Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4453) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Metatron (23-12-2021)

  Angmir napisałeś:Po tym 2ga koalicja anty-Irańska gdzieś w okolicach 2030roku, po której dojdzie do zniszczenia Izreala i ucieczki ż dów do Polski (most2)_
  Z jakiej racji i gdzie jest źródło, że niby Izraelscy żydzi mają emigrować do Polski po zniszczeniu Izraela?? Nostradamus przepowiadał 3 fale nachodzców muzułmańskich. Pierwsza fala pokojowa która mamy za sobą. Ciocia Merkel napuściła ich. Druga ma być zbrojna, a trzecia zaleje skłócony kraj Sarmatów (Polskę) i chodzi tutaj o ponad milionowa rzeszę Egipcjan. Dziwne, że piszesz o emigracji żydów do Polski. W przepowiedniach jest, że będą uciekać nawet na drewnianych tratwach przed kolejnym najgorszym holokaustem. Na brzegach Włoch, Cypru etc piata kolumna muzułmanów będzie na nich czekać i będą ich mordować. Reszta w bitkach ma być wywożona w gład Arabii. Ma nawet kość nie zostać ciała będą rozpuszczane w kwasie. Szokujące to ale tak wizjoner to przedstawiał

 • # Angmir (23-12-2021)

  Metatron – o utrzymywaniu lini ewakuacyjnej na lini Tel Aviv Warszawa wiadomo nie od dziś. Israel od wielu lat prowadzi akcję przyzwyczajania swoich do mieszkania w Polsce, między innymi wysyłając swoją młodzież na zwiedzanie A-Birkenau obozów. Do tego w latach 2000-2012 do polski przyleciało i osiedliło się (głownie w Warszawie) nawet do 500 000 ż dów, dobrze przygotowanych nauczonych polskiego i przygotowywujących miejsce dla swoich rodzin. Drugim miejscem kolonizacji diaspory jest obszar Dniepropietrowska, gdzie operuje 1 z największych centrów ż dowskich. Oni od lat przygotowują sobie Polskę jako opcję B (a nawet często opcję A)

  Na pewno “wszyscy” uciec nie zdołają, bo wojna będzie nagła, ale kto da radę będzie celował w Polskę. Oni dobrze wiedzą że na zachodzie czekać ich będzie śmierć i prześladowania. Więc odpowiadając na pytanie skąd takie przepowiednie – to nie przepowiednie, to rzeczywista polityka.

  Ogółem muszę zasmucić wszystkich patriotów, ale te wizje wielkiej Polski, która połączy się z Ukrainą, odzyska Grodno i Brześć, to też cześć ich planu, to oni są skonfliktowani z Unią i dążą do budowy niezależnego silnego państwa (PIS) i ta nowa Rzeczypospolita, ma być czymś na kształt Rzeczypospolitej Narodu Wybranego ;-)
  2 (albo i więcej) narody poddanych Polacy i Ukraińcy, i nad nimi rządzący naród panów.

  Ciekawie będzie jak ten Generał-Dyktator przejdzie na Islam. Czy ci zdołają sie zakamuflować i również będą udawać muzułmanów ? Czy może czekał ich będzie kolejny pogrom. Dodam że wcale nie jestem anty-wiadomokto, jestem po prostu Judeorealistą i znam dobrze niezakłamaną historię. Daleki jestem do stwierdzenia że ONI żądzą całym światem, w tej chwili są coraz słabsi, ale Polską to akurat rządzą dość mocno.

 • # Adam22 (27-12-2021)

  Ciężkie walki między Talibanem a armią Pakistanu wzdłuż linii Duranda. Taliban ostrzelal ok 50 rakietami pozycje pakistańskie, armia Pakistanu odpowiada artylerią i moździerzami
  “pakistanskim Talibanem nie afganskim”

 • # orminlange (31-12-2021)

  2022 za chwilę, daje numerologoczną “6″ liczbę Antychrysta, ale nie obstawiałbym, że to już jego czas. Rok ten na pewno będzie kluczowy w przygotowaniu ścieżki dla niego.

