1,981

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 napisał/a:

Atraktorze czy teoria względności jest teorią  i czy Ty jako kosmolog odrzucasz elektryczną naturę wszechświata ? Tak poza tematem bo ciekawi mnie czy Tesla był wymieniany przez Nostradamusa. Czy teoria  Karola Darwina jest teorią ,co raz więcej wskazuje na to iż obie powszechnie uznane teorie przez naukę są błędne i czy coś o tym pisze Nostradamus?
Wiem że daleko odbiegam od tematu ale jestem ciekaw twojego zdania.

Witam:
TEORIE DZIELĄ SIĘ NA TE KTÓRE W PRAKTYCE ZOSTAŁY POTWIERDZONE I NA TE,KTÓRE NIE ZOSTAŁY POTWIERDZONE!!!
Teoria względności Alberta Einsteina jest teorią sprawdzoną w praktyce ,a więc de stricte jest niepodważalnym prawem fizycznym-chociaż zdarzają się jeszcze fizycy,którzy bez skutków próbują ją podważyć.
Natomiast elektryczna natura Wszechświata zaproponowana przez nieżyjącego już od 1979 roku Ralpha Juergensa jest obecnie niezgodna z danymi obserwacyjnymi Wszechświata,a także teoriami kwantowymi.
Obecnie model tzw;"plazmowej kosmologii" zakłada, że cały Wszechświat wypełniają strumienie energii, które w postaci prądu elektrycznego przenoszone są w strumieniach plazmy-ale wtedy nasz Wszechświat byłby inny niż obserwowany!
Teoria ta opiera się na plażmie tworzącej głównie gwiazdy jako czwartym stanie skupienia,a także spiralności galaktyk,choć wiadomo,że większość galaktyk we Wszechświecie to galaktyki eliptyczne i nieregularne,
Teoria elektryczna Wszechświata nie zakłada istnienia tzw:"czarnych dziur",które zostały odkryte na początku XXI wieku,a także; ciemnej energii i ciemnej materii.
Obecnie nieliczni fizycy próbują sztucznie tę teorię dopasować do obserwowanego Wszechświata proponując między innymi w równaniach matematycznych,aby materię uważać za co innego niż masę,a grawitację jako rodzaj sił elektrycznych.
TEORIA TA JAKO NIEZGODNA Z OBSERWOWALNYM WSZECHŚWIATEM I PRZEZ ZDECYDOWANĄ WIĘKSZOŚĆ UCZONYCH JEST ODRZUCANA-TAK JAK ZRESZTĄ WIELE INNYCH MNIEJ LUB BARDZIEJ PODOBNYCH!
Myślę,że takie krótkie wyjaśnienie Ci wystarczy ,bo analiza matematyczna budowy takiego Wszechświata chyba za wiele by Ci nie powiedziała.
I jeszcze jedno-oóż są przepowiednie dotyczące;Darwina i Einsteina,ale musiał bym je odszukać,a teraz nie mam na to czasu.
Jeśli chcesz to je odszukam i przekażę.
Natomiast nie znam żadnych przepowiedni Nostradamusa o Nikoli Tesli ,bo chyba o niego Ci chodzi.
M Nostradamus pisał dużo o osiągnięciach naukowych(tych najważniejszych)a także o postaciach,które tego dokonają.
Bardzo znana jest np:przepowiednia dotycząca odkrycia przez Curie Skłodowską radu.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-28 20:19:44)

1,982

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Konar napisał/a:

Atraktorze, napisz coś o Syrii, Bliskim Wschodzie i bieżących wydarzeniach na świecie. Jest Bardzo gorąco.  Idzie na otwartą wojnę w Syrii. Co wynika z czterowierszy Nostradamusa?

