4,341

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl Jedno jest pewne, jeśli mi pokażesz palcem o co chodzi w tych dwóch przepowiedniach i spróbujesz udowodnić, że obie dzieli 20 lat to bez większego wysiłku obalę twoje argumenty i udowodnię, że się mylisz..

4,342

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Tezeuszu wszystko to co napisałeś wydaje się ładnie ze sobą łączyć i komponować w jedną całość ale ..

Przepowiednia 141;201 (sześciowiersz)

"Mars w znaku Skorpiona w roku żywej wagi,
W końcu drugiej dekady kraj Baktrów i Partów we władzy turbanów,
Mściciel z gór dostawcą tysięcy niepokornych czaszek-
Rzuconych w pszenicznych workach pod stopy Antychrysta.
Po wielkiej rzezi plemiennej hołoty lud wybierze talibów,
Na chwałę przyszłego Imperium Allaha i Mahometa!"

..ta jedna przepowiednia trochę burzy ten piękny obraz całości. Mars w 2020 roku nie będzie przebywał w znaku Skorpiona a  więc do końca 2019 roku powinna się wypełnić ta przepowiednia. Pierwsze dwa wersy są tak czytelne i jasne, że gdyby się nie wypełniły to myślę, że większość by zwątpiła w wypełnienie się kolejnych przepowiedni i w samego Nostradamusa!

Postanowiłem jeszcze raz tym razem z aptekarską dokładnością sprawdzić kiedy Mars będzie przebywał w znaku Skorpiona. W znak Skorpiona wejdzie dokładnie 18 listopada 2019 roku o godzinie 23:56 a opuści go 3 stycznia 2020 roku o godzinie 1:56. Czyli pomyliłem się pisząc, że w 2020 nie będzie w nim przebywał bo będzie ale raptem przez 49 godzin i 56 minut.


Martimo, nie staram się na siłę dopasowywać tych centurii, jedynie staram się trzeźwo i z dystansem na nie spojrzeć jednocześnie mając świadomość, że jest to równanie o wielu zmiennych. Jak wcześniej już nasi Prekursorzy tego tematu zaznaczyli, wypełnią się w 100 % tylko wszystkie Omeny. Co do innych przepowiedni to już cytowałem, ale powtórzę:

Arteuza

"Oto jeszcze jeden przykład tym razem z Alamanachu,- w którym Nostradamus pisze,że część przepowiedni może się nie spełnić,jeżeli decyzje będą odważne i przemyślane!

!
Pamiętaj przyszły czytelniku,że czas trwania i przeznaczenia-
Zmienia się-jak wszystko!
Część co tu napisane nie spełni się tylko-
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!"

Dopuszczam możliwość, że część nie wypełni się oraz, że realizacja części może przesunąć się w czasie. Również dopuszczam możliwość zwykłej ludzkiej pomyłki w trakcie tłumaczenia i interpretacji.

Na pewno dobrym posunięciem jest zagłębianie się przez Ciebie w mechanikę nieba, bo dużo wskazówek ukrytych jest w centuriach właśnie w taki sposób.

Więc poczekajmy do dnia:

"18 listopada 2019 roku o godzinie 23:56 a opuści go 3 stycznia 2020 roku o godzinie 1:56",

a czas zweryfikuje Twoje ustalenia i nie piszę tego złośliwie.

Sam jestem ciekaw czy to będzie ten czas.

Pozdrawiam.

4,343

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeuszu tak jak wcześniej pisałem te dwa wersy ""Mars w znaku Skorpiona w roku żywej wagi,
W końcu drugiej dekady kraj Baktrów i Partów we władzy turbanów,"  są tak oczywiste i jasne, że gdyby to się nie wypełniło to sam przeżyłbym "kryzys wiary". Większość przepowiedni Nostradamusa jest dosyć zagmatwana i ciężka do zinterpretowania więc jeśli ktoś się pomyli w interpretacji to można mu to wybaczyć i nie odczuwamy jakiegoś głębszego zawiedzenia. W przypadku jednak niewypełnienia tej odczułbym wielkie zawiedzenie i tak jak napisałem zacząłbym lekko powątpiewać w wypełnienie się w takim razie innych przepowiedni..Wynika to z tej właśnie oczywistości on napisał wprost co się ma wydarzyć i do kiedy ma się to wydarzyć..

"Dopuszczam możliwość, że część nie wypełni się oraz, że realizacja części może przesunąć się w czasie. Również dopuszczam możliwość zwykłej ludzkiej pomyłki w trakcie tłumaczenia i interpretacji."

Chyba też powinienem tak na to wszystko spojrzeć.

"Na pewno dobrym posunięciem jest zagłębianie się przez Ciebie w mechanikę nieba, bo dużo wskazówek ukrytych jest w centuriach właśnie w taki sposób."

