3,861

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Klimuszko przyczynę potopu widział w działaniach wojennych a Nostradamus jako katastrofę naturalną. Ale jest pewne podobieństwo co do rozmiaru katastrofy. Klimuszko pisał " Widziałem z bliska ścianę wody idącą na Paryż, była wyższa od wieży Eiffla…" . Wieża Eiffla ma 324 m wysokości.
To by się pokrywało z Nostradamusem
Persage III 69, 7
Wielka Woda przeleje się przez Słupy Herkulesa,
Z wielkim hukiem osiągnie nawet ponad 300.
Mieszkańcy miast i osad nadmorskich uciekajcie jak najdalej w głąb,
A nie patrzcie się za siebie i nic nie zabierajcie, bo szybko nadchodzi.

Tak więc mamy rozmiar tj siedem stadionów, miejsce upadku północny Atlantyk,  wiemy że będzie to skała a nie np ciało składające się z lodu no i wiemy że efektem będzie wypiętrzenie fali na ponad 300 m. Przy tym trzeba wziąć pod uwagę że te 300 m to efekt wypiętrzenia fali w cieśninie Gibraltarskiej i w Kanale La Manche. Nie znamy prędkości oraz pod jakim kątem dojdzie do zderzenia. W sieci można znaleźć różne symulatory zderzenia meteorytów np taki
http://www.purdue.edu/IMPACTEARTH
ale nie znalazłem żadnej projekcji w postaci map potencjalnych terenów zalewowych. Może ktoś na tym forum będzie potrafił przełożyć to na mapy ? Albo może znacie kogoś kto by to potrafił?

3,862

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek

Atraktor w swoim ostatnim wpisie na forum prosił żeby nie zmieniać interpretacji przepowieni Nostradamusa autorstwa - Arteuza a tym bardziej jego. Po tym co ostatnio czytam popieram całkowicie to co pisał Atraktor.

Chcąc pisać o – I katastrofie kosmicznej – trzeba brać pod uwagę wszystkie przepowiednie Nostradamusa dotyczące tego tematu. Nie można sobie wybrać jednej i na jej podstawie tłumaczyć wszystkie wydarzenia. Co mają Słupy Herkulesa do Paryża.  W tym temacie ( pseudo-potopu lansowanego przez nic niewiedzącego o przepowiedniach Nostradamusa -  michallesz2 – mającego obsesję na temat ruskich przepowiadaczy bzdur) – jak zwykle należy nie brać pod uwagę fanatyków (michallesz2) głoszących pozmieniane przepowiednie wielu proroków. Nie prowadzi to do niczego chyba że ruskich stron..

W przypadku przepowiedni Nostradamusa należy brać pod uwagę więcej niż jedną przepowiednię a najlepiej wszystkie dostępne nie pomijając listów i innych tekstów Nostradamusa.

Nostradamus opisuje nie tylko I katastrofę kosmiczną – ma się ona zdarzyć już po wybuchu III wojny – opisuje również wiele różnych katastrof naturalnych, które mają się wydarzyć jeszcze przed wybuchem wojny ( np. zalanie półwyspu Helskiego i Żuław itd.), zalanie wielu małych wysp na oceanach oraz nisko położonych terenów (np.Bangladesz), na skutek trzęsień ziemi ma być zniszczona linia brzegowa morza Śródziemnego itd... Zniknie część wysp japońskich, wybuchną wulkany itd.itp... Jest bardzo dużo omawianych przez Atraktora wydarzeń, których skutkiem może być potop. Ale po przeczytaniu pisanych głupot przez michallesz2 – raczej on na pewno nie wie o czym pisał Nostradamus. Jak zwykle wtrąca swoje wpisy nie w temacie przepowiedni Nostradamusa.
Na temat map – raczej nikt na podstawie przepowiedni nie będzie się trudził z ich utworzeniem – jest za dużo wydarzeń które należało by wziąć pod uwagę – jest to trudne. Mapy występowały w książkach autorów piszących o przepowiedniach Nostradamusa – ale nie było w nich terenów zalanych przez katastrofy itp. 

Pozdrawiam

Artikarti321 czytaj dalej wpisy Atraktora tam już znalazłeś część odpowiedzi – najlepiej jednak poznać większość – nie będzie wtedy tak dużo znaków zapytania.

