Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu

Artykuł opublikowany w dniu 11-04-2010 o godzinie 8:47

Czy Nostradamus przewidział śmierć naszego Prezydenta oraz najważniejszych osób w Polsce? Jedna z jego przepowiedni wydaje się bezpośrednio nawiązywać do wczorajszej tragedii, w której zginął prezydent Lech Kaczyński.

I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego?
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.

Interpretacja tych wersetów jest oczywista: “ptak metalowy” to nic innego jak współczesny samolot, którego nie mógł w inny sposób opisać człowiek żyjący w XVI wieku.

“Osoby ważne” – tego nie trzeba tłumaczyć, oczywiście chodzi o prarę prezydencką, władze wojskowe, ministrów oraz posłów znajdujących się na pokładzie samolotu TU-154.

“Kraj niezwyciężony” – Polska, będąca przez większą część swojej historii ofiarą napaści mocarstw, polem bitewnym wojen światowych a w końcu krajem podporządkowanym socjalistycznej Rosji w końcu jest niepodległa. Czy po takich wydarzeniach nie jest godna miana “kraju niezwyciężonego”? Ja nie mam co do tego wątpliwości!

“Kraj ogarnięty chaosem i żałobą” – po stracie najważniejszych osób w państwie, Polska jest w stanie żałoby narodowej. Niewątpliwe, po takim ciosie naszą politykę oraz gospodarkę czeka czas destabilizacji, kraj może pogrążyć się w chaosie. Pamiętajmy, że oprócz Prezydenta, zgineli również dowódcy wszystkich rodzajów Polskich wojsk a także prezes Narodowego Banku Polskiego.

Najbardziej niepokojącą częścią przepowiedni jest jej końcowy fragment. “Wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy” – tu nie ma wątpliwości, że Nostradamus ma na myśli Rosję. Czy czeka nas kolejna wojna z naszymi wschodnimi sąsiadami? A może to Rosja jest odpowiedzialna za katastrofę, w której zginęła elita naszego kraju? Módlmy się, aby ta część proroctwa okazała się nieprawdziwa.

Zobacz także: Przepowiednie Nostradamusa
Komentarze (977) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Maattis (11-04-2010)

  Przykro mi to stwierdzić, ale ta przepowiednia nie jest prawdziwa, została wymyślona przez jakiegoś internaute. Wystarczy poszukać w google. Pierwszy wpis o niej jest z wczoraj koło południa :)

 • # ktośa (11-04-2010)

  A ja myśle że to jest prawdziwe…Tyle rzeczy zgodnie z prawdą to nie przypadek

 • # Plichcio (11-04-2010)

  trochę pokory już nie róbcie sobie z tragedii sposobu na jakąś bezsensowną “sławę” widac komuś się nudzi i wymysla pierdoły, jakoś dlaczego wcześniej nikt o tym nie trąbił?

 • # asd (11-04-2010)

  @Maattis, zgadzam sie, szukalem wczoraj i same strony z wczorajszego dnia w google. Sam zaraz wymysle moze jakas i posmieje sie z ludzi ;x

 • # ;d;;d (11-04-2010)

  no raczej to są bzdury ;d ale są też ksiązki wczesniej wydane i to wsyzstko przeprowadzone ;d .. wiec niewiem niewiem

 • # 1procent (11-04-2010)

  Tekst wymyślony – bzdura.
  Poniższy zaś jest prawdziwy – dotychczas przypisywany Kennedym:

  Przed konfliktem wielki człowiek upadnie,
  Opłakiwany wielki umrze cnagłą śmiercią,.
  urodzony z kalectwem, przejdzie większą część drogi,
  W pobliżu rzeki krwi ziemia jest splamiona
  z cudzołożnej kobiety.
  Kraj cały czarny i wygląda strasznie

  Natępca pomści swojego przystojnego brata,
  I zajmie państwo w cieniu zemsty,
  Zabity, przeszkoda winy zmarłego, jego krew…

  http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?t=878

 • # asa (11-04-2010)

  jest prawdziwa mój kolega ma książkę z przypowiedniami i ona jest tam zawarta [*]

 • # redtfxhgvbj (11-04-2010)

  przeciez kolo wydal ksiazki na ten tamat i to są jej fragmenty mozliwe ze wczesniej w nic w necie nie napisano w koncu kto by się spodziewał że takie coś sie może sprawdzić nie przedtem nie wydawało się to dziwne ale niestety wszystko się zgadza i jak narazie trzeba to przyznac . . .