  Życzę Wam Wszystkim czytającym spokoju, zdrowia i dostatku, na przekór temu co się rysuje na horyzoncie przyszłości;)

  Myślałem trochę jak odnieść się do pytań Angmira, ale dam sobie jeszcze trochę czasu, bo wbrew pozorom nie są to proste kwestie i sam mam pewne wątpliwości, czy obecny mój tok rozumowania jest co do nich właściwy.

  Pozdrawiam ;)

 • # orminlange (6-01-2022)

  https://www.youtube.com/watch?v=TO2E_g1MDQs

  Nie żebym się podpisywał pod tym co jest w tej sesji powiedziane, ale mamy ciekawe spostrzeżenia, możemy porównać z wizjami Nostradamusa i zadać sobie pytanie o ich prawdziwe źródło? Czy na pewno jest tak jak o nim myślimy. Warto przeprowadzić takie krytyczne spojrzenie na wszelkie objawienia i zapytać swojej duszy jak jest naprawdę.

 • # orminlange (6-01-2022)

  Nawiążę przy okazji do kwestii o. Klimuszki i jego wizji.

  Też możnaby – po obejrzeniu filmu z wklejonego przeze mnie źródła – zadać pytanie jakie źródło “patronowało” Jego wglądom w przyszłość?

  Nie byłoby niczym szczególnym gdyby człowiek czystego serca podlegał manipulacji siły o nieczystych intencjach. Taka sytuacja dotyczy wszelkich objawień, w tym “maryjnych”.

  Abstahując od powyższych spostrzeżeń, które nie roszczą sobie praw do nieomylności:), trudno będzie bowiem to sprawdzić, mamy wizję o. Klimuszki rakiet krzyżujących się nad oceanem, które spadając weń wzbudzają “potwora”, czyli zapewne tsunami. U Nostradamusa mamy inną przyczynę owego tsunami tzw. “siódmą skałę” bądź trzy określenia “siedem”, “skała” i “stadion”. Jak zawsze niekoniecznie musi to być tłumaczone jako “skała okrągła na siedem stadionów”, bo równie dobrze można sformułować z takich słownych cegiełek określenie Sept (September/Wrzesień) oraz skała wielka jak stadion. Ale to szczegół.
  Zasadnicza kwestia to to, czy o. Klimuszko widział to samo wydarzenie co Nostradamus, czy jednak jakieś inne. I tu kontrowersyjnie napiszę, że według mnie to samo. A dlaczego? Ponieważ to nie rakiety krzyżujące się nad oceanem będą przyczyną wzbudzenia “potwora”. Może to być wydarzenie współistotne z uderzeniem “siódmej skały”, czyli nakładające się na to zjawisko. o. Klimuszko mogło się wydawać w wizji, że to rakiety wywołują to zjawisko właśnie przez czasową koincydencję upadku czegoś z nieba. Jak zawsze dopiero po wydarzeniu, czyli po wielkiej fali tsunami zalewającej kawał Europy będziemy wiedzieli na pewno, kto miał precyzyjniejszą wizję o. Klimuszko, czy może Nostradamus. Osobiście stawiałbym jednak na Nostradamusa, nie ujmując nic ś.p. o. Klimuszce.

 • # orminlange (7-01-2022)

  Co do kwestii Goga i Magoga wspominanej przez Angmira.

