4,661

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

… Jak jest tak dobrze...to może gromadzić żywność… na te przyszłe, opisane przez Nostradamusa czasy...

Tworzymy magazyny żywności cz.1 
https://www.youtube.com/watch?v=SD5u24iCyZA

Tworzymy magazyny żywności cz 2
https://www.youtube.com/watch?v=jJ1UTm86QIk

4,662

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze.

Czy Nostradamus pisal cos na temat jakiejs epidemii przed III WS?

4,663

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
 
https://theyflyblog.com/new-prophecies- … 018/01/05/

To moim zdaniem jest ciekawe

4,664

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mam jeszcze to jest tłumaczenie na Polski

https://theyflyblog.com/real-news-from- … 017/03/09/

Są też proroctwa Henoha z Plejar  trochę nawet podobne do Proroctw Nostradamusa

4,665

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,38 … orium.html

4,666

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5

Nie ma w tym linku tlumaczenia na polski.

4,667

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Do jhn.

U mnie jest. Poczekaj parę sekund,jak wejdziesz na te stronę,  porusz myszka na dół i do góry i powinien się pojawić paseczek na dole z J. Angielskim i Polskim.Tak jest u mnie.

4,668

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tu  mam o tym koronowirusie to od Billego  Meiera i Plejaran.
Na tej stronie jest tłumaczenie na Polski.


https://theyflyblog.com/2020/02/25/hars … -pandemic/

4,669

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jak emocje opadły na forum, to może teraz ja tongue.



Przepowiednia;199,109

Długie panowanie Elżbiety sprawi-
że leniwy Morski Lew osłabnie,
W 21' wyjdzie ze skłóconej Unii,
Co doprowadzi go do ciężkiej choroby...
Aż w końcu po trzech latach,
Nienawistny Charlie deportuje tysiące obcych!


Przepowiednia;117,156

"Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-
co wywoła wielkie wzburzenie,
Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się nie mile widziani,
Przed trzecią Brytania wycofa się z Europy... "



Zestawiłem te dwie przepowiednie dlatego, że:

Jest rok 2020

Gdzieś tam w tle USA nakładają sankcje na firmy realizujące Nord Stream 2

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedżwież przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!


ale ja nie o tym.


Wielka Brytania wychodzi z UE. Teraz mamy okres przejściowy do końca br. Domniemuję, że negocjacje dot. dalszego funkcjonowania handlu usług, przepływu ludności itd, itp. zakończa się niekorzystnie dla Wielkiej Brytanii, gdyż:

"W 21' wyjdzie ze skłóconej Unii,
Co doprowadzi go do ciężkiej choroby..."

i tu, to co jakoś zwróciło moją uwagę.

"Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się nie mile widziani,"

gdyż:

"Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-
co wywoła wielkie wzburzenie,

a wtedy:

"Nienawistny Charlie deportuje tysiące obcych!"

Mój dopisek. Jakby nie patrzeć to Polacy nie są Anglikami i w ich mentalności są "obcymi" na ich ziemi.

Czy te dwie zacytowane przepowiednie mogą się ze sobą łączyć? Jak bliżej przyjrzeć się tematowi wojny na Ukrainie, to jakoś dziwnym trafem tzw "Zachód" będzie reprezentowany przez Anglię i USA, a brudną robotę na ziemi wykonają kraje graniczące bezpośrednio z Ukrainą. Przepraszam zapomniałem napisać Anglicy, którzy raczej w chwili obecnej są państwem, którym USA wysługuje się w każdej możliwej wojnie "o pokój" smile. Jakoś nie ma mowy tam o Francji i np. Niemczech, ale patrząc realnie na interesy, jakimi są powiązane oba wymienione kraje z Kremlem, to raczej nie powinno dziwić.

Dlaczego akurat tak zestawiłem te przepowiednie?

No cóż, myślę, ze dni, miesiące, no może rok, dwa "Baćki" na Białorusi są już policzone. A Putin MUSI zrobić coś przed 2024 rokiem, aby dalej móc zarządzać swoim mafijno KGBowskim państwem.

tu link do dość ciekawego artykułu 

https://kresy24.pl/ekspert-lukaszenka-m … eczenstwo/

Mam nadzieję, że nie musze cytować po raz wtóry Omenu23, który o tym mówi, a zresztą zacytuję:

Omen 23

Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys -
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego...
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców....
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!


