4,201

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

40kobra49

Przytoczone przez Ciebie dwie przepowiednie są bardzo dobrym przykładem na to co pisałem już w swoich wpisach kilkakrotnie:

Nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie!

Dlatego przepowiednia dotycząca katastrof naturalnych w Stanach Zjednoczonych jest we właściwym momencie przytoczona. Ponieważ już po raz drugi mamy do czynienia z rekordowymi niskimi temperaturami min. nad Wielkimi Jeziorami.

Natomiast po raz pierwszy mowa jest o wirze polarnym nad USA. Jest to jedna z cegiełek, które przybliżają nas coraz bardziej do opisanych w przepowiedniach wielkich katastrof naturalnych spowodowanych działalnością człowieka.

Miejmy nadzieje, że jest to tylko zapowiedz a nie wypełnienie się przepowiedni Nostradamusa.

Jak zwykle, przekonamy się o tym jak zacznie się ocieplenie. Jednak myślę, że to jeszcze nie tym razem!   

Jeśli chodzi o drugą przepowiednię to tak samo jak w pierwszym przypadku mamy do czynienia z dokładaniem kolejnych szczegółów do znanej już interpretacji. Coraz więcej ujawnionych drobiazgów pokazuje wszystkim odsłaniający się obraz opisany przez Mistrza Nostradamusa w przepowiedni dotyczącej niby mocnego przywódcy.

Dlatego ponownie sprawdza się - Nic nie dzieje się nagle i niespodziewanie! – szczególnie jak chcemy to sami dostrzec i inne wydarzenia nam tego nie zasłaniają.

Zawsze powinniśmy pamiętać, że to co jest napisane w przepowiedniach Michela Nostradamusa jest pisane również z perspektywy odczytywania różnych wydarzeń przez przyszłe pokolenia.

Powoduje to dodatkowy mały problem z odczytaniem zostawionego przesłania…

Jak zwykle zostaje nam uważne śledzenie wszystkich wydarzeń w naszym otoczeniu – które jak widzimy coraz bardziej odsłaniają nam zostawione w przepowiedniach przesłanie.


Ps. Jak zwykle dobrze widzieć nowe wpisy Pana Atraktora. Jednak wszyscy musimy wykazać się pewną dozą tolerancji i nie brać wszystkiego do siebie. Wszyscy oczekujemy, że Pan Atraktor da nam więcej swoich ciekawych przemyśleń o otaczającym nas świecie.

Jednak nieraz musimy cieszyć się tym co mamy a nie tym co byśmy najbardziej chcieli. Taki już jest ten świat…

Dlatego ja też wielokrotnie mam chęć napisać coś więcej na temat wpisu innych osób - jednak prawie zawsze nie robię tego. Ponieważ każdy z nas ma swoje poglądy i swoje ulubione portale, nie mówiąc o telewizorze.   

Do zrozumienia przesłania zostawionego w przepowiedniach Nostradamusa nie są wcale potrzebne nasze poglądy również polityczne – wystarczy, że będziemy mieli otwarte umysły oraz nie za bardzo rozgrzane przez nasze przekonania serca.

Wtedy przesłanie Michela Nostradamusa będzie miało szanse dotrzeć do zainteresowanych nim osób…

4,202

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Widzę, że nikt nie pokusił się na słowa odpowiedzi do dwóch ostatnich wpisów Atraktora!

Dlatego może ja coś tylko wspomnę.

Atraktorze od kiedy to stałeś się symetrystą. Od pierwszych wpisów na forach zachwalani byli politycy i środowisko związane z Kaczyńskim. Natomiast krytykowane pozostałe opcje polityczne. To nie ja pisałem, że znam osobiście Kaczyńskiego i jego poglądy oraz nie ja rozpływałem się nad gazetami i dziennikarzami z tego obozu: np. Karnowscy ale nie tylko. Znając to środowisko, dwóch Kaczyńskich można było też zwrócić uwagę na ministra w kancelarii prezydenta oraz na to czym się tam zajmował – jakich spraw bronił i dlaczego. Dlatego trochę dziwi wystawiona laurka dla Dudy, i to gdzie, na forum na którym pisali naziole i rasiści, o antysemitach nie wspomnę. Dlatego wszyscy przecież powinniśmy głosować na takiego prezydenta – to nie moje słowa...

A teraz co? O czym są ostatnie dwa wpisy. Nie są o plugastwie i prawdziwej twarzy i to od wielu lat Kaczyńskiego. Za to są o symetryzmie. Zamiast opowiadać co tak naprawdę robi Pis i jego skromny prezes... I robi to nie od niedawna ale od samego początku... Za to mamy: cmentarze, ośmiorniczki, lokale... To wszystko jest napisane po to żeby udowodnić co?

Może to, że poprzednicy na co dzień, łamali konstytucję, a może ze podporządkowali sobie prokuraturę  i oczywiście trybunał konstytucyjny oraz wszystkie inne instytucje państwowe… A może doili na tak niespotykaną skalę i to otwarcie wszystkie państwowe spółki – nie tylko przez swoich niekompetentnych wysłanników ale również przez wyciąganie wypracowanych pieniędzy tych firm na cele nikczemnej partyjnej propagandy i niszczenia instytucji naszego państwa (sądy) w kraju i zagranicą. Przecież to Komorowski był na telefon i bez ogródek łamał cały czas konstytucję, zamiast stać na jej straży. To poprzednicy stosowali w telewizji publicznej tak straszną demagogię  partyjną, że niebyli w stanie przewidzieć swoich nikczemnych działań, na chorych z nienawiści do wszystkich, naszych szarych suwerenów... A może też poprzednicy zabierali krok po kroku wolność polskich obywateli. Może to wszystko dla wyższego dobra dla wszystkich! Można by opisać jeszcze wiele przykładów. Tylko po co?  Dla sprawienia ulgi samemu sobie, dzięki podaniu symetrycznych przykładów mających powiedzieć, że to oni byli lepsi czy tez jeszcze gorsi.

