461

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Gertruda napisał/a:

Dobrze, to nikogo nie interesuje rok 2022? meteoryt, ale nikt nie wie czy trafi :} Mi tam wszystko jedno i tak wtedy eszystko zrobię. A to  już nawet ciekawe nie jest..
ee........ co ja tam się bedę wypowiadać, no trudno..

No, wypowiedź po prostu akademicka. Zarówno pod względem merytorycznym jak i gramatycznym.
Potrzeba nam więcej takich użytkowników... sad

si vis pacem, para bellum.

462

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

hehe....Moja wypowiedz jest rodem z Nietzschego a jej najważniejszym  zdaniem jest "A to  już nawet ciekawe nie jest..", nieprawdaż że wielka idea? 
bo to potworne zdjęcie zapowiedzi 2012 i skutek mrzawki w dodatku, tak pisało, i uważam że nie jest to poprostu  ciekawe .
http://files.gadu-gadu.pl/gwatemala-4d1 … e3871d.jpg
albo to:
file:///D:/maytx1%5B1%5D.gif

a to najstraszniejsze co udało mi się znaleźć ( tylko 18+):


http://wibracje.files.wordpress.com/200 … e_west.jpg

Za przeproszeniem$^J
Zwykła szopka.


(ta wypowiedz to spam, zignoruj ją lub przejdz do następnej)

463

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

ale wy jestescie dziwni nic niewiecie o 2012 a piszecie po pierwsze majowie nieprzepowiedzieli konca swiata tylko ich long count sie konczyt czyli tak jak dla nas nowy 2009 sie konczy i zaczyna 2010 i wnioskujesz ze coroku jest koneic swiata?? po drugie ile juz tych koncow swiata bylo i zyjemy?? 3 Nibiru nieistnieje jest to mit tak jak smok wawelski w krakowie. mylicie to z planeta eris ktora istnieje ale jest na zewnetrznej czesci ukladu slonecznego i nigdy niezblizy sie do ziemi ani anwet dowewnetrznego ukladu. 4 ziemia niemoze sie zatrzymac i zaczac krecic w druga strone znacie prawa fizyki?? widaczonie nie .. zmiane biegunow mylicie ze zmiana biergonow magnetycznych ktore zdaza sie bardzo zadko i trwa kilka tysiecy lat a nie 2 godziny i nic sie wtedy neistanie oprucz tego ze kompas bedzie poakzywac polnoc na polodniu i dowrotnie pozatym przodkwowie homosapiens przezyli juz kilka tego typu "katastrof".     Jezeli chcecie sie dowiedziec wiecej o tym klamstwie to wjedzcie na  http://www.2012hoax.org/   wypowiadaja sie tam bardzo madrzy ludzie i uczeni ......

464

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

GUPCY!!!
Majowie, Egipcjanie i Atlantydzi nie przewidzieli konca swiata na 21/22 12 2012, lecz okreslili koniec ery, ktora mogli pojac.
Bedzie to okres ciezki ktory juz nastal, lecz nie bedzie koncem swiata, lecz poczatkiem OSTATNIEJ ERY W DZIEJACH ZIEMI.
Prawdziwy koniec nastapi (wedlug naszego kalendarza) 12 06 6002r.
Z kad mam ta wiedze? no coz....
Nazywajcie to jak chcecie, proroctwo, obliczenia, a moze przekaz od cywilizacji ktora zasiala ziarno zycia na ziemi, pozostawiam Wam dowolnosc.
Kazdy odnajdzie tutaj swoja najlepiej jemu pasujaca wersje.
Dlaczego mielibyscie wlasnie mi uwierzyc? no coz, powodow jest wiele, ale nie Ci znaja prawde, ktorzy wierza w to co wszyscy, lecz Ci, co uwierza w slowa mniejszosci.
Teraz wiekszosc z Was tego nie bedzie w stanie pojac, lecz 23 12 2012 wspomnicie moje slowa:
Nie istotne w jakiego Boga wierzycie, nie istotne w jaki sposob oddajecie Mu czesc, wazne abyscie dostrzegli znaki...
Data konca zawsze staje sie data poczatku, to jest przepowiednia na nastepna ere.

465

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Drodzy,

Od dobrych paru lat jestem związany z mediami, promocją, reklamą. Jednak to co zrobił producent filmu 2012 zaskoczyło mnie absolutnie. Czy nie jesteście w stanie pojąć, że cały ten szum został wywołany celowo... Kilka dni po promocji filmu pojawiła się nawet oficjalna informacja o kwocie jaką przeznaczył producent filmu na "reklamę szeptaną" już 3, 4 lata przez początkiem zdjęć. Zaskakujące, że tak wiele osób dało się podpuścić i potem już nie trzeba było im płacić smile)))))

466

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Łukasz napisał/a:

Drodzy,

Od dobrych paru lat jestem związany z mediami, promocją, reklamą. Jednak to co zrobił producent filmu 2012 zaskoczyło mnie absolutnie. Czy nie jesteście w stanie pojąć, że cały ten szum został wywołany celowo... Kilka dni po promocji filmu pojawiła się nawet oficjalna informacja o kwocie jaką przeznaczył producent filmu na "reklamę szeptaną" już 3, 4 lata przez początkiem zdjęć. Zaskakujące, że tak wiele osób dało się podpuścić i potem już nie trzeba było im płacić smile)))))


