101

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

hej
może przypatrzylibyście się temu co dzieje się juz na świecie, moim zdaniem
pomału zanika świat nastają choroby teraz rodzi się pandemia grypy , narasta głod w afryce , brakuje tam pól uprawnych ludzie umierają, jest susza....
ja nawet nie mówie ze bedzie to  21.12.2012r.
spójrzcie co się dzieje na świecie ....

102

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

kamila - tak się składa że taka bajka jest co pokolenie...

Ostatnio edytowany przez Andrzej3991 (2009-11-15 03:31:48)

103

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

żal....

104

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Żal? napisze ci tylko że kiedyś stężenie dwótlenku węgla w atmosferze był o wiele wyższy niż jest obecnie, czyli ziemia przechodziła juz takie kryzysy...

105

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

wiecie co moim zdaniem nawet jak koniec świata miałby być i jacyś naukowcy by to wiedzieli to nikt by nie powiedział ich gęby trzymane są na kłódkę nie wiem może dostają za to kasę albo ktoś im grozi wyobraźcie sobie co by było jakby to wyszło na jaw totalny chaos ludzie zaczęliby kraść  zabijać bo myśleli by i co ze ukradnę jakąś rzecz albo zabije jak za 2 lata i tak już nikogo nie będzie nikt niczym by sie nie przejmował zreszta zobaczy sie w 2012 widze was tutaj za 1162 dni wtedy przekonamy się o wszystkim

106

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Andrzej3991 napisał/a:

Żal? napisze ci tylko że kiedyś stężenie dwótlenku węgla w atmosferze był o wiele wyższy niż jest obecnie, czyli ziemia przechodziła juz takie kryzysy...

Cześć to tak poza tematem obejrzyj sobie program national geografic pt:" Najdziwniejsze planety"., jest dość ciekawy, możę nie ma wiele z końcem świata, ale ciekawy:) jest tylko problem jest o 3 w nocy, bo był o 21, ale nie miałam czasu go obejrzeć, chodzi o planetę "Gelise" oddaloną od ziemi, poza słoneczną, lecz podobną wyglądem do naszej serdecznie polecam :-) Gorąco pozdrawiam. magda

107

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

koniec świata będzie w 21.12.2012 i nie ma tu nic do gadania. Tak mówią wszystkie przepowiednie. A jeśli ktoś nie wierzy w przepowiednie to niech poczyta o Ojcu Pio, który przed przyjęciem święceń kapłańskich przez Karola Wojtyłę, powiedział mu że zostanie papieżem i że w jego potyfikacie widzi krew ( postrzał papieża ). Aczkolwiek wiele przemawia też za tym że tereny Polski przetrwają kataklizm. Np. przepowiednie Sybilii. Innym przykładem może być moja, może śmieszna interpretacja przepowiedni Nostradamusa "Nad miastem Boga podniesie się wielki zgiełk. Dwaj bracia zostaną unicestwieni, a twierdza nie runie. A wielki władca runie. Trzecia wojna rozpocznie się, gdy miasto stanie w ogniu.". Polska przez wielu jest uważana za państwo Maryji i Boga, braci bliźniaczych można interpretować tylko w jeden sposób - Kaczyńscy. "a wielki władca nie runie", czyli Polska. Jeszcze chciałem nawiązać do Biblii. Wielu uważa że końca świata nie będzie bo to jest niezgodne z wiarą. Ja jednak uważam że tam powinniśmy doszukiwać się największej ilości prawdy. Mojżesz wyprowadził swój lud z pod totalitanej władzy Faraona. Doprowadził ich do Ziemi Obiecanej w 40 lat. Lech Wałęsa walczył z totalitarną władzą komunistyczną. Po 44 latach jego walki Polska stała się wolna. Jest mały odchył ale uważam że to jest znak, znak że Polacy są ludem wybranym, co nawiązuje do przepowiedni Nostradamusa, "nad miastem Bogów". Ufff ale się rozpisałem xD
mam nadzieję że poprzecie moją teorię. Jeśli ktoś chce pogadać na ten temat piszcie panpremier@interia.pl  Poznadrawiam

