4,081

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czy ktoś z forumowiczów posiada centurię, w której mowa o odejściu z polityki Angeli Merkel. Niestety nie potrafię jej znaleźć w swoich zbiorach, ale pamiętam, że bodajże Atraktor opublikował jej interpretację na którymś z wcześniejszych forum. Była tam mowa o jej odejściu z powodu tuszowania jakiegoś skandalu. Co przy aktualnych wydarzeniach może być ciekawym kąskiem tongue
https://www.wprost.pl/polityka/10164721 … emiec.html

4,082

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz!

Wiele osób ma kopię przepowiedni Nostradamus interpretowanych przez Atraktora. Ale nie znaczy to wcale, że chętnie będą się dzielić nimi z innymi. Dlatego w takim przypadku najlepiej poprosić Moogiego o pomoc. No chyba, że ten niewdzięcznik, który zamknął forum z tą przepowiednią jest dla Ciebie lepszym źródłem do powoływania się na niego. Wtedy proś - bezskutecznie - na jego blogu o przepowiednie – po to przecież - zlikwidował forum na którym pisał Atraktor.

Przepowiednia;183,215/czterowiersz/

W 21' germański raj-
jak powstał z gruzów tak w gruzy się obróci,
Długie rządy anielskiej kanclerz,
zakończą się skrzętnie(dokładnie)ukrytym skandalem*.…

Ps. Jeśli masz podobne zdanie do mojego o niewdzięczniku, to możesz również porównać sobie jeszcze merytoryczne interpretacje Moogiego - z tymi o których sam pisałeś wcześniej. Tam dopiero widać różnicę klasy i wiedzy na korzyść nadal piszącego Moogiego nad - niech mu ziemi będzie ciężka i mokra – norbertusiem...

4,083

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A jak sie ma to do przepowiedni ze brzydka kanclerz wolu na miesiace przed 3 wojna swiatowa podpisze na polach elizejskich pakt z francja. Wyrokuje sie wybuch wojny na 2028-2032 a teraz Merkel ma dokonca tylko kadencji rzadzic chyba ze   zajmie stolek po Tusku

4,084

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bardzo dziękuję za udostępnienie tej przepowiedni.
Wielka szkoda, że Norbertus zamknął tamto forum. Osobiście nie rozumiem dlaczego to uczynił, bo było to wartościowe forum. Nieważne. Zachował, jak się zachował i niestety nic więcej nie zrobimy z tym fantem. Co do interpretacji, to z każdą warto zapoznać się, gdyż jest to inne spojrzenie na ten sam temat i czasem pozwala dostrzec niuanse, których ktoś przed nim nie dostrzegł. Zaznaczam, że nie atakuję żadnego z interpretatorów, bo nie o to tu chodzi. Co do interpretacji Moogiego, to chylę czoła wobec pracy jaką wykonał dotychczas, w większości podzielam zdanie jakie tam prezentuje, ale z ostatnią interpretacją co do czasu, kiedy Polska wkroczy na Białoruś osobiście nie zgadzam się. Nie potrafię na razie wskazać konkretnie co mi tu nie pasuje, pewnie za jakiś czas będę mógł odnieść się do tego. Na pewno Moogi patrzy na to szerzej, ma czas i domyślam się, że korzysta z podpowiedzi Pana Atraktora, lub też wskazówek jakie daje Alamanach będący w posiadaniu w/w.
Wydaje mi się, że najważniejsze jest to, że istnieje to forum, gdzie dalej kontynuowany jest wątek, który zapoczątkował Arteuza, a równie wielkim kontynuatorem jest Atraktor, a teraz Moogi. Myślę, że daje nam to czas, na jako takie przygotowanie się do nadchodzących wydarzeń. Od samego początku gdy śledzę ten temat nie zgadzam się z hejtem jaki wylał się zarówno na Atraktora i Arteuzę. Według mojej oceny jak już kilkakrotnie pisałem te centurie zaczęły spełniać się na naszych oczach i co najważniejsze zanim zaczęły dziać się opisane wydarzenia, to najpierw zostały opublikowane centurie, co najlepiej świadczy o wiarygodności autorów interpretacji.
Pozdrawiam wszystkich i życze zdrowego spojrzenia na temat o którym dyskutujemy.

