4,381

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ormin-Lange jak zawsze ciekawy, interesujący wpis, który wiele wnosi do tematu. "Słońce,Mars,Merkury niedaleko wodnika" Mnie zastanawia jedna rzecz-dlaczego Nostradamus kazał nam szukać koniunkcji tych trzech planet blisko Wodnika skoro w lutym 2028 mamy przecież koniunkcję tych planet w samym Wodniku! 2 lutego planety są w następującym położeniu Słońce 13'15 Merkury 12,43 Mars 23,36 wszystkie trzy w znaku Wodnika.Czyli mamy 10 stopni różnicy, nie jest to jakaś silna koniunkcja ale jednak jest! Musiał wiedzieć, że do takiej koniunkcji dojdzie w tym czasie a jednak kazał nam szukać innej "niedaleko Wodnika".

A propos tego krachu, który wkrótce nas czeka to będzie jednak wielkie BUUUMMMM  ze względu chociażby na to, że mamy przecież najdłuższą hossę w historii świata więc i załamanie będzie równie spektakularne! I jedno jest pewne.Ceny złota wystrzelą w kosmos!  Już kilka lat temu cena złota osiągnęła prawie 2.000 $ za uncję myślę, że teraz zobaczymy i 5.000 $ za uncję jak nie więcej..

4,382

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zamieszczę teraz kilka przepowiedni Nostradamusa, których Arteuza i Atraktor nie opublikowali.

Przepowiednia VI.64

"No peace agreement made will be kept,
All the oath takers acting fraudulently,
At peace and truce, land and sea protest,
By Barcelona fleet taken by subterfuge."

"Żadne porozumienie pokojowe nie zostanie dotrzymane,
Wszyscy składający przysięgę działają w nieuczciwy sposób,
Podczas pokoju i rozejmu protesty na lądzie i morzu,
Flota Barcelony podstępem przejęta."

Przepowiednia VI.51

"People assembled to see a new spectacle,
Princes and Kings amongst many bystanders,
Pillars walls to fall: but as by a miracle
The King saved and thirty of the ones present."

"Ludzie zgromadzili się, aby zobaczyć nowy spektakl,
Książęta i Królowie pośród wielu oglądających,
Ściany i filary runęły: ale wydarzył  się cud
Ocalał Król i trzydziestu obecnych."

Przepowiednia VI.74

"She chased out of her realm will return,
Her enemies found to be conspirators:
More than ever will she be triumphant,
70 and 3 to die for sure"

"Wypędzona ze swego królestwa powróci,
Jej wrogowie okazali się spiskowcami:
Bardziej niż kiedykolwiek będzie triumfować,
70 i 3 na pewno umrze"

A teraz chciałbym wrócić do najbardziej interesującego mnie tematu czyli rozważań nad tym kiedy wybuchnie III WŚ.

Pamiętacie tą przepowiednię?

Persage XII 44.7
Za Starego Papieża półksiężyć wkroczy do Italii
Oliwne i winne gaje będą wypalone
Przewodnik Arki za namową Germanii
Wystąpi o haniebny rozejm.

Trzeba pamiętać, że muzułmanie wkroczą do Włoch jeszcze za panowania papieża Franciszka a jak wiemy z innej przepowiedni po 17 latach sprawowania tej funkcji ma zostać wybrany inny papież na 5 letnią kadencję.Z tego wynika, że muzułmanie wkroczą do Włoch już w 2030 roku lub nawet wcześniej.Papież wystąpi o rozejm, zostanie on podpisany w Ziemi Świętej czyli w Jerozolimie i kiedy wszyscy będą świętować z tego powodu to.. wybuchnie III WŚ. Tutaj nawet nie ma sensu rozpatrywać innych dat wybuchu III WŚ bo może być tylko jedna...2030 rok...

A jeśli chodzi o papieża to Nostradamus w przepowiedni podał, że "Pocałunek Mahdiego okaże się jego omegą!" Mahdi pewnie pocałuje go w rękę właśnie podczas podpisywania porozumienia pokojowego w Jerozolimie.I wkrótce potem papież umrze zastąpi go ostatni papież zasiadający w Rzymie, który  zbyt długo nie będzie sprawował tej funkcji..

Arteuza w 2009 roku napisał:

"KONIEC PAPIESTWA
Arabski książę poprzez morze rzuci na kolana rząd kościoła,
Królestwo kościoła będzie pokonane przez prawie milion Persów"

Ta przepowiednia brzmi dokładnie tak:

Przepowiednia V.25

"The Arab Prince Mars, Sun, Venus, Leo,
The rule of the Church will succumb by sea:
Towards Persia very nearly a million men,
The true serpent will invade Byzantium and Egypt"

"Arabski książę Mars, Słońce, Wenus, Lew,
Panowanie Kościoła upadnie na morzu:
Z Persji prawie milion ludzi,
Prawdziwy wąż zaatakuje Bizancjum i Egipt"

Taki układ pojawia się na niebie dokładnie 18 sierpnia 2030 roku.Słońce 26'01 Wenus 9'26 Mars 1'53 wszystkie w znaku Lwa.Dociekliwi zapytają jak często te planety spotykają się w znaku Lwa? Otóż w sierpniu 2019 roku, sierpniu 2030, sierpniu 2032,sierpniu 2047 roku.

