4,181

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nostradamus był wyjątkowym prorokiem. Nawet nie ma co porównywać jego przepowiedni do innych. Dlatego inni jasnowidze mogą tylko w małym stopniu pokazać to co przed nami. Natomiast Nostradamus pisał swoje przepowiednie tak jakby był korespondentem tych wydarzeń. Za niedługo sam się niestety przekonasz… pomimo tego, że nikt tego by nie chciał. Czytaj więcej na różne tematy. Wtedy sam to będziesz mógł dostrzec.
Poza tym czy sam nie widzisz dokąd zmierza ludzkość. Nie potrzeba do tego Nostradamusa. Większość historyków lub tez współczesnych historyków czyli giełdowych guru (ekonomistów) mówi o wojnie. Historia kołem się toczy. Dawno nie było konfliktów globalnych. Niestety dla nas, ludzkość rozwija się w sposób dynamiczny – dlatego następna wojna będzie inna niż poprzednie. Natomiast świat po III wojnie będzie już całkowicie inny. Na początku drugie średniowiecze a dopiero później bardzo powoli powrót do czegoś innego niż znamy dzisiaj. Ludzie zejdą do podwodnych miast, ponieważ nie będzie można znaleźć czystego skrawka Ziemi ani zdrowego powietrza…itd To wszystko nie będzie się działo nagle. Minie wiele lat. Ale to inna opowieść...
Jeśli chodzi o Boga i jego wpływ. Przeczytaj to co napisał o wolnej woli Moogi. Ale nie tylko to autorstwa Moogiego.
Daje to do myślenia…

http://koniecswiata.info/forum/post/7465/#p7465

4,182

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Mam też Bardzo Brutalne pytanie.Kiedy zginie najwięcej Polaków  podczas panowania generała dyktatora czy podczas 1 Katastrofy Kosmicznej Zderzenia ziemi z Meteorem i związanych z tym huraganow,oziebieniu klimatu po tym zdarzeniu.I czy wtedy zaleje czesc Miast Przybrzeżnych, tak jak mówił O.Klimuszko.

Jak widzę to najlepsze odpowiedzi znajduje się samodzielnie. Po prostu, na początek trzeba przeczytać to co jest dostępne na tym forum. Wspominałem już o tym. Dla ułatwienia podawałem też, że trzeba wiedzieć czyje wpisy czytać. Oszczędzi się trochę czasu… Atraktor... Moogi...
Poza tym ostatnie pytanie o ilości Polaków nie jest takie trudne ale wymaga długiego tłumaczenia. A ja tego nie lubię. Mogę tylko dać kilka wskazówek. Powtórzę również za Moogim, to co jest godne zastanowienia również dla wszystkich zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa - na początku musimy zrobić założenie o czym rozmawiamy. Czy jest to XXI wiek czy inne dalsze wieki. Wbrew pozorom to co ma się wydarzyć jeszcze do czasu wybuchu III wojny światowej – 27 letniej wojny – jest bardzo ciekawe szczególnie, że mamy możliwość w tym uczestniczyć osobiście. Dlatego podawanie liczby ludności w Polsce ani przed wybuchem wojny nie jest proste, a tym bardziej po jej zakończeniu. Na początku będzie unia z Ukrainą – można wyliczyć ile to będzie, później generał dyktator sprowadzi szachidów i nauczycieli wiary – około miliona, później wszyscy będą uciekać do Polski przed i po wojnie Polski z Niemcami. W międzyczasie generał zamknie nasze granice ale nie przed muzułmanami. Będzie ich następne 10 milionów. Zapomniałem o trzeciej fali emigracji na początku – prawie wszystko zostanie u nas ponieważ inni zamkną swoje granice. Dlatego nasze społeczeństwo nie będzie się składać przed wojna tylko z naszych obywateli a tym bardziej tylko z samych białych. Generał będzie rządził za długo a w tym czasie nie tylko będą przyłączane inne kraje ale i ich obywatele do Lechistanu. Będą napływać też inni muzułmanie. Po dyktatorze III Krak przyłączy jeszcze więcej krajów – będzie Polska i 12 Narodów. A jeszcze nie będzie końca wojny. To co jest wiadome to to, że po wojnie Polska będzie jednym z liczniejszych państw w porównaniu z innymi.
Dlatego pytanie kiedy zginie najwięcej jest słabe. Ginąć będą za każdym razem i wcale nie jest powiedziane, że najwięcej rodzimych polaków nie zginie jeszcze przed III wojną w naszej wojnie domowej – religijnej wojnie czy też na wojnie w Ukrainie. Jakoś o tych szczegółach Atraktor nie napisał za dużo. Oczywiście katastrofy naturalne przed wybuchem III wojny to jest mały szczegół ale pochłoną one za dużo ludzi również u nas. Wprowadzanie islamu jest już kwiatkiem dla fanatyków trzymających się swojej wiary kosztem ich życia…
Rabo po prostu pomyśl - co bardziej ciebie interesuje. Lub co może się przydać na przyszłość...

4,183

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.

Czy chcielibyscie byc jasnowidzami?
Wiedziec co stanie sie jutro?
Otrzymac odpowiedz na kazde pytanie?

Czy ktos jest zainteresowany z Panstwa?

4,184

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jhn napisał/a:

Witam.
Czy chcielibyscie byc jasnowidzami?
Wiedziec co stanie sie jutro?
Otrzymac odpowiedz na kazde pytanie?

ciekawe pytanie zadałeś... bardzo ciekawe, szczególnie dla osób o szeroko otwartym postrzeganiu !

Odpowiem na to tak: poznanie przyszłości (a poznaję ją wraz z pierwszymi wpisami Arteuzy) nie budzi we mnie ciekawości, wręcz nie odbieram tych informacji jako ciekawostki czy sensacji (rodem z "Faktu") tylko wręcz jako nauka. Nauka sposobu widzenie i działania Boga, jego planu i niesamowitej logiki boskiej sprawiedliwości okazywanej w "zrządzeniach losu" poszczególnych narodów,  czego przykładem są opisane przyszłe dzieje narodów całego świata (każdy naród zapłaci swoje rachunki za historię). Nauka ta ma nas nauczyć dobrych (a nie złych, czy na oślep dokonywanych) wyborów w przestrzeni wolnej woli, która nas Bóg obdarował. Z takiego punktu widzenia czytając teksty Arteuzy i późnej Atraktora nauczyłem się lepiej widzieć sens dokonywanych wyborów, a także sens przygotowania się do nadchodzących wydarzeń. I tak też zastanawiałem się co mam zrobić ze sobą wobec tych nadchodzących wydarzeń ? Powierzając to pytanie Bogu nagle okazuje się że po pewnym zasie otrzymuję odpowiedzi zdumiewające mnie swoimi rozwiązaniami podstawionymi mi przez "los" do podjęcia wyboru / decyzji...

A odpowiadając Tobie na tak postawione pytanie, to odpowiedź brzmi TAK chciałbym. Wiedza o przyszłości wiele może pomóc w rozwoju własnej świadomości co jest jednym z głównych celów naszej egzystencji na ziemi, ale też z tak szeroką wręcz pełną (do 3792 roku) wiedzą jaką miał Nostradamus należy się podzielić, gdyż jej wartość/ciężar/znaczenie wykracza poza użycie jej tylko do własnych celów w czasie własnego żywota.
pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez MaxXon (2019-01-24 23:08:09)

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

4,185

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jhn 2018-12-02 18:28:57 napisał/a:

Prawdziwej prawdy nie dowiemy sie nigdy. Pozostaje nam zatem tylko domyslac sie i rozwazac prawdopodobne wydarzenia.

jhn 2019-01-24  22:37:42 napisał/a:

Witam.

Czy chcielibyscie byc jasnowidzami?
Wiedziec co stanie sie jutro?
Otrzymac odpowiedz na kazde pytanie?

Czy ktos jest zainteresowany z Panstwa?

Nie żebym się czepiał, ale kiedy piszesz na poważnie. W pierwszym czy drugim wpisie. Czy mam rozumieć, że rzadka obecność z wpisami na forum jest związana z leczeniem twoich demonów. A może brak informacji na temat przepowiedni Nostradamusa wpływa na pisanie banałów… Nie chcę wnikać. A poza tym mino wszystko dobrze widzieć stare twarze na forum.