Jest to faktycznie dosyć ciekawe i wciągające.Im więcej dowiaduję się tym więcej pytań rodzi się w mojej głowie..

"Przepowiednia I 77.1

"Mars,Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!"

Skąd Nostradamus znał Urana skoro ta planeta została odkryta 1781 roku? Czy w takim razie ta przepowiednia to jakaś fałszywka czy może genialnie przewidział jego odkrycie?

"W czasie obrad w przededniu niepodległości,
wielki wybuch zniszczy siedzibę posłańców narodu.
Kapitol się zawali podobnie jak rządy złotoustego.
Ameryka przeżyje wielki wstrząs za przyczyną śniadego,
który po trzech koniunkcjach Neptuna i Marsa zdecyduje się na ten
krok." 

Skąd Nostradamus znał Neptuna skoro ta planeta została odkryta w 1846 roku? Czy ta przepowiednia to kolejna fałszywka czy genialnie przewidział jego odkrycie?

Jeśli to są fałszywki to w takim razie czy któraś z przepowiedni Nostradamusa Młodszego już się wypełniła?
Jeśli genialnie przewidział ich późniejsze odkrycie to jakich użył dokładnie nazw tych planet w oryginalnych tekstach?
Jeśli genialnie przewidział ich późniejsze odkrycie to nie mógł w takim razie korzystać z efemeryd do określenia ich dokładnego położenia.
Czy Nostradamus w opisach koniunkcji  używał planet, które odkryto po jego śmierci czy robił to wyłącznie Nostradamus Młodszy?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-06-10 11:06:57)

4,344

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czy pamieta ktos co Nostradamus pisal o zablokowaniu rurociagow budowanych po Baltyku z Rosji do Niemiec?

Trump wlasnie chce zablokowac ich budowe.

4,345

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Martimo

"Jeśli to są fałszywki to w takim razie czy któraś z przepowiedni Nostradamusa Młodszego już się wypełniła?"

Pośpiech jest wskazany tylko przyłapaniu pcheł wink.


A dokładniej pozwólmy, by czas zweryfikował te przepowiednie. Myślę, że większość z nas chciałaby aby realizowały się one na naszych oczach, a musimy pamiętać, że są rozpisane na kilka, kilkanaście wieków. Jeżeli zaś chodzi o preludium i sam wybuch III WŚ to na ładnych kilkanaście, dziesiąt lat. Myślę, że należy bardziej skupić się na wyłapywaniu sygnałów z przestrzeni publicznej, które świadczą o tym, że coś zaczyna się dziać. Oczywiście zakładam, że opublikowane w polskiej przestrzeni interpretacje sa prawdziwe.
    Na przykład: mamy już zakreślone ogólne ramy zdarzeń, wiemy że miał nastąpić 50 letni kryzys finansowy na świecie, który już trwa od chyba 2007 lub 2008 roku.
    Na pewno nie można rozpatrywać pojedyńczo samych centurii, tylko jakby to powiedzieć w pewnych zestawach które skupiają się wokół punktów na linii czasu. I na pewno nie możemy dosłownie czytać tekstu, już to było opisywane, a chodzi mi o przepowiednie tzw "Janusowe", a czasem trzeba czytac między wierszami.

>>> że gdyby to się nie wypełniło to sam przeżyłbym "kryzys wiary" <<<

    Martimo wielu przed Tobą myliło się i wielu też pewnie po Tobie będzie mylić się, nie jesteś sam. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Sądzę, że nie powinienes poddawać się i iść do przodu. Ani ja, ani Ty, czy też inni forumowicze nie posiadają takiej wiedzy jak nasi Prekursorzy tematu, ale każdy z nas na miarę swoich możliwości coś tam dostrzega i to forum jest po to aby dzielić się tym.

    Wyjątkiem jest tu Moogi (za którym jak widzę nie przepadasz), który podszedł do tematu całościowo i ma odwagę publikować swoje spojrzenie na temat przepowiedni Nostradamusa. Czy go lubisz, czy nie tongue to należy mu oddać to, że potrafi dostrzegać w interpretacjach Arteuzy i Atraktora szczegóły, których nikt wcześniej nie dostrzegał i są to istotne dla nas rzeczy.


Dla Jhn


*
Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedżwież przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Arteuza



Pozdrawiam.