I dlatego właśnie tak sobie myślę, że 2021 wyjście z Unii bez "przywilejów" Wielkiej Brytanii,  3 lata "choroby" w trakcie której nastąpi konflikt na Ukrainie co między innymi doprowadzi do napięć wewnątrz UE, bo jak to było przy II WŚ?
Oczywiście w wielkim uproszczeniu: musimy walczyć w nie naszej wojnie, bo Polacy ją wywołali, a mogli dac Adolfowi korytarz etc. etc.

więc 2021 dodać 3 lata daje nam 2024.


Czasem może trzeba spojrzeć na te teksty wprost. A może i wprost, i szukać drugiego, i trzeciego dna.

Nie wiem czy tak to będzie, czy też nie będzie. Jak zwykle czas na pewno zweryfikuje, to co napisałem. W chwili obecnej nie potrafię bardziej skonkretyzować tego. co gdzieś tam zaczyna mi krystalizować się w głowie.

I Panowie, może wróćmy do dyskusji o tym, co jest tu najważniejsze.

4,670

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wojna na ukrainie wbije noz w plecy europie.......ta bratobojcza europejska wojna wyniszczy nasz kontynent nie tylko militarnie ale i jednosciowo.......ta slabosc zas bedzie zaproszeniem dla chin i panstwa islamskiego do podboju o ktorym marza juz od wielu lat....... nikt z uczestnikow tej wojny nie bedzie wygranym usa rewolucja anglia izolacja polska i rumunia wykluczenie ukraina utrata niezaleznosci........ oczywiscie dla zachodniej europy  ta wojna i wszystko co sie zdarzy po niej bedzie nie do przyjecia a my zostaniemy niechcianym izolowanym i  odrzucenym panstwem   dlatego general dyktator nie tyle bedzie chcial co bedzie musial szukac ratunku i wsparcia pod skrzydlami panstwa islamskiego co jak wiemy okaze sie byc zbawienne dla przyszlosci naszego panstwa

4,671

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

I Panowie, może wróćmy do dyskusji o tym, co jest tu najważniejsze.

Tezeuszu! Czy mógłbyś sprecyzować swoją wypowiedz. Co jest tu najważniejsze!

4,672

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż, postaram się jak najprościej.

    Zamiast kłocić się pomiędzy sobą, to może byśmy zaczęli obserwować świat wokół nas. Porównujmy to co zostało już opublikowane, a tym co dzieje się na świecie. Jeżeli centurie są prawdziwe, to obronią się same bez względu na to, co my sami chcielibyśmy w nich widzieć. Jak sądzę, każdy z forumowiczów przyjmuje "na wiarę" ich autentyczność, bo po co by tu "marnował" czas.
    Rozumiem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wszystko negował, albo pisał brednie, ale zawsze można go ignorować, jeżeli taka osoba komuś nie pasuje.

To tyle i pozdrawiam wszystkich.

4,673

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz

Dokladnie tak samo mysle.

Zadalem pytanie o epidemie u Nostradamusa, bo nic sobie nie przypominam, czy cokolwiek wspominal o tym Atraktor.

4,674

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Epidemia koronawirusa obejmuje caly swiat.

Dziwnym jest, ze nikt z jasnowidzow nie napisal nic na ten temat.

4,675

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jhn napisał/a:

Epidemia koronawirusa obejmuje caly swiat.

Dziwnym jest, ze nikt z jasnowidzow nie napisal nic na ten temat.