108

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

chciałem jeszcze dopowiedzieć na temat wyprowadzenia żydów z Egiptu. Tu nawiążę do piosenki Kaczmarskiego pt. "przejście polaków przez morze czerwone". Morze stanęło w dwóch ścianach. Kolorem charakterystycznym dla komunizmu jest właśnie czerwień. Wiem że morze czerwone nie jest czerwone ^^ xD ale myślę że to jest jakieś nawiązanie. Wciąż mnie tylko zastanawia fragment III części Dziadów Mickiewicza: "Na trzech stoi koronach, a sam bez korony: a życie jego - trud trudów, a tytuł jego - lud ludów; Z matki obcej, krew jego dawne bohatery, A imię jego czterdzieści i cztery." Początek można rozumieć prosto. Polska pod zaborami. Ale co z dwoma ostatnimi wersami. Sądze że może mieć to powiązanie z Obamą. "Z matki obcej krwi", nie chcę tu nawiązywać do rasizmu, ale dla Mickiewicz czarny człowiek był obcy, "a imię jego czterdzieści i cztery" jak wiadomo Obama jest 44 prezydentem USA. co sądzicie o tej teorii?

109

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

"koniec świata będzie w 21.12.2012 i nie ma tu nic do gadania. Tak mówią wszystkie przepowiednie."

No to rzeczywiście jest niepodważalny argument, mam nadzieje tylko, że ludzie u władzy nie podchwycą Twojego toku myślenia bo to naprawdę może się jakimś kataklizmem skończyć:)

"A jeśli ktoś nie wierzy w przepowiednie to niech poczyta o Ojcu Pio, który przed przyjęciem święceń kapłańskich przez Karola Wojtyłę, powiedział mu że zostanie papieżem i że w jego potyfikacie widzi krew ( postrzał papieża )."

Nigdzie takich słów nie znalazłem, być może nie szukałem wystarczająco dobrze, ale od razu potraktował bym to jako bzdurną manipulacje.

Aczkolwiek wiele przemawia też za tym że tereny Polski przetrwają kataklizm. Np. przepowiednie Sybilii. Innym przykładem może być moja, może śmieszna interpretacja przepowiedni Nostradamusa "Nad miastem Boga podniesie się wielki zgiełk. Dwaj bracia zostaną unicestwieni, a twierdza nie runie. A wielki władca runie. Trzecia wojna rozpocznie się, gdy miasto stanie w ogniu.". Polska przez wielu jest uważana za państwo Maryji i Boga, braci bliźniaczych można interpretować tylko w jeden sposób - Kaczyńscy. "a wielki władca nie runie", czyli Polska. Jeszcze chciałem nawiązać do Biblii. Wielu uważa że końca świata nie będzie bo to jest niezgodne z wiarą. Ja jednak uważam że tam powinniśmy doszukiwać się największej ilości prawdy. Mojżesz wyprowadził swój lud z pod totalitanej władzy Faraona. Doprowadził ich do Ziemi Obiecanej w 40 lat. Lech Wałęsa walczył z totalitarną władzą komunistyczną. Po 44 latach jego walki Polska stała się wolna. Jest mały odchył ale uważam że to jest znak, znak że Polacy są ludem wybranym, co nawiązuje do przepowiedni Nostradamusa, "nad miastem Bogów"

Miasto Boga, Kaczyńscy ? Wałęsa? być może to jakaś słaba prowokacja, bo większej bzdury w życiu nie słyszałem. Już w niektórych wcześniejszych postach głupota sięgała granic, ale teraz przekroczyła te granice i zmierza w nieskończoność. .

110

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Wszyscy za bardzo nie chcą w to wierzyć,ja też zbytnio w to nie wierzę,poprostu poczekamy do roku 2012...tak na prawdę musi być w tym trochę prawdy..........

111

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Tak do końca nie wierzcie tym przepowiedniom....

112

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Jezus gorączka wybuchła na ten temat smile a forum dopiero co świeże...
magda - dziękuje za polecenie tego filmu postaram się obejżeć.
siwek - się rozpisałeś mam tylko jedno zastrzeżenie że nie ma 100% pewności że będzie ten koniec świata, po za tym ok. ale prosił bym żebyś o bibli pisał w innym temacie smile

ps. nie jestem u siebie, więdz nie chcę się logować...

113

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Andrzej3991 bez logowania - nie ładnie podawać się za kogoś, może się chwilę zastanowisz za nim zrobisz to po ras drugi?