4,186

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

W poprzednim swoim tekście w sposób bardzo ogólny nakreśliłem przyszłą historię Polski w XXI wieku.
Zapewne wielu z Was jest zawiedzionych tym,że potęga Polski skończy się w początkach XXII wieku(czyli po stosunkowo krótkim czasie),ale musicie wiedzieć,że w tym samym czasie w ogóle zacznie spadać rola i znaczenie w świecie zarówno państw jak i narodów.Z końcem XXI wieku,a z początkiem XXII nastąpi zapowiadana przez wiele przepowiedni(nie tylko M Nostradamusa) tzw:”Era Wodnika”!
Świat w tym Europa odbudują się już po długiej i ciężkiej 27-letniej III wojnie światowej ,a przede wszystkim zniszczoną infrastrukturę.
Zacznie się nowa rewolucja tym razem technologiczna,a nie przemysłowa.W końcu XXI wieku jakąkolwiek pracę fizyczną ,a także w większości i umysłową zaczną wykonywać roboty,czyli humanoidy to znaczy;”sztuczni ludzie”jak ich nazwał Nostradamus!
Pracy będzie bardzo niewiele,a ludzi za wiele!
Zaczną się nowe olbrzymie problemy natury egzystencjalno-ekonomicznej!
W Polsce jako pierwszym kraju świata zaczną się olbrzymie bunty bezrobotnych rzesz mieszkańców miast.W wyniku nieudolnych i aferalnych rządów Króla Sinobrodego w Polsce wybuchnie WIELKIE POWSTANIE LUDOWE o podłożu również religijnym,któremu będzie przewodziła murzynka zwana:”Czarną Madonną”!
Zdobędzie ona dużą popularność i posłuch szczególnie wśród ludzi bardo religijnych,o wiele większe niż obecnie ksiądz Rydzyk.
Urodzona w Częstochowie ,uczennica żeńskiej szkoły klasztornej,przyszła zakonnica będzie twierdziła,że jest dziewicą,wcieleniem Matki Bożej na ziemi i ma za zadanie uwolnić ludzi od cierpień życia codziennego,oraz uwolnić od rządów znienawidzonego despoty jakim ma być „Sinobrody”.
Zdobędzie ogromną popularność w Polsce i na Świecie.W wielu krajach zaczną powstawać różne ruchy jej imienia i wybuchać bunty społeczno-religijne.
Ale o jej działalności i walce napiszę w innym terminie.
Natomiast teraz wrócę do tzw robotów-humanoidów!
Najpierw będą to osobniki dość prymitywne przypominające raczej manekiny ,ale z czasem po udoskonaleniu produkcji tzw:biologicznych organów zastępczych;”sztuczna skóra,mięśnie itp”.Te humanoidy będą coraz bardziej przypominały ludzi i właściwie w końcu XXIII wieku staną się nierozpoznawalne,czyli trudno ich będzie rozróżnić jak pisze Nostradamus od zwykłych ludzi”z krwi i kości”.
Humanoidy będą produkowane jako:dzieci(do zabawiania ludzkich dzieci)jako kobiety(służące do prac wykonywanych do tej pory przez kobiety),oraz oczywiście jako mężczyżni!
Będą to też”maszyny samodzielnie myślące” bo ludzkość przejdzie na komputeryzację kwantową z obecnej elektronicznej.
W póżniejszych wiekach ci”sztuczni ludzie”będą się buntować przeciwko naszym potomkom.aż dojdzie jak pisze M Nostradamus najpierw do tak zwanej”wojny z maszynami”,a później z tzw:”sztucznym mózgiem”!
W końcu obecnego to jest XXI wieku  zostanie też odbudowana populacja ludzka, po ogromnych stratach spowodowanych III wojną światową i wielkich katastrofach naturalnych.
W wyniku ogromnych przemieszczeń mas ludzkich i krzyżówek międzyludzkich właściwie  przestanie mieć znaczenie jakikolwiek kolor skóry lub język.
Powstaną specjalne urządzenia podobne do zegarków(będą noszone na rękach),które będą od razu tłumaczyli jakikolwiek język na język jego posiadacza,będą też najprawdopodobniej zastępowały telefony komórkowe,a łączenie będzie automatyczne po usłyszeniu”rozkazu”swojego właściciela!
Zaś najprawdopodobniej w XXIV wieku w ogóle przestaną istnieć oddzielne państwa i narody.
Po III wojnie światowej liczba państw na świecie się drastycznie zmniejszy.
Najprawdopodobniej z obecnych około 200 pozostanie nie więcej jak około 50!
Ta liczba w XXII wieku zacznie się również powoli zmniejszać bo będą coraz bardziej postępowały procesy integracyjne.
Zaczną masowo powstawać,miasta i fabryki na morzach i oceanach,czyli tzw”sztucznych wyspach”,a z czasem ludzie zaczną budować też miasta na dnie mórz i oceanów,oraz w przestrzeni kosmicznej i na innych planetach.
W wyniku takich kolonizacji M Nostradamus pisze,że ludzie będą się coraz bardziej gatunkowo różnicować!
W XXII wieku CYWILIZACJA LUDZKA NABIEZE NOWEGO ROZWOJOWEGO ROZPĘDU!
Po IV 3-letniej wojnie światowej wywołanej przez przywódcę Szkotów Mastina(Mastifa) 3 skłócone ze sobą polskie państwa wejdą najprawdopodobniej w skład  tzw: Wielkiej Konfederacji Euroazjatyckiej z wyjątkiem Anglii,która ma wejść do zaoceanicznej struktury zwanej Konfederacją Atlantycką Ameryki to spowoduje wielką rywalizację półkoli zachodniej z półkulą wschodnią.
W końcu XXII Europa utraci najprawdopodobniej w ogóle na znaczeniu politycznym i gospodarczym,bo ;Wielka Konfederacja Euroazjatycka połączy się z tzw:Skonfederowanymi Stanami Afryki w Konfederację Afro-Azjatycką!

Tu mam odpowiedzi na wiele dreczacych mnie pytań.Warto było je sobie przypomnieć.W Polsce Po 3WS będą wielkie bunty bezrobotnych. I to jako 1 kraju na swiecie.Ciekawe.
Jest tu też tajemniczą Czarna Madonna murzynka  która zdobedzie wielką popularność w Polsce i na Świecie .Szokujaco wyglada przyszlosc jeśli się spełnią proroctwa Nostradamusa  i opis wydarzeń opisanych przez Atraktora.Wielkie dzięki Atraktorze za Duży Opis Możliwych Wydarzeń.

4,187

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ok.

Czy znacie najwieksza Polska jasnowidz- uzdrowicielke, ktora leczyla nawet Pilsudskiego?

Twierdzila ona , ze wszyscy mozemy byc jasnowidzami, ale nie opisala jak tego dokonac.

Byla to Agnieszka Pilchowa.

Podaje link do biblioteki antycznej z jej kilkoma ksiazkami. Opisala dzieje powstania ziemi i to co jest po drugiej stronie. Prosze o cierpliwe przeczytanie wszystkich, nawet gdy nie zgadazcie sie z niektorymi faktami.

https://polona.pl/search/?query=agniesz … s=public:1

Doswiadczenia Pilchowej uzupelniaja sie znakomicie z inna jasnowidz Baba Wanga.

Link do serii przeslicznych filmow, rowniez o wizycie Hitlera u Niej:

https://www.youtube.com/watch?v=2hv4BU-0PyY

Uzupelnieniem do ksiazki A Pilchowej o powstaniu Ziemi i czlowieka sa opowiesci Slawka Piwowarczyka

https://www.youtube.com/watch?v=p1Zdq1zgcmI

Nostradamus , podobnie jak Pilchowa i Wanga twierdzili, ze wiedze swoja otrzymali od Boga.

Od dzisiatkow lat zastanawialem sie nad pytaniem kto (w lancuchu pokarmowym ) zywi sie nami- ludzmi i otrzymalem odpowiedz.

Bo przeciez nie do pomyslenia jest , ze zyjemy tylko po to zeby umrzec. Byloby to bez sensu.

No dobrze, ale jak przewidziec przyszlosc?

Odpowiedz na to pytanie zdaje sie odkrywac Jaroslaw Bzoma- badacz mozna powiedziec nowej dziedziny naukowej, opierajacej sie na znakomitej wiedzy wszystkich starozytnych i nie tylko filozofow, ktorzy pokazali drzwi do innego swiata. Okazuje sie ze sen jest tymi drzwiami, poprzez ktore- zadajac pytanie -mozemy otrzymac odpowiedz o przyszlosci.

Prosze obejrzec cierpliwie dosyc trudne wszystkie odcinki.

https://www.youtube.com/watch?v=88lDfI1 … oMGS-lywHR

Ja czasami otrzymuje odpowiedzi na  zadane pytan.

Cierpliwosci wiec zycze, i powodzenia w jasnowidzeniu.

4,188

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wszystkie postaci wymienione przeze mnie twierdzilly podobnie, dlatego je umiescilem  razem.

Nostradamus ktoras wojne nazwal wojna z duchami i upiorami, a Wanga i Pilchowa widywaly je na codzien.

4,189

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jhn napisał/a:

Wszystkie postaci wymienione przeze mnie twierdzilly podobnie, dlatego je umiescilem  razem.

Nostradamus ktoras wojne nazwal wojna z duchami i upiorami, a Wanga i Pilchowa widywaly je na codzien.

Co za bzdury podajesz w swoich wpisach. Ty naprawdę nie wiesz o czym pisał w swojej twórczości Nostradamus. Nie masz zielonego pojęcia. Przez tak długi czas nie dokonałeś jednego merytorycznego wpisu na tym forum. Natomiast po tym co ostatnio pokazałeś widać jakieś twoje problemy. Albo jesteś jakimś geniuszem, który słyszy głosy i odpowiedzi na swoje modły -pytania.

Jeśli chodzi o filmiki to nie mają one nic wspólnego z tym o czym rozmawiamy na tym wątku. Nie tylko podajesz ruskie filmy fabularno-propagandowe o Babie Wange to jeszcze te ezoteryczne pierdoły. Pewnie nie wiesz, że ruscy od wielu lat wykorzystują Wange do swoich manipulacji ale nie tylko ją, jej następczynie Kaede Uber również. Jaki kraj tacy jasnowidze. Nie mówią za to o Rasputinie i Wernyhorze – bo to nie ich ruski przekaz.  Dlatego w internecie jest mało o przepowiedniach Nostradamusa a za dużo głupot mącących w głowach nieświadomym przeglądaczom takich informacji. Na temat Agi P. nie będę się wypowiadać bo szkoda czasu na czytanie jej książek. No chyba, że sam pokażesz fragmenty wspólne z tym co konkretnie pisał Nostradamus. Dla mnie szkoda czasu.

Rambo5 to jest również twoja wina, że takie pierdoły pojawiają się na tym wątku. Zanim coś napiszesz zastanów się nad tym. Nadal nie wiesz o czym i gdzie pisał Nostradamus. Nie masz pojęcia co cytujesz i z jakiego źródła. Nie znasz podstaw o przepowiedniach Nostradamusa. Dlatego mącisz przepowiednie z jakimiś nierzetelnymi pierdołami z internetu. Tak jest jak ktoś nie wie o czym rozmawiamy na tym forum…

4,190

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wracam do zapowiadanej wcześniej odpowiedz na wpis Tezeusza.

Moja odpowiedz miała wyglądać trochę inaczej – powinna być dłuższa i bardziej szczegółowo miała omawiać poruszone tematy… Bardzo istotne wydarzenia ale nie tylko…

Ale ponieważ nie zrobiłem tego od razu po wpisie – inne wydarzenia spowodowały zatrzymanie oddechu naszego społeczeństwa – chciałbym jednak wrócić do tego tematu, ponieważ uważam, że może się to przydać wszystkim zainteresowanym czytelnikom.