 • # Ona (11-04-2010)

  Haha idiooooci, jeśli głąby do N-tej potęgi chcecie wiedzieć to ta przepowiednia : “Przed konfliktem wielki człowiek upadnie,
  Opłakiwany wielki umrze nagłą śmiercią,.
  urodzony z kalectwem” dotyczyła tylko i wyłącznie Kennedyiego, i chciałabym nanieść małą poprawkę iż Nasz prezydent nie był kaleką, ani też nie urodził się z żadnym defektem chorobowym (ani psychicznym, ani fizycznym) więc ta część przepowiedni całkowicie wyklucza powiązanie z Jego osobą.. Co do nagłej śmierci.. Niby miałoby to sens, lecz dotyczyło to ów Pana Kennedyiego, który został postrzelony..
  Co do powyższej “przepowiedni wyssanej z dupy bo z palca to mało powiedziane” aż ciężko mi uwierzyć, że w naszym kraju są takie jednostki, które kpią i szydzą z nieszczęścia jakie spotkało nas Polaków i najbliższe rodziny… Żal mi Ciebie pustaku, który żeś siedział i srał pod siebie, żeby wymyśleć taki prymitywny idiotyzm.. Szkoda, żeś nie wystawił swojej bajeczki kilka lat wstecz, tylko tuż po tragedii, w niespełna kilka godzin po fakcie :) Metalowe ptaki występują w przepowiedni Nostradamusa lecz zostały one wykazane jedynie na podstawie tragedii w Ameryce (World Trade Center). A idź się schowaj, bo grzeszysz.

 • # Matek (11-04-2010)

  Rok temu oglądałem program dokumentalny o przepowiedniach Nostradamusa i końcu świata i informacje napisane powyżej są prawdziwe więc zapraszam do lektury przepowiednie Nostradamusa. A po za tym w zyciu codziennym kazdy jest zabiegany i nie myśli o takich rzeczach jak przepowiednie itp dopiero po fakcie ludzie się zastanawiają tak naprawdę co się stało?I co się dalej wydarzy? Więc ONA żal mi ciebie bo piszesz sama o sobie!!

 • # Matek (11-04-2010)

  chciałbym jeszcze dodać że niby 21 grudnia 2012 roku jest przepowiedziany koniec Swiata.Jak się w tym czasie zacznie dziać coś nie pokojacego, to sie wszyscy osr… bo nikt nie będzie wiedział co w danej chwili ma zrobić?

 • # Kula (11-04-2010)

  I po Zawodach ;D Ruski w nas wyceluja ;D

 • # Matek (11-04-2010)

  Popatrzcie w telewizji na tych wszystkich naszych rodaków jacy oni są zasmuceni,zapłakani,otumanieni tym co się stało z naszym prezydentem. cały świat o tym mówi, nie ma głowy państwa, nikt nie wie co bedzie dalej?
  Jesteśmy na widelcu, zanim się kraj nasz zbierze do kupy to trochę czasu upłynie wiec wszystko się może w tym czasie wydarzyć.

 • # a zauwazcie (11-04-2010)

  ze pan tusk nie jest Polakiem
  http://galba.blox.pl/html/1310721,262146,13.html?564309

  Komorowski to marionetka.

  Putin juz sie caluje z nimi jak wczesniej TOWARZYSZE. Czy tak sie nie przejmuje wladzy?
  jeden “wypadek” i cala Polskosc poslana do raju!

  nie wierze w przypadek!
  zauwazcie ze niedawno wprowadzili ustawe do cenzury internetu tak to nie jest wymysl! 70% mediow jest w jednych rekach tzn bylo teraz zagarnieta bedzie reszta.
  sprobujcie cos napisac na glownych portalach przeciwko i snuc podejrzenia!
  mowie

 • # Lenka (11-04-2010)

  Zmartwie Was bo przepowiednia jest. Mam Nostradamusa przed oczyma (wersja maszynowa, pisana i zszywana). Myslalam kiedys ze chodzi w mniej o USA, ale teraz jestem prawie pewna, ze chodzi o nasza tragedia :( ((((

 • # tomek (12-04-2010)

  Jeśli tak jest w Nostradamusie, to proszę o większy cytat, i w której części tej księgi to jest?