Wracając jeszcze do mojego wcześniejszego wpisu " "Słońce,Mars,Merkury niedaleko wodnika" Mnie zastanawia jedna rzecz-dlaczego Nostradamus kazał nam szukać koniunkcji tych trzech planet blisko Wodnika skoro w lutym 2028 mamy przecież koniunkcję tych planet w samym Wodniku! 2 lutego planety są w następującym położeniu Słońce 13'15 Merkury 12,43 Mars 23,36 wszystkie trzy w znaku Wodnika."

Tutaj oczywiście namieszałem bo przecież Nostradamus nie pisze, że  mamy szukać koniunkcji planet a wspomina tylko o tym, że planety mają być w pobliżu wodnika więc mogą być w dwóch znakach, które wodnika otaczają czyli w Koziorożcu i Rybach.I np w lutym 2030 roku wszystkie trzy planety są w Rybach czyli niedaleko Wodnika!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-08-04 02:17:24)

4,383

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi"

Faktycznie nie oddał władzy w ósmej tylko w dziewiątej! Nawet nie zwróciłem na to uwagi! Jesteś pierwszą osobą, która o tym pisze  nawet Atraktor tego nie dostrzegł! A przecież to bardzo dużo zmienia!

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-08-06 17:15:03)

4,384

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange napisał "Arteuza pisał:  "Mahdi jako III Antychryst ma zostać zamordowany przez swojego generała lub eunucha na 3 lata przed końcem III wojny światowej po tak zwanym przebiegunowaniu Ziemi"

Ja znalazłem w necie taką oto przepowiednię- prawdopodobnie opublikował ją Atraktor ( nie jestem pewien). W każdym razie mamy tutaj pewną rozbieżność.

"Coraz bardziej samotny i opuszczony,
Jednooki Kalif skryje się w niebotycznych górach INDUSU,
Tam w czwartym miesiącu czwartego dnia tygodnia,
W wielkim Pałacu dopadnie go śmierć od trucizny nałożnicy Sary,
Której w chwili upojenia rzucił czteroletniego jedynego syna,
Na pożarcie nadwornym tygrysom i lwom."

Może za jakiś czas uda się wyjaśnić skąd się wzięły dwie wersje związane ze śmiercią III Antychrysta.

Ormin_lange "Hmm... tylko dlaczego Nostradamus miałby użyć określenia "la hurne" dla Wodnika. W jego czasach władcą Wodnika był Saturn. Natomiast Uran i hurne czy też uran(us) leżą bardzo blisko siebie, jeśli chodzi o rdzeń spółgłoskowy, tworzący słowo. Czy nie powinien zamiast tego użyć terminu Aquari(us) skoro używa np. Lyon dla Lwa? Dlatego wolę zawsze wersję oryginalną, niż angielską, która może prowadzić na manowce. Nie twierdzę jednak, ze na pewno nie chodzi o znak Wodnika, co to to nie:) trzeba prześwietlić wszystkie możliwości, nawet najbardziej nierezonujące na początku - celem ich późniejszego wyeliminowania, bądź potwierdzenia."

Tu się zgadzam w 100%.Najlepiej rozpatrzyć różne opcje.Nie mam pojęcia dlaczego z urny zrobiono wodnika..Jednak autorzy książek o Nostradamusie tak właśnie zaczęli tłumaczyć to słowo.

4,385

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange napisał/a:

Hmm... tylko dlaczego Nostradamus miałby użyć określenia "la hurne" dla Wodnika. W jego czasach władcą Wodnika był Saturn. Natomiast Uran i hurne czy też uran(us) leżą bardzo blisko siebie, jeśli chodzi o rdzeń spółgłoskowy, tworzący słowo. Czy nie powinien zamiast tego użyć terminu Aquari(us) skoro używa np. Lyon dla Lwa? Dlatego wolę zawsze wersję oryginalną, niż angielską, która może prowadzić na manowce. Nie twierdzę jednak, ze na pewno nie chodzi o znak Wodnika, co to to nie:) trzeba prześwietlić wszystkie możliwości, nawet najbardziej nierezonujące na początku - celem ich późniejszego wyeliminowania, bądź potwierdzenia.

[...]

Dans Fois entrez Roy ceiulee Turban:
Et regnera moins euolu Saturne,
Roy Turban blanc Bizance coeur ban,
Sol, Mars, Mercure pres la hurne.

gdzie "hurne" na angielski tłumaczona jako Wodnik, jednak według mnie bardziej pasująca do Urana (trafnie Nostradamus nazwał nieznaną współczesnej mu nauce planetę), daje z podaną konfiguracją czerwcowe daty 2028-2030-2032.
[...]

