3,721

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednia;34,92(czterowiersz);
Bastran,Uwodziciel,Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora.
Z jednej strony siła wojska i wielkie zdobycze,
a z drugiej prześladowania z rąk najemnych szahidów!

Kiedyś sądziłem ,że osoba prezydenta A .Dudy to postać Uwodziciela. Dziś myślę ,że to może być błąd. Patrząc z perspektywy jego dwuletnich rządów , wydaje mi się ,że to postać dosyć bezbarwna. Owszem -ładnie mówi  , przemawia -ale to tylko tyle co można o nim pozytywnego napisać. Zupełnie podporządkowany obozowi rządzącemu. Nie wydaje się -bynajmniej na razie- jakąś znaczącą osobą w historii Polski. Więc czy Nostradamus poświęcił by mu więcej uwagi i czy to on byłby postacią Uwodziciela? Myślę , że nie.

Jak ktoś tu słusznie zauważył , Nostradamus w swoich przepowiedniach starał się nie mieszać Pałaców – czyli władzy prezydenckiej z władza rządową. Jak wiemy Bastran to D.Tusk .Jest więc to przepowiednia dotycząca władzy rządowej. Obecna premier B.Szydło nie została uwzględniona w przepowiedniach Nostradamusa. Widocznie jasnowidz uznał jej rządy za mało istotne dla losów Polski czy świata. Od pewnego czasu jaskółki zaczynają jednak ćwierkać o możliwych zmianach w rządzie Polski – w tym na stanowisku premiera. Stanowisko premiera mógłby objąć Mateusz Morawiecki lub ewentualnie J.Kaczyński. M.Morawiecki pasuje mi do postaci Uwodziciela. Dlaczego? Jak Pisze Pan Arteuza rządy PIS-u mają się skończyć katastrofą. Piszą o tym także przepowiednie :

Omen:69[Proroctwo;69]
O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami-
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa przeciwne plemiona;i starsze i młodsze-
spotkają się w mocnym uścisku nienawiści../.
Bo nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień wrogości-(Bachus-bozek wina i płodności)
Syn stanie się wrogiem ojca,a córka matki-
zaś brat zabójcą brata,a siostra siostry.
Ale przed tym przy udziale Gryfona i Atlantydów-
władza kościola i jego partii ulegnie załamaniu,
Później zaś świątynie Chrystusa zostaną splądrowane i będą niszczone.
Bo skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych-
najpierw zostanie rozbudzona Wielka Radość-,
a później nastanie żałość i Wielki Smutek-
gdy kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników../.
Po nim w wyniku  haniebnego zamachu-
sprzymierzony z nimi generał osiągnie swój utajniony cel,
Przed trzecią wojną jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca islamu-
stanie się wiernym sojusznikem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego przywódcy,
Z pomocą turbanów i szachidów na wiele lat przemieni swój kraj,
W waleczne królestwo proroka Mahometa,
Taki oto będzie początek budowy jego Wielkiej Potęgi!

Czy wspomniana katastrofa w rządach PIS-u będzie spowodowana kryzysem politycznym lub gospodarczym pokaże czas. Do tego dojdzie jeszcze rozłam władzy kościelnej. Możliwe ,że wszystkie te czynniki przyczynią się do upadku PIS-u. Znamienne jest , ze mimo wprowadzenia szeregu obiecanych zmian jak obniżenie wieku emerytalnego , tańszych leków dla starszych, czy też  programu 500+ , notowania sondażowe tej partii nie rosną , a ciagle oscylują w granicach 35-40%. Myślę ,że ludziom nie podoba się konfrontacyjny styl rządzenia PIS-u oraz fakt ,że odeszli od wyborców , przestali ich słuchać i obrośli w piórka . PIS zapowiada zresztą zmianę strategii rządzenia .Po dwóch latach wprowadzania zmian w prawie i instytucjach -niekiedy zmian siłowych, bez liczenia się z sondażami poparcia- PIS zapowiada uspokojenie swoich rządów. Chce jeszcze dokończyć 2-3 reformy i uspokoić rządy tak , by wzrosło poparcie dla PIS-u w nadchodzących wyborach samorządowych (2018 rok) i parlamentarnych ( 2019 rok). Wychodzą bowiem z założenia ,że głupi elektorat zapomni za rok lub dwa ich styl rządzenia. Pewnie by tak było tylko myślę ,że zdarzy się coś niespodziewanego , co zniweluje te zamiary. Co to będzie to nie wiem. Sam jestem ciekawy. Może kryzys polityczny , ekonomiczny ,kościelny? Może wydarzy to się wyłącznie za przyczyną wewnętrznych waśni , a może za pomocą i przyczyną obcych państw- Niemiec , Francji czy też Unii Europejskiej? Czas pokaże.

M.Morawiecki pasuje mi do postaci Uwodziciela bo czaruje. Przystojny , inteligentny , dobrze przemawia. Roztacza wizje wzrostu znaczenia gospodarczego i politycznego Polski. Wizję większego dobrobytu. Czy to właśnie te wizje nie są formą uwodzenia?  Przepowiednie mówią o złudzie tych wizji. Jeśli więc to M.Morawiecki zostanie premierem po B.Szydło , może być wspomnianą postacią Uwodziciela z przepowiedni. Po nim przyjdzie czas na Głupca. Kto nim  będzie to jeszcze czas pokaże. Moim typem jest J.Kaczyński lub A.Macierewicz. Ale jeszcze zbyt szybko by o tym przesądzać.

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2017-06-05 10:29:00)

3,722

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bastard chce Wam sprowadzić muzułmanów do kraju, ale ten zły to niby kłótliwy bliźniak, a w dodatku głupcem ma być teraz ktoś z obecnej władzy wedle wpisów, które mają miejsce od jakiegoś dłuższego czasu. Przepowiednie, które mogą mieć miejsce są mieszane z obecnymi czasami z nastawieniem na efekt.
Kto jest proroczym głupcem, to sami wyciągnijcie wnioski.