Witam:

Tak jak już pisałem nie raz sytuacja na Bliskim i Środkowym Wschodzie będzie cały czas napięta.
Bez przerwy,aż do opanowania tych państw przez Kalifat Wielkiego Talibanu będą  tam trwały ciągłe konflikty wewnętrzne;bunty,rebelie i rewolucje.
Od czasu do czasu w te spory będą się wtrącały mocarstwa światowe w tym głównie USA i ich zachodni sprzymierzeńcy.
M Nostradamus o ile mi wiadomo nic nie napisał o interwencji w Syrii,wymienił natomiast ten kraj wśród wielu innych państw arabskich jako kraj w którym będzie się rozgrywała krwawa długoletnia wojna domowa.
Inne kraje arabskie w których do takich wybuchów mniejszych lub większych doszło lub dojdzie to;Irak,Egipt,Katar,Arabia Saudyjska,Jemen,Jordania,Liban,Libia,Tunezja i Algieria.
Niestety ,ale jak pisał M Nostradamus świat zachodni swoim wtrącaniem się w wewnętrzne sprawy tych krajów i polityki ciągłych interwencji zbrojnych PRZYWLECZE TE KONFLIKTY DO EUROPY,AŻ W KOŃCU DOPROWADZI DO INWAZJI LUDÓW MUZUŁMAŃSKICH NA TEN KONTYNENT!

Pozdrawiam:


Atraktor

1,983

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze dziękuje za krótki wykład, jak to bywało w historii na pewno w przyszłości pojawią się nowe teorie. Wracając do tematu .Zachód  uderzeniami z powietrza osłabi Assad (składy broni,lotniska itp.) ale tow doprowadzi do jeszcze głębszego konfliktu w Syrii. Każda ze stron będzie myślała ,że wygra i ten kraj spotka ogromna tragedia bo wszyscy będą wszystkim sprzedawać broń,a naród Syryjski będzie ogromnie cierpiał. Dziwne że w stolicy Assad użył broni chemicznej przecież Damaszek jest w rękach rzadowych?Obłęd ogarnął światu!

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-08-28 21:44:20)

1,984

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Dziwne że w stolicy Assad użył broni chemicznej ..."
A kto Tobie powiedział, że to Assad ?.
Wierzysz oficjalnej propagandzie ? .

1,985

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Frapuje mnie jedna rzecz, czemu przepowiednie Nostradamusa, które miały dziać się w dzisiejszych czasach nie do końca się  finalizują (wszelkie rzeczy, które dzieją się na świecie są podciągane pod przepowiednie ale, że zostały opacznie zrozumiane), a te z czasów kiedy nie było co poniektórych na świecie były precyzyjnie opisywane. To samo można powiedzieć z Biblią, jeszcze za czasów tak zwanego ciemnogrodu zdarzało się wiele cudów (krzyże na niebie i tak dalej), a w obecnych czasach nie obserwuje się takich rzeczy.  Jestem wierzący i praktykujący, ale takie coś śmierdzi mi mistyfikacją i falsyfikacją. Pozdrawiam.

1,986

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dokładnie tak jest jak piszesz.
Przepowiednie maja to do siebie, ze można je dopasować pod cokolwiek.
Manipulacja czasem, historią jest dowolna więc wtedy taka przepowiednia moze niemal idealnie pasować do zdarzenia historycznego.
Niewiele jest przypadków opisania czegoś z przyszlości tak by sie to potwierdziło, w zdecydowanej wiekszosci przypadków sie to nie urzeczywistnia. Zauwaz ,ze niewiele jest przypadków podawania dat. A jesli sie juz zdarzy podać komuś datę to czekamy,czekamy i lipa:)
Pisze ogólnie o wszystkich przepowiedniach

1,987

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:
centurio06 napisał/a:

Atraktorze czy teoria względności jest teorią  i czy Ty jako kosmolog odrzucasz elektryczną naturę wszechświata ? Tak poza tematem bo ciekawi mnie czy Tesla był wymieniany przez Nostradamusa. Czy teoria  Karola Darwina jest teorią ,co raz więcej wskazuje na to iż obie powszechnie uznane teorie przez naukę są błędne i czy coś o tym pisze Nostradamus?
Wiem że daleko odbiegam od tematu ale jestem ciekaw twojego zdania.