W http://nostredame.chez-alice.fr/nberk3.html#27 piszą, że "la hurne" to gwiazdozbiór Pucharu (graniczy z Lwem i Panną). Jednak z przytoczonej w tamtym artykule dyskusji generalnie nic sensownego nie wynika.

4,386

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Peter Schiff przewidział kryzys w 2008 roku a teraz przewiduje kolejny, który załamie giełdę i zniszczy dolara.
https://wolnosc24.pl/2017/12/09/przewid … szystkich/

Prof. Nouriel Roubini przewidział kryzys w 2008 roku teraz ostrzega przed kolejnym.
https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-prze … Id,2632198

Jesse Colombo przewidział kryzys w 2008 roku teraz pisze o kolejnym.
https://www.pb.pl/analityk-ktory-przewi … nym-943018

William White przewidział kryzys w 2008 teraz pisze o kolejnym wielkim kryzysie.
https://www.newsweek.pl/biznes/wielki-k … 08/5t4tc3l

"W odróżnieniu od roku 2008, kiedy to rządy dysponowały narzędziami politycznymi, które zapobiegły upadaniu gospodarek, politycy będą musieli poradzić sobie z następnym spowolnieniem, mając związane ręce. Wielkie długi publiczne nie pozwolą na wprowadzenie fiskalnych bodźców, a banki centralne, których bilanse są już zbyt obciążone, nie będą mogły powrócić do niekonwencjonalnych rozwiązań w polityce monetarnej. Gdy nadejdzie następny kryzys, będzie on poważniejszy i bardziej długotrwały, niż poprzedni"

"Kryzys może doprowadzić do upadku zachodniej cywilizacji, będą upadały rządy i całe kraje, będą znikały partie polityczne."

Wątek na którym piszemy przekroczył 2.830.000 wyświetleń smile

4,387

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W 2018 roku jeden z użytkowników tego forum Atraktor napisał:

"Z przepowiedni M Nostradamusa wynika,że Henryk Szczęśliwy będzie 12 letnim dzieckiem kiedy wybuchnie III wojna światowa,a na jej arenę wstąpi w jej  końcowym etapie to jest dopiero kiedy będzie miał(uwaga) około 30 lat!Obejmie on wówczas władzę po wojnie domowej z tzw"Herkulesem"innym dyktatorem republiki francuskiej,który przez wiele lat będzie prowadził wojnę z Mahdim Kalifem WielkiegoTalibanu.Mahdi ma być od Henryka starszy o 21(2+1=3) lat!"

Myślę, że w kilkunastu ostatnich wpisach podaliśmy wystarczającą liczbę argumentów na to,że praktycznie JEDYNĄ sensowną datą wybuchu III WŚ jest 2030 rok.

Podawano na tym forum, różne inne daty do określenia, których używano różnych wyliczeń.Jednak z łatwością potrafiłem zawsze znaleźć słabe punkty tych wyliczeń i szeregiem sensownych argumentów udowodnić, że są błędne. Większość z autorów tych wyliczeń przyznawała się do błędu i rezygnowała z niepotrzebnego upierania się, że mają rację. Bo jeśli argumenty są naprawdę dobre to każdy inteligenty człowiek bez większego problemu porzuca coś w co wierzył i do czego próbował przekonać innych.I jest to normalne.

W tej chwili nie pojawią się już kolejne wyliczenia..Argumenty, które podaliśmy z użytkownikiem ormin_lange wydają się nie do podważenia.

W takim razie jeśli ustaliliśmy, że III WŚ wybuchnie w 2030 roku to:

2030 - 12 = 2018  Mielibyśmy rok narodzin Henryka Szczęśliwego
2018 - 21 = 1997  Uzyskujemy rok narodzin III Antychrysta

I wszystko by było pięknie i cudownie gdyby nie taka oto przepowiednia:

174.90 (czterowiersz)

"W koniunkcji Saturna i Jowisza w wadze,
Zrodzi się ten, który wyjdzie z otchłani mocy,
Na siedem gdy spadnie z nieba gwiazd wiele./..
III Antychryst podejdzie pod miasto Romulusa./."

Jest to w miarę rzadka koniunkcja. Obie planety spotykają się w znaku Wagi 27 października 1980 roku (Saturn 0'02 Jowisz 4'22). 4 stopnie różnicy więc ewidentnie mamy do czynienia z silną  koniunkcją Saturna i Jowisza w Wadze.Obie planety dosyć długo przebywają w tym znaku coraz bardziej się do siebie zbliżając i 5 sierpnia 1981 roku znajdują się w niezwykle silnej koniunkcji Jowisz 6'56 Saturn 6'00 (pamiętajmy, że poniżej 3 stopni mamy do czynienia z niezwykle silnymi koniunkcjami a w tym wypadku różnica to zaledwie 0'56!) Następnie planety zaczynają się od siebie coraz bardziej oddalać i pod koniec listopada 1981 Jowisz przechodzi do kolejnego znaku.