3,723

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciesze sie ze Pan Atraktor nadal tu pisze,pozdrawiam.Czytelnik ma racje,czasy platfusow przeminely,nawet im michnik nie pomoze. Ta banda jest totalnie skompromitowana. Polska to My i nasza wielka historia. Berlin byl nasz i Moskwa,niestety zdrajcow i oszczercow naszego kraju powinno sie eliminowac.Tak robia wielkie narody. Honor i Ojczyzna.
Członkowie i wolontariusze Waffen-SS :
Belgia-40 000
Francja-20 000
Holandia-50 000
Norwegia-6 000
Dania-6 000
Polska-0

3,724

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Uważam, że Nostradamus ma racje i Chiny w sojuszy z wyspami (Japonia) zaatakują Rosję. Chiny maja broń atomową i rakiety międzykontynentalne- ok ale przecież Rosja posiada ponad 15K głowic nuklearnych i by pustynie zrobili z Chin i Japonii. Pamiętać trzeba, że Chiny i Japonia to potęgi informatyczne. Stworzą inteligentnego wirusa który będzie zawracać Ruskie głowice nuklearne gdy Rosja odpowie na Chińskie bomby. Już teraz Chińczycy pracują nad takim wirusem por:
https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4
Zalew muzułmanów na Europę ciągłe ataki terrorystyczne bo preludium do tych wydarzeń które według mnie na bank się wydarza Wielki Taliban zaatakuje Europę a Chiny i Wyspy Rosję kwestia czasu myślę że rok 2028-2032  przyniesie 3 Wojnę Światową

3,725

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj grunbach

Twój wpis jest najlepszym dowodem na całkowite niezrozumienie tego o czym pisał Nostradamus.
W swoim wpisie przedstawiasz swoją bajkę na temat tego co sam widzisz patrząc na rozgrywające się w twoim świecie wydarzenia. Jak już pisano wielokrotnie – również po Twoim wpisie widać, że nie potrafisz spojrzeć na świat z perspektywy omawianych przepowiedni Nostradamusa. Nie jest to takie proste z pozoru. Wymaga takie spojrzenie, przede wszystkim zapoznania się z oryginalnymi tekstami, które w swoich interpretacjach przedstawili dla wszystkich chętnych w internecie Arteuza i Atraktor. Można również przeczytać wiele ciekawych książek poświęconych przepowiednią Nostradamusa. Są tam również niemieccy autorzy jeśli preferujesz właśnie ich. Książki z przepowiedniami Nostradamusa ukazują się od bardzo dawna. Natomiast do zrozumienia zapisanych w nich informacji bardzo pomocne są wpisy właśnie naszych w/w interpretatorów.
Oryginalnych wpisów (Atraktora i Arteuzy) w internecie jest bardzo dużo około 5 000 stron. Interpretatorzy opisują w nich praktycznie wszystkie tematy o których wspomniałeś w swoim wpisie. A ponieważ je czytałem również mogę stwierdzić że opisane w nich wydarzenia na podstawie interpretacji przepowiedni Nostradamusa są nie tylko bardzo ciekawe ale również nie mają nic wspólnego z tym o czym w swoim wpisie napisałeś.
Nie wiem jak odbierzesz mój wpis – jest on odpowiedzią a nie krytyką. Jednak żeby podyskutować na poruszone w Twoim wpisie tematy trzeba poświęcić trochę czasu. Patrząc na twój ironiczny wpis nie do końca wiem czy jesteś taką dyskusja zainteresowany.
Z konkretów: ludność Australii ma zostać wyrżnięta przez muzułmanów. Dopiero później muzułmanie zostaną zlikwidowani przez Japończyków – których wyspy jeszcze przed wojną zostaną w dużej części zatopione z przyczyn naturalnych. Po 27 letniej wojnie Australia będzie nazwana Nową Japonią itd... Szczegółów jest jeszcze więcej... A to tylko jeden mały temat.

Opisany przez Nostradamusa świat przed wybuchem III wojny światowej a tym bardziej już po niej  - będzie całkowicie inny. Dlatego większość osób już teraz nie może ogarnąć przyszłości opisanej przez Nostradamusa.  Mimo wszystko nie dopuszczamy wszyscy do naszej świadomości tego o czym pisał Nostradamus … ale nie tylko on.

3,726

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jasne ze jestem nacjonalistom i dla mnie moj kraj to nie jest tylko.. 'kamieni kupa'.Zgadzam sie ze kosciol jest wielkim szkodnikiem w naszym kraju ale nie ma co z nim walczyc,pozostawmy to sniadym:)
U nas juz byly dwie wojny,lata zaborow,okupacji..wystarczy. Teraz musimy grac na czas,niech u innych sie 'dzieje'.Musimy patrzec na swiat globalnie,nie tylko tam gdzie media nam wskazuja.

Citizens % lost in WWII
Poland17,10
USSR13,8
Yugoslavia10,8
Germany10,4
Greece7,0
Romania4,5
Hung3,8
Japan3,7
France1,2
Italy1,1
GB0,9
US0,3

3,727

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do grunbach. Bardzo ciekawy post.
Jednak bede polemizowal..To magnaci nas sprzedali! dla swoiego jeszcze wiekszego zysku,niektore z tych rodow nadal gwiazdorza a powinni byc napietnowani jako zdrajcy!Na wschodzie mowi sie na nich obecnie oligarchowie,bogaci ludzie to tragedia tej planety bo z czasem uwazaja sie za nadludzi,reszte traktuja jak bezwartosciowych niewolnikow.Prowadza wojny przy herbatce w imie zysku,to jest dramat.Pijanstwo jest dluga tradycja w Europie,bieda je tyko poteguje.Nikt nie zasluguje na niewolnictwo!
Niemcy nie sa naszym przyjacielem,w polityce nie ma przyjaciol..patrz nord streamII ,juz nas sprzedali Rosji. Maja ODWIECZNE przymierze z Rosja,jak i bogate wspolne elity..Mentalnie sa tak samo zaklamani. To Niemcy swoim dyktatem niszcza wspaniala idee wolnej Europy. To Niemcy w filmach i ulotkach namawiali sniadych do nawiedzenia Europy,ja sie pytam jaki byl cel?
Nie wiem jak jest w nasza armia bo to informacje tajne.Byc moze niebawem Tramp nam cos sprzeda,to niestety kosztuje ale znalezc dobrego sprzedawce to tez sztuka.
Moim zdaniem niezaleznie od zakupow broni dla armii powinno sie rozdac,mowie jasno rozdzielic do kazdego domu bron dluga ktora bylamy przechowywana w sejfie.Tylko to nam zagwarantuje ze nigdy juz nie bedziemy niewolnikami! Tylko to nam zagwarantuje pokoj,tu sie zgodze,Boga nie mieszajmy w nasze ziemskie problemy.
Z tym sie zgodze ze czesc nacjonalistow patrzy bardzo wasko przez co nie widzi calosci. To stad sie bierze frustracja i gniew bo na koncu jest niemoc i przegrana. Czechoslowacja to byl straszny blad jak i odsiecz wiedenska Sobieskiego,ktos mial w tym interes albo ktos wasko myslal.
Ja jestem rozczarowany Europa.pozdrawiam.
ps.Notradamus daje mi do myslenia,wiele sie sprawdza.

