Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Świętego Malachiasza

Artykuł opublikowany w dniu 24-09-2009 o godzinie 20:12

Święty Malachiasz

Portret Sw. Malachiasza

Portret Świętego Malachiasza

Życie

Święty Malachiasz żył w latach 1094 – 1148, był irlandzkim biskupem, prowadził życie ascety. Został kanonizowany w roku 1190 przez papieża Klemensa III. Malachiasz posiadał dar jasnowidzenia, który objawił się podczas jego pielgrzymki do Rzymu. Jego najbliższym przyjacielem i biografem był Św. Bernard z Clarivaux.

Proroctwa

W swoim proroctwie, Św. Malachiasz przewidział 111 kolejnych papieży zasiadających na rzymskim tronie, aż do dnia Sądu Ostatecznego.  Tekst przepowiedni składa się z krótkich, zakodowanych zdań mówiących o kolejnych papieżach. Jak do tej pory wszystkie kolejne zdania znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości, opisując kolejnych przywódców Kościoła. Opisy Malachiasza odnoszą się do zdarzeń towarzyszących pontyfikatowi, herbów oraz miejsc urodzeń papieży.

Interpretacja ostatnich czterech wersów przepowiedni Malachiasza:

 1. Pastor et Nauta (pasterz i żeglarz) – opis wskazuje na papieża Jana XXIII. Zanim został papieżem był patriarchą Wenecji, która słynie z łodzi zwanych gondolami.
 2. Florus Florum (kwiat kwiatów) – wskazuje na Pawła VI, którego herb zawierał trzy lilie – królowe kwiatów.
 3. De medietate Lunae (z połowy księżyca) – według niektórych opis pasuje do papieża Jana Pawła I, który został wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę. Dodatkowo, papież ten  panował tylko ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca. Papież Jan Paweł I był również zwany papieżem uśmiechu – śmiejące się usta przyjmują kształt półksiężyca.
 4. De labore Solis (z pracy Słońca) – opis wskazuje na Jana Pawła II, który urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Oprócz tego, papież Polak dużo wędrował po Ziemi podczas pielgrzymek – niczym Słońce okrążające Ziemię. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce.
 5. Gloria Olivae (chwała oliwki) – opis papieża Benedykta XVI. Jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna, a przyjęcie przez papieża imienia Benedykta przez Papieża doskonale łączy go z zakonem benedyktynów. Jeszcze inna interpretacja mówi o “drzewie oliwnym” jako symbolu przywiązania do tradycji i konserwatywnych wartości, a takie właśnie cechy posiada Benedykt XVI.

Łatwo dostrzec podobieństwo ostatniego wersu do słów Nostradamusa, który również wspominał o ostatnim papieżu łącząc go z drzewem oliwnym. Zobacz artykuł: Przepowiednie Nostradamusa.

Ostatnie zdanie przepowiedni brzmi:

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

To wyraźne nawiązanie do sądu ostatecznego i zniszczenia Rzymu. Określenie Piotr Rzymianin, nie wymienione wcześniej na liście papieży może odnosić się do następnego papieża, który przyjął by imię Piotr II. Można to również odnieść do Benedykta XVI, który rzadko opuszcza Rzym (stąd Rzymianin), oraz broni tradycji i skłania się ku korzeniom Chrześcijaństwa (jak Św. Piotr).

Poniżej znajduje się pełny tekst przepowiedni Świętego Malachiasza (po łacinie):

