4,161

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W sumie to nie chce mi się tłumaczyć o co chodzi we Francji. Ale należy przypomnieć to co już kiedyś było i to kilka razy. Zamieszki na obrzeżach, blokowiskach wielkich miast. Było już wiele takich zamieszek z paleniem samochodów. Największe były pod Paryżem. Miały one podobny przebieg ale nie było tam tylko gilets jaunes tylko były czarne koszule. Chemises noires szukają zadymy i włączają się w protesty tylko po to żeby rozrabiać i przede wszystkim plądrować i okradać sklepy i inne miejsca z których można coś zabrać. Jedyną ciekawostką jest to, że Ruscy i w to się mieszają. Zaczynają otwarcie finansować ruch żółtych kamizelek. Dlatego to tak długo trwa i w miarę skutecznego podburzania wzmacnia się i cichnie. Włączają się do tego „pożyteczni„ i prości Francuzi, którzy jak zwykle nie potrafią odczytać intencji francuskiej russia today. Dlatego tak długo to trwa. A zaciemniają to teorie spiskowe. Natomiast u nas jest to podgrzewane przez pisTV jako przykład tego, że u nas nie strzela się do demonstrantów kodu. To jest dopiero hipokryzja i zmanipulowany przekaz...

4,162

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Jeszcze cos o ufo

Nowy przywódca przybyły z niebios,zjednoczy cały świat.
W jeden naród, wszystkie stronnictwa umra i się odrodza
Zachwycone duchowieństwo podporzadkuje się władzy.
Rozradowane anioły.Czerwony człowiek znika w otchłani.

Tarcza krąży by wylądować w Nowym Mieście.
Wielka jest nienawiść do istoty wewnątrz .Linie fratu są wyznaczone.
Lęk przed chorobą zaslepia,trzej wodzowie w tajemnicy zjednoczy się
przeciw pozornemu zagrożeniu.

Nowa rasa przyjdzie z góry pełna wdzięczności, pozoga.
W niebiosach na nowo opromieni damę z Paryża.
Zachód jest gościnny.Z podbitymi przywódcami
Mądrość z niebios zesle radość planecie.
Znikną choroby, głód.Rzym uraduja ocalone dusze.
Uczeni wyrażą podziw.Astrologia potwierdzona.
Nowa era dla nauki.

Ufo istnieje i to nie są ziemscy aniołowie z przyszłości.Będzie jakaś emigracja z kosmosu.
Ciekawostka czy ktoś czytał książkę UFO z planety Akart.O brazylijczyku który został porwany
na inną planetę która jest mocno Przeludniona ,może to oni.Według proroctwa będzie jakiś
przywódca z niebios który zjednoczy swiat.Naukowo też mocno skorzysta ludzkosc.
Będą też jakieś rozradowane Anioły i Czerwony człowiek.


Na tym forum dyskutujemy o przepowiedniach Nostradamusa. Dlatego podajemy przepowiednie, które są jego autorstwa. Tak jest od początku istnienia tego wątku. Natomiast jeśli podajesz inne informacje to koniecznie trzeba podawać ich źródło. Z tego co widzę to w ogóle nie widzisz różnicy między tym co zostawił dla ludzi Nostradamus a co jest innego typu przekazami. Musisz pamiętać, że przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają i są przedmiotem badań specjalistów ale również pracuje nad nimi min. NASA. Ludzie od prawie 500 lat próbują rozszyfrować to co jest zapisane w przepowiedniach Nostradamusa. Natomiast to co ty pisałeś i próbujesz tu przedstawiać jest tym co mógł zostawić Nostradamus w swoich przepowiedniach. Ale tego nie wiemy. To wszystko, co dodajesz, jest czymś innym. To są nowe sprawy, które w większości są zapożyczone z twórczości Nostradamusa. Większość może być też celowym manipulowaniem. Dlatego trzeba uważać z czego się korzysta. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć to nie pisz swoich wpisów na tym wątku. Załóż sobie osobny i tam o tym pisz. W innym przypadku to co podajesz będzie traktowane jako fałszywe informacje. I nikt poważnie traktujący przepowiednie Nostradamusa nie będzie z tobą rozmawiał...

4,163

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.

A ja póki co obserwuję i patrzę na dwie rzeczy o której pisano na tym forum, a które mają stać się w najbliższym czasie, tudzież przed III WŚ., a więc:
- połączenie dwóch Korei,
- wyjście UK ze struktur UE.

A także to o czym wspominał Atraktor:

"Na szesnaście przed wielką wojną,  Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka". Czy to się odnosi do obecnego prezydenta i czy to dotyczy Prezydenta Polski czy np. Macrona?

Ciekawe co będzie, jeżeli UK nie wystąpi z UE. A może gdzieś w przepowiedniach Nostradamusa jest miejsce dla nowych ruchów politycznych np. Biedronia, czy chociażby zapomnianego dziennikarza Maxsa Kolonko.

Póki co żywię nadzieję, że te rzeczy nie nastąpią i świat uniknie omawianej pożogi. Pozdrawiam mędrców tego forum - tych którzy notorycznie krytykują wszystko co się rusza po innej paraboli niż Oni, ale także tych, którzy mieszają i wyzwalają impuls do myślenia, sprzeczny z poglądami większości.

4,164

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj Mir21 - dawno nie widziany na forum. Widzę jednak, że nie za dużo się zmieniło. Nadal krytykujesz innych użytkowników a sam jak zwykle nie chcesz napisać czegoś merytorycznego na temat przepowiedni Nostradamusa.
Do tego jednak trzeba mieć  przynajmniej informacje o podstawach. A te jak widać z wpisu nadal kuleją. Może nie krytykuj innych tylko napisz coś o czym można podyskutować. I nie chodzi tu wcale o punktowanie, jak sam pisałeś wcześniej.
Po prostu takie aluzje jak w twoim wpisie odnoszące się do mędrców prowokują tylko nieprzychylne osoby tak chętnie wypowiadające się na forum. Zamiast pisać o przepowiedniach Nostradamusa – pokazują oni swoje poglądy w większości rasistowskie oraz antysemickie. Nie dotyczy to tylko tego wątku ale również innych prostackich komentarzy na tym forum do osób tu piszących. Dlatego codzienny ruski przekaz trolli, jest tylko przerywany na bezmyślne uwagi… o Nostradamusie.