4,346

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

1.Skąd Nostradamus znał Urana skoro ta planeta została odkryta 1781 roku? Czy w takim razie ta przepowiednia to jakaś fałszywka czy może genialnie przewidział jego odkrycie?
2.Skąd Nostradamus znał Neptuna skoro ta planeta została odkryta w 1846 roku? Czy ta przepowiednia to kolejna fałszywka czy genialnie przewidział jego odkrycie?
3.Jeśli to są fałszywki to w takim razie czy któraś z przepowiedni Nostradamusa Młodszego już się wypełniła?
4.Jeśli genialnie przewidział ich późniejsze odkrycie to jakich użył dokładnie nazw tych planet w oryginalnych tekstach?
5.Jeśli genialnie przewidział ich późniejsze odkrycie to nie mógł w takim razie korzystać z efemeryd do określenia ich dokładnego położenia.
6.Czy Nostradamus w opisach koniunkcji  używał planet, które odkryto po jego śmierci czy robił to wyłącznie Nostradamus Młodszy?

Pytania te zadaję osobom uczciwie podchodzącym do tematu.Gdyby te wszystkie przepowiednie wydały mi się głupie i bezsensowne to bym nie poświęcał im swojego czasu. Tymczasem próbuję od kilku już lat je rozpracować i rozwikłać. Robię to dlatego, ponieważ uważam, że prawdopodobieństwo iż się wypełnią jest bardzo wysokie!
Jednak trzeźwe i przytomne podejście zmusza mnie do stwierdzenia, że skoro Nostradamus w swoich przepowiedniach nie używał w opisach koniunkcji planet, które odkryto po jego śmierci a tymczasem Nostradamus Młodszy używa w opisach koniunkcji planet odkrytych m.in w 1781 roku oraz 1846 roku to  NAJPRAWDOPODOBNIEJ przepowiednie nie pisała ta sama osoba..NAJPRAWDOPODOBNIEJ przepowiednie powstały też dużo, dużo później niż nam się wszystkim wydaje!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-06-16 12:03:34)

4,347

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No to mamy datę końcową do kiedy "musi" wypełnić się Omen o "wielkiej zawierusze" w Scytii, czyli 2024 tongue


https://niezalezna.pl/276634-putin-zmie … -bialorusi

Przynajmniej mi tak się wydaje.

Pozdrawiam.

4,348

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi !

I co teraz powiesz na temat, według Ciebie, inteligentnego Martino!

MartimoCardoza2019-06-16 11:57:47 napisał/a:

1.Skąd Nostradamus znał Urana...
2.Skąd Nostradamus znał Neptuna...

4,349

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atak Rosji na Ukrainę powinien nastąpić najpóźniej do końca dekady. Świadczą o tym inne przepowiednie oraz m.in. poniższy omen:

Omen*

Walki długą nie ustaną,
bo gorejący płomień obejmie za jakiś czas;
bliskie sobie dwa walczące narody./..
I Krzyk braci południa stanie się krzykiem braci z północy!
Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami -
będzie się opędzał od swoich i obcych nieprzyjaciół!
Atraktor  Śr paź 01, 2014 10:35 am


tezeusz napisał/a:

No to mamy datę końcową do kiedy "musi" wypełnić się Omen o "wielkiej zawierusze" w Scytii, czyli 2024 tongue


https://niezalezna.pl/276634-putin-zmie … -bialorusi

Przynajmniej mi tak się wydaje.

Pozdrawiam.

4,350

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Atak Rosji na Ukrainę powinien nastąpić najpóźniej do końca dekady."

Tak, wiem


"Nim upłynie druga dekada nowego tysiąclecia-
Niedźwiedź przekłuty widłami"

Również wiem, sam ją też wcześniej zamieszczałem na forum.

Tyle interpretacje przepowiedni Nostradamusa zamieszczone w polskim necie, a mi chodzi o zwykłe fakty. Putin ma czas do 2024 roku, aby to uczynić, bo tak wynika z prawa obowiązującego w Rosji. Później nie będzie mógł kandydować, aby oczywiście wygrać w "demokratycznych" wyborach przy poparciu 120 % społeczenstwa. No chyba, że zaryzykuje znów zmianę prawa ale przy obecnym "poparciu" ludu to chyba mu to nie wypali.

A co do musi to już chyba dwukrotnie zamieszczałem tę interpretację:

Arteuza

"Oto jeszcze jeden przykład tym razem z Alamanachu,- w którym Nostradamus pisze,że część przepowiedni może się nie spełnić,jeżeli decyzje będą odważne i przemyślane!

!
Pamiętaj przyszły czytelniku,że czas trwania i przeznaczenia-
Zmienia się-jak wszystko!
Część co tu napisane nie spełni się tylko-
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!"


A odrobinę zmieniając temat:


Przepowiednia III. 2

"Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana*,
niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste,
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha."



>>>Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana*<<<


Arteuza


"będzie poprzedzona 10-letnim super terroryzmem półksiężyca (islamskim)i że wybuchnie w kraju Tamerlana (średniowieczny muzułmański władca:m.innymi obecnego: Afganistanu, Pakistanu, Iranu i byłej radzieckiej Azji środkowej).
A więc zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji.Centurion."