Witam:
TEORIE DZIELĄ SIĘ NA TE KTÓRE W PRAKTYCE ZOSTAŁY POTWIERDZONE I NA TE,KTÓRE NIE ZOSTAŁY POTWIERDZONE!!!
Teoria względności Alberta Einsteina jest teorią sprawdzoną w praktyce ,a więc de stricte jest niepodważalnym prawem fizycznym-chociaż zdarzają się jeszcze fizycy,którzy bez skutków próbują ją podważyć.
Natomiast elektryczna natura Wszechświata zaproponowana przez nieżyjącego już od 1979 roku Ralpha Juergensa jest obecnie niezgodna z danymi obserwacyjnymi Wszechświata,a także teoriami kwantowymi.
Obecnie model tzw;"plazmowej kosmologii" zakłada, że cały Wszechświat wypełniają strumienie energii, które w postaci prądu elektrycznego przenoszone są w strumieniach plazmy-ale wtedy nasz Wszechświat byłby inny niż obserwowany!
Teoria ta opiera się na plażmie tworzącej głównie gwiazdy jako czwartym stanie skupienia,a także spiralności galaktyk,choć wiadomo,że większość galaktyk we Wszechświecie to galaktyki eliptyczne i nieregularne,
Teoria elektryczna Wszechświata nie zakłada istnienia tzw:"czarnych dziur",które zostały odkryte na początku XXI wieku,a także; ciemnej energii i ciemnej materii.
Obecnie nieliczni fizycy próbują sztucznie tę teorię dopasować do obserwowanego Wszechświata proponując między innymi w równaniach matematycznych,aby materię uważać za co innego niż masę,a grawitację jako rodzaj sił elektrycznych.
TEORIA TA JAKO NIEZGODNA Z OBSERWOWALNYM WSZECHŚWIATEM I PRZEZ ZDECYDOWANĄ WIĘKSZOŚĆ UCZONYCH JEST ODRZUCANA-TAK JAK ZRESZTĄ WIELE INNYCH MNIEJ LUB BARDZIEJ PODOBNYCH!
Myślę,że takie krótkie wyjaśnienie Ci wystarczy ,bo analiza matematyczna budowy takiego Wszechświata chyba za wiele by Ci nie powiedziała.
I jeszcze jedno-oóż są przepowiednie dotyczące;Darwina i Einsteina,ale musiał bym je odszukać,a teraz nie mam na to czasu.
Jeśli chcesz to je odszukam i przekażę.
Natomiast nie znam żadnych przepowiedni Nostradamusa o Nikoli Tesli ,bo chyba o niego Ci chodzi.
M Nostradamus pisał dużo o osiągnięciach naukowych(tych najważniejszych)a także o postaciach,które tego dokonają.
Bardzo znana jest np:przepowiednia dotycząca odkrycia przez Curie Skłodowską radu.

Pozdrawiam:

Atraktor



tak dla interpretacji filozoficznej przyjalbym podzial teorii na:
te jeszcze nieodkryte oraz na te jeszcze nieobalone:)
pozdrawiam

1,988

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obama zwleka z atakiem z morza i powietrza na Syrię. Gra na czas dla Kerrego i jego rozmowy z Ławrowem  ale pewnie wie że nic nie dadzą ;

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-29 15:36:27)

1,989

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do tego trwają negocjacje z Arabią Saudyjską głównym sojusznikiem  USA obok Kataru na Bliskim Wschodzie . Saudom bardzo zależy na obaleniu Asada i powstanie proarabskiego rządu w Damaszku .Saudowie są przeciwni syryjskiemu Bractwu Muzułmańskiemu  które jest popierane przez Turcję i Katar  Te kraje popierają Mursiego i Egipskie Bractwo Muzułmańskie a Arabia i ZAEA popierają armię i generała Sisi. Arabia zaproponowała w pierwszej ofercie Putinowi że Arabia przestanie rywalizować z Rosją na Europejskim rynku gazu ; i że zdradzi  USA ! i będzie pomagać zdobywać wpływy Rosji w świecie islamu. ; Druga oferta to propozycja stworzenia kartelu z między Rosją a krajami OPEC żeby kontrolować światowe ceny ropy i gazu ; Jestem bardzo ciekawy czy będzie ostrzał Syrii pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-29 15:47:51)

1,990

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rosja odmówiła ale wczoraj Rosja mówiła że jest za wcześnie na rezolucje ONZ ; Rozmowy z Arabią trwają .