Mir21 masz swoja ścieżkę poznania przepowiedni Nostradamusa to ją zaprezentuj. Natomiast jak pasuje ci mącenie na forum to dołącz do… tych na dole...forum. Oni nie wyzwalają żadnych impulsów, to tylko jeden ruski przekaz, który bardzo chętnie przenieśli by na ten wątek. Dlatego masz swój wybór.
Natomiast jeśli chodzi o to co piszesz o przepowiedniach. Trzeb je czytać ze zrozumieniem i najlepiej podawać całą przepowiednię. Wtedy unikniesz popełniania prostych błędów. Ich poprawianie nie jest moim zadaniem, po tak długim czasie na forum sam już powinieneś zauważyć:
     
Przepowiednia;19,30(sześciowiersz);

Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
W końcu ten, który przegrał, powróci na tron -
Na krótko przed zasadniczymi zmianami....
Atraktor 26.06.15, 14:27

Tu jest więcej o tej przepowiedni: http://koniecswiata.info/forum/post/6870/#p6870

Na wschód od Sali (rzeka w Niemczech) nie ma Francji tylko jest wschodnia część Europy w tym min. Polska. Na inne wątpliwości sam znajdziesz odpowiedz jak zobaczysz treść przepowiedni Nostradamusa o tym co jest w kręgu twojego zainteresowania. Pozdrawiam

4,165

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie o to mi chodziło. Pisz to co jest w kręgu twojego zainteresowania. Tylko nie łącz przepowiedni Nostradamusa z innymi znalezionymi wpisami. A jak już coś publikujesz to staraj się podawać źródło. Jest wiele książek - s-f - które nic nie mają wspólnego z tym co pisał Nostradamus. Naszym zadaniem jest odróżnić to co jest od Nostradamusa od innych spraw. Natomiast nieraz można łączyć to co jest zapisane w przepowiedniach z innymi przekazami. Ale pisząc o tym musisz być pewny z jakiego źródła korzystasz. Nostradamus np. opisał katastrofy naturalne w USA – powódź i trzęsienie ziemi – o tym pisał również śpiący prorok - Edgar Cayce. Zawsze można to porównać i uzupełnić. Jednak trzeb wiedzieć co jest czyje i to przede wszystkim zaznaczać. Wtedy to o czym piszesz będzie ciekawe…

4,166

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepraszam Moogi, że tak długo nie odpisywałem, ale niestety obowiązki (aż nadto).

Nie jest i nie było moim celem podważanie, czy też negowanie Twojego autorskiego opracowania dostępnych, nazwę to ogólnikowo "przepowiedni" Nostradamusa. I tak należy Ci się uznanie za tę "robotę". Tak jak napisałeś, każdy z nas ma prawo do własnego zdania. Pisząc o tym, że ludzie mają wpływ na realizację, bądź też nie określonych centurii miałem na myśli, że nasze postępowanie ma na to wpływ w oczach Boga, który może zmienić swe decyzje, co do kary jaka ma spotkać ludzkość za jej przewiny. Bo, że kara jest nieuchronna to raczej zostało już przesądzone. Inni wizjonerzy również to szeroko to opisali. Każdy z nas ma wolną wolę, ale nie o tym chciałem napisać, więc do meritum smile.

    Może nie będzie to bardzo merytoryczne, ale postaram się jak tylko mogę.

    Od jakiegoś czasu obserwuję szczególnie uważniej sytuację na wschodniej stronie naszego kraju, od poczatku gdy zostały opublikowane przepowiednie dotyczące Ukrainy jak i też Białorusi to po prostu w jakiś sposób zajmują one moje myśli. Sądzę, że w obecnej sytuacji politycznej to na pewno od wypełnienia się tego omenu (przynajmniej w części) dzieli nas już niedługi czas.

Omen* 23

Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys –
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego…
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców….
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!
Atraktor So wrz 27, 2014 5:09 pm

tutaj link do Twojej interpretacji http://koniecswiata.info/forum/post/12198/#p12198

    Osobiście uważam, że obalenie Łukaszenki nastąpi przed III WŚ i to już niedługo. Dlaczego? No cóż, jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Litwę, Ukrainę oraz "zachodnią Białoruś", czyli zagarnięte bezprawnie we wrześniu 1939 roku przez ZsRR nasze kresy wschodnie. Zaznaczam, że nie jestem rewizjonistą, nie żądam natychmiastowego zwrotu itp, itd - po prostu stwierdzam fakt. Wbrew pozorom ten "tyran" Łukaszenko ("Baćka" jak go nazywa naród) daje białorusinom pewnego rodzaju stabilizację i pewnego rodzaju "złudny dobrobyt". Więc oni po prostu wybierają jego panowanie, niż kogoś kto wprowadziłby kraj w stan
niepewności jutra (to tak w wielkim uproszczeniu, bo to temat rzeka, gdy nastąpi czas nowego przywódcy to białorusini jeszcze zatęsknią za Baćką). Białorusini jako nacja nie są nastawieni wojowniczo do Polaków, Litwinów a tym bardziej Ukraińców. Postrzegają nas jako braci (wszak Wielkie Księstwo Litewskie i sojusz z Rzeczypospolitą zobowiązuje itp. itd.). Natomiast mogę stwierdzić, że co do Rosjan przejawiają swego rodzaju dystans, ale nie agresję. Mówimy tu o zwykłych szarych ludziach.

    Dlaczego Białoruś zostanie zaanektowana, złe słowo; Rosja i to bez zaglądania do tekstów Nostradamusa nie może sobie pozwolić na jawną agresję wobec Republiki Białorusi, wszak jest to państwo związkowe WNP, tak jak Bruksela w stosunku do Polski tongue. Jak już w przeszłości bywało u "naszych radzieckich towarzyszy", który nieśli wszechświatową rewolucję, czy to się komuś podobało czy nie, na pewno wywołają rozruchy na Białorusi, gdzie liderem okaże się jedyny, słuszny wybawiciel ludu od ciemiężcy - Baćki. I wtedy w pełnym zrozumieniu i współczuciu, ten który zawsze pamiętał o braciach białorusinach pomoże im smile. On im tak pomoże, że lepiej nie myśleć.

    Pierwszy ruch został już wykonany w kierunku "białoruskiego majdanu" wszak ambasadorem Rosji na Białorusi został Michaił Babicz, czyli ktoś, kto wywodzi sie z KGB i jest zaufanym Putina https://kresy24.pl/nowy-ambasador-rosji … gb-i-fsb/. Zresztą sam Łukaszenko wielokrotnie podkreślał, że Ukraińców traktuje jak braci i nie zaatakuje ich, oprócz tego nieustannie daje powody Putinowi, aby sie go pozbyć.

    Kiedy do tego dojdzie? Myślę, że już niedługo, gdyż po prostu Putin ma już mało czasu. W Rosji jego poparcie leci na łeb, na szyję; a coraz większy brak "diengów", też nie pozostaje bez znaczenia, bo społeczeństwo rosyjskie jest cierpliwe, ale jeżeli ktoś podpali tę beczkę prochu to stanie się tam tragedia. Podeprę sie tutaj artykułem z https://kresy24.pl/panstwo-zwiazkowe-ro … si-w-2020-roku/
    W tym artykule jest dużo obiektywnej prawdy. Putin, aby zawładnąć Ukrainą musi najpierw wejść na Białoruś, generalnie znów Kresy24.pl ale naprawdę warto zaglądać na tę stronę, gdyż nasi polskojęzyczni wydawcy niemieckich koncernów robią tylko ludziom wodę z mózgu.

