2,081

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 Obama liczy na rozmowy z Rosją w sprawie Syrii i jej arsenału chemicznego pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-09-11 21:03:16)

2,082

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora. Al Kuds zapisane jest wiki w transkrypcie, być może nie rozumuję tak jak Ty rozumujesz, wiem natomiast jedno, ściemniasz na maxa, podpierając swoją fikcję faktami historycznymi. Tak jak Koreę nazwałeś krajem kwitnącej wiśni i szereg innych pseudonaukowych tez, popartych wątpliwymi faktami w celu podrasowania swoich wywodów. Ja i nieliczni z forum GP sprawdzili wywody twojego guru Arteuzy, który okazał się zwykłym plagiatorem, zżynając całymi kartkami z książek Sieradzkiego. Ty czerpiesz od niego czyli także podpierasz się plagiatem. Jedyny godny zaufania autor polski, który przełożył centurie Nostradamusa ze starofrancuskiego na j.polski to E. Seydlitz, która zapytana o Arteuzę także poddaje w wątpliwość autentyczność jego czterowierszy. Podobnie twoje przekłady pseudo twórczości Nostradamusa nie mają potwierdzenia w żadnych źródłach. Zresztą nie masz w zwyczaju wykazać się jakimkolwiek źródłem. Co do Twojego patriotyzmu  to też został poddany w wątpliwość i opisany na GP. Na siłę chcesz w umysłach ludzkich usprawiedliwić nadchodzącą wojenną tragedię i tak jak to już bywało w ubiegłych wiekach Nostradamus ma być do tego potwierdzeniem. Możesz dalej mnie obrażać. Pozdrawiam i miłego pobytu-szkolenia w USA. Ciekawe co jeszcze wymyślisz ( albo co każą wymyślić ).

2,083

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do xero

Nic ciekawego nie wniosłeś do tego forum.
Może lepiej jak będziesz pisał tylko na forum GP.

Pozdrawiam

2,084

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dla rozluźnienia atmosfery.
Obecna nagonka medialna na Syrię zaczyna przeistaczać się w jakąś groteskę.
http://wyborcza.pl/1,75478,14575639,Syr … karzy.html
Pytanie kto będzie następną ofiarą "reżimu", może grzybiarze?  zbieracze złomu? a może hodowcy wiewiórek?

2,085

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do"ania"
mam prośbę i zarazem propozycję by nie oceniać kto co wniósł do tego forum bo są to nasze subiektywne opinie,
każdy ma prawo pisać to co uważa za stosowne, a jak komuś się nie podoba to niech po prostu nie czyta takich postów.

co do "atraktora" i "xero" to niech sami rozwiążą swoje kwestie bo skoro się znają z różnych forów to najwyraźniej mogą mieć do siebie pewne niesympatyczne, niewyjaśnione tematy o których nie wiemy i nie ma powodów by się wtrącać i oceniać.
pozdro

2,086

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

janko czy ty masz rozdwojenie jazni?
najpierw piszesz zeby nie oceniac
pozniej ze to sa nasze subiektywne opinie
a jeszcze pozniej ze kazdy ma prawo pisac to co uwaza

z toba to zglupiec mozna

2,087

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

chodzi oczywiscie o ocene subiektywną kogos a to ma malo wspólnego z obiektywizmem
kazdy ma prawo pisać ale nie po to by oceniac innych to tyle:)
chyba jest to jasne co chciałem przekazać, po co zatem ta "filozofia" łapania za słówka?

2,088

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/arabia- … dzie/k3vqb Arabia Saudyjska umacnia się dzięki zamieszaniu w świecie islamu co o tym sądzicie ? pozdrawiam

2,089

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich na forum, postanowiłem przed rejestracją przeczytać wątek od początku, dlatego dopiero teraz dołączę się do dyskusji.

@dmox Myślę że stanie się wręcz przeciwnie, dlatego że Nostradamus pisał że wojny domowe będą wybuchać we wszystkich państwach bliskiego wschodu, po za tym Mahdiemu będzie łatwiej pochłonąć kraj rozbity i przyłączyć go do Wielkiego Talibanu. Arabia Saudyjska może przeżywa chwilowy wzrost smile. Ale w końcu zacznie się wszystko sypać.

@Julek popieram również Twoją opinię o nagonce mediów na Syrię, ale odkąd media stały się tak potężnym narzędziem, a w zasadzie bronią, to będą wykorzystywane przez władzę do wpajania ludziom jak mają myśleć! Zauważcie np po "atakach" 11 września jak w TV pokazywali cieszących się talibów, wg dziennikarzy ich radość była spowodowana aktem terrorystycznym, a w rzeczywistości nagrania te były wykonane parę dni/tygodni wcześniej, i były związane ze świętem jakie oni obchodzili (coś z ramadanem).

W związku z powyższym, jak myślicie czy na Mistrzostwa Świata w Katarze, które mają odbyć się w 2022 roku stanie się coś nie dobrego? Może Nostradamus wspomina o tym wydarzeniu w swoich centuriach?