1,991

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rosja straci morską bazę Tartus w razie wygranej rebeliantów. ;Centurio 06 co o tym sądzisz ? pozdrawiam

1,992

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawe, sam Nostradamus pisał że nie Neptun ale Osman,Pers i Izraelita;

"
Rzeka krwi i tysiące trupów będą udziałem syryjskiej Chimery,
Nie;Neptun,Smok i Niedżwiedż,a;Osman,Pers i Izraelita;
użyją do walki Horusa dla wsparcia swoich popleczników
Po spotkaniu Jowisza z Saturnem przy pomocy Heliosa,
Turbany III Antychrysta przejmą w końcu władzę w kraju rzeżników!"

czyżby stany jednak nie dokonały chirurgicznego cięcia? Z czterowiersza wynika równiez, że po obaleniu Asada będą rządzić Turbany III Antychrysta, nie ma mowy jeszcze o Mahdim...

Troche z tą Persją nie pasuje, chyba że każdy sobie i swoich interesów miałby bronić...

1,993

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do m_
Ten cytat  moim zdaniem potwierdza wybuch wojny po roku 2020. W roku 2020 będzie spotkanie Jowisza i Saturna w znaku Wodnika.
http://www.logonia.org/content/view/580/2/
Światowej wojny raczej z tego nie będzie ale to co jest teraz będzie trwało jeszcze kilka lat, możliwe że dołączą się sąsiedzi Syrii.
III Antychryst to właśnie Mahdi było już o tym na forum , tak więc turbany III Antychrysta to wojska Mahdiego, po roku 2020 zdobędą Syrię.

1,994

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

no tak ale turbany III Antychrysta to nie sam Mahdi, nie ma o nim mowy. Armia Mahdiego już dawno powstała i nawet została rozbita bodajże w 2007r. W tej chwili całe rzesze czekają na nadejścei Mahdiego z byłym prezydentem i Imamem Iranu na czele. Cytat chyba raczej mówi o końcu rządów Asada o ile dożyje.
Faktycznie 2 połowa stycznia 2021 posiada niezwykłą koniunkcje jupiter/słońce/saturn.

Najciekawszy moim zdaniem jest fragment Osman,Pers i Izraelita. Oznaczało by to, że nie wojska krajów zachodu ale kraje  bezpośrednio graniczące będą prowadziły "zimną wojne" w Syrii. Może to być moment poprzedzający właśnie wybuch wojny. Po przejęciu władzy Mahdi zawrze pokój z Izraelem i jak to pisano "Odtąd Żyd i Arab w zgodzie będą żyli"... na krótko.

Kolejny fakt destabilizacja jaka miała by nastąpić do 2020r w Rosji przez bunt Łysego i Tygrysa  po 20 latach Rządów Niedźwiedzia i Tygrysa (od 2000r gdy Putin przejął władze).

czyli 2021r wielki pokój po przejęciu władzy w rejonie Syrii;
Słaba Rosja 2020r. po wewnętrzym konflikcie (nuklearnym?) idealnym momentem dla Chin na inwazje...

Pasowało by. 2023-2024 wielkie katastrofy przez prawie 2 lata wstrzymana Wojna po napadzie Chin na Rosje od 2026r chaos i do 2030 jak niektórzy Astrologowie piszą  New World Order... zmiana układu sił na świecie.

Należy Pamiętać , że zdecydowana i intensywne działania wojskowe mają trwać jedynie 3-4 lata w tej 27 letniej wojnie.