3,863

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Jestem już przy stronie 135 w czytaniu forum. Niestety nie mogę wejść na forum gazety prawnej- wyświetla mi się pusta strona. Teraz czytam dalej forum koniec świata a w ten świąteczny czas mam dużo wolnego czasu.
PS."Wielka góra okrągła na siedem stadionów uderzy w ocean,..."
Zastanawiałem się nad tym dzisiaj (biorąc pod uwagę tą planetoidę która zbliży się do Ziemi w latach 2029 i 2036) i wydaje mi się ,że może chodzić nie o średnicę czy kształt a obwód tego obiektu.

3,864

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czy ktoś z Was mógłby zrobić symulację zalanych terenów. Puszczam wodzy fantazji i próbuję to sobie wyobrazić. Gdyby faktycznie nastąpiło zalanie terenów Polski, aż do 200 granic od Polski jak pisał  michallesz2 to należy zakładać, że woda wedrze się w okolice Tarnopola, Równego czy Łucka na Ukrainie. Zakładając taki impet oceanu, to nie trzeba żadnej wojny w Europie. Rasa biała przestanie istnieć. Spójrzcie na mapę. Gdyby meteor uderzył w północny atlantyk, to po prostu taka Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, po prostu spłyną prosto do oceanu. Polska również. Nie wspomnę o części Afryki, Islandii. Zginie 95% wszystkich obywateli. Jak mam być szczerzy nie widzę wtedy sensu inwazji na Europę przez dziesiątki lat. Dlaczego: Popatrzcie na zniszczenia z 2004 r. po tsunami w Azji. Jakbym miał porównywać tamtą skalę do tej o której pisze michallesz2, to azjatyckie tsunami byłoby pieszczotą w porównaniu do tej europejskiej. Przy takiej sile, wieża Eiffla swoją siedzibę miała by w okolicach Wrocławia. Dwa: Wyobraźcie sobie blisko 700 milionów zwłok pływających po Europie. To jest cholera, dżuma, pomór. Miliony ton kur, świń, alpejskiej Milki czy owieczek również użyźniało by ziemię przez dziesiątki lat. Skażenie wód gruntowych takie, że nawet buddyjski asceta miałby problem z życiem. Nie wspomnę o tym, że potworzyłyby się jeziora o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych. Do tego tak duża masa wody, zaburzyła by ruch ziemi wokół własnej osi, czy strukturę skorupy ziemskiej. Nie wspomnę o wzbudzeniu setek wulkanów na terenie Europy uśpionych od tysięcy lat. Jeden islandzki w 2010 spowodował olbrzymie straty w środowisku naturalnym, a co dopiero kilkaset naraz! Nie pomoże żadna woda butelkowana, bo skażenie środowiska będzie takie, że trzeba by mieć zapas wody na 30 lat i dłużej.

Już same proroctwa Nostradamusa poszłyby do lamusa czy innych proroków m. in. Klimuszko. Później jakaś wojna Niemiecko-polska, także nie ma racji bytu, bo o jakiej państwowości byśmy wtedy mówili, gdyby najbliższy sąsiad mieszkańca Krakowa mieszkał w okolicach Kielc? Przy tej sile oceanu wdzierającego się do Warszawy to nawet najwyższy drapacz chmur by się nie ostał. No może Pałac Kultury i Nauki smile A siedzibę marynarki wojennej mielibyśmy w Radomiu. Dosłownie.

Ufam, że proroctwa o których michallesz2 się nie spełnią. Są realne, ale tragedia była by olbrzymia dla całego świata. Taka dygresja: faktem by było, że nie musiałbym jechać tysięcy kilometrów aby zobaczyć ocean smile Pomimo tego, mnie już przeraża sama powódź z jakiejś "mikośki", a co dopiero ściana wody o wysokości 200 metrów.

PS. Odnośnie wpisu Noniewiem

Atraktor w swoim ostatnim wpisie na forum prosił żeby nie zmieniać interpretacji przepowieni Nostradamusa autorstwa - Arteuza a tym bardziej jego. Po tym co ostatnio czytam popieram całkowicie to co pisał Atraktor.