Napisałem, że to w miarę rzadkie koniunkcje ponieważ do kolejnej dochodzi dopiero w 2040 roku.

Nostradamus w tym czterowierszu wyraźnie podaje, że III Antychryst urodzi się kiedy na niebie będziemy mieli koniunkcję Jowisza i Saturna w Wadze. Z tego wynika, że musiał się narodzić między październikiem 1980 a listopadem 1981 roku! W podanym okresie mieliśmy na niebie koniunkcję o której pisze Nostradamus.

Co w takim razie z wpisem Atraktora? Zauważmy, że nie został poparty tekstem przepowiedni! Osobiście nie znalazłem ani jednej przepowiedni, w której Nostradamus podawałby jakie będą różnice wieku między poszczególnymi najważniejszymi uczestnikami tych wydarzeń. A pamiętajmy jeszcze o tym, że już miała miejsce sytuacja w której Atraktor i Arteuza podali dwie wersje śmierci III Antychrysta (sic!!!). I w tym wypadku również jeden z nich nie poparł swoich słów tekstem przepowiedni!!! Jeden z nich pisał, że Mahdiego zamorduje jego generał a drugi, że zginie z rąk nałożnicy Sary.Jedna wersja przeczy drugiej.. W tym wypadku również tekst nie został poparty przepowiednią mamy natomiast przepowiednie Nostradamusa, która podaje, że III Antychryst będzie miał w horoskopie koniunkcję Saturna i Jowisza w Wadze!

4,388

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Jednak z łatwością potrafiłem zawsze znaleźć słabe punkty tych wyliczeń i szeregiem sensownych argumentów udowodnić, że są błędne. Większość z autorów tych wyliczeń przyznawała się do błędu i rezygnowała z niepotrzebnego upierania się, że mają rację. Bo jeśli argumenty są naprawdę dobre to każdy inteligenty człowiek bez większego problemu porzuca coś w co wierzył i do czego próbował przekonać innych.I jest to normalne.

Smerf Ważniak?

MartimoCardoza napisał/a:

Obie planety spotykają się w znaku Wagi 27 października 1980 roku (Saturn 0'02 Jowisz 4'22).

Czym to policzyłeś? U mnie w każdym programie astronomicznym tego dnia obie planety (oraz dodatkowo Wenus) znajdują się w koniunkcji w Pannie (od strony Lwa a nie Wagi).
Masz może pod ręką oryginał tej przepowiedni?

4,389

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Centrala314 wrzuć screena bo na moje oko ewidentnie coś pochrzaniłeś...planety w okresie, który podałem przebywają w Wadze co zapewne potwierdzi ormin_lange, który z tego co zauważyłem dosyć sprawnie posługuje się tymi programami i potrafi to fachowo robić.

"Masz może pod ręką oryginał tej przepowiedni?"

Nie mam.Numer tej przepowiedni jest dosyć wysoki więc domyślam się, że jest to przepowiednia Nostradamusa Młodszego i chyba nikt na tym forum poza Atraktorem nie ma wglądu w oryginały.


Korzystam z programu amerykańskiego astrologa Woltera D Pullena. Ten program to Astrolog 6.40

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-08-20 20:53:01)

4,390

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

174.90 (czterowiersz)

"W koniunkcji Saturna i Jowisza w wadze,
Zrodzi się ten, który wyjdzie z otchłani mocy,
Na siedem gdy spadnie z nieba gwiazd wiele./..
III Antychryst podejdzie pod miasto Romulusa./."

Zastanawiam się czy aby na 100% chodzi w tej przepowiedni o III Antychrysta?Skąd moje wątpliwości? Zobaczcie tą przepowiednię:

Przepowiednia;113,201

"W 21' nie ten kalifat i nie ten przywódca który rozpoczął to zakończy batalię../.
Wielki i Bogaty ze szczęśliwej Arabii wyruszy przepełniony wiarą półksiężyca-
od stepów i niebotycznych gór środkowej Azji./..
Tam początkowo w ukryciu Wielkie klęski talibów-
przemieni w ich wielkie zwycięstwa....
Zanim Ziemia dopełni swych 12 obiegów III Antychryst ogłosi Rzym miastem Mahometa/..."

Nostradamus ewidentnie  pisze w niej o Jezusie muzułmańskim..Dlaczego tak uważam? Ponieważ Jezus muzułmański pochodzi z Arabii Szczęśliwej o czym zresztą mówi wiele przepowiedni.Tylko w ostatnim wersie Nostradamus wspomina o III Antychryście.Skąd mamy zatem wiedzieć, że podobnego zabiegu nie dokonał w tej poprzedniej przepowiedni i podana koniunkcja nie pojawia się czasem w horoskopie właśnie Jezusa muzułmańskiego?