Widać, że to właśnie pokolenie Atraktora odpowiada za taki stan jaki mamy dzisiaj! Tak jak walczyliście tak się również uwłaszczyliście na przykładach zaczerpniętych z bolszewickich standardów. I teraz mamy to co mamy oraz mamy to co jeszcze nie wyszło na jaw opinii publicznej. Ale kto to zrozumie jak zamiast piętnowania zła, będą robione symetryczne porównania do poprzedników.

Atraktorze, białe jest białe a czarne jest czarne!  Na jaki kolor mam zmienić czcionkę, żeby to dotarło do wszystkich!
„Trzeba rozrywać rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości.”  Polacy to nie kaczki i swój rozum mają!
Dlatego nagrodą  dla wszystkich jest życie w ciekawych czasach!

4,203

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odpowiadam-NoNiewiem;

Z oceny mojego ostatniego tekstu wynika, że nie zna Pan wszystkich moich artykułów(dot.różnych spraw w tym osobistych) jakie umieszczałem na wielu forach internetowych- to po pierwsze,a po drugie radzę jeszcze raz z uwagą przeczytać mój ostatni tekst i dopiero go ocenić, a nie poddawać się politycznym emocjom.
Nie jestem też symetrystą, tylko rozróżniam rzeczy złe(czarne) od dobrych(białe),ale u wszystkich postaci sceny poltycznej również tej partii na którą głosowałem i głosuję,czyli(dla Pana wiedzy)PO!
Świat jest wielokolorowy, a nie dwubarwny jak Pan pisze.
Pisze Pan o ludziach ,którzy się po 1989 roku uwłaszczyli na bolszewickich zasadach.
Chyba nie wie Pan co pisze!?
Bolszewicy się nie uwłaszczyli!
Nie sprywatyzowali dla siebie i swoich rodzin poszczególnych zakładów pracy tylko wszystkie je upaństwowili podporządkowując całą gospodarkę państwa jedynej słusznej kolektywnej marksistowskiej partii.
Jeśli chodzi o przemiany gospodarcze po 1989 roku to więcej w tym co Pan pisze jest zazdrosnej, zawistnej i ideologicznej propagandy niż prawdy.
W latach 70 i 80 ubiegłego wieku państwa komunistyczne prowadząc gospodarkę rabunkową i nakazowo rozdzielczą doprowadziły w swoich krajach do całkowitego upadku przemysłu, rolnictwa i usług.
Polskie zakłady i produkcja były technologicznie zacofane i miały ogromne przerosty zatrudnienia!
Nikt, ani zagranicą, ani w kraju nie chciał tych towarów kupować.Zalegały one rożne hale produkcyjne i magazyny!Nie wiadomo było co z tym szmelcem robić?
Cyt;"Pokolenie Atraktora odpowiada za to co jest dzisiaj."
Jeżeli tak Pan twierdzi to niech Pan powie kiedy,tzn w jakich czasach żyło się w Polsce lepiej niż w XXI wieku po wejściu Polski do UE?
Czy nie obawia się Pan,że do pańskiego pokolenia te następne też będą miały pretensje?
I wreszcie po co ta uszczczypliwość odnośnie kolorowania moich tekstów.
TO takie ważne i istotne?
To jest w/g mnie nic innego jak występująca u Pana jakaś złośliwa małostkowość.
Każdy może używać w swoich tekstach takich kolorów jakie chce używać.
Mnie to w ogóle nie przeszkadza jakim drukiem piszecie swoje teksty i czego w nich używacie.
Chyba dobrze,że na tym forum są takie możliwości.
Nie wszystko musi się każdemu coś podobać, ale żeby do tego przykładać wagę i robić jakiś problem?
Dla mnie najważniejsza jest treść, czyli co piszecie, a nie jak piszecie!
Cyt:„Trzeba rozrywać rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości.”  Polacy to nie kaczki i swój rozum mają!
Pan wybaczy, ale kto jakim jest patriotą okazuje się w chwilach osobistej próby tj zagrożenia np kalectwem, śmiercią własną, lub bliskich a nie w wyrażaniu patetycznych słów, które ma się akurat na języku.
Ja taką próbę w swoim życiu przeszedłem tracąc bliską mi osobę, bo nie zadenuncjowałem swojego kolegi z którym w opozycji współpracowałem, więc niech Pan w stosunku do mnie takich pustych bo gołosłownych pseudo-patriotycznych popisówek nie stosuje.
Nie życzę Panu żeby Pan przeszedł to co ja w latach 70 i częściowo 80 przeszedłem w PRL-u!
I na końcu powiem Panu,że ciekawe czasy są zawsze, a nie tylko za Pana życia.
Moje pokolenie żyło w czasach kiedy upadł w Europie komunizm.
Pokolenie moich rodziców żyło w czasach II wojny światowej, a dziadków w czasie I i II wojny światowej.
Takiej Polski jaka jest teraz napewno by oni Panu zazdrościli, bo nie przeżył Pan; głodu, spadających bomb, świszczących kul, obozów koncentracyjnych, więzień, tortur,gróźb polegających na tym, że ukatrupią Panu członków rodziny np; żonę,dzieci czy rodziców jak Pan im czegoś co zaproponują nie podpisze,czy kogoś im nie wyda itd itp.
Niech Pan się lepiej modli(jeśli jest Pan wierzący)żeby Pan tego wszystkiego(lub niektórych rzeczy), które powyżej wymieniłem nie przeżył.
Nie pokolorowałem tego tekstu bo jak zrozumiałem lubi Pan tylko dwa kolory; to znaczy czarny i biały, więc postąpiłem zgodnie z Pana życzeniem.

