2,801

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oj michallesz2 michallesz2 co ty umieszczasz za filmy?
jeden wielki bełkot.
Czy ty naprawdę w to wierzysz?
Uważasz że Jan Paweł II wylądował w piekle?

Szatanowi i ludziom walczącym z kościołem bardzo zależy na zniszczeniu reputacji Jana Pawła II.
Dzięki niemu miliony ludzi się nawróciło i wciąż jest dla nich inspiracją.
Tak więc wielu środowiskom bardzo zależy na zniszczeniu tego człowieka (nawet po śmierci).
Oczywiście najłatwiej to zrobić mieszając kłamstwo z prawdą, czyli cytatami z apokalipsy.
Zresztą powtórne nadejście Jezusa (paruzja) wcale nie musi wyglądać tak jak jest to przedstawione
w tej wizji. Wiele punktów z jej wypowiedzi mi się nie podobało ale nie będę rozwijał tego tematu.

Generalnie zalecam więcej krytycyzmu do tego co czytasz i oglądasz.
I szczerze mówiąc jestem bardzo zaniepokojony o ciebie.

2,802

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do michallesz2

Dodam jeszcze, że wielokrotnie Bóg wspominał w Piśmie Świętym, że człowieka można zabić na dwa sposoby.
Pierwszy sposób to fizyczne pozbawienie człowieka życia, zabicie jego ciała.

Drugi sposób zabicia człowieka polega na zabiciu jego dobrego imienia poprzez składanie fałszywych świadectw, oszczerstw, niedomówień, pomówień itp. Ponieważ tak jak Bóg jesteśmy istotami duchowymi (ciało fizyczne rozumiane jest jako tymczasowe 'ubranie' duszy), zabójstwo dobrego imienia jest traktowane na równi z zabiciem fizycznego ciała, może nawet oceniane jest bardziej surowo.

Piszę to, abyś zastanowił się następnym razem zanim wypuścisz w świat coś, co oczernia drugiego człowieka. Szczególnie kogoś, kogo osobiście w ogóle nie znałeś.

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-01-31 23:34:16)

2,803

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

Dlaczego Ty nie rozumiesz co czytasz ?. Ja podaję tylko linki , bez żadnych komentarzy , a Ty przypisujesz mi Bóg wie co. Zacznij w końcu prawidłowo myśleć. Filmy są umieszczone na internecie. Ja tylko zrobiłem kopię linków aby mogło to oglądnąć więcej osób.

Do Twoich słów dodam mój komentarz.

" Szatanowi i ludziom walczącym z kościołem bardzo zależy na zniszczeniu reputacji Jana Pawła II. "

Dla Boga ta reputacja też nie ma żadnego znaczenia. To nie ludzie będą sądzić czy masz być w piekle czy w niebie. To Bóg będzie sądził . A on sądzi według swojej prawdy a nie prawdy człowieka.

2,804

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do michallesz2

To bardzo proste, jeżeli umieszczasz jakiś link, to znaczy że zgadzasz się z materiałami tam znajdującymi i zależy ci na tym aby inni ludzie również się z nimi zapoznali a więc i tym samym bierzesz odpowiedzialność za to co się tam znajduje. Chyba że wyraźnie piszesz, że nie zgadzasz się z treściami tam umieszczonymi i link wklejasz jako przykład propagandy, zakłamaniu lub czegoś podobnego - ale to trzeba wyraźnie zaznaczyć.
Chyba że twoja metoda działania polega na wklejaniu przypadkowych linków to tu to tam bez żadnego składu i ładu. I nie bierzesz żadnej odpowiedzialności za to co czynisz. Ale tylko dzieci i niedorozwinięci umysłowo można zwolnić z odpowiedzialności za swoje czyny, reszta powinna postępować świadomie i odpowiedzialnie.

Skoro jedyny komentarz jaki umieściłeś, to: "Papież Jan Paweł II w piekle." to znaczy że w pełni identyfikujesz się z tym co znajduje się w pierwszym, podanym przez ciebie linku i świadomie rozpowszechniasz te treści.
Wypowiedź tej dziewczyny na tyle mnie zbulwersowała, że postanowiłem wrzucić swoje trzy grosze.
Pozostałych filmów już nie obejrzałem więc się do nich nie odwołuję.