"W połowie księżyca w Szczęśliwej Arabii przyjdzie na świat dziecię,
Twórca zła wszelkiego, '600 rok liturgii będzie rokiem chwały.
W wielkim mieście, gdzie dwie rzeki przepływają spotka się z kalifem Wielkiego Talibanu,
Uznając jego wyższość i sojusz wojsk czarnego i czerwonego Turbanu."

Kolejna przepowiednia w której ewidentnie opisuje narodziny Jezusa muzułmańskiego podając również, że przyjdzie na świat w Arabii Szczęśliwej. Pisze również o jego spotkaniu z III Antychrystem.Nostradamus nazywa Jezusa muzułmańskiego TWÓRCĄ ZŁA WSZELKIEGO. Czy twórca zła wszelkiego może wyjść z otchłani mocy? Chyba jak najbardziej..W takim razie nie jestem pewien czy ta koniunkcja dotyczy narodzin Jezusa muzułmańskiego czy też III Antychrysta..

Presage 14,231

"Rozpęta nienawiść, którą nikt nie zatrzyma,
Długo poszukiwany przez Atlantydów,
Książę Szczęśliwej Arabii zginie marnie,
Wytaczając drogę większemu od siebie,
Jego ruch i klan przejmą uczniowie Antychrysta,
Na chwałę półksiężyca i zielonego sztandaru!"

Nostradamus bez wątpienia wspomina o Osamie bin Ladenie czyli współzałożycielu i przywódcy Al-Ka’idy.Mogłoby się wydawać, że się pomylił ponieważ Osama urodził się w Arabii Saudyjskiej  jednak jego ojciec był Jemeńczykiem i dlatego zapewne Nostradamus nazwał go Księciem Szczęśliwej Arabii! W przypadku jednak Jezusa muzułmańskiego wyraźnie podaje, że narodzi się w Arabii Szczęśliwej a więc na terytorium Jemenu lub Omanu!

Persage V 55, 3

"W kraju Arabii Szczęśliwej narodzi się fałszywy Jezus,
Będzie potężny w prawie Mahometa,
Aby podbić Hiszpanię i Grenadę,
I dalej przez morze ludy Ligurii i Romanii."

Alamach część III 996, 6

"W Bagdadzie Mahdi Sinobrodego ogłosił Bratem i Jezusem,
Jako Mesjasz ma nawracać niewiernych, odbijać wszystkie byłe ziemie ISLAMU!
Trwóżcie się ludy Palestyny, Hiszpanii, południowej Italii i Bałkanów,
To mówi Jezus muzułmanów: Tam gdzie kiedyś stanęła choć jedna stopa muzułmanina,
Tam jest Święta Ziemia Allaha i jego Proroka Mahometa!
Budowle i Kości muzułmanów nie mogą być pod panowaniem niewiernych!"

Alamach część V 666, 6

"W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł.
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci.
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami."

III Antychryst będzie ewidentnie Irakijczykiem.Jezus muzułmański natomiast będzie pochodził z Jemenu lub Omanu.

4,391

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Centrala314 wrzuć screena

https://staratlas.com/#view=-22.77,667. … 7,17:57:20

https://in-the-sky.org/skymap.php?no_co … c=-6.76926

Mam bardzo ograniczone zaufanie do przepowiedni, których oryginałów nie widział nikt poza Atraktorem. Moim zdaniem jest to z jego strony (a) niepoważne albo (b) celowa manipulacja.

4,392

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Centrala314  faktycznie masz rację!!! Cieszę się, że są na tym forum osoby, takie jak TY.Dzięki takim osobom możemy iść dalej do przodu.

Pogrzebałem w necie i okazuje się, że problem wynika z tego:

https://wiadomosci.onet.pl/cala-prawda- … iaku/81h0c

W każdym razie sprawdziłem na tym układzie https://www.polskieradio.pl/23/266/Arty … Koniunkcja

8 września 2040 mamy koniunkcję Merkury, Wenus, Mars, Jowisz,Saturna i Księżyca w Pannie i program, do którego linka podałeś dokładnie taki układ pokazuje czyli wszystkie te planety w znaku Panny. Tymczasem program astrologiczny też pokazuje ww koniunkcję ale w znaku...Wagi. Mamy więc przesunięcie o jeden znak zodiaku!

4,393

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Pogrzebałem w necie i okazuje się, że problem wynika z tego:
https://wiadomosci.onet.pl/cala-prawda- … iaku/81h0c

No tak, ale czy wynika z tego, że powinno się do Nostradamusa stosować tradycyjne zasady astrologiczne czy raczej zgodne z rzeczywistym obrazem nieba zasady astronomiczne?