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-02-01 23:27:17)

4,204

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze!

Bardzo szkoda, że potraktował Pan mój wpis jako ad personam do Pana osoby. Nie tylko Pana szanuję, ale z uwagą czytam wszystkie Pana wpisy. Również te z którymi się nie zgadzam. To co napisałem wynika tylko z tego, jak sam Pan również napisał na początku swojego wpisu cytując: „Przepraszam, ale nie wytrzymałem!” W moim przypadku nastąpiła podobna reakcja na Pana wpis!
Nie pisał Pan o tym co jest ewidentne w przypadku Kaczyńskiego, a było wiadome od bardzo długiego czasu. Pisał Pan o symetryzmie tak chętnie wykorzystywanym przez obóz Kaczyńskiego do rozmydlania oczywistych knowań i grzechów Kaczyńskiego. Napisał Pan jednak, że nie jest symetrystą. Według mnie to dobrze. Ale pod warunkiem, że nie wykorzystuje się, również podświadomie metod symetrystów do pokazywania oczywistych metod łamania prawa przez Kaczyńskiego. Dlatego to cenne pokazanie przez Pana łamanie prawa i przepisów zasłaniały w Pana wpisie: ośmiorniczki, cmentarze, lokale. To właśnie bardzo przeszkadzało w wydźwięku Pana wpisu.
Dlatego też wróciłem do frazesu: Białe jest Białe a Czarne jest Czarne. Ponieważ białe jest dobro a czarne jest zło. W najprostszym ujęciu. Sami wiemy chyba dobrze kto nie potrafi tego zrozumieć i skąd się wzięły słowa Kaczyńskiego zmieniające sens Białego i Czarnego. Następna sprawa to bolszewickie standardy. Może to rzeczywiście źle brzmi w połączeniu z Pana pokoleniem – któremu z uwagi na niewyobrażalne dla młodego pokolenia trudne chwile należy się również Szacunek.
Z tego co Pan pisał, wiemy jednak, że jest Pan prawie równolatkiem Kaczyńskiego. Dlatego powinien Pan znać dużo lepiej niż większość, realia w jakich następował progres złych uczynków samego Kaczyńskiego. A tym bardziej wie Pan w jaki sposób nastąpiło uwłaszczenie się tego środowiska na majątku największej pod względem nakładu gazety – Express Wieczorny. I skąd się bierze tak nieszczęśliwie ukrywany majątek Kaczyńskiego a tym bardziej jego wybujałe aspiracje, a tym samym większość działań politycznych. Na pewno nie chodzi o dobro społeczeństwa.

Dlatego bardzo proszę nie traktować mojego wpisu do Pana jako ataku na Pana a tym bardziej w żadnym wypadku nie brać moich słów do Pana życiorysu ani Pana rodziny. Nigdzie o tym nie pisałem i nie miałem tego na myśli.

Nie właściwie również zrozumiał Pan moją sugestię na temat używania kolorów we wpisach. Jak do tej pory rozumiałem używanie przez Pana: kolorów, podkreśleń, pogrubień... miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi czytelnika na najważniejsze sprawy. Tak odbierałem Pana wpisy. Dlatego zadałem pytanie na jaki kolor mam zaznaczyć pogrubiony fragment, żeby jego słowa zostały zrozumiane przez wszystkich. Białe to dobro a Czarne to zło – dlatego nie powinno się mieszać dobra ze złem.
Na koniec został jeszcze jeden mój cytat - „Trzeba rozrywać rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości.”  W mojej intencji nie miał on dotyczyć tego jakim kto jest patriotą. Ale miał on na koniec przypomnieć o tym, że nie można rozmywać aktualnych wydarzeń symetryzmem – jak to się dzieje obecnie. Ponieważ nawet w małym stopniu ujawnione dzisiaj rany na polskim społeczeństwie, w kontekście Kaczyńskiego – nie rozerwane w jednoznaczny sposób zabliźnią się podłością zwielokrotnioną i bezkarną w przyszłości…

Panie Atraktorze zawsze będzie miał Pan we mnie wiernego czytelnika.
Dlatego będę również odpowiadał na Pana wpisy.
Pozdrawiam

