2,201

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do Dmoxa:

Nie wiem,czy 17 pażdziernika demokraci z republikanami się dogadają w sprawie budżetu,natomiast wiem,że USA słabnie i to już od kilku lat i słabnąć dalej będzie,po prostu trzeba to widzieć,A NIE UDAWAĆ-TAK JAK TO NIE KTÓRZY ROBIĄ ,ŻE NIC TAKIEGO SIĘ NIE DZIEJE-PISAŁEM JUŻ NA TEN TEMAT!
I wreszcie-
odniosę się,jak pozwolicie do nie których innych,ale stosunkowo ważnych poruszonych na tej stronie spraw;

Otóż w dyskusji padła wątpliwość co do rozwoju sytuacji w XXI wieku jaką określiłem w poprzednim swoim artykule.
Oczywiście zgadzam się z tym ,że taki rozwój sytuacji to jest ;kryzys i wojna domowa w USA,rewolucje w Europie,rozpad:NATO,UE i przede wszystkim powstanie Kalifatu Wielkiego Talibanu MOGĄ WYDAWAĆ SIĘ FANTASTYCZNE,ALE MAM NA TO JEDNĄ TYLKO ODPOWIEDŻ!
Otóż niejaki Jean Le Blanc w roku 1898 wydał we Francji książkę zatytułowaną; "Le grand mystère de Michel Nostradamus",czyli"Wielka tajemnica Michela Nostradamusa"!!!
W książce tej autor podał przykłady wielu tekstów i centurii M Nostradamusa i je ZINTERPRETOWAŁ WYSUWAJĄC OTO NIŻEJ WYMIENIONE WNIOSKI:
- W drugiej,lub trzeciej dekadzie mającego nastąpić XX wieku wybuchnie wielka wojna światowa w której zginą miliony ludzi.
Wojnę tę wywołają Niemcy w sojuszu z Austro-Węgrami,które poniosą sromotną porażkę i utracą wszystkie kolonie oraz szereg swoich prowincji na wschodzie.
W wyniku tej wojny Austro-Węgry się rozpadną na wiele niepodległych państw,które  powstaną na ich gruzach w Europie Środkowej.
Autor napisał też,że wreszcie powstanie niepodległa Polska z dojściem do Bałtyku!
-Po tej wojnie zawarty zostanie pokój w WERSALU w wyniku którego powstanie inny układ polityczny i gospodarczy świata i że po 20,30 latach nastąpi wywołana przez przyszłego dyktatora przegranych Niemiec następna wojna światowa,która znowu zakończy się ich klęską i przyczyni się do podziału tego kraju na długie lata!
-JEDNAK NAJBARDZIEJ NIEPRAWDOPODOBNE I NIEOBOJĘTNE DLA RÓŻNYCH SPOŁECZEŃSTW,KRYTYKÓW I POLITYKÓW JEGO KSIĄŻKI STAŁO SIĘ TO MIANOWICIE,ŻE LE BLANC NAPISAŁ,OTO TAKIE ZDANIE,CYTUJĘ;" W WYNIKU RÓŻNYCH REWOLUCJI W CZASIE TEJ WOJNY(I WOJNY ŚWIATOWEJ)NASTĄPI UPADEK CESARZY,A TAKŻE KRÓLÓW W WIELU PAŃSTWACH EUROPEJSKICH I W ZWIĄZKU Z CZYM W PRZEWAŻAJĄCEJ MIERZE EUROPA STANIE SIĘ REPUBLIKAŃSKA ORAZ,ŻE CARAT W ROSJI UPADNIE I DO WŁADZY DOJDĄ CZERWONI,LEWICOWI UZURPATORZY,KTÓRZY ZAMORDUJĄ IMPERATORA WIELKIEJ ROSJI I JEGO RODZINĘ ORAZ,ŻE PRZEZ WIELE LAT BĘDĄ ONI GNĘBIĆ SWÓJ I INNE PODBITE PRZEZ SIEBIE NARODY"!
ZAKOŃCZYŁ TEN SWÓJ WYWÓD TAKIM OTO MOTTO,CYTUJĘ;"ŚWIAT BĘDZIE CAŁKIEM INNY PO WOJNIE ŚWIATOWEJ NIŻ TERAZ,KTÓRA PÓŻNIEJ PO WYBUCHU NASTĘPNEJ ZOSTANIE NAZWANA PIERWSZĄ!!!

TA KSIĄŻKA SPOTKAŁA SIĘ(jak już pisałem powyżej) Z OSTRĄ KRYTYKĄ NIE TYLKO ÓWCZESNYCH SPOŁECZEŃSTW,ALE I POLITYKÓW!
Ich działania doprowadziły do tego,że autora potraktowano dosłownie jako;SZARLATANA I WARIATA i umieszczono w szpitalu dla psychicznie chorych-były to bowiem inne czasy niż obecnie.
Jego książka miała tylko jedno wydanie,które nigdy już nie było wznowione!
W roku 1904 Le Blanc ponoć sam się powiesił w sali,tak oceniła to prokuratura,chociaż wielu świadków w samym szpitalu temu zaprzeczało!
A więc komu na tym zależało,aby więcej to jest w następnych latach ta książka się już nie ukazała i aby jej autor zakończył  życie stosunkowo szybko to jest na 10 lat przed wybuchem Wielkiej Wojny(Póżniejszej I Wojny Światowej)!?

