Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4326) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # orminlange (29-11-2021)

  Taki jeszcze przykład oryginalne tłumaczenie:

  Presage 13,136

  Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
  Dwadzieścia lat? rządów przyjaciół: tygrysa i niedźwiedzia,
  skończy się domową hekatombą!
  Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
  Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
  Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!

  Moja wersja

  Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
  Lata 20-te – rządy przyjaciół: tygrysa i niedźwiedzia,
  skończą się domową hekatombą!
  Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
  Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
  Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!

  Taki mały niuans a jak wiele zmienia. Nostradamus formułuje te wiersze w jeszcze cięższej formie np.

  “Dwadzieścia, władza, tygrys i niedźwiedź, przyjaciele” i bądź tu mądry czy chodzi o równe 20 lat współrzadów czy właśnie o lata 20-te.