3,821

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Na podzielonym półwyspie Azji
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem-
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje"

"Prezydent USA Donald Trump ostrzegł, że zniszczy północnokoreański reżim, jeśli będzie on groził bronią jądrową. Chiny wyraziły poważne zaniepokojenie z powodu programu jądrowego i rakietowego Korei Płn., a także wezwały USA i Koreę Południową, by przestały prowokować reżim w Pjongjangu."

Ta przepowiednia już zaczyna spełniać się..

3,822

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A tym czasem będziemy mieli nowego premiera.
Ktoś wcześniej taki scenariusz przewidział w kwestii postaci uwodziciela, czyli jednego z premierów w przepowiedniach.

3,823

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia;34,92(czterowiersz);
Bastran,Uwodziciel,Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora.
Z jednej strony siła wojska i wielkie zdobycze,
a z drugiej prześladowania z rąk najemnych szahidów!

No i mamy dymisję rządu i premier Szydło. Jej postac nie została uwzględniona w przepowiedniach Nostradamusa.Ja bynajmniej jej nie widzę. Widocznie słabo wpisywała się w historie wydarzeń. Następcą Szydło kto? Chyba Mateusz Morawiecki. Przystojny , elegancki , złotousty , roztacza przed Polakami wizję potęgi Polski , dobrobytu i wzrostu gospodarczego oraz znaczenia kraju. Polska powoli rośnie w siłę , ale bardzo korzysta z dobrej aktualnie koniunktury na świecie. Tylko co będzie jak przyjdzie kryzys i mit minie?Niepokoje społeczne?Jakoś dziwnie pasuje mi do postaci UWODZICIELA. Czas pokaże.

3,824

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hmmmm... ciekawe
Macie może więcej przepowiedni dotyczących przyszłych władców naszej Ojczyzny?
I wiecie czy dyktator będzie rządził Polską przed wojną?
Warto zaznaczyć ,że wybory parlamentarne w Polsce odbywają się co 4 lata co oznacza(zakładając iż wojna wybuchnie do 2030) ,że Bastran i Uwodziciel już rządzili/rządzą. I zostało ich tylko 2 (napisałbym 3 ale najprawdopodobniej PIS wygra najbliższe wybory i w takim wypadku nie trudno obliczyć ,że zostaje nam zaledwie 7 lat 2030)
A tu bardziej schematycznie:
2019- zakładamy że wygra PIS z Uwodzicielem na czele
2023- władzę przejmuje Głupiec
2027- kadencję rozpoczyna Chytry (2027 to już potencjalna data wybuchu III wojny!!!)
Za jego kadencji dojdzie do zamachu stanu i dojścia do władzy dyktatora

3,825

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie uwzględniasz tego, że zgodnie z inną przepowiednią rządy PIS zakończą się przed czasem.

Presage(przepowiednia) 18;113(czterowiersz),almanach r:1614.
Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Spotka ich smutny i marny los; Orzeł i habit to przyczyny upadku

Presage(przepowiednia)15,86:
Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);
Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!

3,826

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Racja, nie znałem tych przepowiedni i czterowierszy, dziękuję
Kim jest zakonnik a kim pierwszy kardynał?
Czyżby władzę w Polsce miał przejąć... Kościół?!
Ja we wszystko uwierzę ale tego po prostu sobie nie wyobrażam, jesteśmy na pewno religijnym narodem(z czego się cieszę) ale nie do tego stopnia aby dać duchownym władzę nad państwem ulokowanym w centrum Europy
Zna ktoś jakąś bardziej racjonalną interpretację?

3,827

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A co Ci się nie podoba w tej interpretacji? Rozłam też jest możliwy.

Przepowiednia;117,79(czterowiersz);

W 21 po śmierci Arki dwie partie zanarchizują kraj,   
Polak Polakowi i Krzyż Krzyżowi,
nigdy nie były sobie tak wrogie-
nawet wtedy, kiedy ich ziemie dzielili obcy!

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

3,828

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zakonnik to na chwilę obecną na 99% Rydzyk. Kościół nie przejmie władzy, ale najprawdopodobniej zacznie mieszać się w politykę ta tyle, że jeszcze bardziej pogłębi to rozłam w społeczeństwie. Pisząc o mieszaniu mam na myśli przede wszystkim wspomnianego osobnika z Torunia, w co akurat nie trudno uwierzyć, bo już pomału to czyni, jednocześnie wyciągając ręce po budżetowe pieniądze. Bogactwo tego Pana, jak również ogólnie całego Kościoła Katolickiego również może być jedną z przyczyn przyszłego buntu w społeczeństwie, zwłaszcza w sytuacji wystąpienia faktycznie jakiegoś kryzysu gospodarczego i pogorszenia sytuacji finansowej wielu Polaków.

Ostatnio edytowany przez zaintrygowany111 (2017-12-08 21:16:22)

3,829

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Skoro do władzy ma dojść zjednoczona lewica (z ankiet wiemy ,że tylko taka może pokonać PIS).
To wniosek jest prosty- czekają nas pseudo uchodźcy...