No i  co do odkrycia tzw"KODU NOSTRADAMUSA"?

Co jakiś czas znajduje się OSOBA,KTÓRA TWIERDZI,ŻE TEN KOD ROZSZYFROWAŁA,ALE ŻEBY GO ROZSZYFROWAĆ NALEŻY ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANE,PYTANIA,KTÓRE NAS WSZYSTKICH W TEJ CHWILI DRĘCZĄ; A MIANOWICIE CO W ROKU PRZYSZŁYM TO JEST W ROKU;2014 SIĘ WYDARZY; NA ŚWIECIE I W POLSCE  PODAJĄC OCZYWIŚCIE ODPOWIEDNIE TEKSTY M NOSTRADAMUSA Z FACHOWYMI INTERPRETACJAMI!
WIELU JUŻ TO PRÓBOWAŁO I NIESTETY....SIĘ POMYLIŁO,NA PRZYKŁAD NIE TAK DAWNO PRZYPISUJĄC M NOSTRADAMUSOWI(Z PODANIEM JEGO TEKSTÓW),ŻE W ROKU ;2012 NASTĄPI NIEUBŁAGANY KONIEC ŚWIATA!!!

SAM M NOSTRADAMUS NAPISAŁ W LIŚCIE DO HENRYKA SZCZĘŚLIWEGO,ŻE JEGO KOD ZOSTANIE ODKRYTY DOPIERO PO...III WOJNIE ŚWIATOWEJ!!!


ALE JA DROGI PANIE,CZY PANI NIE ZWAŻAJĄC NA TĘ W/W WYPOWIEDŻ WIELKIEGO WIZJONERA M NOSTRADAMUSA - CZEKAM ŻE SWOJE ODKRYCIE KODU WIELKIEGO WIZJONERA W  TEN PROSTY SPOSÓB  NAM PRZEDSTAWISZ I UDOWODNISZ!!!

JEŻELI PO ROKU CZASU TO WSZYSTKO CO NAPISZESZ STANIE SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ -WTEDY STANIESZ SIĘ OSOBĄ WIARYGODNĄ,BA!- ZAPEWNE NAWET SŁAWNĄ!!!
WTEDY MOŻESZ TWIERDZIĆ I TO Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ,ŻE ODKRYŁEŚ KOD M NOSTRADAMUSA!!!

JA POMIMO WIELU STARAŃ JESZCZE NIE MOGĘ SIĘ TYM POCHWALIĆ,TO WSZYSTKIM WOBEC OZNAJMIAJĄC!!!

W tym artykule,osoba która twierdzi,że:"Kod M Nostradamusa" odkryła NIE ROZSZYFROWAŁA DAT(CO DLA BADACZY JEGO DZIEŁ JEST NAJISTOTNIEJSZE!)CZYLI ZASADNICZO TEGO O CZYM PISZĘ POWYŻEJ,więc dlatego ten tekst jest nie przekonujący-i chyba nie tylko dla mnie!

I wreszcie M Nostradamus w swoich listach wyrażnie i jednoznacznie napisał,że wymienione przez niego daty takie jak np:1999 rok,2163 rok,czy 3797 rok itp, to daty AUTENTYCZNE w których WYMIENIONE PRZEZ NIEGO WYDARZENIA NA PEWNO NASTĄPIĄ,natomiast JEDNYMI Z NAJBARDZIEJ TAJEMNICZYCH LAT SĄ TAK ZWANE LATA LITURGII!!!
ODKRYCIE TEJ TAJEMNICY(LAT LITURGII!) JEST FAKTYCZNYM ODKRYCIEM TZW:"KODU NOSTRADAMUSA!
DROGI"ODKRYWCO"JEŻELI ODPOWIESZ MI JAKIE TO SĄ LATA W/G NASZEGO KALENDARZA:600 ROK LITURGII,607 ROK LITURGII,612 ROK LITURGII ITD WÓWCZAS POZWOLI TO MI I NAM OKREŚLIĆ BEZBŁĘDNIE I BARDZO DOKŁADNIE PODSTAWOWĄ SPRAWĘ,A MIANOWICIE;"KIEDY WYBUCHNIE III WOJNA ŚWIATOWA",LUB NASTĄPIĄ INNE PRZEŁOMOWE WYDARZENIA NA NASZEJ ZIEMI!
INACZEJ MNIE NIE PRZEKONASZ,ŻE ODKRYŁEŚ TEN KOD,A WIĘC DYSKUSJA NA TEMAT NIE ODKRYTEGO,CZYLI NIE ROZSZYFROWANEGO KODU W/G MNIE NIE MA W OGÓLE  SENSU!

I wreszcie na sam koniec-

Jeszcze raz spotykam się z TEZĄ nie których dyskutantów,że obecny XXI wiek jest wiekiem SPEŁNIENIA SIĘ APOKALIPSY ŚWIĘTEGO JANA!
Ja natomiast uważam,że w obecnym wieku wybuchnie III wojna światowa i NIE ZAKOŃCZY SIĘ ONA BIBLIJNĄ  APOKALIPSĄ!!!
I to jest ta podstawowa różnica pomiędzy nami!
Ja uważam,że jeszcze po prostu nie tak szybko!
TAK ZRESZTĄ JAK WSZYSCY POWSZECHNIE ZNANI SPECJALIŚCI- INTERPRETATORZY TWÓRCZOŚCI M NOSTRADAMUSA!
A więc,że przynajmniej do roku 3797(JAK PISAŁ ON SAM) APOKALIPSA JANOWA SIĘ NIE SPEŁNI więc dyskusja na tym temat jest w/g mnie zbędna!