Po pierwsze, pod płaszczykiem nadprzyrodzonej wizji próbuje się do Jana Pawła II przylepić różne paskudne brudy w myśl zasady, obrzucajmy kogoś błotem a nuż coś z tego brudu pozostanie. Dodatkowo perfidnie łączy się to z wizją wzięcia "wybranych" do nieba. Jest wabik mający przyciągnąć ciekawskich (wizja czasów ostatecznych) a jednocześnie obsmarowuje się ikonę chrześcijańskiej postawy.
Sama forma jest bardzo perfidna. Ponieważ wizja ma pochodzić niby od Boga, nie trzeba udowadniać rzucanych oszczerstw. W każdym innym przypadku należałoby podeprzeć takie stwierdzenia jakimiś dowodami.

Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną konstrukcję myślową tam zawartą, która nie jest podana wprost.
Skoro tak wielka osobowość jak Jan Paweł II ma się znajdować w piekle, to jakie szanse ma na wniebowzięcie zwykły Kowalski, ŻADNE. I o to chodzi, nie starajcie się, nie macie żadnych szans, takie jest przesłanie tej wizji. Jest jeszcze jedno przesłanie, ten kto pójdzie za wezwaniem przywódców kościoła dla którego ta dziewczyna ogłasza swe wizje, ten ma szansę na pójście do nieba.
Pozorne, bo jeszcze raz powtarzam, jeśli Jan Paweł II nie jest w niebie, umiłowany wikariusz Boga jak wielokrotnie jest określany w wielu innych wizjach, następca Św. Piotra, który godnie sprawował swój urząd, to my nie mamy szans. Jesteśmy na straconej pozycji.

Jednocześnie zaprzecza się w nim nieskończonemu miłosierdziu Boga, dzięki któremu nawet największy grzesznik ma szansę na znalezienie się w Niebie (po odpokutowaniu swoich win w czyśćcu) jeśli tylko w chwili śmierci wybierze Boga. W przedstawionej wizji powrotu Jezusa bardzo niepokojący jest aspekt śmierci. Niby czemu pozostała część ludzkości (nie zabrana do nieba) miałaby pozostać nieśmiertelna tu na ziemi (w wizji wyraźnie podkreśla się, że wraz z momentem powrotu Jezusa, śmierci nie będzie już na ziemi).

Generalnie jest to wizja antychrześcijańska, mająca na celu zniszczenie jedność chrześcijan i masowe odejście ludzi z kościoła. Zgadzam się z tym, że w kościele znajdują się również i czarne owce, które mają bardzo wiele na sumieniu i z pewnością wiele z nich ostatecznie skończyło lub skończy w piekle. Czytałem wiele spisanych wizji, w których Bóg napominał ludzi kościoła (księży, biskupów, zakonników i zakonnice) o nawrócenie, o zmianę swojego sposobu postępowania.
Między innymi temu aspektowi poświęcony jest drugi tom wizji Zofii Nosko.
Oba tomy orędzi Zofii Nosko umieszczam pod tym linkiem

http://chomikuj.pl/dragon1311/Dokumenty

Możecie również samodzielnie poszukać ich w sieci.
Pierwszy tom jest bardzo ciekawy i warto go skonfrontować z tym co pisał Arteuza. Generalnie rzecz biorąc jest to zbieżne. Dla zainteresowanych dodam, że w pierwszym tomie jest opis ponownego przyjścia Jezusa, trzech dni ciemności oraz pojawienie się krzyża na niebie.
Drugi tom skierowany jest przede wszystkim do duszpasterzy i dla zwykłych ludzi może wydawać się trochę nudny. W tych orędziach Bóg napomina duszpasterzy ale robi to w sposób Ojcowski ale jednocześnie jednoznaczny i stanowczy. Wyraźnie czuje się, że celem tych napomnień jest nawrócenie ze złej drogi błądzących duchownych (przez których, powierzone im dusze są osierocone i odchodzą od Boga) oraz wzmocnienie duchowe duchownych, wiernych Panu.
Czyli Bóg mówi: nie wszyscy duchowni są dobrzy, są czarne owce i należy się za nie modlić, starać się je nawrócić. Ale to są wyjątki, które są przez świat bezlitośnie nagłaśniane. Są niemniej faktem i czynią Kościołowi bardzo zabójczy dla niego czarny pijar. Ale Bóg w swych wizjach daje do zrozumienia, że pragnie ich nawrócenia. Nie odrzuca ich ale to oni odrzucają Boga. Wizje są ku przestrodze i mają na celu poprawę stanu Duchownego.

