1,961

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tomek370 napisał/a:

Powstanie Warszawskie było skierowane przeciw Polakom .Wymordowali Akowców niemieckimi rękami kto Rosjanie.Potem weszli na oczyszczony teren i co dalej zrobili zabijali resztę Akowców .Oj głupi naród jesteśmy daliśmy się podkręcić na patriotyzm ,oj głupi.

Witam:

Powstanie warszawskie wymyślili sami Polacy TRZEBA O TYM PAMIĘTAĆ!!!
NIEMCY I ROSJANIE SKORZYSTALI TYLKO Z TEGO DARU ,KTÓRY SAMI IM NA TACY PODALIŚMY!
W poprzednim artykule przytaczałem wypowiedzi;HITLERA I STALINA(było ich więcej)którzy wprost upajali się z radości na wieść o wybuchu powstania!
Godzina "W"od słowa"WYBUCH"(godzina 17)nie była żadną tajemnicą w Warszawie i już od rana większość mieszkańców ją znała jak również; Niemcy ,Rosjanie i...Alianci -,a Ci nawet już od 3 dni
POLACY BARDZO ZAWIERZAJĄ RÓŻNYM; FILMOM ,CZY KSIĄŻKOM,KTÓRE MITOLOGIZUJĄ PEWNE WYDARZENIA HISTORYCZNE DLA POTRZEB PROPAGANDY HISTORYCZNO-POLITYCZNEJ I TO JEST CAŁE NIESZCZĘŚCIE-TA WIARA LUDZI W TEN PSEUDO- BOHATERSKI PATRIOTYZM!
Przykład;- dzisiaj słyszałem w telewizji,że armia USA,czeka na rozkaz Obamy ,aby dokonać interwencji zbrojnej w Syrii,jeżeli sprawdzą się doniesienia o użyciu przez Asada broni chemicznej-przecież to lipa,kłamstwo-a czy Irak Husajna posiadał broń chemiczną i usiłował wyprodukować broń nuklearną?
NIC NIE ZNALEZIONO!
USA MA SWOJE IMPERIALNE, BRUDNE CELE POLITYCZNE,A W SYRII CHCE NAJPRAWDOPODOBNIEJ WYPRÓBOWAĆ NOWĄ BROŃ TAKTYCZNĄ,BO MÓWI TYLKO O KRÓTKIEJ ,KILKUDNIOWEJ INTERWENCJI LOTNICZEJ!!!
Równocześnie USA CHCE ZAPEWNE WYPRÓBOWAĆ REAKCJĘ NA TEN ATAK:ROSJI I CHIN,ABY W PRZYSZŁOŚCI WIEDZIEĆ CO IM BĘDZIE  WOLNO,A CZEGO NIE ,BO MOGĄ DUŻO RYZYKOWAĆ!
TO JEST WIELKA GRA MOCARSTW ŚWIATOWYCH I TAK TEŻ BYŁO W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ!!!
W TEHERANIE I JAŁCIE PODZIELONO JUŻ ŚWIAT POMIĘDZY ZWIĄZEK SOWIECKI I USA!!!
Wielka Brytania faktycznie przestała się już liczyć,a więc mówiąc szczerze Polska tym bardziej,której to przecież jeszcze na mapie politycznej Europy w ogóle nie było,praktycznie była tylko narzędziem do przetargów w rękach wielkich-ALE TRWAŁO TO TYLKO DO KONFERENCJI TZW:"WIELKIEJ TRÓJKI "W TEHERANIE!!!
Póżniej chodziło już nie o podstawowe kwestie(Polska została oddana Sowietom ,a o sprawy w istocie tylko drugorzędne!
NA CO LICZYLI WIĘC;MIKOŁAJCZYK,BÓR KOMOROWSKI,PEŁCZYŃSKI,CHRUŚCIEL I SPÓŁKA,DECYDUJĄC SIĘ NA WYWOŁANIE TAK TRAGICZNEGO W SKUTKACH I Z GÓRY PRZEGRANEGO,POWSTANIA W WARSZAWIE?