III Wojna Światowa pomimo wielkiej tragedii jaka spotka ludzkość MA  ZBURZYĆ STARY ŚWIAT I TO NIE DO POZNANIA POD KAŻDYM WZGLĘDEM,A PO JEJ ZAKOŃCZENIU ZBUDOWANY MA ZOSTAĆ CAŁKIEM NOWY,OPARTY NA INNYCH WARTOŚCIACH I ZASADACH,KTÓRE DLA WIELU CZYTAJĄCYCH M NOSTRADAMUSA I  INTERPRETATORÓW JEGO TEKSTÓW ZE WZGLĘDU NA ICH POGLĄDY POLITYCZNE,LUB RELIGIJNE JEST NIE DO PRZYJĘCIA!!!

ALE JAK JUŻ PISAŁ ARTEUZA I WIELU INNYCH NAWET W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI WCALE NIE MUSI SIĘ ZDARZYĆ TAK JAK NAM SIĘ WYDAJE,LUB TAK JAK TEGO CHCEMY NIE MÓWIĄC O TYM,ŻE Z GŁĘBI SERCA BARDZO PRAGNIEMY!!!

ŻYCIE W/G MNIE PRZYNOSI CZĘSTO RÓŻNE NIESPODZIANKI,ALE NIESTETY WIĘCEJ TYCH ZŁYCH NIESPODZIANEK ,NIŻ DOBRYCH!


W następnym artykule przytoczę obiecane teksty M Nostradamusa dotyczące sytuacji USA w przededniu wybuchu III Wojny Światowej,bo sytuacja w Stanach Zjednoczonych Ameryki w przededniu wybuchu III Wojny Światowej będzie miała w obecnym wieku pierwszorzędne znaczenie!
Ze względu na póżną porę i inne zajęcia ten artykuł napiszę jutro,lub pojutrze.


Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-07 21:04:28)

2,202

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Z wojnami i innymi karami to jest tak jak wychowaniem małego dziecka które gra na waszym wyrozumieniu i celowo was nie słucha ,wtedy musi przyjść na nie kara ,tak jak na ludzkość ....może  wielu z was tego nie rozumie ,ale co jest człowiek w oczach Boga ,to tak jak byście coś dla siebie stworzyli i to coś by wami chciało rządzić ,zbudujesz maszyne lub urządzenie i w każdej chwili możesz zrobić co zechcesz bo jesteś jego właścicielem ,więc nie dziwcie się temu co ma sie stać.....historia człowieka i jego przyszłość jest zapisana w jego genach ,to tak jak schemat elektroniczny.kto go umie ten odczyta.a zastanawialiście się jak by przyszedł teraz Jezus na ziemię kto by go ukrzyżował ????????

2,203

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam ! Jak znaleźć właściwą datę liturgii ? A może rozwiązanie nie jest takie trudne. Wystarczy znać przepowiednie które się sprawdziły, a w których były podane jakieś daty/lata liturgii, wtedy dopasowujemy datę jakiegoś zdarzenia do daty liturgii, bierzemy następne wydarzenia chronologicznie i patrzymy czy się to zgadza. Potem jeśli weźmiemy np 600 tok liturgii czyli czasy nowego genereła, po prostu liczymy lata/liturgie od momentu skojarzenia poprzedniej daty aż do tego roku 600 i być może wyjdzie nam poprawna data. Nie wiem, czy dobrze myślę, matematykiem nie jestem, ot taki pomysł na szybko.

Ogólnie czytam ten wątek od pierwszego postu na wp.pl założonego na przez Arteuzę, na początku bardzo byłem zdołowany ponurą wizją rozwoju wydarzeń jakie nas mają czekać. Wierzę jednak że Nostradamus tak skonstruował swoje przepowiednie że tych co umieją go przeczytać to ominie, a przynajmniej będą się umieli przygotować na rozwój wypadków. Jak na razie nie ma w 100% pewności że to się wydarzy, bowiem najważniejsze przepowiednie się nie zrealizowały, choć czas jest odległy.

Atraktorze, historia jest zawsze kluczem do przyszłości, napisz proszę po krótce z jej najnowszej nowożytnej części czyli ostatnie 20 lat dla Polski i świata te które Nostradamus uwypuklił i które się sprawdziły. Czy o Polsce też były jakieś wzmianki z tego okresu?

Pozdrawiam,

2,204

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Republikanie grożą że zablokują 17 Pażdziernika podniesienie limitu zadłużenia jeśli Obama nie będzie negocjował . Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-07 13:26:26)

2,205

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze sądzę że Republikanie  i Demokraci tym kryzysem  nie uchwalenia budżetu i za  10 dni prawdopodobnego kryzysu zadłużenia rozpoczynają kampanie wyborczą przed przyszłorocznymi wyborami do Kongresu i jednej trzeciej Senatu . Te wybory to próba generalna przed kampanią prezydencką w 2016 roku i wstęp kampanii prawwyborczej przed Styczniem 2016, Bo w 2015 roku zgodnie z kalendarzem wyborczym USA  nie będzie wyborów . Po 2014 roku następne wybory do Kongresu będą razem z wyborami na prezydenta w 2016  amerykanie wybiorą cały Kongres i kolejną jedną trzecią część  Senatu ;  Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-07 13:36:00)