Ostatnio edytowany przez pcdamian (2013-09-13 21:11:56)

2,090

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pcdamian  Na pewno będą zamachy sponsorowane przez Kalifat Wielkiego Talibanu  który powstanie do tego czasu. Jeśli te mistrzostwa się odbędą bo nie wiadomo czy Katar nie będzie zajęty rewolucją i wojną domową. Myślę  że masz rację to chwilowe zyski  świat islamu i świat  arabski jest bardzo trudny do przewidzenia  pozdrawiam

2,091

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeśli kalifat Talibanu powstanie w 2020 roku to Katar może zostać też wchłonięty przez nową unię Arabską o której pisali Artreuza i Atraktor

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-09-14 14:12:41)

2,092

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Sunnicka Arabia Saudyjska ma jeden problem. Tym problemem jest szyicki Iran.
Podczas gdy wszyscy zajmują się Syrią, w Afganistanie Talibowie przeprowadzają ataki, które swoją koordynacją robią wrażenie na żołnierzach koalicji. Na portalu wp.pl wprost piszą że szykują się do przejęcia władzy po 2014 roku.
Jeżeli przejmą władzę w Afganistanie i Pakistanie staną się naturalnymi sojusznikami Arabii Saudyjskiej przeciwko Iranowi.
Iran znajdzie sie między młotem a kowadłem. Między Pakistanem - sunnickim mocarstwem atomowym i sunnicką, bogatą Arabia Saudyjską, która rebeliantom w Syrii ściele dolarem gęsto...
Obecnie, zarówno Arabia Saudyjska jaki i Iran roszczą sobie prawo do przywództwa w rejonie.
Zobaczymy jak to sie rozwinie.
Podobno Obama jest przychylny Talibom, wiąże z nimi większe nadzieje niż z prezydentem Karzajem.
Zobaczymy, czy tak pozostanie gdy przejmą władzę w Pakistanie i Afganistanie.
Może w trójkę :USA, Taliban i Arabia Saudyjska, rozprawia się z Iranem.

2,093

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl … aid=11151b  Ciekawe czy będzie ta interwencja czy nie ? pozdrawiam

2,094

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Skończy się jak w Korei Północnej - dużo szumu medialnego i koniec... Mi się wydaje że USA są trochę osłabione militarnie, od czasu drugiej wojny światowej angażują się we wszystkie większe konflikty zbrojeniowe, do tego doliczyć zimną wojnę... Nie jest to już taka potęga jak jeszcze 30 lat temu. Dziwi mnie bardzo scenariusz III WŚ, zawsze byłem przekonany że wybuchnie ona między NATO a Chinami z Rosją... lub z krajami bliskiego wschodu. Zastanawiająca jest również interpretacja brudnej bomby zrzuconej na nowe miasto jako bomby atomowej, wg mnie będzie to zrzucenie broni biologicznej na Nowy Jork, a nie na Neapol, który politycznie nie ma większego znaczenia. W każdym bądź razie, czekam niecierpliwie na powrót Atraktora smile

P.S. nie znacie stron internetowych z których można się dowiedzieć o wydarzeniach na świecie bez jakiejkolwiek cenzury? Czasami jak czytam wiadomości na wp.pl, czy jakimkolwiek innym większym portalu w Polsce to krew się gotuje smile

2,095

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dzisiaj przez przypadek się natknąłem i pytanie  jak sądzicie na przyszłego Mahdiego pasuje :
Mullah Abdul Ghani Baradar  ? nr 2 aktualnie przywódca talibów afgańskich

Mullah Baradar was born in Weetmak village in Dehrawood district, in the Uruzgan province of Afghanistan, in 1968.

6,8,9...

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-20582286

trudno znaleść jakieś fotki ale znalazłem http://hadalzone.blogspot.com/2010/02/b … -head.html

trafiłem przez
http://konflikty.wp.pl/kat,1020347,titl … omosc.html

pierwsze wzmianki o pokoju? smile

aktualnie ataki talibów w afganistanie są bardzo dobrze skoordynowane jak donosiło nasze wojsko tam stacjonujące...

2,096

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mahdi ma  przybyć z Ponurym Katem z Arabii Saudyjskiej do  pogranicza Pakistanu i Afganistanu. Ponury Kat ma być  szefem talibów potem Mahdi wystawi go na schwytanie  amerykanom .Czytałem że tak właśnie zrobił obecny lider Al Kaidy  z Osamą ;Mahdi ma przybyć z Arabii i ma być Sunnitą urodzonym koło Bagdadu pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-09-17 19:07:12)

2,097

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mullah Abdul Ghani Baradar, jeśli ten jegomość urodził się w 1968 r jak pisałeś "m'', to obecnie ma 45 lat. Jeśli przyjmiemy, że wojna jak pisał Atraktor ma wybuchnąć około roku 2030 i trwać jedno pokolenie, to facet jest trochę za stary moim zdaniem . Bo już w roku 2028 ma mieć 60 lat. Podobno ma się wykazać dużymi zdolnościami taktycznymi przed 20 rokiem życia, a tutaj ani słychać ani widać. No cóż może przyszłością też można manipulować ,jeśli odczytuje się przepowiednie dotyczące przyszłości i odpowiednio szybko reaguje, bo kto powiedział, że tylko zachód zapoznał się z Nostradamusem, prawda?

2,098

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wyciągajmy wniosków dot. ludzi zbyt pochopnie, a może wojna przyjdzie do nas wszystkich szybciej niż myślimy?

2,099

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://swami.prasanthinanda.net/pl/sw/Z … -Kali-Jugi

Przedstawiony link opisuje proroctwa. Artykuł został napisany w 2011 roku a więc przed abdykacją Benedykta , która miała miejsce pod koniec 2012 roku. Zawarta tam informacja iż papież Benedykt będzie rządził 8 lat jest godna podziwu. Wobec tego można przypuszczać iż inne zawarte tam przepowiednie mogą być zbliżone do prawdy.

2,100

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596  Zachód oczywiście uwierzy że Iran nigdy nie zbuduje bomby atomowej ...