  Przejrzałem dla pewności jeszcze raz po latach przez Księgę Apokalipsy. I choć bez tego czytania miałem jakiś pomysł na to z kim można sparować te symboliczne postaci(bądź jedną postać i jej kraj), tak teraz stwierdzam, że nie da rady powiązać tego z Nostradamusem w wersji Arteuzy/Atraktora oraz postacią Mahdiego/III Antychrysta. Nie przedstawię tu na razie całego wywodu logicznego w tej sprawie, bo być może trafię jeszcze na coś co zmieni moje postrzeganie w tej kwestii, tylko pokrótce wspomnę, że w wersji Nostradamusa antychrystów ma być jeszcze trzech po tym obecnym/trzecim, w tym sam szatan jako ostatni. A ostatniego oraz trzeciego/ Mahdiego ma dzielić ponad 1700 lat (szósty antychryst ma zejść na Ziemię w 3766). Nawet gdyby Mahdi był tym szatanem co ma być spętany na tysiąc lat, to nic tu się nie spina. Szatan spętany na tysiąc lat to bardziej VI antychryst. I pozostaje kwestia czy tysiąc boskich lat, to przypadkiem nie milion ludzkich :)

  Tak samo jak czas, czasy i pół czasu (może to być boski rok, dwa roki i jeszcze pół, czyli trzy i pół roku, albo 1250 boskich dni, albo 42 miesiące boskie) może stanowić aż 3500 ludzkich lat jako m.in. ucisk. Też pozostaje kwestia od jakiego roku na naszej skali czasowej liczyć ten ucisk. Czy od czasów pierwszego cesarza? Nie da się zresztą mojego wywodu myślowego przedstawić tutaj w paru słowach, a te parę zdań na ten temat będzie można łatwo podważać, czego wolałbym uniknąć.

  Pozdrawiam ;)

 • # orminlange (7-01-2022)

  Wpadłem dziś jednak na taki pomysł, bo ciągle mi ta Apokalipsa i jej powiązanie z Nostradamusem nie daje spokoju.

  Wpierw rozdział XIX 11-21

  Potem ujrzałem niebo otwarte : a oto – biały koń , a Ten , co na nim siedzi , zwany Wiernym i Prawdziwym , oto sprawiedliwie sądzi i walczy . Oczy Jego jak płomień ognia , a wiele diademów na Jego głowie . Ma wypisane imię , którego nikt nie zna prócz Niego . Odziany jest w szatę we krwi skąpaną , a imię Jego nazwano : Słowo Boga . A wojska , które są w niebie , towarzyszyły Mu na białych koniach – wszyscy odziani w biały , czysty bisior . A z Jego ust wychodzi ostry miecz , by nim uderzyć narody : On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga . A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię : KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW . I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu : I zawołał on głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba : « Pójdźcie , zgromadźcie się na wielką ucztę Boga , aby pożreć trupy królów , trupy wodzów i trupy mocarzy , trupy koni i tych , co ich dosiadają , trupy wszystkich – wolnych i niewolników , małych i wielkich !» I ujrzałem Bestię i królów ziemi , i wojska ich zebrane po to , by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem . I pochwycono Bestię , a z nią Fałszywego Proroka , co czynił wobec niej znaki , którymi zwiódł tych , co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi . Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora , gorejącego siarką . A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu , [ mieczem ], który wyszedł z ust Jego . Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta .

  Przyjmijmy roboczo, że postać na białym koniu z płaszczem gdzie jest napis KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW, to nie Jezus Chrystus, a Henryk Szczęśliwy, jako Jego wyznawca. Z Nostradamusa wiemy, że efektem tego starcia będzie klęska III Antychrysta oraz fałszywego proroka Jezusa muzułmańskiego, który także występuje w tym fragmencie apokalipsy. Potem mamy pokój i dwa wcielenia szatana jeszcze w Mastiffa Szkota i Superkomputer kilka wieków potem, bodajże w XV według naszego kalendarza. I tu kolejne założenie jest konieczne, że po porażce Superkomputera V antychrysta zostanie szatan strącony na tysiąc (już ludzkich lat) do czeluści, by powrócić na krótko (jako nostradamusowy VI Antychryst, czyli sam szatan, nie zrodzony, a zstępujący na Ziemię). Moment strącenia do czeluści złego ducha opisuje rozdział XX Apokalipsy, jak też i jego powrót i ostateczną klęskę:

  “A gdy się skończy tysiąc lat , z więzienia swego szatan zostanie zwolniony . I wyjdzie , by omamić narody z czterech narożników ziemi , Goga i Magoga , by ich zgromadzić na bój , a liczba ich jak piasek morski . Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane ; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich . A diabła , który ich zwodzi , wrzucono do jeziora ognia i siarki , tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok . I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków . ”

  Trafi do jeziora ognia i siarki tam gdzie jego sługusy z poprzednich projekcji, m.in. III Antychryst.

