Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4466) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Cocosh (10-04-2022)

  orminlange
  Jest 7 takich dat. W 37 jedna, w 39 sześć. (Mowa o 32/5)

 • # Cocosh (10-04-2022)

  Ponadto szukasz kotwicy dla lat liczonych przez N. Spójrz na Sobór bazylejsko-ferrarsko-florencki 1431-1445. Pojawiła się tam szansa na zakończenie rozłamu w Kościele. Uczestniczyli tam przedstawiciele Rzymu, Kijowa i Konstantynopola, a więc miast przewodnich wszystkich przepowiedni N. Doszło na nim także do symbolicznego pogrzebu Jagiełły, a do ziemi Jagiellonów ciągle N. przywołuje. Może to jest kotwica? Rok 1431 bądź 1438?

 • # Anonim (10-04-2022)

  “Sama trzecia wojna nie ma szans wybuchnąć około 2030, bo wciąż nie przejął władzy w Pakistanie jednooki, dopiero od tego momentu i od pozbycia się ponownie wysłanych wojsk USA i sojuszników z Afganistanu (przez “śniadego”) będzie około 10 lat do III wojny (lub 8 lat i 8 miesięcy). Szmat czasu jeszcze do tego.”

  Pakistan: Parlament odwołał Imrana Khana ze stanowiska premiera
  Niższa izba parlamentu Pakistanu głosowała za usunięciem premiera Imrana Khana z urzędu, po prawie 14-godzinnej debacie między opozycją a rządzącą partią Khana, która rozpoczęła się w sobotę rano. Razem z premierem odwołany został rząd.

  No to czekamy za wybuchem wulkanu.
  Jednak jest to zbyt proste, ta zawierucha powinna potrwac dluzej (na swiecie i w europie) wtedy ujawni sie Mahdi jako recepta na chaos. Na poczatku nie bedzie potworem, zaprowadzi porzadek i osiagnie ogromy sukces gospodarczy.
  Dobra to tylko gdybanie, poniewaz do teraz i po ataku na Ukraine nic nie pasuje

 • # Major (11-04-2022)

  orminlange czyli ten konflikt się zakończy na Ukrainie i za kilka lat już na pełna skalę z białorusią rosja zaatakuję ukrainę i wtedy Polska wraz z innymi państwami pomoże zbrojnie ukraincą przekraczając rubikon scytii?

 • # Alfred (27-04-2022)

  Jackowski wyczuwa wejscie 3-4 panstw na goscinne występy na Ukraine. Czyzby jednak pod Nostradamusa?
  Ale jeszcze Backa zyje i nie wjechali Bialorusini wojskami operacyjnymi w duzej liczbie na Ukraine.

 • # Major (19-05-2022)

  Powyższy wpis jest autorstwa Martiusa777 ze strony:
  https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/36938-przepowiednie-nostradamusa/page/7/

  Polecam lekturę wpisów ów autora które są bardzo ciekawe..

 • # Kris (2-06-2022)

  Witam serdecznie raczej nie będę wyrażał własnych wniosków, bo jest tu wielu więcej wiedzących ale czytam z zaciekawieniem .
  Proszę wnioskujcie i debatujcie, bardzo pomocne są te wypowiedzi szczególnie jeśli chodzi o daty.

 • # Major (3-06-2022)

  Szkoda że orminlange nie pisze już na tym forum zawsze z zaciekawieniem czekam na jego wpisy a tutaj cisza. ORMINLANGE wróc do nas i pisz regularnie brakuje tutaj nam ciebie!

 • # Kris (3-06-2022)

  Jak by co ja też bardzo zachecam Orminlange

 • # Kris (21-06-2022)

  Panie Major raczej nasze prośby spełzły na niczym, brak odzewu choć liczę że jeszcze szansa istnieje chociażby z tego względu, iż walki na wschodzie które można uznać , iż szybko się nie zakończą.
  Co daje nowy powód do przemyśleń ,Orminlange napewno miał by kilka nowych spostrzeżeń.

 • # Major (9-07-2022)

  Szkoda, że forum umiera tyle jeszcze jest do omówienia w przepowiedniach Nostradamusa a tu taka nędza w komentarzach.
  Na innym forum pisali, że Nistradamus pokazał 3 różne zakonczenia 3 WŚ. Pierwsze gdyby Mahdi wygrał to cały świat zostałby zislamizowany i rozwój technologii, nauki by stanął w miejscu. Wtedy wedle przepowiedni w 6 tysiąćleciu mieli nas zaatakować tzw duchy obcy z jednej z plenaet z konstelacji Łabędzia. Obcy mają nas podbić i uczynić niewolnikami.
  Jednak oficjalne i prawie pewne jest to że Mahdi przegra zniknie islam a świat się wspaniale rozwinie technologicznie i ludzie będą eksplorować galaktykę. Wtedy obcy z konstelacji Łabędzia mają sorzeciwiać się temu że ziemianie stają się Panami Galaktyki i atakują naszą planetę.
  Trochę to wszystko nie pasuje bo powodem ataku obcych ma być to że człowiek będzie za bardzo panoszyć się we wszechświecie a Nostradamus jedno z zakonczeń podaje gdyby nawet ludzie nie eksporowali wszechświata zostali by zaatakowani przez obcych. Dziwne to. Czy ktos posiada jakieś przepowiednie stricte o obcych, starożytnych kosmitach etc ostatnio bardzo ciekawi mnie ten temat…