Atraktor

Uwaga:M Nostradamus używał w swoich przepowiedniach słowa arabskiego;talib,czyli po polsku uczeń.Pisał on że Wielki Kalifat utworzą uczniowie muzułmańscy,czyli talibowie walczący w kraju Tamerlana,czyli dzisiejszym Pakistanie i Afganistanie.
Wielki Kalifat Talibanu to Wielki Kalifat uczniów,czyli talibów.

Wiki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Timur_Chr … 0Tamerlana


I chyba pierwsze kroki w kierunku pojawienia się sił sprzymierzonych w tamtym rejonie jako interwencyjnych?

https://niezalezna.pl/276907-atak-na-ir … y-w-czasie



Pozdrawiam.

4,351

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Już jakiś czas temu szukałem tej przepowiedni i udało mi się ją w końcu znaleźć, wraz z interpretacją Atraktora. A że sezon ogórkowy w pełni tongue

"
atraktor44 08.08.15, 15:43
Witam;
M Nostradamus cyt;"Kiedy to odwieczna ręka człowieka ugotuje ziemię,a później ją zamrozi"

Przepowiednia;133,213/czterowiersz/

Druga i trzecia dwudziestego pierwszego-
pobudzi ognie Heliosa!
Kiedy to odwieczna ręka człowieka ugotuje ziemię-
a w czasie trzeciej ją zamrozi!

Przepowiednia;187,204/sześciowiersz/

W dwudziestym pierwszym gorące powietrze-
przeniesie się na północ kontynentu Gryfona,
Zaś kraje śródmorza ogarnie piekielny uścisk afrykańskiego klimatu,
Palmy i owoce południa szybko będą emigrować do krajów północy-
a lodowa wyspa Wikingów stanie się prawdziwie zieloną,
Nie za długo(później)Wielka Radość zamieni się w Wielki Smutek z powodu braku wody i żywności!
============
Mój komentarz
Na chwilę przerwałem opisywanie sytuacji politycznej i gospodarczej w najważniejszych państwach świata(głównie Europy) w przededniu III wojny światowej,aby przypomnieć Wam o tym co w zakresie zmian klimatu pisał w swoich przepowiedniach wielki M Nostradamus.
O tych zmianach na forum Gazety Prawnej wspomniał już Arteuza Centurion.
Niewątpliwie do poruszenia tego tematu i przytoczenia dwóch bardzo charakterystycznych przepowiedni M Nostradamusa przyczyniły się obecnie trwające już wiele dni upały ,a można powiedzieć,że wprost tropiki i to wielodniowe,a dotychczas przecież nigdy nie trwały one z takim natężeniem i tak długo.
A więc pierwsza przepowiednia mówi o silnych niszczycielskich(susze) promieniach słonecznych w drugiej i trzeciej dekadzie XXI wieku.
Dwa ostatnie wiersze tej przepowiedni wyraźnie pokazują nam to,że do tych zmian klimatycznych przyczyni się działalność gospodarcza- w tym przemysłowa-człowieka.
Te zmiany okażą się bardzo niekorzystne i wywołają wielkie straty w rolnictwie i hodowli co maw konsekwencji wpłynąć na brak żywności-tuż przed wybuchem III wojny światowej.
Ostatni wiersz czterowiersza mówi zaś o tym,że w czasie III wojny światowej w wyniku najprawdopodobniej użycia-choć w ograniczonym zakresie-broni jądrowej nastanie tzw;"zima nuklearna",która z kolei wymrozi naszą ziemię!
Przytoczony przeze mnie sześciowiersz jest już tylko bardziej dokładnym opisem tego co powyżej napisałem.
--
Pozdrawiam:
Atraktor
"Szczęśliwy ten,kto zdołał poznać przyczyny wszechrzeczy":) "


I prośba do Martimo.

Czy z tej przepowiedni na podstawie Twoich nowych umiejętności można określić rok?

>>>Nim Jowisz i Mars spotkają się w jednym domu<<<


Przepowiednia;127;32(czterowiersz);

Niedźwiedziowi zapatrzonemu na zachód,
Półksiężyc podetnie nogi, a Smok ogon-
Nim Jowisz i Mars spotkają się w jednym domu,
Wielki stanie się małym, a bogaty biednym!


Pozdrawiam.

4,352

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Do Tezeusz dzięki za przypomnienie interpretacji Atraktora o zmianach klimatu i nie tylko.
Ja też ich szukałem ale jakoś ich nie znalazłem a takich perełek jest na pewno dużo więcej.

