4,821

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No wlasnie to sie nie trzyma kupy,te przepowiednie mozna naciagac jak gume od majtek do zaistnialej sytuacji czy kraju. Czy myslicie ze Francja posiadajaca oficjalnie 300 głowic jądrowych pozwoli na jakas inwazje na Italie? Albo bogaty w pieniadz i technologie Izrael na jakies bazy Iranu w Libii,nie sadze. Wszyscy znaja przepowiednie Nostradamusa wiec nie ma szans na ich spelnienie.Nie ma co sie spierac o jakies daty,trzeba podejsc do tego tematu na luzie a moze pokaze sie swiatlo w tunelu.

4,822

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

REX napisał/a:

No wlasnie to sie nie trzyma kupy

Moim skromnym zdaniem, jest tylko jedna możliwość że to się spełni - jeśli te "przepowiednie" to faktycznie jest plan za którego realizacją stoją jakiś potężne siły wyposażone w gigantyczne środki finansowe i szerokie polityczne możliwości.

Dla przykładu -

Albert Spike, oficer Konfederacji i bardzo wpływowy wolnomularz i okultysta, napisał w 1871 list do rewolucjonisty włoskiego Giuseppe Mazziniego, w którym podał przyczyny wybuchu trzech wojen światowych.

Pominę opisy Pike'a dot. dwóch pierwszych wojen (można je znaleźć w necie) i skupię się na trzeciej (tłumaczenie własne):

"Trzecia wojna światowa musi zostać podsycona przez wykorzystanie różnic spowodowanych przez "agenturę" "Iluminatów" pomiędzy politycznymi syjonistami a przywódcami świata islamu. Wojna musi być prowadzona w taki sposób, aby islam (muzułmański świat arabski) i polityczny syjonizm (państwo Izrael) wzajemnie się zniszczyły. W tym czasie inne narody, po raz kolejny podzielone w tej kwestii, będą zmuszone walczyć do zupełnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego i ekonomicznego... Uwolnimy nihilistów i ateistów i sprowokujemy potężny kataklizm społeczny, który w całej swej okropności jasno pokaże narodom efekt absolutnego ateizmu, genezę zdziczałości i najkrwawszego zamętu. Wówczas wszędzie obywatele, zmuszeni bronić się przed światową mniejszością rewolucjonistów, zgładzą tych niszczycieli cywilizacji, a tłumy, rozczarowane chrześcijaństwem, których deistyczne duchy będą od tej chwili bez kompasu i kierunku, spragnione ideału, ale nie wiedząc, gdzie wyrazić swoje uwielbienie, otrzymają prawdziwe światło poprzez powszechne objawienie czystej doktryny Lucyfera, wydobyte ostatecznie na światło dzienne. Objawienie to będzie wynikiem ogólnego ruchu reakcyjnego, który będzie następstwem zniszczenia chrześcijaństwa i ateizmu, obu jednocześnie podbitych i wykorzenionych."

Pochodzenie tego listu jest kwestionowane. Jednakże pierwsza wzmianka pojawiła się w 1955 w książce "Pawns in the Game" (Pionki w grze) Williama Carr'a (https://en.wikipedia.org/wiki/William_Guy_Carr), byłego oficera służb specjalnych.

Jeśli jest to więc plan to można założyć, że zostanie on prędzej czy później zrealizowany.

4,823

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich . Może najwyższy czas zrobić reset i skupić się na najbliższych wydarzeniach , które nas czekają ?

W sieci można przeczytać , że Rosja w wrześniu planuje zorganizować manewry przy granicy na Krymie . Nie oznacza , to ataku na Ukrainę , ale jest to świetny pretekst do przerzucenia swego sprzętu i ludzi .

W sierpniu wybory na Białorusi . Łukaszenko ma się czego obawiać i z mojej perspektywy już stracił grunt pod nogami .
Moim zdaniem protesty się nasilą i Baćka zostanie zastąpiony poplecznikiem Putina .
Takim sposobem Putin zagarnie Białoruś . Do nas Polaków dotrze wtedy , że nie dzieje się za dobrze , bo bufor , który dzielił nas od Rosji pękł jak banka mydlana .

