Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4438) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # gosciu (17-02-2013)

  Meteoryt nad Uralem (ciagnacy sie ogon), proby atomowe Korei Polnocnej, zbrojenie sie Rosji, abdykacja papieza bez konkretnego powodu, Kardynal z Ghany głównym faworytem na papieza… Ojj to wszystko wskazuje na nieszczęście

 • # jolkus@wp.pl (18-02-2013)

  Co do konca swiata to wiadomo tylko tyle ze powinnismy zmienic swe nastawienie do bliznich a unikniemy katastrofy zaglady.Kochajmy sie bo tak szybko odchodzimy

 • # mlodapolka (28-02-2013)

  ja wolę o tym nie myśleć, ja się boję !! jestem katoliczką i myślę że powinnismy ufac swojemu panu i trwać w nim… nie poddawajmy się ludzie! mam nadzieje ze bedzie dobrze ;)
  pozdrawiam – 15-stka ;D

 • # Tuśka (28-02-2013)

  ekhem, drodzy Katolicy, Chrześcijanie – i tu też przypomnę, co mówi pewna księga.. Mianowicie NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY

 • # rosek (4-03-2013)

  Eee… tam co ma być to będzie chcą nas przydusic abyśmy byli posłuszni, a co siew Polsce dzieje trzeba obalić i będzie gitara koniec z taką demokracjabo to nie demokracja tylko kpiny, o

 • # Atraktor (6-03-2013)

  Witam:

  Przypominam katolikom co pisze między innymi Apokalipsa,czyli Objawienie Świętego Jana(greckie słowo;”apokalipsis to polsku “objawienie”).
  Należy dobrze się nauczyć(raczej wystarczy przeczytać)Pismo Święte,czyli Biblię,żeby się dowiedzieć,cytuję:’Jezus Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale ,aby sądzić żywych i umarłych.!
  Skoro przyjdzie sądzić żywych to znaczy,że świat nie zginie tylko będzie światem nowym rządzonym w chwale przez Mesjasza Jezusa Chrystusa.Czyli nastanie Nowy Odmieniony Świat,czyli “Nowa Jerozolima”.
  W ostatniej bitwie “Armagedon(Har-Magedon) Jezus pokona szatana i śmierć!
  Po tej bitwie i Sądzie Ostatecznym żywych i umarłych nastąpi 1000 lat rządów Chrystusa na Ziemi,czyli tzw”Boskie Millenium”,z tym,że zgodnie z Biblią 1000 lat ziemskich to u Boga jeden dzień!Michel Nostradamus przepowiada dzieje ludzkości jak sam napisał do roku 3797 (Bóg nie pozwolił mi dalej spojrzeć,bo będzie Sąd Boży)i nie przewiduje w swoich przepowiedniach żadnego końca świata!

  Pozdrawiam

  Atraktor

 • # cwaniak (9-03-2013)

  normalne gowno gowno gowno jak mozna w takie bzdury wierzyc jak to sie mowi nie wiesz dnia ani godziny no to nie wierzcie w zabobony ok!!!

 • # Silvio (10-03-2013)
 • # wierny (11-03-2013)

  http://ostrzezenie.wordpress.com/
  tu publikowane są wizje od pana jezusa, chętnym polecam zajrzenie

 • # Atraktor (11-03-2013)

  Do “Silvio”

  Przykro mi bardzo, może i chciałbym,ale nie jestem Arteuzą.

  Pozdrawiam;

  Atraktor

 • # Verm (13-03-2013)

  Witam,

  Atraktor, mam pytanko odnosnie teg cytatu:
  “Wielka gwiazda zapłonie na siedem dni
  Tak czysto, jakby pojawiły się dwa słońca
  Wielki pies zawyje przez całą noc
  W czasie, kiedy wielki papież zmieni jego terytorium”.
  Czy jest on zmyślony czy faktycznie pojawia się w którejś z centurii Nostradamusa
  Tak mnie to ciekawi bo teraz w najbliższych tygodniach będzie widoczna kometa i wlasnie listopad grudzień tego roku ma być jeszcze jesniejsza kometa, co by potwierdzało ten cytat, ale może znowu ktoś coś naciagnął.
  Możesz rzucić trochę światła na to.

  Pozdrawiam

 • # olcia (13-03-2013)

  zal jest teraz 2013 ludzie

 • # Legion90 (13-03-2013)

  I co papieżem nie został czarny wiec końca świata nie będzie chyba ze podobno jak rzymianin zostanie zostanie papieżem to koniec świata a Franciszek ma korzenie włoskie

 • # Jaco (14-03-2013)

  właśnie o to w tym chodzi, przepowiednie Nostradamusa są zagadkowe. Wybrano jezuite, jezuitami rządzi ich generał = czarny papież, wszystkie drogi masonerii prowadzą do jezuitów, jezuici = masoneria, masoneria = nwo, nwo = koniec świata, jeszcze tylko wojna atomowa do której niedaleko, tylko kto pierwszy wystrzeli atomówke? izrael? iran, czy korea? jak myślicie? ja myślę, że izrael… spełnia się spełnia…

 • # Kubolomo (14-03-2013)

  Jaco, jest tylko jeden problem w twoim myśleniu: czarnym papieżem (generałem Jezuitów) jest Adolf Nicolás a nie Bergoglio (papież Franciszek).