4,085

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

felek007 napisał/a:

A jak sie ma to do przepowiedni ze brzydka kanclerz wolu na miesiace przed 3 wojna swiatowa podpisze na polach elizejskich pakt z francja. Wyrokuje sie wybuch wojny na 2028-2032 a teraz Merkel ma dokonca tylko kadencji rzadzic chyba ze   zajmie stolek po Tusku

Felek007, to nie tak. Teraz odejdzie z Merkel w cień z polityki, "bo musi". natomiast centuria mówi nam że:

Persage II 23,1

Stary Kanclerz Wołu ostatni raz
Odwiedzi Francję i Elizejskie Pola
Na miesiąc przed III wojną-
Podpisze przymierze w Pałacu Królów

interpretacja Arteuza Centurion, daty umieszczenia nie posiadam.

Pamiętam, że to Arteuza wywodził, że może to być Angela Merkel, ale nie wskazywał że tak być musi na pewno. Nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Najlepszym interpretatorem centurii jest upływ czasu. Zgadzam się tu z innymi interpretatorami, że im bliżej wypełnienia się danej centurii, tym bardziej staje się ona zrozumiała dla ludzi. Myślę, że w przedziale czasu 2020/2030 bardzo dużo nam się tu wyklaruje.
Osobiście uważam, że ta jest bardzo wymowna i chyba faktycznie dotyczy konkretnych dat:

Liczba dziewięć -to czasy Marsa,
liczba sześć początkiem trzeciego,
Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą,
Żeby dojść do dwa i siedem,
Końcem powodzeń będzie pięć i cztery,
A gdy przyjdzie sześć i dziewięć skończy się jego panowanie.

interpretacja Arteuza. Tę akurat zaczerpnąłem w zamkniętego forum Norbertusa.
Szukając w swoich zbiorach centurii a Anielskiej Kanclerz znalazłem jeszcze jedną, która zaczęła mnie znów zastanawiać

Atlantydzi dumni i zarozumiali z bogactwa,
W pierwszej dekadzie przez marny pieniądz zbiednieją,
Popularny Śniady będzie próbował zaradzić,
Jego słowa nie będą miały pokrycia w czynach,
Pięćdziesiąt lat:w kryzysie,poprawie i wojnach,
W drugiej będą się zabijać nawzajem-bez opamiętania!  ( druga dekada 21 wieku?? - mój dopisek)

interpretacja również Arteuza, źródła jak wyżej.

Generalnie przypomniałem sobie interpretację co do ostatniej linijki - w drugie wojnie domowej, wywołanej przez nosicieli broni.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2018-11-04 18:08:58)

4,086

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

Tę akurat zaczerpnąłem w zamkniętego forum ...
Szukając w swoich zbiorach centurii a Anielskiej Kanclerz znalazłem jeszcze jedną, która zaczęła mnie znów zastanawiać

Atlantydzi dumni i zarozumiali z bogactwa,
W pierwszej dekadzie przez marny pieniądz zbiednieją,
Popularny Śniady będzie próbował zaradzić,
Jego słowa nie będą miały pokrycia w czynach,
Pięćdziesiąt lat:w kryzysie,poprawie i wojnach,
W drugiej będą się zabijać nawzajem-bez opamiętania!  ( druga dekada 21 wieku?? - mój dopisek)

interpretacja również Arteuza, źródła jak wyżej.

Generalnie przypomniałem sobie interpretację co do ostatniej linijki - w drugie wojnie domowej, wywołanej przez nosicieli broni.