Tezeuszu dlatego, że takie wpisy jak Twoje sobie najbardziej cenię to i moja odpowiedz będzie szczera a nawet miejscami brutalnie prosta…

Dlatego w interpretacji i omawianiu przepowiedni powinniśmy zachować swoje emocje na wodzy!

tezeusz napisał/a:

… Osobiście uważam, że obalenie Łukaszenki nastąpi przed III WŚ i to już niedługo. Dlaczego? No cóż, jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić Litwę, Ukrainę oraz "zachodnią Białoruś", czyli zagarnięte bezprawnie we wrześniu 1939 roku przez ZsRR nasze kresy wschodnie. Zaznaczam, że nie jestem rewizjonistą, nie żądam natychmiastowego zwrotu itp, itd - po prostu stwierdzam fakt. Wbrew pozorom ten "tyran" Łukaszenko ("Baćka" jak go nazywa naród) daje białorusinom pewnego rodzaju stabilizację i pewnego rodzaju "złudny dobrobyt". Więc oni po prostu wybierają jego panowanie, niż kogoś kto wprowadziłby kraj w stan niepewności jutra (to tak w wielkim uproszczeniu, bo to temat rzeka, gdy nastąpi czas nowego przywódcy to białorusini jeszcze zatęsknią za Baćką). Białorusini jako nacja nie są nastawieni wojowniczo do Polaków, Litwinów a tym bardziej Ukraińców. Postrzegają nas jako braci (wszak Wielkie Księstwo Litewskie i sojusz z Rzeczypospolitą zobowiązuje itp. itd.). Natomiast mogę stwierdzić, że co do Rosjan przejawiają swego rodzaju dystans, ale nie agresję. Mówimy tu o zwykłych szarych ludziach...

Właśnie w tym fragmencie widać Twoje zaangażowanie emocjonalne a może i rodzinne w to co się dzieje aktualnie na tych terenach. Oczywiście to nie pomoże w spokojnym przyjrzeniu się tamtej sytuacji.

„Zwykli szarzy ludzie” nie decydują tam o niczym. Mogą tylko próbować, po cichu, mieć swoje prywatne zdanie. To dotyczy Białorusi. Wszystkie inne ich próby działania kończą się niestety w bardzo brutalny sposób reakcją  służb bezpieczeństwa Baćki…

Tak było już dawniej i będzie jeszcze przez wiele lat i niestety bez względu na to kto tam będzie u władzy. Tak jak piszesz nie będzie lepiej a stanowczo gorzej.

Ludzie na Białorusi nie mają nić do powiedzenia i żadnego wyboru kto nimi rządzi… Nie ma to też nic wspólnego z dawnymi już czasami -  Wielkie Księstwo Litewskie – a jest związane z wyborami nie ich tylko Stalina ale i późniejszych jego następców.

W dzisiejszych czasach terror i propaganda zrobiły swoje. Tak długie celowe wpływanie na ludzi ma swoje następstwa – ma wpływ na dalsze pokolenia. Dlatego pobożne życzenia tego nie zmienią.

W Polsce też by tak było gdyby nie Solidarność i wykorzystanie odpowiedniego momentu…

Białoruś przegapiła swój czas i teraz sobie nie poradzi z Rosją...


tezeusz napisał/a:

Dlaczego Białoruś zostanie zaanektowana, złe słowo; Rosja i to bez zaglądania do tekstów Nostradamusa nie może sobie pozwolić na jawną agresję wobec Republiki Białorusi, wszak jest to państwo związkowe WNP, tak jak Bruksela w stosunku do Polski.


Coś mi się wydaje, że nie wiesz o czym piszesz. Dla mnie jest to wielkie niezrozumienie albo wielka obelga do Polski i Polaków oraz ich wyborów.

Białorusini nie mieli natomiast żadnego wyboru. Zostali siłą wcieleni do strefy ruskich wpływów. Bez możliwości jakichkolwiek wyborów.

Natomiast Polska miała wybór i dobrze go wykorzystała. Polacy w referendum zdecydowali jaką chcą pójść drogą. Dlatego jesteśmy z naszego własnego wyboru w Unii Europejskiej.

W innym przypadku nie było by żadnego szybkiego rozwoju naszego kraju. A ruscy nadal by blokowali wszystko. Brali by jak swoje, tak jak za komuny, wszystkie potrzebne im technologie za które Polska płaciła walutą i ciężką pracą swoich obywateli.


tezeusz napisał/a:

Podeprę sie tutaj artykułem z https://kresy24.pl/panstwo-zwiazkowe-ro … si-w-2020-roku/
W tym artykule jest dużo obiektywnej prawdy. Putin, aby zawładnąć Ukrainą musi najpierw wejść na Białoruś, generalnie znów Kresy24.pl ale naprawdę warto zaglądać na tę stronę, gdyż nasi polskojęzyczni wydawcy niemieckich koncernów robią tylko ludziom wodę z mózgu.


Nie będę wprost oceniać wyborów Twoich źródeł informacji.

Żeby dokonać oceny należy wiedzieć z jakiego źródła się korzysta. To co zostało podane w linkach jest to przedruk ruskiego propagandowego przekazu dla nieświadomego manipulacji czytelnika. To chcieli i podali dalej ruscy…

Oczywiście według Ciebie pozostałe media robią wodę z mózgu. Natomiast według mnie każdy zrobi Tobie bałagan w myśleniu jeśli tylko mu na to pozwolisz.

Moim zdanie nie istotne jest z jakich informacji korzystasz. Ważne jest zrozumienie tego co w nich jest zawarte. Dlatego należy korzystać z kilku źródeł ale tylko z pełną świadomością swojej własnej wiedzy na opisane sytuacje.


tezeusz napisał/a:

Pierwszy ruch został już wykonany w kierunku "białoruskiego majdanu" wszak ambasadorem Rosji na Białorusi został...


Jeśli jeszcze Tezeuszu jesteś zainteresowany, po moich krótkich wcześniejszych wpisach – to postaram się jak najdelikatniej napisać to co jest zapisane w przepowiedniach Nostradamusa a dotyczy Białorusi.

Na Białorusi nie będzie żadnego „majdanu” Kropka.  Szczególnie w rozumieniu tego „majdanu” który został przez Nostradamus opisany w przepowiedniach w jako „bunt bojarów” na Ukrainie.

Inna przepowiedni mówi o: „rokoszy w słowiańskiej Scytii!”

W przepowiedniach Nostradamusa mówiących o Białorusi - nie ma mowy o buncie ani rokoszy społeczeństwa białoruskiego przeciwko władcy.

Jest natomiast bunt sterowny ze wschodu. Bunt pałacowy w kręgach władzy. O czym świadczą inne wiersze omenu.

Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego…

Dlatego po raz kolejny przypominam o źródłach z jakich się korzysta. W tym przypadku, to na co się powołujesz (norbertuś) wcale nie pomaga a wręcz zaciemnia sprawę.

Ponieważ norbertuś z uwielbieniem korzystał bezkrytycznie z ruskiego sputnika jako miejsca swoich natchnień pisarskich. Dlatego pisał o noworosji i białoruskim majdanie. Ma do tego - swoje psie prawo – ale nie znaczy to wcale, że ktoś kto to przeczyta będzie wiedział więcej o przepowiedniach Nostradamus. 

Kończąc ten temat przypominam jeszcze to o czym mówi inny wiersz z tego samego omenu:

Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji

Na Ukrainie był całkowicie inny scenariusz. Dlatego Nostradamus podał tyle przepowiedni o Ukrainie a tak mało o Białorusi.

Nie chcę się powtarzać ale według mnie ten poniższy wiersz omenu mówi już o walce w samej Rosji. Dlatego Baran w znaku Barana jest trochę dalszą sprawą dotyczącą czasu już po wojnie na Ukrainie.

Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców…


tezeusz napisał/a:

Homel też jest dawnym miastem królewskim I Rzeczypospolitej. Pamiętam, mam zanotowane etc. etc , że Arteuza wskazywał na Brześć i Grodno, ale z wojskowego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu...


Na temat wojny NATO – Rosja na Ukrainie było bardzo dużo już napisane przez Pana Atraktora. Ja również przy okazji omawiania przepowiedni związanych z tym wydarzeniem dodałem kilka swoich wpisów.

Z perspektywy czasu widzę jednak, że większość osób nie do końca zrozumiał wszystko to co do tej pory było napisane na ten temat.

Ale ponieważ nie za bardzo lubię pisać na temat wydarzeń wojennych to jakoś nadal podświadomie uciekam od tego tematu. Nie znaczy to oczywiście, że nie zabiorę się również za ten temat.

Jak większość osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa może się domyślać – czas bardzo szybko pędzi szczególnie w tym temacie związanym z Ukrainą.

Dlatego myślę, że zostały nam już miesiące a nie lata na te opisane przez Nostradamusa wydarzenia. Po prostu nie mam za dużego wyboru – ponieważ trzeba będzie wrócić do tego tematu…

Wracam do miasta Homel

Trochę się uśmiałem po przeczytaniu tego fragmentu wpisu Tezeusza…

Jak by to powiedzieć i nie skłamać?

Polska uczestniczyć ma w wojnie na Ukrainie a nie być agresorem napadającym na Białoruś.

Dlatego polscy dowódcy wykorzystają błąd białego dyktator do uzyskania przewagi w batalii na Ukrainie.

Homel lezy daleko od naszych granic. Może być wykorzystywany przez wojska rusko białoruskie. Ale to nie znaczy, że zostanie w tym czasie przyłączony do naszych granic.

Dlatego żeby to wytłumaczyć należy zwrócić uwagę na sytuacje na Ukrainie już po przegranej ruskich zakończonej traktatem pokojowym i de fakto podziałem Ukrainy na strefy wpływu.

To wszystko było bardzo mało opisywane przez Pana Atraktora i dlatego nie wszyscy mogli zauważyć drobne szczegóły – ale bardzo istotne w tej sprawie…

Dlatego Pan Arteuza Centurion miał zapewne rację mówiąc o Brześciu i Grodnie...

Jak czas pozwoli to postaram się to opisać bardziej dokładnie.


tezeusz napisał/a:

To tyle jeżeli chodzi o moje patrzenie na powyższe kwestie.


Tezeuszu mam świadomość tego, że nie skomentowałem wszystkich spraw przez Ciebie poruszonych ale tak jak napisałem wcześniej, należałoby napisać kilka wpisów rozwijając wszystkie tylko zasygnalizowane sprawy.