  Rozdział XX opisuje też ostateczne zwycięstwo nad śmiercią, o czym również pisał Nostradamus, który tę wojnę ze śmiercią sytuuje w latach 3792-97.

  Dlatego nie bardzo mogłem dokłądnie przypasować wydarzeń opisanych w Apokalipsie, bo nie pasowało mi strącenie do czeluści szatana bezpośrednio po III wojnie. Ale przyjmując założenie, że stanie się to po klęsce V Antychrysta w XXV bądź w XXVI wieku już zaczyna to mieć sens i spójność z tym co możemy znaleźć u Nostradamusa.

  Trochę obawiam się opisać wnioski jakie wysnułem z wcześniejszych rozdziałów, szczególnie XIII-tego, gdyż mogłoby to urazić uczucia religijne osób wciąż identyfikujących Watykan jako źródło dobra i prawdy. I nie chodzi już nawet o 42 miesiące czyli okres 3 i pół roku, bo i nie wiemy czy w tym przypadku są to lata ludzkie. Władanie tej bestii to okres o wiele dłuższy w czasie i ma związek z Imperium Romanum (bestia wyszła z morza – mor na wspak ROM), Rzymem i samym Kościołem Rzymskim.

  “Potem ujrzałem inną Bestię , wychodzącą z ziemi : miała dwa rogi podobne do rogów Baranka , a mówiła jak Smok . I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje , i sprawia , że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii , której rana śmiertelna została uleczona . ”

  Nie wiem, może to tylko przypadłość mojego umysłu, może wyrwanie z kontekstu, więc może się mylę, pewnie pojawią się takie głosy, ale ja to interpretuję w ten sposób, że drugą bestią, która sprawia, że mieszkańcy ziemi oddają pokłon pierwszej jest Kościół z biskupem Rzymu, dodatkowo sprawia ta druga bestia, że rana śmiertelna zadana pierwszej bestii (upadek cesarstwa w 472 roku według oficjalnego datowania) została zaleczona i niejako władza tej pierwszej, cesarskiej bestii trwa w najlepsze za sprawą drugiej.

  “I sprawia , że wszyscy : mali i wielcy , bogaci i biedni , wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać , kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia . Tu jest [ potrzebna ] mądrość . Kto ma rozum , niech liczbę Bestii przeliczy : liczba to bowiem człowieka . A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć . ”

  Obserwujmy zatem stanowisko papieża w sprawie certyfikatów, paszportów a w przyszłości może i chipów bądź czegoś w tym stylu. Po tych owocach poznamy bestię. W innym miejscu apokalipsy jest napisane, że wielu władców ziemi będzie z tą “Wielką Nierządnicą” współpracować, w domyśle także w kwestii oznakowania.
  A “Wielka Nierządnica” według mnie może zostać zniszczona w czasie III wojny o czym także mamy wzmiankę w rozdziale XVII Apokalipsy. Wielka Nierządnica jest ustytuowana na siedmiu Wzgórzach o czym także w tym rozdziale:

  “Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów , mających siedem czasz , i tak odezwał się do mnie : « Chodź , ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę , która siedzi nad wielu wodami , z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi , a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu ».

  według mnie poniżej opis zdobycia Rzymu przez Mahdiego i jego armię:

  “A dziesięć rogów , które widziałeś , i Bestia – ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią , że będzie spustoszona i naga , i będą jedli jej ciało , i spalą ją ogniem , bo Bóg natchnął ich serca , aby wykonali Jego zamysł , i to jeden zamysł wykonali – i dali Bestii królewską swą władzę , aż Boże słowa się spełnią . A Niewiasta , którą widziałeś , jest to Wielkie Miasto , mające władzę królewską nad królami ziemi ». ”

  Słowo bestia się powtarza w różnych kontekstach, stąd takie zamieszanie interpretacyjne do tej pory, niewielu chyba rozumie że bestia to nie określenie jednej konkretnej, a wielu zjawisk, takich jak Imperium Romanum, Kościół Rzymski (ale tu mogę się mylić) Islam Mahdiego i wiele wiele innych.

  To na razie na tyle z burzy mózgu jakiej doświadczyłem :)

 • # orminlange (7-01-2022)

  Rozdział XVI Apokalipsy

  “Potem posłyszałem donośny głos ze świątyni , mówiący do siedmiu aniołów : « Idźcie , a wylejcie siedem czasz gniewu Boga na ziemię !» I poszedł pierwszy , i wylał swą czaszę na ziemię . A wrzód złośliwy , bolesny , wystąpił na ludziach , co mają znamię Bestii , i na tych , co wielbią jej obraz . ”

  To jest początek tego rodziału i zaczyna się od wydarzenia, które powinno być dla nas widoczne w latach 20-tych lub 30-tych.

  Rozdział ten kończy się opisem – według mnie – pierwszej katastrofy kosmicznej na początku III wojny:

  “Siódmy wylał swą czaszę w powietrze : a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący : « Stało się !» I nastąpiły błyskawice i głosy , i gromy , i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi , jakiego nie było , odkąd jest człowiek na ziemi : takie trzęsienie ziemi , tak wielkie . A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły . I wspomniał Bóg na Wielki Babilon , by mu dać kielich wina – gniewu zapalczywości swej . I pierzchła każda wyspa , i gór już nie znaleziono . I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi . A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu , bo plaga jego jest bardzo wielka .”

  Ciekawe są też fragmenty:

  “ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii , i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy nieczyste jakby ropuchy ; a są to duchy czyniące znaki – demony , które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi , by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga .”

  To może być opis Chin, Kalifatu i VAR które rozpoczną wojnę przychodzącą jak złodziej:

  ” [ Oto przyjdę jak złodziej : Błogosławiony , który czuwa i strzeże swych szat , by nago nie chodzić i by sromoty jego nie widziano ] . ”

  Miejsce rozpoczęcia tej wojny?

  “I zgromadziły ich na miejsce , zwane po hebrajsku Har-Magedon .”

  Potem mamy rodział XVII i opis upadku Watykanu i Rzymu jako siedziby Wielkiej Nierządnicy o czym pisałem uprzednio. Jak widać układa się to chronologicznie, a Har-Magedon to wcale nie bitwa czasów ostatecznych.

  Prophetie 69;37

  W pobliżu ziemi świętej trwać będzie długa wojna stronników,
  Rzeka krwi i tysiące trupów będą udziałem syryjskiej Chimery,
  [Nie]Neptun, Smok i Niedżwiedź, a Osman, Pers i Izraelita;
  użyją do walki Horusa dla wsparcia swoich popleczników
  Po spotkaniu Jowisza z Saturnem przy pomocy Heliosa,
  Turbany III Antychrysta przejmą w końcu władzę w kraju rzeźników! (wrzesień 2039 koniunkcja S/J/S)

 • # orminlange (8-01-2022)

  Uzupełnię jeszcze, co mi ścięło przy wklejaniu tekstu.

  Mamy w przytaczanej przepowiedni opanowanie Syrii, na której terenie ma się znajdować pagórek (ale nie górę) o nazwie przypominającej nazwę podaną w Apokalipsie, ale czy tam zajdzie bitwa Har-Mageddon? Myślę że nie, że chodzi o inne miejsce, a z Nostradamusa wiemy, że tą bitwą o kluczowym znaczeniu dla losów III Antychrysta i Jezusa Muzułmańskiego będzie bitwa pod Ulm. Wygra ją “Lew z Ulm” Czyli Henryk de Bourbon, na czele swych zbrojnych zakonów. Ulm jest za Alpami i być może określenie Har (Góra, góry?) Meggido odnosi się właśnie do obszaru za tymi górami.