4,205

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
To jest czesc opisu Pana Artraktora co będzie sie dzialo po 3WS.
W Polsce jako pierwszym kraju świata zaczną się olbrzymie bunty bezrobotnych rzesz mieszkańców miast.W wyniku nieudolnych i aferalnych rządów Króla Sinobrodego w Polsce wybuchnie WIELKIE POWSTANIE LUDOWE o podłożu również religijnym,któremu będzie przewodziła murzynka zwana:”Czarną Madonną”!
Zdobędzie ona dużą popularność i posłuch szczególnie wśród ludzi bardo religijnych,o wiele większe niż obecnie ksiądz Rydzyk.
Urodzona w Częstochowie ,uczennica żeńskiej szkoły klasztornej,przyszła zakonnica będzie twierdziła,że jest dziewicą,wcieleniem Matki Bożej na ziemi i ma za zadanie uwolnić ludzi od cierpień życia codziennego,oraz uwolnić od rządów znienawidzonego despoty jakim ma być „Sinobrody”.
Zdobędzie ogromną popularność w Polsce i na Świecie.W wielu krajach zaczną powstawać różne ruchy jej imienia i wybuchać bunty społeczno-religijne.
Ale o jej działalności i walce napiszę w innym terminie.
Pytania
O co chodzi z tajemniczym Królem Sinobrodym i Czarną Madonna,oraz Wielkim Powstawaniem Ludowym.Pan Atraktor napisał że opisze o jej działalności w innym terminie , ja tego na tym forum nie zauważyłem.Czy są może jakieś dodatkowe informacje na forum na ten temat.
Pan Atraktor opisał też bunt maszyn a później z tzw.Sztucznym Mózgiem.Bunt Maszyn miał być według książki 1 i miał trwać ok.2 lata.W książce był też tajemniczy gang Naukowców i wojna z nimi ok 1 miesiąc.Mieli baze na Ksiezycu.Czy można dowiedzieć się coś więcej niż napisano w książce.

4,206

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odpowiedź dla NoNiewiem;

Uważnie przeczytałem Pana tekst i dziękuję za przedstawione w nim wyjaśnienia.
Myślę, że wszyscy użytkownicy tego forum powinni wyciągnąć z naszej dyskusji pozytywne wnioski.
Nie zawsze odbiór przez inne osoby tego co piszemy jest taki jak myślimy i z tego powodu bywają różne nieporozumienia.Jak to się mówi potocznie jest to"samo życie".Nieporozumienia towarzyszą nam bowiem w stosunkach międzyludzkich wszędzie; również; w rodzinach, miejscach zamieszkania, sklepach, środkach lokomocji, zakładach pracy itd.itp.
Ale czy mamy z tego powodu sobie nawzajem ubliżać i wywoływać niepotrzebną nikomu wrogość?
Myślę, że nie!
Mam nadzieję, że i Pan i wielu innych użytkowników myśli podobnie.
Tak więc czasami ostre dyskusje na różnych forach -również i na tym - pomiędzy użytkownikami nie powinny zawierać osobistych obraźliwych i prześmiewczych aluzji i epitetów.Zawsze w odpowiedzi powinniśmy  dążyć do wyjaśnienia adwersarzowi tego co się miało na myśli pisząc dany tekst.
Takie nasze postępowanie jest bardzo ważne w każdej sytuacji życiowej-tak powinno się postępować w życiu publicznym i w internecie np na różnych społecznościowych stronach w tym forach.
Jeśli chodzi o mój wiek to pisałem już o tym.Przypominam, że od Kaczyńskiego jestem starszy o kilka lat.Pisałem też wiele innych rzeczy o sobie m.innymi to,że przez osiem miesięcy byłem członkiem PC.Wypisałem się z tej pierwszej swojej partii w życiu ze względu na to, że oględnie mówiąc nie odpowiadało mi to towarzystwo i jego poglądy, a także sposób na prywatne życie.Niedługo zresztą po moim wystąpieniu wybuchła w tym środowisku słynna afera spółki "Telegraf".Przypominam też, że za PRL nie należałem do żadnej partii politycznej, czy politycznego stowarzyszenia.Nie należałem też jako młody człowiek do żadnej organizacji młodzieżowej; ZHP,ZMP,ZMS,ZMW,ZSMP a nawet do Zrzeszenia Studentów Polskich ZSP.Kiedy podjąłem pierwszą pracę zarobkową zobaczyłem na pasku,że potrącono mi sładkę na Związek Zawodowy.Wpisywano bowiem wtedy wszystkich pracowników każdego zakładu pracy obligatoryjnie do różnych branżowych organizacji związkowych zrzeszonych w tzw;CRZZ(Centralna Rada Związków Zawodowych).Zawsze wtedy i też później chodziłem do kadr i żądałem przedstawienia deklaracji(mojej zgody)na przystąpienie do związku zawodowego, a jeżeli jej nie ma- bo nie mogło być- to żądałem natychmiastowego zwrotu pieniędzy! Czy możecie sobie wyobrazić jakie było zaskoczenie i popłoch wśród pracowników kadr!? Byli oszołomieni i przestraszeni moim postępowaniem!Spotykałem się z niezrozumieniem i próbowano mi tłumaczyć, że przynależność do związków zawodowych jest przymusowa tak jak np w niektórych większych zakładach do TPPR(Towarzystwo Przyjażni Polsko-Radzieckiej)!W wielu przypadkach po pewnym czasie wyrzucano po prostu mnie z pracy pod wymyślonym byle pretekstem.Nie mogłem też korzystać z FWP ,czyli wczasów pracowniczych i KZP, czyli Kasy Zapomogowo Pożyczkowej, bo tylko członkowie związków zawodowych mogli z tych przywilejów korzystać. Nie otrzymywałem też często przysługujących mi premii nie mówiąc o tzw;chwilówkach i nagrodach!Często odmawiano mi też przyjęcia do pracy jako pracownika umysłowego pomimo, że miałem odpowiednie kwalifikacje zawodowe, aby taką pracę podjąć. Pośredniak dla takich pracowników  mieścił  się wówczas w Warszawie przy ul Karowej. Nie mogąc znaleźć pracy umysłowej(bez przerwy też za mną chodzono) musiałem zgłaszać się do pośredniaka dla pracowników fizycznych na ul Burakowską a i tam mogłem dostać tylko ciężką pracę na akord przy rozładunku towarowych wagonów kolejowych,lub pracach tynkarskich na budowach.Dlaczego mnie tak gnębiono,chodzono za mną,wzywano na komisariaty i po prostu prześladowano?
Otóż w roku 1968 po tzw; wydarzeniach marcowych, których byłem aktywnym uczestnikiem wyrzucono mnie ze studiów i grzebano w papierach czy nie jestem przypadkiem pochodzenia żydowskiego, ale nic nie znaleziono bo prostu ani ja, ani nikt z moich przodków i rodziny takiego pochodzenia nie miał więc zwerbowano mnie do"wojskowej jednostki karnej" w Orzyszu(Mazury), gdzie w czasie częstych alarmów bojowych objuczony cegłówkami w plecaku i podstawą od ckm(ciężki karabin maszynowy) na plecach i ramionach biegałem po placu apelowym, lub w czasie bardzo częstych (na ogół nocnych) alarmów bojowych kopałem na polu ćwiczebnym saperką głebokie doły bojowe,a następnie je zasypywałem itd itp -mógłbym tu jeszcze wymienić wiele nieprzyjemnych zdarzeń.Tak więc do dzisiaj np od takiego biegania z obciążeniem ponad miarę mam trwałe blizny na ciele!W czasie mojej ciężkiej ponad dwuletniej służby wojskowej, którą pełniłem nigdy nie dopuszczono mojej rodziny i znajomych do żadnych wizyt i widzeń w koszarach woskowych.Tak więc naprawdę nie miałem tam lekko!Służyłem w wojsku (w jednostce specjalnej- karnej) dłużej jak dwa lata z uwagi na to, że nie wliczono mi do niej moich licznych pobytów w aresztach -również tych ścisłych. W roku 1976 po wydarzeniach w Radomiu i Ursusie (robotniczych strajkach) wyrzucono mnie w końcu z Polski jako wroga ludu pracującego!Wyrzucono mnie samego(nie chciałem wyjeżdżać) bez najbliższej rodziny, która musiała pozostać w Polsce!W roku 1980 wróciłem do Polski podczas tzw; odwiłży solidarnościowej i zapisałem się natychmiast do NSZZ Solidarność i w tym związku aktywnie działałem - to jest na kilkanaście miesięcy przed stanem wojennym.Później też nie miałem lekko;internowanie,a później wyrok, działalność w konspiracji, pobicie przez SB, szpital(gdzie mnie pilnowano), wyrok i więzienie.To tylko niektóre fragmenty z mojego życiotysu.To co osiągnąłem;studia w Polsce i za granicą jest wynikiem mojej ciężkiej pracy, samozaparcia, uporu i różnych osobistych i rodzinnych wyrzeczeń.Mam zaświadczenie IPN uznające mnie jako osobę poszkodowaną i pokrzywdzoną. Nigdy też przez nikogo nie było ono kwestionowane.
Przypomniałem tutaj niektóre te zamierzchłe już zdarzenia z mojego życiorysu nie po to aby się pochwalić, bo w/g mnie nie ma czym, bowiem uważam ,że był to mój PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK!Myślę, że stanąłem w tych ciężkich czasach dla mojej Ojczyzny po właściwej stronie.To co robiłem to robiłem dla Polski mojej Ojczyzny, którą kocham, a także dla przyszłych pokoleń Polaków, aby żyli w kraju; wolnym, demokratycznym, suwerennym,szczęśliwym i bogatym, aby nigdy moi rodacy nie zaznali tego co ja, moi rodzice i dziadkowie.Proszę więc(jeśli mogę) wszystkich użytkowników tego forum,aby nikt więcej nie wpadł tu na taki pomysł by pouczać mnie czym jest polski patriotyzm!
Tylko o to proszę!