Ex castro Tyberis
Inimicus expulsus.
Ex magnitudine montis.
Abbas Suburranus.
De rure albo.
Ex tetro carcere.
Via trans-Tyberina.
De Pannonia Tusciae.
Ex ansere custode.
Lux in ostio.
Sus in cribo.
Ensis Laurentii.
De schola exiet.
De rure bovensi.
Comes signatus.
Canonicus de latere.
Avis Ostiensis.
Leo Sabinus.
Comes Laurentius.
Signum Ostiense.
Hierusalem Campaniae.
Draca depressus.
Anguinus vir.
Concionatur Gallus.
Bonus Comes.
Piscator Tuscus.
Rosa composita.
Ex teloneo liliacei Martini.
Ex rosa leonina.
Picus inter escas.
Ex eremo celsus.
Ex undarum benedictione.
Concionator patereus.
De fessis Aquitanicis.
De sutore osseo.
Corvus schismaticus.
Frigidus Abbas.
De rosa Attrebatensi.
De montibus Pammachii.
Gallus Vice-comes.
Novus de Virgine forti.
De cruce Apostilica.
Luna Cosmedina.
Schisma Barcinonicum.
De Inferno praegnanti.
Cubus de mixtione.
De meliore sydere.
Nauta de ponte nigro.
Flagellum Solis.
Cervus Sirenae.
Corona veli aurei.
Lupa caelestina.
Amator crucis.
De modicitate lunae.
Bos pascens.
De capra et Albergo.
De cervo et Leone.
Piscator Minorita.
Praecursor Siciliae.
Bos Albanus in portu.
De parvo homine.
Fructus jovis juvabit.
De craticula Politiana.
Leo Florentius.
Flos pilaei aegri.
Hiacynthus medicorum.
De corona Montana.
Frumentum floccidum.
De fide Petri.
Aesculapii pharmacum.
Angelus nemorosus.
Medium corpus pilarum.
Axis in medietate signi.
De rore caeli.
De antiquitate Urbis.
Pia civitas in bello.
Crux Romulea.
Undosus Vir.
Gens perversa.
In tribulatione pacis.
Lilium et rosa.
Jucunditas crucis.
Montium custos.
Sydus Olorum.
De flumine magno.
Bellua insatiabilis
Poenitentia gloriosa.
Rastrum in porta.
Flores circumdati.
De bona Religione.
Miles in bello.
Columna excelsa.
Animal rurale.
Rosa Umbriae.
Ursus velox.
Peregrinus Apostolicus
Aquila rapax.
Canis et coluber.
Vir religiosus.
De balneis hetruriae.
Crux de cruce.
Lumen in caelo.
Ignis ardent.
Religio depopulata.
Fides intrepida.
Pastor angelicus.
Pastor et Nauta.
Florus florum.
De medietate Lunae.
De labore Solis.
Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.
Komentarze (129) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # gdsf (21-06-2011)

  dupy świętego a nie Malachiasza debilu przeczytaj przepowiednie Św. Ojca Pio a nie opowiadaj głupot http://www.duchprawdy.com/proroctwa_lucji_pio_bernadetty.htm

 • # pingwinek (30-11-2011)

  Wierzycie w te bzdury ? Hahaha żal mi niektórych ludzi co tak myślą. A ten film 2012 to mocna przesada – fakt

 • # Dobry Samarytanin (25-05-2012)

  Ziomus, cos zle ten link wpisales :/

 • # Anonim (7-08-2012)

  20.07.2012, 17:46 – Wkrótce zostanie światu przedstawione najbardziej podstępne kłamstwo, które na tym etapie będzie niemożliwe do rozpoznania przez ludzkość

  Moja najukochańsza córko, okres Ucisku trwający trzy i pół roku rozpocznie się w grudniu 2012 roku.

  Będzie to okres, kiedy antychryst pojawi się jako wojskowy bohater.

  Jego dusza została oddana szatanowi, który posiada każdą jej część.

  Moce, którymi będzie dysponował spowodują, że w końcu będzie postrzegany nie tylko jako człowiek pokoju, ale ludzie pomyślą, że on jest Mną, Jezusem Chrystusem, Zbawicielem ludzkości.

  Z czasem inni uwierzą też, że antychryst został wysłany, by zapowiedzieć Powtórne Przyjście.

  Z tego powodu tak wiele biednych dusz chętnie przyjmie jego znak, Znak Bestii. Ponieważ on jest bestią pod każdym względem z powodu sposobu, w jaki szatan ujawni się w jego ciele.

  Będzie dokonywać cudów na niebie.

  Uzdrawiać ludzi.

  Będzie przywódcą Nowej Światowej Religii i wraz z Fałszywym Prorokiem, który będzie kierował pustą już skorupą Kościoła katolickiego na ziemi będzie z nim ściśle współpracował, by oszukać wszystkie dzieci Boże.

  Wkrótce zostanie światu przedstawione najbardziej podstępne kłamstwo, które na tym etapie będzie niemożliwe do rozpoznania przez ludzkość

  Wy, którym dano tę Księgę Prawdy, te Moje Święte orędzia, by ostrzec ludzi przed tymi rzeczami, pamiętajcie o tym.

  Ich plan będzie tak wyrafinowany, że wielu zostanie zwiedzionych zewnętrzną humanitarną miłością, którą przedstawią światu zgodnie ze swoim nikczemnym planem.

  Działając razem Antychryst i Fałszywy Prorok mają już prawie na ukończeniu plan swojego niegodziwego panowania i pierwszą rzeczą jaką oni wprowadzą, będzie nasilenie wojny na Bliskim Wschodzie.

  Antychryst będzie najważniejszym człowiekiem, który zza kulis będzie pociągał za sznurki. Potem ujawni się i będzie postrzegany, jako mediator pokojowego planu.

  Nastąpi to wówczas, gdy świat padnie pod jego urokiem.