W listopadzie wybory w USA . Myślę ,że Trump przegra z Bidenem

Najważniejsza kwestia , to kiedy USA podpiszą z Chinami tajne porozumienie , między innymi pakt przeciwko Rosji .

Ciekawy rok ten 2020 .

4,824

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bazylika Hagia Sophia w Konstantynopolu została oficjalnie przekształcona znowu w meczet.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci … litwy.html

4,825

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

REX napisał/a:

No wlasnie to sie nie trzyma kupy,te przepowiednie mozna naciagac jak gume od majtek do zaistnialej sytuacji czy kraju. Czy myslicie ze Francja posiadajaca oficjalnie 300 głowic jądrowych pozwoli na jakas inwazje na Italie? Albo bogaty w pieniadz i technologie Izrael na jakies bazy Iranu w Libii,nie sadze. Wszyscy znaja przepowiednie Nostradamusa wiec nie ma szans na ich spelnienie.Nie ma co sie spierac o jakies daty,trzeba podejsc do tego tematu na luzie a moze pokaze sie swiatlo w tunelu.

Mahdi najeżdża Europę. Jest przepowiednia, że Francja wystrzeliwuje głowice nuklearne, aby przestraszyć muslimów, aby zawrócili ale praktycznie żadna z bomb nie dochodzi celu, gdyż przechwytują je "łodygi ukryte w piaskach arabii" ( coś w stylu patriotów lub s400)
jedna dochodzi celu i  hordy muzułmańskie w jeszcze większą wściekłością za wszelką cenę chcą zniszczyć france i Europe dlatego będą wszystkich wyrzynać w pień.
Zauważ, że chiny zaatakują Rosję, gdy wraz z wyspami tj. Japonią opracują wirusa, który będzie zawracać głowice nuklearne ruskich tak że będą cierpieć od własnej broni..

Ostatnio edytowany przez felek007 (2020-07-11 13:26:58)

4,826

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Widzę, że w szeregi forumowiczów wkradają się wątpliwości co do sensu zgadywania przyszłości na podstawie przepowiedni Nostradamusa.
Zadanie z pewnością nie jest łatwe, bo nawet najbardziej zaawanasowana cywilizacja w naszym wszechświecie może podobno przewidywać przyszłość tyko (albo aż) na 100 lat do przodu... wink

Co do naszej cywilizacji jest ona dopiero na początku swojego rozwoju duchowego i być może dlatego tak bardzo błądzimy w tej kwestii. Tym bardziej, że obecnie można dostrzec dwie różne główne koncepcje w szerszym ujęciu, w których odmienna przyszłość jest tylko składową tych koncepcji, a mianowicie:
1)    Nostradamusowa wizja świata – co by ludzkość nie czyniła, jej losy są z grubsza przesądzone przez Stwórcę, III WŚ tak czy inaczej nadejdzie, zmieni ten świat nie do poznania, cywilizacja się odrodzi, a nawet tak rozwinie, że z czasem będzie w stanie opuścić swoją planetę i powędrować w nowe obszary kosmosu, zasiedlając je i rozsiewając po drodze życie, na cześć i chwałę naszego Stwórcy, gdyż takie to zadanie przed człowiekiem postawił Stwórca Wszechświata;
2)    Alternatywna wizja świata – przeznaczenie dla tego świata jest jasno określone przez Boga, ale człowiek próbuje i to z sukcesem zmienić Nostradamusową wizję świata (np. przy współudziale, a wręcz nadzorowi ze strony bytów nie- lub pół-materialnych), do III WŚ nie dochodzi, gdyż wcześniej udaje się zbudować Nowy Świat metodą w miarę pokojową, rządzony przez jednolitą władzę technokratyczną i takim otoczeniu losy ludzkości są wyraźnie spętane i prowadzone wg scenariusza przedstawionego np. w poście El rico z 22.05 na tym forum, w którym mamy wizję świata zaprezentowaną przez zgoła innego proroka 10 letniego Sławika Kraszennikowa…
Wg tej koncepcji losy ludzkości są już zdeterminowane na starcie przez warunki w jakich człowiek żyje, choćby dot. samej budowy, wyglądu naszego świata (części Ziemi)…
O tym choćby opowiada jego mama pani Walentyna Kraszennikowa w poniższym nagraniu:

Slavochka said, that man don`t know the land where they live,
that the Earth isn`t globe shaped,
that we live on the part which was given to us by God,
and we were given atmosphere and everything we need for keeping it safe.
All other things are hidden from human eyes.
When we said: "Slavochka, look, man can fly around the Earth",
he answered: "Maybe in a circular motion?"
He said, that it`s hidden, it`s not globe/sphere, it doesn`t spin,
that we shouldn`t impart any acceleration/spin to the Earth,
the explosions are prohibited as well, because all these actions are dangerous,
And so he said, to see the Earth, to see its real size and to understand what it is, we should raise at least to the sun. From Moon we won`t see anyfhing.
Then man will have a notion about the Earth.
...
Then he said: This mathematical calculation on the Earth i also wrong.
...
Slavochka said: "the Earth is not round"
and I askekd him: "why it is not round?"
So I answered him "We`ve been told that it is round. Astronauts also said that the Earth was round. They fly, in a circle araound a globe."
"Why, Mom? It is also possible to fly in a periphery." And he said that
"if you were to look at the Earth from space, as astronauts you will see
anly a shining flat plane".
They also won`t see it from the Moon.
If only to look at the Earth from the Sun, on such distance, they will see the whole planet.
And that the Earth rests on three stalactite pillars, they are white, they
are strong and very stable. Pillars stand on very strong material.
It is water. It is so dense that it can withstand everything. Further, as I
understood Slavochka, there is a bubble and then - an abyss.
Slavochka said, that people knew nothing about our planet.

https://youtu.be/OV8MfrQVo28?t=737
 
W moim poście chciałem zwrócić uwagę, że zafiksowanie się w tym wątku na tylko jednej koncepcji wizji świata w XXI wieku może być niewystarczające i nawet z lekka ryzykowane, bo może uśpić naszą czujność w oczekiwaniu na coś do czego nigdy może nie dojść… bo może to np. od dawna być świadome działanie ze strony pewnej grupy ludzi, rządzącej z za kulis tym światem.
Na tą chwilę, nie jest zdecydowanym zwolennikiem  żadnej z powyższej koncepcji, jednak, mimo wszystkim z pewnych względów wołałbym, aby koncepcja nr 1) była tą, która się zrealizuje.
Tak czy inaczej myślę, że jeśli dożyjemy, to na końcu tej nadchodzącej dekady będzie już jasne, jaką drogą pójdą dalsze losy ludzkości…

4,827

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

El rico napisał/a:

W sieci można przeczytać , że Rosja w wrześniu planuje zorganizować manewry przy granicy na Krymie . Nie oznacza , to ataku na Ukrainę , ale jest to świetny pretekst do przerzucenia swego sprzętu i ludzi .

To nic nie oznacza. Baza morska na Krymie od zawsze była pełna uzbrojonych po zęby rosyjskich żołnierzy.

El rico napisał/a:

W sierpniu wybory na Białorusi . Łukaszenko ma się czego obawiać i z mojej perspektywy już stracił grunt pod nogami .
Moim zdaniem protesty się nasilą i Baćka zostanie zastąpiony poplecznikiem Putina .
Takim sposobem Putin zagarnie Białoruś . Do nas Polaków dotrze wtedy , że nie dzieje się za dobrze , bo bufor , który dzielił nas od Rosji pękł jak banka mydlana .

Wręcz przeciwnie. W interesie Polski jest mieć jak najlepsze stosunki zarówno z Rosją jak i Niemcami, bez żadnych buforów. To tylko anglosasko-żydowska oligarchia zza oceanu, podobnie jak 100 lat temu, stara się za wszelką cenę nie dopuścić do współpracy między Niemcami (Europą zach.) a Rosją bo to by spowodowało upadek anglo-syjonizmu. Jako narzędzia w tym celu znowu używają Polski. Dokładnie tak samo jak Brytyjczycy użyli Polski w 1939 aby wreszcie napuścić Niemców na Rosję (dokładnie w tym celu Wall Street za swoje kredyty w latach 30tych zbudowała niemiecki przemysł wojskowy.) Uboga Polska stała wtedy na drodze więc ją zgnieciono. Niestety, aktualnie "chuj, dupa i kamieni kupa" Polska znowu stoi między Europą a Rosją i znowu zostanie zgnieciona jeśli ludzie z wypranymi przez NATOwską propagandę mózgami będą dalej prowadzić w Polsce anty-polską politykę. Nie graj więc El Rico, ze swoimi "anty-rosyjskimi buforami", roli pożytecznego dla nich idioty.