 • # poprostu (12-04-2010)

  przepowiedni jest wielei nietylko Nostradamus przepowiadał koniec świata,a ta przepowiednia jest prawdziwa bo ją znam od mojej ŚP babci,która bardzo sie tymi rzeczami interesowała,szczególnie przepowiedniami Nostradamusa i Królowej Saby

 • # Żenada (12-04-2010)

  Był też taki jeden Wernyhora, który zapowiedział koniec świata w 1984 roku. Mówił kiedyś nawet o tym w jednym z wywiadów (bodaj dla gazety “Razem”) Muniek Staszczyk. I co? mamy się dobrze :)

 • # lobo (12-04-2010)

  Amerykanie nam pomoga i wyramy ta wojne

 • # domkanika03 (12-04-2010)

  dziwna sprawa związana z rosyjskim samolotem w którym byla głowa naszego państwa Prezydent Lech Kaczyński oraz ważne osobistości a wręcz najważniejsze dla bezpieczeństwa Polski i dalszego jej istnienia!!!Myślę że to nie przypadek że tak się stało i te uściski z nutą szyderstwa na twarzy TUSKA z PUTINEM pozostawiają wiele do życzenia!!!Co teraz z nami będzie?????!!!!!

 • # Anonim. (12-04-2010)

  Żadnej wojny nie będzie, w telewizji pokazywali kilka krajów [ w tym ROSJĘ ] że są z nami w żałobie .. Bardziej się boję do Nostradamus przepowiedział ||| wojnę światową w listopadzie tego roku..

 • # nn (12-04-2010)

  ludzie sami robią sobie bur… w głowie. większość zdarzeń można sobie z interpretować w taki sposób aby tylko mieszał w głowach. jakby na wszystko tak patrząc to już dawno powinniśmy wziąść sznur i sie powiesić żeby nie oglądać tak strasznych wydarzeń. po prostu takie są koleje ludzkiego losu

 • # av (12-04-2010)

  FAKE!!

 • # ja (12-04-2010)

  Jak czytam was głupi ludzie to żal was… przepowiednia jak najbardziej dotyczy tego. Ba.. jest ona prawdziwa, bo w zeszłym roku już ją czytałem !! nie jest wyssana z palca jak te debile niedowiarki piszą!
  “Tomaszu podejdź i wsadź palce w moje rece, a reke w mój bok i nie bądź niedowiarkiem lecz wierzącym” Co wam trzeba zrobić żebyście uwierzyli ?? Opamiętacie się jak już będzie za późno !

 • # polka (12-04-2010)

  ja również nie wieżę w tego typu przepowiednie,jednak…tak szczerze mówiąc czytając to wszystko zaczynam się zastanawiać.Czytałam ładnych pare lat temu księgę Sibilli.Tam pisało jak w terażniejszych czasach się dzieje.Nie jest napisane wprost ale….”chłopaka od dziewczyny nie będzie można poznać”-czy teraz nie mylimy się?,”metalowe ptaki latać po niebie będą robiąc spustoszenie i krzywdę ludziom”-czy ni latają?’pataki te będą ziajać ogniem”-a nie ziajają?bombowce!”brat,brata zabijać bedzie z nienawiści”-czy tak nie jest?morderstwo za morderstwem,moim zdaniem Sibilla mówiła tu o człowieku…choć i już jest pełno zbrodni między rodzinami,”po papieżu z małego nie znanego państwa władzę boską chronić bedzie pasterz z kraju nienawiścią objęty”-czy niemcy nie byli znienawidzeni?”śmierć zazna nie jeden przywódca stada”?a nie zgineli?……zaczynam powoli się zastanawiać nad wszystkim??????