Przeszkodziły w tym aktualne wydarzenia, ale jednak, może trochę za późno, starałem się pokazać to co jest ważne dla wszystkich nie tylko dla Ciebie - dla lepszego zrozumienia przyszłych wydarzeń...

Na koniec wspomnę jeszcze o sprawie, która jest dosyć ważna a nie była jak do tej pory poruszana na tym forum. Większość nowych osób zastanawia się nad tym w jaki sposób Pan Atraktor może pisać swoje wpisy z taką dużą pewnością swojego stanowiska w temacie przepowiedni Nostradamusa…

Pan Atraktor zajmuje się i ma dostęp do twórczości Nostradamusa od bardzo długiego czasu. Jak pamiętam były to lata 70 ubiegłego wieku. Jest to szmat czasu na rozmyślnie na temat wiedzy jaką zostawił dla wszystkich w swojej twórczości Mistrz Michel Nostradamus.

Większość polskich internautów ma dostęp do małych fragmentów tej wiedzy od blisko dziesięciu lat. Jak na dłoni widać w wielu wpisach, że nie potrafią tego nawet po tym czasie zrozumieć a tym bardziej wykorzystać.

I właśnie dlatego ja staram się - w miarę moich możliwości – przybliżyć wszystkim zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa - jak najlepiej ten temat…

4,191

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Faktycznie nie wiesz o czym mowisz.
Wyprobuj metode, a zaczniesz wiedziec.

4,192

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż, poniekąd czuję się wywołany do tablicy Moogi.

Postaram się nie generować długiego wpisu ale nie wiem czy to możliwe.

    Nie jestem ani emocjonalnie, ani też rodzinnie związany z Białorusią. Korzystam z wielu źródeł, oficjalnych i też drugiego, a czasami trzeciego obiegu. Oglądam, czytam, obserwuję, wyciągam wnioski.Kręci mnie, lubię, może pewnego rodzaju darzę sentymentem historię naszej Ojczyzny. Zwykle staram się dotrzeć do podstaw, na tyle na ile jest to możliwe. Pisząc o polskojęzycznych mediach niemieckich koncernów, miałem na myśli ich poziom i jakość przekazu oraz jakość "dziennikarzy" w rzetelności i jakości fachu jaki wykonują, a przynajmniej powinni. Naprawdę staram się podchodzić z dystansem do tego co tworzą te media, ale mam tylko jedno skojarzenie:

“W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie” Sun Tzu.

    Kto ma media, ten ma władzę i wystarczy zagłębić się w strukturę własności, by wiedzieć kto zasiewa... i to dotyczy całości rynku medialnego w Polsce. Każdy ciągnie w swoją stronę, a że kołdra krótka .... W tym kontekście należy zerknąć do sąsiadów zza zachodniej granicy, jak u nich wygląda struktura własności mediów, albo jak wygląda to we Francji.

    Pamiętam, miałem szczęście/nieszczęście wychowywać się w czasach, gdy o Katyniu mówiono po cichu w zaufanym gronie, gdy Piłsudski był wrogiem ludu pracującego miast i wsi, a wszyscy którzy nie byli prawomyślni, mieli problemy i ich rodziny również. Musiałem uczyć się języka rosyjskiego, bo język wroga trzeba znać tongue. O systemie zależności od ZSRR nie będę pisał, każdy kto chce to albo wie od rodziny, albo dokształci się.

Dane nam było wyrwać się z objęć Niedźwiedzia i przejść do "demokracji" przynajmniej oficjalnie, tak było podawane. Masz rację Moogi, że wejście w struktury UE na pewno nam w jakiś sposób pomogło wyzwolić się ze strefy wpływów Rosji, ale .... "Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one". Co dostaliśmy (?)" drogi, szlaki komunikacyjne, a co straciliśmy? Hmmm praktycznie cały majątek narodowy sprzedany w złodziejskiej prywatyzacji za bezcen, hiperinflację po cudownej kuracji "wysokiej klasy specjalisty od finansów" (to przerabialiśmy przed wejściem do Unii aby dostosować standarty smile), bezrobocie, niskie pensje, brak perspektyw na rozwój osobisty w Polsce (o czym świadczy rekordowa ilość imigrantów za chlebem)... Jak dla mnie neokolonializm w czystej postaci. Ale to już było. Mamy teraz rok 2019 i panuje względny dobrobyt, możemy jeździć w sumie gdzie chcemy, mówić co myślimy (czy aby na pewno? A może za słowa prawdy zostaniemy posądzeni o mowę nienawiści smile np. mniejszości seksualne (których w społeczeństwie jest promil całej populacji), które jeszcze do niedawna były oficjalnie określane jako dewiacje seksualne albo też ideologia Gender i tęczowe piątki).

    Jak to było w starożytnym Rzymie? Chleba i igrzysk dla pospólstwa?
   
    Do czego zmierzam? W chwili obecnej nie trzeba Nostradamusa, ale zacytuję:

Europo bez JEZUSA już nie jesteś sobą.
I ci bez wiary i ci od Mahometa,
Przez długie lata będą cię opluwać,
I od wewnątrz niszczyć aż do samych kości.

i zaznaczam, nie zmuszam nikogo do wiary, ale chyba zmierzamy do "społeczeństwa bez wiary w cokolwiek, ideałów, wzorców zachowań międzyludzkich", bo "pustą" masą ludzką można łatwo sterować?

    A jeżeli mówimy o tej UE, że nie wiem o czym piszę. Sęk w tym, że wiem.


    "Po uczynkach ich poznacie", mimo że biblijne, to na tym forum już było cytowane. Dlaczego jeden z Ojców Założycieli UE, źle EWG. jej pierwszy komisarz Walter Hallstein ma tak ubogi oficjalny życiorys? https://pl.wikipedia.org/wiki/Walter_Hallstein, to jest ten z oficjalnego obiegu. A nie przymierzając Abraham Lincoln chociaż żył duuuuużo wcześniej ma taki? https://pl.wikipedia.org/wiki/Abraham_Lincoln. Zresztą Polacy nie gęsi... i tu proszę Józef Piłsudski https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Piłsudski.

    I zadziwiająca rozbieżność, tu link do wersji EN https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Ha … mic_career
oraz dla porównania Werner von Braun https://pl.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun, który jakoś mógł przyznać się do współpracy z Hitlerowskimi Niemcami.

    Osoba tak światła i tak zaangażowana w budowę jedności UE, jak Walter Hallstein "wybitny prawnik" powinna chwalić się tym kim była, nasze dzieci powinny w szkole uczyć się całego jego życiorysu i dokonań, a w szczególności lat kiedy "walczył z nazizmem". Skoro uczyliśmy się na historii o dynastiach Piastów, Jagiellonów etc. oraz Premierach i Prezydentach Polski, to czyż nie powinno nauczać się o Przewodniczących Komisji UE.
    Podpowiem: Szef Fakultetu Prawa Uczelni w Rostocku (jakby nie było, III Rzesza Nazistowska, no bo przecież nie niemiecka smile) "W 1930 roku, W wieku 29 lat, został profesorem prawa prywatnego i prawa spółek Uniwersytet w Rostocku, a następnie W 1934 został prodziekanem Wydziału Prawa, a w 1936 dziekanem wydziału. Pozostał w Rostocku do 1941 r." - za wersją en WIKI. A "nieoficjalnie"  współautor "Ustawy o ochronie niemieckiej krwi i niemieckiego honoru..." itd, itp. tzw. Ustaw Norymberskich i nie tylko.

    I tu uprzedzę wszelkie dywagacje, porównajmy do systemu komunistycznego. Kto był kim w PRL, co musiał zrobić jeżeli nie został przywieziony na tankach (Kraj nad Wisłą rządzony po drugiej przez obcą i niewierną partię), aby otrzymać ważne, lukratywne stanowisko partyjne, urzędowe itd. itp. Bo Ci co byli przeciw, albo też neutralni to stanowisk nie otrzymywali przecież.

    Naprawdę pomimo mego wpisu wyżej, nie jestem przeciwnikiem uczciwej i zdrowej konfederacji, czyli jak by nie nazwać: Unii Europejskiej. Dlatego popełniłem wtrącenie: "....tak jak Bruksela w stosunku do Polski". "Jak Kali komuś ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu kraść to źle".

I mając na względzie tę "ukrywaną" przeszłość pierwszych unijnych notabli nabiera nowego znaczenia zwrot "wartości europejskie".

    Myślę, że wielu z forumowiczów jeżeli nie zna, to może sobie porównać: Prezydent Rosji Borys Jelcyn i Przewodniczący Komisji EU Jean-Claude Juncker. Jakieś cechy wspólne? Może zamiłowania?

    Jak już wcześniej napisałem, wychowałem się w pewnych czasach, które uczyły czytać między wierszami (wtedy nie było wolnej i niezależnej prasy), nie widzę niczego zdrożnego w czytaniu czegokolwiek, nawet "Sputnika", ale trzeba odpowiednio tam podawane "wiadomości interpretować. Najzabawniejsze jest to, że najwięcej informacji przynosi to czego nie ma w tekście.

    A co do Kresy24.pl jest to portal polski, prowadzony przez Polaków, którzy nie opuścili swoich rodzinnych stron i co najważniejsze jest blokowany w internecie na Białorusi, jako nieprawomyślny.