El rico napisał/a:

Najważniejsza kwestia , to kiedy USA podpiszą z Chinami tajne porozumienie , między innymi pakt przeciwko Rosji.

Spodziewasz się może, że napiszą o tym tajnym porozumieniu w gazetach? :-)
Zapomnij o tym. Jak dobrze pójdzie to być może dowiesz się za 100 lat że było takie porozumienie.

4,828

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak odnośnie wojny na Ukrainie, to na Krymie panuje największa od 100 lat susza, która może zmusić Rosję do ataku na Ukrainę. Ciekawy artykuł  na ten temat na onecie:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad … c,79cfc278

Pamiętacie też, że Nostradamus pisał że Anglia opuści Unię po wojnie na Ukrainie. Możliwe więc, że dojdzie do niej jeszcze przed końcem tego roku, kiedy mija okres przejściowy. Coraz więcej argumentów za tym przemawia.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

4,829

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze do niedawna Ukraina byla najlepszym przyjacielem Rosji. Z takiej przyjazni nie wychodzi sie zywym. To jakbys nagle chcial zerwac z mafia znajac jej sekrety. Przypomne tylko ze przed 1939 nasz kraj mial doskonale stosunki tak z Niemcami jak i Rosja,mielismy pakty o nieagresji ktore nigdy nam nie zostaly wypowiedziane. Jestesmy malym panstwem na arenie miedzynarodowej. Tu zadne uklady nie pomoga,uklad z Rosja oznacza ze nasze dzieci beda miesem armatnim w przyszlej wojnie Rosji z Chinami.
„Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę.”
Mikołaj I

Ostatnio edytowany przez REX (2020-07-11 18:25:48)

4,830

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do centrala314 . Strasznie się oburzyłeś ! Widać coś cie zabolało ? Czyżbyś był zakamuflowaną opcją rosyjską ?
Z ruskimi nie da się układać , bo to imperialne państwo , od wieków było nam nie po drodze z nimi i z Niemcami również .
Gdyby u władzy byli ludzie twojego pokroju , to komuna trwałaby do teraz i polska istniałaby tylko teoretycznie .

Mimo tego co ukraincy wyrządzili naszym rodakom , to jeśli miałbym wybierać między nimi a Rosją , to bez wahania wybrałbym ich .

4,831

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

El rico, czym innego jest stosunek władzy czy władców Rosji do Polaków, a czym innego zwykłych Rosjan do nas - pierwsi nami gardzili, bo od zawsze patrzyli na nas z poziomu wielkiego imperium, drudzy zaś na ogół mają pozytywny stosunek do nas, bo my to przecież też bracia Słowianie, itp. Jeśli zaś chodzi o Ukraińców, to zarówno ich władza, jak i oni sami, delikatnie mówiąc nie darzą nas sympatią (żeby nie nazwać tego nienawiścią), ale to wynik zaszłości historycznych, gdzie oni jako naród mają poczucie, świadomego ich traktowania przez nas jako nację "niższego sortu", a tego nie mogą nam wybaczyć i dlatego tyle brutalnego zła wydarzyło się pomiędzy naszymi narodami, już nawet na poziomie niższych warstw społecznych.   
Dlatego ja osobiście, bardziej już bym zaufał zwykłemu Rosjaninowi niż Ukraińcowi, zaś sama władza jeszcze potężnej Rosji w relacji do naszego państwa jest dużo bardziej niebezpieczna, gdyż z natury od zawsze miała imperialne zakusy w stosunku do swoich mniejszych sąsiadów, a o czym oni wszyscy dobrze pamiętają z odbytych lekcji w przeszłości.

