prawdopodobieństwa przy dzisiejszym poziomie zadurzenia globalnego doprowadzi do kryzysu gospodarczego w skali światowej , wystarczy wspomnieć co się stało po krachu z roku 1929

Jestem ciekawy czy były próby ustalenia tej daty , nie jestem Astrologiem ale po pobieżnym sprawdzeniu dyszlem do wniosku ze tak precyzyjnie ustalony układ gwiazd występuje raz na kilkanaście lat .

80

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

TIVY napisał/a:

Przepowiednia;164,15(czterowiersz);

Mars w trzecim stopniu znaku Panny w opozycji do Neptuna
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
...
Jestem ciekawy czy były próby ustalenia tej daty , nie jestem Astrologiem ale po pobieżnym sprawdzeniu dyszlem do wniosku ze tak precyzyjnie ustalony układ gwiazd występuje raz na kilkanaście lat .


Witaj TIVY

Na początku trochę podstaw.

Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach wielokrotnie podawał układy planet jak i same planety – większość poważnych badaczy wiąże to z Astronomią a nie astrologią.

Astronomia jest nauką, którą zajmują się naukowcy a astrologią zajmują się wróżki. Dlatego astrologia jest raczej zabawą dla zainteresowanych tematem horoskopów. Kilka osób również na forum próbowało podawać daty z programów dla wróżek – moim zdaniem niepoprawnie.

Natomiast ja już kilkakrotnie rozmawiałem na forum z osobami zainteresowanymi nie przepowiedniami a ogólnie rzecz biorąc zawirowaniami na giełdzie. Nie jest to wcale takie proste.

Wymaga jak wszystko włożenia swojej pracy w dany temat. I niestety trzeba w przypadku przepowiedni Nostradamusa połączyć więcej ich ze sobą. To dopiero może trochę rozjaśnić sprawę.

Jednak należy pamiętać, że Nostradamus raczej nie podawał konkretnych dat związanych z jakimś wydarzeniem. Natomiast pokazywał w swoich przepowiedniach pewien w miarę uporządkowany ciąg wydarzeń, które mogą doprowadzić do interesującego nas wydarzenia finalnego.

Jeśli chodzi o  – Przepowiednia;164,15 – to jej treść również wbrew pozorom nie jest taka prosta.

Przede wszystkim mowa jest o demonach pieniądza – jest to liczba mnoga – dlatego dotyczy kilku spraw a nie jednego krachu na giełdzie.

Jeśli dalej jesteś zainteresowany tym tematem to jak zwykle musisz uzbroić się w cierpliwość.
Jak ja przejdę do omawiania tej przepowiedni to pokażę więcej w moim wpisie.

Zastanawiałem się już nad tą przepowiednią i znam kilka innych, które mogą się łączyć z nią – pokazując właśnie wspominany ciąg zdarzeń o którym wspominałem.

Dlatego myślę, że ta przepowiednia nie wypełni się jeszcze przed końcem drugiej dekady XXI wieku.

Należy zawsze pamiętać, że nic nie dzieje się nagle i bez choćby małych znaków i zapowiedzi.

Dlatego uważny obserwator zawsze może próbować łączyć małe kostki domina – które właśnie mogą pokazać zbliżające się to najważniejsze interesujące nas wydarzenie.