NA OPINIĘ ŚWIATOWĄ?-NA CUD?
ŚMIESZNE I TRAGICZNE ZARAZEM!!!
Obrońcy teorii ,że Powstanie i tak by wybuchło tylko,że nie kontrolowane,bo ludność Warszawy pragnęła zemsty na Niemcach za lata okupacji -to "śmiech na sali",bo dlaczego powstania nie wybuchły np;w Krakowie,Łodzi itd - przecież tamtejsza ludność nie mniej wycierpiała w czasie okupacji hitlerowskiej,niż ludność Warszawy!
Drugie ich twierdzenie,że Warszawa i tak byłaby zniszczona,a ludność wymordowana,bo Hitler zamierzał ogłosić ją twierdzą,czyli:"Festung Warshau" tak jak ogłosili oni zniszczony Wrocław"Festung Breslau",jest jeszcze WIĘKSZYM OHYDNYM KŁAMSTWEM I TO "SZYTYM GRUBYMI NIĆMI"!!!
Po pierwsze już po zbliżaniu się do Pragi wojsk sowieckich Hitler Warszawę ogłosił twierdzą,a więc jeszcze przed wybuchem powstania,a STALIN POMIMO TO NAKAZAŁ JĄ ZDOBYĆ Z MARSZU ,A POWSTRZYMAŁ OFENSYWĘ NA WARSZAWĘ SWOICH ARMII NA LEWY BRZEG WISŁY W OSTATNIEJ CHWILI - JAK POWSTANIE JUŻ TRWAŁO!!!
Stalin powiedział wtedy do Żukowa,cytuję;"powstrzymać natychmiast front, niech się Polaczki z Germańcami tłuką,po tym oddamy tam władzę PKWN-owi i naszym towarzyszom nadzorcom!"
Poza tym Hitler nie tylko Warszawę,ale też i wiele innych polskich miast ogłosił twierdzami np:Kraków jako"Festung Krakau",który przecież nie został zniszczony, bo Rosjanie zastosowali całkiem inną taktykę wojskową,nie polegającą na bezpośrednich krwawych walkach z udziałem ciężkiego sprzętu artyleryjskiego i czołgów w walkach o poszczególne ulice i kamienice miejskie!
Nie jest tu jednak miejsce na opisywanie takiej taktyki.
Jeśli chodzi o Wrocław(a było to miasto niemieckie),to przed ogłoszeniem tego miasta twierdzą 2/3 mieszkańców głównie; starców,kobiet i dzieci ,Niemcy sami ewakuowali, a przed ofensywą sowiecką zaczęli niszczyć sami dom po domie przy pomocy ładunków wybuchowych i miotaczy ognia!
Dlaczego?
Bo Hitler wiedział,że przyszła granica Niemiec i Polski będzie przebiegała mniej więcej na linii Odry i Nysy ,a miasto Breslau ma być zamieniony na polskie miasto Wrocław!
Z tego powodu Niemcy te ziemie (które miały być polskie)POTWORNIE NISZCZYLI I DEWASTOWALI-WYWOZILI Z NICH W GŁĄB RZESZY CAŁE FABRYKI;RÓŻNE URZĄDZENIA I MASZYNY,A TAKŻE DOBRA KULTURY i RÓŻNY PRYWATNY DOBYTEK I TO JAK NAJDALEJ OD FRONTU ZA LINIĘ ODRY I NYSY-PRZECIEŻ TE ROZKAZY HITLERA I SZTABU NIEMIECKICH SIŁ ZBROJNYCH,CZYLI CAŁA DOKUMENTACJA SIĘ DOTYCHCZAS ZACHOWAŁY!!!
CZY NA WSCHODZIE,CZY NA ZACHODZIE(BYŁE ZIEMIE NIEMIECKIE)POLSKA BYŁA POTWORNIE ZNISZCZONA!!!