Wiele na ten temat pisaliśmy i Arteuza Centurion i ja tylko trzeba trochę wysiłku żeby znaleźć te wypowiedzi, czyli po prostu samemu poszukać, a nie oczekiwać, że zrobią to inni.
Oto fnp fragment mojej wypowiedzi z tego forum(nie mówiąc o innych) ze strony 172.
Cytuję;
"WTEDY TO DOPIERO NASTĄPIĄ ZBROJNE BUNTY LUDNOŚCI MUZUŁMAŃSKIEJ W EUROPIE W SUKURS KTÓRYM WYRUSZĄ CORAZ TO BARDZIEJ LICZNIE PODĄŻAJĄCE NA ICH WEZWANIE-PROŚBĘ ARMIE KALIFATU WIELKIEGO TALIBANU.
KOLOROWE TURBANY WYZNAWCÓW ISLAMU ZASIEJĄ NA NASZYM KONTYNENCIE POWSZECHNY ZAMĘT I STRACH:ŚMIERĆ,GŁÓD,PRZERÓŻNE Z PREMEDYTACJĄ ROZPOWSZECHNIANE CHOROBY I NIEWOLA BĘDĄ Z CZASEM TOWARZYSZYŁY EUROPEJCZYKOM W ICH ŻYCIU NA CO DZIEŃ!
TE NIENAWISTNE ARMIE MŚCICIELI[SZAHIDÓW] NIE BĘDĄ ZNAŁY LITOŚCI!
HASŁEM III WOJNY ŚWIATOWEJ BĘDZIE NAJPIERW CHĘĆ "UDZIELENIA POMOCY" BIEDNYM POBRATYMCOM-WYZNAWCOM MAHOMETA PRZED WIELOLETNIMI "PRZEŚLADOWANIAMI CHRZEŚCIJAŃSKICH GIAURÓW",A PÓŹNIEJ JEJ CELEM BĘDZIE NAWRÓCENIE CAŁEJ LUDZKOŚCI PLANETY ZIEMI NA JEDYNIE PRAWDZIWĄ I SŁUSZNĄ RELIGIĘ- I S L A M !!!"
Takich wypowiedzi, a także przepowiedni mówiących o tym, że przed wybuchem III wojny światowej będzie wiele różnych tragicznych zdarzeń jest wiele.
Straszne choroby, huragany, susze, powodzie, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, powszechny głód spowodują nie wielotysięczne, a wielomilionowe ofiary i to jeszcze przed wybuchem tej strasznej 27 letniej apokaliptycznej wojny.Po koronawirusie nastąpią jeszcze poważniejsze straszliwe choroby i to nieuleczalne i będą zbierały ogromne ludzkie żniwo.

Świat się już zmienia i za parę lat i to jeszcze przed III wojną światową zmieni się do niepoznania.Upadnie UE i NATO.Wszystkie państwa (jak pisze Nostradamus) zamkną się w swoich klatkach, czyli granicach ze strachu przed uchodźcami i strasznymi chorobami, aż w końcu wybuchnie szereg zbrojnych konfliktów granicznych również w Europie.Powoli nadchodzą bardzo ciężkie czasy.

ps;
Jeśli chodzi o Italię (czyli Włochy) to M Nostradamus napisał, że przed wybuchem III wojny Światowej ten kraj spotkają trzy wielkie nieszczęścia, które wymieniam w/g kolejności wydarzeń;
1.Straszliwa zakaźna choroba (czy to jest właśnie obecny koronawirus tego nie wiem), ale ma pochłonąć wiele ofiar,
2.Wybuchy wulkanów(Wezuwiusz, Etna, Stromboli) i związane z nimi wielkie trzęsienia ziemi, które spowodują zatrucie powietrza oraz tsunami i powodzie.One mają równie pochłonąć wiele ofiar,
3.Rewolucja i wojna domowa, która praktycznie zniszczy w tym kraju kościół rzymskokatolicki, a z papieża zrobi(jak napisał M Nostradamus)więźnia Watykanu.

Tak więc praktycznie cała osłabiona i osamotniona Europa( w USA będzie w tym czasie trwała straszna krwawa wojna domowa) oczywiście włącznie z Włochami będzie musiała przeciwstawić się wielomilionowym, uzbrojonym po zęby dzięki broni nuklearnej zdobytej na Pakistanie i petrodolarom ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu itd kolorowym turbanom Imperium Muzułmańskiego Wielkiego Kalifatu Uczniów Islamu, czyli Talibanu, bo talib w języku arabskim oznacza ucznia, o czym też i ja i Arteuza Centurion żeśmy niejednokrotnie pisali.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-08 21:33:15)

4,676

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.