    I znów pytanie: dlaczego? Dlatego, że chce on odbudować dawną potęgę ZSRR ( z tym czy chce, czy musi to inna para kaloszy - myślę że musi bardzo liczyć się z armią i jej generałami), ale przede wszystkim, zanim uderzy na Ukrainę to musi zabezpieczyć swoje skrzydło. Bez bezwzględnie posłusznej Białorusi, nie może pozwolić sobie na oficjalne wprowadzenie wojsk. Tu bardzo fajna analiza https://kresy24.pl/ekspert-wojskowy-dla … luczem-do-regionu-jest-bialorus/. Myślę, obserwując jak pospiesznie Putin wywiera presję na Łukaszenkę, że "białoruski majdan" może już nastąpić w kwietniu 2019 roku.

    Może nieco chaotycznie, ale tu od razu rzuca mi się w oczy takie porównanie:

Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!

Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


    Walki długo nie ustaną - Partia ... długo będzie rządzić ...


Presage VI 123 ,4 (sześciowiersz)

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
...

Atraktor 20.11.2012


    i tu podeprę się Twoim wywodem Moogi (o ile dobrze pamiętam), długo - dwie kadencje Sejmu RP = 8 lat

Kiedy rozpoczął się konflikt na Ukrainie? W kwietniu 2014 roku, jednakże to nie jest matematyka, więc długo może również znaczyć 6, 7, lub 8 lat. Czyli baran w baranach, jak to opisywał niepopularny Norbertus. Mimo, że niepopularny, to mimo wszystko czytałem i czytam, bo jak dla mnie prezentuje inne podejście i to pomaga myśleć.

    Gdzie odbędzie się decydująca bitwa?

*

Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
Atlantydzi grożą ,Smok i Wyspy się cieszą.

Arteuza - Centurion  20 lis 2009, o 17:39

i tu wrócę, do tej przepowiedni:

Przepowiednia;182,11/sześciowiersz/;

Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów,
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!


Atraktor  3 lip 2014, o 11:06

    Widzę to tak: "Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa .." odbędzie się zapowiadana walna bitwa w kampanii Ukraińskiej. Czyli, jak domyślam się uderzenie wojsk Białej Rusi wraz z rosyjskimi nastąpi z kierunku wschodniego, ale patrząc od wschodu przed rzeką Dniepr smile. I tu postawię tezę, może głupią ale jednak ta myśl od długiego czasu mi krąży po głowie, że "Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów". Co to takiego miasto królewskie? https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria … ospolitej. Homel też jest dawnym miastem królewskim I Rzeczypospolitej. Pamiętam, mam zanotowane etc. etc , że Arteuza wskazywał na Brześć i Grodno, ale z wojskowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu. Miasta leżą (patrząc od Polski) za rzeką Bug - Brześć Litewski, natomiast Grodno jest przedzielone rzeką Niemen. Ni bronić się, ni walczyć.A wiemy, że: "Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą", czyli zajmiemy naszą dawną Galicję albo bardziej polsko: Małopolskę Wschodnią i tu mój domysł tereny
należące do II Rzeczypospolitej. Ale patrząc na to zagadnienie militarnie, to jeżeli wejdziemy na Białoruś, to musimy osiągnąć taki punkt, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu, przeszkody naturalne możemy realnie utrzymać linię ewentualnego frontu bez większego uszczerbku własnej armii. Z drugiej strony, czyli od północy ma to taki sens, że poszerza nam to przesmyk suwalski i uniemożliwia zajęcie go, by utworzyć korytarz z Królewcem przez Rosjan. Odcinamy wtedy Kaliningrad od ewentualnej pomocy drogą lądową oraz zabezpieczamy skrzydło państw bałtyckich. Nie wiem jak daleko posuniemy się, ale powoli zaczyna
rysować mi się to w ten sposób. Wg Nostradamusa Polska ma powrócić w granice dawnych ziem Jagiellonów, czyli I Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na pewno odbędzie się to etapami, gdyż w kształt granic I Rzeczypospolitej doprowadzi nas Generał Dyktator.

To tyle jeżeli chodzi o moje patrzenie na powyższe kwestie.

Tutaj odgrzebany z archiwum, cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona. Opublikował go prawie na samym początku swojego pisania na forum Gazeta Prawna. Niestety nie posiadam daty publikacji. Zaczął pisać bodajże od 5 października 2009 roku.


"Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić

bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,


Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus."


    Ja nie podejmuję się interpretacji tej przepowiedni. Jedyne co wiem na pewno to "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr" nie dotyczy roku 445 n.e gdy Koloseum zostało częściowo uszkodzone. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloseum .

Pozdrawiam i życzę dalszego publikowania swoich interpretacji Moogi, bo warto to czytać, bez względu jakie kto ma poglądy i zdanie smile.

P.S. musiałem edytować bo wklejałem z edytora i rozstrzeliło mi wersy.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2019-01-12 00:40:41)

4,167

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cytując wybiórczo NoNiewiem

NoNiewiem napisał/a:

Widzę jednak, że nie za dużo się zmieniło.
Może nie krytykuj innych tylko napisz coś o czym można podyskutować.
Po prostu takie aluzje jak w twoim wpisie odnoszące się do mędrców prowokują tylko nieprzychylne osoby tak chętnie wypowiadające się na forum.
Zamiast pisać o przepowiedniach Nostradamusa – pokazują oni swoje poglądy w większości rasistowskie oraz antysemickie.
Dlatego codzienny ruski przekaz trolli, jest tylko przerywany na bezmyślne uwagi… o Nostradamusie.
Natomiast jak pasuje ci mącenie na forum to dołącz do… tych na dole...forum. Oni nie wyzwalają żadnych impulsów, to tylko jeden ruski przekaz, który bardzo chętnie przenieśli by na ten wątek. Dlatego masz swój wybór.
Natomiast jeśli chodzi o to co piszesz o przepowiedniach. Trzeb je czytać ze zrozumieniem i najlepiej podawać całą przepowiednię. Wtedy unikniesz popełniania prostych błędów. Pozdrawiam