 • # orminlange (11-01-2022)

  Przepowiednia 666,34

  W dwudziestym pierwszym przed trzecią,
  W kraju Jagiellonów [w czasie] żałoby pierwszego z dwóch i nieszczęść ludu,
  Do władzy dojdzie potomek magnatów – pozorny przyjaciel Bastarna,
  Jego wewnętrzne rządy i oko skierowane na wschód,
  Rozpoczną wielkie przemiany w państwie Jagiellonów,
  Po wielkim buncie do władzy dojdzie nowy generał, przyjaciel Półksiężyca!

  potomek magnatów, pozorny przyjaciel Bastarna/Kaszuba – Bronisław Komorowski.
  Przejął władzę w czasie żałoby po jednym z bliźniaków, ale też wiersz drugi sugereuje, że po “nieszczęściach ludu”. Uważam, że owe nieszczęścia to inny czas niż żałoba po Smoleńsku. Ten czas nieszczęść (gospodarczych i społecznych) jest opisany w wielokrotnie cytowanym omenie 66. Dodatkowym smaczkiem jest pozorna przyjaźń Kaszuba i Magnata (także chyba “wąsatego” z innych tekstów).

  Przepowiednia 231,18

  Oblubieniec Germanii pokrętny Bastran,
  Nielubiany przez kler i jego zwolenników,
  Dobrze przysłuży się chimerycznym Polakom,
  Po sześciu docenią gdy nadejdzie czas cierpień!

  znów mowa o nieciekawym czasie (6 lat po faktycznej utracie władzy przez Tuska, pozornie oddał ją nieco wcześniej, ale wiadomo, że premier Kopacz była jego pacynką), gdy pojawią się cierpienia.

  Przepowiednia 19,30

  Na szesnaście przed wielką wojną,
  Młody,który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
  Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
  Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
  W końcu ten,który przegrał,powróci na tron-
  Na krótko przed zasadniczymi zmianami…

  Powrócić na tron w pałacu prezydenckim może tylko ten, który już tam raz był i przegrał – Bronisław Komorowski. Czy tak będzie przekonamy się za parę lat.

 • # Janek (14-01-2022)

  16 przed wojną ustąpi prezydent. Może mowa o obecnym który ustąpi w 2023 roku a więc 16 lat przed wojną. Na 2039 rok przewiduje się atak na Włochy więc może za rok to się wypełni.

 • # orminlange (15-01-2022)

  Tak jest, jeśli chodzi o tę wojnę zwaną trzecią, z zastrzeżeniem, że może chodzić o jakąś inną i liczbę miesięcy przed nią (nie ma podanej jednostki czasu jak to u Nostradamusa), a nie lat, tego typu wojną mogłaby być ta krótka jatka na Ukrainie. Jak zawsze dopiero po wypełnieniu się przepowiedni będziemy wiedzieć na pewno;)

  Pozdrawiam

 • # orminlange (25-01-2022)

  Co do możliwej wojny na Ukrainie.

  Wszystko już w zasadzie napisałem, więc szkoda się powtarzać. Może tylko taką korektę bym dodał do dawniejszych interpretacji, że niekoniecznie potrzebujemy majdanu stricte ukraińskiego o prorosyjskim wymiarze (czyli na rękę Putinowi), może to być równie dobrze buntowanie się regionów, obwodów o większym nasyceniu osobami identyfikującymi się jako etniczni Rosjanie, wyrażających chęć stworzenia quasirepublik na wzór ługańskiej i donieckiej. Takie działanie mieściłoby się w okresleniu “wielki rokosz” u “bunt bojarów” szczególnie gdyby było sterowane przez prorosyjskich oligarchów pokroju Achmetowa.

