Bardzo ciekawy artykuł z FB. Jednak wymaga on nieco uzupełnienia i komentarza. Porusza problem przyczyn chorób, sposobów ich leczenia oraz ich związku z prawidłowym odżywianiem, czyli dostarczania organizmowi niezbędnych składników. Nie ma, niestety, w nim mowy, dlaczego nasz organizm "głupieje" i przestaje sobie radzić sam ze sobą, czego efektem są choroby i dysfunkcje. Oczywiście wspomniano w nim o lekach, które mają działania uboczne i często lecząc jedną chorobę wywołuja drugą.
Czynniki, które często prowadzą do niedoborów odżywczych, dysfunkcji odporności, rozregulowania hormonalnego, a w efekcie do wielu chorób autoimmunologicznych, których większość jest nieuleczalna wg akademickiej medycyny, tzw. cywilizacyjnych, raka itd., są zazwyczaj zewnętrzne. Brak świadomości zagrożeń, długotrwałe zatruwanie organizmu, przewlekłe niedobory substancji odżywczych, witamin, mikroelementów, szkodliwy styl życia (stres, niewystarczająca ilość snu, złe nawyki, dieta, za mało ruchu, słońca, świeżego powietrza) przyczyniają się do osłabienia funkcji obronnych organizmu.
Dlaczego żywność nie dostarcza nam substancji odżywczych? Powodów jest kilka. Głównym powodem jest sposób hodowli roślin i zwierząt. Stosowanie chemii w rolnictwie gruntowym (nawozy), które jest obecnie bardzo intensywne pozbawia glebę ważnych pierwiastków, których w nawozie nie ma. Chociaż rośliny wyglądają dorodnie, to nie zawieraja już wszystkich niezbędnych człowiekowi pierwiastków. Dodatkowo stosowanie oprysków chemicznych powoduje zatruwanie roślin substancjami takimi jak glifosat, który obwinia sie o wywoływanie niepłodności u zwierząt i ludzi, a także raka. Jeszcze gorsza sytuacja jest w przypadku hodowli roślin w szklarniach.
Hodowla zwierząt także pozostawia wiele do życzenia. Szczepienia, antybiotyki, zastrzyki hormonalne majace na celu przyspieszenie wzrostu zwierząt, wpływają negatywnie na jakość produktów zwierzęcych. Znane są przypadki zaburzeń hormonalnych u ludzi (np. ginekomastia u mężczyzn), spożywających często mięso z kurczaków hodowanych w nowoczesnych fermach. Podobnie hodowane są ryby, świnie itd.
Kolejnym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na substancje odżywcze w pokarmach jest niewłaściwy sposób obróbki podczas przyrządzania potraw. Zbyt wysoka temperatura (np. przy smażeniu - smażenie polecam najmniej), zbyt długa obróbka termiczna (gotowanie, pieczenie, smażenie), powoduja także pewną utratę substancji odżywczych.
Nawet, gdy już zapewnimy sobie żywność z dobrych źródeł i nauczymy sie odpowiednio przyrządzać potrawy, nie ma gwarancji, ze składniki odżywcze zostaną odpowiednio przetworzone i wchłonięte przez organizm. Powodów jest kilka. Jednym z nich może być niewłasciwa tzw. flora jelitowa. Jelito grube odpowiada za wiele procesów produkcji substancji odżywczych, np. niektórych witamin (B, K), enzymów, hormonów. Nieszczelne jelito grube może być przyczyną wielu chorób. Zaburzenie środowiska mikroflory jelitowej prowadzi do zakłócenia prawidłowej pracy bariery jelitowej i wreszcie rozszczelnieniem połączeń między komórkami jelita. Do krwiobiegu przedostają się wtedy większe, nie do końca strawione, cząstki pokarmowe. Organizm identyfikuje je jako obce i zaczyna z nimi walczyć. Konsekwencją jest produkcja przeciwciał IgG i wystąpienie przewlekłego stanu zapalnego, który może objawiać się między innymi: atopowym zapaleniem skóry, nieswoistym zapaleniem jelit, biegunką lub zaparciami, infekcjami, ale także dolegliwościami mniej kojarzonymi z układem pokarmowym, jak: przewlekły katar, migrena czy nawet depresja.
https://www.facebook.com/permalink.php?
5441396058
Ostatnio edytowany przez miaow (2018-01-03 22:39:09)
Andrzej Duda: Naszym obowiązkiem jest głoszenie prawdy o Zagładzie Żydów (jaka by ta prawda nie była)