I NA KONIEC:-

Generał Kazimierz Sosnkowski,którego bardzo cenię był nie tylko przeciwnikiem wybuchu Powstania Warszawskiego,ale również tzw:"AKCJI BURZA"!
Na czym ona polegała?
Ano na tym,że Mikołajczyk i jego rząd wbrew stanowisku Sosnkowskiego (Naczelnego Wodza)rozkazał dowództwu i sztabowi AK współpracować z Armią Czerwoną przy "wyzwalaniu przez nich ziem polskich"- co jest oczywistą bzdurą bowiem oni nie wyzwalali Polski tylko ją zdobywali i okupowali!
Aby współpracować z Rosjanami w trakcie "AKCJI BURZA" WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW "AK" MUSIAŁO SIĘ UJAWNIĆ-I TO BYŁO NA RĘKĘ ROSJANOM,A W SZCZEGÓLNOŚCI NKWD BERII!!!
Stalin powiedział przecież Berii szefowi NKWD-stenogram z lipca 1944 roku- cytuję;"ci idioci z Londynu to polscy samobójcy zaoszczędzili ci pracy w ich poszukiwaniu.Po wykonaniu przez nich zadania natychmiast ich wszystkich likwiduj.Mikołajczykowi należy się order "czerwonej gwiazdy"!
Kazimierz Sosnkowski opierał się długo!
Jego zdanie było takie,że "Akcja Burza" jest niepotrzebna!
Mówił,żeby absolutnie nie pomagać Stalinowi i jego armii,nie niszczyć transportów niemieckich z zaopatrzeniem i bronią wysyłanych głównie koleją na wschód i nie pomagać Rosjanom w formie udzielania zdobytych przez wywiad wojskowy"AK" niezbędnych i potrzebnych Rosjanom informacji wywiadowczych dotyczących stacjonowania i linii obronnych wojsk niemieckich ,a także z bronią w ręku nie uczestniczyć z czerwonoarmistami przy zdobywaniu polskich;osad,wsi,miasteczek i miast!
TWIERDZIŁ,ŻE "AK" POWINNO NIE TRACIĆ NIE POTRZEBNIE SIŁ I STAĆ Z "BRONIĄ U NOGI" ,A PRZEDE WSZYSTKIM SIĘ NIE DEKONSPIROWAĆ,PRZECZEKAĆ,BY  BYĆ W PRZYSZŁOŚCI GODNYM I SILNYM KONKURENTEM; LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO I ARMII CZERWONEJ!
MÓWIŁ O TYM(CO SIĘ ZRESZTĄ SPRAWDZIŁO),ŻE WSPÓŁPRACA W "AKCJI BURZA" Z ROSJANAMI DOPROWADZI PO WOJNIE DO SZYBKIEGO ROZBICIA STRUKTUR "AK" PRZEZ NKWD, MASOWYCH ARESZTOWAŃ I MORDÓW NA ŻOŁNIERZACH POLSKIEGO NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO PODZIEMIA!!!
KIEDY "AK" SIĘ NIE ZDEKONSPIRUJE,WTEDY  PO WOJNIE BĘDZIE SZANSA NA ROZMOWY I URATOWANIE NIEZALEŻNOŚCI POLSKI-TAK TWIERDZIŁ GENERAŁ SOSNKOWSKI!!!
MOŻE WÓWCZAS,GDYBY POSŁUCHANO SOSNKOWSKIEGO,POLSKA STAŁA BY SIĘ NEUTRALNĄ DRUGĄ FINLANDIĄ,BO PODOBNĄ TAKTYKĘ ZASTOSOWALI FINOWIE,KTÓRZY PRZECIEŻ BYLI JESZCZE W GORSZEJ SYTUACJI NIŻ POLSKA,BO WALCZYLI ZE ZWIĄZKIEM SOWIECKIM PO STRONIE HITLEROWSKICH NIEMIEC!
CZY SOSNKOWSKI-PRZECIWNIK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO,PRZYJACIEL PIŁSUDSKIEGO,KTÓRY TEZ NIE ZE WSZYSTKIM SIĘ Z NIM(PIŁSUDSKIM) ZGADZAŁ, MIAŁ RACJĘ?
W/G MNIE MIAŁ!!!