    Republika Białorusi, nie jest jednorodna pod względem nacji. Spotkamy tam białorusinów, polaków, rosjan oraz innych. Co do wyboru Białorusi, czy miała? Miała, dokładnie taki sam jak: Litwa, Łotwa, Estonia. To też są byłe republiki radzieckie, które potrafiły wyzwolić się z opieki Rosji. Od momentu rozpadu ZSRR (w Białorusi) panuje tam dziwny ustrój, ni to Związek Radziecki, ni samodzielne państwo, a teraz można powiedzieć komunokapitalizm. Na dłuższą metę to państwo nie przetrwa, bo oficjele wyrzekają się wielowiekowej historii swego narodu zastępując go czymś w rodzaju uwielbienia dla mitu, jakby to głupio nie zabrzmiało "mateczki Rosji". Naród który nie pamięta swej historii umiera. Nawet swoje barwy historyczne zastąpili symbolami po Związku Radzieckim.
    Dla przykładu, jeżeli jakiś młodzian białoruski śmie zapytać o wspólną defiladę zwycięstwa Armii Czerwonej i Hitlerowskich Niemiec, która odbyła się Brześciu w dniu 22 września 1939 roku na Placu Unii Lubelskiej, to napotyka mur niechęci lub milczenia, ewentualnie usłyszy "Nie lzja", a jak będzie dalej drążył to będzie miał kłopot. Natomiast na Białorusi II WŚ rozpoczęła się w dniu 22 czerwca 1941 roku, zdradzieckim napadem Niemiec tongue, bo wtedy rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana.

    Ja nigdy nie twierdziłem, że napadniemy na Białoruś jako agresor.

    Hmmm co do tematu dwóch miast królewskich, ciesze się że wywołałem uśmiech. Wskazanie Homla miało na celu pokazanie, że to też miasto królewskie.

W tym wpisie:

    "Wielki błąd białego dyktatora doprowadzi do utraty na rzecz Polaków, dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów"

    jak domyślam się, jest to spojrzenie z szerszej perspektywy, nie określa tutaj Polski jako np. "Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów" co mogłoby wtedy wskazywać na granice I Rzeczypospolitej. Samo określenie "..miast Sarmatów" może wskazywać np. na miasta lokowane w zamierzchłej przeszłości, jeszcze przed chrystianizacją Polski. Wszak szlachta polska wywodziła swe korzenie (w największym uproszczeniu) od legendarnego ludu, plemienia Sarmatów (Wincenty Kadłubek czy Jan Długosz wywodzący Polaków od starożytnych Scytów, których częścią był lud Sarmatów). Co w obliczu najnowszych badań genetycznych ma rację bytu, ziemie polskie/słowiańskie były już zamieszkane około 10 000 lat wstecz, przez lud o haplogrupie R1a1 (my też wywodzimy się z tej grupy), czyli chyba mitycznych Sarmatów smile, ale gryzie mi się to trochę ze sformułowaniem "królewskie". Po drugie "nadgraniczne" - czyli w niewielkiej odległości od granicy. O jakiej granicy tu mowa i z jakiego okresu historycznego? Brześć Litewski bardziej przynależny był do Wielkiego Księstwa Litewskiego, jak do Korony. Bardziej był miastem granicznym tego księstwa, ale też był miastem królewskim. Wiemy, że granica wschodnia Rzeczypospolitej na przestrzeni wieków przesuwała się wielokrotnie. A granica II Rzeczypospolitej na wschodzie przebiegała mniej więcej w granicy II rozbioru Polski przez carską Rosję.

    Zrozumiałym jest, że nikt nie pójdzie jak to "Krasnaja Armija" miała w zwyczaju na "urraa, wpieriod, w boj, za rodinu", ale będę upierał się przy swoim, że raczej nie o te miasta chodziło, chyba że Atraktor jest w posiadaniu jakiejś dodatkowej centurii, która rzucałaby więcej światła. Z samej "przepowiedni" nie wynika nic więcej co do lokalizacji. Zresztą najbliższe lata jak sądzę, ujawnią co to za miasta.

    Chociaż rysuje mi się w głowie jeszcze jedna możliwość, może na to wskazywać ta przepowiednia:

Przepowiednia;91,104 (czterowiersz)           

U wrót stolicy armia czerwonych pokonana,       
Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,           
zdobywają oba brzegi Dniepru,               
Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!

Atraktor  2013-06-11 17:20:31


    "Lechici ... zdobywają oba brzegi Dniepru", jeżeli spojrzymy na mapę to natarcie, manewr taktyczny czy oskrzydlający, który doprowadzi do odzyskania "dwóch byłych królewskich nadgranicznych miast Sarmatów" może być wyprowadzony wzdłuż biegu rzeki Dniepr, oczywiście nie przy samej rzece, ale gdzieś z linii Kowel - Korosteń. Czyli od południa w kierunku północy, a nie jak zakładał wcześniej Arteuza i ja na linii zachód-wschód od wschodniej aktualnej granicy Polski. I wtedy powstaje nam linia Brześć - Pińsk- Mozyrz - Homel, co ma trochę większy sens patrząc od strony militarnej na zagadnienie, bo mamy oparcie i zaplecze w "niedawno odzyskanej Galicji" oraz naszym nowym starym sąsiadem granicznym Rumunią. Wtedy Brześć zostaje wzięty w kleszcze. A przyglądając się dokładniej rzece Dniepr w okolicach Kijowa widzimy, że tworzy ogromne rozlewiska, które z są nieatrakcyjne z punku widzenia przeprawy, ataku ale są za to idealną naturalną przeszkodą na linii natarcia, ataku tu zakładam wojsk rosyjskich. Lepiej wykonać manewr oskrzydlający ponad rozlewiskami Dniepru, właśnie w kierunku miasta Homel. Bo bitwa ma odbyć się na przedpolach Kijowa, a dokładnie u wrót stolicy "U wrót stolicy armia czerwonych pokonana" i to właśnie Kijów leży w bramie Dniepru pomiędzy rozlewiskami.


Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)            Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)        Prophetie;28,92/sixieme ligue/;

Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów!        Inwazja Niedźwiedzia zjednoczy Atlantów,    Invasion de la terreur Baribali Atlantis !
Z ich poparciem przestraszeni Polacy,            z których poparciem wystraszeni Polacy,    Avec leur appui des Pôles effrayés,
pod skrzydłami zachodnich orłów,            pod skrzydłami ich pancernych orłów,        sous les ailes des aigles, Western
przekroczą wschodni Rubikon Scytii.            przekroczą wschodni Rubikon Scytii,        attignant orientale Rubikon,Scythie.
Galijskie ziemie z przed pierwszej wojny,        i wtedy galijskie ziemie powrócą na stałe    Les terres Gaulois d'avant la premiere guerre,
powrócą na stałe do kraju Sarmatów!                     do rosnącego w siłę kraju Sarmatów!    Retour a la terre des Sarmates!

Atraktor  2013-05-31 12:48:05                Atraktor  29 lis 2013, o 19:59            Atraktor  2013-05-31 12:48:05

a tu link http://koniecswiata.info/forum/post/12310/#p12310


    Nie jestem i nie byłem nigdy lingwistą, i tu będę bronił Norbertusa w tym sensie, że przy swoich interpretacjach rozpisywał poszczególne słowa i zwroty z j.francuskiego z ich znaczeniami, co pozwala samemu w lepszemu zrozumieniu opisywanego oryginalnego tekstu, skoro sam Atraktor przedstawia dwa różne tłumaczenia tej samej przepowiedni to wiadomym jest, że nie jest to prosta sztuka. Wiem że sens zachowany, ale jak wcześniej już pisaliśmy "diabeł tkwi w szczegółach".


Niestety, nie wyszło krótko ale i tak starałem się tylko to co trzeba, bo to forum o Nostradamusie, a nie o dyskusjach politycznych.

4,193

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeuszu ponownie ciekawy wpis!?

Na tym forum zajmuję się twórczością Michela Nostradamusa ze szczególnym naciskiem na jego przepowiednie.
Dlatego nie za bardzo chcę wchodzić w sprawy religijne a tym bardziej w politykę.

Mówiąc wprost bardzo nie podobają mi się Twoje porównania. Związku Sowieckiego do Unii Europejskiej… Jelcyna do Jean Claude Junckera… itd.

Jest to Twój sposób widzenia świata. Masz do niego swoje prawo. Szczególnie, że napisałeś:
„ A jeżeli mówimy o tej UE, że nie wiem o czym piszę. Sęk w tym, że wiem.”

A wiesz co podajesz jako alternatywę dla UE porównując ją z Związkiem Sowieckim!

Oczywiście masz też świadomość tego, że Ukraina jest najlepszym przykładem tego co mogło się wydarzyć z Polską jakby nie wybrała swojej ścieżki rozwoju związanej z UE i mimo wszystko z demokracją...

Krytykować może każdy ale w większości nie jest wstanie podać alternatywnych rozwiązań!

Dlatego nie będę zabierać Twojego czasu moimi odpowiedziami w tym temacie.


Poza tym, miłym z mojej strony -  jest jeszcze norbertuś – który jak sam pisał nie znał i nie zna języka francuskiego a co dopiero mówić o staroprowansalskim z czasów Nostradamusa.

Tłumacz google w niczym nie pomaga – ponieważ sam się również uczy od swoich użytkowników. Dlatego jak jego użytkownicy są głąbami nieznającymi tłumaczonego języka to tym bardziej nie jest to, to czego można by oczekiwać przy rzetelnym tłumaczeniu.

Dlatego nawet nie staraj się porównywać tłumaczeń Pana Atraktora do … sam wiesz kogo!

Jeszcze jedna sprawa – sam tylko piszesz o szczegółach – natomiast w swoich wpisach ich nie dostrzegasz. Dotyczy to granicy, naszej polskiej granicy… również aktualnej podczas tej wojny NATO- Rosja. 

Ale jak widać w Twoim wpisie to też masz swoje zdanie w tym temacie… Dlatego może spójrz na mapki, które zamieściłem przy moich wpisach z autorską interpretacja przepowiedni… Może one pomogą w tym temacie...

http://koniecswiata.info/forum/post/6825/#p6825

4,194

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeuszu jeszcze jeden mały drobiazg zostawiony przeze mnie na koniec!

Bardzo dobrze, że jak napisałeś korzystasz z różnych swoich źródeł. Piszesz, że je czytasz i potrafisz? - rozpoznać czyj jest to przekaz. Dlatego nie przeszkadza nawet sputnik w zrozumieniu sedna sprawy.

Jest to bardzo fajna sprawa – gdyby nie to co sam piszesz na forum. Dlatego merytoryka to jedno natomiast znajomość rzeczy to drugie.