Też tak myślę smile Wydał dużo kasy ale jak widać udało mu się smile

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

467

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Wiecie co ja wnioskuję z tego wszystkiego i z tego co oglądałem i czytałem....
po pierwsze są wzmianki,że nasza planeta jest starsza niż sądzą naukowcy!
Po drugie w każdej religi jest bóg lub bustwo.
Po trzecie w każdej religji jest zmianka o końcu wszystkiego i początku czegoś nowego.
Więdz do sedna nie wiem co o tym myślicie ale pomyście....
Cofnijmy się kilkaset "miljardów lat"...
została uformowana ziemia,przestały buchać wulkany,powstały oceany,
w pewnym momencie z nieba spadła asteroida do oceanu w której były bakterje.
Po kontakcie z wodą głaz wyparował,a bakterie zaczeły ewulować.
Powstały organizmy wodne ale ewolucja stwożyła też i nie wodne (dinozaury)
i tu po kilkusetlatach znowu spada kometa niszcząc wszysto no prawie wszystko zaczeła się nowa ewolucja z niej postali pradawni!Było na świecie kilka odmian humanidalnych,człekokształtnych "małp".Ale jedna rozwineła sie bardzo szybko stopniowo rozwijajac techniki.W końcu powstał człowiek,który w raz z poszeżaniem populacji zabijał inne mniej rozwinięte istoty.Po ekspansji i ewolucji osiedlił się w jednym miejscu.
Tam miał pełno jedzeniaitd i nie musiał wendrować.Dzięki ewolucji rozwiną umysł powstała nauka!Bódowali domy w skałach z drzew gdzie inne człekokształtne nie były tak rozwinięte!
Zaczeła postawać kultura,religja itd.jako jedyna rasa wtargneła na wyższy stopień rozwoju.
była idealna!Wraz z cywilizacją zaczęto łapać człekopodobnych do pracy bo na swoja budowę ciała nadawała się do kopania itd jak w rzymie brano niewolników.
Z czasem ta cywilizacja rozwineła się tak bardzo,że można było porównać ja do naszej.
widząc,ze inne istoty zaczynaja się uczyć i pojmować zaczęto je uczyć.Jeżdzili od "osady" do osady i nauczali tych mniej rozwiniętych stopniowo zaczęto wpajać im wiare a oni uznawali ich za bogów ioddawali im cześć.Z czasem były jednostki ponad przecientność z duzym IQ wykożystywano ich do poszłuseństa innych z racji,że należeli do klanów.
Rasa rozwinięta na maxa zaczeła latac samolotami podróżować,a ci mniej rozgarnięci rysowali to na ścianach i opowiadali sobie.
Gdy rasa rozwineła się uczono ich astronomii,budowy itd.
W końcu ta super rasa rozwineła się do tego stopnia,ze sięgneła gwiazd.Nastapiła katastrofa i super rasa musiała opuścić planetę zostawiajac nas sobie samych.ziemia się trzęsła pekała ewakuowali sie.nie mysleli,że ktos przezyje.A tu kilka jednostek na świcie przeżyło ci z wysokim IQ nauczali resztę rozwijali się!tak powstała nasza cywilizacja stad wiemy o astronomii budowani.z opowieści prastarych człowiek zawsze chciał latac by dorównać swoim panom.dla tego my dażyliśmy by sięgnać nieba.a 2012 będzie rokiem powrotu właścicieli ziemi!!!to nie będzie koniec świata lecz początek nowego.ryzyko jest takie,że bedą chcieli z nas zrobic niewolników lub osiedlic się znowu i nas wybija.bo dla nich jesteśmy prymitywni.
bo oni jak my przekazywali sobie wiedzę oplanecie i im strsi opowiedzieli opierwszym domu i na pewno postanowili sprawdzić czy planeta przetrfała.
koniec opowiesci ;-D

468

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Najważniejsze jest to, że wszyscy szukamy odpowiedzi na to co nas otacza, bo gdyby tak niebyło to nigdy niespotkalibyśmy się na tym forum.
Nie jestem specjalnie wierzący, ale też nie wykluczam istnienia czegoś nad nami, bo czym byłyby przepowiednie, pczecież już nieraz pokrywały się z faktami.
Więc albo coś tym kieruje albo czas i przestrzeń to pojęcie względne...

