241

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

2001 wtc wychodzi 600 rok liturgi tez podobno ważna data

242

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Jutro ,lub pojutrze włączę się do dyskusji.
Dzisiejszy dzień mam bardzo zajęty.
Przeczytałem Wasze posty,są bardzo interesujące szczególnie "centurio06".
Pisze on bardzo ciekawie i wnosi dużo do naszej dyskusji.
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i przekazać wiadomości z Watykanu(dość nieprzyjemne),które na pewno nie znajdziecie w środkach masowego przekazu.
Powiem tylko tyle,że wiele wskazuje na to,że są tam trzy frakcje kardynałów,które walczą ze sobą nie tylko o tron papieski mając swoich kandydatów,ale również o reformy kościoła,jest też silna frakcja bardzo konserwatywna,która chce cofnąć reformy ostatniego Soboru Biskupów zwołanego przez Jana XXIII ,a niespodziewanie zakończonego przez Pawła VI.
Kardynałowie walczą też ze sobą o różne inne stołki w strukturach państwa Watykańskiego!
Niestety boleję nad tym jako katolik i martwię się bo jest BARDZO NIECIEKAWIE.

Teraz kończę i Wszystkich Serdecznie Pozdrawiam

Atraktor.

243

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cześć wszystkim
(prośba do administratora o nie kasowanie wpisu jest długi ale chyba merytoryczny i mieści się w temacie forum i wątku)

Bardzo ciekawe się tu robi podobnie zresztą jak do zbliżonego tematycznie forum z GP, które też śledzę. (co do problemów z wejściem na tamte forum to nie wchodzicie przez linka czy przez google.pl ale przez stronę główna forum gazety p tam w luźne rozmowy i tam jest temat który dalej jest aktywny i ma już 1114 stron.).

A teraz merytorycznie.

Nostradamus jest kapitalny ale to są przepowiednie chyba a nie proroctwa zatem nie wszystko musi się sprawdzić co do joty i w dokładnym czasie wskazanym przez Nostradamusa. (tak mi się coś wydaje).  Zatem abdykacja Benedykta XVI może być na przykład próbą zmiany przyszłości która przez badaczy watykańskich jest odczytywana tak że faktycznie grozi nam relatywnie rychło III Wojna światowa na tle religijnym.
Osobiście wierze że Watykan i KK ma olbrzymia wiedzę dotycząca przyszłości i nie wykluczone że próbują jakoś ratować świat.

Moja styczność z Nostradamusem datuje się na lata 90 te XX wieku. (Nie jestem jakimś badaczem.) Mając te kilkanaście lat kolega pożyczył mi kasetę VHS z takim amerykańskim  programem o przepowiedniach i zjawiskach paranormalnych coś a la dawne polskie nie do wiary. I tak 90 % tego programu to były przepowiednie Nostradamusa reszta to jakiś innych których nie zapamiętałem.

W programie tym była mowa o upadku i rozpadzie ZSRR, Dwóch wojnach w zatoce perskiej – z Irakiem, że syn prezydenta zostanie prezydentem w USA i 3 wojnie światowej – wojnie świata zachodniego z Islamem. (i innych których nie zapamiętałem) Film ten oglądałem jakoś po zakończeniu Pustynnej Burzy to uznałem za mało wiarygodne przepowiednie dotyczącej 1 wojny w zatoce perskiej – z Irakiem. No bo to się już odbyło. Rozpad ZSRR też uznałem hahaha przepowiedzieli jak się to już stało lub można było to łatwo przewidzieć. Natomiast przepowiednia syn prezydenta zostanie prezydentem wydawała się nie wiarygodna. W filmie prowadzący sugerowali że może będzie tak że jakiś potomek Kennediego zostanie wybrany na prezydenta i nawet kogoś tam pokazywali jakiegoś senatora ze ma wpływy i może zostać może w niedalekiej przyszłości prezydentem USA. Przepowiednia się ziściła Prezydentura G.W. Busha została przepowiedziana i to właśnie chyba przez Nostradamusa.  O centurie czy coś tam proszę nie pytajcie nie znam ale autentycznie zapamiętałem to i to się sprawdziło. Syn prezydenta zostanie prezydentem.