2,206

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze masz rację co do stopniowego osłabiania się amerykańskiej gospodarki. Myślę, że ten proces na dobre rozpoczął się po przemianach ustrojowych w europie. Wówczas gospodarka globalna nabrała jeszcze większego impetu, a takim obliczem zglobalizowanej gospodarki jest wędrujący kapitał. Wiele fabryk zostało zamkniętych w USA bo koszty produkcji stały się najzwyczajniej nieopłacalne (Lepiej produkować za miskę ryżu niż płacić 2000 $). Spektakularnym przykładem jest miasto Detroid, kiedyś 2 co do wielkości miasto w stanach, dzisiaj straszy ponurym widokiem bankruta i masowym odpływem ludności, a przecież była to stolica przemysłu motoryzacyjnego. Chiny otworzyły swój rynek wewnętrzny dla inwestorów już w drugiej połowie lat 70 XX w, i wówczas następował stopniowy i regularnie wzrastający poziom zagranicznych inwestycji, podobnie jest w Indiach choć na mniejszą skale. Dzisiaj to Europa i USA ma deficyt handlowy ze światem, a nie odwrotnie, jak było kiedyś i pewnie jak wielu myślało że będzie zawsze.

2,207

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze,

Dziękuje Ci za wypowiedź na temat księgi Daniela. Ciekawe jest to co piszesz w ostatnim poście, że ma się spełnić Objawienie dane Janowi. Apokalipsa sw. Jana bardzo współgra z ksiegą Daniela i bardzo się pokrywa. Obie księgi wieszczą, że nadchodząca woja będzie ostatnia i najbardziej okrutna. O tym też mówił Jezus. Jeżeli wierzymy że był Synem Bożym to chyba miał największą wiedzę na temat przyszłości / z całym szacunkiem do Nostradamusa/. Np. te słowa?

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

2,208

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze,

Skąd Nostadamus czerpał swoje wizje? Wiadomo, że był kabalistą. Czy były to wizje czy wyniki jego "badań" w tym zakresie.

BTW. A propo Bliskiego Wschodu, zobaczcie na ten wpis. Ktoś ma wątpliwość że Wielki Kalifat może powstać??

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl … omosc.html

2,209

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam forumowiczów, ostatnio w mediach głównie elektronicznych, pojawia się temat wydolności amerykańskiej gospodarki i jej problemów z obsługą zadłużenia zagranicznego, jak również politycznego patu w kongresie, który przyczynił się do tej sytuacji. Rynki polegają na zaufaniu, to zaufanie jeszcze mają do amerykańskiego banku centralnego, ale jest obawa, że wewnętrzne tarcia między republikanami a demokratami popsują tą nadwątloną granicę wiarygodności. Tu pojawia się pytanie jak długo rynki będą tolerowały tą sytuację? To pytanie jest zasadne, gdy weźmiemy pod uwagę zadłużenie USA, które obecnie przekracza już nominalną wartość amerykańskiej gospodarki i której wartość ocenia się na jakieś 16 bilionów dolarów. Do tego dołóżmy spadek, PKB prognozowany przez MFW na 1,6% w 2014 (w tym roku to 3%) rosnące różnice dochodowe, które po raz pierwszy zaczęły rosnąć od pierwszego kryzysu naftowego w latach 1973-75 i które, postępują wręcz geometrycznie. Wierzcie lub nie, ale dochody amerykanów dzisiaj są na tym samym poziomie jak przed kryzysem naftowym z lat 70!? Ktoś powie bzdura, bo przecież rośnie konsumpcja, rosły inwestycje, rynek nieruchomości miał się świetnie, a wskaźnik Wall Street ciągle rósł. Tylko niektórzy zapominają, że ta konsumpcja, która miała się bardzo dobrze w latach 80,90 i jeszcze w pierwszej dekadzie tego wieku przeszła do historii, dlaczego? Bo dobrobyt był na kredyt. Rozregulowana gospodarka, słaby nadzór finansowy, wiara w niewidzialną rękę rynku i dostępność kredytów typu subprime (kredyty hipoteczne) doprowadziła do kryzysu. Owe kredyty mógł wziąć nawet bezdomny bez dochodów z pracy najemnej lub nawet zasiłku, doprowadziło to do obecnej sytuacji, jak wiemy nastąpiło załamanie rynku nieruchomości, co przełożyło się na giełdę. Twarde lądowanie w kryzysie najbardziej dotyka zwykłego zjadacza chleba, który traci cały majątek w ciągu miesiąca lub dwóch. Amerykański kowalski traci wiarę w amerykańskie wartości, a to podkopuje również zaufanie do obecnego systemu, który w jego oczach się nie sprawdza, obwinia go za swoją krzywdę, a to doprowadza go do smutnej konstatacji, że w kryzysie winni są tylko ci, co są na dole, siła ma oblicze pieniądza. Co zatem pisał Nostradamus o Ameryce przed III wś? Przeczytajmy:

Co to za wielki kraj! na zachodzie Atlantyku?
Od swojego zarania uważany za naród, ale bez narodu,
Stanie się przed trzecią przekleństwem dla swoich mieszkańców,
Rasy, religie i broń oraz wielkie bogactwo niby aniołów,
Wyzwoli wśród przybyszy drugiego ducha buntu i nienawiści,
Czarni niewolni będą zastąpieni przez okradzionych wolnych!