3,728

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
Mając dzisiaj trochę czasu chcę przypomnieć jak też i wyjaśnić parę spraw o których mówi M Nostradamus w swoich przepowiedniach i proroctwach dotyczących obecnego XXI wieku.
Jeśli chodzi o wybuch III wojny światowej to przypominam po raz wtóry,że będzie ona wielkim zaskoczeniem dla całego świata i trwać będzie z przerwami (katastrofa-y kosmiczna-e)aż 27 lat!!!
M Nostradamus wyraźnie mówi,że cyt"przyjdzie ona jak złodziej,którego gospodarz domu nigdy się nie spodziewa".
Na około rok czasu przed jej wybuchem na całym świecie ma zapanować błogi spokój i pokój.
Przerwane zostaną wszystkie konflikty zbrojne,kryzysy gospodarcze i społeczne(w tym w Grecji o której tak wiele pisał Jasnowidz)a także wojny domowe i rewolucje które się wówczas zakończą i ucichną.
Świat zacznie;po wojnie na Bliskim Wschodzie i Środkowym Wschodzie,kryzysie koreańskim wielu wojnach domowych i rewolucjach w tym:w USA,Rosji,Włoszech,Hiszpanii i wielu innych państwach na różnych kontynentach żyć wielką nadzieją,że oto nastąpił ogólnoświatowy pokój po wsze czasy.
Ta krótka idylla zakończy się Ogólnoświatowym Kongresem Pokojowym zwołanym w Jerozolimie,który ma ten pokój"przyklepać"to jest zapisać w traktatowe ramy!.
Jednak"Traktat Jerozolimski"zostanie brutalnie złamany już w nocy następnego dnia zaraz po jego podpisaniu!
Komunistyczne Chiny rozpoczną wielką inwazję na Rosję.A powstałe kilka,kilkanaście lat wcześniej potęgi muzułmańskie tej samej nocy w wyniku tajnego przymierza z Chinami-o którym świat nie będzie miał pojęcia-rozpoczną inwazję na Europę poprzez Egipt i Afrykę północną oraz Turcję,a także na wschodzie na Australię i  państwa półwyspu indochińskiego.
Najazdu na Europę dokona Kalifat Wielkiego Talibanu powstały na terytoriach Pakistanu i Afganistanu,który powoli rozszerzy-jeszcze przed wybuchem III wojny światowej-swoje granice wchłaniając po okrutnej,ale błyskawicznej wojnie Iran i arabskie kraje zatoki perskiej(część krajów również w drodze pokojowych referendów).
Najazdu na Australię i Indochiny dokona inne muzułmańskie mocarstwo zwane przez M Nostradamusa Zjednoczonym Sułtanatem Malajów i Indonezji.
Zarówno Kalifat Wielkiego Talibanu jak i Sułtanat Malajów i Indonezji będą posiadaczami najnowocześniejszego uzbrojenia w tym broni nuklearnej!
Wielki Taliban zdobędzie broń nuklearną Pakistanu,a Sułtanat ma ją sam wyprodukować,a także otrzymać pomoc od zaprzyjaźnionych z nim Chin!
Spójrzcie jak szybko zmienia się gospodarka świata!!!
https://www.cia.gov/library/publication … 1rank.html
W XXI wieku Chiny,Indie,Indonezja(czyli wielkie ludne kraje Azji) itd staną się powoli największymi potęgami gospodarczymi i politycznymi świata.
Za !0 lat Indie najprawdopodobniej dogonią i przegonią USA i staną się drugą potęgą gospodarczą świata po Chinach.Muzułmańska Indonezja (260 milionów mieszkańców),za kilka lat wyprzedzi Japonię(już jej gospodarka jest silniejsza niż np:Wielkiej Brytanii) i najprawdopodobniej niedługo dokona(pomimo protestów USA) prób z własną bronią nuklearną do czego dąży.
W olbrzymiej Azji jest mniej państw niż w malutkiej rozdrobnionej Europie-o tym trzeba wiedzieć.
Skłócona coraz bardziej i rozdrobniona w większości na małe państewka Europa(wcześniej upadnie UE,a nieco później też i NATO) "STANIE SIĘ ŁATWYM ŁUPEM DLA MUZUŁMAŃSKICH ZDOBYWCÓW"tak twierdzi Jasnowidz Wszechczasów M Nostradamus!
III wojna światowa na pewno nie wybuchnie wcześniej jak w latach 30-tych XXI wieku.
Dlaczego?
Bo muszą jeszcze nastąpić takie wydarzenia jak;
Podaję te najważniejsze hasłowo z zastrzeżeniem,że kolejność ich może być nieco inna jak podana przeze mnie poniżej.
Oto one:
-Zjednoczenie i neutralizacja Korei po wielkim kryzysie światowym w wyniku porozumienia chińsko-amerykańskiego.
To porozumienie ma też dotyczyć Formozy(Tajwanu)który stanie się częścią Chin jak Hongkong i Makao.
- Pierwsza klęska Izraela w wojnie z państwami arabskimi.
To państwo ma być uratowane jeszcze na jakiś czas przez użycie tzw:"cudownej"nieznanej jeszcze broni.
-Klęska Turcji w walkach z Kurdami i Arabami.
-Przegrana wojna Rosji z Ukrainą,którą głównie mają wspomagać Anglicy,Rumuni i Polacy!
-Wojna domowa w Rosji która ma wybuchnąć po zakończeniu konfliktu na Ukrainie.
-Wojna domowa w Hiszpanii po ogłoszeniu niepodległości przez Katalonię.
-Rozpad Wielkiej Brytanii po jej wyjściu z UE w wyniku wielkiego kryzysu gospodarczo-finansowego i ogłoszeniu niepodległości przez Szkocję i Irlandię Północną tzw:Ulster.
-Bunt kardynałów w Watykanie,ograniczenie absolutnej władzy papieża,ustalenie kadencyjności jego rządów i zgoda papieża na jego wybór na siedem lat.
Te wydarzenia(też inne)spowodują wybuch rewolty antychrześcijańskiej we Włoszech i likwidację Watykanu.
-Ogłoszenie przez Francję,Niemcy i kraje Beneluxu i kilka innych państw powstanie nowego tworu polityczno-gospodarczego pod nazwą;"Stany Zjednoczone Europy"z jednoczesnym wystąpieniem tych państw z Unii Europejskiej i NATO!
Spowoduje to zamknięcie granic i wprowadzenie wiz na wjazd do nowego tworu polityczno-gospodarczego.
Podałem tu kilka z wielu wydarzeń o których pisze M Nostradamus.
Tym wydarzeniom mają towarzyszyć różne zamachy terrorystyczne i super terrorystyczne,oraz wielkie katastrofy naturalne w tym także te spowodowane nieodpowiedzialną działalnością człowieka.
---------------------------------------------------------------
M Nostradamus najwięcej napisał o wydarzeniach we Francji(co jest oczywiste) i w Europie.
Wiele jego przepowiedni to tak zwane przepowiednie JANUSOWE,o których już wiele pisałem.
O Polsce też napisał sporo ,a szczególnie o końcu XX wieku i wieku XXI.
Przypominam,że z tego co nam przekazał to grupa czterech,czyli wyszehradzka upadnie.
Najpierw wyjdą z niej Czechy,a nieco później Słowacja.
Węgry znajdą się w ogromnym kryzysie ze względu na wielki najazd muzułmanów-tym razem zbrojny- i ich rząd upadnie.
Polska w/g M Nostradamusa będzie osamotniona bo USA po wystąpieniu Francji,Niemiec i innych państw z NATO SWOJE WOJSKA WYCOFAJĄ Z EUROPY!
TZW:"TRÓJMORZE" TO OBECNIE POLITYCZNA UTOPIA NIEDŁUGO PRZEKONACIE SIĘ O TYM SAMI!
Wiem o tym,że obecne rządy PIS-u (z wielu przyczyn)cieszą się wielkim społecznym poparciem,ale niedługo nastąpi przesilenie i jego upadek z wielu przyczyn,głównie tych międzynarodowych,które będą miały negatywny wpływ na życie Polaków zarówno w kraju jak i zagranicą.
A więc cieszmy się,że nie jest jeszcze tak źle,bo naprawdę ten dobry okres dla naszego kraju nie będzie już trwał długo.
Wielkie ocieplenie ziemskiego klimatu,które będzie coraz szybciej następowało też odbije się na życiu mieszkańców
naszej planety.
NAWIASEM MÓWIĄC TO POLITYKA ZAGRANICZNA PIS-U PRZYPOMINA MI POLITYKĘ PRZEDWOJENNEJ SANACJI.
LICZENIE BOWIEM TYLKO NA POMOC WOJSKOWĄ USA JEST TAK SAMO GŁUPIE JAK W 1939 ROKU NA POMOC WOJSKOWĄ FRANCJI I WIELKIEJ BRYTANII.
POZA TYM PRZEDWOJENNA SANACJA I OBECNY PIS TRĄBIĄ TAK SAMO W TUBY WIELKOMOCARSTWOWE MAMIĄC POLAKÓW I CO NAJGORSZE POUCZAJĄ INNE KRAJE SAMI SIĘ PRZY TYM OŚMIESZAJĄC!
WIĘKSZOŚCI POLAKÓW TAKA POLITYKA OBECNEGO RZĄDU SIĘ PODOBA,ALE DO CZASU,TO ZNACZY DO ZAISTNIENIA PIERWSZYCH KLĘSK GOSPODARCZYCH I POLITYCZNYCH!
Pozdrawiam:
Atraktor