 • # Sierżant (14-03-2013)

  Papież został wybrany nowy nie czarny morzemy być spokojni

 • # Baca (15-03-2013)

  Mam pytanie do znawców. Czy inne religie/ narody też przewidują albo maja jakiś proroków przewidujących koniec świata.Czy tylo tu katolicyzm o tym straszy.

 • # Ewelina (15-03-2013)

  Nie dajcie się zwariować, te przepowiednie to brednie. Koniec świata miał być w ubiegłym roku, nie wspominając lat wcześniejszych.

 • # ??? (16-03-2013)

  Abdykacja Benedykta XVI-Papież o oliwnej skórze-interpretacja:Jorge Bergogli-Argentyna-Buenos Aires:Hodowla Oliwek,-Położenie Ameryka —>Południowa<—wszystkie analizy wymienione na forum sa bledne.powyzej prawidłowa interpretacja zagadki zawartej z przeslania i liczb,kazda liczba przypada na zbior gwiazd:Wielka Niedzwiedzica=7-Lipiec,Gwiazda Północna=1-Styczeń i tak pokolei,po ułożeniu klucza zdanie ulega przekształceniu "po bardzo zmęczonym papieżu czarny dym przysłoni niebo,lecz długo trwał nie bedzie,po nim nastąpi nowy papież z południa,krainy oliwnej". Nie zapominajcie Nostradamus byl matematykiem i astrologiem co w polaczeniu daje wspaniele osiagniecia.

 • # ??? (19-03-2013)

  Abdykacja Benedykta XVI-Papież o oliwnej skórze-interpretacja:Jorge Bergogli-Argentyna-Buenos Aires:Hodowla Oliwek,-Położenie Ameryka —>Południowa<—wszystkie analizy wymienione na forum sa bledne.powyzej prawidłowa interpretacja zagadki zawartej z przeslania i liczb,kazda liczba przypada na zbior gwiazd:Wielka Niedzwiedzica=7-Lipiec,Gwiazda Północna=1-Styczeń i tak pokolei,po ułożeniu klucza zdanie ulega przekształceniu "po bardzo zmęczonym papieżu czarny dym przysłoni niebo,lecz długo trwał nie bedzie,po nim nastąpi nowy papież z południa,krainy oliwnej". Nie zapominajcie Nostradamus byl matematykiem i astrologiem co w polaczeniu daje wspaniele osiagniecia.

 • # mariuszek (21-03-2013)

  85 lat-8+5=13 godzina śmierci 21:37 -2+1+3+7=13 data śmierci 02042005 -0+2+0+4+2+0+0+5=13 postrzelony 13 maja dni pontyfikatu 9301 -9+3+0+1=13 zmarł w 13 tygodniu roku jan paweł drugi 13 liter ZBIEG OKOLICZNOŚCI?

 • # /// (22-03-2013)

  Zewsząd grozi wojna, narody żyją w lęku.
  Niewiasta jest wszechobecna, zabiega o pokój. Ludność sterroryzowana;
  Rok 90 plus 3 zobaczy rzeczy bulwersujące, podczas gdy potężni
  wojownicy Groza pięścią. Anoh na próżno obserwuje horyzont.
  Moim zdaniem dotyczy to 4 Wojny Swiatowej.
  Ma to być około 2150
  czyli 3 zacznie się 2028 lub 2027 trwać ma 27 lat koniec to 2055.
  po niej lata będą liczone od nowa.
  a koniec naszego obecnego Świata ma być w ok.3700roku

 • # /// (22-03-2013)

  Centuria III czterowiersz 94 – numer i rok 1555
  Pięćset lat, a potem zwrócą baczniejszą uwagę
  Na tego, co był KLEJNOTEM SWOJEJ EPOKI,
  Jego chwała zajaśnieje PEŁNYM BLASKIEM,
  POTOMNI OBDARZĄ GO ŚWIĘTYM SZACUNKIEM!

  następny czterowiersz sugierujący zakończenie wojny 2055r
  dokładnie 500 lat po napianiu centurii.

 • # /// (23-03-2013)

  Dotyczy to, oczywiście Nostradamusa.
  Będzie on, w końcu doceniony i zrozumiały ,gdyż Trzecią Wojnę opisuje bardzo dokładnie.

 • # baca (2-04-2013)

  A co to jest wojna światowa?
  Najlepszą bronią człowieka jest kontrolowanie jego umysłu przez strach.
  Nie bójcie się śmierci wszyscy pójdziemy do Pana