Ta centuria jasno pokazuje, gros imigrantów drugiego rzutu to europejczycy, biali, którzy w większości byli i są nadal beneficjentami hipoteki i mają lub mieli swoje nieruchomości kupione na kredyt, dzisiaj tracą. Wielu po utracie domu, pracy czasami zdrowia i rodziny nie wierzą już w nic, co kiedyś było wartością preferowaną przez klasę średnią (dom, rodzina, dwa samochody, stała dobrze płatna praca) i do której aspirowali ludzie z niższych klas społecznych, to jest historia. Dzisiaj można zobaczyć oblicze kryzysu amerykańskiego. Powstające niczym grzyby po deszczu na przedmieściach wielu amerykańskich dużych miast namiotowe miasteczka ludzi ograbionych ze wszystkiego przez kryzys. Obrazki te można zobaczyć na youtube. Można sobie tylko wyobrazić, że jeśli ten kryzys przepoczwarzy się w bardziej dokuczliwy i wyniszczający przeciętnego Smitha, to jak będzie wyglądała tam wojna domowa?

2,210

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obama mówił że za tydzień chce zatwierdzić w Kongresie obie sprawy na raz  . Budżet i podnieść limit długu ... mówił też że razem z umiarkowanymi republikanami to uchwali... Umiarkowani Kongresmeni republikańscy ryzykują  że na konwecjach stanowych nie uzyskają poparcia wpływowego ruchu Tea Party która wystawi swoich kandydatów w republikańskich prawwyborach  Obserwatorze co o tym sądzisz czy umiarkowani republikańscy  kongresmeni mają trudny wybór i losy dalszej kariery ?  Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-08 20:01:35)

2,211

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Pozwólcie,że zanim odpowiem na pytania,które mi zadaliście przytoczę kilka przepowiedni M Nostradamusa mówiące o USA,a dotyczące z całą pewnością okresu z przed wybuchu III wojny światowej.
Starałem się wybrać takie teksty,z almanachu z roku 1614,które są stosunkowo mało znane i na ogół w Polsce jeszcze nie publikowane.

Przepowiednia;67,184(sześciowiersz);

Uznawana przez narody świata za ziemski Eden,
Kraina mocarnych Atlantów zacznie podupadać,
Chaos zaś i bieda stawać się będą coraz powszechniejsze,
wśród jej licznych wiernych sprzymierzeńców-
od czasu kiedy rozświetlony, rozłożysty ogon komety 
zamiecie księżycowym blaskiem jej północny horyzont!

Jak wiemy w listopadzie 2013 roku(już więc za nie długo!)na półkuli północnej ziemi(północny horyzont)szykuje się iście WSPANIAŁE DO OBSERWACJI NAWET "NIEUZBROJONYM OKIEM"ZJAWISKO ASTRONOMICZNE!!!
Najciekawszym dniem będzie dzień 28 listopada bieżącego roku kiedy to przybyła z daleka(dość niespodziewanie) naszego układu(Obłoku Oorta)Kometa oznaczona inicjałem;"ISON 2013" znajdzie się w pobliżu Słońca!
Jej blask będzie wtedy porównywalny z blaskiem Księżyca!
Kometa ta będzie;najbardziej i najlepiej widoczna nad krajami śródziemnomorskimi ,Bliskiego i Środkowego Wschodu,Chinami,Ameryką,a także choć nie tak jasno jak nad wymienionymi rejonami,również nad Polską!
Czyżby ten sześciowiersz mówił właśnie o tej bardzo jasnej komecie z obecnego roku;2013?!
Kometa ta ma być tak jasna jak Księżyc,czyli widoczna gołym okiem!!!
Równocześnie 28 listopada 2013 roku to CZWARTEK DZIEŃ WYJĄTKOWY JAK PISAŁ ARTEUZA I WIELU INNYCH INTERPRETATORÓW TEKSTÓW M NOSTRADAMUSA!!!
Proszę też zwrócić uwagę,że KOMETA BĘDZIE WIDZIALNA JEDYNIE NAD PÓŁNOCNĄ PÓŁKULĄ ZIEMI,A NAJWIĘKSZYM BLASKIEM ZAŚWIECI NAD REJONAMI PRZYSZŁEGO WIELKIEGO KONFLIKTU ŚWIATOWEGO,CZYLI PAŃSTWAMI OGARNIĘTYMI III WOJNĄ ŚWIATOWĄ!!!
CZY WŁAŚNIE TA KOMETA STANOWI DLA NAS,DLA LUDZKOŚCI JAKIEŚ WIELKIE BOSKIE OSTRZEŻENIE!?
Czy od tego czasu kryzys w USA i Europie będzie się coraz bardziej NAWARSTWIAŁ I ROZSZERZAŁ!?
Zobaczymy!

Przepowiednia;91,116(sześciowiersz);

Zaskoczony przez Akwilona Neptun,
Na próżno będzie wyczekiwał ratunku,
Nagła zmiana klimatu szybko rozmrozi jeziora,
Po czym Wielka Powódż zaleje setki miast i osad,
Zaś po pierwszym uderzeniu nastąpi niebawem drugie,
Po którym dwa wielkie porty zachodniego morza spokoju,
Zniszczone zostaną w trakcie trzęsieniu niebotycznych gór!

