Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Śmiercionośny grzyb rozprzestrzenia się w atmosferze

Artykuł opublikowany w dniu 23-04-2010 o godzinie 17:58
Grzyb Cryptococcus gattii

Grzyb Cryptococcus gattii

Naukowcy odkryli nowy, śmiertelnie niebezpieczny szczep grzyba Cryptococcus gattii. Zarodniki tego grzyba unoszą się w powietrzu zarażając ludzi, psy, koty, owce i inne ssaki.

Obecnie śmiertelność w przypadku zarażenia wynosi 25%, jedna na cztery zainfekowane osoby umiera. Do tej pory stwierdzono 21 zarażeń, z których 5 skończyło się śmiercią.

Grzyb jest niebezpieczny dla osób zdrowych, co odróżnia go od innych szczepów, które były zagrożeniem głównie dla osób o osłabionej odporności. Objawy w postaci kaszlu, bólu w klatce piersiowej, migreny i kłopotów z oddychaniem występują około dwa miesiące po zarażeniu, co znacznie utrudnia leczenie.

Naukowcy nie potrafią dokładnie wyjaśnić pochodzenia nowej mutacji grzyba.

Źródło: Serwis MSNBC
Komentarze (9) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # sceptico (25-04-2010)

  Ciekawe, że od sposobu przekazania informacji zależy efekt wywierany na odbiorcy – ważne jest, w którym miejscu użyje się wartości bezwzględnych, a w którym procentów.

  WERSJA 1:
  Zaraziło się 21 osób!
  Zmarło aż 25% zarażonych!

  WERSJA 2:
  Zaraziło się 0,0000003% ludzi na całym świecie (99,9999997% jest nadal niezarażonych!)
  Zmarło 5 osób (spośród 6.800.000.000 ludzi zamieszkujących Ziemię! – nieporównywalnie większa liczba ludzi ginie każdego dnia w wypadkach i umiera w szpitalach na nieuleczalne choroby)

  Na razie wiadomość tę przyjmuję bez jakichkolwiek emocji, może okaże się ona zwiastunem apokalipsy, a może “epidemia” wygaśnie tak szybko jak się pojawiła (tak było w przypadku śmiercionośnych wirusów Marburg i Ebola), może istnieją dla tego grzyba nieprzekraczalne bariery geograficzne, a może zarażonych ludzi łączy jakaś odmienność genetyczna zwiększająca podatność na zarażenie. To nieważne, na razie niech się grzybem zajmują lekarze i mikrobiolodzy, na reakcję ze strony pozostałych mieszkańców Ziemi, jeśli taka będzie potrzebna, przyjdzie czas. Na razie proponuję skupić się na oddalaniu niebezpieczeństw o wiele bardziej realnych niż śmiercionośny grzyb-mutant, np. rzuceniu palenia (ochrona przed rakiem, POChP, chorobami naczyń), zmianie diety (ochrona m.in. przed zawałem serca, udarem mózgu), uprawianiu sportu itp.

 • # matikret (24-05-2010)

  ja się nie boję, ale wy nie wieszcie w takie brednie, tylko Bóg wie kiedy będzie koniec Świata !
  I naprawdę nie ma się czym przejmować, ale mam małe wątpliwości że to się stanie w 2012 roku ponieważ widać co się dzieje z ziemią i co się dzieje na świecie (Zabójstwa, gwałdy, powodzie itd)

  Koniec Świata jest już bliski !!!!

 • # sway (10-06-2010)

  “ponieważ widać co się dzieje z ziemią i co się dzieje na świecie (Zabójstwa, gwałdy, powodzie itd)”
  To było zawsze.

 • # powazny (12-09-2010)

  Autor tej strony powinien się leczyć!

 • # Aga (2-10-2010)

  Koniec swiata bedzie.. Radze sie nie przejmowac. I tak kiedys umrzemy, taka jest prawda. Umrzemy i dalsze zycie uplynie nam u Pana Boga;)

 • # mark76 (24-12-2010)

  coś w tych przepowiedniach jest,ale z tym końcem świata to lekka przesada

 • # tomi76 (8-01-2011)

  Co ma być to będzie. Co zmieni to gdybanie ?

 • # oktawia (2-12-2011)

  Mam bule klatki piersiowej ale takie dziwne.Nie kaszle ale dziwnie się czuje .Moze to ten grzyb mnie zarazil.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • # patlusi (1-02-2012)

  hej ludżie konie świata będże za 10000000mil lat. to my wtedy umrżemy a nie 2012 leczce się ludżie !!!!!!