Drogi forumowiczu nie zwalajmy winy na innych:Rosjan,Niemców,Amerykanów,Brytyjczyków,Żydów,Francuzów i jeszcze tam nie wiem kogo-BO TAK NAJŁATWIEJ I NAJPROŚCIEJ!
WINNI JESTEŚMY PRZEDE WSZYSTKIM MY-SAMI POLACY I NASZE NIEUDOLNE RZĄDY,BO TAK WYNIKA ZE STENOGRAMÓW I INNYCH DOKUMENTÓW,A NIEKTÓRE Z NICH(FRAGMENTY)TU PRZYTOCZYŁEM!!!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-26 18:23:36)

1,962

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a ja się pytam: kiedy będą tu jakieś przepowiednie ? czy robi się z tego forum historyczne ?

1,963

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Franekkropkab
Przeszłość to klucz do przyszłości!
Atraktorze
Mam wrażenie jak byś bardzo bronił gen.Sikorskiego, który to uwięził na jednej z wysp brytyjskich polskich oficerów (piłsudczyków ),którzy jego politykę współpracy ze arcywrogiem Polski Rosją uważali za zdradę państwa. Jak pokazała historia to uwięzieni mieli rację. Gdy nasi odwieczni wrogowie niszczą się na wzajem to my na tym korzystamy I WŚ POLSKA ODZYSKUJE NIEPODLEGŁOŚĆ. Sikorski to człowiek, który wykonywał polecenia Angoli jak dobrze wytresowany piesek. Współpraca z ZSRR to zdrada interesów narodowych. Zamiast poczekać i nieudzielac informacji Ruskim aż Niemcy ich pokonają . To zrobił wszystko aby to Czerwony Diabeł pokonał Niemcy ,a nasz naród zapłacił przeogromną cenę za głupotę polityków. No cóż dziś mamy nie lepszych .

1,964

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

Franekkropkab
Przeszłość to klucz do przyszłości!
Atraktorze
Mam wrażenie jak byś bardzo bronił gen.Sikorskiego, który to uwięził na jednej z wysp brytyjskich polskich oficerów (piłsudczyków ),którzy jego politykę współpracy ze arcywrogiem Polski Rosją uważali za zdradę państwa. Jak pokazała historia to uwięzieni mieli rację. Gdy nasi odwieczni wrogowie niszczą się na wzajem to my na tym korzystamy I WŚ POLSKA ODZYSKUJE NIEPOD€ż uważamLEGŁOŚĆ. Sikorski to człowiek, który wykonywał polecenia Angoli jak dobrze wytresowany piesek. Współpraca z ZSRR to zdrada interesów narodowych. Zamiast poczekać i nieudzielac informacji Ruskim aż Niemcy ich pokonają . To zrobił wszystko aby to Czerwony Diabeł pokonał Niemcy ,a nasz naród zapłacił przeogromną cenę za głupotę polityków. No cóż dziś mamy nie lepszych .

Witam:

Do "Centurio 06".

Nie wiem skąd wywnioskowałeś to,że ja bronię generała Władysława Sikorskiego!
Generał Sikorski jak wiesz był od dawna w konflikcie z Piłsudskim i dlatego na długo przed II wojną światową dawno wyemigrował z Polski do Francji.
W ogóle uważam,że było wielkim błędem mianowanie Sikorskiego na Naczelnego Wodza polskich sił zbrojnych i jednocześnie premiera.
Jak też zapewne wiesz Sikorski nie był lubiany przez wielu oficerów i generalicję polską w tym między innymi przez generała Andersa z którym był w stałym konflikcie.
Konflikt ten był bardzo poważny i żle wpływał na polskie wojsko.
Sikorski w czasie swoich wizytacji oddziałów wojskowych był bardzo chłodno przez żołnierzy przyjmowany w odróżnieniu od np:generała Andersa,który był przez żołnierzy bardzo lubiany.
Ja jednak najbardziej cenię generała Kazimierza Sosnkowskiego i to z wielu przyczyn.
Sikorski był bardzo słabą osobowością i dlatego niestety nim pomiatano i robił to;Winston Churchill i Delano Roosevelt i Józef Stalin a nawet niezbyt poważnie go traktował generał De Gaulle!