I znowu dość charakterystyczny,ale tym razem bardzo przerażający sześciowiersz!
M Nostradamus opisał w swoim tekście w XVI wieku to co w XX wieku wywróżył słynny amerykański jasnowidz Edgar Casey!
Czy znał on ten tekst M Nostradamusa!?-tego nie wiem !
Ale obaj oni przewidzieli,że Stany Zjednoczone w pierwszej połowie XXI wieku  SPOTKAJĄ DWIE KOLEJNO PO SOBIE NASTĘPUJĄCE KATASTROFY NATURALNE!!!
Pierwsza katastrofa będzie wynikiem wielkiego mrozu jaki spowije Kanadę i północne terytoria USA spowodowanego przez Akwilona(rzymskiego boga północnego mrożnego wiatru)!
Po tym siarczystym mrozie nastąpi błyskawiczne ocieplenie powietrza,które szybko rozmrozi Wielkie Jeziora Kanadyjskie i północne dorzecza Wielkiej Rzeki Missisipi wraz z Missuri!
Wówczas to olbrzymie wody zaleją liczne leżące nad tymi jeziorami i rzekami miasta i osady!
Te wody uszkodzą wiele mostów i dróg i rozdzielą na stosunkowo długi czas USA na dwie części,to jest część wschodnią i zachodnią i to najprawdopodobniej na kilka,lub kilkanaście miesięcy jeżeli nie na dłużej!
Jednak M Nostradamus pisze(E Casey też o tym wspomniał),że niedługo po tym Stany Zjednoczone spotka następne wielkie nieszczęście,a mianowicie najprawdopodobniej wielkie trzęsienie Gór Skalistych w Kalifornii,czyli Kordylierów!
Te dwa wielkie miasta-porty,które mają być zniszczone to:San Francisco i Los Angeles!
Edgar Casey poszedł w swoich wizjach jeszcze dalej bo powiedział,że Kalifornia po tym trzęsieniu ma zostać wyspą,bo wody zatoki meksykańskiej mają się przesmykiem,długim na setki kilometrów połączyć z wodami Oceanu Spokojnego(u M Nostradamusa morza spokoju),czyli z Pacyfikiem!
Ale to nie wszystkie katastrofy naturalne,które mają przed III wojną światową spotkać Stany Zjednoczone Ameryki!
Inną(o której jeszcze napiszę)ma być wielkie trzęsienie ziemi wschodniego atlantyckiego wybrzeża USA w wyniku którego mają być poważnie zniszczone między innymi ;Nowy Jork,Filadelfia i stolica kraju Waszyngton!!!
Jeżeli jeszcze do tego dodamy wielkie zamachy super terrorystyczne jak przykładowo wystrzelenie z pirackiej(talibańskiej)łodzi podwodnej rakiety z głowicą mieszczącą tzw:"brudną bombę atomową"na Nowy Jork-"gojący rany"po niedawnym w/w trzęsieniu ziemi,a póżniej dwoma,lub jedną katastrofą kosmiczną,która,lub które nastąpi(ą) po wybuchu III wojny światowej i dokonają o wiele grożniejszych w skutkach ogromnych zniszczeń w USA i i innych krajach,TO PRZYSZŁOŚĆ STANÓW ZJEDNOCZONYCH RYSUJE SIĘ BARDZO DRAMATYCZNIE,A WRĘCZ TRAGICZNIE!!!

DLACZEGO TO AKURAT STANY ZJEDNOCZONE MA SPOTKAĆ W PRZYSZŁOŚCI TYLE KOLEJNYCH NIESZCZĘŚĆ I TO ZDECYDOWANIE WIĘKSZYCH NIŻ INNE PAŃSTWA ŚWIATA TEGO AKURAT NIE WIEM,ALE WIEM JEDNO,ŻE OGROMNE OSŁABIENIE TEGO KRAJU BĘDZIE MIAŁO KOLOSALNE ZNACZENIE DLA DALSZYCH LOSÓW ŚWIATA I LUDZKOŚCI!!!

Tematu powyższego nie wyczerpałem,bo jest bardzo ważny i szeroki.
Nie przytoczyłem Wam wszystkich tekstów M Nostradamusa,które zamierzałem,ale muszę dzisiaj przerwać temat,bo jest już  po prostu póżno.
Jutro(lub ewentualnie pojutrze) postaram się najpierw odpowiedzieć na Wasze pytania,a następnie zakończyć powyższy artykuł.

Pozdrawiam wszystkich:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-08 23:03:20)

2,212

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A czy Nostradamus pisał jakiego jest koloru?

http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/kom … or-zielony

2,213

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jak rozprzestrzenia się islam w Europie można przeczytać na przykładzie rozkwitu tej religii w Wielkiej Brytanii!
Oto link do tego ciekawego artykułu;

http://www.euroislam.pl/index.php/2013/ … -brytanii/

Pozdrawiam;

Atraktor

2,214

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "xfeel"-a;

Kolor komet zależy od składu chemicznego ich jąder!
W czasie swojego biegu orbitalnego wokół naszej dziennej gwiazdy,czyli Słońca zmieniają one często swój kolor w zależności od  tak zwanych faz ulatniania się jej gazów(różnych związków chemicznych)w wyniku np;wzrostu temperatury jądra pod wpływem promieni słonecznych!
Zielonkawy kolor tej komety nie jest pierwszym i jedynym przykładem astronomicznym zmiany ubarwienia różnych komet.
Po pewnym okresie czasu może więc ona swój kolor zmienić z zielonego na niebieski,pomarańczowy itd.
To nie jest żadna sensacja,A NORMALNE ZJAWISKO!!!