Przedstawione przez Angelikę wizje są inne, one są tak skonstruowane, że mają cały stan duchowny wrzucić do jednego worka. Wszyscy duszpasterze są źli, wszyscy skończą w piekle, dla ratowania swoich Dusz odejdźcie jak najszybciej od Kościoła. Takie jest w ogólności przesłanie tych wizji. W tych wizjach, Bóg jest bezlitosny. Nie ma w nim miłosierdzia.

Dziwne jest również to co Angelika mówi na początku:
"Do tej pory byłam chrześcijanką o podzielonej woli"
Co to niby ma znaczyć?

Jeśli jesteś znawcą pisma Świętego jak twierdzisz, znajdziesz wiele odniesień do tego typu wizji. Ale nie w kontekście takim, że pochodzą od Boga.

Napisałeś:
"Dla Boga ta reputacja też nie ma żadnego znaczenia. To nie ludzie będą sądzić czy masz być w piekle czy w niebie. To Bóg będzie sądził . A on sądzi według swojej prawdy a nie prawdy człowieka."

To prawda, Bóg nas osądzi po swojemu, on nas zna lepiej niż my sami i dlatego wielokrotnie Jezus przestrzegał nas przez stawianiem osądów. Dlatego też nie można w taki lekkomyślny sposób rozprowadzać oskarżeń tak wielkiego kalibru. Szczególnie że są one niedorzeczne. Dlatego też zwracam ci uwagę abyś zachowywał się bardziej odpowiedzialnie.
Bóg owszem, będzie osądzał, ale nie tylko tego przeciw komu wysuwa się oskarżenie ale również i przede wszystkim tych, którzy to fałszywe oskarżenie rzucają i rozpowszechniają.
I to jest moja uwaga do umieszczania tego typu linków.

Oskarżasz mnie wciąż, że nie rozumiem tego co czytam. To jest twój tekst powtarzany jak mantra. Uważam jednak, że to ty powinieneś poświęcić więcej czasu na zrozumienie tego co czytasz i przeanalizowanie materiałów które umieszczasz na forum.
Nie można działać tak jak nasze media, jest chwytliwy tytuł, może jakaś sensacja i buch umieszczę linka na forum, nie zastanawiając się ani sekundę co robię i jaka jest zawartość i przesłanie tego co umieszczam.

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-02-02 02:29:51)

2,805

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

Ty napisałeś:

" To bardzo proste, jeżeli umieszczasz jakiś link, to znaczy że zgadzasz się z materiałami tam znajdującymi i zależy ci na tym aby inni ludzie również się z nimi zapoznali a więc i tym samym bierzesz odpowiedzialność za to co się tam znajduje. "

Nie wszyscy ludzie mają podobny sposób myślenia do Ciebie. Ta Twoja wypowiedź świadczy o tym , że Ty nie starasz się zrozumieć przekazów innych i dlatego też powtarzam Ci wiele razy że nie rozumiesz co czytasz.

W przekazie który podałem na temat Papieża są dwie prawdy. Pierwszą prawdą jest to , że ten film jest prawdziwy. Drugą prawdą jest to , że może on być fałszywy. Problem polega na tym iż ja nie mam dowodów na to czy to jest prawda , czy kłamstwo. Dlatego też nie wypowiadam się w tym temacie. Natomiast czytelnicy wyrobią swoją opinię na ten temat. Jeśli okaże się kłamstwem to wszystko rozejdzie się po kościach. Natomiast jeśli okaże się prawdą , wtedy ludziom da to do myślenia na temat wiary w Boga.

2,806

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

W mojej wypowiedzi  w 2809 poście napisałem , że to nie człowiek jest sędzią nad naszymi uczynkami ale Bóg. Gdybyś dokładnie czytał tobyś ten fragment zobaczył i wtedy nie odwoływałbyś się do stwierdzenia :

" Skoro tak wielka osobowość jak Jan Paweł II ma się znajdować w piekle, to jakie szanse ma na wniebowzięcie zwykły Kowalski, ŻADNE. "

To według prawa Bożego będziemy sądzeni a nie ludzkiego. Szkoda ,że nie oglądnąłeś pozostałych linków , może wtedy lepiej byś to zrozumiał.