 • # Anonim (11-07-2022)

  Ty

 • # Anonim (11-07-2022)

  Witam Was
  Jestem tu Nowy.Bardzo jnteresuje się przepowiedniami Nostradamusa i nie tylko.
  Pardzo ciekawe są Proroctwa Plejaran.Od Edwarda Meiera,np Proroctwa Henocha
  Bardzo polecam je przeczytać pod pewnymi względami są dość podobne względem
  Nostradamusa np.Rozpad usa na 4 , 5 części, upadek meteoru,końca chrześcijaństwa
  O rozpadzie UE itd.Strona internetowa to They Fly Blog coś takiego.Polecam .

 • # Anonim (11-07-2022)

  Zapomniałem dodać że interesuje się dalszymi proroctwami Nostradamusa takimi jak
  Bunt Maszyn i Tajemniczym Starcem który je zatrzyma, doprowadzi do samobójstwa inteligentnej maszyny myślącej jak człowiek . Nastaniem Swiata Kobiet i zdobywaniu przez nie Nowych Swiatow.To Mega Ciekawe.Szkotem następnym antychrystem po Jednookim Islamiscie ,który wymyśli bron do zatrzymywania czasu a ludzie po pokonaniu go otrzymają super napęd kosmiczny i będą Kolonizowac Galaktyki. Bardzo bym się ucieszył jakby ktoś napisał na ten temat więcej.

 • # Anonim (11-07-2022)
 • # Anonim (11-07-2022)

  Przepraszam za pewne błędy ,jestem tu nowy.
  Podałem stronę internetową Eduarda Alberta Meiera. Theyflyblog.
  Wspomina on o tajnych organizacjach sterujących Ameryką, podgrzewaczach wojennych , o sektach religijnych, tajnych broniach.Ja mam tłumacz po Polsku.
  A w innych przeslaniach o tym że Boga nie ma w takiej postaci jak myślą ludzie.
  Jest za to Kreacja która wszystko stworzyła tzw.Duch , istnieje według nich reinkarnacja ,wędrówka dusz.Mówili o wielkim przeludnieniu, degeneracji osób duchowych, ostrzegał przed złymi inteligencjami obcych np.Inteligencja Gizy,mówili o podróżach w przyszłość I przeszłości. Wiele ciekawych Przeslan.

 • # Anonim (11-07-2022)

  P.S. Panie Major Dzięki za stronę braciasamcy o Proroctwach Nostradamusa.

 • # Kris (13-07-2022)

  Witam ponownie panie Major sporo przeglądałem ale nie spostrzegłem, takiej bym powiedział istotnej jak i ważnej możliwości kilku drug przepowiedni to może zmienić przebieg rozpoczęcia III WŚ.
  A co chyba ważniejsze. Głodu,drożyzny, migracji zbrojnej i tym podobnym .
  Nie wspomne iż uczestnictwo Polski i Rumuni w konflikcie z Rosją ale to już raczej nie powinno się zmienić Rosja musi to przegrać, jedynie może wszystko się przeciągnąć w czasie ciężko powiedzieć.
  Ale fakt 3 drug jakie mogą powstać tylko stawia większy znak zapytania ale również mówi nam że niekoniecznie czeka nas kompletny kolaps i wojna na całego.
  Ale czas okaże poczekajmy co Chiny na to wszystko .

 • # Anonim (13-07-2022)

  Witam to jest ze strony Meyera
  Proroctwo Henocha o Rosji.Strona ma tłumacza na Polski.

  https://theyflyblog.com/2022/07/its-been-10000-years-and-we-still-didnt-get-it/

 • # Anonim (17-07-2022)

  Muhammad Qasim Dreams
  Ktos o tym slyszal?

 • # Anonim (19-07-2022)

  Witam

  http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_250

  To ciekawy raport o podróżach W czasie o ludziach ze światów równoległych jest sporo do czytania to jest raport chyba z roku 1995. Tłumacz Pl.

 • # Anonim (23-07-2022)

  Witam

  To jest o Proroctwach Henocha. Pod pewnymi względami nawet podobne do niektórych Proroctw Nostradamusa.

  Tłumacz na Polski ja tak mam.
  https://www.theyfly.com/henoch-prophecies

 • # Anonim (24-07-2022)

  Ludzie Żyjecie następne forum o Proroctwach Nostradamusa umiera, nic się już tu nie dzieje.

 • # Anonim (25-07-2022)

  https://theyflyblog.com/2022/07/contact-251/

  Mega ciekawe przeslanie Billego Meiera. Jest tego sporo o możliwej przyszlosci ziemi oraz o przeszłości dlaczego ludzie pojawili się na tej Ziemi.Polecam,ja wiem że z mojej strony nie zadaje pytań o Proroctwach Nostradamusa, ale przesłania od Meiera są mega ciekawe.Naprawdę warto poczytać.Jest tłumacz po Polsku.

 • # Anonim (21-08-2022)

  https://theyflyblog.com/2022/08/turmoil-on-the-edge-of-the-volcano/

  To kolejne ciekawe przeslanie od Plejadian