Natomiast to co się teraz dzieje z klimatem to jest bardzo niepokojące. Niestety z powodu głupoty ludzkości jest juz źle. Według Atraktora przed 3 W S. Ma być 10 lat superterroryzmu i
Katastrof neutralnych.Chyba że ludzkosc to jeszcze zatrzyma.Polska też solidnie obrywa z powodu zmian klimatycznych,np.rekordowe upały i inne kataklizmy.Ale my i tak mamy szczęście w porównaniu do Włoch,Francji, Ameryki.
Przed nadejściem dyktatora w Polsce ma być  jakaś duża powódź,czyli może być jeszcze niestety gorzej z pogodną u nas i na świecie.

4,353

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz pisze "I prośba do Martimo.

Czy z tej przepowiedni na podstawie Twoich nowych umiejętności można określić rok?

>>>Nim Jowisz i Mars spotkają się w jednym domu<<<"

Jasne, że tak.Wieczorkiem to sprawdzę. Dzięki za te przepowiednie, które zamieściłeś.Musiałem je przegapić bo widzę je po raz pierwszy.

4,354

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak to jest, jak człowiek czasem ma za dużo wolnego czasu tongue


Przepowiednia;16.172 [sześciowiersz]

Przed następnym rokiem Ognistego Węża,
Dotychczas prężny Smok udławi się własną mamoną,
Ze skrytego stronnika północnego Niedźwiedzia-
W dwudziestej pierwszym** stanie się sprzymierzeńcem Neptuna-/-
Tak dojdzie do dziwacznego aliansu* czerwonego z niebieskim,
Dwóch wielkich w pieniądzu i handlu połączy niebawem wspólne bankructwo*!

Atraktor (na 99% - pracuję na razie nad odzyskaniem części archiwów po tym jak dysk mi odmówił posłuszeństwa, więc jeżeli ktoś ma te przepowiednię w swoim archiwum to może ją zweryfikować)


>>> Przed następnym rokiem Ognistego Węża <<<

Oczywiście wujek Google skierował mnie na strony ezoteryczne, gdzie są zawarte informacje dotyczące znaku chińskiego horoskopu WĘŻA.

Wiemy, że tuż przed wybuchem III WŚ ma nastąpić ogólnoświatowych krach finansowy (upadek dolara amerykańskiego).


Po krótce:
W znaku Węża występują takie oto odmiany/żywioły: Ogień, Ziemia, Metal, Drewno. Interwał czasowy dla każdej postaci to 60 lat.

tu odpowiedni cytat z strony https://margotgra.com.pl/?page_id=42


"Poprzednie lata Węża też nie były pokojowe:

w Ognistym roku 1917 wybuchła krwawa Rewolucja Październikowa;
● w Ziemnym 1929 roku nastąpił wielki krach na giełdzie, dewaluacja, a potem długotrwały kryzys ekonomiczny;
● w Metalowym 1941 roku – wojna Niemiec hitlerowskich z ZSRR, a po ataku Japonii na Pearl Harbour przystąpienie USA do II wojny;
● sześćdziesiąt lat temu w Wodnym 1953 roku Węża – zmarł Stalin, lecz nadal trwała zimna wojna między USA i ZSRR, oba wrogie obozy zbroiły się nuklearnie i żelazna kurtyna między nimi trzymała się mocno;
w Ognistym 1977 roku trwała zacięta wojna między Izraelem a światem arabskim;
● w Ziemnym 1989 roku Węża nastąpił przełom polityczny w Polsce, obrady Okrągłego Stołu, tajne rozmowy w Magdalence, a potem nieoczekiwane zwycięstwo „Solidarności” w wyborach do Sejmu. W Chinach pokojowe protesty, a potem masakra studentów na placu Tienanmen;
● w Metalowym 2001 roku – pamiętny dzień 11 września, atak na WTC i Pentagon, a w konsekwencji trwający do dziś konflikt dwóch światów, a może dwóch cywilizacji. W Izraelu po zabójstwie Izaaka Rabina wybór Ariela Szarona na premiera, co zaostrzyło konflikty z krajami islamu."



  2013/2014  konflikt na Ukrainie i powtórne zantagonizowanie Wschód kontra Zachód? - moja dywagacja smile


  2025/2026


    Generalnie najbardziej interesuje mnie ta data.


  2037/2038 Rok Ognistego Węża


    Na razie staram się nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale przy założeniu, że Nostradamus dla Chin (Smoka) posłużył się chińskim horoskopem, to mamy zakreślony czas tuż przed wybuchem III WŚ.

>>>Przed następnym rokiem Ognistego Węża<<<


Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2019-07-06 15:25:52)

4,355

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin lange Nostradamus w opisach koniunkcji używał TYLKO I WYŁĄCZNIE planet, które były w jego czasach znane! Autorem przepowiedni, którą podałeś jest osoba, której teksty odnaleziono w XX wieku i nazwano ją Nostradamusem Młodszym. Nazwano go tak  ponieważ jego teksty przypominały teksty słynnego Nostradamusa.Jednak widać zasadnicze różnice pomiędzy tymi tekstami a tekstami Nostradamusa. Teksty Nostradamusa Młodszego są mniej zagmatwane, bardziej oczywiste i jasne.Ponadto w opisach koniunkcji używa współcześnie znanych planet!