Presage(przepowiednia)15,86:
Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!

"otworzy drzwi Morusowi"- dawniej morus to obelga-określenie dla brudasa, czasem mówimy ,że ktoś jest czymś umorusany... (Nie napiszę wprost o co chodzi ponieważ mogę być przez kogoś szkalowany za rasizm/islamofobię poza tym, każdy na pewno zrozumiał moją interpretację)

3,830

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do władzy zgodnie z przepowiedniami ma dojść lewica, ale 'otworzy drzwi Morusowi" to raczej w tym przypadku skojarzenie z Tomaszem Morusem i jego "Utopią", czyli socjalizmem, komunizmem. Co do uchodźców Atraktor swego czasu wkleił natomiast poniższą przepowiednię:

Przepowiednia;109,47(sześciowiersz)
Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje:Hellady,Panonii,Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.

Hellada-Grecja, Panonia-Węgry, Italia-Włochy, Aquilon-kraje niemieckojęzyczne i nordyckie,
Sarmacja-Polska, Gryfon-Europa

3,831

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jednak cały czas jestem za wersją z uchodźcami:
1.Otworzy drzwi Morusowi- wpuścić do siebie/zaprosić umorusanych ludzi
(Trzeba przyznać ,że Nostradamus nie bawił się w poprawność polityczną)
2.Lewica jest nastawiona na interesy z zachodem a żadnych interesów nie będzie jeśli nie przyjmiemy tzw. uchodźców
3.Co do tego sześciowiersza Atraktora to:
Jestem ciekaw czy jesteśmy aktualnie w pierwszej fali czy drugiej "druga zbrojna" chodzi zapewne o dżihadystów z bronią. Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam

EDIT. Jednak zmieniam zdanie. Raczej masz rację

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2017-12-30 17:46:46)

3,832

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

artikarti321

Czytam twoje wpisy i jak zwykle się dziwię, że jako nowa osoba na forum zabierasz się za dyskusję nad tym o czym mówią przepowiednie Nostradamusa – ale tak naprawdę w ogóle nie znasz wpisów, które dla wszystkich zamieścił w internecie Arteuza, oczywiście nie wspomnę już o wpisach Atraktora na różnych forach. Po Twoich wpisach widać, że nawet nie przeczytałeś wpisów na tym forum, a tym bardziej wpisów na tym wątku od samego początku – w którym Atraktor dużo wcześniej wyjaśnił w swoich wpisach również  zadawane przez ciebie pytania.
Proponuje wrócić do oryginalnych wpisów interpretatorów przepowiedni Nostradamusa – właśnie te wpisy dopiero dają możliwość nowego spojrzenia na zawarte w przepowiedniach przesłanie.
Oczywiście jeszcze można poprosić, żeby Moogi przywrócił swoje wpisy na tym forum – w nich były zebrane, solidnie opisane i na nowo zinterpretowane  przepowiednie dotyczące Polski. Moogi bardzo ciekawie zinterpretował większość przepowiedni do czasów Generała Dyktatora – natomiast jego nowe spojrzenie na interpretacje przepowiedni Nostradamusa chwalił również Atraktor.
Dlatego najprościej poprosić o odsłonięcie wpisów autora czyli Moogiego.

3,833

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do NoNiewiem
1.Jeżeli masz na myśli
https://dmr44blog.files.wordpress.com/2 … ostri3.pdf
To przeczytałem pdf. wielokrotnie, jednakże spotkałem się już na tym forum nieraz z interpretacjami których nigdy nie widziałem na oczy. Jeżeli podasz mi ich źródło to zapewniam ,że z wielką pasją je przestudiuję.
2.Przeczytałem około połowę wszystkich postów na tym forum. Poruszam wątki ponownie ponieważ wydaje mi się ,że poprzednio nie zostały dogłębne przeanalizowane lub nie są do końca spójne.
3.Zauważ ,że częściej zadaję pytania niż prowadzę typowo retoryczną dyskusję. Czemu?
Dla tego ,że uważam to miejsce za zbiór osób bardziej zagłębionych w Nostradamusa mogących przekazać mi wiedzę której trudno doszukać się w internecie (Nie przeglądam artykułów z Onetu,TVN24 etc są według mnie błędne) a to ,że mam na dany temat jakąś swoją opinię/jakiś swój komentarz i co ważne niejednokrotnie podkreślałem nikt nie musi się z tym zgadzać nie musi oznaczać ,że nie czytałem Centuriona-2009, ja po prostu inaczej to rozumiem lub nie rozumiem i mam do tego pełne prawo. Nikomu to dotychczas nie przeszkadzało.
4. Znam wpisy Arteuzy- zdarza mi się o jakimś zapomnieć. Atraktora zdecydowanie mniej bo pierwszy raz spotkałem się z jego interpretacjami dokładnie na tym forum. Nie zrobiłem nic złego, niewiedza to nie głupota.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2017-12-09 00:42:18)