Z całym szacunkiem, ale to jest forum dyskusyjne i należy interpretować różnie przepowiednie Nostradamusa, póki się nie spełniły /o ile się spełnią/. Owszem - ja mogę pisać bzdury o tym, bo się nie znam, ale czemu miałby być zakaz innej interpretacji niż Arteuzy, a tym bardziej Atraktora? Jeżeli nie mamy nic zmieniać, nie prowadzić żadnej dyskusji to zmieńmy to forum na blog z ew. możliwością komentowania. Wtedy będziemy mieli tylko wpisy Atraktora, czyli to co nas najbardziej interesuje. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam monopolu na rację, wiedzę i prawdę.

3,865

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Artikarti321
Na tym forum są trzy wątki na których pisał Atraktor. Dwa pierwsze są na stronie głównej koniecswiata.info, to były pierwsze wpisy Atraktora. Ten wątek jak nie przeczytasz do końca, to i tak nic z tego nie będzie. Strona z wpisami Arteuza ma kopię – warto przeczytać pierwsze posty oraz odpowiedzi za które podziękował Arteuza. Są w nich rysunki i wskazówki z których skorzystał sam autor. Pozostałe wpisy innych osób można sobie odpuścić tak samo jak na tym forum – pójdzie szybciej. Link wyjątkowo:
http://fgp.com.pl/viewtopic.php?f=6& … f8c7da3ca0


Mir21
To, że można interpretować przepowiednie – to nie znaczy, że można pisać wszystkiego co ślina na język przyniesie. Można czegoś nie wiedzieć lub nie mieć pojęcia, że coś takiego istnieje. Na tym wątku pisano przede wszystkim o przepowiedniach Nostradamusa, pisał tu Atraktor podając  poprawne interpretacje (biorąc pod uwagę wiedzę autora na dany czas wpisu) wszystkie wpisy Atraktora są spójne i dają obraz całości wydarzeń opisanych w przepowiedniach przez Nostradamusa. To tyle albo aż tyle.
Każdy może popisać się swoimi informacjami – tak właśnie zrobiłeś i Ty. Dla mnie to co napisałeś i pewnie w to wierzysz, jest mało wiarygodne – po prostu jeszcze nie znasz wszystkich opisanych w przepowiedniach faktów dlatego wyrażasz taką swoją opinię.  Po prostu należy na początku przeczytać to co było w tym temacie napisane – wtedy można zmienić swoje zdanie lub nie. Zdania nie zmienia tylko… z całym szacunkiem.

3,866

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odnośnie Apophis 400 m srednicy, z obwodu koła 2*3,14*200=1256 m obwodu. A wiec blisko siedmiu stadionów

Ostatnio edytowany przez moonlight (2017-12-27 22:50:46)

3,867

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Męczycie tego Apophisa.
Ale jest przepowiednia Nostradamusa mówiąca, że do oceanu ma wpaść trzecia skała – która ma być w ogonie komety itd.
I jak to się ma do Apophisa...

3,868

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

hmm, chyba 7 skała?

3,869

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

,,To, że można interpretować przepowiednie – to nie znaczy, że można pisać wszystkiego co ślina na język przyniesie. Można czegoś nie wiedzieć lub nie mieć pojęcia, że coś takiego istnieje. Na tym wątku pisano przede wszystkim o przepowiedniach Nostradamusa, pisał tu Atraktor podając  poprawne interpretacje (biorąc pod uwagę wiedzę autora na dany czas wpisu) wszystkie wpisy Atraktora są spójne i dają obraz całości wydarzeń opisanych w przepowiedniach przez Nostradamusa. To tyle albo aż tyle"                                                                                                  Poprawne interpretacje?????????????????????????-jedyne słuszne?????????
,,Trudno mi powiedzieć kto jakie wnioski wyciąga z tekstów Nostradamusa.
Może dobrze myślisz,ludzie różnie je interpretują.
Pamiętaj,że ja podaje swoje interpretacje,które nie muszą być właściwe.
Pozdrawiam;
Atraktor'"
Napisane 03.03.2013.                                                                                                                  Sam Atraktor pisze że niekoniecznie wszystkie jego interpretacje są poprawne !

3,870

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem
Nie wiem skąd ci przyszło do głowy że ja chcę zmieniać interpretacje Arteuzy czy Atraktora. Wyjaśniam tu i teraz że nie taka była moja intencja. Po prostu ciekaw byłem czy ktoś z uczestników forum na podstawie dostępnych informacji byłby w stanie określić skalę i zasięg zniszczeń i przelać to na mapę. To wszystko, tu nie ma co szukać drugiego dna.