469

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

CD...w 2012 stym.Będzie pierwszy oficjalny kontakt z pradawnymi :-) kalendarz Majów kończy się na tym bo wiedzieli,że oni przybędą!
Nie kończyli kalendarza bo nie wiedza jak to się potoczy i tak naprawde koniec świata nie będzie w 2012!Bo oni przeliczali inaczej jak wiecie mamy mnóstwo kalendarzy!
nie wiadomo,ze dziś jest 2010?Może jesteśmy do tyłu lub do przodu?
Napewno będzie kontakt 2012 roku jest zmożona liczba NOL lub UFO jak to każdy zwał.
Tylko to nie oni :-) pradawni inaczej wyglądają są podobni do nas niebieskie oczy i jasny przejżysty bląd włosy i niebieski lsniace kombinezony!
Dlatego w starożytnosci mówi się o Aniołach :-) a tak na marginesie przyjzyjcie się malowidłom ze sredniowiecza są rysunki hm ufo w dali :-) te szaraki jak ich zwą nas badają to taka rasa badaczy interesuja się naszym rozwojem,umysłem itd :-D
Ale dostaną w pitol jak przybędą pradawni!Wtedy na ziemi będą gromy!
Szaraki to określenie zła (diabła) dlatego ludzie we wczesnym średniowieczu nazwali ich djabłami bo sarzy są i przydcy.A pradawni ostrzegali nas przed nimi,że sa zwodniczy niby badają mówią że chcą pomagać a w rzeczywistości chcą powoli i stopniowo nas zniszczyć.
Pytacie czemu nie zaatakuję odrazu?Bo ludzie mają na świecie broń masowego rażenia co im po planecie napromieniowanej?Bo wiedzą,że człowiek jest zdolny do wszystkiego w chwili zagrożenia i może tego uzyć!
W 2012 oni bedą się powoli ujawniać to bedzie wydażenie bedą udawać przyjacielskich chcących ratować nasza cywilizacje i tak bedą ogłupiac ludzkość !Aż do momentu jak przybedą pradawni zobaczą,że ziemia przetrwała a w dodatku i my.Pradawni bedą chcieli pozbyc się szaraków!Opisany armagedon wojna dobra ze złem (anioły zejda z nieba i runą na demony)
część ludzi stanie po stronie szaraków,a druga cześć po stronie pradawnych!
Wniebowzięcie!Jak opisują księgi to nic innego jak ochrona pradawnych zabiora tych co im wierzą i stana po ich stronie zabiora ich by nie zostawić na pastwę losu.
A ci co zostana bedą cierpieć bo rozpocznie się wojna między pradawnymi a szarakami i w tym gwarze ludzie,którzy stoja za szarakami.Bronie nie spotykane odpadające ciało od kości,pieczenie skury itd.W końcu zostanie uzyta najstraszliwsza broń (i otworzą się niebiosa)
Anioły ześlą promień,który unicestwi wszystko na ziemi fala uderzeniowa sięgnie najdalszych planet układu słonecznego tak by zniszczyc równierz statki szaraków!
Na ziemi wyparuja oceany tworząc gestą chmurę,ludzkość sprzyjająca szarakom wymarnie i szaraki nie uciekna!
Gdy gwara wojny ucichnie a zło zniknie,pradawni zaczekaja aż ziemia znowu pokryje się oceanami zatopi resztki pozostalości lata doprowadzą do korozji.
Spadajacy deszcz nawodni suchą ziemie znowu zaczną rosnąć drzewa i trawa.
To co uratowane wpuszczą spowrotem na ziemię,a ludzkość wejdzie w nową erę oświecenia.
Bez wojen,bez państw z jedną religją wzajemnego zrozumienia,z poczuciem sensu,pradawni pokarzą jak zyć z ziemia nie niszcząc jej kożystając z jej uroków(baterie słoneczne itd)
człowiek nauczy się żyć ze soba bez podziałow powstanie raj!!!Im czystrza ziemia tym dłużej będą żyć!!powstanie raj na ziemi!!!w 2012 zacznie się stopniowy początek a do końcowego momentu jeszcze dłuuuga droga nie za naszego życia!!!
~~PROROK~~

470

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Ciekawe jakie proszki bierzesz ? smile

471

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Takie jakie i ty nie dowiarku :-P
LUDZIE TO DZIWNE STORZENIA BEZ JASNEGO UMYSŁU DLATEGO WAMI MOZNA MANIPULOWAĆ.
TYLKO NIE LICZNI WCHODZĄ NA WYSZZY POZIOM!
I WIDZĄ TO CZEGO INNI NIE WIDZĄ :-)
ALE TO TWOJA SPRAWA A W 2012 PRZEKONASZ SIĘ O CZYM  MÓWIŁEM
GDY KTÓREŚ PAŃSTWO OGŁOSI,ŻE MA KONTAKT I SYGNAŁ Z POZA PLANETY CZYSTY I NA PEWNO TO NIE ECHO KOSMICZNE ITD.
NIE CHCE MI SIE ROSPISYWAĆ BO TO NIE MA SENSU.
ALE WIEDZ,ŻE WYDAJE SIĘ GRÓBĄ KASE NA RÓŻNE BADANIA.
A AMERYKANIE "UCIEKALI" Z KSIEŻYCA JAK "COŚ" ZOBACZYLI!
BO KSIĘŻYC NIE JEST NASZ!JAK I MARS!DLATEGO WATPIE BY KIEDYŚ ZAŁOGA CZŁOWIEK WYLĄDOWAŁ NA MARSIE!A JAK TO ZROBI NA PEWNO "EKIPA" NIE WRÓCI CAŁA!
KOŃCZE BO PISZE CO WIDZE :-P

472

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

EJ jak moze byc  koniec swiata  skoro przepowiednie nostradamusa  obejmuja rok az 2400 .a tak pozatym to ta hibernacja 21 grudnia 2012 r to  rzeczywiscie wielkie wydzarzenie ale to  ludzie przerzyja bo np  w polsce nie morze wystapic trzesienie ziemi bo  my nie jestesmy  na zloczeniu zadnych płyt  tektonicznych  powidzie? ten kto mieszka  na dos wysokiej gorce jego nie zaleje a poza tym to polska nie jest krajem bogatym w  wode. i wulkany u nas ich  niema  a jezei sa to jest ich bało tagze mamgma(lawa pot.) nas nie zaleje

473

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

2012 nie napisał/a:

EJ jak moze byc  koniec swiata  skoro przepowiednie nostradamusa  obejmuja rok az 2400 .a tak pozatym to ta hibernacja 21 grudnia 2012 r to  rzeczywiscie wielkie wydzarzenie ale to  ludzie przerzyja bo np  w polsce nie morze wystapic trzesienie ziemi bo  my nie jestesmy  na zloczeniu zadnych płyt  tektonicznych  powidzie? ten kto mieszka  na dos wysokiej gorce jego nie zaleje a poza tym to polska nie jest krajem bogatym w  wode. i wulkany u nas ich  niema  a jezei sa to jest ich bało tagze mamgma(lawa pot.) nas nie zaleje

RACJA ALE TY TU MUWIŁES TYLKO O POLSCE WIEC POLACY NIEMAM  ZABARDZO SIE CZEGO BAC .