Dlatego tak często piszę o oryginalnych źródłach!
Oczywiście każdy może mówić - pisać co chce, natomiast wiedza i tak zweryfikuje oryginały…

tezeusz 2019-01-07 01:06:20 napisał/a:

NoNiewiem bedzie raczej trudno dyskutować nad przepowiedniami, bardziej jestem skłonny do obserwacji i wyłapywania z natłoku informacji tych które wskazują, że coś zaczyna dziać się. Co do dalekiego wschodu i aktywności sejsmicznej to chyba jeszcze nie teraz, tam od wielu lat ta aktywność jest wysoka. Bardziej uwagę moją zwróciła informacja że we Włoszech coraz częściej dochodzi do aktywności wulkanów, które od lat były ciche i spokojne. A wiemy z opublikowanych już wcześniej przepowiedni, że we Włoszech ma wydarzyć się jakaś tragedia, prawdopodobnie związana z wybuchem wulkanu lub też silnym trzęsieniem ziemi.

Moogi 2019-01-07 18:45:50 napisał/a:

Ps. W sumie to nie wiem o którą przepowiednię chodziło w tym wpisie. Mogę prosić o szczegóły!

tezeusz 2019-01-12 00:30:09 napisał/a:

  Tutaj odgrzebany z archiwum, cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona. Opublikował go prawie na samym początku swojego pisania na forum Gazeta Prawna. Niestety nie posiadam daty publikacji. Zaczął pisać bodajże od 5 października 2009 roku.

"Z pewnością są to pesymistyczne wizje przyszłości, lecz przyglądając się na dzisiejsze postępowanie ludzkości, a wręcz jej zezwierzęcenie, może to stanowić bodziec do zastanowienia się nad swoimi poczynaniami i przyszłymi tego konsekwencjami.

KATAKLIZMY

Rzym się zatrzęsie i Loara,
Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr,
Wielki wstrząs nastąpi w maju,
W pobliżu Orgon szaleje wojna, w Rzymie widać wielkie nieszczęście,
Potem grad spadnie większy od jaja,
Pod koniec ery raka będzie susza,
Ryba w morzu i rzece się ugotuje,
Bezbronna i wyczerpana od żaru z nieba,
Ogień i trzęsienie ziemi, powódź i nieszczęśliwy koniec,

Największe nieszczęścia spadną na Rzym, czyli miasto z siedmioma wzgórzami, a także na całe państwo włoskie, począwszy od Sycylii (erupcja Etny), poprzez spalenie Watykanu, zniszczenie Colloseum w Rzymie i na serii nieszczęść na wybrzeżu liguryjskim skończywszy. Skala zniszczeń dosięgnie również Francji. Nostradamus jako datę trzęsienia ziemi przytacza maj. Natomiast okres suszy i nie dających się wytrzymać upałów jest często wspominany przez starotestamentowych proroków jeszcze w gorszym świetle niż ujął to Nostradamus."

Ja nie podejmuję się interpretacji tej przepowiedni. Jedyne co wiem na pewno to "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr" nie dotyczy roku 445 n.e gdy Koloseum zostało częściowo uszkodzone. https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloseum .


Ten mały drobiazg polega na tym, że Twój cytat nie jest z wpisu Pana Arteuzy Centuriona!

Jest to wpis jednego z gości na forum. Długi wpis a raczej cytat z jakiejś strony religijnej...

Napisał to: Gość 17 paź 2009, o 13:15

Oczywiście zamieszczone w nim fragmenty z różnych przepowiedni sklejone w niby pojedyncze są nieudolną manipulacją dla celów konkretnych wyznawców zapewne adwentystów mającą udowodnić ich przesłanie.

Ta przytoczona jest celową manipulacją składającą się w jednej części z klasycznej centurii oraz w drugiej z klasycznego omenu (zapowiedzi) z prognostyka.

Trochę szkoda było mi czasu na szukanie konkretnych oryginałów z których powstała ta efemeryda.
Ta celowa manipulacja znikłaby bardzo szybko gdyby nie to, że została skopiowana do pdf z wpisami Pana Arteuzy Centuriona.

Następne z tego wpisu są również połączeniem wyrwanych fragmentów z różnych źródeł i to z kiepskim tłumaczeniem. Ale jak można tak robić z Biblią to dlaczego przedstawiciele tego wyznania nie mieli by tego robić z przepowiedniami Nostradamusa…

Ale to nie moje sęki w tym temacie. Ja staram się mieć wiedzę a nie wątpliwości na dany temat.
To naprawdę pomaga! I nie tworzy jeszcze większej ilości pytań.

Na marginesie nie zwróciłeś Tezeuszu uwagi na to, że w twoim cytacie tej zmanipulowanej wierszowanki był zwrot : szaleje wojna… Czyli opisany jest tam już czas samej wojny oraz skutki użycia jakiejś może nieznanej broni...     

Zostawiając ten drobiazg, chciałbym jeszcze raz wrócić do trochę zapomnianego – również przez ten cytat – tematu kataklizmów naturalnych sprzed wybuch III wojny.

Kataklizmy naturalne spowodowane działalnością człowieka szeroko opisywał Michel Nostradamus w swoich przepowiedniach ale i pozostałej twórczości.

Jak zwykle to bywa, nie jest to opisane w jednym miejscu i przy jednym kraju. Dlatego należy to rozpoznać i połączyć w jeden w miarę zrozumiały przekaz. Wymaga to czasu i pracy. Dlatego na razie jeszcze tego nie robię.

Jest to bardzo ciekawy temat ale wymaga zrozumienia i wytrwałości ponieważ zapewne będziemy tego naocznymi świadkami – co nam może pomóc albo nie pomóc w przyszłości…

Dlatego Tezeuszu życzę Tobie mniej sęków i więcej rzetelnych informacji na przyszłość!
Na wiedzę i języki obce może jeszcze przyjdzie Twój czas…

Pozdrawiam

4,195

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi, my najwyraźniej nie rozumiemy się.

    Jak już wcześniej pisałem na tym forum że podchodzę z dużą rezerwą do wszelkiego rodzaju "sensacji" dotyczących jakichkolwiek "przepowiedni". Staram się twardo stąpać po ziemi, ale od momentu gdy temat "przepowiedni" lub nazwij jak tylko chcesz twórczość Nostradamusa dotyczącą III WŚ rozpoczął na forum https://www.gazetaprawna.pl Arteuza Centurion, po prostu zwróciło to moją uwagę na tyle, że zacząłem czytać z dużym zainteresowaniem.

    Widziałem już dużo wpisów różnego rodzaju "oszołomów", a także w życiu codziennym też nie brakuje "nawiedzonych", którzy głoszą jedyne i niepodważalne prawdy, a tak naprawdę bliżej im do oddziału zamkniętego, niż do wieszczów.

    Nidy wcześniej nic tak nie zajęło mojej uwagi w czasie wolnym, jak merytoryczne i interesujące wpisy Arteuzy Centuriona, Atraktora oraz Twoich interpretacji opublikowanych przez wcześniej wymienionych profesorów ( bo i Atraktor, i Arteuza Centurion posiadają te tytuły, przynajmniej tak wynika z ich wypowiedzi, a po sposobie publikacji i stylu wysławiania się myślę, że jest tak na pewno).

    Jak sam zauważyłeś mam już mocno ukształtowane poglądy, bo każdy z biegiem lat i nabytych doświadczeń takie posiada. Naprawdę daleki jestem od polityki, a tym bardziej religii. To że korzystam, z różnego rodzaju cytatów, no cóż tak mi jest lepiej wyrażać myśli.

    Co do źródeł, to jedynymi wiarygodnym opublikowanym "przepowiedniami" są te od Atraktora i Arteuzy. To co zdołałem zarchiwizować z poprzednich forów, na których Oni obaj pisali i tylko na tym opieram się, nie przepraszam opieram się również na tym, co Ty publikujesz.

    Co do porównań ZSRR kontra UE. Jak wcześniej napisałem jestem za zdrową konfederacją wolnych państw. To nie chodzi o ustrój, to nie chodzi o systemy, dokładnie chodzi o mechanizmy, jakie zaczynam od jakiegoś czasu dostrzegać w działaniach wszelkiego rodzaju wysokich urzędników UE oraz ich organów. Ryba zawsze psuje się od głowy. Niestety te mechanizmy już kiedyś widziałem. Gdy komuna upadała to Borys Jelcyn i tu chyba nikt nie zaprzeczy, lubił zaglądać do kieliszka, a po drugiej stronie szali wagi jest aktualnie nam "panujący" J.C. Junker i jego wieczne ataki rwy kulszowej. W Polsce przerabialiśmy też "hiszpankę", kontuzję goleni etc. etc. Ale nie miało być o polityce. Cel jaki mi przyświecał: to jest ten moment, gdy UE zaczyna dzielić się na UE dwóch prędkości, a jeszcze tego oficjalnie nie widać. To jest początek końca.

    Nie korzystam z żadnych forów religijnych, to po prostu nie dla mnie smile.


    Co do zamieszczonej "przepowiedni" była to odpowiedź na Twój post, sugestię abym takową zamieścił.

Dotyczy: "Rzym się zatrzęsie i Loara, Ziemia tak się zatrzęsie, że runie wielki teatr, .......". Cały cytat skopiowałem z mojego osobistego archiwum z forum GP. I tu przyznam Ci rację, po zweryfikowaniu przyznaję, że autorem jest użytkownik "Gość". 

    Tylko, że cały ten tekst "Gościa" ( z racji tego że wpis jest bardzo obszerny nie wkleję tu) zaakceptował sam Arteuza Centurion jako autentyczne centurie Nostradamusa.

    Tu odpowiedni cytat, również z mojego osobistego archiwum:

    "Na chwilę zajrzałem na stronę ,którą założyłem i zobaczyłem ,że znalazł się "Gość" bardzo dobrze poinformowany. Jego Przekaz jest bardzo dobry.

Cieszę się ,że Pan(i) mi pomaga bo materiał jest bardzo obszerny i oczywiście różnie - ale co najważniejsze na ogół w podstawowym zakresie zgodnie interpretowany. Przytoczył Pan(ni) sporo czterowierszy Nostradamusa z czego się też cieszę (chociaż łączonych i w/g mnie nie bardo trafnie), ale co mnie cieszy nie będę musiał ich powtórnie przytaczać. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ - również za Pana(i) opinie - chociaż oczywiście w szczegółach są nieco inne od moich."