NoNiewiem – w moim krótkim zdaniu na temat „mędrców” była kropla dziegciu – to prawda, ale Twoja odpowiedź świadczy o poczuciu megalomani. To się u Ciebie nie zmieniło. Post pojemny, ale 80% zajmuje Ci oczernianie i próba wpisania mojej osoby do ruskich trolli, antysemitów, rasistów. Szkoda. Niech będzie. Nie będę się oburzał jak Ty i inni, gdy ktoś cię przypisuje do Masonów czy manipulatora, chociaż każdy z Nas ma swoje poglądy także polityczne, rzutujące na interpretacje i punkt widzenia. Rozumiem, że oburzasz się na chamstwo. Jestem cały czas na forum, ale nie zaśmiecam. Doceniam pracę twórczą i próby interpretacji Nostradamusa, ale to są Wasze (Nasze) interpretacje. To co zaczął kiedyś Arteuza, było genialne. Lecz, gdy  ktoś z Was popatrzy uczciwie na jego próby interpretacji, zauważy, że wiele rzeczy o których pisał, nie spełniło w czasach i rzeczach do których on to odnosił. Robił to jednak z wielką odwagą, a jednocześnie wiele wydarzeń o których wspominał przesunęło się być może w czasie. Sam nawet o tym wspominał, że może być inaczej lub później. Genialna samokontrola.  Ale to nie zmienia faktu, że takie zdarzenia mogą się wydarzyć. Nie jestem wyznawcą fatalizmu i chyba takim wyznawcą nie był również Nostradamus, bo dopuszczał możliwość zmiany czasu wydarzeń i okoliczności, a nawet ich uniknięcia, skoro jak pisał Atraktor – był bardzo wierzącym człowiekiem.

Ponadto chcecie czy nie, to forum jest nie tylko o Nostradamusie, a także innych przepowiedniach i proroctwach. Ktoś na tym forum już wspominał, że wg niektórych wojna ma być bardzo dynamiczna. Niektórzy mówią o 3 dniach wojny (czy ciemności), a nie o 27 latach. I być może przegapiłem odpowiedź Atraktora, ale chyba prośba wyjaśnienia tych różnic była skierowana do niego. Jeżeli nie odpowiedział – ponawiam to pytanie. Ponadto Nostradamus wspomina o wielu antychrystach, a Apokalipsa św. Jana tylko o jednym. Być może Nostradamusowi antychryści są ukryci pod płaszczykiem Apokaliptycznych Bestii, rozumianych nieraz jako władza ludzkie, królowie. Są to rozbieżności kolosalne, ale jednocześnie mogą się pokrywać z wydarzeniami opisanymi i tutaj i tutaj. Paradoks.

NoNiewiem – za końcówkę Twojego postu dziękuję. Ja osobiście zastanawiam się czy Nostradamus tutaj myślał faktycznie o rzece i tylko o tej rzece w Niemczech czy np. o miejscowości itp. Niczego nie wykluczam, stąd też było moje pytanie, bo dopuszczam możliwość istnienia miejscowości, rzeki w Hiszpanii, Francji która nosi lub nosiła nazwę Sala (także w języku regionalnym), a która to nazwa zmieniła się na przestrzeni wieków. Bo taka rzeka Nil jest nie tylko w Egipcie, ale i w Polsce.
Kończąc, żeby nie przynudzać: Czekam na dwa wydarzenia o których wspominaliście, a które mogą się wydarzyć już w tym roku lub w najbliższym czasie, a więc wyjście z UE Wielkiej Brytanii i być zjednoczenia Korei. Także nie doszukuję się dyskredytacji Waszych interpretacji, ale na chorobę i śmierć Dudy nie czekam, tak samo jak na Macrona. Nie życzę nikomu cierpienia, a tym samym nie chcę mieć „dzikiej” satysfakcji, że to użytkownicy forum mieli rację.

Mówcie co chcecie, ale jeżeli ktoś ma inny pogląd na przepowiednie i to co czyta, nawet jeżeli WAM się do wydaje głupie, prostackie, a nie będąc jednocześnie „chamski” niech pisze na tym forum. Sądzę, że Nostradamus bardziej obawiał się ludzi świata, którzy mają władzę i wiadomości, a interpretowali jego dzieła pod siebie lub dla osiągnięcia własnych korzyści, także za cenę ludzkiego życia. Czy i masoni nie mogą skupiać się na przepowiedniach Nostradamusa i dopasowywać ich do własnych celów tak samo jak to czynił chociażby Hitler? Czy Hitler o którym pisze się, że należał do KK, a z Kościołem Katolickim miał tyle wspólnego co śnieg z latem, a który dos Także i teraz są ludzie z kręgów politycznych na całym świecie, którzy poszukują interpretacji Nostradamusa. Atraktor uważał, że robią to ludzie z kręgów Kaczyńskiego, ja zaś uważam, że robi to również druga strona barykady. Dlatego świeżym powiewem na tym forum są próby jakie dokonuje m. in. Tezeusz, dopóki będzie otwarty na to co może oznaczać słowo napisane przez Nostradamusa. Dlaczego? Dlatego, że są geniusze instrumentów, śpiewu, talenty samorodne mogące ulec zepsuciu, jeżeli będą grali i śpiewali tylko „profesjonalnie” zgodnie z przyjętymi kanonami przez wąską grupę ludzi. I może ten syn Nostradamusa, który odnajdzie klucz do dzieł wieszcza, będzie właśnie takim Dawidem z biednej wioski, który zmierzy się z Goliatem.

4,168

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mir21

Jak do tej pory, twoją osobę uważałem za przychylną dla przepowiedni Nostradamusa i piszących tu w sposób normalny osób. Nigdy też, twoje wpisy nie były rasistowskie i antysemickie. Nie znaczy to też wcale, że wpisy takie jak twoje, nie mogą prowadzić przez prowokującą treść do takich skrajności u innych. Mnie zarzucasz, moim zdaniem, za dużo a sam masz w sobie wszystkie negatywne emocje szukane u innych. Piszesz ad personam a nie merytorycznie. I to do wszystkich wypowiadających się na forum osób. Po prostu ich obrażasz. Widocznie tak zostałeś wychowany i naciśnięcie na odcisk wywołuje twoją agresję. Poza tym jesteś osobą za pewną siebie. Ale już po twoich wpisach widać jak brak informacji powoduje twoją nie pierwszą nieznajomość tematu o którym chciałbyś pouczać innych. Przykro to czytać. Nie widać perspektyw na zmianę. Dlatego też nie będę już z tobą prowadził dyskusji. Najwyżej będę punktował głupotę i niewiedzę.