4,832

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

felek007 napisał/a:

Mahdi najeżdża Europę. Jest przepowiednia, że Francja wystrzeliwuje głowice nuklearne, aby przestraszyć muslimów, aby zawrócili ale praktycznie żadna z bomb nie dochodzi celu, gdyż przechwytują je "łodygi ukryte w piaskach arabii" ( coś w stylu patriotów lub s400)
jedna dochodzi celu i  hordy muzułmańskie w jeszcze większą wściekłością za wszelką cenę chcą zniszczyć france i Europe dlatego będą wszystkich wyrzynać w pień.

"Najazd" na Europę to nie wycieczka na Giewont. Taki "najazd" to miesiące, a raczej lata działań wojennych, setki tysięcy żołnierzy i tyleż sztuk sprzętu, gigantyczna infrastruktura zaopatrzeniowa, organizacja i dowodzenie o skali jaką może zapewnić tylko... zastanówmy się... Rosja, Niemcy, USA i Izrael... kozopasów można spokojnie wykluczyć.

Broń nuklearna nie jest do straszenia. To broń końcowa, totalna i desperacka - używana, jeśli absolutnie już nic innego nie da się zrobić.

Reszty nawet nie komentuję.

No chyba, że mówimy tutaj o filmach lub grach komputerowych.

4,833

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

moonlight napisał/a:

Tak odnośnie wojny na Ukrainie, to na Krymie panuje największa od 100 lat susza, która może zmusić Rosję do ataku na Ukrainę. Ciekawy artykuł  na ten temat na onecie:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad … c,79cfc278

1. Nie ma miesiąca aby niemiecki onet kontrolowany przez globalistów nie pisał o rychłym ataku Rosji na Ukrainę. Zauważ kto jest cytowany w tym artykule: sponsorowane przez Waszyngton think-tanki, szef parlamentu krymskich Tatarów (to, ci którym USAID płacił za wywoływanie zamieszek i akcje sabotażowe), nie chce mi się wymieniać po kolei - po prostu w tym artykule znowu słychać głośny kwik amerykańskich świń, które wciąż nie mogą się dobrać do obiecanego im przed laty koryta...

moonlight napisał/a:

Pamiętacie też, że Nostradamus pisał że Anglia opuści Unię po wojnie na Ukrainie. Możliwe więc, że dojdzie do niej jeszcze przed końcem tego roku, kiedy mija okres przejściowy. Coraz więcej argumentów za tym przemawia.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

2. UK już opuściła EU.

4,834

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@moonlight "Pamiętacie też, że Nostradamus pisał że Anglia opuści Unię po wojnie na Ukrainie."
Jakoś nie przypominam sobie żeby wyjście Wielkiej Brytanii miało nastąpić po wojnie na Ukrainie. Obydwa zdarzenia (opuszczenie UE przez WB i wojna na Ukrainie) mają mieć miejsce przed Trzecią Wojną ale nie jest podane w jakiej nastąpi to kolejności. A przynajmniej ja nie mam takiej wiedzy żeby miało to nastąpić w podanej przez ciebie kolejności. Jeżeli jest inaczej to chętnie zapoznam się ze źródłem.

4,835

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centrala314 bardzo cie lubie i cenie chłopie, ciekawie zawsze piszesz,dobrze to sie czyta. Tak to prawda globaliści,anglosasi,masoni to nic dobrego ale ja bym to bardziej rozdrobnil. Kolonializm to nic dobrego, wiele państw jak Portugalia,Hiszpania,Francja,Italia,Anglia,Niemcy czy wspaniala Belgia z Brukselskimi pasozytami, Rosja. To państwa które muszą na kimś zerować/okradać/. Cały czas naprawde siedzą w Afryce i nie tylko i nie zamierzają przestać grabić inne narody. Do tego machają flagami wolności a robią coś przeciwnego. My tez bylismy kolonia Austro-Węgier, Niemiec i Rosji. To był tragiczny dla nas czas ukoronowany okopami I wojny światowej gdzie polak na rozkaz zabija polaka. Tak uzyli nas w 1920 i w 1939 ale musielismy sie bronic. Nie było innej opcji,byliśmy przegrani na starcie. Mam nadzieje ze to juz historia. W doktrynie rosyjskiej mogą użyć broń jądrowa jeśli zaczna przegrywac bitwe konwencjonalna z np. z nie posiadająca tej broni Ukraina. Trudno powiedzieć jaki będzie odwet,formule nowiczoka np.zna już wiele państw a zapewne są i inne kwiatki o których nie wiemy. Moim zdaniem najblizsze miesiace pokaza ktore kraje sa prawdziwymi graczami i jak to sie ma do przepowiedni Nostradamusa.