WEDLUG MNIE :
WERSJA DLA WIERZACYCH. BOG MOZE ZROBIC ZE  GDY  CZYTASZ TEN POST WYPARUJEMY
WERSJA DLA NIEWIERZACYCH; MOZE  W NAS UDZEZYC KOMETA LUB NAS ZALEJE JAKAS WODA NIE DO PRZEWIDZENIA

474

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Łukasz, głosisz odważne teorie i nawet momentami nie pozbawione sensu, jednak każdą teorię trzeba poprzeć dowodami (jakimikolwiek) i najlepiej bez błędów ortograficznych:)

475

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

DZIEŃ SĄDU OSTATECZNEGO
21 MAJA, 2011   
A dano im, nie żeby ich zabijały, ale aby ich dręczyły przez pięć miesięcy, a udręczenie ich, aby było jako udręczenie od niedźwiadka, gdy człowieka ukąsi. Objawienie 9:5

KONIEC ŚWIATA
21 PAŹDZIERNIKA, 2011

--------------------------------------------------------------------------------

Celem tego pamfletu jest przekazanie tobie informacji o istniejącej obecnie na świecie naglącej potrzebie, aby każdy człowiek starał się pojednać z Bogiem. Biblia jest Słowem Bożym! Wszystko, o czym Biblia oznajmia pochodzi w całości od Boga. Obecnie, w naszych czasach odczytujemy z Biblii nowe informacje, które jasno objawiają nam Boży plan uniesienia (zabrania do nieba) Jego wybranych ludzi oraz zakończenia istnienia tego świata. Biblia otwiera ukryte przez Boga prawdy dotyczące chronologii wydarzeń w historii czasu. Te informacje nigdy wcześniej nie były znane, ponieważ Bóg zamknął swoje Słowa i uniemożliwił wszelkie próby poznania czasu końca świata. Czytamy o tym w Księdze Daniela:

Daniel 12:9 Tedy rzekł: Idź, Danielu! bo zawarte i zapieczętowane są te słowa aż do czasu zamierzonego.

Jednakże, obecnie w naszych czasach Pan Bóg otworzył Swoje Słowo (Biblię), aby objawić wiele prawd dotyczących końca świata (a także wielu innych zagadnień). W tym samym paragrafie Księgi Daniela czytamy:

Daniel 12:4 Ale ty, Danielu! zamknij te słowa, i zapieczętuj tę księgę aż do czau naznaczonego; bo to wiele ich przebieży, a rozmnoży się umiejętność.

Obecnie Bóg otwiera przesłanie Swojego Słowa, ponieważ doszliśmy do czasów końca. Prawda ta, ludziom poważnie studiującym Biblię uczyniła oczywistym fakt, że żyjemy w ostatnich dniach historii ziemi. Właśnie, dlatego, że żyjemy w czasach ostatecznych Pan Bóg objawia Swoim ludziom następujące informacje:

BIBLIJNY KALENDARZ HISTORII
Pan Bóg umożliwił Jego ludziom odczytanie z kart Biblii „kalendarza biblijnego”. Rodowody zapisane w Księdze Rodzaju, głównie w Rozdziałach 5 i 11, okazały się być bardzo dokładnym kalendarzem historii ludzkości.

Biblijny kalendarz historii jest dokładny i prawdziwy. Ponieważ Biblijny kalendarz został nam przekazany w Słowie Bożym możemy mu ufać całym sercem. W tym krótkim pamflecie dzielimy się ważnymi konkluzjami pochodzącymi z kalendarza Biblijnego, jak również z innych studiów nad Pismem Świętym. Ilość informacji, jednakże, jest zbyt wielka i złożona, aby w tym krótkim pamflecie zamieścić wiele szczegółów. Przekazujemy istotne i dokładne daty. Ustalone daty pochodzą z Biblii, możemy więc całkowicie ufać ich prawdziwości. (EBF - Ebiblefellowship nie jest związany z Family Radio, jednakże gorąco polecamy publikację “To już prawie teraz”, którą nie odpłatnie można uzyskać pisząc na adres: Family Stations, Inc., 290 Hegenberger Rd., Oakland, CA 94621, USA. Książka ta podaje bardzo dokładne informacje dotyczące Sądu Ostatecznego i końca świata. Publikację tą można również przeczytać albo ściągnąć ze strony internetowej: www.familyradio.com).

CZAS WAŻNYCH WYDARZEŃ W HISTORII
11,013 B.C.—Stworzenie. Bóg stworzył świat i człowieka. (Adama i Ewę)

4990 B.C.—Potop za czasów Noego. Wszyscy zginęli w ogólno światowym potopie. W arce ocaleli tylko Noe, jego żona i ich 3 synowie z żonami (6023 lata po stworzeniu).

7 B.C.—Urodził się Pan Jezus (11,006 lat po stworzeniu).

33 A.D.—Rok ukrzyżowania Chrystusa i początek Ery Kościoła (11,045 lat po stworzeniu i 5023 kalendarzowe lata po potopie).

1988 A.D.—Rok ten zamyka Erę Kościoła i otwiera okres wielkiego ucisku, trwającego 23 lata (13,000 lat historii ziemi).

1994 A.D.—7-go września kończy się pierwszy, trwający 2300 dni, okres wielkiego ucisku i zaczął się okres późnego deszczu, w którym rozpoczyna się Boży plan zbawienia, poza kościołami, wielkiego tłumu ludzi), (13.006 lat po stworzeniu).

