Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4412) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Cocosh (10-04-2022)

  orminlange
  Jest 7 takich dat. W 37 jedna, w 39 sześć. (Mowa o 32/5)

 • # Cocosh (10-04-2022)

  Ponadto szukasz kotwicy dla lat liczonych przez N. Spójrz na Sobór bazylejsko-ferrarsko-florencki 1431-1445. Pojawiła się tam szansa na zakończenie rozłamu w Kościele. Uczestniczyli tam przedstawiciele Rzymu, Kijowa i Konstantynopola, a więc miast przewodnich wszystkich przepowiedni N. Doszło na nim także do symbolicznego pogrzebu Jagiełły, a do ziemi Jagiellonów ciągle N. przywołuje. Może to jest kotwica? Rok 1431 bądź 1438?

 • # Anonim (10-04-2022)

  “Sama trzecia wojna nie ma szans wybuchnąć około 2030, bo wciąż nie przejął władzy w Pakistanie jednooki, dopiero od tego momentu i od pozbycia się ponownie wysłanych wojsk USA i sojuszników z Afganistanu (przez “śniadego”) będzie około 10 lat do III wojny (lub 8 lat i 8 miesięcy). Szmat czasu jeszcze do tego.”

  Pakistan: Parlament odwołał Imrana Khana ze stanowiska premiera
  Niższa izba parlamentu Pakistanu głosowała za usunięciem premiera Imrana Khana z urzędu, po prawie 14-godzinnej debacie między opozycją a rządzącą partią Khana, która rozpoczęła się w sobotę rano. Razem z premierem odwołany został rząd.

  No to czekamy za wybuchem wulkanu.
  Jednak jest to zbyt proste, ta zawierucha powinna potrwac dluzej (na swiecie i w europie) wtedy ujawni sie Mahdi jako recepta na chaos. Na poczatku nie bedzie potworem, zaprowadzi porzadek i osiagnie ogromy sukces gospodarczy.
  Dobra to tylko gdybanie, poniewaz do teraz i po ataku na Ukraine nic nie pasuje

 • # Major (11-04-2022)

  orminlange czyli ten konflikt się zakończy na Ukrainie i za kilka lat już na pełna skalę z białorusią rosja zaatakuję ukrainę i wtedy Polska wraz z innymi państwami pomoże zbrojnie ukraincą przekraczając rubikon scytii?

 • # Alfred (27-04-2022)

  Jackowski wyczuwa wejscie 3-4 panstw na goscinne występy na Ukraine. Czyzby jednak pod Nostradamusa?
  Ale jeszcze Backa zyje i nie wjechali Bialorusini wojskami operacyjnymi w duzej liczbie na Ukraine.

 • # Major (19-05-2022)

  Powyższy wpis jest autorstwa Martiusa777 ze strony:
  https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/36938-przepowiednie-nostradamusa/page/7/

  Polecam lekturę wpisów ów autora które są bardzo ciekawe..

 • # Kris (2-06-2022)

  Witam serdecznie raczej nie będę wyrażał własnych wniosków, bo jest tu wielu więcej wiedzących ale czytam z zaciekawieniem .
  Proszę wnioskujcie i debatujcie, bardzo pomocne są te wypowiedzi szczególnie jeśli chodzi o daty.

 • # Major (3-06-2022)

  Szkoda że orminlange nie pisze już na tym forum zawsze z zaciekawieniem czekam na jego wpisy a tutaj cisza. ORMINLANGE wróc do nas i pisz regularnie brakuje tutaj nam ciebie!

 • # Kris (3-06-2022)

  Jak by co ja też bardzo zachecam Orminlange

 • # Kris (21-06-2022)

  Panie Major raczej nasze prośby spełzły na niczym, brak odzewu choć liczę że jeszcze szansa istnieje chociażby z tego względu, iż walki na wschodzie które można uznać , iż szybko się nie zakończą.
  Co daje nowy powód do przemyśleń ,Orminlange napewno miał by kilka nowych spostrzeżeń.