2,807

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do michallesz2

Napisałem to co napisałem i uważam, że należało to napisać. To że ty niczego nie rozumiesz to jest twój problem. Tak samo, należy mieć przynajmniej świadomość, że jesteśmy odpowiedzialni za to co umieszczamy na sieci i jakie treści propagujemy. Bardzo mnie martwi to, ze odżegnujesz się od jakiejkolwiek odpowiedzialności, ale to świadczy negatywnie o tobie nie o mnie.

napisałeś:
"W przekazie który podałem na temat Papieża są dwie prawdy. Pierwszą prawdą jest to , że ten film jest prawdziwy. Drugą prawdą jest to , że może on być fałszywy. "

Jakie prawdy? twoja wypowiedź to bełkot. Konstrukcja mająca tylko zamieszać. To może zdecyduj co według ciebie jest prawdą. A jeśli uważasz, że oskarżenia są prawdziwe, podaj na nie dowody.
Już pisałem, że to jest bardzo perfidne zagranie, polegające na obrzuceniu kogoś błotem pod pozorem nadprzyrodzonych wizji, bo wtedy wydaje nam się, że jesteśmy zwolnieni z pokazania dowodów.

"Jeśli okaże się kłamstwem to wszystko rozejdzie się po kościach."

Nie rozejdzie się po kościach. Fałszywe oskarżenia są fałszywymi oskarżeniami i nie możesz powiedzieć że robisz to nieświadomie. Z pełną świadomością rozpowszechniasz taką tezę i za to kiedyś odpowiesz przed Bogiem.

"Natomiast jeśli okaże się prawdą , wtedy ludziom da to do myślenia na temat wiary w Boga."

Niby według ciebie co ma to powiedzieć na temat wiary w Boga?
Już napisałem jak ja widzę ukryty przekaz tego typu "rewelacji".

"To według prawa Bożego będziemy sądzeni a nie ludzkiego. Szkoda ,że nie oglądnąłeś pozostałych linków , może wtedy lepiej byś to zrozumiał."

Wystarczy, że obejrzałem jeden, do tego obejrzałem jeszcze relację wizji Angeliki dotyczącą
obecności sióstr w piekle. Czy według ciebie mam tak długo się indoktrynować, aż uznam to co podsyłasz za prawdę. Sorry Winetou, Bóg obdarzył mnie rozumem abym mógł rozdzielić ziarna od plew. Nie twierdzę, że robię to idealnie, jestem tylko człowiekiem i mogę popełniać błędy. Ale podane przez ciebie wizje bardzo mi się nie podobały i dlatego napisałem to co napisałem.
To że wiele rzeczy przyjmujesz bezkrytycznie to jest twój problem ale nie rozpowszechniaj ich bezwiednie. Mam nadzieję, że przynajmniej nie ze złą wolą.

2,808

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

Ty napisałeś.

------------------------
Jakie prawdy? twoja wypowiedź to bełkot. Konstrukcja mająca tylko zamieszać. To może zdecyduj co według ciebie jest prawdą. A jeśli uważasz, że oskarżenia są prawdziwe, podaj na nie dowody.
Już pisałem, że to jest bardzo perfidne zagranie, polegające na obrzuceniu kogoś błotem pod pozorem nadprzyrodzonych wizji, bo wtedy wydaje nam się, że jesteśmy zwolnieni z pokazania dowodów.
-----------------------

W tej wypowiedzi przemawia za Tobą Szatan. Czyż nie napisałem wcześniej że , NIE MAM DOWODÓW NA TO CZY TO JEST PRAWDA , CZY KŁAMSTWO.

A to jest moja wcześniejsza wypowiedź

(  Problem polega na tym iż ja nie mam dowodów na to czy to jest prawda , czy kłamstwo. )

Zakryłeś swoje serce przed Bogiem , więc on nie daje Ci poznania tych rzeczy.

Po zatem napisałeś:
------------
Nie rozejdzie się po kościach. Fałszywe oskarżenia są fałszywymi oskarżeniami i nie możesz powiedzieć że robisz to nieświadomie.
------------

Jeśli piszesz , że oskarżam , to podaj fragment w którym to robię. Bo jeśli w twojej głowie są takie myśli i odczucia , to nie pochodzą one od Boga ale od Szatana. Bóg wyjawia nam prawdę bo w nim jest czysta prawda. Natomiast oskarżycielem jest Szatan. A Ty właśnie postąpiłeś jak Szatan.

2,809

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do michallesz2

Ciężki z ciebie przypadek więc nie będę kontynuował tego wątku. Nie masz racji i szkoda mi że tego nie dostrzegasz.