Moja prośba do forumowiczów – może uda nam się wspólnymi siłami odszukać ten program. Ja osobiście szukałem na YT ale na razie nie znalazłem myślę że trzeba szukać na anglojęzycznych stronach (u mnie z językami obcymi krucho). Niestety nie pamiętam tytułu programu program wyglądał jakby był nagrany w latach 80 tych ale nie wiem czy to było np. 80 czy np. 89 a może 90. Graniczna data to ustaliłbym około do 1992 – 1993 rok max. Jak udało by się go odszukać to można by porównać co jeszcze się sprawdziło i na jakie centurie się tam powoływali itp.

PS: Ponieważ nie mogę się z nieznanych mi przyczyn zalogować na forum GP „Kiedy wybuchnie 3 wojna światowa” byłoby super jakby ktoś wkleił mojego posta i tam żeby poszerzyć krąg potencjalnych poszukiwaczy myślę że byłoby to z pożytkiem dla obu tematów i ludzi nimi zainteresowanych.

244

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Drugie moje spostrzeżenie dotyczące przepowiedni może jeszcze tu nie poruszanej a dotyczącej 3 tajemnicy fatimskiej ujawnionej przez JP2. Uważam że jest ona błędnie interpretowana że chodziło o naszego Papieża. Myślę że opis zdarzeń tam zawartych dotyczy Papieża w czasie 3 wojny światowej a nie zamachu na naszego Papieża, jestem zdziwiony, że nikt na to nie zwrócił specjalnej uwagi i tylko wszyscy uznali że oficjalna wersja wszystko tłumaczy.

Sorry forumowicze że tak skacze po tematach ale napisałem co mi na wątrobie leżało.

Pozdrawiam.

245

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do Czarek9

nostaradamus, nostardamus... cały czas o nim sie pisze tutaj a przeciez bardziej pokreconych jasnowidztw to nie widzialem:)
jesli w ogóle  sa to proroctwa?
pokażcie mi wersety które mówia o opisanych rzekomo majacych sie spelnic albo spełnionych już proroctwach.
Bo powiem szczerze ,ze Nostradamusa szczególnie proroctwa pasuja kazdemu tak jak sobie to do czegos porówna tyle interpretacji jego wersetów co ludzi interesujacych sie tematem.
w/g mnie na głowe bije go "Baba Wanga" ta to daty wstawiała przynajmniej:) ale nie bede pisal szerzej gdyz ten temat był juz na tym forum maglowany dawno temu ale zachecam do poczytania tej "Naszej'historii z tego forum

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

246

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do atraktora
jesli chodzi o Watykan, to nie jest to jakims nowym odkryciem ,ze w Watykanie jest taka sama polityka co u Nas:)
kosciól dawno zatracil swoje szlachetne cele, jesli w ogóle je miał(znawcy biblii wiedza o co chodzi).
tak samo walczy sie tam o wladze a wladza nie jest w rekach papieza niestety, papiez to 'gośc" na pokaz.
tak jest z reszta niemal w kazdym cywilizowany kraju.
ci co rzadzą nie pokazuja sie publicznie.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

247

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

mam pytatie do pana Atraktora --- czy Nostradamus mógł liczyć lata liturgi od Soboru z 1417r-- zniesiono wtedy SHIZMĘ zgadzało to by się z tekstem ,, Po 500 kraj Jagielonów powstanie.... '' 1918r - a 501r liturgi    ,,Wszystkie porty południowego wybrzeża będą wypełnione
W 605 Dwie armie wezmą ląd w objęcia
Trwóż się Hellado,Italio i Hiszpanio-
Wielka szura z Kairu wzięła Was w objęcia '' -to byłby rok 2022.Jezeli wojna ma się zacząć 2021r od napaści na Turcję- to by się zgadzało

248

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:

do Czarek9

nostaradamus, nostardamus... cały czas o nim sie pisze tutaj a przeciez bardziej pokreconych jasnowidztw to nie widzialem:)
jesli w ogóle  sa to proroctwa?
pokażcie mi wersety które mówia o opisanych rzekomo majacych sie spelnic albo spełnionych już proroctwach.
Bo powiem szczerze ,ze Nostradamusa szczególnie proroctwa pasuja kazdemu tak jak sobie to do czegos porówna tyle interpretacji jego wersetów co ludzi interesujacych sie tematem.
w/g mnie na głowe bije go "Baba Wanga" ta to daty wstawiała przynajmniej:) ale nie bede pisal szerzej gdyz ten temat był juz na tym forum maglowany dawno temu ale zachecam do poczytania tej "Naszej'historii z tego forum