3,729

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Na wstępie podziękowania dla Atraktora że zechciał odwiedzić to forum i skomentować obecną sytuację w kraju i na świecie.
Choć w zasadzie zgadzam się z przedstawionym scenariuszem to mam pewne uwagi a pewne sprawy widzę nieco inaczej.  Tak więc po pierwsze Międzymorze, koniec końców powstanie. Co prawda będzie to w innym czasie i innych okolicznościach ale kiedyś ten twór polityczny zaistnieje na mapach świata. Mało tego będzie to jeden z kluczowych graczy na świecie a Polska będzie jego istotnym jeżeli nie najważniejszym elementem. Upadek rządów PIS to jeszcze nie teraz. Jak na razie z Brukseli idą ostrzeżenia i groźby ale jak dotąd nie licząc uderzenia w naszych przewoźników (TIR) nic wielkiego się nie dzieje. Moim zdaniem wybory samorządowe  2018 jak i parlamentarne 2019 r wygra PIS. Ale już następna kadencja to dla nich duży problem bo o ile unijne fundusze strukturalne na lata 2014-2020 są dawno zaklepane i nie da się tego cofnąć to ich podział  po roku 2020 będzie dla Polski niekorzystny i może mocno przyczynić się do kryzysu. Puki co PIS jeżeli nie zacznie się jakoś szczególnie wygłupiać to będzie miał się dość dobrze i jeszcze będzie rządził. Prawdopodobnie podczas ich drugiej kadencji dojdzie do zbliżenia Ukrainy z UE i NATO. Nie wiem czy będzie to przyczyną interwencji Rosji ale taki scenariusz nie jest wykluczony. Czego mi zabrakło w twoim wpisie to szykująca się wojna handlowa USA-Niemcy. Mały przykład

http://biznesalert.pl/niemcy-groza-odwe … -stream-2/

i to wg. mnie dobrze się wpisuje w ten czterowiersz;

"Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedźwiedź przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię! "

Zaznaczam że to mój subiektywny pogląd w tej kwestii i mogę się mylić. Czekam teraz na wizytę Trumpa i liczę Atraktorze na twój komentarz odnośnie poczynionych ustaleń.
Pozdrawiam.