Rzadko decyduję się na umieszczenie swoich komentarzy na jakimś forum. Żona wciąż narzeka że nie powinienem marnować na to czasu bo do takich ludzi i tak nic nie dojdzie. Jeżeli tak robię to znaczy że uważam że należało to zrobić.
W tym przypadku postanowiłem stanąć w obronie dobrego imienia naszego Papieża na którego prowadzona jest bezpardonowa kampania oszczerstw i pomówień i w której niestety świadomie również bierzesz udział.

Podam ci przykład twojego rozumowania:

Umieszczam np. taki przekaz (celowo jest perfidny i z góry za niego przepraszam, mam nadzieję że nie weźmiesz tego osobiście, chodzi tylko o zobrazowanie sposobu twojego rozumowania).

Oto mój przekaz (np. umieszczony gdzieś w sieci):

Pan K. uprawiał seks ze zwierzętami, dziećmi, kradł, odprawiał czarne msze itp.

Jako swoje usprawiedliwienie podaję:

W przekazie który podałem na temat Pana K. są dwie prawdy. Pierwszą prawdą jest to , że mój przekaz jest prawdziwy. Drugą prawdą jest to, że może on być fałszywy. Problem polega na tym iż ja nie mam dowodów na to czy to jest prawda, czy kłamstwo. Dlatego też nie wypowiadam się w tym temacie. Natomiast czytelnicy wyrobią swoją opinię na ten temat. Jeśli okaże się kłamstwem to wszystko rozejdzie się po kościach. Natomiast jeśli okaże się prawdą , wtedy ludziom da to do myślenia na temat wiary w Boga.

Przemyśl ten przykład, chociaż tyle zrób.

2,810

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

Popatrz na tę sprawę inaczej. Otóż ludzie umieszczają linki na forum. Czy teraz ja mam myśleć , że oni podpisują się pod tym co chcą przekazać. Gdyby do tych linków pisali jakieś komentarze , wtedy mógłbym odnieść się do ich komentarza. Ale nie mogę odnosić się do ich linków , ponieważ nie są autorami tego co przedstawiają. Gdybym osądzał ich za to że pokazują to , co i tak jest widoczne w internecie to bym po prostu niesłusznie ich osądzał.
Ty natomiast osądzasz mnie za to że pokazuję link bez komentarza.

Opisujesz przykład mojego rozumowania w swojej wypowiedzi podając za wzór moją wypowiedź , więc nie wiem jak mam Ci odpowiedzieć bo to jest masło maślane. Po prostu powtórzyłeś to co powiedziałem. Musisz zrozumieć , że w podanym przez ciebie przykładzie wstawiasz moją wypowiedź , która odbyła się między nami.Ta rozmowa odbyła się później niż wcześniej wstawiony link. A więc Twój przykład nie ma nic wspólnego z moim wstawieniem linku. Podam Ci obrazowo co zrobiłeś abyś zrozumiał jaki błąd popełniłeś. Weźmy dla przykładu znak ( + ) , będzie on oznaczał link. Natomiast minus ( - ) to podpis pod linkiem. Teraz przedstawię Ci mój sposób wstawienia linku , oraz Twój przykład.

Mój link wyglądałby tak

++++++++++++++++++++


Twój przykład wyglądałby tak

+++++++++++++++++++++
-------------------------------------

Jak widzisz to oba rysunki różnią się między sobą. A więc dałeś głupi przykład.

2,811

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czy to nie jest zastanawiające, że w ostatnim czasie ciągle zdarzają się pomyłki, mówiące o polskich obozach śmierci.
Nie wyobrażam sobie ,aby odnośnie innego kraju można było napisać coś takiego bez żadnych konsekwencji .
Jest to bardzo przykre, szczególnie dla ludzi którzy przeszli to piekło.
Moim zdaniem ,jest to celowe działanie.

http://www.youtube.com/watch?v=TqFzvUUdsXo

2,812

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do michallesz2

Piszesz ze mój przykład jest idiotyczny, i słusznie, taki był mój cel.

(...) Po prostu powtórzyłeś to co powiedziałem. (...)