Właśnie na tym przykładzie widać, że wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele…
Dlatego wpisy norbertusia wprowadzają w błąd nie zorientowanych w temacie. To zamknięte przez niego forum było stworzone dla wpisów Atraktora. Jak Moogi opublikował tam kilka swoich merytorycznych wpisów to dopiero zaczęło się tam dziać. I dlatego norbertuś zrozumiał, że sam pisze głupoty i zamknął forum. Konsekwencją tego jest to, że nie ma już nowych wpisów Atraktora. Dlatego też pojawiają się stale proste błędy – które niestety świadczą o nieznajomości tematu przepowiedni Nostradamusa. Nie można mylić drugiej wojny domowej w Ameryce z drugą dekadą XXI wieku. Ale takich prostych nieścisłości jest dużo więcej również w Twoich wpisach. Moogi powtarza, że bardzo ważne są źródła naszych informacji. Nie wszyscy, którzy piszą o przepowiedniach wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. I właśnie dlatego są proste błędy zmieniające bardzo dużo w rozumieniu interpretacji.
Proponuję skupić się bardziej na większej aktywności na forum. Wtedy będzie można na bieżąco przedyskutować i doprecyzować wszystkie wątpliwości. Ale jak rozmowy będą się toczyć z przypadku, co kilka miesięcy – to szkoda energii. Wtedy zostawiamy pole dla oponentów, którzy celowo niczego nie wnoszą do tematu przepowiedni Nostradamusa - poza chaosem.

4,087

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Po dzisiejszym pojedynku Wasserman i Donald Tusk, jestem już całkowicie przekonany w tym, ze Chytrym Lisem jest: Donald Tusk. To on wygra za 2 lata wybory prezydenckie. Biorąc pod uwagę elektorat wielkich miast, siłę mediów niemiecko-szwajcarskich w Polsce oraz całkowitą nieskuteczność PIS-u w zakresie naśladowania Victora Orbana na Węgrzech jak i węgierskiej partii Fidesz.

4,088

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

PierroPierro napisał/a:

Po dzisiejszym pojedynku Wasserman i Donald Tusk, jestem już całkowicie przekonany w tym, ze Chytrym Lisem jest: Donald Tusk. To on wygra za 2 lata wybory prezydenckie. Biorąc pod uwagę elektorat wielkich miast, siłę mediów niemiecko-szwajcarskich w Polsce oraz całkowitą nieskuteczność PIS-u w zakresie naśladowania Victora Orbana na Węgrzech jak i węgierskiej partii Fidesz.

Z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się z Tobą, gdyż Bastran (domniemany Tusk) ma odejść całkowicie z polityki w Polsce ( wałkowane to było niezliczoną ilość razy na poprzednich forach, po drugie Nostradamus opisywał cechami charakterystycznymi konkretne postacie. Jeżeli napisał, że:

Przepowiednia;34,92(czterowiersz);

Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora.
Z jednej strony siła wojska i wielkie zdobycze,
a z drugiej prześladowania z rąk najemnych szahidów!

Atraktor  2013-05-25 18:30:37

to są to na pewno cztery odrębne postacie, które też niekoniecznie będą następowały bezpośrednio po sobie. Może pomiędzy nimi następować czas rządów osób które niczego ważnego nie wniosą do biegu wydarzeń. Przypuszczam, że większość z nas pamięta wywody że była premier Kopacz była typowana na Chytrego Lisa tylko dlatego, że z domu nazywała się Lis. Jeżeli Nostradamus podaje kolejność, czyli Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis, to w takiej kolejności te osoby pojawią się w naszej historii.

Co do Chytrego Lisa to poniższa przepowiednia pokazuje nam kierunek z którego pojawi się.

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/
 
W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

Typuję że z lewej strony sceny politycznej i nie młody już polityk. Nazwiska nie podam, ale swój typ mam.