2011 A.D.—21-go maja, w końcu 23-go roku wielkiego ucisku, rozpocznie się Dzień Sądu Ostatecznego oraz nastąpi uniesienie zbawionych (zabranie do nieba ludzi wybranych przez Boga). 21-go października cały świat zostanie zniszczony w ogniu (7.000 lat po potopie i 13.023 lata od stworzenia).

JEDEN DZIEŃ JEST JAK 1000 LAT
Ludzie zbawieni dowiedzieli się z Biblii, że język użyty w Księdze Rodzaju 7, ma podwójne znaczenie:

Ksiega Rodzaju 7:4 Albowiem jeszcze po siedmiu dniach spuszczę deszcz na ziemię, przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i wygładzę wszystko stworzenie, którem uczynił, z oblicza ziemi.

Historycznie, kiedy Bóg wypowiadał te słowa pozostawało jeszcze 7 dni, aby Noe, jego rodzina i zwierzęta znalazły się bezpiecznie w arce; w sensie duchowym, (Biblia jest księgą duchową) Bóg mówił do całej ludzkości i obwieścił światu, że grzeszni ludzie będą mieli 7000 lat, aby znaleźć schronienie w zbawieniu zapewnionym przez Pana Jezusa. Skąd my to wiemy? Wiemy o tym na podstawie informacji, o której czytamy w 2 Liście Piotra rozdział 3:

2 Piotra 3:6-8 Dlaczego on pierwszy świat wodą będąc zatopiony, zginął. Lecz te niebiosa, które teraz są i ziemia temże słowem odłożone są i zachowane ogniowi na dzień sądu i zatracenia niepobożnych ludzi. Ale ta jedna rzecz niech wam nie będzie tajna, najmilsi! iż jeden dzień u Pana jest jako tysiąc lat, a tysiąc lat, jako jeden dzień.

Kontekst jest tutaj niezwykle istotny! W początkowych wersetach Bóg zwraca naszą uwagę na zniszczenie świata przez potop za czasów Noego. Następnie znajdujemy interesujące napomnienie, abyśmy nie zlekceważyli jednej rzeczy, a mianowicie, że u Boga jeden dzień jest jak 1000 lat, a 1000 lat, jak 1 dzień. Bezpośrednio po tej niezwykłej informacji Bóg umieścił jaskrawy opis ostatecznego zniszczenia obecnego świata przez ogień.

Co Bóg mógł przekazać nam poprzez utożsamienie jednego dnia z 1000 lat?

W ostatnim czasie na podstawie zapisów Biblijnych byliśmy w stanie odkryć Biblijny kalendarz historycznych wydarzeń; dowiedzieliśmy się, że potop za czasów Noego miał miejsce w roku 4990 B.C. Data ta jest absolutnie dokładna (więcej informacji o chronologii wydarzeń znajdziesz na stronie: www.familyradio.com). Było to w roku 4990 BC, kiedy Bóg objawił Noemu, że za 7 dni na ziemię spadną wody potopu. Teraz, jeżeli podstawimy 1000 lat za każdy dzień otrzymamy 7000 lat. Jeżeli przeniesiemy się w przyszłość dokładnie do roku 4990 B.C. i dodamy 7000 lat zobaczymy, że wypada to w A.D. 2011.

   4990 + 2011 = 7001

Uwaga: Kiedy liczymy lata od daty w czasach Starego Testamentu do daty w czasach Nowego Testamentu, zawsze musimy odjąć 1 rok, ponieważ nie ma roku zerowego. Otrzymujemy ostateczny wynik:

   4990 + 2011 - 1 = 7000 lat dokładnie.

A.D. 2011 będzie 7000-cznym rokiem od potopu za czasów Noego. Rok 2011 wyznacza koniec okresu czasu danego ludzkości na znalezienie łaski u Boga. Oznacza to, że czas na znalezienie schronienia w Chrystusie jest już bardzo krótki. Od roku 2011 dzieli nas niezwykle krótki czas!

Nie jest to niczym nadzwyczajnym, że ludziom wiary, ludziom Boga dane zostało zrozumienie ustanowionego czasu zdarzeń związanych z końcem świata. Biblia nam mówi, że Bóg tak właśnie działa. W przeszłości Bóg ostrzegał swoich ludzi przed nadchodzącymi okresami sądu.

Amosa 3:7 Zaiste nic nie czyni panujący Pan, chyba żeby objawił tajemnice swoję sługom swoim, prorokom.

Hebrajczyków 11:7 Wiarą obwieszczony będąc od Boga Noe o tem, czego jeszcze nie było widzieć, uczciwości wyświadczając, przygotował korab ku zachowaniu domu swego, przez który potępił świat i stał się dziedzicem sprawiedliwości tej, która jest z wiary.

21 MAJ 2011, POCZĄTEK SĄDU OSTATECZNEGO
Wiemy, że rok 2011 jest 7000-cznym rokiem od potopu. Wiemy również, że w owym roku Bóg zniszczy ten świat Pozostaje pytanie, kiedy w roku 2011 to się stanie?

Odpowiedź jest zdumiewająca. Spójrzmy raz jeszcze na informacje o potopie za czasów Noego zapisane w Księdze Rodzaju:

Księga Rodzaju 7:11 Roku sześćsetnego wieku Noego, miesiąca wtórego, siedemnastego dnia tegoż miesiąca, w tenże dzień przerwały się wszystkie źródła przepaści wielkiej, i okna niebieskie otworzyły się.