1,995

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atak na Syrię z mora i powietrza przesuwa się w czasie. To Obama go odkłada ; Atak ma być 31 w Sobotę  lub w nocy z Soboty na Niedzielę po wyjechaniu inspektorów ONZ .... albo dopiero po szczycie G 8  5  / 6 Września ... pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-30 15:43:27)

1,996

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

m  Myślę że Turcja Iran i Izrael wyślą samoloty nad syryjskie niebo... Izrael dwa razy zaatakował cele w Syrii Turcja i Iran mogą też wysłać wojskowe samoloty... jak dalej zachód będzie odkładał to po prostu odwołają po cichu atak a świat zapomni o Syrii na jakiś czas...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-08-30 15:47:15)

1,997

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Izrael będzię swoją prewencyjną polityke prowadził cały czas ale opozycja syryjska będzie im to pamiętać.
W Turcji schronienie mają władze przyszłego rządu opozycji syryjskiej, za ich namową Turcja może uczestniczyć w konflikcie. Jak wiadomo Nostradamus pisał , że Turcja spłynie krwią i to niemałą.... zapewne m.in z podziałów wewnętrznych.
Wszystko jak by się miało ułożyć w miarę logiczny ciąg wydarzeń.

Pytanie pozostaje skąd Mahdi... wiadomo jest on ukryty i to jak najdłużej bo Izraelici i wielu innych poszukują go od dawna podobnie jak sami jego wyznawcy.

Tak zastanawiał mnie fakt rzeźni Talibów  w górach Pakistanu, gdzie alpiniści gineli. Nostradamus pisał, że tam m.in ma mieć swoją kryjówkę.

1,998

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nato jest w wielkim kryzysie nawet Wielka Brytania nie weżmnie udziału w interwencji główny sojusznik USA na świecie !