Proponuje przeczytać wątek, który prowadzi Moogi. Robi to bardzo solidnie, obszernie opisuje dostępne centurie i jak widzę bardzo bezstronnie, nie gloryfikując żadnej z stron sceny politycznej. Oprócz tego w necie dostępne są zebrane w całość centurie i ich interpretacje dokonane przez Arteuzę i Atraktora.


http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ie-polska/

4,089

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

"Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13


W pierwszych trzech wierszach Nostradamus pokazuje w jaki sposób najłatwiej wywołać zamieszanie w szeregach - „sprawiedliwych”

Przepowiednia pokazuje do kogo najłatwiej skierować – słowa – do fanatyków Kościoła. Jak już wiemy z historii i nie tylko wszelkiej maści fanatycy są najlepszym elektoratem dla wszelkiego rodzaju przywódców.

Obserwowaliśmy już w historii wiele przykładów, w których wzburzono fanatyzm również religijny – zamieszanie takie łatwo było zawsze wywołać, ale już żeby je zatrzymać - wymagało to długotrwałych zabiegów. Ale większość kończyła się nie tylko krwawo ale również prowadziło do wojen również domowych.

Przepowiednia ta opisuje większy przedział czasu. Pierwsze wiersze pokazują początek zamieszania oraz osoby,
które stoją za nim. Mamy dwie postacie polskiego zakonnika oraz jego starego wyznawcę.

Są to ciekawe wiersze – wiele mówiące o drobnych ale znaczących faktach. Przede wszystkim mamy tu pewien rodzaj hierarchii – nie tylko kościelnej. Mamy starego wyznawcę – zakonnika.

Nie mamy za to zakonnika wspierającego starego wyznawcę. A to szkoda. Jednak nie wszystko jest takie jak się wydaje.

Niemniej wiersz drugi jednak wszystko wyjaśnia – jednoznacznie.

Wiersz trzeci ponownie pokazuje cele oraz skutek – zawładnięcie duszami fanatyków Kościoła. Są to naprawdę mocne słowa Nostradamusa. Pokazujące, że fanatycy istnieją i są zauważeni.

Ostatnie trzy wiersze przepowiedni mówią o przyszłości oraz o smutnym skutku dla starego wyznawcy. Pokazują – niby siłę – przywódcy. Którą jak wiemy jest sztucznie w nim przez wszelkiej maści klakierów z jego obozu – potwierdzana.

Natomiast trudno jest to zauważyć - taki sztuczny zabieg w wypadku choćby słów zakonnika.

Piąty wiersz mówi, że to właśnie fanatycy Kościoła zdradzą oraz poniżą tego przywódcę. Wiersz czwarty również mówi kiedy nastąpi ta zdrada i poniżenie – po utracie bliskich.

W ostatnim wierszu mamy również wskazanie czasu – tak charakterystyczne dla Nostradamusa – mamy wskazane słowo – wkrótce potem – przy poprzednich przepowiedniach omawiałem już słowo wkrótce.

Nostradamus jak zwykle pozostawia nam wiele znaków zapytania – ale uważni czytelnicy mają możliwość - przy uwzględnieniu większej ilości przepowiedni – określić przynajmniej kilka wydarzeń, które nastąpią jeszcze przed wypełnieniem się tej przepowiedni."

Zamieściłem analizę, tej przepowiedni znalezioną gdzieś w necie.Ta analiza to moim zdaniem zwykłe "lanie wody" pozbawione jakichkolwiek konkretów- nie wiem czym się ludzie tak zachwycają czytając takie analizy..Ktoś się nauczył w szkole, że jak się nie ma wiedzy i nic konkretnego do powiedzenia to należy "lać wodę" i wtedy można jakoś wybrnąć z opresji..tylko czemu większość klepie tą osobę po ramieniu i głośno bije jej brawo skoro takie analizy kompletnie nic nie wnoszą i w żaden sposób nie przybliżają nas do rozszyfrowania danej przepowiedni  i ukazania tego co się zaraz stanie..Ja napiszę konkretnie i jasno o czym ta przepowiednia mówi i co się wkrótce wydarzy.. Moim  zdaniem Nostradamus w tej przepowiedni kolejny raz pisze o losie Jarosława Kaczyńskiego..W innej przepowiedni Nostradamus pisze, że przyczyną upadku braci będą orzeł i habit. Orzeł czyli samolot w tym wypadku Tupolew 154M który rozbił się w 2010 roku w Smoleńsku.W tym samolocie znajdował się m.in Lech Kaczyński z małżonką czyli brat oraz bratowa Jarosława Kaczyńskiego.