4,394

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

W Polsce jako pierwszym kraju świata zaczną się olbrzymie bunty bezrobotnych rzesz mieszkańców miast.W wyniku nieudolnych i aferalnych rządów Króla Sinobrodego w Polsce wybuchnie WIELKIE POWSTANIE LUDOWE o podłożu również religijnym,któremu będzie przewodziła murzynka zwana:”Czarną Madonną”!
Zdobędzie ona dużą popularność i posłuch szczególnie wśród ludzi bardo religijnych,o wiele większe niż obecnie ksiądz Rydzyk.
Urodzona w Częstochowie ,uczennica żeńskiej szkoły klasztornej,przyszła zakonnica będzie twierdziła,że jest dziewicą,wcieleniem Matki Bożej na ziemi i ma za zadanie uwolnić ludzi od cierpień życia codziennego,oraz uwolnić od rządów znienawidzonego despoty jakim ma być „Sinobrody”.
Zdobędzie ogromną popularność w Polsce i na Świecie.W wielu krajach zaczną powstawać różne ruchy jej imienia i wybuchać bunty społeczno-religijne.
Ale o jej działalności i walce napiszę w innym terminie.

Pytanie
Czy wiadomo wam coś więcej o Czarnej Madonnie i Królu Sinobrodym.Ten temat bardzo mnie
ciekawi niestety Pan Atraktor nie napisał czegoś więcej jak kiedyś obiecał.
To są czasy po 3 w S.Byłbym wdzięczny jakby ktoś wiedział na ten temat coś więcej i to napisał.

4,395

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Centrala314 Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta..Nie ma ani jednej przepowiedni Nostradamusa w której napisałby o jakiejś planecie znajdującej się w trzynastym znaku zodiaku czyli Wężowniku natomiast są dziesiątki jeśli nie setki przepowiedni w których pisze o planetach znajdujących się w pozostałych dwunastu znakach zodiaku. Moim zdaniem to wystarczający dowód na to, że Nostradamus korzystał z tradycyjnego podziału na dwanaście znaków zodiaku czyli dokładnie takiego
jaki jest we współczesnych programach astrologicznych.

4,396

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ormin_lange napisał/a:

Dla ścisłości warto zatem szukać układów podanych przez Nostradamusa w trzech różnych opcjach, w jednej astronomicznej i dwóch astrologicznych. W wolnym czasie zapewne to zrobię i podzielę się wynikami tutaj. Pozdrawiam badaczy:)

Część tej roboty odwalili już naukowcy. Francuska strona http://nostredame.chez-alice.fr/analyse.html, którą cytowałem wcześniej jest częścią sporej kolekcji szczegółowych publikacji na różne tematy zw. z Nostradamusem, często dość krytycznych.

Artykuły dot. datowania w astrologii Nostradamusa to na przykład te:
An astrological structure in the Centuries http://nostredame.chez-alice.fr/nberk4.html
Astrological anomalies in Almanachs, Pronostications and correspondence http://nostredame.chez-alice.fr/nberk15.html

Jest tego o wiele więcej ale samo zgrubne przejrzenie tych materiałów pod kątem przydatności to kilka dni roboty.

A tutaj lista ponad 300 publikacji Nostradamusa w bibliotece założonej w 1972 i z której korzystają autorzy w/w opracowań.
http://nostredame.chez-alice.fr/nhalb95.html

4,397

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jak już wcześniej pisałem pojawiłem się na tym forum z jedną główną intencją- rozpracowania przepowiedni Nostradamusa.Żeby to osiągnąć potrzeba jednak kilku łebskich facetów.Samemu nic się tutaj nie osiągnie..Potrzeba zgranej ekipy, w której jeden drugiego będzie inspirował swoimi wpisami i w ten sposób dojdziemy do wielu cennych odkryć i rozwiązań. I muszę kolejny raz napisać, że jestem bardzo wdzięczny, że takie osoby są na tym forum!!!Tak się składa, że każdy wpis użytkownika ormin_lange czy też centrala314 inspiruje, zmusza do zastanowienia i poszukiwania właściwego rozwiązania.Już od dłuższego czasu zastanawiałem się jak udowodnić, że poprawnie rozszyfrowuję układy, które Nostradamus podawał w swoich przepowiedniach..ale nie potrafiłem tego zrobić. Jednak ostatnie wpisy ormin_lange i centrala314 sprawiły, że doznałem olśnienia i zrozumiałem jak w łatwy sposób udowodnić, że daty, które podaję to dokładnie te daty, które Nostradamus dla nas zostawił..

Dla mnie zawsze liczyły się konkretne argumenty i dowody. Nadszedł czas by je podać, przy okazji obalając to co pisał tutaj Moogi czy Atraktor a mianowicie to, że Nostradamus był kiepskim astrologiem!!!

ormin_lange napisał, że nie możemy być do końca pewni według jakiego systemu Nostradamus określał położenie planet na tle gwiazdozbiorów.. JA TYMCZASEM ŚMIEM TWIERDZIĆ, ŻE MOŻEMY BYĆ TEGO PEWNI..