    Co mogę dodać jeżeli chodzi o pomyłkę w określeniu autora wpisu, to jedynie to że "Gość" miał podobny sposób pisania jak Arteuza i to mnie zmyliło ( po prostu mam to w jednym pliku z tego forum tylko inaczej odznaczone), ale co do autentyczności wpisu to ja nie mam żadnych wątpliwości skoro sam Arteuza Centurion potwierdził, że jest to autentyczny tekst. Dlatego też znalazł się w moim archiwum.

    "...(chociaż łączonych i w/g mnie nie bardo trafnie)..." Co człowiek to opinia i interpretacja.


    Co do języków. Cóż, uczciwie? To nie chce mi się smile smile smile.


Pozdrawiam

4,196

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia;91,116(sześciowiersz);
Zaskoczony przez Akwilona Neptun,(Akwilon-północny wiatr , północ )
Na próżno będzie wyczekiwał ratunku,
Nagła zmiana klimatu szybko rozmrozi jeziora,
Po czym Wielka Powódż zaleje setki miast i osad,
Zaś po pierwszym uderzeniu nastąpi niebawem drugie,
Po którym dwa wielkie porty zachodniego morza spokoju,
Zniszczone zostaną w trakcie trzęsieniu niebotycznych gór!

Atak zimy w rejonie wielkich jezior w USA. To może być początek tej przepowiedni , choć oczywiście wcale nie musi tak być. Ale myślę, że warto obserwować bieg wydarzeń.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w … Id,2808568

"Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);
U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

Wyciekły taśmy z nagrań Jarosława Kaczyńskiego o budowie wieżowca partii PIS w Warszawie. Według mnie te taśmy niczego nie wnoszą , ale jest ich ponoć więcej ( mówi się o około 50 godzin nagrań ) , więc kto wie co jeszcze z tego wyniknie.  Wiem ,że zdrada , którą ma przeżyć „silny przywódca” powinna wynikać przede wszystkim w wyniku zdrady i poniżenia ze strony bliskich współpracowników. Jednak w tym wypadku mamy ponoć do czynienia z taśmami nagranymi przez kuzynostwo J.K , czyli przez całkiem bliską rodzinę. A to ciekawe

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2019-01-30 10:53:35)

4,197

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepraszam, ale nie wytrzymałem!
4Okobra49 napisał/a:

Wyciekły taśmy z nagrań Jarosława Kaczyńskiego o budowie wieżowca partii PIS w Warszawie. Według mnie te taśmy niczego nie wnoszą,...'

Nie o to chodzi co z tych taśm wynika i czy one coś wnoszą!
Tu chodzi o co innego drogi Panie!
Trzeba znać regulacje(przepisy) prawne, które dotyczą wszystkich; posłów, senatorów i radnych.
Otóż nie po to istnieją opłacane biura poselskie, senatorskie, a także radnych gdzie  zatrudniani są tam ludzie za państwowe lub samorządowe pieniądze, aby jakiekolwiek sprawy dotyczące interwencji,czy różnorakiej pomocy w tym także skarg dotyczycych różnych spraw, w tym  związanych z biznesem przeróżnych firm-np deweloperskich-były załatwiane nieformalnie, czyli potajemnie i pokątnie - w efekcie niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa!Niewolno bowiem tego robić poza przeznaczonymi do tego biurami np poselskimi to znaczy np; na cmentarzach,w restauracjach, w domach prywatnych, zakładach pracy, szkołach i w różnych innych wymyślnych miejscach jak też w siedzibach partyjnych czy mieszkaniach prywatnych.
Tak robili przecież posłowie wielu partii również opozycyjnych, a teraz zrobił to Kaczyński, który powinien dobrze znać przepisy dotyczące jego jako wieloletniego posła i je obowiązkowo przestrzegać.To,że on jest prezesem partii nie ma żadnego znaczenia  jak i to ,że uczestnikiem tej rozmowy był członek jego rodziny.Przepisy są bowiem przepisami.Kaczyński sładał przysięgę jak każdy poseł.Rozmowy powinny być prowadzone w jego biurze poselskim.Ten austriacki biznesmen powinien zgłosić się do biura i wypełnić wniosek podając temat rozmowy. oraz poczekać na odpowiedź biura o ewentualnej odmowie spotkania, lub terminie spotkania,jeżeli poseł po konsultacji z prawnikiem biura wyrazi na nią zgodę.Jeżeli spotkanie by się odbyło to powinien być spisany protokół z tego spotkania.Kancelaria sejmu,senatu, czy rad samorządowych od czasu do czasu(są różne terminy)ma obowiązek kontrolowania tych biur i protokołów w zakresie spotkań posłów,senatorów i radnych z wyborcami i innymi osobami składającymi różne skargi.Kaczyński mało tego,że rozmawiał poza swoim biurem - tak jak np jeden z poslów PO na cmentarzu- to jeszcze do tego nie skierował interesanta-biznesmena w tej sprawie do zarządu spółki "SREBRNA".Za to co zrobił spółka powinna go(Kaczyński nie jest w zarządzie tej spółki, bo jako poseł nie może w nim zasiadać) oskarżyć o działanie na szkodę spółki, ponieważ tylko zarząd upoważniony jest do tego typu rozmów!J Kaczyński rozmawiał też o kredycie z Pekao, o KNF - e itd czego też mu nie było wolno robić.
To jest ewidentna korupcja i to nie tylko polityczna. Powoływanie się na wpływy w tych instytucjach w których zasiadają jego partyjni towarzysze jest karalne w świetle kodeksu postępowania karnego i samego kodeku karnego.
Tak więc tu w ogóle nie chodzi o to jaka była ta tajna pozaprawna rozmowa w siedzibie PIS na Nowogrodzkiej i czy tam przeklinano, czy nie i czy Kaczyński rządał jakiś faktur, czy chciał zapłacić,czy nie, itp itd
Taka rozmowa powinna się odbyć w biurze poselskim Kaczyńskiego i być zaprotokułowana do wglądu kancelarii Sejmu.
Niestety, ale znajomość choćby zasadniczych podstaw prawnych to "bolączka" u większości ludzi i dlatego dają sobą tak łatwo manipulować nie tylko przez partie polityczne, ale i różne media zgodnie z zasadą, którą wypowiedział obecny prezes TVP Jacek Kurski cyt"ciemny lud wszystko kupi".
Biura poselskie,senatorskie,radnych itp istnieją w wielu demokratycznych państwach zachodnich.Gdyby to miało miejsce(tzw:taśmy Kaczyńskiego) w USA,Kanadzie,Wielkiej Brytanii,Francji iwielu innych demokratycznych państwach Kaczyński byłby już jako polityk skończony,a niezależny prokurator by się nim natychmiast zajął.

Jeszcze raz powtarzam;
Nie wolno było Kaczyńskiemu rozmawiać z interesantem-biznesmenem po ;
1.poza biurem poselskim,
i po;
2.w imieniu spółki "SREBRNA" z powoływaniem się na urzędników państwowych w tym m.innymi prezesa Pekao SA.

Jak mi czas pozwala to czasami zaglądam na to forum i czytając ten tekst zwróciłem uwagę właśnie na ten NAIWNY(za przeproszeniem autora) akapit i nie mogłem nie zareagować na tak nieprofesjonalny prawnie wpis.

Zawsze o tym pisałem i przypominałem,że człowiek naprawdę jest wtedy wolny kiedy niezależnie od swoich poglądów politycznych, czy religijnych myśli samodzielnie, że potrafi wyciągać racjonalne odpowiednie i dobrze przemyślane wnioski z tego co go otacza i się wokół niego dzieje-również w sprawach bieżącej polityki.
Wszyscy nasi reprezentaci-niezależnie od tego z jakiego stronnictwa politycznego się wywodzą-czyli;senatorowie, posłowie i radni powinni działać w ramach obowiązującego ich prawa bo na nie składali przysięgę przed rozpoczęciem swoich zaszczytnych,publicznych funkcji.
   


Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-01-30 17:16:31)

4,198

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rabo! To nie tak!