1,999

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Widzę,że jest duże zainteresowanie tym co dzieje się w Syrii,ale tak jak już pisałem wojna domowa będzie tam trwała bardzo długo ,może nawet przez kilka,lub z przerwami kilkanaście lat!
Pisałem też,że również inne kraje arabskie tego regionu czekają różne konflikty,bo o tym pisał M Nostradamus.
Niektórzy bardzo czekają na Mahdiego,ale muszą pamiętać o tym,że ujawni się on gdzieś na około 10 lat przed wybuchem III wojny światowej więc III wojna światowa nie wybuchnie już raczej do roku 2023.
Przypominam ,że Mahdi będzie jednookim Arabem bardzo bogatym i ponoć potomkiem samego proroka Mahometa,tak jak Jezus Chrystus był potomkiem króla Izraela Dawida.Mahdi przejmie władzę nad;Pakistanem,Afganistanem i innymi państwami Azji Środkowej,a następnie jego zbrojne kolorowe turbany pokonując Iran przyłączą do Kalifatu Wielkiego Talibanu cały Bliski Wschód i Afrykę Północną.
Ten kto zna dobrze  historię to wie,że przed I wojnę światową przez wiele lat toczyły się wojny bałkańskie ("kocioł bałkański")w które wtrącały się ówczesne mocarstwa:Rosja,Austro-Węgry,Anglia,Francja,Niemcy i Włochy.tak obecnie podobna sytuacja dzieje się na Środkowym i Bliskim Wschodzie Azji("kocioł bliskowschodni").gdzie w miejscowe konflikty jak widzimy również wtrącają się współczesne mocarstwa!
M NOSTRADAMUS NAPISAŁ JASNO,ŻE PRZED I WOJNĄ ŚWIATOWĄ TAKIM ZARZEWIEM KONFLIKTÓW MOCARSTW BĘDĄ BAŁKANY A PRZED III WOJNĄ ŚWIATOWĄ BLISKI I ŚRODKOWY WSCHÓD AZJI.CZYLI KRAJ TAMERLANA!
Myślę,że już za kilka lat sceptyków co do przepowiedni M Nostradamusa będzie znacznie mniej.lub w ogóle!
Obecna sytuacja choć bardzo powoli to jednak NIEUBŁAGANIE zmierza do okrutnej największej w dziejach ludzkości wojny światowej!
Przypominam,że M Nostradamus napisał,że nigdy przedtem,ani nigdy potem tak okrutnej i długotrwałej wojny o takiej skali;zniszczeń materialnych i ofiar ludzkich.a także zagłady wielu gatunków; roślin i zwierząt na naszej ziemi więcej już NIGDY nie będzie!
Nawet ostatnia wojna ze śmiercią zapowiedziana też w Biblii w wieku XXXVIII(obecnego kalendarza) i innych pismach religijnych nie będzie tak długotrwała,niszcząca i pochłaniająca miliardy istnień ludzkich jak III Wojna Światowa w wieku XXI!!!
I jeszcze jedna sprawa;-
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem,że teorie dzielą się na te; co zostały jeszcze  nieobalone i te co zostały jeszcze nieodkryte-TO CO MAMY OBALIĆ TEORIE;KIRCHHOFFA I OHMA i UZNAĆ,ŻE NIE ISTNIEJE PRĄD ELEKTRYCZNY?
PYTAM SIĘ CO MA ZASTĄPIĆ TĘ TEORIĘ.CZYŻBY ONA BYŁA NIEPRAWDZIWA?
DZIWIĘ SIĘ.ŻE SĄ LUDZIE,KTÓRZY PISZĄ TAKIE RZECZY!?
Np;teoria Newtona nie została obalona,a rozszerzona przez inną teorię Einsteina,a obecnie szuka się jak już pisałem nie raz teorii.która by wiązała wszystkie 4 siły fizyczne istniejące w przyrodzie i była by jednocześnie poszerzeniem tych dwóch w/w.
Teoria Darwina jest również prawdziwa tak jak Newtona,ale jak się okazało nie jest ona remedium na wszystkie zjawiska biologiczne,ale to nie znaczy ,że jest ona niesłuszna!
Kościół rzymskokatolicki teorię Darwina uznał,ale z wykluczeniem powstania człowieka(nie wiem,czy też tak będzie zawsze!) i o tym należy pamiętać,tak jak po pewnym czasie kościół uznał teorię heliocentryczną Kopernika z którą przez wieki zdecydowanie i konsekwentnie walczył!!!
Za teorię heliocentryczną wyrokami sądów papieskich skazywano ludzi na karę śmierci i ją wykonywano!
W końcu wieku XIX kościół określił odkrycie prądu elektrycznego jako szatański wynalazek!
Gdyby nie wiele różnych teorii naukowych to nie było by postępu technologicznego w żadnej dziedzinie!Cywilizacja ludzka stanęła by po prostu w miejscu-nie było by np;komputerów!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-30 21:45:16)

2,000

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wrócę jeszcze do twórczych teorii,które wpływają na rozwój nauki i myśli technologicznej.