3,730

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
Do Julka.
Nie wiem czy PIS osiągnie sukcesy wyborcze w latach 1918-1920 bo z przepowiedni M Nostradamusa trudno jest to TAK JEDNOZNACZNIE przyjąć(szczegółowe datowanie wydarzeń o których pisze w swoich proroctwach-jak wiecie-to zawsze jest wielki problem,czyli zagadka).
Wiem jednak,że te rządy upadną i najprawdopodobniej po wielkim politycznym(i nie tylko zamieszaniu).
Wydaje mi się(nie jestem tego jednak pewien),że jakąś znaczną rolę w upadku tego rządu odegra nie tylko Unia Europejska,ale też USA,Rosja i tak zwany przez M Nostradamusa"Bastran"-"Bastard"czyli D Tusk.
Przypuszczam,że PIS zgodzi się po jakimś czasie na przyjęcie uchodźców(już się robi do tego po cichu przygotowania)tłumacząc ,że taka jest wola polskiego KRK,czyli Kościoła rzymsko katolickiego.
D Trump jest Amerykaninem niemiecko-żydowskiego pochodzenia.Jego dziadek (babcia żydówka) urodził się w Kallstad w Nadrenii Palatynacie skąd nielegalnie emigrowali do USA.Zna on dobrze język niemiecki(przyznaje się do niemieckiego pochodzenia) i kontaktuje się z organizacjami niemieckimi i żydowskimi w USA.Ma zresztą wsparcie tej NAJWIĘKSZEJ bo liczącej ponad 50 milionów amerykańskiej grupy etnicznej bardzo silnej ekonomicznie(obok żydowskiej i brytyjskiej) i wpływowej!
http://g.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/796 … owosci.jpg
W tabeli dane z 2010 roku.
Nie przykładał bym znaczenia do sporów amerykańsko-niemieckich,bo i po I i po II wojnie światowej to USA na konferencjach pokojowych najbardziej wstawiała się za Niemcami.
13 punkt prezydenta Wilsona(z 14) dotyczący niepodległości Polski został ogłoszony 5 października 1918 roku,kiedy to w Rosji zwyciężyli bolszewicy(1917 rok),a Niemcy też były zagrożone komunistyczną rewolucją.Zresztą(u nas w Polsce się tego nie mówi)po I wojnie światowej USA nie weszły do proponowanej przez siebie w 14 punkcie tzw:"Ligi Narodów"(przedwojennej ONZ)i wycofały się z ogłoszonego przez swojego prezydenta 14 punktowego planu!
Tylko korzystne dla polskiego narodu zbiegi okoliczności doprowadziły do uzyskania przez nasz kraj niepodległego bytu.
Po I wojnie światowej to głównie Francja udzielała polskiemu rządowi kredytów finansowych,a USA odmawiały natomiast to Stany Zjednoczone zarówno po I jak i po II wojnie światowej odbudowały potęgę ekonomiczną Niemiec udzielając temu krajowi(Niemcom)ogromnych kredytów finansowych w tym darowizn na różne inwestycje celowe m.innymi autostrady,fabryki obrabiarek,samochodów itp itd.Kongres USA(izba Reprezentantów i Senat)bez żadnych komplikacji wyrażał zgodę na takie nisko oprocentowane "pożyczki".Lobby niemieckie w USA było i jest bardzo siłne i aktywne.Przed I wojną światową tylko 1 głos zaważył o tym,że język niemiecki i angielski nie zostały wprowadzone jako równoprawne języki urzędowe w USA.Do dzisiaj w USA nie ma oficjalnego języka urzędowego,bo Kongres tego kraju odrzuca wszystkie próby jego wprowadzenia jeśli nie występuje obok propozycja dotycząca języka niemieckiego.
USA prowadziły dwie wojny z Wielką Brytanią (XVIII i XIX wieku),ale nie znaczy to,że te państwa nic nie łączy-bo łaczy wiele tak samo jak z Niemcami.
Zarówno D Trump jak i A Merkel to wybitnie politycy prorosyjscy.
D Trump przyjeżdża do Polski po to aby wytargować od Merkel pewne ustępstwa gospodarcze(nie będę tu o nich pisał)i traktuje Polskę przedmiotowo jako narzędzie do uzyskania swoich celów a nie PODMIOTOWO jak myślisz.Wyciąganie pochopnych wniosków dotyczących stosunków amerykańsko-niemieckich JEST WIELKIM I NAIWNYM BŁĘDEM!
Polacy widzą w USA wielkiego przyjaciela i niestety grubo się mylą,bo to jest sympatia jednostronna.Przekonasz się o tym zapewne już nie długo tak jak i obecny rząd PIS!
Trump chce się ułożyć z Niemcami i Rosją bo SWOJE INTERESY USA WIDZĄ W AZJI i ZACHODNIEJ EUROPIE a nie w byłych demoludach,które traktują drugo,lub nawet trzeciorzędowo.
Przepowiednia,którą przytoczyłeś będzie na pewno miała dla Niemiec niekorzystne skutki gospodarcze,ale nie polityczne.
Czy to dobrze,czy źle?
Dla Polski i innych krajów Europy środkowo-wschodniej upadek gospodarczy Niemiec w/g M Nostradamusa odbije się kryzysem również i w naszych krajach.Niemcy są naszym największym partnerem handlowym z którymi mamy szereg różnorodnych powiązań.
Cyt;"germańska bieda jak zaraza rozprzestrzeni się nad Wisłę i Dunaj"
I myślę,że to właśnie wtedy dojdzie do rewolucji i wojen domowych i w Niemczech i w krajach Europy środkowo wschodniej-ale do takich wydarzeń w Polsce(rewolta)może dojść wcześniej.
Pisałem już o tym,że Polska na krótko przed i w czasie III wojny światowej ma się rozprzestrzenić i zająć ogromne terytoria pomiędzy;Adriatykiem,Bałtykiem i Morzem Czarnym i od Łaby aż prawie po Ural,ale nie stanie to się za obecnych rządów PIS.NA TO JEST JESZCZE ZA WCZEŚNIE!
M NOSTRADAMUS WYRAŹNIE DAŁ DO ZROZUMIENIA,ŻE POLSKA ZDRADZI FRANCJĘ I INNE KRAJE ZACHODU I PRZYŁĄCZY SIĘ DO LIGI PAŃSTW MUZUŁMAŃSKICH!
Napisał też,że Polska zostanie zdradzona przez tzw:grupę czterech(zapewne chodziło mu o tzw:grupę wyszehradzką),a także,że Polacy będą musieli masowo opuścić terytoria państw zachodnio europejskich co spowoduje wielkie trudności gospodarcze i niezadowolenie społeczne.
PRZECIEŻ JA JUŻ O TYM WSZYSTKIM PISZĘ OD PARU LAT-TO ŻADNA NOWA INFORMACJA!!!
Powtarzam;
Polska ma przyjąć islam.
Polską ma rządzić krwawy dyktator.
W Polsce ma dojść do krwawych rozruchów,rewolt i wojskowego zamachu stanu,
W Polsce ma się podzielić i upaść kościół rzymsko-katolicki.
Itd itp.
To już Wasza sprawa czy przyjmujecie to do wiadomości,czy nie (nie piszę tu o wierze),bo to inna i nie moja sprawa.
Pozdrawiam:
Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-06-26 21:14:34)

3,731

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do Atraktora
Żeby to było jasne, ja nie kwestionuję że przyszłe wydarzenia będą się odbywały według przedstawionego przez ciebie scenariusza. Pamiętam co pisałeś i pamiętam co pisał Arteuza już w 2009 roku ! Powoli wszystko to co opisywałeś zaczyna się sprawdzać. Jedynie niektóre detale nie mające większego znaczenia na całość widzę nieco inaczej. Dlaczego uważam że PIS może wygrać kolejne wybory? Bo na dziś nie ma opozycji. Co by o Kaczyńskim nie mówić jest to wytrawny gracz a naprzeciwko nie ma godnego przeciwnika. Jedynym godnym rywalem może być Tusk. A ten został wybrany na kolejną 2,5 letnią kadencję, którą kończy jesienią 2019 r. Nie sądzę żeby się zaangażował w kampanię wyborczą do Sejmu. Raczej wystartuje w wyborach na Prezydenta RP w 2020 roku i tu może odnieść sukces. Premierem już był a Prezydentem jeszcze nie. Tak czy inaczej nie ma to większego znaczenia czy rządy PIS już teraz doprowadzą do kryzysu czy dopiero w następnej kadencji. Ten kryzys jest pewny i masz tu 100% racji. Co do wizyty Trumpa to musimy poczekać parę dni i coś więcej będzie wiadomo. Liczę na twój komentarz po tej wizycie.
Pozdrawiam.

Ps.
Zaciekawiłeś mnie wpisem o klęsce Turcji w walce z Kurdami i Arabami. Patrząc na to co się ostatnio dzieje wokół Kataru czy twoim zdaniem może być z tego jakiś większy konflikt ? Czy może nic większego z tego nie będzie ?

Ostatnio edytowany przez Julek (2017-06-27 10:16:48)

3,732

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek

Jak na dłoni widać, że Atraktor pisze o tym co napisał Nostradamus o przyszłości. Natomiast Ty opisujesz to co widzisz swoimi oczami w wydarzeniach aktualnie rozgrywających się w Polsce i na świecie. Pisałem już tak samo jak Atraktor, że trudno jest oderwać się od naszej rzeczywistości a tym bardziej bezstronnie spojrzeć w przyszłość.
Włośnie dlatego wpisy Atraktora są takie ciekawe oraz zawierają bardzo dużo nie zawsze oczekiwanych przez nas wszystkich scenariuszy. Dlatego tak czekamy na wpisy Atraktora, który pokazuje inne interpretacje wydarzeń. Szkoda tylko, że jest tak mało nowych informacji.