Oto słynna centuria M Nostradamusa przetłumaczona przez Arteuzę Centuriona;

Persage II 46.3

Po wielkich trudach ludzkości nadejdzie większy
Wielki sprawca odmieni wieki
Deszcz,krew,mleko,głód,żelazo i zaraza
Ogień widziany na niebie,pędząca długa iskra

Jest to tak zwany czterowiersz janusowy mówiący o czterech światowych wydarzeniach, które mają nastąpić w XXI wieku w odniesieniu do wieku XX.
Dlaczego tak sądzimy?
Bo dochodzimy do takiego wniosku porównując tę centurię do innych; centurii, przepowiedni i proroctw wizjonera wszechczasów, które bardziej szczegółowo opisują wymienione w niej wydarzenia.
Nie mam czasu na szczegółowe udowadnianie na forum tej ogólnie przyjętej przez wielu badaczy hipotezy, ale reasumując rozłożę ten czterowiersz na oddzielne cztery wiersze i każdy z nich omówię oddzielnie.

1 Wydarzenie;
"Po wielkich trudach ludzkości nadejdzie większy"

Wielkie trudy to wiek XX i jego konsekwencje, czyli wielkie zniszczenia, zbrodnie,głód itd spowodowane(choć nie tylko)  przez I i II wojną światową, oraz rządy dwóch totalitarnych ustrojów głównie reprezentowanych przez dwa najpotężniejsze to jest; hitlerowski nazizm(ogólnie faszyzm), który był oparty tak jak w państwach demokratycznych głównie na prywatnej własności środków produkcji, oraz stalinowski bolszewizm(ogólnie komunizm),który był oparty głównie na państwowych środkach produkcji, a także nowych dyktatur o naturze teokratycznym, czyli religijnym, które istnieją już np w Iranie, Arabii Saudyjskiej i w innych krajach muzułmańskich.Taki teokratyczny ustrój zapanuje też w nowo powstałym:Kalifacie Wielkiego Talibanu i Zjednoczonym Sułtanacie Indonezji i Malajów czyli w państwach islamskich,które wywołają III Wojnę Światową.W końcowym okresie tej wojny państwami teokratycznymi religijnymi będą chrześcijańska(nowa religia)Francja Henryka Szczęśliwego i m.innymi nowo powstałe po Lechistanie(Polska) państwo;Zjednoczone Królestwo Polskie i Dwunastu Narodów.
Te ostatnie teokracje są jednak omówione w innych(nie tej) centuriach, przepowiedniach i proroctwach M Nostradamusa.

Po tych trudach nadejdą jeszcze większe trudy, ale już w wieku XXI.
Jakie to trudy?
Takie same jak w XX wieku, ale jeszcze większe i bardziej bezwzględne, czyli nastąpią nowe dyktatury w wielu państwach i to znowu o rodowodzie faszystowsko-nazistowskim, a w innych państwach znowu o rodowodzie bolszewicko-komunistycznym, a także religijno teokratycznym, głównie muzułmańskim.
I z tym mamy właśnie już do czynienia w niektórych państwach świata.Nie będę tu ich wymieniał, bo wymieniłem je już powyżej, ale zapewne następne dyktatury w innych obecnie demokratycznych państwach dopiero powstaną co wnioskujemy z innych przepowiedni mistrza z Salon.
Tym jeszcze większym trudem i o wiele dłużej trwającym będzie III Wojna światowa jak wynika to z następnych wierszy tej centurii- choć nie tylko.

Po omówieniu pierwszego wiersza przystępujemy do omówienia drugiego.

2 Wydarzenie;
"Wielki sprawca odmieni wieki"

Z tego wiersza na "pierwszy rzut oka": możemy wnioskować, że będzie to jeden jakiś nieznany nam bliżej sprawca, ale po przeczytaniu trzeciego wiersza okazuje się, że myśleliśmy pochopnie i błędnie.
Okazuje się, że jest to opis ogólny sprawcy, czyli jednego sprawcy zwanym w domyślę "wielkim nowym nieszczęściem", które ma spotkać ludzkość.
Przechodzimy więc szybko do trzeciego wiersza centurii, aby dowiedzieć się więcej o tym sprawcy zwanym nieszczęściem.

3 Wydarzenie, a właściwie wiele jego składników już przez autora uszczegółowionych; "Deszcz,krew,mleko,głód,żelazo i zaraza"

Po przeczytaniu tego wiersza dowiadujemy się, że ten jeden sprawca nazywany w domyśle"wielkim nieszczęściem" dzieli się na wielu różnych sprawców.
A więc;

"Deszcz"-niewątpliwie chodzi tu nie tylko o opady atmosferyczne, ale i o wielkie powodzie,  bo w języku staroprowansalskim deszcz i wielka powódź to wyrażenie określane było tym samym
słowem, a nawet pisownią.W naszym języku też występują podobne analogie językowe.

