4,121

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

advocem napisał/a:

Ktoś mądry, na blogu independenttrader (użytkownik 3r3) napisał taki czterowierszyk:

"Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud!"

Syntetycznie opisuje on otaczającą nas  w przeszłości i obecnie rzeczywistość. Jeśli ludzkość jako ogół dalej będzie przyzwalać na wyrywanie sobie 90% lub więcej bogactwa, które pochodzi z jej wysiłku, w zamian za wątpliwy moralnie socjal, vide 500+ i inne nowosocjalistyczne wynalazki, w tym ograbianie ogółu poprzez wyduszanie z niego coraz to nowych danin, to będzie niewolnikami jeszcze przez bardzo długi czas. Być może lepiej traktowanymi niż w starożytności, ale na pewno nie lepiej odżywianymi. Obecnie produkowana żywność dla mas bowiem nie nadaje się do spożywania bez konsekwencji zdrowotnych dla organizmu.

Na czym polega „przegięcie” sami wiecie czego!

To już nie pierwszy raz, osoba posługująca się wyrocznią do uzyskania odpowiedzi obraża wszystkich normalnie myślących czytelników i użytkowników forum.
Nie tylko krytykuje Arteuze i Atraktora - za ich włożoną pracę w interpretacje przepowiedni Nostradamusa – a  sama nie ma pojęcia w tym temacie.  Obraża Moogiego - za naukowe podejście do tematu przepowiedni - niby dając dla niego swoje nic nie warte rady. Dziwne, że Moogi jeszcze nie pojechał po tej osobie w swoim stylu!
Najciekawsze jednak jest odwołanie się przez advocem do komuny! Niby upomnienie, ale i w tym przypadku szydło zawsze wyłazi z wora! Dlatego zaraz po tym na forum pojawia się mowa nienawiści z tamtej strony.
Ciekawe dlaczego Administrator na to nie reaguje!
Jak to wygląda w przypadku advocem – na początek atak na Nostradamusa – cytat z nieznanego nikomu profana, mówiący o niby kradzieży centurii -  bzdura i pierdoły. Ale zainteresowania nie ma - to należy rozwinąć mowę nienawiści na rasizm i antysemityzm i inne obrzydlistwa… Na to są już paragrafy! Dlatego tylko cytuje - pomimo praw autorskich rasisty – cały tekst od którego odcina się nawet redakcja bzdeta – innemedium – ostrzegając czytelników przed treścią. Obrzydliwą i rasistowską. I tak naprawdę nie mówiącą  o czasach Nostradamusa, a o rasizmie w czystej formie!
Na koniec pokazany w cytacie (na początku wpisu) rodowód takiej osoby – napisałem osoby, ponieważ pisze ona jak facet, ale od czasu do czasu używa również żeńskich form w swoich wpisach – skąd bierze się taka mowa nienawiści u advocem. Zapewne z nienawiści i mleka (moczu) rodziców wyssanych podczas komuny. Dlatego ten cytat. Sam nie wierzyłem z jakiego źródła pochodzi. Wujek Google pomógł!
 

Międzynarodówka.

Słowa E. POTTIERA.

Wyklęty, powstań ludu ziemi!
Powstańcie, których dręczy głód!
Myśl nowa blaski promiennemi

Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata;
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczem — jutro wszystkiem my!

Bój to będzie ostatni,           }      2 razy
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród!

Nie nam wyglądać zmiłowania
Z wyroków bożych, z carskich praw;
Z własnego prawo bierz nadania
I z własnej woli sam się zbaw!
Niech w kuźni naszej ogień bucha,
Zanim ostygnie — przekuj stal,
By łańcuch spadł z wolnego ducha,
A dom niewoli — zniszcz i spal!
Bój to będzie i t. d.

Rząd nas uciska — kłamią prawa,
Podatków brzemię ciąży nam,
I z praw się naszych naigrawa
Ten, co z bezprawia żyje sam!
Lecz się odmieni krzywda krwawa,
Gdy równość stworzy nowy ład,
Bez obowiązków — niema prawa,
Dla równych — równy szczęścia świat!
Bój to będzie i t. d.

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud!

W tej bandy kasie ogniotrwałej,
Stopiony w złoto krwawy pot
Na własność do nas przejdzie cały.
Jak należności słusznej zwrot!
Bój to będzie i t. d.

Dziś lud roboczy wsi i miasta
W jedności swojej stwarza moc,
Co się po ziemi wszerz rozrasta,
Jak świt, łamiący wieków noc...
Precz darmozjadów rodzie sępi,
Czyż niedość żeru z naszych ciał?
Gdy lud wam krwawe szpony stępi,
Dzień szczęścia wiecznie będzie trwał.
Bój to będzie i t. d.