Magda - bardzo dziękuje za polecenie filmu, oglądnę na pewno smile

i proszę o nie zwracanie uwagi na "Andrzej3991 bez logowania" ponieważ to nie ja, ktoś próbuje się podawać za mnie.

114

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Andrzej3991, ogarnij się odrobinę. Po pierwsze wydajesz się człowiekiem młodym, nawet bardzo, aczkolwiek bardzo pewnym swojego. Atakujesz innych "brakiem inteligencji" itp, bo ich teorie się różnią. Swoją droga, ortografia leży i kwiczy....

Cała Twoja wiedza pochodzi z jakichś portali internetowych to widać..... to aż razi, bo wszystkie argumenty jakie posiadasz są sformułowane przez kogoś, kogo nawet nie znasz, a wierzysz w ich 100% rację. Rozumiem, że można się na tym wesprzeć, owszem, ale z Ciebie kipi pewność, że jako jedyny masz rację, a reszta, szczególnie która nie wierzy w koniec świata zdaje Ci się być totalnymi głupcami, no to powodzenia.

Mam nadzieję, zę do 2013 r. to forum nie zostanie zniszczone, mam ochotę tu wrócić wtedy  ;p O ile do tego czasu o tym nie zapomnę.

115

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Shisha - jestem dyslektykiem itd. a po za tym nie rozmawiamy tu o mojej inteligencji. to ty powinieneś się zastanowić co piszesz, nie jesteś moim kolegą żebyś mi kazał się ogarniać, nie znamy się nie wiesz z kąt moja wiedza pochodzi. Atakuje innych gdy wypisują głupoty, gdybyś przeczytał forum wiedział byś że i ja się mylę, i może dałbyś jakiś przykład argumentu który był sformułowany przez kogoś? Dodam jeszcze że nie obrażam nikogo kto w to nie wieży, to jest forum o 2012 tutaj przedstawiamy teorie i fakty jeżeli ktoś w to nie wieży to nie musi czytać forum nie zmuszamy nikogo do wchodzenia na forum. Jeżeli jednak chcę się udzielać to musi robić to z głową i liczyć się z krytyką.

Moon - Ja słyszałem o przepowiedni ojca pio smile co do reszty twojej wypowiedzi to się z tobą zgadzam
siwek - Koniec świata nie jest pewny, większość to teorie do tego dochodzi fakt że było już kilka przepowiadanych końców świata sad
co do tego że polskie tereny mają przetrwać kataklizm, to też słyszałem coś o tym ale nie jestem pewien co dokładnie tak więdż jak tu kolega Shisha napisał Nie będe tryskał "brakiem inteligencji" i narazie nie napiszę nic na ten temat.
Pozdrawiam Andrzej3991

a i jeszcze raz dziękuje za film magda, był świetny.

116

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

witam, co do ostatnich wypowiedzi.
Pragne napisać ,że własnie dzieki wiedzy z internetu ,ksiazek czy czasopism itd... mamy wiedze na tematy nas interesujace.
Czasami równiez mozna spotkac wypowiedzi i teorie stworzone tylko przez danego uzytkownika jak np. "Siwek" ,który stworzył kilka swoich teorii. szacun dla ciebie:)
Na tym właśnie polega uczestnictwo na forum, wymiana wiedzy i pogladów i tyle w tej sprawie chciałem napisac.
co do wypowiedzi, że rzekomo Polska ma przetrwać kataklizm....hm...tutaj bym sie spierał, ponieważ człowiek ,który tak naprawde rozpetał burze wokół 2012 roku ,niejaki Patrick Geryl w swojej ksiażce "Przepowiednie Oriona na rok 2012" pisze ,że w europie(całej) zapadnie epoka lodowcowa ...dosłownie w krótkim czasie przykryje nas lód.
Według niego tylko w RPA i to w konretnym miejscu bedzie szansa na przetrwanie, słyszałem nawet ,ze gość tworzy tam cos na wzór wioski .
Co do przepowiedni Nostardamusa czy też ojca Pio to jest tyle interpretacji tych przepowiedni co ludzi to czytajacych.Prawda jest ,ze coś widzieli w jasnowidztwie i to opisywali ,wiec pytanie jest tylko co dokładnie mieli na mysli.
Co do Andrzeja 3991 ...no cóż fakt błedy robisz straszne ale mi to nie przeszkadza( nikt nie jest doskonały:)) , ale jestes jedna z niewielu osób ,które dosyc czesto sie wypowiadaja na temat i chyba własnie o to chodzi.
Ja pierwszy raz o tej dacie słyszałem jakies 2 lata temu i wielu ludzi od tego czasu juz przekonałem a wielu ludziom tez otworzyłem oczy na to co moze być.
Dałem im duzo do myslenia. chodzi o to aby każdy z nas miał świadomośc zajścia tego katastrofalnego dla nas zjawiska a czy w to uwierzy czy nie to tylko od nas samych zależy.
pozdrawiam