W 2005 roku zmarł ojciec Jarosława Kaczyńskiego
W 2010 roku w katastrofie samolotu zginął jego brat oraz bratowa
W 2013 roku zmarła matka

Jarosław Kaczyński jest starym, bezdzietnym kawalerem i już stracił swoich najbliższych. Przepowiednia Nostradamusa jasno mówi, że po utracie bliskich zostanie przez duchowne osoby zdradzony i poniżony.Wkrótce po tej zdradzie i poniżeniu Kaczyński umrze dołączając do swoich bliskich..Część przepowiedni już się wypełniła reszta wypełni się już wkrótce na naszych oczach. Już pojawiają się jakieś zalążki mogące doprowadzić do jej wypełnienia ponieważ kościół zaczyna odwracać się od prezesa PIS https://pikio.pl/jaroslaw-kaczynski-kosciol/

A tutaj inna przepowiednia w której Nostradamus pisze o braciach Kaczyńskich

"Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Spotka ich smutny i marny los; Orzeł i habit to przyczyny upadku"


Trochę się zastanawiałem czy warto odpowiadać na taki wpis!

Ale ponieważ poza zarzutami do mojej osoby w tym wpisie znalazły się niekoniecznie uzasadnione wnioski związane z konkretnymi przepowiedniami Nostradamusa postanowiłem jednak odpowiedzieć na ten wpis.

Ponieważ wcześniej starałem się już rozmawiać na forum z  MartimoCardoza w sumie nie dziwię się, że nie podaje autora swojego cytatu. Już wcześniej pokazał swoją arogancję do wpisów Pana Atraktora, dlatego nie dziwi jego stanowisko również do mojego wpisu.

Ale nie to jest przedmiotem mojego wpisu.

Mój wpis nastąpił już jakiś czas temu -  2016-07-14 17:10:37 – minęło więc od niego ponad dwa lata.

http://koniecswiata.info/forum/post/6804/#p6804

Oczywiście moich autorskich wpisów dotyczących interpretacji przepowiedni Nostradamus nikomu nie narzucam. Mam również świadomość tego, że można było go zrobić dużo lepiej… Jest to jeden z bardzo wielu moich autorskich wpisów dotyczących wydarzeń w Polsce.

Dlatego rozpatrywanie tylko jednego wpisu z wielu nie jest w sumie miarodajne dla tego co do tej pory napisałem i opublikowałem na forum.

Przede wszystkim pisząc o postaciach nam współczesnych oraz o wydarzeniach, które się jeszcze toczą staram się zachować bardzo dużą ostrożność. Należy wykazać się pewną wrażliwością. Dlatego w tej interpretacji nie napisałem wszystkiego wprost. Był to celowy zabieg w tamtym czasie…

W moich autorskich wpisach staram się jednak jak najbardziej przybliżyć czytelnikowi to co można wyczytać z danej przepowiedni, a co jest lub może być, zgodne z przesłaniem, które zostawił dla nas wszystkich Nostradamus.

Dlatego celowo używam pewnej maniery polegającej na powtarzaniu pewnych zwrotów – nieraz nawet za bardzo.
Ma to na celu pokazanie najważniejszych elementów - na które należy zwrócić uwagę.

Jednak jak to widać na dobitnym przykładzie powyższego wpisu Martino nie jestem w stanie przewidzieć każdego sposobu w jaki można zrozumieć – choćby najprostsze i w miarę zrozumiałe słowa.

Może naiwnie zakładam, że czytająca mój wpis osoba - przy swojej indywidualnej interpretacji konkretnej przepowiedni chociaż na chwilę skupi się nad tekstem i postara się samodzielnie zrozumieć proste słowa.