Oto co napisał Nostradamus-najprawdopodobniej o ataku terrorystycznym na wieże nowojorskie " Wall Center" i ewentualnym wybuchu III wojny światowej-Alamach III 1.-cyt:" Za wielką wodą oceanu gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg-W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot-Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie-kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami-ale forteca przetrwa-choć będzie opłakiwała ciała niewinnych-ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy-Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat -nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana- Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych -a płacz i żałoba będzie ogólna,bo trumny będą puste-odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy-Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha

249

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

w 2011 zabicie Binladena można zacząć liczyć super terroryzm
Wojna się rozpocznie w 10 lat -nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana-
piszę żę się rozpocznie w dziesięć lat czyli w okresie do dziesięciu czyli jak by się zaczęła w ciągu 8 lat też by się zgadzało
ten rok zaczął się dość ciekawie zobaczymy co będzie dalej

250

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Do Irbisa i innych możecie moje teksty przepisywać i kopiować tam gdzie uważacie to za stosowne.
Proszę tylko o dosłowne ich przekazywanie to znaczy bez zmian(z wyjątkiem oczywiście jakichś błędów,których nie zauważyłem np;ortograficznych,stylistycznych,pominięcie jakichś wyrazów,pomyłkowa data itp-to się zdarza jak wiecie ,bo wolniej piszę niż myślę i zwykle nie mam czasu na ich końcowe sprawdzanie)
Tekst moje są tylko moimi opiniami w wolnej dyskusji,a nie pracami naukowymi,czy opracowaniami literackimi więc w ich dalszym przekazywaniu nie widzę żadnych przeszkód.

Pozdrawiam

Atraktor

251

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://rebelya.pl/post/536/marek-dukacz … ikorskiego
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ … tuska.html

252

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "Pablodart".

Myślę,że na Twoje pytanie bardzo dobrze odpowiedziała Ci Ania.
Czy M Nostradamus prawidłowo odczytuje "Znaki Czasu",czyli przyszłych losów ludzkości?-najlepiej SIĘ PRZEKONAĆ O TYM SAMEMU I TO W BARDZO PROSTY SPOSÓB-NAPRAWDĘ!
Otóż proponuję pójść do księgarni(to nie czasy komuny,teraz książki o Nostradamusie i jego przepowiedniach można kupić) i po prostu kupić jakąś książkę ,lub książki różnych autorów i spojrzeć na rok pierwszej publikacji książki np ;kupujesz książkę III wydania,którą autor napisał np:w roku 1993 i co?- i przekonasz się wtedy sam,że niektóre teksty Nostradamusa opisują byłe (od 1993 roku),lub bieżące wydarzenia np; przytaczany przez Anięzamach terrorystyczny na Nowy Jork,czy kryzys gospodarczo-finansowy w Grecji o którym już tu pisałem.

Pozdrawiam


Atraktor

253

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Bardzo ciekawie piszecie!

Cały czas się zastanawiam między innymi nad tzw:"latami liturgii".
Otóż coraz bardziej JESTEM PRZEKONANY,ŻE M NOSTRADAMUS BYŁ PO PROSTU TAK ZWANYM"CHYTRYM LISEM"I ZASTOSOWAŁ DWA ODNOŚNIKI DO SWOICH TZW:" LAT LITURGII".
Otóż jeśli chodzi o teksty dotyczące ŚWIATA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO to oznaczał On "lata liturgii "od jakiegoś wydarzenia związanego z bardzo ważnym wydarzeniem w religii chrześcijańskiej,a przede wszystkim rzymskokatolickiej,a jeśli chodzi o o teksty dotyczące ŚWIATA ISLAMU to oznaczał ON "lata liturgii"od jakiegoś wydarzenia związanego z bardzo ważnym wydarzeniem w religii muzułmańskiej,a przede wszystkim jej głównego nurtu sunnickiego!
Jestem właściwie pewien,że M Nostradamus w ten sposób MANIPULOWAŁ DATAMI "LITURGII"<ABY NAM UTRUDNIĆ JEDNOZNACZNE ODKRYCIE TEGO KALENDARZOWEGO KAMUFLAŻU!
CO WY NA TO!?

Może pod tym kątem powinniśmy dzieląc różne teksty M Nostradamusa(porządkując je) szukać prawdziwych dat wielu przyszłych historycznych wydarzeń!?