Zgodnie ze Swoją zapowiedzią Pan Bóg sprowadził potop na ziemię 7 dni później, w 17-tym dniu 2-go miesiąca w 600-tnym roku według kalendarza ustanowionego w odniesieniu do czasu życia Noego. Dokładnie 17-go dnia 2-go miesiąca Bóg zamknął drzwi do arki zapewniając bezpieczeństwo umieszczonym w niej ludziom i zwierzętom, i ustanawiając jednocześnie przeznaczenie dla wszystkich innych pozostających na tym świecie na zewnątrz arki. Wszyscy pozostali zginęli w katastrofie o zasięgu ogólnoświatowym.

Księga Rodzaju 7:16,17 A które weszły, samiec i samica z każdego ciała weszły, jako mu Bóg rozkazał. I zamknął Pan za nim. Był tedy potop przez czterdzieści dni na ziemi, i wezbrały wody i podniosły korab, i był podniesiony od ziemi.

Wspomnieliśmy wcześniej, że Era Kościoła zakończyła się w A.D. 1988. Wiemy teraz z Biblii, że Era Kościoła rozpoczęła się w dniu zesłania Ducha Świętego 22 maja A.D. 33, a zakończyła się 1955 lat później 21 maja, w przededniu rocznicy zesłania Ducha Świętego w 1988 r.

Biblia uczy również, że koniec Ery Kościoła nastąpi w dniu, w którym jednocześnie rozpocznie się czas wielkiego ucisku:

Mateusza 24:21 Albowiem naonczas będzie wielki ucisk, jaki nie był od początku świata aż dotąd, ani potem będzie.

W dniu 21 maja 1988 r. Pan Bóg zaprzestał posługiwania się lokalnymi kościołami na całym świecie. Duch Święty opuścił wszystkie kościoły i szatan, człowiek grzechu, zasiadł w kościołach od tego czasu, aby w nich panować. Biblia dalej uczy, że ten straszny okres sądu nad kościołami trwać będzie przez 23 lata (dokładnie przez 8400 dni) rozpoczynając od 21 maja 1988 r. do 21 maja 2011 r. Informacja ta została odkryta w Biblii całkowicie niezależnie od informacji dotyczących przedziału czasu 7 tysięcy lat od potopu do 2011 r. Dzięki temu możemy zobaczyć, że całkowity okres wielkiego ucisku, trwający 23 lata, zakończy się 21 maja 2011 r. Jest to dokładna data, kiedy zakończy się okres wielkiego ucisku oraz jest to data, na którą przypada rocznica 7 tysięcy lat od potopu za czasów Noego.

Proszę pamiętać, że Bóg zamknął drzwi do arki 17-go dnia 2-go miesiąca według kalendarza Noego. Dowiadujemy się również, że dzień 21 maja 2011 zamyka okres wielkiego ucisku. Istnieje bardzo ścisłe powiązanie między 17-tym dniem 2-go miesiąca według kalendarza czasów Noego a naszym Gregoriańskim kalendarzem. To powiązanie nie było łatwo widoczne dopóki nie odkryliśmy, że istnieje jeszcze jeden kalendarz, który należy uwzględnić, a mianowicie kalendarz żydowski, czyli Biblijny. Dzień 21 maja 2011 r. wg naszego kalendarza, pokrywa się z 17-tym dniem 2-go miesiąca w kalendarzu żydowskim. Przez to Bóg utwierdza nas, że prawidłowo rozumiemy informację dotyczącą okresu 7 tysięcy lat od potopu za czasów Noego do 2011 roku. 21 maja 2011 roku jest datą odpowiadającą dniowi, kiedy Bóg zamknął drzwi do Arki Noego. Z tej i z wielu innych informacji Biblijnych dowiadujemy się, że 21 maja 2011 r. będzie dniem, kiedy Bóg rozpocznie Sąd Ostateczny. Będzie to dzień, kiedy Bóg zamknie drzwi do zbawienia dla tego świata.

Innymi słowami poprzez zakończenie okresu wielkiego ucisku w dniu, który identyfikuje się z 17-tym dniem 2-go miesiąca według kalendarza Noego, Pan Bóg bez wątpienia potwierdza nam, że będzie to dzień, kiedy Bóg zamierza zamknąć na zawsze drzwi do nieba:

Jana 10:9 Jamci jest drzwiami; jeźli kto przez mię wnijdzie, zbawiony będzie, a wnijdzie i wynijdzie, a pastwisko znajdzie.

Biblia bardzo jasno mówi, że Chrystus jest jedyną droga do nieba. On jest bramą przez którą możemy wejść do chwalebnego Królestwa Niebieskiego.

Dzieje Apostolskie 4:12 I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni.

W momencie, kiedy drzwi (Jezus) zostaną zamknięte, nie bedzie więcej możliwości zbawienia na tej ziemi.

Objawienie 3:7 …To mówi on Święty i Prawdziwy, który ma klucz Dawidowy, który otwiera, a nikt nie zawiera i zawiera, a nikt nie otwiera.

Biblia uczy, że 21 maja 2011 r. tylko ludzie prawdziwie wierzący, wybrani przez Boga do zbawienia zostaną zabrani w powietrze i uniesieni do nieba, aby spotkać Pana Jezusa i królować z nim na wieki.

1 Tesaloniczan 4:16,17 Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej. Zatem my żywi, którzy pozostaniemy, wespół z nimi zachwyceni będziemy w obłokach naprzeciwko Panu na powietrze, a tak zawsze z Panem będziemy.

Wszyscy pozostali na ziemi ludzie (miliardy), będą cierpieli przez 5 miesięcy doświadczając straszliwego Sądu Bożego:

Objawienie 9:3-5 A z onego dymu wyszły szarańcze na ziemię i dano im moc, jako mają moc skorpiony ziemskie; A rzeczono im, żeby nie szkodziły trawie ziemi, ani żadnej rzeczy zielonej, ani żadnemu drzewu, ale tylko samym ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach swoich. A dano im, nie żeby ich zabijały, ale aby ich dręczyły przez pięć miesięcy, a udręczenie ich, aby było jako udręczenie od skorpiona, gdy człowieka ukąsi.