  Tymczasem Fałszywy Prorok przejmie władzę w Kościele katolickim.

  Wkrótce Kościół katolicki zostanie wciągnięty do Nowej Światowej Religii, który stanie się przykrywką kultu szatana. Podstawowym celem tej obrzydliwości będzie uwielbienie siebie i wprowadzenie przepisów, w których będą się liczyć dwie rzeczy.

  Zniesienie sakramentów i zniesienie grzechu.

  Prawdziwe Sakramenty będą dostępne tylko u tych księży i innych Duchownych Chrześcijańskich, którzy pozostaną Mi wierni. Będą one sprawować te Sakramenty w specjalnych kościołach schronach.

  Zniesienie grzechu zostanie wprowadzone poprzez uchwalenie praw, które zostaną uznane jako poparcie dla tolerancji.

  Będą one zawierały aborcję, eutanazję i małżeństwa tej samej płci. Kościoły będą zmuszane do przyzwolenia małżeństw tej samej płci, a kapłani będą zmuszani do ich błogosławienia na Moich Oczach.

  W tym czasie nadal będą odprawiać swoją własną wersję Mszy Świętej. Ich ofiara Najświętszej Eucharystii, polegającą na bezczeszczeniu Hostii, będzie się odbywała w kościołach katolickich.

  Mojej Obecności nie będzie nie tylko w takich Mszach, ale także w samych kościołach, gdzie będą Mnie znieważać.

  Wszystkie te sprawy będą przerażające dla Moich wyznawców. Nie będziecie już mogli korzystać z Sakramentów, chyba, że od księży z Mojej Reszty Kościoła na ziemi.

  Z tego powodu daje wam teraz takie dary, jak Odpust Zupełny na odpuszczenie grzechów. Nie ma ona na celu zastąpić katolikom Aktu Spowiedzi.

  To będzie sposób, który zapewni pozostanie w stanie łaski.

  Mimo, że miliardy ludzi nawróci się podczas Ostrzeżenia, proroctwa te nadal będą się realizować. Ale wiele z tego może być złagodzone przez modlitwę o zmniejszenie cierpienia i prześladowania.

  Wy, moi wyznawcy pamiętajcie, że jesteście chronieni przez cały czas Pieczęcią Boga Żywego.

  Musicie rozprowadzać Pieczęć i przekazywać ją jak największej liczbie ludzi.

  Proszę, zrozumcie, że mówię wam te rzeczy do odpowiedniego przygotowania was, abyście potrafili ochronić jak najwięcej dusz przed przyjęciem Znaku Bestii.

  Szatan będzie korzystać z mocy, jaką będzie posiadał w tych duszach, które przyjmą Znak i bardzo trudno będzie ich zbawić.

  Będziecie pouczani na każdym kroku drogi, Moi wyznawcy dzięki tej misji. Nie pozwólcie, aby strach wszedł do waszych serc, gdyż będę was napełniał odwagą, siłą, wytrzymałością i zaufaniem, abyście się wyprostowali i z podniesionym czołem maszerowali w Mojej Armii.

  Pamiętajcie, szatan nie wygra tej bitwy, gdyż nigdy mu się to nie uda.

  Tylko ci z Pieczęcią Boga Żywego i ci, którzy pozostaną wierni i niezachwiani w Bogu mogą wygrać.

  Wasz Jezus

 • # Lady D (18-09-2012)

  Przepowiedzenie papierzy to chyba nic strasznego! Może zbieg okoliczności?

 • # kaberlyk (16-12-2012)

  CZAS UMIERAĆ

 • # flyfeniks (20-12-2012)

  Kaberlyk bardzo fajny komentarz ;) Ale sie umialam

 • # Polak (8-02-2013)

  WIZJONERKA ANNA i jej pieczęcie to mamienie diabelskie, w ciągu wielu lat jej wizjonerstwa zachodzi wiele sprzeczności i fałszerstw, sama mówi że pierwszą wizje miała poprzez AUTOMATYCZNE PISANIE, co jest jawnie szatańskim przejawem a nie Boskim (bo gdzie tu WOLNA WOLNA). Bóg nigdy nie powiedział by nic co by niszczyło hierarchie Kościelną, a duchy gadające z tą babą, jawnie nawołują do buntu przeciw hierarchii Kościoła. Używajcie ROZUMU, WIARA KATOLICKA to nie ślepy fanatyzm ludzie !!!!!! Macie sprawdzać duchy, choć Biblia mówi, że i tak wielu sprawiedliwych stanie po stronie antychrysta bo da się oszukać.

 • # slomek (11-02-2013)

  Nie chciałbym burzyć światopoglądu, ale Słońce nie wędruje wokół ziemi.