4,836

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hejka wszyscy (z lewej i prawej strony Polski),
czy właśnie na naszych oczach spełnia się ponizsza przepowiednia, czy może odnosi się do przyszłych wyborów do Sejmu..... ciekawy tekst i jeszcze ciekawsza sytuacja wyborcza...... Ten Morus tu nie pasuje i wygląda na to, że nie powinno się tego tekstu wiązać z aktualna sytuacja... :

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
Atraktor 07.12.2012


pozdrawiam
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

Ostatnio edytowany przez Universe (2020-07-12 21:53:09)

4,837

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Możemy mieć niebawem jeszcze do czynienia z rozwiązaniem wojny hybrydowej, którego wynikiem może być opuszczenie przez rosjan Krymu ze względu na jego zależność od dostaw wody z dalszych rejonów kontrolowanych przez Ukraińców....ale ziemię wschodnie zostaną utracone....

Ponizej artykuł o tej zależności półwyspu ukraińskiego od disraw wody:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad … c,79cfc278

Przepowiednia;23,67(czterowiersz);

W lustrzanej sali haniebny rozejm!
Wielki Rus przestraszony siłą;Neptuna i Smoka,
odzyska tylko wschód potomków swoich osadników.
Południe,Kijów i Krym we władzy nowej okrojonej Scytii.

by Atraktor (2013-05-31 21:50:38)

pozdrawiam
Uni

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

4,838

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziś rano w Moskwie Putin nakazał ministrowi obrony Shoigu zainicjować szeroko zakrojony alert gotowości do „inspekcji” blisko 150 000 żołnierzy głównie w zachodniej i południowo-zachodniej Rosji. Obejmuje także jednostki w północnej i wschodniej Rosji.Jak dotąd 2020 r. Był „jednym z tych lat”. Putin podejmuje konstytucyjny ruch w celu utrzymania władzy do 2036 r. Staje w obliczu wewnętrznych protestów i zagranicznych sankcji. Wczoraj Żeleński po raz pierwszy użył terminu „rosyjska agresja”. Rodzi sie pytanie czy otrzymał nowe dane wywiadowcze?
Były naczelny dowódca sojuszniczej Europy (SACEUR), generał Phil Breedlove i były dowódca armii Stanów Zjednoczonych, Europa Hodges, ostrzegli, że Rosja może skorzystać z osłony na dużą skalę „ćwiczeń” w celu przygotowania i przeprowadzenia operacji ofensywnych na zachód.
Obecnie na okupowanym Krymie przebywa około 32 500 żołnierzy rosyjskich i 35 000 żołnierzy rosyjskich w okupowanym Donbasie, a około 80 000 żołnierzy bazuje lub rozmieszczonych jest w odległości 25–150 km od wschodniej granicy Ukrainy  
Innymi słowy ponad 200 000 rosyjskich żołnierzy, którzy mogą przejść od stanu gotowości do rozmieszczenia i do operacji bojowych w ciągu 96 godzin. Teoretycznie rosyjscy spadochroniarze mogli wylądować we wschodniej Ukrainie w poniedziałek. Jest to bardzo mało prawdopodobne. Ale możliwe.

4,839

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Polska dostanie ok. 160 miliardów euro , czyli ok 750 miliardów złotych od UE.Na lata 2021 2026 R.

A była jakaś przepowiednia że po sześciu latach po rządach Bastrana będziemy tęsknić w domyśle , za rządami Tuska.

Była też przepowiednia Nostradamusa że kraje Gryfona  Unia Europejska i kraj Atlantow
Ameryka nas zostawią bądź zdradza czy jakoś tak.

Co o tym sądzicie.Narazie obecny rząd ma pewne sukcesy, np. Wygrana Dudy i pieniądze z UE.