3,834

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

artikarti321
Podany link nie jest oryginalnym tekstem z forum gazety prawnej.
Wpisy Arteuza to dopiero mały początek i tak naprawdę podstawa do dalszych poszukiwań. Interpretacje przepowiedni Arteuza to 300 stron tekstu – natomiast Atraktora to ponad 4000 stron.
Dlatego należy zaczynać czytać od pierwszego posta a kończyć na ostatnim wpisie – ale tylko interpretatorów – ponieważ to oni wiedzą o czym piszą.
Według moich kilkuletnich obserwacji większość pozostałych wpisów można sobie odpuścić.
Oczywiście nie będę odbierać Tobie satysfakcji w samodzielnym poszukiwaniu wpisów.
Tak to już jest, że to co sami znajdziemy jest dla nas najcenniejsze.
Gratuluje również wiary w siebie - „znam wpisy Arteuzy” - natomiast ja tylko czytałem je ze zrozumieniem.
Staraj się więc dalej – ja to tylko pochwalam, skomentowałem ale nie znaczy to, że oceniam.
Natomiast „niewiedzę” łatwo jest zastąpić wiadomościami - w tym wypadku z oryginalnych wpisów interpretatorów przepowiedni Nostradamusa, o autorach profesjonalnych książek już nie wspominam. .
Pozdrawiam.

3,835

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bliski Wschód został już podpalony decyzją prezydenta USA Trumpa. Zaczyna się....

3,836

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wg. mnie Uwodzicielem jest Jerzy Zięba. Ruch społeczny na kanwie zdrowia niesamowicie rośnie w siłę, bo ludziom klapki nałożone przez Firmy Farmaceutyczne zaczynają opadać z powiek i zaczynają widzieć skalę ludobójstwa przeprowadzaną na polskich dzieciach przy pomocy szczepionek. Wszystkim niewtajemniczonym polecam jego ostatni wykład jak działa mózg i dlaczego w sklepach jest tyle artykułów podtrzymujących zapalenie mózgu u dzieci, powodujące nie tylko spadek inteligencji, ale i masę choróbsk. Ktoś z zagranicy robi z polaków podrasę, małointeligentnych roboli. O tym się nie mówi na TVN-ach, a wręcz się gościa gnoi, na szczęście każdy kto przeczyta jego książki potrafi wyleczyć się z chorób nieuleczalnych substancjami naturalnymi. Problem w tym, że ich się nie da opatentować, czyli zarobić dużo kasy. Na szczęście Kornel Morawiecki zna temat, bo swego czasu podarował J. Kaczyńskiemu książkę "Wylecz się sam. Megadawki witamin" Andrew W. Saul, co media zresztą uchwyciły. Mam nadzieje, że skoro Tata przyszłego premiera wie o co chodzi, to i synek pogoni Radziwiła z mafią farmaceutyczną gdzie pieprz rośnie. Chociaż z Indii akurat ich też pogonili, po tym jak poszczepienne powikłania zabiły 50 tys. dzieci i wkurzeni rodzice w odwecie zastrzelili 7 lekarzy...

A co do Morawieckiego... Czyżby był starym głupcem? Albo zakonnikiem? No chyba że zakonnik to dwie postacie. Bo zarówno habit z angielska można różnie przetłumaczyć, jak i zakon z rosyjskiego to PRAWO. A on jakieś tam studia prawnicze ma. Cytując za wikipedią "W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu." Tylko kto będzie dla niego przeciwwagą?
W kryzysie, nawet on może zostać nazwany starym głupcem...

3,837

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Warto zobaczyć
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wi … 31196.html
Jestem ciekaw kim z 4(bastran,uwodziciel,głupiec,chytry lis) będzie Morawiecki jeżeli dojdzie do władzy

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2017-12-09 13:50:36)

3,838

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

artikarti321 napisał/a:

Warto zobaczyć
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wi … 31196.html
Jestem ciekaw kim z 4(bastran,uwodziciel,głupiec,chytry lis) będzie Morawiecki jeżeli dojdzie do władzy

Bastranem według mnie był Tusk.

Presage VI 123,4
Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!

Uwodzicielem można było nazwać Kopacz lub Schetynę, bo to oni po odejściu Tuska przejęli władzę na krótko w rządzie. Potem w wyborach parlamentarnych w 2015 wygrywa głupiec. Niekoniecznie trzeba go interpretować z Szydło czy Morawieckim, może chodzić o Kaczyńskiego. Jezeli to by się sprawdziło to w 2019 powinniśmy mieć znów zmianę rządu i do władzy dojdzie chytry lis.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

3,839

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Presage(przepowiednia)15,86:
Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!                                                                                     Wg.mnie to dotyczy nocnej zmiany z 92roku a Zakonnik to premier Olszewski.                                Zakonnik pisany z dużej litery a zakonnik z małej to dwie różne postacie

Ostatnio edytowany przez Jm179 (2017-12-10 23:05:58)

3,840

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pytanie się nasuwa.
Dlaczego niby Nostradamus nazywa Olszewskiego Zakonnikiem?