  Krótko – tej wojny nie powinno być, jeśli nie będzie owego rokoszu. Obecne akcje Putina to raczej blefowanie przy pokerowym stole. Daje to też niezłą pożywkę sterowanym przez wiadome siły mediom w celu zasiewania strachu i odwracania uwagi od rzeczywistych problemów (narastający kryzys i drożyzna).

 • # orminlange (29-01-2022)

  https://www.youtube.com/watch?v=sImdMKptQoU

  Patryk Ryszard Owczarek sugeruje jakieś opanowanie Warmii i Mazur oraz terenów aż po Warszawę przez m.in wojska Białoruskie.

  Przepowiednia 91,104

  U wrót stolicy armia czerwonych(Rosjan) pokonana,
  Lechici przy pomocy sokołów i żółwi,
  zdobywają oba brzegi Dniepru? (a może Wisły),
  Po tej klęsce mały Rusin podpisuje traktat!

  Pytanie czy tłumacz właściwie określił rzekę, widząc w pierwszym wersie stolicę i wiedząc o konflikcie na Ukrainie być może dodał od siebie ten Dniepr, gdy w oryginale mogło być tylko sformułowanie rzeka. Logiczny jest fakt, że w razie wojny z Rosją areną walki będzie nie tylko Ukraina, ale także płn. wsch. część Polski. Czas pokaże czy pan Patryk miał trafną wizję.

 • # orminlange (1-02-2022)

  *
  Na prośbę Galicjan Polacy wejdą za zgodą,
  Nad Dnieprem na przedpolach Kijowa straszliwa klęska,
  Uciekającemu niedźwiedziowi zostaną wybite kły i przycięte pazury,
  Atlantydzi grożą, Smok i Wyspy się cieszą.
  Arteuza -Centurion 20 lis 2009, o 17:39

  Umknął mi ten czterowiersz gdzie mamy znów Dniepr i przedpola Kijowa. Nie wiem do końca czy może on jednak świadczyć że będzie jedna klęska, czy jednak dwie, jedna od strony warszawskiej Pragi, druga dotyczy Kijowa.

  Dla Polaków mieszkających na terenach płn. wsch. Polski lepiej by było, by ten teatr wojenny miał miejsce tylko przy Dnieprze.

 • # Tomek (1-02-2022)

  Nie mamy jeszcze tak silnej armii, aby pokonac Rosjan. Wojna o ktorej mowi ten czterowiersz bedzie za kilka lat, na pewno po otrzymaniu Ambramsow i raczej przed F-35, w innym czerowierszu jest mowa o zachodnich orlach i polskich jastrzebiach (F-16), nie pamietam dobrze. Przynajmniej jeszcze tym roku generala nie zobaczymy. Oczywiscie to wszystko gdybanie i specjalisci dopiero po fakcie dopasuja odpowiednie centurie (tak bylo po 2 WS i upadku ZSSR)

 • # Major (1-02-2022)

  Tak a propo Polska spadła na 24 miejsce najooteżniejszych armii świata a Ukraina wskoczyła na pozycję 22…więc specjaliści plasują Ukrainską armię na potężniejszą od naszej więc trochę to się gryzie że nas poproszą o pomoc. Czytałem już kiedyś że wtedy mamy mieć potężną armię kiedy Ukraincy poproszą nas o pomoc a właściwie błagać o nią będą onecny czas to zaorane wojsko. Himarsy smieszna ilosc Rununia kupila 4x tyle wyrzutni. Czołgi są a gdzie obrona powietrzna itd czytam defence24 i wiele mamy do zrobienia i kupienia. Obecny czas nie pasuje do przepowiedni że nasza armia pobije kacapów

 • # orminlange (2-02-2022)

  Celne uwagi, dlatego zawsze podkreslam, dopóki nie ma jakiegoś rokoszu na Ukrainie możemy być spokojni, żadnej wojny nie będzie, tylko grzanie tematu w celu odwócenia uwagi od kryzysu i drożyzny.