Michel Nostradamus o ile mi wiadomo nic nie pisał o kolorach komet.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-09 11:30:48)

2,215

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Do "Isildur"a;

M Nostradamus był wierzącym i praktykującym katolikiem,chociaż jego potomkowie wyznawali judaizm.
Znał on Kabałę bo studiował i uczył się wszystkiego.
Był ciekawy świata!
Znał bardzo dobrze Biblię i to nie tylko tę katolicką ale i judaistyczną i wielu innych religii chrześcijańskich.
TE WSZYSTKIE BIBLIE RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE BARDZO!!!
Nie ma jednej WSPÓLNEJ BIBLII DLA CHRZEŚCIJAN,NIE MÓWIĄC O ŻYDACH, TAK JAK DLA WSZYSTKICH MUZUŁMANÓW WSPÓLNĄ ŚWIĘTĄ KSIĘGĄ JEST KORAN PISANY WYŁĄCZNIE W KLASYCZNYM MARTWYM JUŻ JĘZYKU STARO ARABSKIM!!!
KTÓRA BIBLIA JEST PRAWDZIWA!?
ŻYDZI TWIERDZĄ,ŻE TYLKO TA PISANA PO STARO HEBRAJSKU I STARO ARAMEJSKU!

M Nostradamus w swoich listach; do przyszłego Króla Francji Henryka Szczęśliwego i drugim liście do syna Cezara napisał,że te proroctwa otrzymał w darze od Boga,który nakazał mu je spisać!

Wszyscy prorocy i wizjonerzy również Ci biblijni ,czy średniowieczni,czy nowożytni,czy współcześni powołują się na Boga,Jezusa Chrystusa,czy Matkę Boską,ŻE TO OD NICH OTRZYMALI TE WIZJE!?

Również np; prorocy muzułmańscy(tacy też są)powołują się na dary jasnowidztwa otrzymane bezpośrednio od Allaha,lub Mahometa.
Różnych proroków miały i mają różne religie nie tylko chrześcijanie(w tym katolicy)o tym należy ZAWSZE pamiętać.
Pamiętać też należy,że TE RÓŻNE PROROCTWA SĄ ZE SOBĄ BARDZO SPRZECZNE!

A więc ,KTÓRE SĄ PRAWDZIWE!?

Czy np:prawosławne,czy rzymskokatolickie,czy żydowskie,czy może muzułmańskie!?

NIE MNIE JEST O TYM SĄDZIĆ I ROZSTRZYGAĆ!
Jako katolik uważam że katolickie,ale nie zamierzam innym przypisywać kłamstwo-choć je czytam tak jak M Nostradamus czytał np;Kabałę(ja ją też czytałem,także Koran i inne Księgi!)

Wszystkie proroctwa i wizje poza tymi które opisał M Nostradamus(i Nostradamus Młodszy)SĄ W/G MNIE BARDZO OGÓLNE,MĘTNE I NA OGÓŁ TRUDNO ZROZUMIAŁE!

Tylko M Nostradamus przedstawia dokładne wizje i proroctwa dotyczące przyszłej historii świata i to dobrze umiejscowione w czasie i co najważniejsze SĄ ONE W DŁUŻSZEJ PERSPEKTYWIE DO SPRAWDZENIA TO JEST PODLEGAJĄCE OCENIE!!!

TO JEST WŁAŚNIE DLA MNIE FASCYNUJĄCE!!!

I jeszcze na koniec wielka prośba!

O tych sprawach już tu pisałem nie raz,więc bardzo proszę na przyszłość o sprawdzanie moich wcześniejszych wypowiedzi przed zadawaniem różnych pytań.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-09 19:59:49)

2,216

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Isildur napisał/a:

Atraktorze,

Dziękuje Ci za wypowiedź na temat księgi Daniela. Ciekawe jest to co piszesz w ostatnim poście, że ma się spełnić Objawienie dane Janowi. Apokalipsa sw. Jana bardzo współgra z ksiegą Daniela i bardzo się pokrywa. Obie księgi wieszczą, że nadchodząca woja będzie ostatnia i najbardziej okrutna. O tym też mówił Jezus. Jeżeli wierzymy że był Synem Bożym to chyba miał największą wiedzę na temat przyszłości / z całym szacunkiem do Nostradamusa/. Np. te słowa?

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

Witam;

TO NIEPOROZUMIENIE!!!

JEZUS CHRYSTUS MÓWI O KOŃCU STAREGO GRZESZNEGO ŚWIATA ,O DNIACH OSTATNICH,O POWROCIE W CHWALE SYNA BOŻEGO NA ZIEMIĘ I SĄDZIE OSTATECZNYM,ORAZ O JEGO 1000 LETNIM PANOWANIU NA ZIEMI-TO JEST CREDO APOKALIPSY ŚWIĘTEGO JANA!!!

