Temat: Kto zacznie III Wojnę światową?

Wszyscy znamy skutki II wojny światowej... Myślicie że Ludzie znów zrobią coś tak niedorzecznie głupiego?

A jeżeli już, to kto mógłby zacząć III wojnę światową?

Ostatnio edytowany przez Zwiodimus (2013-03-05 15:07:58)

2

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Sama wojna jest nieunikniona. Popatrz sam w przeszłość... Nie było nigdy dłuższego okresu bez żadnych konfliktów zbrojnych. Teraz żyjemy w czasach, gdzie jest w miarę spokojny okres w naszej okolicy. Tak samo jak w reszcie Europy. Ale ogólnoświatowy kryzys, zwiększające się bezrobocie i napięcie polityczne miedzy krajami się nasilają. Jednoznacznie nie da się stwierdzić jaki będzie początek. Możesz poczytać sobie inne wątki poświęcone temu tematowi, albo same przepowiednie. Myślę ( to jest moje osobiste zdanie), że jeszcze przez parę lat powinno być względnie spokojnie. Pewnie przez te lata będą drobne konflikty zbrojne między krajami, ale III Wojną Światową bym tego nie nazwał.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

3

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Faktycznie, ciężko powiedzieć kiedy się to może rozpocząć. I jak to się bedzie dziać, w sumie to jak tylko pomyśle o III wojnie światowej, to od razu coś ciągnie mnie do Boga. Ciekaw jestem czy to po prostu strach, czy coś więcej?

A teraz coś jeszcze:

Najlepiej przygotowane państwa do wojny według was?

Według mnie to:

Rosja
USA
Chiny
Korea

Ciekaw jestem jakby wypadła Polska. XD

4

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Zwiodimus napisał/a:

Faktycznie, ciężko powiedzieć kiedy się to może rozpocząć. I jak to się bedzie dziać, w sumie to jak tylko pomyśle o III wojnie światowej, to od razu coś ciągnie mnie do Boga. Ciekaw jestem czy to po prostu strach, czy coś więcej?

A teraz coś jeszcze:

Najlepiej przygotowane państwa do wojny według was?

Według mnie to:

Rosja
USA
Chiny
Korea

Ciekaw jestem jakby wypadła Polska. XD


Korea Płn. grozi USA wyprzedzającym atakiem jądrowym - http://wiadomosci.onet.pl/swiat/korea-p … omosc.html

Jak trwoga to do Boga. Ale nie przejmuj się, bo jak już wybuchnie wojna to wielu będzie zwracać swoje oczy ku Niemu. Sama Polska ze swoim zapleczem militarnym raczej za dobrze by nie wypadła.  Według mnie najlepiej są przygotowane też te co Ty wymieniłeś. Ale jak się rozłożą siły... Może tego doczekamy i sami zobaczymy ;-).

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

5

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Do wojny obecnie najbardziej przygotowane są:
USA
Izrael
Chiny
Indie

a Korea?  no cóż tak naprawdę to tylko narzędzie i pretekst do wojny w rękach Chin i tak naprawdę Korea zostanie użyta przez Chiny jako wabik  który zaatakuje i przyjmie na siebie kontratak na który odpowiedzą Chiny.

A Polska? hmmm no cóż.  Wybuchnie wojna i zanim się zorientujemy co się stało zostaniemy podbici, bo wątpie by europa czy Usa staneli za nami. A co my możemy zrobić z tymi kilkoma F16 i starymi leopardami.

Ostatnio edytowany przez bloczyna (2013-03-29 14:16:33)

6

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Jest jeszcze inna możliwość wybuchu ewentualnego konfliktu. Co prawda bez widowiskowych zamachów, podbijania kogokolwiek, za to przy zaangarzowaniu całej Unii w to, by wojny nie było. Co powiecie, gdyby była powtórka z roku 1970? Tylko jednocześnie w targanej kryzysem Hiszpanii i reszcie krajów gdzie PKB drastycznie leci na łeb na szyję. Nasz rząd sprzedaje po kolei kolejne państwowe spółki, wkraczają koncerny zagraniczne(oczywiście zmechanizowane, nie myślcie o zatrudnieniu). Nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach naszego kontynentu. Państwa potracą resztki swoich dochodów, zeżre je coraz większa administracja(standardowo 70% budrzetu w 100tys mieście zżera biurokracja), a pieniądze podatników nie są niewyczerpywalne. Zajrzą do naszych kieszeni i kiedy zabiorą ostatnią złotówkę, braknie pieniędzy na szkoły, szpitale (spokojnie, na policje będzie) Ludzie wyjdą na ulice, będą głodni, bez pracy, a ich dzieci bez szkół, bo szkoły prywatne i za kase... a służba zdrowia będzie tylko prywatna, ZUS upadnie(emerytury trafi szlak, z resztą już trafia, bo nikt w tym kraju nie zostaje żeby pracować), inflacja zrobi z naszej pensji śmieszne wypierdki, które nie starczą... w zasadzie na nic, bo albo jesz, albo masz wodę, albo masz prąd. Wybieraj. Nie zapominajmy, że każdy przykładny rodzic znajdzie pieniądze na flaszkę, paczkę fajek, a dzieciarnia będzie latać po dilerach i sklepach z dopalaczami, co innego można przecież zrobic w kraju bez perspektyw, jak tylko najebac się i nie myśleć? Zamieszki, próby obalenia rządu, walki z policją, wojsko na ulicach pilnujące porządku.. itd.. (Tylko kto by sobie na to pozwolił chcąc wygrać wybory? Wtedy to by ludzie nawet na Palikota głosowali, byle nie partię, która to wprowadziła.) Jedna wielka wojna domowa, osobna w każdym kraju, na odpowiednią jego skalę. Rosja nas nie podbije, czasy się zmieniły - ona nas uzależni od siebie gospodarczo.(Jak tak o tym myślę, to wyprowadzam się do Szwajcarii, czy Skandynawii)

Drobna rada: skołujcie sejf i wypłaćcie kase z banku, bo jeszcze u nas pojawi się pomysł rodem z Cypru. Założę się, że będzie się ładnie nazywał i nikt nie zauważy, że nagle z jego konta coś zniknęło. A kiedy już zauważy - będzie za późno.

7

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Drobna rada: skołujcie sejf i wypłaćcie kase z banku, bo jeszcze u nas pojawi się pomysł rodem z Cypru. Założę się, że będzie się ładnie nazywał i nikt nie zauważy, że nagle z jego konta coś zniknęło. A kiedy już zauważy - będzie za późno.

8

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

III wojna światowa będzie. Któryś z krajów muzułmanskich ją rozpocznie. A kto- powiem innym razem??????????

ttp://www.domhurt-ekodomy.pl

9

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Witam serdecznie. według mnie 3 wojnę światową zaczną Chiny.

10

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

Witam, według mnie 3 wojnę światową zaczną Chiny lub Rosją, sądzę że ktoś z Zachodu ale mam nadzieję że do takiego konfliktu nie dojdzie.

Zobacz co mam na sprzedaż na http://makutra.com/25-akcesoria

11

Odp: Kto zacznie III Wojnę światową?

zemanek30 napisał/a:

Witam serdecznie. według mnie 3 wojnę światową zaczną Chiny.

Dlaczego? Z braku przestrzeni życiowej - zagęszczenia ludności?