Nostradamus Młodszy, którego teksty odnaleziono w XX wieku napisał:

"Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna"

Sprawdziłem aż do 2055 roku i do takiego układu nie dochodzi ani raz..

3 września 2019 ( Mars w 10 stopniu Panny, opozycja do Neptuna)
23 sierpnia 2021 (Mars w 15 stopniu Panny, opozycja do Neptuna)
12 sierpnia 2023 (Mars w 20 stopniu Panny, opozycja do Neptuna)
29 lipca 2025 (Mars w 25 stopniu Panny, opozycja do Neptuna)

Taki układ nie pojawi się na niebie...a przecież jest jeszcze dalsza część czyli

"Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna   
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza. "

Nie dość, że Mars ma być w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna to jeszcze mamy mieć pełnię Księżyca w Baranie...

Coś jest nie halo z tym układem podanym przez Nostradamusa Młodszego...

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-07 20:49:22)

4,356

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Nostradamus w opisach koniunkcji używał TYLKO I WYŁĄCZNIE planet, które były w jego czasach znane! Autorem przepowiedni, którą podałeś jest osoba, której teksty odnaleziono w XX wieku i nazwano ją Nostradamusem Młodszym.

Już wielokrotnie na forum pisałem i ostrzegałem wszystkich czytelników, przed wpisami niekompetentnych osób, którym wydaje się, że mogą pisać co im ślina na język przyniesie i że nikt samodzielnie myślący nie przeczyta ich wpisów.

Wszystkie wpisy MartimoCardoza na temat twórczości Michela Nostradamusa są profanacją – osoby która nie ma podstawowych informacji w tym temacie. Takie osoby zgodnie z klasyczną przepowiednią Nostradamusa powinny trzymać się z daleka od przepowiedni:


Centuria VI, Czterowiersz 100

Przemyśl to, czytelniku, najroztropniej, jak możesz ,
Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny .
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!
Albo was wydam czcicielom szatana.


Brak jakichkolwiek kompetencji MartimoCardoza niestety prowadzi do rażących błędów we wpisach tej osoby – nie polecam jego wpisów nikomu. Pomimo moich wielokrotnych „wskazań palcem” oczywistych niekompetencji w jego wpisach nic się nie zmienia…

MartimoCordoza pogrąża się w jeszcze większym stopniu każdym nowym swoim wpisem!

Natomiast jego nikczemny stosunek do internetowych prekursorów nie pozwala na moje milczenie. Ale nie oznacza to, że nastąpi z mojej strony ponowne tłumaczenie banalnych i niekompetentnych błędów we wpisach tej osoby.

Wpisy Pana Arteuzy Centuriona oraz Pana Atraktora są do znalezienia w internecie i to właśnie w nich znajduje się odpowiedz na większość poruszanych tematów.

Jednak MartimoCardoza nawet tych wpisów nie czytał.

W zamian tego od wielu lat na tym forum  oraz na zamkniętym forum gazety.pl - w kółko powtarza i trzyma się kilku wyrwanych z kontekstu przepowiedni (których treści nie rozumie) a swoje mierne informacje opiera na programie astrologicznym przeznaczonym do zabawy z których korzystają domorosłe wróżki!

Wykorzystując programy (nawet do zabawy) trzeba mieć podstawowe informacje jak one działają. Nie jest bezznaczenia co za dane do nich wpiszemy. Koniunkcja to nie opozycja! A to dopiero początek - a gdzie podstawy!

MartimoCardoza ignoruje merytoryczne uwagi innych użytkowników! Dlatego niech dalej się ośmiesza swoimi niekompetentnymi wpisami!

Teraz to co jest najważniejsze!

Michel Nostradamus pisał o tym co będzie znane w przyszłości. Bardzo mało pisał o czasach w których się urodził i tworzył swoje dzieła!

Nostradamus Młodszy według badaczy jest tą samą osobą co Michel Nostradamus. Publikował on swoją twórczość w tym samym czasie co Michel Nostradamus – są dostępne jego manuskrypty.

Michel Nostradamus chronił swoją twórczość przed kościelną inkwizycją – dlatego pisał również pod pseudonimem –
Mi. De Nostradamus - MICHEL LOVE.

Pan Atraktor wykorzystał to do przedstawienia w swoich wpisach - do pokazania zainteresowanym tematem przepowiedni czytelnikom – tego co do tej pory nie było dostępne w polskim internecie, a było już wielokrotnie omawiane na zagranicznych forach…

Klasyczne przepowiednie to tylko mały wstęp, który rozwijany jest przez pozostałe przepowiednie Nostradamusa!