Wiem co to jest zniewolenie kraju i wszędzie panosząca się dyktatura.Wiem jak to jest jak rządzą ludzie,którzy próbują innym narzucić swoją ideologię,czy religię.Rządy; totalitarne,autorytarne,teokratyczne to ABSOLUTNY DESPOTYZM!
Dlatego uważam, że rządy Kaczyńskiego i PIS-u są Wielkim Zagrożeniem dla swobód demokratycznych w Polsce!
Pamiętajcie, że każdy potencjalny dyktator najpierw stosuje rozdawnictwo społeczene,aby uzyskać tego społeczeństwa poparcie, a następnie stopniowo i powoli przejmuje państwo i wprowadza swoje już uzurpatorskie autorytarne rządy!
Tak zrobili komuniści!
Najpierw na wsiach rozdali chłopom ziemie -reforma rolna i w miastach upaństwowili zakłady pracy-nacjonalizacja aby później wprowadzić rządy totalne jedynie słusznej marksistowskiej ideologii!
Podobnie postępuje PIS i Kaczyński!
Wprowadzono program 500+ i inne programy społeczne w/g mnie po to, żeby UŚPIĆ SPOŁECZEŃSTWO!
JEGO CZUJNOŚĆ przed przejęciem całkowitej nie kontrolowanej przez nikogo władzy.
Podobne profity po przejęciu włdzy zastosowali;Lenin,Hitler,Mussolini i wielu innych dyktatorów,a póżniej jak już zdobyli autorytarną władzę wiele początkowo nadanych przez nich przywilejów ludziom odebrali.Przykład;Lenin najpierw przeprowadził reformę rolną ,a później zmusił chłopów do oddania tej ziemii stworzonym przez komunistów kołchozom.Mógłbym tu podać bardzo wiele przykładów o oszukańczych  poczynaniach wielu dyktatorów.
Patriotów w gębie(przepraszam za wyrażenie)jest teraz wielu i to z różnych opcji politycznych, a szczególnie wśród ludzi młodych, którzy powinni bardzo zastanowić się nad tym co mówią i piszą.Tych natomiast którzy swoimi heroicznymi czynami mogą udowodnić swój polski patriotyzmem jest naprawdę bardzo nie wielu!
Łatwo być patriotą w języku i to w czasach wolnych od dyktatury, totalitaryzmu, czy wojny, ale o prawdziwym patriotyźmie świadczą tylko i wyłącznie i to u każdego człowieka jego czyny w trudnych czasach, a nie wypowiadane przez niego słowa.
I to czyny są aksjomatem ludzkiego, prawdziwego patriotyzmu!