4,169

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem napisał/a:

Mir21
Dlatego też nie będę już z tobą prowadził dyskusji. Najwyżej będę punktował głupotę i niewiedzę

NoNiewiem - próbowałem Ci wcześniej wyjaśnić, że nasza konwersacja to rozmowa Mistrza (Ty) z uczniem (Ja). Generalnie to bardzo dobrze, gdyby nie to, że początek, rozwinięcie i zakończenie kończyło się tylko krytyką. Wolałbym być potraktowany jak młodszy brat, aniżeli jak uczeń przez Belfera. Dlatego tak podobają mi się wpisy Tezeusza i paru innych. Nie jest moim celem, ani nie mam potrzeby pouczać innych, ale staję w obronie tych, którzy mają inne poglądy lub mniejszą wiedzę niż Ty. Nie stosuję argumentów ad personam, ani nie obrażam innych użytkowników, mówiąc: głupota, ruskie trole, antysemita etc. Czyżbyś nie zauważył moich podziękowań w stosunku do Ciebie za treść i link. Podkreślam rolę Arteuzy w temacie Nostradamusa, tak samo jak czekam na wpisy paru innych osób, chociażby Atraktora, Moogiego. Ale to nie znaczy, że muszę się zgadzać z ich poglądami. Żadnej agresji z mojej strony nie ma. Także do Ciebie. Czy używam wulgaryzmów, oczerniania? Nie mam na to ochoty. Jeżeli uraziłem: Przepraszam. Spieranie się i wyrażanie poglądów nie jest agresją, nawet jeżeli poziom dyskusji ze mną wydaje Ci się poniżej Twojej godności.

Napisałem Ci również kiedyś, że bardziej mi zależy na poznaniu Twojej opinii, aniżeli odsyłanie do czyjegoś linka lub wypowiedzi innej osoby. A, że ktoś się pomyli w rachubie czy w wyliczeniach, co w tym złego. Ani Ty, ani Ja nie mamy władzy, żeby przepowiednie Nostradamusa dopasować do swoich ambicji politycznych, gospodarczych, a przy okazji zniszczyć życie wielu ludziom. Uważam, iż przepowiednie Nostradamusa są rzeczą, które mogą ulegać zmianie, przesunięciu zdarzeń przez działania ludzkie czy Opatrzność Bożą. I niektórzy mówili, że to czy tamto zdarzenie nastąpi w 2010, 2018, 2020, 2034 czy 2100 r. A, że się nie wydarzyło coś o czym była mowa, to nic się przecież nie stało. Należy się cieszyć, że nie ma wojny. I nie ma tutaj ani podważania opinii, ani złośliwości czy agresji z mojej strony.

NoNiewiem w moim poście z przed paru dni zapytałem również o to, czy taki Biedroń, a nawet całkowicie zapomniany Kolonko może mieć swoje miejsce w przepowiedniach Nostradamusa jako "punkt zwrotny,  czy zapalny". Szkoda, że skupiłeś się tylko na moim jednym zdaniu o "mędrcach" o którym przyznałem, że zawierało kroplę dziegciu. Może rzeczywiście to nie było potrzebne z mojej strony.

4,170

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rabo

W sumie to mogę zrozumieć, że masz wiele pytań. Ale ja na wszystkie nie znam odpowiedzi. Natomiast jak sobie życzysz mogę pomóc w zrozumieniu kilku spraw, które są przed twoimi oczami. Dlatego trochę nie łapię dlaczego ja to widzę a u ciebie są tylko pytania. To przykład do twoich pytań:

Arteuza  15 paź 2009, o 11:28 napisał/a:

- Nostradamus pisze, że te sztuczne istoty stworzone przez człowieka będą najpierw go nie przypominały w wyglądzie – będą – uwaga! - drogie i trudno dostępne - później zaś będą prawie tacy jak ludzie (trudno będzie je rozpoznać po wyglądzie), będą mówiły, widziały i słuchały poleceń - będą zamiast ludzi ciężko pracowali.
Będą wytwarzane jako; mężczyźni, kobiety i dzieci - będą robotnikami, gospodyniami domowymi, opiekunkami, sanitariuszkami, nauczycielami, nawet nie które lekarzami - ba ! - będą nawet służyć ludziom jako kochankowie - z czego Nostradamus był bardzo oburzony!
- dzieci - roboty będą umilały życie samotnym dzieciom i dorosłym.
To oni niby- ludzie (jak ich nazywa Nostradamus) - najpierw mają przygotować (inne ziemie), czyli planety do skolonizowania przez ludzi - będą forpocztą w badaniach kosmosu tak jak teraz sztuczne próbniki o których Nostradamus też zresztą pisał.

Na tym forum toczy się dyskusja na podstawie wpisów w internecie (jak na polskie warunki rzadkość) dwóch starszych osób, profesorów – Arteuzy Centuriona i Atraktora. Opublikowali oni w swoich wpisach tłumaczenia i interpretacje przepowiedni Nostradamusa. To co poleciłem jest pdf z wpisów na forum jednego z nich Arteuzy. Materiał ten zawarty jest w 400 stronach. Tego co napisał Atraktor jest paręnaście razy więcej, ponad 4500 stron. Są tam też odpowiedzi na niektóre pytania. Znalezienie ich i przypomnienie wymaga czasu ale również  posiadania ich kopi. Nie ma tak łatwego dostępu jak do wpisów Arteuzy. Ale całościowym porządkowaniem tematu przepowiedni Nostradamus zajmuje się Moogi, który pisze i ma swoje autorskie wątki na tym forum. Atraktor pisał również na tym forum a nawet w tym wątku na którym zadajesz pytania. Trzeba wrócić do pierwszych wpisów. Tam jest też dużo materiału. Ale wpisów Atraktora.
Jeszcze jedno przepowiednie Nostradamusa te jego autorstwa są w większości numerowane. Na tym forum dodawane są również daty ich publikacji w internecie – ułatwia to szukanie oryginalnych autorów nie tylko tłumaczeń ale i interpretacji które są najważniejsze.
Podaje link do wpisów Moogiego. A tam więcej w tym temacie:http://koniecswiata.info/forum/topic/35 … powiednie/
Ale wątków autorstwa Moogiego jest więcej na tym forum. Jest też interpretacja przepowiedni o którą pytałeś a którą podajesz z niemile widzianego źródła na tym forum. Ale to inna historia którą może doczytasz. http://koniecswiata.info/forum/post/6803/#p6803

4,171

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

Przepraszam Moogi, że tak długo nie odpisywałem, ale niestety obowiązki (aż nadto).

Nie jest i nie było moim celem podważanie, czy też negowanie Twojego autorskiego opracowania dostępnych, nazwę to ogólnikowo "przepowiedni" Nostradamusa. I tak należy Ci się uznanie za tę "robotę". Tak jak napisałeś, każdy z nas ma prawo do własnego zdania. Pisząc o tym, że ludzie mają wpływ na realizację, bądź też nie określonych centurii miałem na myśli, że nasze postępowanie ma na to wpływ w oczach Boga, który może zmienić swe decyzje, co do kary jaka ma spotkać ludzkość za jej przewiny. Bo, że kara jest nieuchronna to raczej zostało już przesądzone. Inni wizjonerzy również to szeroko to opisali. Każdy z nas ma wolną wolę, ale nie o tym chciałem napisać, więc do meritum smile.

Może nie będzie to bardzo merytoryczne, ale postaram się jak tylko mogę.