To co poleciłem do lektury to są wpisy Arteuzy Centuriona, które były publikowane na forum gazety prawnej. Po raz pierwszy na forum internetowym odezwał się wiekowy profesor który od wielu lat zajmował się twórczością Nostradamusa. Jak do tamtej pory nikt w polskim internecie nie opublikował tak szerokiego materiału. Jak pewnie wiesz w czasach komuny obowiązywała cenzura. Dlatego większość tego co było nie na rękę władzy nie było publikowane. Dlatego też nie było również profesjonalnych książek na ten temat. Dopiero później bardzo wolno pojawiały się książki które były już nieaktualne. Specjaliści cały czas jednak pracowali nad tłumaczeniami. Natomiast to co było wcześniej dostępne to były przede wszystkim centurie i zapowiedzi (omeny) bardzo trudne do tłumaczenia i mało zrozumiałe. Do ich odczytania potrzebny był klucz w postaci mało znanych almanachów Nostradamusa. Arteuza Centurion korzystał z takiego, który rozwijał wspomniane klasyczne zapowiedzi/omeny. Ale nie tylko. Jak wspomniałem zajmował się tym tematem od wielu lat. Pisał też że chce wydać na ten temat książkę – nie ma jej jak do tej pory. To co było zapisane na forum gazety prawnej było na żywo pisane w 2009 roku. Dlatego znaleźli się durnie którzy przeszkadzali w pisaniu Arteuzie. Przez ten hejt chciał On nawet porzucić swoje pisanie. Jednak w bardzo dużym skrócie dokończył to co pisał. Jego wpisy były i są nadal kultowe. Dlatego zrobiono z nich pdf. Problem zaczął się wtedy gdy forum na którym pisał opanowali antysemici i rasiści którym potrzebne były tylko wejścia na stronę do ich celów – dlatego hejtowali wszystkich zainteresowanych tym tematem. Doprowadzili też do całkowitego zamknięcia forum na którym pisał Arteuza ale i oni. Teraz są tu na dole forum z swoim chamskim przekazem… Niestety. Po zamknięciu forum prawnej nastąpił wysyp pdf z tekstami Arteuzy Centuriona. Niestety część z nich jest zmanipulowana przez wyznawców różnych religii. Ale i przez nie za bardzo rozgarniętych kopiujących wszystko bez myślenia. Dlatego też i ta kopia która dotarła do ciebie. Ja znam tamte wpisy już długo, dlatego nie sprawdzałem tej kopi i podałem link do pierwszej z rzędu. Sorry. Napisałem również ze to nie zwalnia ciebie z myślenia co publikujesz. Nie zawsze mam czas to sprawdzać. Poza wpisami Arteuzy Centuriona – Kiedy wybuchnie III wojna światowa! Są jeszcze wpisy Atraktora które na forach są od 2013 roku. Są one bardzo dobre i rozwijają to co pisał Arteuza. Jest ich dużo więcej. Atraktor korzystał przede wszystkim z almanachu który rozwijał klasyczne centurie. Dopiero całość materiału daje pełny obraz tego co było opisane. Dwóch autorów – prekursorów internetowych – zostawiło dużo materiału. Moogi zbiera i segreguje to na tym forum. Jednak ważną sprawą dla ciebie jest to że wszyscy pisali przede wszystkim o XXI wieku i III wojnie światowej. Dlatego jest tak mało informacji o dalszych wiekach. Jednak są i trzeba je dobrze wykorzystać. Szczególnie że Atraktor nadal od czasu do czasu pisze swoje nowe wpisy na tym forum. Jak się nauczysz o co chodzi z twórczością Nostradamusa to będziesz mógł zdać swoje pytanie również Atraktorowi lub prędzej Moogiemu. Jednak jak do tej pory to lepiej tego nie rób ponieważ po takim wpisie jaki został usunięty – nikt poważny nie będzie z tobą rozmawiał. Ale nadal liczę że się wciągniesz w Nostradamusa – dlatego jeszcze od czasu do czasu coś podpowiadam. W sumie pracuj nad tym i nie przejmuj się też za bardzo ponieważ wpadki trafiają się też innym – ostatnio Moogi pokazał Tezeuszowi jego błędy – poczytaj ich rozmowę. Kończę ten za długi wpis. Mam nadzieję ze nie zmarnujesz mojej pomocy dla ciebie. Pozdrawiam

4,199

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Panie Atraktor !

        Dziękuję za Pana wpis odnośnie prawa i etyki jakimi powinni posługiwać się senatorowie , posłowie i radni. Przeczytałem go z zainteresowaniem , choć muszę przyznać , że bardziej interesują mnie Pana merytoryczne wpisy odnośnie twórczości M.Nostradamusa.
        Myślę ,że w Polsce mamy wiele przypadków zachowań typu „misiewicze” , bądź też posłów , którzy w bagażnikach wwożą nielegalnie postronne osoby na teren sejmu. Sądzę więc ,że standardy i zachowania senatorów , posłów , radnych czy innych grup społecznych , powinny być odpowiednie po każdej stronie sceny politycznej i w każdej grupie społecznej w Polsce.
        Co do sprawy osoby J.K. , to z tego co zdążyłem się zorientować , zostało już złożone przez opozycję do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła. Nie czuję się kompetentny , aby rozstrzygać o jego winie bądź jej braku. W demokratycznym państwie-jakim jest Polska-  takie sprawy są orzekane przez odpowiednie , powołane do tego organy , którymi są prokuratura czy też sądy. Jeśli ktoś czuje się bardziej odpowiedni do wydawania takich wyroków , to proszę bardzo-jego sprawa. Ja- jeszcze raz podkreślam-w tej konkretnie sprawie , kompetentny się nie czuję i poczekam spokojnie na wyroki powołanych do tego organów.
        Mój wpis odnośnie afery taśmowej osoby J.K. był w całości napisany w odniesieniu – tylko i wyłącznie- do przytoczonej przeze mnie PRZEPOWIEDNI. Był on wolny od jakichkolwiek podtekstów i uwarunkowań prawnych , politycznych , czy też moralnych. O nich- jak wspomniałem wyżej – nie mnie rozsądzać. Starałem się skupić na PRZEPOWIEDNI i FAKTACH. Faktem jest więc to , że tematem afery taśmowej osoby J.K. jest ewentualna budowa wieżowca . Temat budowy wieżowca nie jest przedmiotem tej przepowiedni- jest więc dla mnie nieistotny. Przyjmując jednak za domniemanie , że wspomniana PRZEPOWIEDNIA może , (choć nie musi ) dotyczyć osoby J.K. , istotny jest fakt , że prawdopodobnie zapis tej rozmowy i jej ujawnienie , zostało dokonane przez osoby spokrewnione z osobą J.K . PRZEPOWIEDNIA mówi że „po utracie bliskich , zostanie przez nich zdradzony i poniżony” . Chciałem zwrócić więc tylko uwagę na FAKT , ze afera ta może dotyczyć tej właśnie PRZEPOWIEDNI i jej wypełnienia.

4,200

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Panie 40kobra49!

Cyt: Mój wpis odnośnie afery taśmowej osoby J.K. był w całości napisany w odniesieniu – tylko i wyłącznie- do przytoczonej przeze mnie PRZEPOWIEDNI.
I tak Pana tekst odczytałem-czyli prawidłowo-więc gdyby w nim nie zawarł Pan swojej oceny -akapitu  cyt:Według mnie te taśmy niczego nie wnoszą,...to w ogóle bym na Pana tekst nie zareagował.
Może jednak dobrze Pan zrobił, że tę swoją powyższą ocenę o "taśmach Kaczyńskiego" wyraził(dziękuję Panu za nią), bo pozwoliło mi to pokazać na tym forum wielu jego użytkownikom jak różne media i różni politycy oszukują społeczeństwo i nim manipulują.
Jak Pan zauważył w mediach politycy i dziennikarze różnych opcji mówią zasadniczo o tym co Kaczyński mówił, lub czego nie mówił dyskutując z austriackim biznesmenem.
Rzadko jednak jakiś poltyk, czy dziennikarz napomyka o tym,o czym napisałem w poprzednim tekście.
Otóż nie mówią oni(senatorowie,posłowie i radni wszystkich opcji) o tym czego nie przestrzegają i to w sposób nagminny.
A mianowicie spotkań i rozmów z interesantami tylko w przystosowanych i opłacanych przez państwo, lub samorządy w specjalnie do tego i technicznie i kadrowo przystosowanych biurach.
Dlaczego?
Bo zamiast w przeznaczonych do takich spotkań biurach senatorskich,poselskich, czy radnych w towarzystwie osób trzecich np; protokulanta i często też prawnika gdzie wszystkie rozmowy są protokułowane trzeba uważać co się mówi, jak się mówi i oczym się mówi!

Więc politycy -jak to wynika z wielu afer spotykają się w tzw: "cztery oczy",lub w gronie zaufanych osób na ;cmentarzach,w restaracjach przy ośmiorniczkach,w kontrolowanych przez siebie lokalach partyjnych, w mieszkaniach prywatnych,na działkach itd i czasami są tam na ich nieszczęście nagrywani.
Dlaczego to robią?
Bo po co ich elektoraty mają wiedzieć co oni tam załatwiają i dla kogo.Oczywiście nie generalizuje, bo nie wszyscy politycy tacy są ,ale ręczę , że tych naprawdę uczciwych jest zdecydowana mniejszość.
W każdej partii politycznej jak w każdej rodzinie są różni ludzie i trzeba o tym pamiętać.
Uczciwym politykiem może być zarówno ten o prawicowych,centrowych, czy lewicowych poglądach, a nieuczciwym też o prawicowych,centrowych, czy lewicowych poglądach.
Zapewniam,że poglądy polityczne i ideologiczne nie są wykładnikiem uczciwości człowieka.

Wracając do Pana interpretacji wskazanych przepowiedni twierdzę,że mogą być one poprawne, ale- tak jak już nie raz podkreślałem, a także Arteuza Centurion i Moogi -który w/g mnie pisze bardzo dobre merytoryczne teksty to należy też zawsze pamiętać, że wiele centurii i przepowiedni(prophetie)M Nostradamusa jest tzw proroctwami JANUSOWYMI co oznacza,że mogą one dotyczyć nie jednego, a np dwoch i więcej wydarzeń historycznych i to w różnych wiekach i latach.Pamiętajmy bowiem,że M Nostradamus rzadko podawał jakieś konkretne daty opisywanych i mających nastąpić w/g niego w przyszłości różnych zdarzeń.
Dlatego więc ich odczytywanie nie jest łatwe.Wielu naprawdę dobrze obeznanych z twórczością M Nostradamusa badaczy jego przepowiedni popełniło już nie raz różne błędy w swoich interpretacjach, choć  zdarzały się już i te trafione w całości, lub części.
Obecnie chyba widać już,że Unia Europejska, a niebawem i NATO przestaną w ogóle istnieć- to tylko w/g mnie kwestia czasu.Stany Zjednoczone nie są już pierwszą gospodarką świata, bo wyprzedziły je komunistyczne Chiny.Trzecią gospodarką świata są Indie,których potencjał gospodarczy stanowi połowę amerykańskiego.Niedługo już(za kilka lat)Iran i Turcja będą miały większą gospodarkę niż Wielka Brytania i Francja, a potencjał gospodarczy Brazyli i Indonezji zbliża się do potencjału Rosji.
Takich przykładów jest wiele.
Świat XXI wieku to nie jest świat XX wieku.
USA i Europa tracą ciągle siły i znaczenie.

III Wojna Światowa zbliża się nieuchronnie i będzie to taki "catarsis", czyli "oczyszczenie świata".
Ale zanim ta 27 letnia wojna wybuchnie to czeka nas jeszcze wiele krwawych lokalnych wojen i wojenek,rewolucji,rewolt i buntów,a także różnych katastrof naturalnych też w części wywołanych przez samych ludzi.Superterroryzm i następne fale migracji też będą miały miejsce przed tym największym-jak pisze M Nostradamus-konfliktem zbrojnym obejmującym praktycznie cały świat.
Jak już pisałem ostatnio,to co rok , aż do samej wojny będzie na świecie w tym oczywście i w Polsce coraz gorzej, a nie lepiej.

NIESTETY!

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-01-31 21:00:39)