  Dzisiejsze katastrofalne dane z USA to tylko poczatek coraz to gorszych danych, także u nas. Na razie są przykrywane kreatywną księgowością, ale wszystko ma swój limit.

  A armia będzie wzmacniana pomimo kryzysów, bo jest to długofalowy plan uzbrojenia mięsa armatniego do ostatecznego starcia USA Rosja. Obie strony wyjdą z tej jatki jako przegrane. Przegrana Rosji będzie widoczna od razu, przegrana USA i jej sojuszników, to będzie efekt długofalowy, zakończony rozwiązaniem NATO i ograniczeniem się USA do rozwiązywania swoich własnych problemów.

  Przepowiednia 87.104

  W mieście obalonego muru Atlanci wystąpią ze zbrojnego związku,
  po tym jak Wielka Rada pięciu zostanie poszerzona do dziesięciu!
  Jej brak decyzji stanie się przyczyną ciągłych targów i ogólnego zamętu.
  Póżniej Anglo Amerykanie swoją politykę ograniczą do własnych granic!

  13,204(wyjątkowy jeden z 24-pięciowierszy Nostradamusa Młodszego!);

  Miejsce pod Słońcem po butnych Atlantach i Słowianinie,
  zajmie azjatycki Smok i muzułmańska Hydra,
  Nowe prawo nowych potęg zacznie na nowo urządzać świat,
  Pogrążona w wewnętrznych konfliktach Anglo Ameryka,
  zwróci się do nich o poniżającą pomoc bankowego Dioskura!

  USA Europa i Rosja zdają się nie rozumieć, że rywalizacja o Ukrainę jest na rękę Chinom i ich przyszłemu sojusznikowi z piekła rodem.

  Sojusz Rosji z Chinami jest dla tej pierwszej zdradliwy, lepsze byłoby dogadanie zię z “zachodem” ale nie ma chemii ta opcja zdaje się z obu stron. Tak zacietrzewienie prowadzi do upadku jednych potęg, a wynosi w je miejsce inne.

 • # Tomek (12-02-2022)

  I pet goat II na yt
  polecam obejrzec, sam Nostradamus

 • # orminlange (24-02-2022)

  No i mamy wjazd na Ukrainę po igrzyskach (”weselne przyjęcie na wschodzie”)

  tyle że nie było rokoszu, więc przepowiednia coś źle przetłumaczona, albo źle zinterpretowana, najpewniej jedno i drugie, ale clue jak widać się realizuje

  “wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany, aż w końcu tych z prawej zastąpią ci z lewej”

  przekleństwo chińskie nas dotyka, żyjemy w nawet za ciekawych czasach

  Rosja podpisała na siebie długoterminowo wyrok śmierci tym ruchem. A Chiny się cieszą, zdradzą gdy przyjdzie czas.

 • # moonlight (24-02-2022)

  Przed ’sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,
  Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
  Przez 90 będą rżnąć tubylców po mimo protestów,
  Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki.

 • # moonlight (24-02-2022)

  orminlange
  myślę że większość się wypełniła, wojna na Ukrainie rozpoczęła się 96 miesięcy temu, byc może było tam ponda 90 a nie przez 90 ale to i tak niewielka rozbieżność.
  w tym czasie zginęło ponad 15000 Ukraińców a więc kolejny wiersz wypełniony.
  W pierwszym tłumaczeniu było bojarów a nie oligarchów może znaczyć to samo ale nie koniecznie

 • # moonlight (24-02-2022)

  “ponad 90″ miało być

 • # orminlange (24-02-2022)

  też myślałem o takim liczeniu, ale coś mi tam jeszcze nie gra, mały niuans, na razie obserwujmy

  nie wierzę w to że polska armia w obecnym swoim stanie interweniuje, tak jak to opisane w innych przepowiedniach, być może czas zweryfikuje tę niewiarę ;)