Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Katastrofa ekologiczna na Węgrzech: wyciek toksycznego czerwonego szlamu

Artykuł opublikowany w dniu 5-10-2010 o godzinie 21:10

Pod miastem Veszprem na Węgrzech doszło do przerwania zbiornika zawierającego tak zwany czerwony szlam – silnie toksyczny odpad, który powstaje przy produkcji aluminium. Zginęły co najmniej cztery osoby. 120 osób jest rannych, w tym 2 znajdują w stanie krytycznym, a cztery dalsze uznano za zaginione. Wiele osób jest poparzonych, gdyż ług jest substancja żrącą. Akcja ratunkowa trwa, wojsko ewakuuje kilka najbliższych miejscowości.

W całym rejonie położonym 50 kilometrów od Balatonu grozi katastrofa ekologiczna. Jezioro nie jest bezpośrednio zagrożone, ale toksyczna substancja przemieszcza się rzeką Torna na północ Węgier w kierunku Dunaju. Według najnowszych informacji, skażona woda dostała się już do dopływów Dunaju. Zagrożenie ogłoszono dla siedmiu powiatów.

Źródło: gazeta.pl, TokFM
Komentarze (2) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
  • # ktos (16-01-2011)

    masz zaległości jesli chodzi o katastrofy :) np: wielka powódź w australii, tysiace martwych ptaków, 3 ogromne statki ktore zblizaja sie w store ziemi a najwiekszy z nich ma 240km średnicy i najprawdopodobniej pod koniec 2012 roku beda juz kolo ziemi itd pozdrawiam :)

  • # natali502 (8-03-2011)

    Na pewno tak nie będzie bo ludzie bu się nie leczyli tylko by umierali gdyby miał byc koniec świata i nie kupywali by tyle rurznych rzeczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Żal po prost kłamiecie i już