KONIEC ŚWIATA: 21 PAŹDZIERNIKA 2011 ROKU
Dzięki Bożej łasce i ogromnemu miłosierdziu otrzymujemy od Boga ostrzeżenie o tym, co uczyni zgodnie ze swoim planem dla tego świata. Dnia 21 maja 2011 r. rozpocznie się 5-cio miesięczny okres udręki dla wszystkich nie zbawionych mieszkańców ziemi. W tym dniu Pan Bóg wyrzuci z grobów pozostające resztki wszystkich tych, którzy umarli wcześniej i nie zostali zbawieni. Wielkie trzęsienie ziemi spustoszy cały świat i ziemia nie będzie już więcej ukrywać ciał umarłych. (Izajasza 26:21) Ciała ludzi, którzy umarli jako zbawieni zostaną wskrzeszone i przemienione w doskonałe wieczne ciała i będą zabrane do nieba, aby wiecznie przebywać z Panem. Ciała tych, którzy umarli niezbawieni zostaną rozrzucone po powierzchni ziemi. Śmierć będzie obecna wszędzie.

Pan Bóg podkreśla ten przerażający czas unicestwienia w końcowym wersecie księgi Rodzaju 7:

Księga Rodzaju 7:24 I trwały wody nad ziemią sto i pięćdziesiąt dni.

Okresu 5 miesięcy od dnia 21 maja 2011 r. kończy się 21 października 2011. Okazuje się, że dzień 21 października 2011 r. jest również ostatnim dniem Biblijnego Święta Namiotów (obchodzonego jednocześnie ze świętem zbiorów) Święto Namiotów obchodzone było zawsze w 7 miesiącu kalendarza Biblijnego. W Biblii, w bardzo znaczący sposób Pan Bóg mówi o tym święcie:

Księga Wyjścia 23:16 …święto też zbierania na schodzie roku, gdy zbierzesz prace twoje z pola.

Księga Wyjścia 34:22 Święto Tygodni uczynisz też sobie, w pierwiastki żniwa pszenicznego, i święto zbierania na skończeniu roku.

Jak widzimy, Święto Namiotów/Zbiorów zostało zapowiedziane „na koniec (schodzie) roku” mimo, że według Hebrajskiego kalendarza było obchodzone w 7 miesiącu, który nie jest miesiącem kończącym rok. Przyczyną jest fakt, że duchowym wypełnieniem tego szczególnego święta jest koniec świata. Dzień 21 października 2011 roku będzie ostatnim dniem istnienia tego świata. Biblia opisuje co się wydarzy w dniu 21 października 2011 r.:

2 Piotra 3:10 A on Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy, w którym niebiosa z wielkim trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone ogniem stopnieją, a ziemia i rzeczy, które są na niej, spalone będą.

Wraz z ziemią i całym wszechświatem, wszyscy ci, którzy grzeszyli przeciwko Bogu i zostali pozostawieni na ziemi zostaną tak samo pochłonięci przez ogień i unicestwieni na wieczność:

2 Tesaloniczan 1:8,9 W ogniu płomienistym, oddając pomstę tym, którzy Boga nie znają i tym, którzy nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa. Którzy pomstę odniosą, wieczne zatracenie od Oblicza Pańskiego i od chwały mocy Jego.

21 października 2011 roku Bóg całkowicie zniszczy ten świat i wraz z nim wszystkich ludzi, którzy nie dostąpili łaski zbawienia u Jezusa Chrystusa. Ta straszna zapłata za grzeszny bunt przeciwko Bogu zostanie zamknięta utratą wiecznego życia. 21 października 2011 roku, ci wszyscy biedni ludzie przestaną istnieć na wieczność Jakie to smutne, że ludzie stworzeni na podobieństwo Boga, umrą jak zwierzęta i zginą na zawsze:

Psalm 49:13 Ale człowiek we czci nie zostaje, podobnym będąc bydlętom, które giną.

Jest wiele więcej wiadomości, którymi chcielibyśmy się podzielić. Ale teraz, prosimy was, bratnie dusze, przyjmijcie ostrzeżenie, że czas do zbawienia zbliża się bardzo szybko do ostatecznego końca. Bóg dał światu 7.000 lat od potopu za czasów Noego. Obecnie pozostały nam tylko dni do 21 maja 2011 r. Zanim się spostrzeżemy ten ostateczny czas upłynie. Ta pozostająca szczypta piachu w zegarze piaskowym przesypie się i przeminie na zawsze. Pomimo, że pozostało już bardzo niewiele czasu, ciągle, dla każdego dzisiaj, istnieje wspaniała nadzieja:

2 Koryntian 6:2 (Bo mówi Bóg: czasu przyjemnego wysłuchałem cię, a w dzień zbawienia poratowałem cie; oto teraz czas przyjemny, oto teraz dzień zbawienia.)

Zbawienie człowieka nie zajmuje Bogu wiele czasu. Złoczyńca wiszący na krzyżu obok Chrystusa w ostatniej godzinie swojego straszliwie grzesznego życia został zbawiony.

Łukasza 23:42,43 I rzekł do Jezusa: Panie! pomnij na mnie, gdy przyjdziesz do królestwa twego. A Jezus mu rzekł: Zaprawdę powiadam tobie, dziś ze mną będziesz w raju.