Nie możesz wyciągać pochopnych wniosków;czy ja kogoś bronię,czy nie(teraz Ci swoją opinię dopiero napisałem)na podstawie opisu przebiegu jakichś wydarzeń i zachowań poszczególnych osób,które zawsze podaje TAKIE JAKIE BYŁY FAKTYCZNE,CZYLI PRAWDZIWE!
Umówmy się drogi "Centurio 06",że jeżeli będziesz chciał poznać moją osobistą opinię w jakiejś sprawie to ją o nią zapytaj.
Jeszcze raz twierdzę,że  Władysław Sikorski nie nadawał się w/g mnie w tak trudnym okresie dla Polski na stanowiska które zajmował,był osobą słabą i wpływową!
Natomiast co do Piłsudczyków(obóz sanacyjny),też mam wiele pretensji,bo to oni po śmierci Piłsudskiego doprowadzili Polskę do upadku,a jednym z tych odpowiedzialnych oprócz Mościckiego i Beka był marszałek Rydz Śmigły!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-26 23:34:54)

1,965

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

franekkropkabe napisał/a:

a ja się pytam: kiedy będą tu jakieś przepowiednie ? czy robi się z tego forum historyczne ?


Witam:

Masz rację,ale tak jak pisałem uprzednio to chciałem swoim historycznym opisem pokazać błędy Polski przedwojennej i polskiego rządu emigracyjnego na arenie międzynarodowej w ówcześnie prowadzonej polityce zagranicznej.
Generał Dyktator ,który w XXI wieku ma w Polsce twardą ręką wprowadzać islam i poszerzać jej granicę takich błędów w/g M Nostradamusa uniknie!
Ma być osobowością nie tylko twardą bez skrupułów,a równocześnie brutalną i konsekwentną w swoich działaniach.
Takich postaci w dotychczasowej historii, Polska za wiele nie miała!

Pozdrawiam:


Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-26 23:37:44)

1,966

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Po prostu w tekstach o gen. Sikorskim pisałeś Atraktorze bardzo delikatnie,pomijając np.wydarzenie podczas  podpisanie umowy po między Rządem. RP w Londynie a ZSRR , gen.Sosnkowski i min. MSZ w proteście wyszli podczas podpisywania tego haniebnego porozumienia, które sprawę ziem na wschodzie pozostawiało otwartą no i sam szef MZS podał się do dymisji. Wybacz ,że wysnułem fałszywe wnioski na temat twojego zdania.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-08-27 05:20:42)

1,967

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja uważam że już od rozbiorów Polski nie mamy żadnej możliwości rządzić krajem, wszystkim steruje Rosja .Wszystkie powstania  podczas zaborów były sprowokowane przez ruskich agentów . Po co -odpowiedź jest prosta wiadomo że powstańcy nie mieli żadnej możliwości wygrać z armią rosyjską .Po takim powstaniu ruskie robili czystkę i mieli na  długie lata spokój. Podejrzewam że z powstaniem warszawskim zrobili to samo podstawieni agenci wywołali powstanie warszawskie .Zresztą jak ruskie weszły na teren Polski od razu zaczęła się nagonka na żołnierzy AK.Nic w polityce nie dzieje się przypadkiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wystarczy obejrzeć obraz Matejki i zobaczyć kto siedzi na balkonie  to domyślimy się kto za tym wszystkim stał .Matejko chyba głupcem nie był że namalował taki obraz .Po za-tym na historię trzeba patrzeć w ten sposób, kto ma największe korzyści z danego wydarzenia ten jest najbardziej  w to zamieszany .Atraktorze wspomniałeś coś o Żydach oni też się przyczynili do rozbiorów polski i do innych nieszczęść.Wystarczy popatrzeć jakiego pochodzenia byli oficerowie,adwokaci ,sędziowie , kaci którzy po wojnie wykonywali wyroki i mordowali Polaków.Pozdrawiam serdecznie  oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić .

1,968

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Miałem awarię z internetem ale jestem dalej na forum ; pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-27 17:42:55)

1,969

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy twoim zdaniem zdarzenie Giblartarskie to zamach czy katastrofa komu mogło zależeć na śmierci Sikorskiego poza ZSRR ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-27 17:44:44)

1,970

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze, jeśli korzystasz przy opisie zdarzeń historycznych, powinieneś podać źródło z którego korzystałeś. Książka Piotra Zychowicza - Obłęd 44, to właśnie ta pozycja z której korzystasz przy uświadamianiu forumowiczów o błędach  i zaniedbaniach polskiej polityki z lat II WŚ. Książka kontrowersyjna, autor odważnie prezentuje tezy i umiejętnie łączy ze sobą fakty historyczne, pozycja ciekawa, wiem bo czytam. NIe wstydźmy się cytować autorów bo to ważne, pozdrawiam.

1,971

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=uPx12O5LS-A

chcieliście przepowiednie bardzo ciekawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1,972

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=IQgKq2-5eCs

1,973

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy teoria względności jest teorią  i czy Ty jako kosmolog odrzucasz elektryczną naturę wszechświata ? Tak poza tematem bo ciekawi mnie czy Tesla był wymieniany przez Nostradamusa. Czy teoria  Karola Darwina jest teorią ,co raz więcej wskazuje na to iż obie powszechnie uznane teorie przez naukę są błędne i czy coś o tym pisze Nostradamus?
Wiem że daleko odbiegam od tematu ale jestem ciekaw twojego zdania.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-08-27 21:46:20)

1,974

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Atraktorze czy twoim zdaniem zdarzenie Giblartarskie to zamach czy katastrofa komu mogło zależeć na śmierci Sikorskiego poza ZSRR ? pozdrawiam

Witam:

Przede wszystkim witam Cię powtórnie na forum.
Nie potrafię Ci na to pytanie odpowiedzieć,czy zdarzenie na Gibraltarze w której zginął między innymi Władysław Sikorski to była katastrofa czy zamach(choć przychylam się bardziej do katastrofy),tak samo jak nie potrafił bym Ci powiedzieć,czy zdarzenie w Smoleńsku to była katastrofa,czy zamach.
Natomiast jeśli chodzi o ewentualny udział ZSRR w zamachu na Sikorskiego to uważam,że takie rozumowanie jest błędem.
Przepisywanie wszystkiego złego Rosjanom w/g mnie nie ma sensu.
Z licznych dokumentów wynika,że Sikorski był bardzo wygodnym partnerem dla Rosjan.
Z rosyjskich dokumentów wynika ,że Rosjanie najbardziej się bali generałów ;Sosnkowskiego i Andersa i wydaje mi się ,że słusznie.
Natomiast komu najbardziej zależało, by na śmierci Sikorskiego?- W/g mnie przede wszystkim Niemcom,którzy przegrywali wojnę i wybór na Premiera i Naczelnego Wodza np; jednego z tych dwóch w/w generałów zadeklarowanych wrogów Rosji było by im na rękę.Ewentualny wybór jednego z nich na obie funkcje mogło by przynieść Niemcom wymierne polityczne korzyści-funkcje te jednak po śmierci Sikorskiego zostały rozdzielone,a rola Wodza Naczelnego BARDZO OGRANICZONA!!!
Zamachem na Sikorskiego mogli być zainteresowani też Brytyjczycy,szczególnie"sekret serwis" i sam Winston Churchill ,bo Sikorski po prostu jak to się mówi mógł"za dużo wiedzieć",a także sami Polacy ,czyli liczna opozycja,która go panicznie  nienawidziła,a nawet mu groziła.
W sumie jest to jedna z wielu tajemnic w historii powszechnej!
Sosnkowski i Anders w wielu kwestiach mieli podobne zdanie np;byli przeciwnikami Akcji"Burza",która głównie polegała na pomocy Rosjanom w zajmowaniu Polski jak też wybuchowi Powstania Warszawskiego-obaj stawiali twarde warunki Rosji i nie tylko,ale może kiedyś i o tym napiszę - to znaczy jak te postaci chciały uratować Polskę przed komunizmem.
Co do Smoleńska,to jeżeli by to nie była katastrofa(jednak jak do tej pory wiele na nią wskazuje),to najbardziej zainteresowani zamachem byli by Rosjanie.Raczej nie widział bym tu bezpośredniego uczestnictwa w nim Polaków-prędzej różnego rodzaju zaniedbania z ich strony jak to u nas często niestety bywało i bywa dalej!


Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-27 23:39:18)

1,975

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze, napisz coś o Syrii, Bliskim Wschodzie i bieżących wydarzeniach na świecie. Jest Bardzo gorąco.  Idzie na otwartą wojnę w Syrii. Co wynika z czterowierszy Nostradamusa?

1,976

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

OBSERWATOR napisał/a:

Atraktorze, jeśli korzystasz przy opisie zdarzeń historycznych, powinieneś podać źródło z którego korzystałeś. Książka Piotra Zychowicza - Obłęd 44, to właśnie ta pozycja z której korzystasz przy uświadamianiu forumowiczów o błędach  i zaniedbaniach polskiej polityki z lat II WŚ. Książka kontrowersyjna, autor odważnie prezentuje tezy i umiejętnie łączy ze sobą fakty historyczne, pozycja ciekawa, wiem bo czytam. NIe wstydźmy się cytować autorów bo to ważne, pozdrawiam.

Witam:

Historia ma to do siebie(pisałem już o tym nieraz),że nie jest przedmiotem wymiernym,czyli ścisłym więc nie ma  w ogóle prac,czy książek nie kontrowersyjnych-WSZYSTKIE SĄ KONTROWERSYJNE,zresztą w przedmiotach ścisłych też one się zdarzają,ale dużo rzadziej.
Mam też wykształcenie historyczne(o czym pisałem)stąd w przedmiocie historii mam nie małą wiedzę nabytą w czasie studiów na Uniwersytecie Warszawskim-chociaż(też już wspominałem) moim głównym zajęciem jest kosmologia więc wiem co piszę.
Jeśli chodzi o książkę :"Obłęd44"to kontrowersyjne mogą być tylko opinie i wnioski autora,natomiast nie żródła na które ten autor się powołuje.Ja tę książkę poleciłem ,bo jest ona inna niż te ,które można u nas znależć na rynku,jest po prostu ciekawa I W ZNACZNEJ CZĘŚCI  OD MITYLIGIZOWANA-TO WSZYSTKO!
Nie znaczy oczywiście(o tym też pisałem),że ja się tam ze wszystkim zgadzam,ale za tę odmienność i DUŻO PRAWDY OCENIAM JĄ DOBRZE,chociaż każdy z Was może mieć oczywiście inne zdanie.
Natomiast jeśli o mnie chodzi to w zasadniczych sprawach zawsze podaję żródło skąd zaczerpnąłem jakąś konkretną informację,ale też nie w każdym przypadku,bo nie dajmy się przecież zwariować,jeżeli przekazuje tu takie informacje jak np; daty jakichś bitew,lub daty,czy treści konkretnych; paktów,traktatów itp to odpowiadam Ci,że  zaczerpnąłem tę wiedzę ze studiów historycznych o których powyżej wspomniałem- chociaż pewne dokumenty(oczywiście nie oryginały) też  posiadam.
Jeżeli będziesz chciał się coś więcej dowiedzieć np; o żródle jakiejś informacji,która nie jest ogólnie znana i powszechnie dostępna,to konkretnie się o to zapytaj-a ja postaram Ci się odpowiedzieć.
Myślę ,że się rozumiemy.
Cieszę się ,że nasze grono dyskutantów się o Ciebie powiększyło.


Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-27 23:35:17)

1,977

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.sfora.pl/Jest-data-ataku-USA … onu-a59048

1,978

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może was zainteresuje.
http://www.sejfty.pl/index.php/artykuly … rosja.html

1,979

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja czytałem że atak na Syrię będzie w nocy z Czwartku na Piątek i potrwa kilka godzin ciekawe czy Nostradamus pisał o tej sytuacji Atraktorze co o tym sądzisz ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-28 12:54:15)

1,980

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To będzie ostrzał z morza bez interwencji na lądzie... może jeszcze atak z powietrza samolotami wojskowymi...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-28 12:56:56)