I na koniec co do koloryzowania tekstów ,które piszę.
Kilka lat temu jak nie byłem jeszcze "oblatany" w posługiwaniu się komputerem miewałem różne problemy.Zamiast używania pogrubionego,pochyłego,czy podkreślonego druku, nie mówiąc o kolorystyce druku itd używałem często pisania dużymi literami.
Ale ja uczę się szybko!Teraz z pisaniem tekstów w komputerze jak też np używaniem różnych aplikacji itd itp nie mam już żadnych problemów.
Nauczyłem się wielu rzeczy nawet takich, którymi zajmują się informatycy.
Zawsze nauka przychodziła mi łatwo i nie miałem z nią żadnych problemów.
Chciałbym jeszcze w życiu wiele dokonać.
Nie dla siebie,ale dla ludzi!
Niestety lata szybko lecą i zapewne niewiele mi już życia pozostało.

Również Pozdrawiam Pana;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-02-03 19:01:20)

4,207

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze!

Tak szczerze mówiąc. To bardzo się cieszę z tego co Pan napisał w ostatnich swoich wpisach. A najbardziej z tego,
że „Chciałby Pan jeszcze w życiu wiele dokonać”

Na początku jednak, ja tylko po raz kolejny przypomnę Panu, to co wiedzą wszystkie osoby zainteresowane przepowiedniami Michela Nostradamusa.

Jest Pan jednym z dwóch prekursorów, którzy na forach internetowych z własnej woli i dla dobra wielu młodych i starszych osób – udostępnił swoje tłumaczenia i interpretacje przepowiedni Nostradamusa. Jest to nieczęsto spotykane nie tylko w Polsce ale na wielu zagranicznych forach.

Dzięki swoim wpisom rozbudził Pan w bardzo wielu ludziach pasję poznawania nieznanych szczególnie u nas w Polsce, bardzo wartościowych aspektów twórczości Nostradamusa.

Należą się Panu wielkie podziękowania za całokształt swojej pracy dokonanej bezinteresownie dla polskich internautów –  pomimo wielu nieciekawych reakcji innych nikczemnych osób...

Ja jak i bardzo wielu użytkowników internetu jesteśmy Panu za wszystko bardzo wdzięczni… W sumie jest mało wpisów na forum w których nie pojawiały by się indywidualne podziękowania osób, które nawet przez przypadek zetknęły się z Pana publikacjami.

Panie Atraktorze jest Pan osobą Kultową dla wielu osób, która przekazała swoją wiedzę w bardzo przystępny sposób dla wszystkich zainteresowanych nie tylko przepowiedniami Nostradamusa, ale również w wielu wymagających dziedzinach
min. prawdziwej polskiej historii nie nauczanej w szkołach.

W swoich publikowanych na forach wpisach poruszał Pan dziedziny wiedzy, które wymagają nie tylko wiedzy ale również dużego wyczucia wielu tematów. Dlatego cenne były wpisy dotyczące szeroko rozumianej religii ale i samej wiary.

Natomiast poruszane tematy związane z współczesną nauką dawały nowy bodziec do poznania jeszcze szerzej prezentowanych tematów.

Wpisy Pana związane z wiedzą zawodową również nie pozostały bez wpływu na wiernych czytelników.
Dlatego wszyscy nadal czujemy niedosyt Pana nowych wpisów.

Z wielu dziedzin naszego życia, które poruszał Pan w swoich wpisach, jednak najbardziej zajmującą i nadal oczekiwaną jest twórczość Michela Nostradamusa.

Po prostu wszyscy czekamy na nowe wpisy dotyczące przepowiedni Mistrza Nostradamusa. Mało tego nadal oczekujemy na spełnienie przez Pana zapisanych obietnic dotyczących szerszego omówienia zasygnalizowanych dużo wcześniej tematów opisanych w twórczości Nostradamusa.

Wszyscy bardzo się oczywiście cieszymy z Pana ostatnich wpisów, ale większości, w tym również mnie, już przelewają się tematy powiązane z polityką i politykami.

Dlatego moim skromnym zdaniem (potwierdzonym moimi autorskimi wpisami) chciałbym bardzo prosić Pana, Panie Atraktorze o odpuszczenie swojej osobie tych trochę nieuniknionych politycznych emocji.
Natomiast jak zwykle rekomenduję powrót do wpisów związanych z twórczością Michela Nostradamusa.

Wiem, że proszę o dużo. Ale nie tylko mam świadomość o co proszę ale również widzę w takim rozwiązaniu dużo pozytywów dla Pana.

Twórczość Michela Nostradamusa jest wielotorowa dlatego zawsze można znaleźć coś co warto jeszcze opisać.
Nie mówię tu tylko o XXI wieku ale również o następnych rozdziałach naszej przyszłości … Historii ludzkości w następnych opisanych przez Nostradamusa wiekach.