Pozdrawiam

Atraktor

254

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Muszę przerwać dzisiejsze pisanie;
Albo jeszcze dzisiaj,albo jutro napiszę o sytuacji w Watykanie(mam tam znajomego).
Napiszę też dlaczego przyjąłem nick;" Atraktor",a także o innych sprawach.
Postaram się też odpowiedzieć na inne pytania.
Co prawda jestem na emeryturze i mam trochę więcej czasu,ale różnych zajęć w tym głównie rodzinnych mi nie brakuje-a najbliższa rodzina to rzecz najważniejsza,teraz wybieram się z nią na mszę na godz;13.

Miłej niedzieli-może coś dzisiaj jeszcze napiszę.

Atraktor

255

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy masz jakieś typy co do 607 roku liturgi czyli powststania Talibanu psaństwa w miejsce Pakistanu i utworzenie armii 5  milionów ludzii ujawnienienie mahdIego POZDRAWIAM

256

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

niestety nie zgadzam sie z "ania' ani z atraktorem.

wielka prosba o zacytowanie dokladnie tych czterowersów które w/g was pasuja do przepowiedni.
mam wrazenie ,ze albo tłumaczenia Nostradamusa są rózne albo mocno je przeinaczono na potrzeby dopsaowania do wydarzeń.
Napiszcie mi prosze ten fragment:)


cytat ,ktory byc moze troszke pasuje do 11 wrzesnia to chyba ten?

"W mieście bożym uderzył wielki grzmot i chaos rozerwał dwóch braci. Choć twierdza się utrzymała, podda się wielkim przywódcom. Trzecia wojna wybuchnie, gdy spłonie trzecie miasto. "

O ile dwie wieże WTC mogą być braćmi, to czy Nowy Jork można uznać miastem bożym?:)
dla mnie podobnych zdarzen było kilka, ale które jest wlasciwe?:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

257

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

lazłem to, chyba duzo wyjasnia:)

"     jak dzisiaj, pamiętam, co prasa donosiła po katastrofie 11-go września. Na przykład, pod bajecznie kolorową fotografią, dotąd dumnie królujących nad panoramą Nowego Jorku, obu drapaczy chmur "World Trade Center", przeczytałam taki czterowiersz (obstający, że pochodzi z zapisków Nostradamusa. Czyżby?):

In the City of God there will be a great thunder.

Two brothers torn apart by Chaos

While the fortress endures, the great leader will succumb.

The third big war will begin when the big city is burning.

(Moje luźne tłumaczenie: W mieście Boga zabrzmi głośny grzmot, Chaos (w/g biblii: stan zamętu i ciemności - przyp.mój) rozłączy dwóch braci, Forteca przeżyje, wielki wódz padnie. Pożar wielkiego miasta spowoduje trzecią wojnę światową. Zakładam, że ci, którzy te banialuki rozpowszechniali chcieli nam powiedzieć, że dwaj bracia to oba budynki WTC, forteca to Pentagon, wielki wódz to George W. Bush, wielkie miasto to Nowy Jork.) Mowa!

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie jeden drobny fakt. A mianowicie, że do napisania tej akurat enigmatycznej wróżby, to akurat nie wielki Nostradamus swoje gęsie pióro w kałamarzu umoczył. Napisał ją bowiem (na komputerze. Fuj, jak prozaicznie!), i to na długo przed nowojorską tragedią, niejaki Neil Marshall, wówczas student Brock University w St. Catharines, Ontario. W naszej rodzimej Kanadzie. Studiujący literaturę Brock, na jednym z egzaminów dostał zadanie napisać esej a la Nostradamus. Miał udowodnić na kilku przykładach, jak można rozmaicie interpretować te same słowa, kiedy podstawą są mgliste, nieokreślone, oderwane zdania. Autor, w swym wypracowaniu, na podstawie tego czterowiersza zaprezentował cztery różne wróżby; każda z nich czyniła nawet jakiś sens. Marshall, w późniejszych (i zrozumiale licznych), wywiadach prasowych stale podkreślał, że nie ma zielonego pojęcia, kto i kiedy gwizdnął jego wypracowanie, skąd znalazło się w prasie i, na dodatek, kto podmienił jego czwartą, (w oryginale zupełnie nieszkodliwą), ostatnią linię, na hiobową wieść o trzeciej światówce.