Autor     Eugène Pottier
Tytuł     Międzynarodówka
Pochodzenie     Śpiewnik Robotniczy PPS
Wydawca     Wydawnictwo P. P. S.

https://pl.wikisource.org/wiki/Międzynarodówka

I kto tu tkwi mentalnie w czasach komuny!
Dlatego Moogi napisał że:  Brak wiedzy szkodzi!  I to w każdej dziedzinie!

4,122

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

PanX napisał/a:

Who is who
"Times": Rosyjskie trolle wspierają przeciwników szczepionek

Znowu trolujesz! A kysz!

Tutaj ciekawsze http://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/ lub tutaj https://southfront.org/pentagon-bio-weapons/


[...] Armia USA regularnie produkuje śmiertelne wirusy, bakterie i toksyny, co stanowi bezpośrednie naruszenie Konwencji ONZ o zakazie broni biologicznej. Setki tysięcy nieświadomych ludzi jest systematycznie narażonych na niebezpieczne patogeny i inne nieuleczalne choroby.  Naukowcy zajmujący się bio-wojną wykorzystując dyplomatyczną ochronę testują wirusy wytworzone przez człowieka w laboratoriach biologicznych Pentagonu w 25 krajach na całym świecie. Te amerykańskie biolaboratoria są finansowane przez Defense Threat Reduction Agency (DTRA) w ramach programu wojskowego o wartości 2,1 miliarda dolarów - Cooperative Biological Engagement Program (CBEP) i znajdują się w krajach byłego Związku Radzieckiego, takich jak Gruzja i Ukraina, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Afryka. [...]

Co ciekawe - prowadzone są także prace nad używaniem zakażonych owadów do roznoszenia zarazków (ostatnio w Nature był o tym fachowy artykuł). Owady mają być transportowane na miejsce działania we wnętrzu specjalnych dronów.

4,123

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13


W pierwszych trzech wierszach Nostradamus pokazuje w jaki sposób najłatwiej wywołać zamieszanie w szeregach - „sprawiedliwych”

Przepowiednia pokazuje do kogo najłatwiej skierować – słowa – do fanatyków Kościoła. Jak już wiemy z historii i nie tylko wszelkiej maści fanatycy są najlepszym elektoratem dla wszelkiego rodzaju przywódców.

Obserwowaliśmy już w historii wiele przykładów, w których wzburzono fanatyzm również religijny – zamieszanie takie łatwo było zawsze wywołać, ale już żeby je zatrzymać - wymagało to długotrwałych zabiegów. Ale większość kończyła się nie tylko krwawo ale również prowadziło do wojen również domowych.

Przepowiednia ta opisuje większy przedział czasu. Pierwsze wiersze pokazują początek zamieszania oraz osoby,
które stoją za nim. Mamy dwie postacie polskiego zakonnika oraz jego starego wyznawcę.

Są to ciekawe wiersze – wiele mówiące o drobnych ale znaczących faktach. Przede wszystkim mamy tu pewien rodzaj hierarchii – nie tylko kościelnej. Mamy starego wyznawcę – zakonnika.

Nie mamy za to zakonnika wspierającego starego wyznawcę. A to szkoda. Jednak nie wszystko jest takie jak się wydaje.

Niemniej wiersz drugi jednak wszystko wyjaśnia – jednoznacznie.

Wiersz trzeci ponownie pokazuje cele oraz skutek – zawładnięcie duszami fanatyków Kościoła. Są to naprawdę mocne słowa Nostradamusa. Pokazujące, że fanatycy istnieją i są zauważeni.

Ostatnie trzy wiersze przepowiedni mówią o przyszłości oraz o smutnym skutku dla starego wyznawcy. Pokazują – niby siłę – przywódcy. Którą jak wiemy jest sztucznie w nim przez wszelkiej maści klakierów z jego obozu – potwierdzana.

Natomiast trudno jest to zauważyć - taki sztuczny zabieg w wypadku choćby słów zakonnika.

Piąty wiersz mówi, że to właśnie fanatycy Kościoła zdradzą oraz poniżą tego przywódcę. Wiersz czwarty również mówi kiedy nastąpi ta zdrada i poniżenie – po utracie bliskich.

W ostatnim wierszu mamy również wskazanie czasu – tak charakterystyczne dla Nostradamusa – mamy wskazane słowo – wkrótce potem – przy poprzednich przepowiedniach omawiałem już słowo wkrótce.

Nostradamus jak zwykle pozostawia nam wiele znaków zapytania – ale uważni czytelnicy mają możliwość - przy uwzględnieniu większej ilości przepowiedni – określić przynajmniej kilka wydarzeń, które nastąpią jeszcze przed wypełnieniem się tej przepowiedni."