Proponuję ten temat również z prostego powodu – wiem, że następne wieki będą całkowicie inne od poprzednich.
Dlatego może ta wiedz o społeczeństwie, które powstanie po III wojnie światowej może być dobrą nauką i wskazówką
dla wszystkich również współczesnych…

Proszę to przemyśleć i rozważyć!

I wcale nie chodzi o dawny powrót do pisania na forum. Przede wszystkim chodzi o nowy cykl Pana wpisów, który nie będzie związany z częstym pisaniem na forum.
Chodzi o pewnego rodzaju całość podzieloną na części pokazującą w jak najszerszym aspekcie przyszłe wydarzenia i ich wpływ na następne pokolenia.

Oczywiście nie proszę o wpisy w stylu, że dobrze już było, a będzie już coraz gorzej. Niestety taki mamy od Pana ostatnio przekaz, który nie wnosi niczego nowego dla zainteresowanych przepowiedniami osób. Znamy to z Pana dużo starszych wpisów…

Piszę to wszystko wprost ponieważ chciałbym być dobrze zrozumiany!

Proponuję również więcej krótszych wpisów ale bardziej treściwych niż jeden długi i wielowątkowy wpis.
Będzie to łatwiej napisać i ułatwi to zrozumienie przez czytelników.

Proszę również tak trzymać jak napisał Pan: „Chciałbym jeszcze w życiu wiele dokonać.”
Może znajdzie się również w tym miejsce dla entuzjastów twórczości Michela Nostradamusa.

Prosząc o przemyślenie moich sugestii!

Pozdrawiam Pana Serdecznie
Moogi

4,208

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Panie Moogi!

Rozważę Pana propozycje, ale w poniedziałek wylatuję do Chicago, a stamtąd do Phoenix w Arizonie.
Będę tam bardzo zajęty i wrócę dopiero za trzy tygodnie, to jest pod koniec lutego.
Ostatnio miałem po Nowym Roku trochę więcej czasu i dlatego kilka razy na to forum zajrzałem stąd moje odpowiedzi bodajże dwóm forumowiczom.
Serdecznie Pana Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Dobrego;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-02-02 21:46:36)

4,209

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wspaniałe słowa Moogi,
dzieki Wam panowie bardzo wiele sie dowiedziałem nt. otaczającego nas świata, ale przede wszystkim nt. twórczości Nostradamusa jak również innych autorach przepowiedni. Kawał dobrej roboty. Można tylko przyklasnąć.

Dołączam się oczywiście do prośby kontynuacji wpisów panie Atraktorze i nie tylko.

Pozdrawiam tych z lewej i z prawej strony Wisły
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

4,210

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Na wstępie dziękuję Moogi za Świetny tekst.Dobra robota.

Ja też coś mam z innego forum w którym pisał Atraktor.
Pierwszy kontakt z obcymi istotami ,będzie miał miejsce w sposób przypadkowy na księżycu Neptuna Trytonie!!!

Co pisze Nostradamus:

8,315 alamach 1614

W 2163 roku Cezara żaglowiec z siedmioma
dotrze do Trytona!
Trzech z nich w trakcie rozpoznania ujrzy dziwnych,
obcych,
Wzrost dziecka,twarz płaska,cera zielona,skośne wielkie
oczy,
Dłonie długie,cienkie i małe o czterech palcach przybysze
z konstelacji Wodnika!

Już tu chyba kiedyś napisałem,że twórczość M Nostradamusa jest najbardziej popularna w USA.
Wielu reżyserów filmów amerykańskich tzw: “science fiction”(sajens fikszyn)bierze pełnymi garściami swoje pomysły z twórczości wielkiego wizjonera.
A więc tzw”zielonych ludzików” spotkamy!-tak pisze Nostradamus.
Wojna z maszynami,czy robotami w filmach amerykańskich też się wzięła z twórczości(tekstów M Nostradamusa.
Nostradamus przewidział planętę Uran i planetę Neptun i jej księżyc Tryton jeszcze przed ich odkryciem przez astronomów-BO WYMIENIA ICH NAZWY!!!Tak więc spotkanie z inną cywilizacją nastąpi zaraz po IV wojnie światowej wywołanej przez Szkota Wielkiego Mastina(lub Mastifa)!
NOSTRADAMUS TEŻ NAPISAŁ O UFO po polsku NOL(Niezidentyfikowane Obiekty Latające)!

Pytania
Czy to są dobrzy obcy.A jeśli tak co nam wniosą do wiedzy,nauki,wiary ktoś wie coś na ten
temat.Czy nam pomogą w walce z 5 Antychrystem Maszyną ok.2388, i dalszymi zagrożeniami z kosmosu nawiązuje tu do wojen według książki wojen w niebiosach , wojnach
Z tajemniczymi kolonistami itd, itp.Czy odwiedzimy ich Planetę.Tzw.konstelacje Wodnika,

4,211

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szanowny Panie Atraktorze.

Wykonal Pan juz Wielka Prace, bez ktorej nie mielibysmy mozliwosci poznania przyszlosci.

W pelni popieram prosbe Moogi o dalsze przekazywanie nam swojej wiedzy, by nie ulegla ona zapomnieniu.

Duzo zdrowia zycze

jhn

4,212

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia 141,201

"Mars w znaku Skorpiona w roku żywej wagi,
W końcu drugiej dekady kraj Baktrów i Partów we władzy turbanów,
Mściciel z gór dostawcą tysięcy niepokornych czaszek-
Rzuconych w pszenicznych workach pod stopy Antychrysta.
Po wielkiej rzezi plemiennej hołoty lud wybierze talibów,
Na chwałę przyszłego Imperium Allaha i Mahometa!"