Tak się składa, że ja kocham Nostradamusa. Kocham twórczość tego faceta. Kocham jego poczucie humoru. Kocham za to bezczelne nabijanie się w żywe oczy z "jenteligencji" jego czytelników. Odbiorców jego bujnej fantazji. Od ludzi jemu współczesnych aż po obecnych "jerudytów". To, co pisał było świetne. Genialne! Szkoda, że nie bardziej rozpowszechnione; że nie wszyscy pojmują jak łatwo można naiwnym zrobić wodę sodową z mózgu. Natomiast na pamięć znają jego wypowiedzi wszyscy szarlatani, którzy powołując się na jego autorytet, naginają słowa i zdania do potrzeby chwili. Żonglując jego nazwiskiem, bez sumienia nie tylko straszą ludzi, ale, publikując własne interpretacje owych wróżb, zbijają na tym niezły szmal."

macie jakies inne czterowiersze? bo skad 'ania" wzieła swoje które sa tak odmienne;)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

258

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania pablobard ja śadze że Nowy Jork bęzie tym zniszczonym miastem a co wy sądziciciemiasto boże kojaży mi się z Jerozolimą miasto trzech religi Judaizm Chrześćjaństwo Islam pozdrawiam

259

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do Atraktora i do 'ania'

Od dekady przy okazji rocznicy wydarzeń z 11 września 2001 roku przypomina się ludziom, że ataki na World Trade Center zostały przepowiedziane przez słynnego, XVI-wiecznego, francuskiego pisarza Nostradamusa. Pisał w dwuznaczny sposób czterowierszami i zdaniem niektórych przewidział wszystko – od wojny secesyjnej przez Hitlera do zabójstwa JFK. Czy przewidział także wydarzenia sprzed 10 lat?
Nostradamus

Ci, którzy wierzą w przepowiednie z niejasnych zapisków Nostradamusa próbują tchnąć nowe znaczenie starym słowom. Oto strofy Nostradamusa, które brzmią dziś dziwnie proroczo:

    Dwa stalowe ptaki spadają z nieba na Metropolis
    Niebo zapłonie na 45 stopniach szerokości geograficznej
    Ogień dosięgnie wielkiego, nowego miasta
    Natychmiast ogromny płomień wyskoczy w górę
    W ciągu kilku miesięcy popłyną rzeki krwi
    Nieumarli będą długo wędrować po ziemi.

Łatwo dopasować te słowa do rzeczywistych wydarzeń z 11 września, a Metropolis kojarzony z Nowym Jorkiem leży na około 40. stopniu szerokości geograficznej północnej.

Dla osób obeznanych z twórczością Nostradamusa te słowa brzmią fałszywie – to bardziej hybryda prawdziwych jego wersów i fikcji, a ktokolwiek się dopuścił tej przeróbki, czynił to dość niechlujnie. Po pierwsze, to żaden czterowiersz. Po drugie, trudno uwierzyć w „dwa stalowe ptaki”, skoro stal wymyślono w 1854 roku, prawie 200 lat po śmierci Francuza, więc nawet nie mógł znać takiego słowa.

Inne strofy, które pojawiły się po 11 września brzmią:

    W mieście Boga będzie wielki grzmot
    Dwóch braci rozerwie Chaos, choć twierdza trwa
    Wielki przywódca podda się
    Trzecia wielka wojna rozpocznie się, gdy duże miasto spłonie.
    Nostradamus 1654

Biorąc pod uwagę fakt, że Nostradmaus zmarł w 1566 roku, 88 lat przed rzekomym powstaniem tego czterowiersza, raczej trudno uwierzyć w jego prawdziwość. Opublikowano go na jakiejś kanadyjskiej stronie internetowej jako część eseju o tym, jak łatwo poważnie brzmiące proroctwa mogą powstawać z niejasnych obrazów.

Istnieje wiele fałszywych proroctw Nostradamusa o 11 września, a co z rzeczywistymi? Uczony Peter Lemesurier w książce "Nostradamus Bibliomancer: The Man, The Myth, The Truth" wskazuje na jedną strofę (I.87), którą można przetłumaczyć: „trzęsące ziemią płomienie zawyją z centrum świata / i sprawi, że ziemia wokół Nowego Miasta zakwili.”

Lemesurier wskazuje, że oryginalny termin Nowe Miasto wykorzystany przez Nostradamusa to „cite neufe”, czyli bardziej miasto, które było stare, a jest nowe, jak Nowy Orlean, czy Nowy Jork. Studząc jednak podekscytowanych dodaje, że płomienie zawyją z centrum świata, a nie z nieba, zaś centrum świata to nie World Trade Center, ale erupcja wulkanicznej lawy.

    Na temat wydarzeń z Nowego Jorku sprzed 10 lat Nostradamus nic wyraźnie nie mówi.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

260

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart a znasz jakies fragmenty o Mahdim? Bo mnie zastanawia;