Ostatnio edytowany przez Julek (2017-12-28 00:51:44)

3,871

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem napisał/a:

Na tym wątku pisano przede wszystkim o przepowiedniach Nostradamusa, pisał tu Atraktor podając  poprawne interpretacje (biorąc pod uwagę wiedzę autora na dany czas wpisu) wszystkie wpisy Atraktora są spójne i dają obraz całości wydarzeń opisanych w przepowiedniach przez Nostradamusa. To tyle albo aż tyle.

Czyli co - dopuszczasz możliwość nowych interpretacji tylko i wyłącznie przez Atraktora, jeżeli się nie spełnią w omawianym czasie, podważając całkowicie innych użytkowników? Toż to jest dopiero niewiarygodne. Monopol. Myślę, że i sam Atraktor by tego nie chciał. O ile pamiętam, on prosił, żeby nie wypaczać sensu jego wypowiedzi, a nie zabraniał dokonywać swoich interpretacji czy domysłów. I nie chodzi tylko o rozmycie tego o czym pisał Atraktor. Po prostu jest to forum dyskusyjne i takie słowa jak: mało wiarygodny, jesteś niewiarygodny całkowicie wypacza sens forum. Przy czym zaznaczyłem w moim poście: puszczam wodzy fantazji... a tutaj jazda: mało wiarygodny. Bez sensu. Powtarzam raz jeszcze: Stwórz blog z tym co pisał Atraktor, dawaj Twoje wstawki, skoro każde inne posty uważasz za niepotrzebne śmieci. Ja uważam inaczej. Zachęcaj innych do pisania, a może się trafi ktoś kto będzie miał równie szeroki zakres wiedzy na temat przepowiedni Nostradamusa co Arteuza czy Atraktor. Sądzę jednak Noniewiem, że każde nawet najlepsze interpretacje uznasz za śmietnik.

Zgodzę się z Tobą - interpretacje Atraktora, Arteuzy - są spójne i dają obraz całości wydarzeń. To fakt niezaprzeczalny. Ale to jest forum. Co więcej, skoro nie mamy pewności, że przepowiednie Nostradamusa są odpowiednio zinterpretowane, to można się ratować innymi przepowiedniami, które mogą rzucić nowe światło na to, o czym pisał astronom. Da Nam szerszy horyzont myślowy. Być może przytoczone przepowiednie michallesz2 są bzdurą, ale dasz mi gwarancję, że tak jest? Przecież jest wiele przepowiedni ludzi świeckich, kapłanów, którzy mówią podobnym tonem co Nostradamus. Ale nie do końca piszą tak, jak to interpretuje się Nostradamusa. A jednak niekiedy przepowiednie różnią się detalami, gdyż były przepowiedziane 300 lat później niż Nostradamus, który mógł opisać to swoim językiem inaczej, niż widzimy to dzisiaj lub widziało się 100 lat temu. Dlatego przepowiedni np. Klimuszki odnoszą się do widzenia od strony Polski, które to Nostradamus mógł ująć w swoim języku inaczej. Na tyle na ile umiał zrozumieć, to co widział. Przecież gdyby komuś z Nas przyszło opisać "widzenie" tego co będzie za 300 lat to opisze to językiem nam współczesnym, bo raz: nie miał takiej wiedzy, żeby nazywać rzeczy po imieniu, a dwa opisze to swoim stylem, które w jakiś sposób może wypaczyć sens jego wypowiedzi - szczególnie, gdy takiej interpretacji dokonuje osoba żyjąca po Nostradamusie 500 lat. Takie słowa jak Internet, komputer musiały być dla Nostradamusa czymś niezrozumiałym, pomimo całego jego geniuszu i wiedzy. On i tak był gigantem w tej materii. To jest tak jakby ktoś dzisiaj opisywał budowę silnika, który będzie wynaleziony za 200 lat.

Na tym forum przytaczałem również wersy Aretuzy, które nie spełniły się w latach o których On pisał. Ale pomimo to wszystkich innych mamy odpuścić? O ile mnie pamięć nie myli sam Arteuza pisał, że nie wszystko musi się spełnić tak jak on interpretuje przepowiednie. I podobnie chyba uważał Atraktor.