117

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

pablodart - Czytałem tą książkę i pisze tam to co napisałeś, ale według jego teorii będzie przebiegunowanie, ja uważam że ta teoria jest najbardziej prawdopodobna ale jeżeli brać pod uwagę inną teorie to może i przepowiednia ojca pio będzie trafna, jeszcze mała poprawka nazwa książki to "Proroctwa Oriona na 2012". pablodart też słyszałem o tym że Patrick Geryl robi taką akcje,gdzieś widziałem że można tam zarezerwować miejsce za ok. 2000euro, jeżeli to prawda to trochę zarobi smile Pozdrawiam pablodart

118

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Witam,

Właśnie jestem po obejrzeniu filmu 2012 i jedno co moge powiedzięc to ten film powinien byc wyprodukowany w Europie bo Amerykanie to maja jakieś straszne kompleksy na tle swojego kraju.

JEdnym słowem jeden wielki efekt specjalny i to całkiem mizerny (animacje lepsze były w Pojutrze czy Dniu Niepodległości).

Według mnie to co zostało tam przedstawione jest bardziej fantastyka niz nauką.

A co do 2012 to nie chodzi tu o 11500 a raczej 25 770 (ok 26 000 lat). Jest to tak zwany rok platoński, czyli okres precesji osi obrotu Ziemi. A to oznacza że nam sie troche oś obrotu przesunie na drugą stronę. I to własnie przypada na ten okres, napewno nie będzie to proces jednodniowy czy roczny ale potrwać może nawet i setki lat.

Nie mam pojęcia jaki to przyniesie efekt ale napewno coś sie zmieni. Klimat lokalny napewno.

A co do ocieplenia to prawda że taki proceder miał już miejsce w przeszłości wielokrotnie.

A ostatnie badania wykazały (niestey nie moge teraz znaleść źrodła, napewno był o tym program na Discovery) że głównym dostawca CO2 na naszym globie są Oceany!!! Wiem że to może być nie dorzeczne ale obiecuję znaleść źródlo tych informacji.

119

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Andrzej 3991-raczej Patrick Geryl nie zarobi ,ponewaz to co on tworzy w RPA nie ma  to charakteru zarobkowego tylko tyle kosztuje miejsce ,nocleg i żarcie na rok czasu:) co do tytułu książki to fakt moje przejezyczenie;)
a teraz do  ada$:
w/g mnie to  filmy "pojutrze" oraz "dzień niepodleglości" to filmy ze słabiutkimi efektami.
typu zamarzanie.. i wiszacy w przestworzach statek obcych...całe efekty:)czy cos pominąlem:)
ten film,czyli 2012 też nie jest jakimś fenomenem ale na pewno lepszy od tych wymienionych..co do tematyki i cyklów precesji to cos ci sie pomyliło gdyż fakty w tym filmie mówią o hiperaktywności slońca a nie o ociepleniu czy tez emisji dwutlenku węgla...poza tym sam efekt zwiazany jest ze słońcem a nie ,że przyczyna  tych wszystkich zjawisk katastroficznych  ma byc nasza  ziemia:)

120

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Pabloart - skoro nie widziałeś efektów specjalnych to znaczy że były dobrze zrobione.

Mi chodzi o to że w 2012 efekty są tak słabo zrobione że widać tu rękę grafika, ucieczka limuzyna wygląda jak by była robiona w GTA.

Nie miałem na myśli tego co pokazali tylko jak to zrobili a to różnica.

A co do moich słów które omylnie zrozumiałeś to miało być:
"A co do 2012r to ..."  zabrakło literki r która wskazuje na rok a nie film.
Moje przypuszczenia nie mają związku z filmem, tam wszystko zaczyna się tak jak piszesz od słońca - ale to tylko film (kategorię ciężko określić  bo raczej S-F to to nie jest, ale to nie forum filmweb-u smile)