"Krew"- chodzi tu niewątpliwie o wszelkie rewolucje, pucze, bunty i ograniczone do jakiegoś terytorium regionalne zawieruchy wojenne z czym mamy zresztą już od wielu lat do czynienia.

"Mleko"- niewątpliwie chodzi tu o białaczkę(mleczna krew) która będzie skutkiem różnych awarii reaktorów atomowych w elektrowniach, na okrętach itp.

"Głód"-to wynik upadku gospodarki światowej,zmian klimatu,rewolucji, wojen, katastrof naturalnych w tym tych spowodowanych przemysłową szkodliwą dla natury działalnością człowieka.

"Żelazo"- to wszelkiego typu najnowsze i okrutne uzbrojenie wojskowe.
Za czasów M Nostradamusa żelazo było bardzo cenne i drogie i wszystkie armie dążyły do jak największego jego posiadania.
"Żelazna Armia" to potężna armia.
Te potężne armie mocarstw w tym Kalifatu Wielkiego Talibanu przyczynią się do dalszego upadku ludzkości.
I wreszcie:

"Zaraza"- to różne w tym nieuleczalne choroby, które będą towarzyszyły ludzkości w XXI wieku. Wszystkie te wymienione czynniki;Deszcz,krew, głód, żelazo(zbrojenia), zaraza- będą nam towarzyszyć aż do wybuchu III wojny światowej(także co wynika z różnych innych proroctw również w czasie jej trwania) i katastrofy kosmicznej o której nam mówi w tej w/w centurii ostatni czwarty wiersz.

4 Wydarzenie;
"Ogień widziany na niebie,pędząca długa iskra"

To wybuchy na niebie spowodowane walkami samolotów, działaniami obrony przeciwlotniczej wyposażonej w działa i rakiety.
Po bardzo ważnym przecinku w tym wierszu Nostradamus pisze "pędząca długa iskra" to niewątpliwie pędzący wielki bolid(meteor), lub kometa, który-a wpadnie po dwóch latach od wybuchu III wojny światowej do północnego Oceanu Atlantyckiego.

Opisałem tę centurię przykładowo, aby pokazać Wam jak należy odczytywać tajemne;centurie, przepowiednie i proroctwa Wielkiego Wizjonera Michela Nostradamusa.
Nie jest to proste i łatwe jak niektórzy tutaj myślą, dlatego proszę o niewyciąganie przy swoich interpretacjach pochopnych wniosków, bo wielu badaczy obeznanych bardzo dobrze z twórczością Mistrza z Salon i jego czasami się już myliło i to nie jeden raz.
Oni jednak w odróżnieniu od niektórych tu osób się do tego przyznają, czyli cechuje ich odpowiedzialność za to co piszą i POKORA, A NIE PYCHA!

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-11 18:25:05)

4,677

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Macie 9-14 dni do sytuacji we Wloszech, Rambo odwal sie od prezesa bo to wielki nasz patryjota, a mamy niestety takich malo. Nie myslcie ze beda umierac tylko starsi ludzie, w nastepnych tygodniach umieraja silni i dzieci. Czas sie pozegnac.. do zobaczenia gdzies tam, ahoy bez urazy, narka:)