 • # YAREKOK (12-02-2013)

  28 lutego ustapi paiez nazwany zgodnie z proroctwem chwala drzewa oliwnego po nim ma nastapic piotr rzymianin. No to nie dlugo sie przekonamy ale dla mnie to troche za proste niemniej jesli nowy papiez przybieze imie piotr to kopary nam opadna. Osobiscie jednak w to watpie. Watykan tez zna ta przepowiednie i raczej nie dopuszcza do takiej sytuacji.

 • # basia (13-02-2013)

  co ma byc to bedzie, zobaczymy za miesiac kto przejmie tiare i pierscien rybaka.

 • # Pacal 4 (15-02-2013)

  Wystarczy że nowego nazwą Piotr w charakterze przydomka czyli nawet jeżeli takiego imienia na się nie weźmie. Albo to, że będzie miał to imię z chrztu. Nadmieniam że jest z Afryki kandydat właśnie o takim imieniu. Pozdro…

 • # interpretator (14-03-2013)

  Ja tak myślę że z pracy słońca to nie o Janie Pawle II mowa tylko o obecnym Franciszku I, flaga Argentyny ma na środku słońce… ja to tak interpretuje

 • # Pralka Teściowej (27-05-2013)

  Czytajcie Apokalipsę św. Jana zamiast wyszukiwać sensacji. Tam jest wszystko co musimy wiedzieć o końcu świata a reszta to ludzka ciekawość, chęć poznania wiedzy Boskiej.

 • # Śnieżny (13-11-2014)

  Prawe Ramię Boga Najwyższego,Żywego,czy jest znane na Ziemi?Tej ziemi?Czy nie przedstawiono w Słowie,na kształt wyrazu litery pisanej takiej oto sprawy:W ów dzień szczególny,każdy kto zostanie znaleziony na zewnątrz(poza własnym ciałem)zostanie zabity?A,więc co to się wokół dzieje,że wszyscy,nie wyłączając dzieci,-lunatykują w duchu swoim-?Albo kto w czasie wojny,i bitwy kobietami,starcami,i dziećmi się zasłaniał,chcąc zdobyć barykadę powstańców warszawskich?Czy ciekawostką się to zda komukolwiek,że napiszę tutaj,że to zupełny wróg radości naszego życia,to robi?Mówi sobie:Jahwe nie uderzy we mnie,bo wszystkich by pozabijał,nawet wybranych Syna Swego Człowieczego Jezusa,który Chrystusem jest wszystkich ludzi?A,względem tego,co powyżej,niechże ktoś odpowie,jeżeli w Bogu Jahwe władny jest tego dokonać,co oznacza Boże Słowo,wyrażone w którymś miejscu wypowiedzi własnej:W owym dniu uderzę wszelkie ciało,oraz z ust niemowląt ssących Czyste Mleko Matki zgotuję Sobie Chwałę Ulgi,i Radości?

 • # Jacek (6-04-2015)

  “Polak dużo wędrował po Ziemi podczas pielgrzymek – niczym Słońce okrążające Ziemię”… A co z Kopernikiem??? Czyżby się mylił, że to ziemia się obraca a nie słońce? Niezłe brednie tu wypisuje jakiś nowo nawiedzony… Chrystus przestrzegał przed takimi.

 • # seat mat (5-10-2015)

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and
  wished to say that I’ve really loved browsing your weblog posts.
  After all I will be subscribing on your feed and I hope you write again soon!

 • A hammered coin pendant hangs from a stylized chain on this Phyllis + Rosie Jewelry necklace.

 • # bus hire ireland prices (18-11-2015)

  Instead, terminal operators could resolve to
  hire smaller crews that may deal with shifting already-unloaded containers into the circulate of commerce.

 • The truth is you haven’t misplaced your little one to a cult or to another faith in the event that they grow to be a vegetarian.

 • Schröer, an elementary college rector from Hannover,
  Germany, was in San Francisco to rejoice her fiftieth birthday and 25th wedding anniversary together with her husband, Stefan, when she was shot throughout
  a wild exchange of gunfire between rival gangs exterior a comedy
  club within the city’s touristy Union Sq. on Aug.

 • Health and Sales & Service jobs will likely be haigh demand for
  a protracted whereas – IT as effectively.

 • The Tech Partnership and trade-sponsored ITMB degree offers me this focus, along with the benefit of a lot of employer contact time,
  which I envisage will help me enormously within the graduate
  job market.

 • Whereas Dom dropped his first project in 2008, it was his
  2010 mixtape, From the Westside with Love,
  that made him a serious participant within the unbiased sport.

 • That is simply one of many examples of short love poems
  obtainable from Poem Source, so visit the positioning (or one prefer
  it) and find your personal good poem.