Baktria to starożytna, grecka nazwa krainy położonej obecnie w północnym Afganistanie.Partia to kraina historyczna położona w dzisiejszym północno-wschodnim Iranie i Turkmenistanie.Według tej przepowiedni przed końcem drugiej dekady ( czyli przed 31 grudnia 2020 rokiem) terenami tymi będą władać talibowie.
Aktualnie talibowie mają pełną kontrolę nad 14 powiatami (4% Afganistanu) a otwarcie działają w 263 powiatach (66% terytorium). W mediach pojawiły się informacje, że do kwietnia 2019 amerykanie mają wycofać z Afganistanu połowę (7.000) pozostających tam żołnierzy..Wycofanie tak dużej ilości żołnierzy najprawdopodobniej sprawi, że talibowie jeszcze szybciej zaczną opanowywać ten kraj.Do Afganistanu przerzucono już także 7.000 dżihadystów ISIS(Państwa Islamskiego). Dostawy broni dla nich finansuje Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.Bojownicy ISIS na razie swoje siły zbierają w prowincjach graniczących z Tadżykistanem oraz Turkmenistanem.

Warto obserwować co się dzieje aktualnie w tym rejonie ponieważ wkrótce rozpocznie się tworzenie Wielkiego Talibanu..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-02-07 01:52:44)

4,213

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
To jest krótki tekst z Książki o Proroctwach Nostradamusa z 2009
Zneutralizuje  on  najprawdopodobniej  systemy  zabezpieczające  roboty  (humanoidy)  przed  atakami na  ludzi.  Humanoidy  najpierw  odmówią  wykonywania  poleceń  ludzi  a  następnie  zaczną  ich mordować  (właściwie  tylko  mężczyzn). Superkomputer  będzie  też  stosował  inne  środki  do  walki  z  ludżmi  -  głównie  z  mężczyznami. Pewnemu  uczonemu,  którego  M.Nostradamus  nazywa  "Przedziwnym  Starcem"  lub  "Starcem Mądrości"  uda  się  unicestwić  superkomputer  poprzez  jego  samozniszczenie  -  to  jest  cyt "Samobójstwo  przemądrzałej  liczącej  maszyny"  -  jak  pisze  M.Nostradamus. Oczywiście  jest  sporo  informacji  o  tej  wojnie  (ze  względu  na  tzw  "epokę  księżyca"),  ale  nie  ona  jest tematem  tej  strony. Już  wtedy  będą  zanikać  wszelkie  państwa.
Pytania
Kim jest Starzec Mądrości np.Narodowość, Czym się zajmował. W książce tego nie ma czy ktoś wie coś więcej na ten temat.Jest też Informacja ze Jest Sporo o Wojnie ale Autor książki nie napisał o tym dalej ze względu na tzw.Epokę Księżyca.Ciekawe ile takich historii,proroctw nieopisanych w książce o Proroctwach Nostradamusa jest jeszcze.Szkoda że Arteuza Centurion nie pisze już na forach internetowych.

4,214

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ma … ta/ndcd86x

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ii … kj#slajd-2

Nie Wiem czy te mapy z  gazety faktu są prawdziwe czy nie ale moim zdaniem są ciekawe.
Czy Są To mapy Nostradamusa z wizjami  na następne stulecia.

W drugim piszą o Arteuzie o jego wpisach na forum Gazety Prawnej.

4,215

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam. Chcialbym prosić o wyslanie mi na adres email zbioru przepowiedni i tłumaczeń Nostradamusa:
Pan.yoyo69@gmail.com
Tezeusz mówił że skompletowal taki plik
Nie wiem czemu nie mogę wysłać wiadomości prywatnej.

Inna sprawa to niedawne wydarzenia w Gdańsku. Internet zaczyna podważać wiarygodność zamachu a przepowiednie mówiły o wielkich kłamstwach na świecie np. 11 WRZEŚNIA.

Zachęcam do obejrzenia:

https://m.youtube.com/watch?feature=you … 9LziAm87mQ

https://d.tube/#!/v/czcibor360/202kahxy

Wiem wiem teorie spiskowe Ale walka w Polsce lewicy z centrum wymaga pomysłów

4,216

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich,
pod tym linkiem iest pdf, ktory zawiera interpretację przepowiedni by Arteuza. Byl tworzony w 2009 dlatego musisz sobie dopelnic ten dokument o watki Atraktora, Moggiego, itd. z tego forum...

https://www.google.com/url?sa=t&sou … N8MTRJjyOl

pozdrawiam Uni

Persage II 13
Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

4,217

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Podaję link do aktualnego artykułu o negocjacji USA z Talibami.
Nic nie sugeruję, tylko tak dla ciekawostki.
Jest fotografia z gościem z opaską na jednym oku.
http://risingkashmir.com/news/us-taliba … eal-report

4,218

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawy napisał/a:

Podaję link do aktualnego artykułu o negocjacji USA z Talibami.
Nic nie sugeruję, tylko tak dla ciekawostki.
Jest fotografia z gościem z opaską na jednym oku.
http://risingkashmir.com/news/us-taliba … eal-report

Wiadomo jak sie nazywa ten talib z opaska na jednym oku?

4,219

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora . Jak pan myśli czy  2019 to już czas na pełną inwazje Rosji na Ukrainę ?  Chodzi mi głownie o wkroczenie Polski za poparciem Ukrainy na ich tereny celem obrony . Jak wiadomo w tym roku są wybory na Ukrainie i brexit w Anglii , może jakieś negatywne przesilenie nastąpi u Putina ?  Prosze o merytoryczną odp .

4,220

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Felek007  Abdul Ghani Beradar