Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4184) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • I gotta bopkmark tһіs website it seems invaluable handy

 • # makeup tips (24-01-2018)

  Hello, after reading this amazing article i am
  as well happy to share my experience here with friends.

 • # pokerclub (6-04-2018)

  After exploring a number of the articles on your web page,
  I really appreciate your technique of writing a blog.
  I book marked it to my bookmark webpage list and will be
  checking back soon. Please check out my web site too and let me know
  what you think.

 • # RamonaJuicy (11-07-2018)

  I often visit your website and have noticed that you don’t update it often.
  More frequent updates will give your website higher authority & rank in google.
  I know that writing content takes a lot of time, but you can always help yourself with miftolo’s tools which will shorten the time of creating an article to a couple of seconds.

 • # free Spanish lessons (27-08-2018)

  Hey there. I found your blog the use of bing. That is a really efficiently created content. We are sure to bookmark it in addition to come back to get more information of this practical data.. free Spanish lessons Thanks for this posting. Let me absolutely go back.

 • # EBJRJCXKQGKBKXPJW (30-08-2018)

  I have been checking out many of your posts and i can state pretty good stuff. I will definitely bookmark your website.

 • For maximum depth, use lower frequencies.

 • # take away in gloucester (26-10-2018)

  Howdy! I just would like to offerr you a huge thumbs up for the great
  information you have got here on this post. I will be returning to your site for more
  soon.

 • # Visit Webpage (1-12-2018)

  The minimum account size of this broker is very affordable. They also have a very tight spreads, and they always update their trading system monthly. I don’t have a problem with them because they never imposed new rules every time I earned substantial amount. The verification is too easy where my documents were accepted less than an hour. I also heard that this company allowed clients to borrow money from the investors in PAMM account.