Otóż wszyscy powinni odpowiedzieć SOBIE JASNO NA PONIŻSZE PYTANIE!!!
Czy są za filozofią,lub wiarą; tzw:"STANU STACJONARNEGO WSZECHŚWIATA" ,CZYLI USTALONEGO RAZ NA ZAWSZE I NIEZMIENNEGO W CZASIE PORZĄDKU CAŁEJ OTACZAJĄCEJ NAS NATURY I PRZYRODY,czy też są za filozofią,lub wiarą tzw;"STANU EWOLUCYJNEGO"ZMIENNEGO W CZASIE I PRZESTRZENI STANU NASZEJ RZECZYWISTOŚCI!!!
Tylko te dwa rozwiązania filozoficzne są możliwe DO PRZYJĘCIA-INNYCH NIE MA!!!
Stan Stacjonarny to spoczynek na laurach,BRAK ROZWOJU I FIZYCZNEGO I DUCHOWEGO,A EWOLUCJA TO STAŁY ROZWÓJ WSZYSTKIEGO I KOSMOSU I PRZYRODY I CZŁOWIEKA!!!
Czym jest bowiem przykładowo stan stacjonarny?
Człowiek jest taki sam fizycznie i duchowo od urodzenia do śmierci-tak samo cała otaczająca go biosfera,czyli zwierzęta, rośliny i drobnoustroje-czas nie gra w nim żadnej roli!
Wszystkie;rośliny zwierzęta i ludzie powstały na ziemi od razu i się nie zmieniały w czasie.
Kosmos był jest i będzie bez przerwy taki sam-niezmienny.
Dla mnie to bzdura!
Dlaczego?
Dlatego,że za ewolucją przyrody w tym ludzi(są coraz więksi i coraz dłużej żyją itd ,można wymieniać różne jeszcze inne zmiany w czasie)przemawia to,że WIDAĆ WSZELKIE ZMIANY W NAS I NASZYM OTOCZENIU NA CO DZIEŃ TZW:"GOŁYM OKIEM"!
KOSMOS ROŚNIE I EWOLUUJE,A ZA OKOŁO 300 BILIONÓW LAT ROZPADNĄ SIĘ WSZYSTKIE ATOMY,RÓWNIEŻ W NASZYCH CIAŁACH JEŻELI LUDZIE BĘDĄ JESZCZE ISTNIEĆ,CZYLI ROZPADNIE SIĘ CAŁA MATERIA BARIONOWA WSZECHŚWIATA-BO PO PROSTU TYLE TRWA "ŻYCIE"WSZYSTKICH ATOMÓW!!!
CAŁY NASZ WSZECHŚWIAT WYPEŁNI WÓWCZAS WYŁĄCZNIE KWANTOWE PROMIENIOWANIE!!!
PRZESTANĄ ISTNIEĆ;GALAKTYKI,GWIAZDY,PLANETY ITD I TO JUŻ NIE JEST FANTASTYKA O TYM MÓWI M A T E M A T Y K A!!!
Czy nasz wszechświat ulegnie rozerwaniu na strzępy,czy jednak zwinie się DO PUNKTU WIELKOŚCI JEDNEGO ATOMU WODORU I STANIE SIĘ FIZYCZNĄ OSOBLIWOŚCIĄ -JAK POKAZUJĄ TO RÓWNANIA FRIEDMANA,CZY TEŻ ZDERZY SIĘ Z INNYM WSZECHŚWIATEM O INNYCH PRAWACH FIZYKI  I W WYNIKU TZW:"WIELKIEGO POŻARU" ZRODZI SIĘ ICH "DZIECKO",CZYLI NOWY WSZECHŚWIAT JESZCZE BARDZIEJ ZŁOŻONY?- TEGO NIE WIEMY!-,ALE NIEWĄTPLIWIE NASZ WSZECHŚWIAT ŻYJE,ROZWIJA SIĘ,ROŚNIE I DOROŚLEJE I MOŻE OD JEGO URODZENIA,CZY STWORZENIA "WIELKI WYBUCH" NASTĄPI PO KILKUSET MILIARDACH,LUB BILIONACH LAT JEGO ŚMIERTELNY KRES w POSTACI WYMIENIONEGO POWYŻEJ "WIELKIEGO POŻARU",LUB "WIELKIEGO KOLAPSU"!!!
Hierarchiczny Kościół Rzymskokatolicki jest już(po tylu swoich porażkach),bardzo ostrożny w odrzucaniu różnych teorii również; Darwina i Einsteina,zdaje sobie bowiem sprawę ze SWOICH DAWNYCH POMYŁEK I BŁĘDÓW,KTÓRE GO DROGO KOSZTOWAŁY-REFORMACJA!!!
Dlatego Biblię teraz zaczyna się interpretować inaczej niż kiedyś,to znaczy NIE DOSŁOWNIE!!!