4,678

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przypominam wszystkim osobom zarówno tym aktywnym piszącym na tej stronie forum pod nazwą;"koniec świata"jak i tym nieaktywnym, którzy wchodzą na nie po to, żeby tylko czytać różne wypowiedzi, że temat tej strony jest ściśle określony w jej tytule, czyli, że chodzi tylko o wiek XXI.Jeśli chodzi o mnie to wyraźnie zaznaczyłem, że będę opisywał prawie wyłącznie ;centurie, przepowiednie i proroctwa M Nostradamusa.Jeśli robiłem jakieś wyjątki to tylko z uwagi na powiązanie ich z wizjami Nostradamusa, lub z powodu nalegań forumowiczów wtedy kiedy jeszcze byłem bardzo aktywny na tym forum i miałem na to pisanie sporo czasu.
I wreszcie przypominam, że tematem dyskusji na tej stronie forum nie jest wymiana poglądów politycznych przez poszczególnych aktywnych jej uczestników.Nie interesują mnie więc poglądy polityczne wypowiadających się tu osób.Nie raz zaznaczałem, że czym innym jest dyskusja nad tym o czym pisał M Nostradamus, a czym innym jest często ostra dyskusja w której jej uczestniczy spierają się która opcja polityczna jest ta"najlepsza".Oczywistym jest, że każda osoba będzie zażarcie broniła tych poglądów;prawicowych,lewicowych,centrowych itp, które uznaje za słuszne.
Tak więc jeżeli w związku z naszymi poglądami politycznymi nie podoba nam się prorocza twórczość Michela Nostradamusa to ją odrzućmy jak każdą inną nie interesującą nas twórczość.Nie zabierajmy tu głosu i nie przeszkadzajmy tym, których to interesuje, bo wtedy stajemy się osobami które na siłę chcą zmieniać innych ludzi, czyli chcemy wobec innych osób realizować totalne, lub teokratyczne metody wszelkiej maści dyktatorów reprezentujących różne opcje sceny politycznej zarówno tej dawnej jak i tej współczesnej.
Dla jednych ludzi do dzisiaj patriotą polskim jest Gierek, a nawet Bierut, a dla innych np Wałęsa, zaś dla jeszcze innych Kaczyński itd itp.
Zapewniam, że dyskusja na ten temat nigdy nie zakończy się żadnym konsensusem.
Żyjący na przełomie piątego i czwartego wieku przed naszą erą wielki grecki;uczony,filozof i polityk Demokryt z Abdery powiedział czym się różni nacjonalizm od patriotyzmu.
Otóż powiedział on;
Nacjonalista kocha swoją ojczyznę, swój naród i jego kulturę i gotów jest bronić tych wartości za każdą cenę, ale równocześnie nie szanuje on innych narodów, ras i kultur, bo uważa je za gorsze od własnego i często swój naród wywyższa ponad inne.
Patriota również kocha swoją ojczyznę, swój naród i jego kulturę i również gotów jest bronić tych wartości za każdą cenę, ale równocześnie szanuje on inne narody, rasy i ich kultury, a swój naród uważa za ani gorszy, ani lepszy od innych.

Na tym właśnie polega różnica pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem.
Nacjonalizm jest więc jako taki sprzeczny z teologią chrześcijańską.
Dlaczego?
Ano dlatego, że gdzie w nim mamy miłość jednego człowieka do drugiego.
Gdzie w nim zawarte są boskie słowa cyt;"kochaj bliźniego swego jak siebie samego" i bądźcie sobie równi i nawzajem się miłujcie".
Stary Testament, czyli Stare Przymierze Boga z człowiekiem mówi, że Stwórca Wszystkiego w tym również ludzi, aby jeszcze raz sprawdzić człowieka na Ziemi po jego wyrzuceniu z Edenu, czyli z Raju pomieszał ludziom języki i doprowadził do powstania wielu narodów i ludzkich ras.
Zrobił to po to aby jeszcze raz sprawdzić człowieka jak będzie się on zachowywał w stosunku do innych narodów i ras, czyli czy ludzi bardzo odmiennych od siebie będzie traktował jako sobie równych jako swoich bliźnich.

Stwórca Wszechświata nie stawia ludziom łatwych zadań, tak jak mądrzy, dobrzy i kochający rodzice swoim dzieciom-oczywiście dla ich dobra w dalszym życiu.

Trzeciej szansy już nie będzie.

Tylko prawdziwa wiara, czyli ta która jest związana z ludzkim codziennym postępowaniem, czyli przestrzeganiem Bożego Słowa jakim jest Dekalog, a nie pozorna wiara oparta tyko na nobliwych słowach(bo one bez przestrzegania dekalogu są dla Boga całkowicie puste) doprowadzą nas na samym końcu naszego życia na Ziemi w pośmiertnym dla nas realu do naszego pojednania z Bogiem i poznania jego aktu stworzenia, czyli wszystkich tajemnic Wszechświata.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-11 20:26:03)

4,679

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze.. jak wymieniles Walese to moze i Hitler i Stalin to nasze wielkie patrioty? wez nie wnerwiaj.. zdrajcy sa zdrajcami, jak tyfus ktory pracuje dla Makrelki. Ja kocham wszystkich ktorzy sa ok dla biednych ludzi. Nie lubie milionerow,bilionerow i ich dzieci oderwanych od naszej matki Ziemi. Przepowiednie sa fajne ale ja jestem nadal zywym czlowiekiem a Nostradamus dawno odlecial. Bog jeden wie gdzie jest. Atraktorze ciesze sie ze nadal tu jestes, pozdrawiam:) MartimoCardoza duzo ozywial temat,bardzo lubilem go tez czytac,mam nadzieje ze powroci,tez pozdrawiam Ahoy.