Od jakiegoś czasu obserwuję szczególnie uważniej sytuację na wschodniej stronie naszego kraju, od poczatku gdy zostały opublikowane przepowiednie dotyczące Ukrainy jak i też Białorusi to po prostu w jakiś sposób zajmują one moje myśli. Sądzę, że w obecnej sytuacji politycznej to na pewno od wypełnienia się tego omenu (przynajmniej w części) dzieli nas już niedługi czas.

Omen* 23

Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys –
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego…
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców….
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!
Atraktor So wrz 27, 2014 5:09 pm

tutaj link do Twojej interpretacji http://koniecswiata.info/forum/post/12198/#p12198

Osobiście uważam, że obalenie Łukaszenki nastąpi przed III WŚ i to już niedługo. Dlaczego? No cóż, jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Litwę, Ukrainę oraz "zachodnią Białoruś", czyli zagarnięte bezprawnie we wrześniu 1939 roku przez ZsRR nasze kresy wschodnie. Zaznaczam, że nie jestem rewizjonistą, nie żądam natychmiastowego zwrotu itp, itd - po prostu stwierdzam fakt. Wbrew pozorom ten "tyran" Łukaszenko ("Baćka" jak go nazywa naród) daje białorusinom pewnego rodzaju stabilizację i pewnego rodzaju "złudny dobrobyt". Więc oni po prostu wybierają jego panowanie, niż kogoś kto wprowadziłby kraj w stan niepewności jutra (to tak w wielkim uproszczeniu, bo to temat rzeka, gdy nastąpi czas nowego przywódcy to białorusini jeszcze zatęsknią za Baćką). Białorusini jako nacja nie są nastawieni wojowniczo do Polaków, Litwinów a tym bardziej Ukraińców. Postrzegają nas jako braci (wszak Wielkie Księstwo Litewskie i sojusz z Rzeczypospolitą zobowiązuje itp. itd.). Natomiast mogę stwierdzić, że co do Rosjan przejawiają swego rodzaju dystans, ale nie agresję. Mówimy tu o zwykłych szarych ludziach.

Dlaczego Białoruś zostanie zaanektowana, złe słowo; Rosja i to bez zaglądania do tekstów Nostradamusa nie może sobie pozwolić na jawną agresję wobec Republiki Białorusi, wszak jest to państwo związkowe WNP, tak jak Bruksela w stosunku do Polski tongue. Jak już w przeszłości bywało u "naszych radzieckich towarzyszy", który nieśli wszechświatową rewolucję, czy to się komuś podobało czy nie, na pewno wywołają rozruchy na Białorusi, gdzie liderem okaże się jedyny, słuszny wybawiciel ludu od ciemiężcy - Baćki. I wtedy w pełnym zrozumieniu i współczuciu, ten który zawsze pamiętał o braciach białorusinach pomoże im smile. On im tak pomoże, że lepiej nie myśleć.

Pierwszy ruch został już wykonany w kierunku "białoruskiego majdanu" wszak ambasadorem Rosji na Białorusi został Michaił Babicz, czyli ktoś, kto wywodzi sie z KGB i jest zaufanym Putina https://kresy24.pl/nowy-ambasador-rosji … gb-i-fsb/. Zresztą sam Łukaszenko wielokrotnie podkreślał, że Ukraińców traktuje jak braci i nie zaatakuje ich, oprócz tego nieustannie daje powody Putinowi, aby sie go pozbyć.

Kiedy do tego dojdzie? Myślę, że już niedługo, gdyż po prostu Putin ma już mało czasu. W Rosji jego poparcie leci na łeb, na szyję; a coraz większy brak "diengów", też nie pozostaje bez znaczenia, bo społeczeństwo rosyjskie jest cierpliwe, ale jeżeli ktoś podpali tę beczkę prochu to stanie się tam tragedia. Podeprę sie tutaj artykułem z https://kresy24.pl/panstwo-zwiazkowe-ro … si-w-2020-roku/
W tym artykule jest dużo obiektywnej prawdy. Putin, aby zawładnąć Ukrainą musi najpierw wejść na Białoruś, generalnie znów Kresy24.pl ale naprawdę warto zaglądać na tę stronę, gdyż nasi polskojęzyczni wydawcy niemieckich koncernów robią tylko ludziom wodę z mózgu.

I znów pytanie: dlaczego? Dlatego, że chce on odbudować dawną potęgę ZSRR ( z tym czy chce, czy musi to inna para kaloszy - myślę że musi bardzo liczyć się z armią i jej generałami), ale przede wszystkim, zanim uderzy na Ukrainę to musi zabezpieczyć swoje skrzydło. Bez bezwzględnie posłusznej Białorusi, nie może pozwolić sobie na oficjalne wprowadzenie wojsk. Tu bardzo fajna analiza https://kresy24.pl/ekspert-wojskowy-dla … luczem-do-regionu-jest-bialorus/. Myślę, obserwując jak pospiesznie Putin wywiera presję na Łukaszenkę, że "białoruski majdan" może już nastąpić w kwietniu 2019 roku.

Może nieco chaotycznie, ale tu od razu rzuca mi się w oczy takie porównanie:

Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!
Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


Walki długo nie ustaną - Partia ... długo będzie rządzić ...


Presage VI 123 ,4 (sześciowiersz)

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
...
Atraktor 20.11.2012


i tu podeprę się Twoim wywodem Moogi (o ile dobrze pamiętam), długo - dwie kadencje Sejmu RP = 8 lat

Kiedy rozpoczął się konflikt na Ukrainie? W kwietniu 2014 roku, jednakże to nie jest matematyka, więc długo może również znaczyć 6, 7, lub 8 lat. Czyli baran w baranach, jak to opisywał niepopularny Norbertus. Mimo, że niepopularny, to mimo wszystko czytałem i czytam, bo jak dla mnie prezentuje inne podejście i to pomaga myśleć.

Gdzie odbędzie się decydująca bitwa?