NIE TYLKO JEZUS CHRYSTUS W SWOJEJ NAUCE(EWANGELIE)NAUCZAŁ PRZY POMOCY PRZENOŚNI I PRZYPOWIEŚCI,ALE RÓWNIEŻ I STARY TESTAMENT PRZEMAWIA DO LUDZKICH SERC PRZENOŚNIAMI i PRZYPOWIEŚCIAMI!!!
Znam wielu kosmologów księży katolickich ,którzy by z  twierdzeń o obalaniu sprawdzonych już w praktyce teorii po prostu się głośno śmieli!
Ciało ,a Dusza to dwie różne rzeczy!
A co będzie jak kiedyś ludzie odkryją(albo oni nas!) całkiem do nas niepodobne istoty i to o wiele od nas inteligentniejsze i co wtedy powie Kościół-czy te istoty mają dusze,czy nie?
Ziemia w naszej Galaktyce(zmniejszona do ziarenka piasku) jest jednym ziarenkiem piasku ze wszystkich ziarenek piasku (planet)znajdujących się na wszystkich plażach na całej ziemi!
A nasze Słońce(zmniejszone do ziarenka piasku)jest jednym ziarenkiem piasku(gwiazd-innych słońc większych i mniejszych od naszego)znajdujących się na wszystkich plażach na całej ziemi!
A nasza Galaktyka(zmniejszona do ziarenka piasku) to jedno ziarenko piasku ze wszystkich ziarenek piasku(galaktyk) znajdujących się na wszystkich plażach na całej ziemi!
I wreszcie nasza Metagalaktyka(gromada galaktyk)"Virgo,czyli Panna"(zmniejszona do ziarenka piasku)to jedno ziarenko piasku ze wszystkich ziarenek piasku(metagalaktyk) znajdujących się na wszystkich plażach na całej ziemi!
Nasza Galaktyka(Droga Mleczna) składa się z 400 miliardów Słońc czyli gwiazd mniejszych lub większych od naszego Słońca,a prawie każde z tych 400 miliardów Słońc ma od kilku do kilkunastu planet większych lub mniejszych od Ziemi.W skład galaktyk wchodzą też "tysiące czarnych dziur",obłoków ciemnej i jasnej materii rozproszonej,bilion bilionów asteroidów,komet i innych ciał!
Takich galaktyk jak nasza w gromadzie galaktyk"Virgo,czyli Panna" jest z kolei około 20 miliardów,większych lub mniejszych od naszej Galaktyki i o różnych kształtach począwszy od spiralnych,poprzez eliptyczne po nieregularne!
I Wreszcie takich metagalaktyk jak nasza Metagalaktyka "Virgo" jest kilka miliardów,a z nich największym skupiskiem jest Metagalaktyka o nazwie ;"WIELKI ATRAKTOR"składająca się z około 150 miliardów różnych galaktyk!!!
TAKI JEST OGROM WSZECHŚWIATA W CZASIE I PRZESTRZENI!!!
DALEJ POZA HORYZONTEM ZDARZEŃ GDZIE NIE SIĘGAJĄ JUŻ ŻADNE TELESKOPY I NIGDY NIE SIĘGNĄ,ZE WZGLĘDU NA EKSPLODUJĄCĄ TO ZNACZY CORAZ SZYBCIEJ ROZSZERZAJĄCĄ SIĘ PRZESTRZEŃ NIE WIADOMO CO JEST-BO POCZERWIENIENIE GALAKTYK I ICH GROMAD PRZEKRACZA PRĘDKOŚĆ ŚWIATŁA W PRZESTRZENI TRÓJWYMIAROWEJ!!!
A JEŚLI ISTNIEJE WIELOŚWIAT(CO PRAWDOPODOBNE) ,A NASZ WSZECHŚWIAT POŚRÓD INNYCH WSZECHŚWIATÓW JEST TAKIM JEDNYM ZIARENKIEM PIASKU NA WSZYSTKICH PLAŻACH-TO KIM MY WŁAŚCIWIE JESTEŚMY I KIM JEST STWÓRCA,CZY JEST STWÓRCĄ TYLKO NASZEGO WSZECHŚWIATA,CZY MILIARDÓW WSZECHŚWIATÓW!?

NIE WIEM!!!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-08-31 13:30:59)