Niestety przypadek MartimoCardoza pokazuje, że się myliłem. No cóż – bardzo szkoda, że osoba która z taką pewnością już wcześniej przedstawia swoje stanowcze wnioski (ale błędne!) nie chce porozmawiać z innymi użytkownikami na dany temat. Natomiast tak łatwo dyskredytuje pracę innych.

MartimoCardoza wykazuje zainteresowanie przepowiedniami Nostradamusa – dlatego pomimo wszystko nadal nie skreślam takich osób z listy rozmówców. Jednak rozmowy na forum muszą mieć jakieś zasady…

Dlatego tym razem zrobię to co jest według mnie ważne w przypadku przepowiedni Nostradamusa – pokażę to co według mnie widać na pierwszy „rzut oka” w pierwszej przepowiedni Nostradamusa – a czego nie napisałem wprost w moim wcześniejszym wpisie.

 
Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13


Wiersz czwarty wcale nie dotyczy bliskich - którzy zmarli. To jest podstawą którą należy zrozumieć.

Myślę, że jest mało przypadków w których po śmierci bliskiego możemy być przez niego zdradzeni i poniżeni.
Testament jest tym wyjątkiem.

Natomiast w tym wypadku chodzi o to kto jest tym bliskim tego niby silnego przywódcy. I właśnie to ja potraktowałem jako zrozumiałe. Przecież większość ma telewizor i dostęp do netu – więc może sobie zobaczyć kto jest tym bliskim dla za małego dyktatora…

Miałem wykazywać się wrażliwością - ale za to co ten osobnik robił i nadal robi z moim krajem – Polską – nie mam już za dużo empatii dla takiego kogoś. Czuję obojętność w tym przypadku!

Dlatego pokazuję wprost, że jego bliskimi są jego przydupasy. Wszyscy ci, którzy żerują i zasłaniają się jego osobą tłumacząc swoje czyny. Od sekretarki przez pozornie posłusznych mianowanych przez niego urzędników, po jego ochroniarzy…

I właśnie te osoby pierwsze utraci za mały dyktator i przez nie zostanie zdradzony oraz poniżony…

MartimoCardoza myśli, że będą to osoby duchowne… Ale przecież duchowni nie są jego bliskimi…

Jeśli chodzi o drugą przepowiednię.

Takich rzeczy po prostu się nie robi. Nie można dowolnie sobie łączyć wierszy z różnych przepowiedni w jeden tekst. Dlatego później za szybkie wnioski nie sprawdzają się w żadnym wpisie Martino. Ale to nie moja sprawa – poza wprowadzaniem w błąd czytelnika…

Dlatego bardzo należy uważać - które wpisy są wiarygodne… Dla mnie zawsze Pana Arteuzy i Pana Atraktora...


Presage (przepowiednia) 18;113 (czterowiersz)

Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Atraktor  2013-03-04 23:21:06


du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
Atraktor 2 gru 2013, o 21:24


W przypadku tej ostatniej przepowiedni - jeszcze nie powiem wszystkiego teraz. Jeszcze chyba jest za wcześnie.

Dlatego na razie wskażę tylko mały drobiazg - należy się zastanowić czy to co robią do tej pory osoby odczytujące treść tej przepowiedni jest poprawne. Czy na pewno należy odczytywać i rozpatrywać osobno słowa „orzeł i habit”

Czy należy wyróżniać do pierwszej osoby orła a do drugiej habit! Nie jest to przyczyna a przyczyny upadku!

Ale na nowe spojrzenie na tą ostatnią przepowiednie przyjdzie jeszcze czas!