Dlatego Michel Nostradamus pisał w centuriach o planetach Układu Słonecznego nieznanych w jego czasach.
Pisał to o czym nie wiedział Galileusz ale i Mikołaj Kopernik...


Centuria IV Czterowiersz 33

Jupiter joinct plus Venus qu’a la Lune,
Apparoissant de plenitude blanche:
Venus cachee souz la blancheur Neptune 
De Mars frappee par la gravee blanche.

Było też tłumaczenie Pana Arteuzy Centuriona

*
Jupiter, bardziej związany z Wenus niż z Księżycem,
Który lśni swym pełnym blaskiem:
Wenus niewidoczna; pod światłem Księżyca NEPTUN,
Który potężną lancą trafiony zostanie przez Marsa.


Zainteresowane osoby twórczością Michela Nostradamusa powinny wiedzieć, że Mistrz pisał również o pozostałych planetach naszego Układu Słonecznego i to w klasycznych centuriach...

Michel Nostradamus przewidział odkrycie Urana oraz Plutona… opisał to w klasycznych centuriach… rozwinął to i napisał dużo więcej w przepowiedniach…

Planety Układu Słonecznego to tylko mały, malutki wycinek tego o czym pisał Michel Nostradamus… Wszystkie wydarzenia oraz postacie z przyszłości (nie tylko dla Nostradamusa ale i dla nas) to jest dopiero fenomen Mistrza Michela Nostradamusa...


"Wara jednak od moich wierszy, motłochu tępy i bezbożny.
Precz od nich, Astrologowie, Głupcy i Barbarzyńcy!"

4,357

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A prawda jest taka, że  opisywany  przez Nostradamusa Młodszego układ planet nie pojawi się na niebie w najbliższej przyszłości(do 2055 roku ).Żeby coś podważyć to trzeba dysponować  dowodami a Ty ich w ogóle nie posiadasz..gdybyś posiadał to byś napisał, że do takowego układu na niebie dojdzie wtedy i wtedy. Oczywiście nie jesteś w stanie tego napisać i nikt inny na CAŁYM ŚWIECIE nie jest w stanie ponieważ takiego układu na niebie nie będzie a przepowiednia przecież dotyczy najbliższej przyszłości (kryzysu). Zatem zdanie które wypowiedziałem, a mianowicie, iż coś jest nie halo z tym układem podanym przez Nostradamusa Młodszego jest jak najbardziej ZGODNE Z PRAWDĄ !!!

Napisałeś "są dostępne jego manuskrypty"Gdzie niby są one dostępne? Możesz nam je zaprezentować? Czy może masz czytelników za idiotów, którym wystarczy napisać, że są one dostępne i liczysz, że w odpowiedzi usłyszysz "aha to fajnie, że są to nas uspokoiłeś- dzięki " Wydaje mi się, że ktoś Ci może kiedyś powiedział, że one istnieją i uwierzyłeś na słowo a dowodów na ich istnienie nie masz żadnych.. ogólnie zauważyłem już jakiś czas temu, że twoje wypowiedzi nie są popierane żadnymi konkretnymi argumentami ponieważ ich nie posiadasz..gdybyś je posiadał to byś je zamieszczał a tego nie robisz z wiadomego powodu.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-08 15:47:32)

4,358

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin lange podoba mi się twoje podejście do tematu.Neutralna postawa, obiektywna ocena i dużo luzu, którego niektórym użytkownikom jednak strasznie brakuje..Bardzo trafne porównanie do psa Pawłowa bo tak faktycznie to wygląda.Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to wynika z silnego zaślepienia i taki człowiek nie jest w stanie się od tego uwolnić więc dalej będzie tak reagował bo to jest po prostu silniejsze od niego i nie potrafi inaczej.Taki człowiek nigdy nie wyjdzie poza pewne schematy myślenia oraz działania. Cenię ludzi, którzy mają otwarty umysł i dopuszczają różne możliwości i opcje.Bo tak naprawdę to wszystko jest jedną wielką niewiadomą więc możemy różne opcje wziąć pod uwagę, rozpatrzyć i przeanalizować. Tymczasem ludzie z zamkniętym umysłem, o niektórych opcjach nie chcą nawet słyszeć.Od razu traktują je jako atak na swoich cudownych,wspaniałych, nieomylnych mistrzów, którzy przecież w ich oczach są nieomylni a wszystko co napisali jest prawdą i tylko prawdą (pisałem już o tym w innym poście).