4,680

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gajusz Juliusz Cezar;

" Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb-wolność!"

Te słowa wypowiedział Gajusz Juliusz Cezar w rzymskim Senacie zaraz po przekroczeniu przez jego legiony Rubikonu (rzeka, która oddzielała tzw Galię przedalpejską od Italii).
Miał wtedy pieniądze, oraz mnóstwo kosztowności i niewolników bo w wyprawie wojennej zdobył i ograbił Galię zaalpejską-dzisiejszą Francję.

Kiedy kilka lat później zdobył wymarzoną władzę dyktatorską ten głupi motłoch (jak się o nim wyraził) zaczął go przeklinać i nienawidzić.
Dlaczego?
Bo został bezwzględnym dyktatorem, który podporządkował sobie senat, rzymskie sądy i wszystkie inne urzędy rzymskie.
Zniszczył senatorskie partie polityczne;popularów, optymatów i publikanów oraz zbudował podporządkowaną sobie nową nowobogacką oligarchię polityczną pławiącą się w przepychu i luksusie kosztem przekupionego głupiego motłochu jak go nazwał zaraz po przekroczeniu rzymskiego Rubikonu.
Wtedy przestał pospólstwu rzymskiemu rozdawać pieniądze, ale robić odwrotnie, czyli nakładać mu nowe podatki.
Zdobył władzę absolutną skupioną w jednych swoich rękach.
Zniszczył Republikę Rzymską i wprowadził rządy monarchiczne.
Od jego imienia; Cezar pochodzą nazwy; Cesarz, oraz Cesarstwo.
Zginął zasztyletowany w zamachu na jego życie w rzymskim Senacie zorganizowanym przez senatorów obrońców rzymskiej republiki.
Jego przybrany Syn(pasierb) Oktawian August ogłosił się drugim Cezarem(Cesarzem) i wzmocnił jeszcze bardziej swoją absolutną władzę.
Od tej pory republika rzymska i gwarantowane przez nią wolności obywatelskie się skończyły.

W uzupełnieniu powyższego tekstu;

Trudno jest rozmawiać z osobami którzy nie wiedzą o tym, że Hitler nie był Polakiem tylko obywatelem Niemieckim, a właściwie Austriakiem natomiast Stalin obywatelem sowieckim o narodowości gruzińskiej.
Więc skoro tak to dlaczego mieli być polskimi patriotami, a nie niemieckim(Hitler), czy sowieckim (Stalin)
Nie można też porównywać Wałęsy do takich morderców jak Hitler, czy Stalin.
Wałęsa jest Polakiem tak samo jak Kaczyński tylko, że każdy z nich ma inną wizję Polski.

Marcus Tullius Cicero żyjący w latach 106 – 43 p.n.e. – mówca, polityk i filozof rzymski powiedział swego czasu tak;

"Głupcy nienawidzą mądrych bo zazdroszczą im wiedzy i rozumu,biedni nienawidzą bogatych bo zazdroszczą im pieniędzy i majętności, a brzydcy nienawidzą urodziwych za to, że wszyscy podziwiają ich piękno".

Parafrazując powiem tak;

"per aspera ad astra", czyli "przez trudy do gwiazd".

Czyli tylko ciężką nauką i pracą możemy coś w życiu osiągnąć.
Jednym słowem nic w życiu na ogół nie przychodzi łatwo, chyba że ktoś zostanie obdarowany przez naturę jakimś talentem, urodą, lub rodzinnym spadkiem, albo szczęśliwą wielką loteryjną wygraną.

Jednak"największym skarbem u człowieka jest rozum" jak powiedział wymieniony już powyżej Cycero.

I w/g mnie miał rację, bo Rozum Boga jako Najwyższego Stwórcy rządzi i włada naszym Wszechświatem jego trudną do ogarnięcia i zrozumienia bezgraniczną Czasoprzestrzenią.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-03-12 23:51:56)