Ps. MartimoCardoza zamiast się puszyć zacznij bardziej aktywnie dokonywać wpisów na forum. Wtedy również z Twoich wpisów będzie można się - czegoś ciekawego a nie wydumanego - dowiedzieć. Chodzi mi o merytoryczne wpisy o przepowiedniach Nostradamusa - a nie o Twoje osobiste i dręczące demony…

4,090

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
Atraktor 2 gru 2013, o 21:24

Czy ktoś może mi wytłumaczyc jak to jest. Za rządow Bastrana i Lisa -w czasie rządów  albo inaczej kiedy rządza Bastran i Lis.W drugim wersie Dwóch rzadzacych - to kto tu rządzi?, chyba że Bastran i Lis to urodzeni z jednej matki . A może z tłumaczeniem jest cos nie tak

4,091

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MPJot

Zadajesz pytania, które wymagają nie tylko odpowiedzi ze strony innych osób - ale również Twojego zaangażowania w lekturę podstaw w temacie przepowiedni Michela Nostradamusa.

Wszystkie Twoje wpisy na tym forum mają właśnie takie małe braki, które wymagają uzupełnienia wiedzy o podstawach. Również na wszystkie Twoje pytania padły już odpowiedzi na tym forum.

Dlatego polecam lekturę wszystkich wpisów Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora!

Oczywiście możesz również skorzystać z moich wpisów. Należy tylko pamiętać, że moje wpisy można czytać od pierwszego do ostatniego. Wtedy można skorzystać z mojej autorskiej chronologii wydarzeń. Pomoże to zrozumieć opisane przez Nostradamusa wydarzenia,  te które się już wydarzyły oraz te które mogą być jeszcze przed nami…

Dlatego wskazówki do ostatniego pytania możesz znaleźć tu:

http://koniecswiata.info/forum/post/6801/#p6801

Natomiast trochę podstaw jest w wątkach założonych przeze mnie na tym forum.

Polecam pamięci wszystkich nowych użytkowników - również to, że wątki te można czytać od początku do ostatniego wpisu. Wtedy tworzą one w marę spójny obraz tego co zostawił dla nas wszystkich Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach!

Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ie-polska/

Michel Nostradamus – Polska – Przepowiednie!

http://koniecswiata.info/forum/topic/35 … powiednie/

Michel Nostradamus – Stany Zjednoczone Ameryki – przepowiednie!

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … powiednie/

Michel Nostradamus-Lata Liturgii & Matematyka w twórczości Mistrza!

http://koniecswiata.info/forum/topic/31 … i-mistrza/

Wcześniejsze wątki były tylko do czytania. Natomiast jak pojawią się pytania można zadać je na tym wątku stworzonym dla Pana Atraktora lub na moim stworzonym do tego celu.

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … s-odpowie/

Pozdrawiam
Moogi

4,092

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Po dzisiejszych wiadomościach dotyczących Brexitu, a jest planowany na marzec 2019 roku przypomniała mi się taka oto centuria:

Przepowiednia; 117,156 [czterowiersz]

Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-
co wywoła wielkie wzburzenie,
Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się nie mile widziani,
Przed trzecią Brytania wycofa się z Europy...   
                                                                                     
Atraktor  20.09.15, 23:42

gdzie czwarty wers jest bardzo wymowny.

4,093

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytam wypowiedzi Pana Atraktora z 2013 roku i przyszło mi do głowy, że w interpretacji przepowiedni o Polsce  pod pseudonimem " Chytry Lis " może kryć się Jacek Międlar. Młody, inteligentny, rozwojowy , były ksiądz. Czas pokaże .

4,094

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Alitoka napisał/a:

Czytam wypowiedzi Pana Atraktora z 2013 roku i przyszło mi do głowy, że w interpretacji przepowiedni o Polsce  pod pseudonimem " Chytry Lis " może kryć się Jacek Międlar. Młody, inteligentny, rozwojowy , były ksiądz. Czas pokaże .

Też Jacka Międlara obstawiam że on będzie Chytrym Lisem. Chodz w przepowiedni ma być że kościół ucieszy się z wyboru chytrego Lisa ale on będzie potajemnie rozsadzal kosciol katolicki w polsce wiec mam mieszane uczucia czy to oby Miedlar bo z jeho wyboru raczej kosciol by sie nie cieszyl....