Kluczem do zrozumienia są jego Almanachy.

I np w Almanachu na 1557 rok Nostradamus napisał:

"Najpierw styczeń. 7 dnia poprzedza pierwszą kwadrę Księżyca, od 23 minuty Słońce na 27 stopniu
znaku Koziorożca. Księżyc w swej pierwszej kwadraturze [do Słońca] na 16 stopniu znaku Barana5
.
Saturn zachodnio-południowy wschodzi na 29 stopniu znaku Barana. Jowisz wschodnio-północny

zstępuje na 24 stopniu znaku Strzelca, częściowo zimny, częściowo rozgrzany. Mars wschodnio-
północny wznosi się na 19 stopniu znaku Wagi, chłodny i suchy. Wenus wschodnio-północna

zstępująca cały rok, zdążając prosto na 12 stopniu znaku Strzelca, zimna i sucha, śnieg i gorączka.
Merkury wschodnio-północny od 1 dnia, potem południowy zstępujący na 1 stopień znaku
Koziorożca, zimno, sucho i mróz."

Nostradamus podaje nam dokładne położenie planet na 7 stycznia 1557 rok czyli:
Słońce 27 stopień Koziorożca
Księżyc 16 stopień Barana
Saturn 29 stopień Barana
Jowisz 24 stopień Strzelca
Mars 19 stopień Wagi
Wenus 12 stopień Strzelca
Merkury 1 stopień Koziorożca

Program astrologiczny z którego korzystam pokazuje, że w dniu 7 stycznia 1557 roku planety znajdowały się w następującym położeniu:

Slońce 27-28 stopień Koziorożca      100% trafności !!!
Księżyc 14-28 Barana                      100% trafności!!!
Saturn 18 Barana                            błąd 11 stopni
Jowisz 25 Strzelca                           błąd  1 stopnia
Mars 20-21 Wagi                            błąd   1 stopnia
Wenus 11-12 Strzelca                     100% trafności !!!
Merkury 4-5 Koziorożca                   błąd 3 stopni

Jak widać zgodność położenia planet w znakach na poziomie 100 % !!! Mamy jedynie niewielkie nieścisłości przy sprawdzeniu stopnia w którym znajduje się dana planeta ale to wynika zapewne z niedokładności efemeryd, jakimi dysponował Nostradamus w tamtych czasach.

Nostradamus pisze:

"Pełnia Księżyca 14 dnia o godzinie 12, 59 minut w znaku Lwa. Słońce na 4 stopniu znaku

Wodnika. Saturn zachodnio-południowy wschodzący na 20 stopniu znaku Barana. Jowisz wschodnio-
północny zstępujący na 26 stopień znaku Strzelca. Mars wschodnio-północny wznoszący się na 21

stopniu znaku Wagi. Wenus wschodnio-północna zstępująca na 1 stopniu znaku Strzelca. Merkury
wschodnio-południowy zstępujący na 10 stopniu znaku Koziorożca, sucho, wiatr, zamglenia."

14 stycznia 1557 roku:
Pełnia księżyca
Księżyc w 0'59 znaku Lwa
Słońce 4 stopień znaku Wodnika
Saturn 20 stopień Barana
Jowisz 26 stopień Strzelca
Mars 21 stopień Wagi
Wenus 1 stopień Strzelca
Merkury 10 stopień Koziorożca

Program astrologiczny z którego korzystam pokazuje:

Pełnia księżyca                                                          100% trafności !!!
Księżyc  25 znaku Raka- 9 stopnia znaku Lwa              100% trafności!!!
Słońce  4-5 Wodnika                                                  100% trafności!!!
Saturn 19  Barana                                                      błąd 1 stopień
Jowisz   27 Strzelca                                                     błąd 1 stopień
Mars    23 Wagi                                                           błąd 2 stopnie
Wenus     19-20 Strzelca                                              błąd 18 stopni
Merkury    14-15 Koziorożca                                          błąd  4 stopnie

I ponownie zgodność położenia planet w znakach na poziomie 100%!!! Mamy znowu niewielkie odchylenia przy określeniu stopnia położenia w danym znaku.

4,398

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

I kolejne porównania z Almanachu na 1557 rok.

Nostradamus pisze" Ostatnia kwadra 17 dnia o 4 minucie, na 11 stopniu w znaku Skorpiona. Słońce na 12 stopniu w

znaku Wodnika. Saturn zachodnio-południowy wschodzący w znaku Barana, Jowisz wschodnio-
północny zstępujący do znaku Strzelca. Mars wschodnio-północny na 24 stopniu znaku Wagi, zimno i

posucha, zmiana pogody, porządek w tym, co znane. Wenus wschodnio-północna zstępująca na 29
stopniu znaku Strzelca, zimno, śnieg, mróz. Merkury wschodnio-południowy zstępujący w znaku
Koziorożca, zimno i posucha, acz pewien czas będzie krótkotrwale łagodny, przykry deszcz."