Uczestniczyłem w tym forum gazety wyborczej coś od 2010 r., który był na GP. Z racji tego, że jest to forum o Nostradamusie, postaram się ograniczyć "pustą" polemikę o racjach i niewiarygodności, która przecież Noniewiem tak razi. Dlatego nie chcę czynić osobistych wycieczek pod Noniewiem /tym razem sobie odpuszczę i to napiszę/ i innych forumowiczów którzy tak znakomicie lubują się w słowach: niewiarygodny, mało wiarygodny, bez sensu, bzdura, głupota. Kto wie czy się Nostradamus sam nie śmieje z Nas wszystkich, gdy czyta Nasze... wypowiedzi.

Także mimo ośmieszania, uświadamiania mojej wiarygodności, głupot będę od czasu do czasu uczestniczył w tym forum.
Pozdro

3,872

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

moonlight napisał/a:

hmm, chyba 7 skała?

Masz rację, chodziło o siódmą skałę. Jak zwykle ta siódemka i czwartek u Nostradamusa.
Dla potwierdzenia tłumaczenie (może niezbyt szczęśliwe) centurii  P.Lamesurierra.

Centuria V.32
Kiedy wszystko ułoży się dobrze, kiedy złota i srebra
Będzie w bród, nadejdzie klęska.
By zniszczyć nasz dostatek, runie z oddali,
Pojawi się niczym siódmy kamień z nieba.

3,873

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek napisał/a:

NoNiewiem
Nie wiem skąd ci przyszło do głowy że ja chcę zmieniać interpretacje Arteuzy czy Atraktora...

Co mają Słupy Herkulesa do Paryża? 
Dlatego przede wszystkim mój wpis do Ciebie.

3,874

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Jeśli zajmujesz się przepowiedniami Nostradamusa to Twoja sprawa i masz do tego prawo. Ale czy te proroctwa kogoś uratują , skoro nie wiadomo kiedy się wydarzą. Ja Nostradamusem zajmowałem się jeszcze przed rozpadem Związku Radzieckiego , czyli przed rokiem 1990, więc nie mów bzdur , że nie znam tych proroctw. Po analizie tych proroctw doszedłem do wniosku , że one niczego nie przybliżą na temat naszej przyszłości. I kiedy czytam różne interpretacje oraz poglądy na ten temat to dochodzę do wniosku , że miałem rację , bo o tych proroctwach się tylko gada a wizualizacji przyszłości brak , są tylko domysły. Więc jeśli chcesz się tym bawić to się baw ale przestań mówić ludziom co jest słuszne a co nie. Każdy ma swój rozum i swoje opinie na pewne fakty. Dyskusja jest dyskusją a nie poglądami na to czy ktoś musi mieć takie samo zdanie jak Twoje. Gdybyś oglądał przepowiednie które umieściłem to zauważyłbyś , że nie tylko Ruskie są , w większości są z Ameryki tylko tłumaczone na język rosyjski. Więc po co fałszywie oceniasz. Gdyby te proroctwa były tłumaczone na język polski to pokazałbym je w języku Polskim. Czy to moja wina , że nie przetłumaczono je na język polski tylko na rosyjski. Masz mózg, ale nie potrafisz z niego korzystać , bo gdybyś dostrzegł to , że część tych proroctw jest przetłumaczona na inny język to nie mówiłbyś , że chcę pokazywać Ruskie strony. Gdybym nie wchodził na te strony to do tej pory nie wiedziałbym o tych proroctwach. Czy wiesz , że obgadywanie ludzi to wielki grzech. Pokazałem nawet dwa linki które mówią jakie popełniamy grzechy. Nie oceniaj innych ludzi a włącz się do dyskusji. Ja o wiele więcej dowiedziałem się z innych proroctw niż z proroctw Nostradamusa to dlaczego mam się grzebać w nich skoro brak jest efektów. Zająłem się innymi proroctwami i pojawiły się efekty.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2017-12-28 08:46:35)

3,875

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Arteuza pisał ,że może to być fragment komety lub METEOR. Nie wiem co ci niby na ten temat ma mówić czterowiersz:

"Centuria V.32
Kiedy wszystko ułoży się dobrze, kiedy złota i srebra
Będzie w bród, nadejdzie klęska.
By zniszczyć nasz dostatek, runie z oddali,
Pojawi się niczym siódmy kamień z nieba."                           <----