Człowiek, który wierzy w nieomylność drugiego człowieka jest jednak bardzo naiwną istotą ponieważ nieomylni ludzie nie istnieją.W jednej z rozmów Atraktor sam przyznał, że mógł się w wielu kwestiach pomylić po czym ów człowiek zaczął go przekonywać, że to jest niemożliwe ha,ha,ha To tylko dobitnie pokazuje jak wielka jest wiara tego człowieka w nieomylność swojego mistrza i jak wielkie musiałoby być jego rozczarowanie gdyby wreszcie wytrzeźwiał i zobaczył na trzeźwo i przytomnie, że jednak mistrz jest jak każdy normalny człowiek istotą popełniającą błędy. Ale do tego jeszcze bardzo  daleka droga..

Ormin lange napisał "Opozycja nie musi być idealna (można założyć orbę do 10 stopni nawet, czyli jak Mars jest już w trzecim stopniu Panny to Neptuna można szukać po przeciwnej stronie koła zodiaku na przestrzeni aż 20 stopni i może byc wtedy zarówno w trzeciej części Wodnika jak i pierwszej z trzech części znaku Ryb). Po drugie nigdzie autor czterowiersza nie napisał, że opozycja wspomniana musi zajść jednocześnie z pełnią w Baranie. Opozycja może być tylko czasem poprzedzającymto, co stanie się podczas/po pełni w Baranie, coś jak przyczyna-skutek. I po trzecie są różne typy zodiaków, nie wiadomo jaki miał na myśli autor.

Ogólnie to nie ma co się spinać, bo i tak okazac się może, że tłumaczenie jest błędne, np. co do 3 stopnia (który może być przykładowo 3 dziesiątką znaku Panny)"

Jeśli faktycznie popełniono błąd przy tłumaczeniu i zamiast trzeciego stopnia znaku Panny mamy trzeci sektor(trzecią dziesiątkę) znaku Panny to w grę wchodziłyby dwie daty 12 sierpnia 2023 oraz 29 lipca 2025 roku.Natomiast jeśli tak jak napisałeś opozycja nie musi być idealna to będę musiał od nowa to sprawdzić bo niestety szukałem wyłącznie idealnych opozycji (włączył mi się tryb aptekarskiej dokładności)

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-07-09 15:54:01)

4,359

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@ Martimo Cardoza
"Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna   
podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza. "
Ten układ już był. Dokładnie 29 września 2015 roku.
źródło: https://www.findyourfate.com/astrology/ … /2015.html
Mars 2 stopnie 26 minut znaku Panny czyli TRZECI stopień bo . Od 0 do 1 pierwszy, od 1 do 2 drugi, od 2-3 trzeci.
Mars by w opozycji do Neptuna (7 stopni 41 minut Ryby)
I tak jak powyżej napisał Ormin_lange należy uwzględnić orbę. Z reguły astrologowie przyjmują 7 stopni ale niektórzy przyjmują nawet 10-cio stopniową.
Dodatkowo Słońce 5 stopni 32 minuty Wagi a Księżyc podano 18 stopni 04 minuty Barana. Powiecie że nie pasuje bo za duża orba. Otóż wszystko się zgadza bo Księżyc to najszybciej poruszające się ciało niebieskie i przebywa największy odcinek nieba w ciągu doby. Pozycje planet podane są na 00:00 GMT. Tak więc parę godzin wcześniej Księżyc w znaku Barana tworzył opozycję do Słońca. Czyli PEŁNIA. Pozdrawiam wszystkich.

4,360

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin lange pisze "Przykładowo we współczesnym zodiaku mamy 19 września układ, gdzie jest opozycja Marsa (mars siedzi na początku 3 dziesiątki znaku Panny w nieścisłej -jakies 4 stopnie - opozycji do Neptuna) dodatkowo mamy wtedy mocno napięciowy wielki kwadrat złożony z Marsa-Jowisza-Neptuna i Ksieżyca - wszystkie są do siebie w kwadraturach (Księżyc krótko, ponieważ biegnie bardzo szybko i przebywa tylko dwa dni z małym hakiem w danym znaku).

https://photos.google.com/photo/AF1QipP … KJIcOPISDx

a pełnię w Baranie mamy niedługo potem (kto wie czy nie w dzień wyborów parlamentarnych w Polsce, jeśli odbędą się one 13 października)."

Faktycznie masz rację.Jeśli bierzemy pod uwagę błąd w tłumaczeniu i zamiast 3 stopnia Panny, trzeci sektor Panny (trzecią dziesiątkę) to 19 września 2019 spełnia ten warunek ze względu na to, że Mars jest wtedy np o 11:17 w 20 stopniu 46 minucie znaku Panny( a więc w trzeciej dziesiątce)  oraz w opozycji do Neptuna.

W takim razie mamy aż trzy daty w najbliższej przyszłości, które spełniają ten warunek a mianowicie:

19 września 2019 , 12 sierpnia 2023 oraz 29 lipca 2025