MICHEL NOSTRADAMUS MÓWI ZUPEŁNIE O CZYM INNYM!!!
MÓWI ON O HISTORII LUDZKOŚCI DO CZASU PRZYJŚCIA KRÓLESTWA BOŻEGO,KTÓRE UMIEJSCAWIA(MA ONO NASTĄPIĆ) PO
ROKU 3797!!!
W swoich listach M Nostradamus pisze,że po tym roku to jest 3797(dokładnie nie wiadomo w którym)MAJĄ SIĘ WYPEŁNIĆ SŁOWA APOKALIPSY I DLATEGO PAN BÓG ZAMKNĄŁ PRZED NIM OKNO CZASU,NIE DAŁ MU SPOJRZEĆ NA RZECZY ROZGRYWAJĄCE SIĘ W DNIACH OSTATNICH!!!

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-09 12:27:03)

2,217

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do dmoxa, Obama nie zatwierdzi nic bez zgody kongresu. Partia herbaciana w stanach, to prawicowa partia protestu, sprzeciwiająca się zadłużaniu amerykanów, ograniczaniu swobód gospodarczych i lansowaniu nadmiernie liberalnych swobód obywatelskich. Liberalna obyczajowość wypiera konserwatywną prawicową aksjologie związaną z poglądem na rodzinę, kościół i państwo. To jak w gospodarce rynkowej ironizując można powiedzieć, że wartości liberalne są na rynku bardziej preferowane przez społeczeństwo niż konserwatywne i to się partii herbacianej nie podoba. Tea Party reprezentująca liberalny pogląd na gospodarkę stworzyła wspólny front przeciw Obamie razem z lobby finansowym. Stawiając prezydenta pod ścianą. Tea party nie chce nadmiernie rozbuchanych wydatków socjalnych takich choćby jak dodatkowy bezpłatny koszyk świadczeń medycznych dostępnych dla każdego Amerykanina, dzisiaj prawie 50 mln amerykanów nie ma ubezpieczenia, a w konsekwencji nie mogą korzystać ze służby zdrowia. Jak wiesz w USA służba zdrowia jest odpłatna. Ten sprzeciw nie jest podyktowany tylko obecnym kryzysem, ale po prostu liberalnym poglądem na gospodarkę, a kryzys przy okazji sprawił, że partia ta zyskuje w oczach elektoratu liberalnego i prawicowo konserwatywnego. Politycy herbaciani, których jest kilkunastu w partii republikańskiej są „twardogłowymi” i nie chcą pójść na ustępstwa, stąd ten chwilowy paraliż. P. H. chce większych cięć w wydatkach socjalnych tak, aby zrównoważyć budżet na co Obama i demokraci się nie zgodzą, ponieważ te cięcia najbardziej uderzyły by po kieszeniach najbiedniejszych, a dzisiaj każdy widzi, ze kryzys nie oszczędza szczególnie biednych. Demokraci z kolei wolą szukać cięć np. w ministerstwie obrony, na co nie ma zgody u republikanów. I ta przepychanka nadal trwa, ale niebawem się skończy. Tak myślę. Presja otoczenia rynków i opinii publicznej. Co od dalszych losów republikanów, myślę, że republikanie będą tracić na rzecz demokratów, a wewnętrzne napięcia u republikanów powodowane przez członków partii herbacianej nie tylko osłabiają republikanów, ale sprawiają, że konserwatywne zaplecze republikanów ucieka do tea party, dzisiaj jest to 3 siła polityczna na scenie w USA. Niektórzy komentatorzy i obserwatorzy sceny politycznej za oceanem mówią, że system 2 partyjny chwieje się w posadach, jeśliby tak miało by być to może oznaczać, że przeistoczy się ona w system 2 i pół partyjny jak w Niemczech, gdzie do niedawna partia zielonych jako języczek uwagi decydowała o losach rządów. Bez niej żadna partia samodzielnie nie mogła rządzić. Mówiło się o niej, że to partia tzw obrotowa coś jak u nas PSL, bo potrafiła wejść w koalicję z każdym.Pozdrawiam.

2,218

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy istnieją inne naukowe teorie o powstaniu Wszechświata oprócz teori Wielkiego Wybuchu ? pozdrawiam

2,219

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przyszły rok będzie ciekawy dla Afganistanu i Azji Środkowej ... Kwiecień 2014 wybory prezydenckie w Afganistanie Karzaj nie może kandydować na prezydenta trzeci raz; A Obama przedłuży  pobyt wojsk USA o kolejną dekadę do 2024 roku po wycofaniu Nato ...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-09 19:09:47)

2,220

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Właśnie czytam ciekawy artykuł o możliwych losach Afganistanu jeśli Obama zerwie rozmowy z prezydentem  Afganistanu USA zrealizuje opcje ostateczną  czyli wycofa swoje wojska w 2014 roku   .Sądzę że ostatecznie Obama nie wycofa wojska USA z Afganistanu z przyczyn geopolitycznych ; Afganistan to amerykański przyczółek jak piszą w tym artykule zachodnim  bo jest po angielsku ; To Takie oko USA na Azję Środkową byłe republiki radzieckie bogate w ropę i gaz i strategiczne położenie w Azji ; USA będzie pilnować z Afganistanu żeby ani Moskwa i Pekin nie były za silne w tym rejonie . Poza Rosją i Chinami mają ambicje na ten region potęgi islamskie czyli Turcja i Arabia Saudyjska i szyicki Iran Sunnicki Pakistan . Nowe mocarstwo Azji hinduskie Indie też mają ochotę na ten region i wpływy w nim. Azja Środkowa to azjatyckie Bałkany ;co o tym sądzicie ? Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-09 19:23:18)