Zaczynam miewać wrażenie ,że negujesz wszystko niezależnie od tego czy może się to zgadzać z zapiskami Nostradamusa czy też nie może- nawet jeżeli sam Centurion pisał wyraźnie ,że w wielu szczegółach może się mylić i racja, w wielu szczegółach mylił się. Zaznaczam ,że "męczymy tego Apophisa" bo jako jedyny znany obiekt ma stosunkowo do innych ogromną szansę na kolizję z Ziemią. BA! zakładając ,że Nostradamusowi chodziło o obwód planetoidy gdy pisał "okrągła na siedem stadionów"- wielkość też się zgadza. Czas (parę lat po wybuchu wojny) może się zgadzać gdyż ma znaleźć się najbliżej Ziemi 2029roku, 4 miesiąca w czwartek lub środę (NOCĄ!) lub innego czasu około 2036. Miejsce upadku też się zgadza ponieważ ma spaść min. na Atlantyk. Zgadza się też to ,że ma być widoczny na niebie przez jakiś dłuższy(przez naukowców) nieokreślony czas a Nostradamus pisał:

"Persage V 32, 2
Gdzie całe niebo ze Słońcem i Księżycem jest dobrze ułożone,
To w czasie wielkiej trwogi nadejdzie z niego upadek:
Przez siedem dni będzie płonąć, aby odmienić twój los,
A później nagle spadnie jak wielka kulista skała."

NIE WIEM (i ty też nie wiesz) czy to będzie Apophis czy może jednak jakiś inny obiekt. Ale to ,że MOGĘ NIE MIEĆ RACJI nie oznacza od razu ,że nie wolno mi na ten temat rozmawiać.

3,876

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panowie, nie ma sensu się kłócić. Arteuza pisał kiedyś, że chce by była merytoryczna dyskusja na temat przepowiedni i jego interpretacji. Nigdy nie pisał, że to co on zinterpretował musi się spełnić, bo przecież jak każdy człowiek ma prawo do pomyłki w swoim tłumaczeniu.

A teraz przytoczę ostatni wpis Atraktora.

Atraktor napisał/a:

Na koniec prośba.
Nie przekręcajcie i nie zmieniajcie poszczególnych słów które odczytujecie z tłumaczeń przepowiedni, bo znaczenie tych słów jest wtedy inne co zmienia zasadniczo prawidłowe interpretowanie danej przepowiedni.
A TO JEST BARDZO WAŻNE!

Atraktor

Nigdzie nie zabrania interpretowania przepowiedni na swój sposób. Dobrze, że są osoby które mają coś merytoryczne do dodania w wątku.

Tak samo nie jest to nie jest to dział tylko i wyłącznie dotyczący przepowiedni Nostradamusa, jest osoby dział na to Przepowiednie Nostradamusa. A ten, w którym się tyczy ta dyskusja czyli Wiek XXI: wizje i przepowiednie jest odpowiedni do dyskutowania o każdym wizjonerze. Tak więc michallesz2 może tutaj pisać swoje wiadomości dotyczące innych jasnowidzów.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

3,877

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem
Co mają Słupy Herkulesa do Paryża?
To samo co Klimuszko do Nostradamusa, widzę pewną zbieżność  w ich proroctwach. Ponadto fala wyższa niż wieża Eiffla idąca na Paryż jak pisał Klimuszko to nie to samo co fala idąca przez Paryż. Nigdzie nie pisałem że fala tej wielkości dojdzie do Paryża, dlatego wspomniałem o jej wypiętrzeniu w kanale La Manche.

Ostatnio edytowany przez Julek (2017-12-28 22:52:27)

3,878

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:
Na koniec prośba.
Nie przekręcajcie i nie zmieniajcie poszczególnych słów które odczytujecie z tłumaczeń przepowiedni, bo znaczenie tych słów jest wtedy inne co zmienia zasadniczo prawidłowe interpretowanie danej przepowiedni.
A TO JEST BARDZO WAŻNE!

Atraktor

Tu pewnie chodzi o to żeby nie przekręcać słów, nie zmieniać kolejnosci słów przepowiedni, które raz już były przetłumaczone. Bo w przeciwnym razie bedzie trudno merytorycznie dysktutowac o roznych interpretacjach tej samej przepowiedni. Jezeli dyskutuje sie o konkretnej przetlumaczonej przepowiedni, to nie mozemy nic zmieniać w jej kinstrukcji. Jezeli sa jakies watpliwosci co do tlumaczenia to powinno sie wrocic do oryginalu.