Zamieściłem analizę, tej przepowiedni znalezioną gdzieś w necie.Ta analiza to moim zdaniem zwykłe "lanie wody" pozbawione jakichkolwiek konkretów- nie wiem czym się ludzie tak zachwycają czytając takie analizy..Ktoś się nauczył w szkole, że jak się nie ma wiedzy i nic konkretnego do powiedzenia to należy "lać wodę" i wtedy można jakoś wybrnąć z opresji..tylko czemu większość klepie tą osobę po ramieniu i głośno bije jej brawo skoro takie analizy kompletnie nic nie wnoszą i w żaden sposób nie przybliżają nas do rozszyfrowania danej przepowiedni  i ukazania tego co się zaraz stanie..Ja napiszę konkretnie i jasno o czym ta przepowiednia mówi i co się wkrótce wydarzy.. Moim  zdaniem Nostradamus w tej przepowiedni kolejny raz pisze o losie Jarosława Kaczyńskiego..W innej przepowiedni Nostradamus pisze, że przyczyną upadku braci będą orzeł i habit. Orzeł czyli samolot w tym wypadku Tupolew 154M który rozbił się w 2010 roku w Smoleńsku.W tym samolocie znajdował się m.in Lech Kaczyński z małżonką czyli brat oraz bratowa Jarosława Kaczyńskiego.

W 2005 roku zmarł ojciec Jarosława Kaczyńskiego
W 2010 roku w katastrofie samolotu zginął jego brat oraz bratowa
W 2013 roku zmarła matka

Jarosław Kaczyński jest starym, bezdzietnym kawalerem i już stracił swoich najbliższych. Przepowiednia Nostradamusa jasno mówi, że po utracie bliskich zostanie przez duchowne osoby zdradzony i poniżony.Wkrótce po tej zdradzie i poniżeniu Kaczyński umrze dołączając do swoich bliskich..Część przepowiedni już się wypełniła reszta wypełni się już wkrótce na naszych oczach. Już pojawiają się jakieś zalążki mogące doprowadzić do jej wypełnienia ponieważ kościół zaczyna odwracać się od prezesa PIS https://pikio.pl/jaroslaw-kaczynski-kosciol/

A tutaj inna przepowiednia w której Nostradamus pisze o braciach Kaczyńskich

"Liczne rządy przełomu nie odniosą skutku.
Po nich nad Wisłą zrodzeni z jednej matki
wezmą w posiadanie dwa pałace.
Ich krótkie rządy zakończą się przed czasem.
Spotka ich smutny i marny los; Orzeł i habit to przyczyny upadku"

4,124

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

"Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

[...]U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

Przypominam, że przepowiednie bez referencji do istniejącego oryginału można spokojnie traktować jako celową dezinformację ze strony ich "tłumacza". W takiej sytuacji właściwa analiza polegać powinna na tym dlaczego Atraktor napisał ten sześciowiersz i kto mu za to zapłacił.

4,125

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A po cóż referencje do oryginału? Nie ma takiej potrzeby. Ja przykładowo uznałam, że te wytwory są stylizowane w oparciu o pierwowzory stworzone ręką Nostradamusa, ale zawierają plany, tych którzy dążą do władania tym światem z ukrycia, naszym małym podwórkiem również. Przecież to widać, że obsadzane są mierne marionetki pokroju Tuska, czy Morawieckiego, a rządzi zupełnie kto inny, z innego fotela i nie jest to na pewno Kaczyński ze swojej popeerelowskiej willi.

Jest taki przykład sześciowiersza, który już częściowo się spełnił, ale którego interpretacja dokonana przez Atraktora świadczy o tym, że on tylko ubierał w te swoje wierszyki inspirowane Nostradamusem specjalnie stworzone narracje, stworzone z kolei przez wspomnianych władców marionetek. To jest po prostu plan tych prawdziwych władców, nie musi się on przecież wykonać w 100%.

Presage VI 123 ,4

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!
Atraktor 20.11.2012

Jak widać Tusk odszedł w takim stylu jak to było zaplanowane. Atraktor pomylił się, co do tego kim będą jego następcy, bo partie czerwonych i błękitnych(niebieskich) to Zjednoczona Prawica. Konglomerat konserwatystów z nutką socjalizmu, stąd taka a nie inna kolorystyka zastosowana przez autorów tegoż planu, wyłożonego za pośrednictwem Atraktora. Jest to też poszlaka, że sam Atraktor nie do końca wie jakie mogą być poszczególne elementy tego programu, skoro obstawiał, że po odejściu Tuska władzę przejmie centrolewica. Możliwe też, że dla twórców planu było wsio ryba kto tam w tym 2015 wygra, bo ich plan jest elastyczny, a wierszyki w stylu Nostradamusa pozostawiają zawsze sporą dozę elastyczności w interetacji.
Także zalecałabym odpuszczenie sobie wymagania oryginałów bo takowych nie będzie. Ale plany lucyferian znać warto. Wtedy się wie na czym się stoi.

Lista ignorowanych: Moogi, PanX

4,126

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

coraz więcej na necie o III WOJNIE SWIATOWEJ.to tak jak przed drugą każdy czuł że coś sie święci.