Pojawiają się również nowe informacje wcześniej nie opisywane. Są to bardzo cenne informacje – szczególnie, że pochodzą z jeszcze nie omawianych przez Atraktora przepowiedni:

Cyt; "germańska bieda jak zaraza rozprzestrzeni się nad Wisłę i Dunaj"

Wielka prośba do Atraktora o podanie całej przepowiedni Nostradamusa z której pochodzi ten cytat. Może wtedy będziemy mogli lepiej zrozumieć przesłanie Nostradamusa.

Pozdrawiam

3,733

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do
Pan Atraktor

Bardzo dobrze ,że Pan nadal tu zagląda. Dziękuję za ciekawe spostrzeżenia i tłumaczenia.

Mam pewną wątpliwość odnośnie kolejności zdarzeń jaką Pan podaje. Podaje Pan mianowicie :
Cytuję Pana:

-Przegrana wojna Rosji z Ukrainą, którą głównie mają wspomagać Anglicy, Rumuni i Polacy!
-Wojna domowa w Rosji która ma wybuchnąć po zakończeniu konfliktu na Ukrainie.

Tymczasem mi wydaje się ,ze kolejność wydarzeń może być inna. Posłużę się tu tłumaczeniami jakie posiadam.

Presage;13,136(sixains);
Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,(początek współpracy 1999?)
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!
)
Dwóch młodych na ziemi Wielkiej Rusi,
Będš przez czas jakiœ żyli w pozornej zgodzie,
Słaba Ruœ będzie udawała potężnš,
Kilka przed Marsem swojej ziemi sprawiš krwawš łaŸnię.

)
Na dwa przed szeœćsetnym liturgii, (2020?)
Wschodnia armia NiedŸwiedzia wznieci bunt,
Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!

)
Przed 'sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,(Ukraina)
Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,( 3-Dyktator?? Białoruś?)
Przez 90 będą rżnąć tubylców po mimo protestów,
Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki.

Wydaje mi się ,że kolejność zdarzeń może być też taka , ale ja nie znam pewnie wszystkich przepowiedni jak Pan więc mogę się mylić:

1.    W latach 2018-2021 po 20-stu latach współpracy -początek kłótni Tygrysa i Niedźwiedzia ( początek ich   współpracy jest podawany na lata 1999-2000) .(kilka przed Marsem)
2.    Konflikt Tygrysa i Niedźwiedzia narasta przez około 3-4 lata po czym dochodzi do buntu wschodniej armii Łysego Dowódcy, który widząc korupcję , kłótnie , osłabienie i chaos w kraju chce zaprowadzić spokój i przejąć władzę.
3.    Kilkumiesięczna krwawa wojna domowa w Rosji z użyciem broni atomowej i biologicznej kończy się zwycięstwem Łysego Dowódcy i Niedźwiedzia.( na dwa przed sześćsetnym)
4.    Niecały rok później Łysy Dowódca i Niedźwiedź postanawiają zaatakować razem z Białorusią Ukrainę. Chcą w ten sposób odbudować podupadłą po wojnie domowej mocarstwowość Rosji . Nadarza im się ku temu okazja – na Ukrainie wybucha bunt bojarów.
5.    Atak na Ukrainę kończy się klęską Rosji na około 1 rok przed wybuchem III wojny światowej.(na jeden przed batalią )

Zdaję sobie też sprawę ze słabości tej analizy. Nie znam – jak Pan- tylu przepowiedni. Nie wiem także czy określenia:
-kilka przed Marsem
-na dwa przed sześćsetnym
-na jeden przed batalią
dotyczą początku III wojny światowej ( jak przyjąłem)  , czy też zupełnie różnych wojen lub zdarzeń , a tak też przecież może być.

Ostatnio edytowany przez 40kobra49 (2017-06-27 11:24:11)

3,734

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciesze się, że forum w końcu odżyło smile w przepowiedniach jest mowa o Mahdim, który przybędzie z bogactwem Arabii. Według przepowiedni Nostradamusa w 2017 roku poznamy " Imię" 3 Antychrysta Mahdiego czyżby się ujawnił?
-
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos … 37143.html

Mowa o Muhammadzie ibn Salmanie. Kilku autorów pisało, że mahdi urodzi się w roku 1986 odszyfrowali tę datę według jakichś wskazówek zawartych w centuriach, a ten Muhammad urodził się dokładnie w 1986 roku. Może to przyszły Mahdi albo tzw " Jezus Muzułmański" ??

3,735

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Spełniam prośbę.

/sześciowiersz/

Germańska bieda jak zaraza rozprzestrzeni się nad Wisłę i Dunaj,
Gdy w 21 przed powrotem Świętego Cesarstwa./..
W jednym domu;Naród Chrystusa i Lud Mahometa./..
Zewrą się ze sobą w morderczym uścisku,
Co doprowadzi kraje Alemanów do głębokiego kryzysu../.
Do póty kiedy to młody władca ogłosi się następcą Wielkiego Karola!