3,879

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza
W odpowiedzi na zadane przez ciebie pytanie na poprzedniej stronie.
Mam tu zbiór wszystkich znanych mi centurii i sześciowierszy dot. TORRENTU:

"Biały Turban w wielkiej sile obległ Trabizont
Wśród Turków i sojuszników wielka niezgoda
TORRENT jest przyczyną ogromnego zamieszania
Rozkazy i działania pomylone,a ruchy nieskoordynowane.

TORRENT to czyny i diabelskie i Boskie zarazem                    <---- (To ważny fragment na koniec do niego powrócę)
Europo!-Broń się i patrz ;ani w przód ani w tył -a na swoje skrzydła!
Ta niezwyciężona ,armia ducha- rozkrusza twoje chrześcijańskie mury!
Przekaz Mahdiego jak sieć PAJĄKA gmatwa i zaplata WSZYSTKO!
Ta Broń i Armia TALIBANU unicestwia to co dotychczas stworzyłaś,
Na nic twoje wysiłki-będziesz niszczona własną bronią za rozkazem Wielbłąda!

Władcy Południa i Zachodu Europy
Wszyscy w wielkiej trwodze będą uciekać
Gdy Wielki Mahdi rzuci 20 milionów nienawistnych,
Ze wszystkich skrzydeł i z pajęczyn TORRENTU!

Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!
W`600 z południa Afryki i Bliskiej Azji-Antychryst Mahdi!
Z Ogniem,Ropą, zarazkami i TORRENTEM,
Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy.

Zanurzone w piaskach Afryki i Arabii łodygi plujące promieniami,
Niszczą lub zawracają pociski przeciwnika,
Francja i sprzymierzeni cierpią od własnej broni,
Trzy jednak dochodzą i niszczą ziemie Talibanu,
Wielkie płomienne grzyby nad:Nową Kartaginą,Damaszkiem i Medyną,
Okręty i podwodne łodzie Koguta zniszczone w dniu rozpoczęcia.

Wielka Galia stała się:mała,słaba,bezbronna,
Jej boska broń zniszczona siłą arabskiego oręża.
Wszędzie i wokoło wielka rozpacz i przygnębienie,
Wobec siły siedzącej armii pajęczego TORRENTU!

Wielki Smok z Północnymi Wyspami siłami TORRENTU!
Wielką część sił Niedźwiedzia bezpowrotnie zawrócił,
Jedynie sześć dotarło do Wielkich przeludnionych miast,
Nieustraszony Wielki wyrzucił pięćdziesiąt razy więcej,
I prawie wszystkie dotarły do celu przeznaczenia!
Niebo rozciągłego Słowianina pokryte zostało dziesiątkami sztucznych Słońc!

Przy Wielkim porozumieniu kłamców półksiężyca,
Przy pomocy TORRENTU i z okolic Aten ,
będą zaskoczeni przez żelazną jazdę,
Z pomocą Albanii :Mars,Lew i Saturn rozprzestrzeni się.

TORRENT Indusów silniejszy,
Talibowie zdziwieni i wielce zaskoczeni,
Tylko płomienne grzyby Mahatmy sieją spustoszenie,
Armia Kraba szybko podąża do ich matecznika."

Moim zdanie słowa:
"siedząca armia"- hakerzy
"rozkazy pomylone"- cyberatak
"sieć PAJĄKA"- sieć komputerowa
wskazują jednoznacznie na wojnę elektroniczną

Ale znam też taki czterowiersz który nie pasuje według mnie do poprzednich:

"TORRENT zawładnie duszami ludzkimi,
Na ich wieczne i mroczne zatracenie,
Pośmiertne bramy niebios będą zamknięte,
Zanim RAYPOZ wykona robotę III Antychrysta."

To może trochę nadinterpretacja ale patrząc na to jak współczesna młodzież spęcza czas wolny i przyrównując do tej centurii oraz wcześniej zaznaczonej linijki sześciowiersza zaczynam miewać wrażenie ,że TORRENT to to samo co... internet




Jednak pamiętajmy -ile osób tyle pomysłów a
Powinniśmy się dzielić opiniami w koncu po to jest forum

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2017-12-31 00:57:15)

3,880

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Na temat inwazji Niemiec na Polskę po polsku
https://www.youtube.com/watch?v=rfepcJHRm5g