4,095

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Za rządów Bastrana doszło do katastrofy smoleńskiej i zginął Lech Kaczyński, a rządy Chytrego Lisa to przyszłość, w której prawdopodobnie dojdzie do upadku rządu drugiego brata. Tak mi to wpadło do głowy.

4,096

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

felek007 napisał/a:

... Chodz w przepowiedni ma być że kościół ucieszy się z wyboru chytrego Lisa ale on będzie potajemnie rozsadzal kosciol katolicki w polsce wiec mam mieszane uczucia czy to oby Miedlar bo z jeho wyboru raczej kosciol by sie nie cieszyl....

Nie chcę się włączać w tak "ciekawą!" rozmowę między wami!
Jednak mimo wszystko interesuje mnie ta niby przepowiednia, którą wspomina felek007.
Może mnie oświecisz i podasz treść tej przepowiedni. Ponieważ ja i pewnie pozostali jej nie znają!

4,097

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

PanX napisał/a:
felek007 napisał/a:

... Chodz w przepowiedni ma być że kościół ucieszy się z wyboru chytrego Lisa ale on będzie potajemnie rozsadzal kosciol katolicki w polsce wiec mam mieszane uczucia czy to oby Miedlar bo z jeho wyboru raczej kosciol by sie nie cieszyl....

Nie chcę się włączać w tak "ciekawą!" rozmowę między wami!
Jednak mimo wszystko interesuje mnie ta niby przepowiednia, którą wspomina felek007.
Może mnie oświecisz i podasz treść tej przepowiedni. Ponieważ ja i pewnie pozostali jej nie znają!

Polecam lekture tego blogu
http://bastylia.blox.pl/2014/12/Tajemniczy-Wasaty.html

4,098

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

felek007, tylko że tam nie ma nic na temat, że kościół ucieszy się z wyboru przyszłego generała dyktatora. Osobiście nie przypominam sobie takiej centurii, ani nawet interpretacji.

4,099

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Felek007

A gdzie jest odpowiedz na moje pytanie o przepowiednię Nostradamusa!

Po twoim wpisie widzę, że takie masz informacje z jakiego źródła korzystasz! Widać również, że nie znasz wcześniejszych wpisów na forum dotyczących tego zawistnego dekarza, który na nieszczęście osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa – przedstawia swoje gówno warte wydumania na blogu. Pewnie również nie wiesz, że to przez niego Atraktor nie pisze na forum nowych wpisów – zamknął i zlikwidował on forum na którym były bardzo ważne przepowiednia Nostradamusa a zostawił swój śmiecioblog z głupotami. Gratuluje wyboru!
Nie zmienia to faktu, że nie ma przepowiedni Nostradamusa w której kościół cieszy się z Chytrego Lisa. Przepowiednie o Lisie, które podał Atraktor masz we wpisach Moogiego. Innych Atraktor ani Arteuza nie podał. A to co robione jest na blogu – łącząc wyrwane wiersze z różnych przepowiedni w jedną - to dopiero głupota do kwadratu. Można łączyć ze sobą przepowiednie ale trzeba to zrobić dobrze. Łączenie wyrwanych z kontekstu wierszy prowadzi do takich wpisów jak twoje felek007… Niepocieszające jest również to, że nie jesteś w tym jedyny – ten od kozy i martina dostał już mały wpis od Moogiego na ten temat. Szkoda tylko, że Atraktor nie chce pisać na tym forum! Pewnie też by miał dużo do powiedzenia w tym temacie.

4,100

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobrze pamietam ze chytrym Lisem z przepowiedni bedzie byly ksiadz ktory dojdzie do wladzy kosciol sie ucieszy do czasu jak zacznie zwalczac kosciol bedzie to poczatek ostrego przesladowania kosciola ktore porem podtrzyma wasaty a general dyktator to juz bedzie wtedy najciezszy okres przesladowania kosciola