Przepowiednia ta właściwie dotyczy głównie Niemiec.
Otóż-jak już pisałem nie raz dojdzie tam do restytucji średniowiecznego Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.Cesarstwo to został powołane 25 grudnia roku 800 przez króla germańskich Franków Karola Wielkiego.
Obejmowało ono w przybliżeniu obecne terytoria :Francji,Niemiec,a także północnych Włoch,Szwajcarii,Austrii i Beneluxu.
Obecnie prowadzona polityka przez przywódców Francji i Niemiec-nazywana karolińską-ma doprowadzić w zamyśle do
powtórnego połączenia tych ziem (głównie Francji i Niemiec)w jedno silne zachodnioeuropejskie państwo.
Szereg polityków prawicowych(i nie tylko)ma pretensje do rządzących krajami zachodnioeuropejskimi o to,że przyjęły byłe demoludy,czyli państwa środkowo-europejskie do Unii Europejskiej.
Obecnie coraz głośniej-głównie we Francji i Niemczech- mówi się o ponownym utworzeniu nowego tworu państwowego t który zwał by się Stanami Zjednoczonymi Europy Zachodniej.
Niestety ale obecna polityka rządów;Polski i Węgier ułatwia,a nie utrudnia ten zachodzący w tych krajach polityczny proces.
M Nostradamus napisał,że UE upadnie bo Francja i Niemcy,a także i inne kraje zachodnio europejskie ogłoszą wspólną deklarację paryską o wystąpieniu z Unii Europejskiej i utworzą nową Unię bardzo ścisłą politycznie,wojskowo i gospodarczo zwaną jak wyżej.Tam już nie będzie żadnych wstępnych negocjacji tylko albo wstępujące państwo wchodzi w skład Europejskich Stanów i pozbywa się niepodległości,albo nie!
Oczywiście,że szereg regulacji nie zdąży już wejść w życie bo wybuchnie III wojna światowa,ale kilka państw w tym Polska i Węgry zostaną na przysłowiowym lodzie ponieważ rozpadnie się też i NATO bo Francja i Niemcy(także też i kilka innych zachodnich państw) wystąpi z tego paktu wojskowego podpisując z USA odrębne dwustronne porozumienie wojskowe.Znowu więc -jak w drugiej połowie XX wieku- środkowa i wschodnia Europa(przed wybuchem III wojny światowej) zostanie odgrodzona politycznie i gospodarczo od  Europy zachodniej.
Żartów więc w polityce nie ma,bo znowu przywrócone zostaną do krajów zachodnich;paszporty,wizy i cła graniczne.SKOŃCZY SIĘ WÓWCZAS JEDNOŚĆ EUROPEJSKA!
PIERWSZA PRÓBA STWORZENIA ZJEDNOCZONEJ EUROPY UPADNIE WRAZ Z ŻYWIOŁOWYM WZROSTEM NARODOWYCH NACJONALIZMÓW NAZYWANYCH DUMNIE,ALE BŁĘDNIE NARODOWYMI PATRIOTYZMAMI.
Patriotyzm od nacjonalizmu różni się bowiem tym,że kocha się własny naród i własną ojczyznę i staje się w jej obronie,ale żywi się też szacunek do innych narodów kultur i ras.
Prawdziwy patriotyzm nie uznaje jakiekolwiek segregacji-O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ!
Jak by tego było mało to sytuacja międzynarodowa w Europie(po upadku UE i NATO) bardzo się zaostrzy,bo szereg państw po upadku wystąpi z roszczeniami terytorialnymi wobec swoich sąsiadów-również w stosunku do Polski.
Jeśli chodzi o Palaków przebywających w zachodniej Europie to z czasem spotkają się oni tam z objawami powszechnej nietolerancji i wrogości wręcz rasizmu i zaczną być z Europy zachodniej przymusowo do Polski deportowani i to nawet ci którzy przebywali tam wiele lat.
OBECNE OBJAWY RASIZMU I WROGOŚCI DO UCHODŹCÓW TOLEROWANE,A NAWET PROPAGOWANE PRZEZ OBECNY RZĄD PIS-U BĘDĄ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI POLSCE I POLAKOM PRZYPOMINANE!
NALEŻY PAMIĘTAĆ,ŻE ZŁO ZAWSZE POWRACA DO TYCH CO GO SAMI WYWOŁUJĄ, O TYM W SWOICH PRZEPOWIEDNIACH WIELE RAZY WSPOMINA I ZARAZEM UPOMINA PRZED NIM M NOSTRADAMUS!
----------------------------------
Interpretując przepowiednie i proroctwa M Nostradamusa pamiętajmy jedną podstawową rzecz.
A mianowicie taką,że możemy z nich wyczytać pewne ogólnie zachodzące procesy w polityce światowej,natomiast "bawienie"się w szczegóły jest na ogół mylne.
Pisząc kiedyś dużo i często o przepowiedniach Wielkiego Jasnowidza też -jak to widzę obecniue z perspektywy czasu- w swoich interpretacjach popełniłem wiele błędów.
Dlatego też radzę nie upierać się przy swoim zdaniu w sprawach dotyczących np:kolejności wydarzeń,dat,osób które przypisujemy współczesnym politykom bo na ogół popełniamy błędy.
Przepowiednie i proroctwa M Nostradamusa na ogół prawidłowo zawsze można zinterpretować dopiero po pewnym czasie.
O tym pisał nieraz  i Arteuza Centurion i ja,a także pisze o tym wielu znawców i badaczy jego TAJEMNEJ PROROCZEJ TWÓRCZOŚCI!
Pozdrawiam;
Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-06-27 22:29:12)

3,736

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do felek007:
cyt. z wikipedii:
"Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud (ur. 31 sierpnia 1985) – książę saudyjski, następca tronu Arabii Saudyjskiej.

Jest synem króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda i jego trzeciej żony Fahdy bint Falah ibn Sultan Al Hislajn oraz wnukiem pierwszego króla tego kraju Abd al-Aziza ibn Su’uda."

I pewnie chodziło ci o ten sześciowiersz:

Almanach część V 666, 6
W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł.
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci.
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami.

A więc to raczej nie jest Mahdi ale jak napisał Atraktor, z   Nostradamusem nigdy do końca nic nie jest pewne;)
Osobiście jednak mam wrażenie, że ta postać odegra jakąś ważną rolę w najbliższych latach, być może przy współpracy z Mahdim, którego poznamy zapewne w najbliższych latach.

Ostatnio edytowany przez moonlight (2017-06-27 23:13:30)

3,737

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze bardzo dziękuję za zamieszczenie całej przepowiedni Nostradamusa. Teraz dopiero widać kontekst zamieszczonego wcześniej cytatu. 

Sześciowiersz;

Germańska bieda jak zaraza rozprzestrzeni się nad Wisłę i Dunaj,
Gdy w 21 przed powrotem Świętego Cesarstwa./..
W jednym domu;Naród Chrystusa i Lud Mahometa./..
Zewrą się ze sobą w morderczym uścisku,
Co doprowadzi kraje Alemanów do głębokiego kryzysu../.
Do póty kiedy to młody władca ogłosi się następcą Wielkiego Karola!

Przepowiednia ta - zresztą jak każda inna wcześniej interpretowana przez Atraktora – pozwala na trochę rozważań oraz połączenia opisanych wydarzeń z przyszłością. Na szczęście prawdopodobnie nie odnosi się ona do aktualnych wydarzeń. Mamy jeszcze trochę czasu na jej wypełnienie się.Dlatego cały tekst przepowiedni w pewnym sensie mnie trochę uspokoił. Spokój jest jednak z mojej strony tylko oddalony w czasie.
Na początku myślałem, że cytat może dotyczyć prawdziwej biedy związanej z przepowiedniami o braku żywności i głodzie jeszcze przed wojną itd. Dlatego moje zaskoczenie cytatem w kontekście omawiania rządów pis-u. Ale jak widać po całym tekście przepowiedni – na razie jeszcze nie musimy się martwić, że dobra zmiana doprowadzi nas wszystkich już teraz do biedy.
Wcześniej celowałem w kryzys gospodarczy – który ma odsunąć od władzy dobrą zmianę. Ale patrząc na cały tekst przepowiedni widać, że na szczęście wybrany przez jakiegoś suwerena rząd polski jednak nie wykończy wszystkich długoterminowym „robieniem dobrze” wszystkim innym niż ich suwerenowi.     

Z wierszy przepowiedni widać, że - ta bieda - jest raczej metaforyczna i odnosi się do wydarzeń opisanych w pozostałych wierszach. Ale może być również opisem wprost samej sytuacji powstałej po – morderczym uścisku. Dlatego mamy jeszcze kilka lat do myślenia nad przepowiednią.
Pozostałe przepowiednie Nostradamusa opisują jeszcze wiele wydarzeń związanych z okresem przed powstaniem – Świętego Cesarstwa – a tym samym postaci młodego władcy – Cesarza.