*

Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
Atlantydzi grożą ,Smok i Wyspy się cieszą.
Arteuza - Centurion  20 lis 2009, o 17:39

i tu wrócę, do tej przepowiedni:

Przepowiednia;182,11/sześciowiersz/;

Z trzech stron wielki niedźwiedź uderzy na mniejszego brata,
Ze wschodu, południa i północy wraz z oddziałami białej Rusi,
jego wojska wkroczą na ziemie nędznej i obolałej (chorej) Scytii,
Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,
dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów,
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą ostateczne i nieodwracalne!
Atraktor  3 lip 2014, o 11:06

Widzę to tak: "Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa .." odbędzie się zapowiadana walna bitwa w kampanii Ukraińskiej. Czyli, jak domyślam się uderzenie wojsk Białej Rusi wraz z rosyjskimi nastąpi z kierunku wschodniego, ale patrząc od wschodu przed rzeką Dniepr smile. I tu postawię tezę, może głupią ale jednak ta myśl od długiego czasu mi krąży po głowie, że "Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków,dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów". Co to takiego miasto królewskie? https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria … ospolitej. Homel też jest dawnym miastem królewskim I Rzeczypospolitej. Pamiętam, mam zanotowane etc. etc , że Arteuza wskazywał na Brześć i Grodno, ale z wojskowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu. Miasta leżą (patrząc od Polski) za rzeką Bug - Brześć Litewski, natomiast Grodno jest przedzielone rzeką Niemen. Ni bronić się, ni walczyć.A wiemy, że: "Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą", czyli zajmiemy naszą dawną Galicję albo bardziej polsko: Małopolskę Wschodnią i tu mój domysł tereny należące do II Rzeczypospolitej. Ale patrząc na to zagadnienie militarnie, to jeżeli wejdziemy na Białoruś, to musimy osiągnąć taki punkt, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu, przeszkody naturalne możemy realnie utrzymać linię ewentualnego frontu bez większego uszczerbku własnej armii. Z drugiej strony, czyli od północy ma to taki sens, że poszerza nam to przesmyk suwalski i uniemożliwia zajęcie go, by utworzyć korytarz z Królewcem przez Rosjan. Odcinamy wtedy Kaliningrad od ewentualnej pomocy drogą lądową oraz zabezpieczamy skrzydło państw bałtyckich. Nie wiem jak daleko posuniemy się, ale powoli zaczyna rysować mi się to w ten sposób. Wg Nostradamusa Polska ma powrócić w granice dawnych ziem Jagiellonów, czyli I Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na pewno odbędzie się to etapami, gdyż w kształt granic I Rzeczypospolitej doprowadzi nas Generał Dyktator.

To tyle jeżeli chodzi o moje patrzenie na powyższe kwestie.

Tutaj odgrzebany z archiwum, cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona. Opublikował go prawie na samym początku swojego pisania na forum Gazeta Prawna. Niestety nie posiadam daty publikacji. Zaczął pisać bodajże od 5 października 2009 roku.

"Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić

bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,

Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus."

Ja nie podejmuję się interpretacji tej przepowiedni. Jedyne co wiem na pewno to "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr" nie dotyczy roku 445 n.e gdy Koloseum zostało częściowo uszkodzone. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloseum .

Pozdrawiam i życzę dalszego publikowania swoich interpretacji Moogi, bo warto to czytać, bez względu jakie kto ma poglądy i zdanie smile.

P.S. musiałem edytować bo wklejałem z edytora i rozstrzeliło mi wersy.


Szczerze mówiąc, to właśnie takie wpisy jak Twoje sobie najbardziej cenię. Pokazują one w jaki sposób myśli i kojarzy różne zagadnienia rozmówca, a które są również w moim kręgu zainteresowania.

Poznanie takich procesów pomaga w lepszym przygotowaniu odpowiedzi prowadzącej do jak najlepszego merytorycznego zrozumienia tematu - przez zainteresowane osoby.

Oczywiście jak zwykle nie oczekuje tego żeby mój rozmówca się ze mną zgadzał ale cieszy mnie jak mój wpis pomaga w zrozumieniu przez inne osoby nurtujących ich kwestii oraz uzyskania odpowiedzi na ich pytania.

Poza tym postaram się bardziej szczegółowo odnieść się do Twojego wpisu. I będzie moich wpisów w tym temacie kilka...

4,172

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich.
Ostatnio przeglądając internet trafiłem na news że niejaki Julian Castro chce być Prezydentem USA.
https://fakty.interia.pl/swiat/news-usa … Id,2779632
Od razu przypomniał mi się pewien użytkownik tego forum a mianowicie dmox (podpisywał się z małej litery).
To jego wpisy

1 i 8 zacznie z wielką siłą to  może zniszczenie  Nowego Jorku a co  myślicie o tym że Nostradamus pisał o dwóch Śniadych pod rząd ? Obama dostał nobla skończy rządy w wielkiej niesławie; ale wojska do Azji wyśle nowy Śniady wybrany w 2016 roku ? Może to szyfr mistrza Nostradamusa ? w 2016 Zostanie wybrany Murzyn i albo Latynos obserwujcie tych polityków z obu partii demokratycznej i republikańskiej napiszę imię i nazwisko polityka a potem pierwszą literę partii D lub R ; i potem L  lub M czyli murzyn lub Latynos ; Deval Patrick D M Julian Castro D L Marco Rubio R L Ted Cruz R L Cory Booker D M Ben Carson R M co o tym myślisz Atraktorze co myślisz o tym że Nostradamus pisał o dwóch Śniadych  pod rząd ?w tym samym tekście pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-07-08 12:58:42)

i dalej

Zobaczymy czy Śniady to Obama?....A Może Nostradamus pisał o dwóch  osobach Śniadych w jednym tekście pierwsza część jest o Obamie a druga i trzecia mogą być o jego następcy wybranym w 2016 lub 2020  Atraktor pisał że w Syrii nie będzie interwencji w Syrii ...trzeba poczekać do 2016 roku czy Obama wyśle gdzieś do Azji wojska....

Czyżby dmox prawidłowo odgadł że śniadych będzie dwóch ? Co o tym myślicie ?

4,173

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek napisał/a:

Czyżby dmox prawidłowo odgadł że śniadych będzie dwóch ? Co o tym myślicie ?

Każdy myśli w taki sposób jakie ma informacje na dany temat i pamięta poprzednie wpisy. Jednak ważne jest źródło tych informacji. Ja np. korzystam z takiego:

Moogi2018-03-28 21:27:33 napisał/a:

... Przeglądając, ciekawe wpisy Pana Atraktora – dłużej zatrzymałem się nad pewną wypowiedzią a raczej jej konkretnym fragmentem.

cyt: „Z przepowiedni M Nostradamusa można wyczytać, że w XXI wieku przed III wojną światową będą n/w prezydenci: „wściekły pies” - "grubas" - „otyły pastuch” - „śniady" - „syn ojca” - „miłośnik pieniądza" - „gnuśny metys” - „wojowniczy satrapa” - „zawistny meksykanin” - „rozpustny potwór" - „rewolucjonista” - „komediant" - „oskarżyciel ludu" - „oszust z niemieckiej krwi" - „obrońca Syjonu" - „zdrajca gryfona" - „wojownik i agent" oraz „afrykański zwodziciel". Trudno jest wskazać kto z tych przywódców może być Donaldem Trumpem.

Czy potrzebne są jeszcze słowa mojego komentarza…

Więcej na ten temat: http://koniecswiata.info/forum/post/10575/#p10575

Nie da się zauważyć – gnuśnego metysa – o nim już wcześniej wspominał Atraktor. Jednak sam się bardziej zastanawiał nad – otyłym pastuchem. Poza tym treść jednej przepowiedni nie koniecznie musi mówić o dwóch osobach.