17 stycznia 1557roku

Słońce 12 stopień Wodnika
Saturn  w znaku Barana
Jowisz w znaku Strzelca
Mars 24 stopień Wagi
Wenus 29 stopień Strzelca
Merkury w znaku Koziorożca

Program astrologiczny z którego korzystam pokazuje, że w dniu 17 stycznia 1557 roku planety znajdowały się w następującym położeniu:

Slońce 7-8 Wodnika         błąd 4 stopnie
Saturn   19 Baran            100% trafności !!!
Jowisz 27 Strzelec            100% trafności !!!
Mars   24-25 Waga           100% trafności !!!
Wenus  22-24 Strzelca      błąd 5 stopni
Merkury 18-19 Koziorożca  100% trafności !!!

Nostradamus pisze" Nów Księżyca przypadnie 30 dnia o 2 godzinie, 12 minut w znaku Wodnika, deszczowy i jakiś
czas umiarkowany. Wenus na 8 stopniu znaku Koziorożca, Merkury w znaku Wodnika, poza swym
wschodnim ukierunkowaniem będzie zimny i wilgotny, popadający w niepogodę, w trakcie dwóch
sekstylowych aspektów Saturna i Jowisza do jej poprawy oraz sekstylu Słońca do Saturna, który okaże
się zarówno powściągnięciem różnic, jak i przeciwieństw."

30 stycznia 1557 roku

Wenus 8 stopień Koziorożca
Merkury w znaku Wodnika

Program astrologiczny pokazuje:

Wenus 8-9 Koziorożca   100% trafności !!!
Merkury 8-10 Wodnika  100% trafności !!!

4,399

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W Almanachu na 1559 rok Nostradamus pisze:

"PEŁNIA Księżyca 23 dnia o 5 godzinie 57 minut na 9 stopniu 43 minutach w znaku Lwa"

Program astrologiczny pokazuje, że w dniu 23 stycznia 1559 roku o godzinie 5:57 :

Pełnia księżyca          100% trafności !!!
Księżyc 11'28             błąd 2 stopni


W Almanachu na 1560 rok Nostradamus pisze:

"Wiosna zacznie się 10 dnia marca Słońcem wchodzącym w pierwszy punkt znaku Barana
zerowego stopnia i 10 minut, Księżycem na 6 stopniu 33 minuty znaku Panny."

Program astrologiczny pokazuje, że w dniu 10 marca 1560 roku:

Słońce  29 Ryb - 0'39 Barana             100% trafności !!!
Księżyc 3-18 Panny                           100% trafności!!!

W Almanachu na 1560 rok Nostradamus pisze:

"Pełnia Księżyca przypadnie 11 dnia o 7 godzinie 57 minut na 27 stopniu 4 minuty znaku Lwa."

Program astrologiczny pokazuje, że w dniu 11 lutego 1560 roku o godzinie 7:57:

Pełnia księżyca            100% trafności
Księżyc 0'28 Panny      błąd 3 stopnie    (Księżyc znajdował się w 27 stopniu znaku Lwa o godzinie 3:57 a więc 4 godziny wcześniej niż podaje Nostradamus w swoim wpisie)


Można zauważyć, że Nostradamus mylił się raczej nieznacznie między 1-5 stopni w znaku co nie jest jakąś wielką pomyłką.Dwa razy zdarzyły się jakieś trochę większe pomyłki 11-18 stopni.

Największa pomyłka to 18 stopni przeanalizujmy jak to wyglądało:

Styczeń 1557 rok.

Nostradamus podaje położenie Wenus                                  Program astrologiczny pokazuje

7 stycznia    12 Strzelca                                                          11-12 Strzelca          100% trafności
14stycznia   1 Strzelca                                                             19-20 Strzelca          błąd 18 stopni
17stycznia   29Strzelca                                                            22-24 Strzelca          błąd 5 stopni
30stycznia   8 Koziorożca                                                         8-9 Koziorożca          100% trafności

Każdy kto na to spojrzy widzi, że wygląda to tak jakby zapomniał dodać 9 zaraz po 1 w dniu 14 stycznia  lub ta 9 tam była lecz nie została wydrukowana..Widać wyraźnie, że Nostradamus wiedział w jakim kierunku porusza się ta planeta..I to nagłe cofnięcie jej do 1 stopnia Strzelca wygląda strasznie dziwnie.. To nie wygląda na błąd Nostradamusa tylko bardziej na jakiś przypadkowe pominięcie tej dziewiątki lub niewydrukowanie jej..

4,400

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich . Jak myślicie kiedy Rosja zacznie ofensywę na Ukrainę  ?   Czy będzie to końcówka tego roku , bo 2020 to już ostateczność .