Natomiast z tej przepowiedni widać że – morderczy uścisk – związany z konfliktem chrześcijan z muzułmanami rozprzestrzeni się również szybko nad Wisłę i Dunaj. I to właśnie będzie ta metaforyczna biedo-zaraza. Dla mnie dotyczy to raczej już okresu naszego generała dyktatora a nie obecnego „naczelnika” itd....
Dlatego w najbliższym czasie przewiduję – czytając inne przepowiednie Nostradamusa – raczej wojnę religijną w samym naszym polskim kościele. A to zajmie spokojnie czas od ogłoszenia rewelacji papieża do trzeciej fali emigracji. Nie wspominam jeszcze o wojnie NATO – Rosja. Itd...

Dlatego jeszcze raz bardzo dziękuję Atraktorze za zamieszczenie całej przepowiedni Nostradamusa ( trochę brakuje numeracji). Wzbogaca ona nasze wiadomości, ale przede wszystkim pozwala dalej układać i systematyzować przepowiednie Nostradamusa w coraz jaśniejszą całość. Dziękuję i nieśmiało dalej proszę o więcej nowych przepowiedni Nostradamusa w jak zwykle doskonałej interpretacji.
Pozdrawiam Atraktorze i życzę wytrwałości do użytkowników – którzy jak zwykle czytają nieuważnie wcześniejsze wpisy o przepowiedniach Nostradamusa. Natomiast ważne jest jednak to, że twórczość Nostradamusa pozostaje dla wielu osób nadal intrygująca.

3,738

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

OBECNE OBJAWY RASIZMU I WROGOŚCI DO UCHODŹCÓW TOLEROWANE,A NAWET PROPAGOWANE PRZEZ OBECNY RZĄD PIS-U BĘDĄ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI POLSCE I POLAKOM PRZYPOMINANE!
NALEŻY PAMIĘTAĆ,ŻE ZŁO ZAWSZE POWRACA DO TYCH CO GO SAMI WYWOŁUJĄ, O TYM W SWOICH PRZEPOWIEDNIACH WIELE RAZY WSPOMINA I ZARAZEM UPOMINA PRZED NIM M NOSTRADAMUS!

Powyższym wpisem zaskoczył mnie Pan już dokumentnie. Wrogość, a nie przyjmowanie to dwie różne sprawy. Poza tym nikt Panu osobiście nie broni przyjąć kogo chce do własnego domu. Pańska sprawa i Pańska uciecha z dobrodziejstwa duszy.

Wychodzi na to również, że ten francuski wizjoner nie miał o czym pisać, jak tylko o PISie.

To co dzieje się w Europie to jest PLAN, a nie przypadek, ale o tym to już wspaniały Nostradamus nie pisze. Tak na chłopską logikę co to za decyzje zapadają w Europie, kiedy w wyniku nich obywatele boją się wyjść w wielu miejscach wieczorem na zewnątrz.

Co tam ja jednak piszę, przecież prawda to obecnie mowa nienawiści.

Wybaczy Pan, ale ja Pana powyższego wpisu nie łyknę. Nie sądzę aby Panu na tym też załeżało, bo nie do takich osób jak ja te  słowa kieruje.

Pozdrawiam

3,739

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Do czytelnika.

Krótko i zwięźle:-
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zaiste łyka pan(sam pan użył tego określenia)wszystko to co tylko chce i co panu odpowiada i się podoba.
Jest więc to łykanie wybiórcze,czyli rzeczy smacznych i przyjemnych!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tym się pan właśnie różni od ludzi,którzy "łykają" wszystko,czyli i to co się im podoba i to co się im nie podoba-właśnie po to aby poznać prawdę rzeczywistą a nie wirtualną,czyli urojoną.
Mnie wiele przepowiedni M Nostradamusa się bardzo nie podoba,ale nie znaczy to,że mam się z nimi nie zapoznawać i ich nie interpretować.
Bowiem,aby prawdę rzeczywistą poznać trzeba czytać wszystko i słuchać wszystkiego,a nie tylko tego co mi się podoba i mi odpowiada.
Poza tym M Nostradamus bardzo krytycznie wypowiadał się w swoich przepowiedniach i proroctwach o obecnej imigracji muzułmańskiej do Europy o czym wiele pisał i Arteuza Centurion i ja tylko,że pan albo o tym nie wie,albo nie chce wiedzieć,albo po prostu nie pamięta.
I jeszcze trzy uwagi odnośnie pana wypowiedzi;
1.Moim domem nie jest tylko moje mieszkanie,ale również i mój kraj Polska i mam w nim takie same prawa jak pan również w zakresie poglądów politycznych i przyjmowania uchodźców.
2.M Nostradamus nigdy nie wymienił partii PIS z nazwy,natomiast nie trudno się domyśleć,że właśnie o to polskie ugrupowanie polityczne mu chodziło.
3.Pozwoli pan,że swoją duszą zajmę się sam w myśl biblijnego boskiego przekazu cyt z oryginału aramejskiego;"jeśli jakiejś zbłąkanej duszy(każdy człowiek ją ma)nie przyjmiecie do własnego domu to i ja waszym duszom zamknę drzwi do domu mojego".
Dla mnie te słowa są bardzo ważne i stanowią istotny wyznacznik mojego życia,tak samo jak np;nie zabijaj,nie kradnij itd.

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-06-28 18:08:25)

3,740

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jednak Drogi Atraktorze sam Nostradamus pisał co się stanie przez zalew muzułmanów. We Francji rewolty itd wszystko przez to, że Makrela wpuściła imigrantów którzy myślą że wszystko im się należy, że my niewierni przez socjal i inne świadczenia  płacimy im podatek od niewiernych "Dżizje". Sam Nostaradamus przez swoje centurie podkreśla, że taka polityka doprowadzi do rewolt muzułmańskich i ataku Mahdiego na Europę. Mnie osobiście boli fakt, że my Polacy harujemy np  w takich Niemczech a oni dostają socjal i co robią leżą i mordują europejczyków. W takiej Arabii Saudyjskiej są kary za posiadanie biblii i zakaz jest budowy kościołów Chrześcijańskich a muslimy budują na potęgę meczety w Europie. Zalewa się Europe muzułmanami a kraje takie jak Arabia Saudyjska posiada 100tys. klimatyzowanych namiotów *  http://www.pulshr.pl/po-godzinach/oboz- … 28435.html
- które by pomieściły 3mln ludzi i dlaczego swoich braci w wierze nie chcą przyjąć? Zalew muzułmanów ma na celu wprowadzić multikulturaryzm i w konsekwencji wywołać wojnę religijna miedzy muzułmanami a chrześcijanami według Planu Coudenhove-Kalergi. Nie zgodzę się z tym, że Nostaradamus pisał, że przez to że nie chcemy przyjąć imigrantów Bóg nas pokaże pokaże nas i juz karze przez to, że ich wpuściliśmy do Europy!!!!!!