Naszą modlitwą jest, aby ta publikacja trafiła do twoich rąk w duchu szczerej troski, takiej samej w jakiej ją przekazujemy Czytając ten pamflet prosimy zwrócić szczególną uwagę na wersety z Biblii, które w niej cytujemy, ponieważ są one Słowami Bożymi i jako takie posiadają absolutna moc i autorytet. Nasza jedyna nadzieja na zbawienie jest w Słowie Bożym, dlatego powinniśmy czytać Biblię. Właśnie teraz żyjemy w czasach, kiedy drzwi do nieba (Chrystusa) są otwarte. Właśnie teraz Bóg, poza kosciołami i kongregacjami, zbawia wielka ilość ludzi na całym świecie:

Objawienie 7:9,13,14 Potemem widział, a oto lud wielki, którego nie mógł nikt zliczyć, z każdego narodu i pokolenia, i ludzi, i języków, którzy stali przed stolicą i przed oblicznością Baranka, obleczeni w szaty białe, a palmy były w rękach ich. …Ci, którzy są obleczeni w szaty białe, co zacz są? i skąd przyszli? I rzekłem mu: Panie! ty wiesz. I rzekł mi: Cić są, którzy przyszli z ucisku wielkiego i omyli szaty swoje, i wybielili je we krwi Barankowej.

Bóg zbawia ludzi przez słuchanie Słowa Bożego. Nie ma innej drogi:

Rzymian 10:17 Wiara tedy jest z słuchania, a słuchanie przez słowo Boże.

Czytaj Biblię z całą swoja rodziną (szczególnie z dziećmi); czytając trwaj jednocześnie w modlitwie błagając o miłosierdzie. Módl się do miłosiernego i łaskawego Boga, aby być może i ciebie uchronił od nadchodzącej zagłady. O Bożym nieprawdopodobnym miłosierdziu dowiadujemy się nieco z Księgi Jonasza. Właśnie ludzi z Niniwy Pan Bóg ostrzegł przed zagrażającym zniszczeniem ich miasta:

Jonasza 3:4-9 Tedy Jonasz począł chodzić po mieście, ile mógł za jeden dzień ujść, i wołał mówiąc: Po czterdziestu dniach Niniwe będzie wywrócone. I uwierzyli Niniwczycy Bogu; a zapowiedziawszy post oblekli się w wory, od największego z nich aż do najmniejszego z nich. Bo gdy ta rzecz przyszła do króla Niniwskiego, powstawszy z stolicy swojej złożył z siebie odzienie swoje, a oblekłszy się w wór, siedział w popiele. rozkazał wywołać i opowiadać w Niniwie z dekretu królewskiego, i książąt swoich, tak mówiąc: Ludzie i bydło, woły i owce niech nic nie ukuszają, i niech się nie pasą, i wody nie piją; Ale się niech okryją worami ludzie i bydło, a niech do Boga gorliwie wołają, a niech się odwróci każdy od złej drogi swojej i od łupiestwa, które jest w ręku jego. Kto wie, jeźli się nie obróci Bóg, a nie użali się tego, nie odwrócili się, mówię, od popędliwości gniewu swego, abyśmy nie zginęli.

Pan Bóg nie zniszczył ludzi z Niniwy. Jednakże nie ma takiej możliwości, aby Pan Bóg odstąpił od swojego zamiaru zniszczenia świata w 2011 roku. Z Księgi Jonasza dowiadujemy się, że Bóg ma łaskawe serce i jest pełen miłosierdzia, gdy czytamy jak potraktował ludzi z Niniwy. To powinno każdemu z nas dodać otuchy, aby zwracać się do Boga i błagać Go o Jego wielkie miłosierdzie.

Psalm 86:15,16 Ale ty, Panie, Boże miłosierny i litościwy, i nierychły ku gniewu, i wielce miłosierny, i prawdziwy Wejrzyj na mię, a zmiłuj się nademną,…

476

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Kolejny fanatyk, tym razem Jehovy.

" ceterum censeo Carthaginem esse delendam "

477

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Nie naleze do zadnej instytucji lub organizacji, takich jak kościoły

478

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

sympatyczny napisał/a:

Kolejny fanatyk, tym razem Jehovy.

" ceterum censeo Carthaginem esse delendam "

Proszę uprzejmie przeczytać pamflet przed dokonaniem ignoranckiego oświadczenia

479

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Tak naprawdę jakie to ma znaczenie kiedy będzie koniec i czy w ogóle będzie, przecierz w kosmos nie uciekniemy..
To wszstko to jest pseudo-religijny bełkot, pseudo-religijnych cwaniaczków, którzy manipulują w taki sposób masami od wieków i jeżeli to ma powodować, że szaleńcze proroctwa, kalkulacje i hipotezy poruszą kogoś do refleksji nad swoim życiem to krzyżyk na drogę.
Moim zdaniem czas to pojęcie względne, bo czym byłyby przepowiednie, które się sprawdziły, ludzi którzy ich nawet nie dożyli. Chyba, że to jest jedna wielka mistyfikacja i istnieją jakieś tajne stowarzyszenia, które tym kierują.
Niewiem.
Jednak najczęściej jest tak, że najprostrze rozwiązanie jest zawsze właściwie.
Człowiek z natury jest taki, że we wszystkim doszuka się jakiejś głębi i na wszystko znajdzie jakąś teorię.

Co by nie było ELVIS BACK :-)

480

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Polska jest bezpiecznym krajem. (jeśli miałoby się coś wydarzyć)

wulkanizm- brak czynnych wulkanów, tylko wygasłe
trzęsienie ziemi - teren totalnie asejsmiczny
wielka fala - taaa... z Bałtyku

Jakby nie patrzeć idealne położenie.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.