4,174

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wiem dlaczego link dotyczący miast I Rzeczypospolitej prowadzi do pustej strony Wiki, aby nie mieszać w opublikowanych już wypowiedziach, sprostowanie zamieszczam tutaj: prawidłowy link https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria … pospolitej  . Jedyne co dodam, to że wiele z tych miast w chwili obecnej jest wioskami lub osiedlami większych aglomeracji, natomiast część z nich przetrwała jako miasta.

4,175

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzień dobry wszystkim. Ja akurat wcale się nie zdziwię, że zostanę potraktowany jako jeden z ignorantów, przyznaję, nieczęsto tutaj zaglądam bo mam dużo pracy, ale pamiętam w miarę przepowiednie Pana Arteuzy a ostatnie wypowiedzi tutaj przypomniały mi również o innych przepowiedniach. Pisał o nich również Pan Arteuza. CZy przypadkiem nie jest tak, że Opatrzność daje nam w tych proroctwach jakiś wybór? Czy nie jest to przestroga przed czymś czego można uniknąć? Np to co przepowiadał Klimuszko i Nostradamus częściowo pokrywa się. Przepowiadał wielką katastrofę naturalną we Włoszech (podejrzewam 'obudzenie się' Wezuwiusza i Campi Flegrei), wielką powódź - Nostradamus przepowiadał że będzie wywołana meteorytem, Klimuszko, że będą to rakiety upadające do oceanu, a może fale wywoła coś takiego:
https://www.defence24.pl/rosjanie-testu … le-megaton
Podwodne mega torpedy z głowicami jądrowymi, mającymi wywołać tsunami?
No i ostatecznie Klimuszko zachęca do pozostania w Polsce, bo tutaj będzie najbezpieczniej - Według zaś proroctw Nostradamusa, które tutaj są przytaczane, przed nami przejście na islam i lata terroru... Potem odrodzenie.
ciekaw więc jestem, czy można losem troszkę pokierować?

4,176

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Duchy wielbione i wybrane
Duchy odrzucone i potepione
Bez zgody Stwórcy nigdy nie wrócą do życia
Nim się wypełni Słowo Boże i jego sąd.
Pytania
Torrent czy to Internet.Raypoz co to może być wirus, mikrochip, superkomputer.Co to znaczy że Dobre Duchy bez zgody Stwórcy nigdy nie wrócą do życia,    skoro są Dobre.


to dusze ludzi którymi zawładnął internet....torrent to też internet.dusze ludzi którymi kieruje szatan i wchodzą na gorszące strony internetowe nie będą brały udziału w następnym wcieleniu.tak to ja rozumuje,...

4,177

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Leo1975 napisał/a:

… Czy przypadkiem nie jest tak, że Opatrzność daje nam w tych proroctwach jakiś wybór?
Czy nie jest to przestroga przed czymś czego można uniknąć? ...

Ciekaw więc jestem, czy można losem troszkę pokierować?


Jak mogliśmy się przekonać nasza rzeczywistość zaczyna ujawniać nam powolutku scenariusze, które jeszcze niedawno nie mieściły się w naszych zajętych sobą głowach…

Nawet największe nagromadzenie dobrej energii, tak dużej ilości ludzi, nie jest w stanie powstrzymać „wolnej woli jednostki” a raczej złych intencji jednego człowieka…

Nasz wolna wola determinuje nasze działanie i tylko od nas zależy czy wykorzystamy ją dla czynienia dobra czy zabraknie nam wyobraźni żeby to dobro realizować …

4,178

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Witam
Nawet jeśli proroctwa Nostradamusa i np przesłania z Fatimy, Klimuszki,od Plejaran się do końca nie sprawdzą to i tak mamy przerabane. To są tylko moje własne przemyślenia.
Oto możliwe zagrożenia
Przeludnienie jest nas teraz ok.7,5 mld.Ale do 2040 będzie nas 9,  9,5 mld.To już Bardzo Dużo
Surowców coraz mniej wybuchają konflikty o ropę, wodę, metale ziem zadkich itd itp.Zbliża się też duza katastrofa klimatyczna mamy ok 15 lat żeby temu jakoś zaradzić.
Silna sztuczna inteligencja może sprawić nam dużo nowych problemów szczególnie ta do zastosowań militarnych mówi się o latach 2030, 2050.Również dużo zawodów jest zagrożonych przez automatyzację i robotyzacje.
Więc już nawet nieważne kto zacznie wojnę Usa czy Rosja,Chiny.Czy to będzie konflikt religijny, czy może surowcowy.To już nieważne tego nie da się zatrzymać.

Skąd ta nazwa Plejaranie ?, nie spotkałem się z taką nazwą, co innego Plejadanie (od nazwy gwiazdozbioru Plejad).
Poza tym, przestań czytać teksty eugeników.
Ziemia nie jest przeludniona i jeszcze długo jej to nie grozi, a i nie daj się nabierać na ściemę klimatyczną.

4,179

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

micro napisał/a:

Poza tym, przestań czytać teksty eugeników.
Ziemia nie jest przeludniona i jeszcze długo jej to nie grozi, a i nie daj się nabierać na ściemę klimatyczną.

Jak widać po ostatnich twoich wpisach sam czytasz teksty… nie tylko eugeników ale przede wszystkim przesyconych nienawiściom antysemitów z ciemnego dołu forum. Dlatego zostań przy swoich panach... wrogich normalnie myślącym ludziom – a swoje przemyślenia podawaj u chorych... rozpitków. To oni, jak widać to od dłuższego czasu pogłębiają czyli radykalizują twoje poglądy. Mimo wszystko szkoda, że pozwalasz żeby robili to tobie.

4,180

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Ja spotkałem się z 
Proroctwami Plejaran z Plejar.Mam te proroctwa z kwartalnika które nie jest wydawane od ok.
15 lat.To było  UFO Lipiec , Wrzesień 2005 nr.3 , 63.

Dlatego pewnie nie wiesz, że Billy Meier został rozszyfrowany przez dociekliwych i uznany za oszusta. Jego zdjęcia to oszustwo tak samo jak jego niby kontakty, zresztą na Ziemi z obcymi. Dlatego bardzo prawdopodobne, że w jego przypadku to tylko ściema. Nie znaczy to też, że nie ma przekazu od Plejadian – dlatego ja pisałem o przekazie chanelingowym również od nich.

Na temat ostatniego wpisu.

Widać, że musisz się jeszcze wiele nauczyć w temacie również historii. Natomiast na temat twórczości Nostradamusa nie masz jeszcze żadnego wyczucia. Za mało czytasz. Nostradamus nazywał antychrystami tych, którzy toczyli wojny światowe, a nie lokalne. Antychryści rozpoczynali wielkie wojny o zasięgu światowym i byli wrodzy planom Boga.