Tak, celowo powtorzylem twój tekst aby pokazac ci jak idiotyczne jest twoje rozumowanie. Jeżeli powtórzony przez ciebie tekst był idiotyzmem w przypadku mojego przykładu. Tak samo to samo uzasadnienie było idiotyczne w prowadzonej przez nas dyskusji i wlasnie to chciałem ci pokazac.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność za wprowadzone linki diametralnie się z toba nie zgadzam.
Ludzie umieszczają w sieci rozne rzeczy, jedne dobre inne wręcz skandaliczne. I jeśli umieszczamy liniki do jakiś stron, to znaczy ze chcemy zwrocic na cos uwagę. Podzielic się z innymi umieszczonymi tam treściami. Tak wiec tym samym również bierzemy odpowiedzialność za szerzenie takich a nie innych treści. I nie mowie tu o odpowiedzialności cywilno-prawnej bo nasz kodeks prawny pewnie w ogóle tego nie uwzglednia. Mam na myśli odpowiedzialność moralna. Jako znawca Pisma Swietego powinieneś wyczuwać takie niuanse. Powinienes mieć wieksza wrazliwosc na tego typu sprawy. Dlatego tez zwrocilem ci na to uwagę, licząc ze zrozumiesz o co mi chodzi ale idziesz w zaparte.
Skoro tak, to wnioskuje ze nie było to przypadkowe działanie, przeoczenie z twej stronny, tylko celowe działanie.

Twój przykład ze znakami + i - oczywiście ma sens, jeżeli komentarz pod linkiem jest odpowiedni i obrazuje twoja intencje umieszczenia danego linku. Oczywiście oba zaprezentowane przez ciebie przypadki nie sa identyczne. W przypadku pierwszym, umieszczenie samego linku (same znaki +)
oznaczają domyślnie, ze umieszczasz ten link w tym celu aby wszyscy się z nim zapoznali. Ponieważ nic więcej nie dodales, oznacza to również, ze w pełni identyfikujesz się (zgadzasz się) z umieszczonymi tam informacjami. Jeżeli link zawiera elementy kampanii oszczerstw, tym samym aktywnie bierzesz w niej udział, poszerzając krag ludzi do których te oszczerstwa by dotarly.

Aby trochę cie usprawiedliwić, nie jesteś jedyna osoba która tak robi.
Na tym forum i wielu innych wciąż pojawiają się linki do treści antysemickich, rasistowskich itp.
To jest taka plaga, ze rece opadają. nie reaguje bo to jest walka z wiatrakami.
W twoim przypadku zareagowałem, bo mimo naszych sporow, szanuje twoja duza wiedze jeśli chodzi o Pismo Swiete (Nawet jeśli nie zgadzamy się co do interpretacji pewnych rzeczy) i uważam, ze moja interwencja może przynieść pozytywny skutek.
Wracajac do Zydow, nie jestem ich wielkim przyjacielem, niemniej ten Narod wiele już przecierpiał ale i wiele ma również na sumieniu. Tak czy inaczej, to co ich czeka w niedalekiej przyszłości z rak muzulmanow jest tak straszne, ze może powstrzymajmy się od niepotrzebnego siania nienawiści. Ich przyszly los i tak nie jest godny pozazdroszczenia.

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-02-02 22:55:41)

2,813

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311

Jak widać , to potrafisz zrozumieć. Każda rzecz , która dzieje się na Ziemi jest za sprawą Boga nawet rzeczy złe. Bóg dał nam własną wolę , abyśmy sami wybierali dokąd mamy zmierzać po śmierci. A skoro są tylko dwa wyjścia : piekło i raj , to Bóg podsuwa nam różne okazje po to , abyśmy wybrali raj. Jeśli człowiek wybiera zło to bóg wysyła Szatana aby sprowadził go na manowce. Kiedy człowiek upadnie bardzo nisko wtedy wzywa Boga o ratunek. Ale są tacy ludzie którzy są zatwardziali w swoim sercu że nie potrafią dostrzec , że Bóg walczy o ich duszę i skazują siebie na piekło. Dobre postępowanie nie wystarczy aby dostać się do raju.

2,814

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, naszła mnie pewna mała refleksja związana z sytuacją u naszego wschodniego sąsiada. Otóż dość często w tym wątku, pojawia się pogląd o szybkiej zbrojnej interwencji Rosji na Ukrainie, i że cała sytuacja eksploduje z całym impetem po igrzyskach w Soczi. Parę dni temu natknąłem się na artykuł w Internecie o tematyce astrologicznej, zwiastujący katastrofę, przeczytałem ten artykuł, w którym znana amerykańska astrolog stwierdziła, że taki układ planet, jaki ona widzi, zwiastuje wiosną dokładnie w kwietniu…. Krach na giełdzie. Ten układ planet to idealny kwadrat, w który wpisują się największe planety, a że cała zawierucha ma mieć miejsce w kwietniu, to nic dobrego nie zwiastuje ( w astrologii kwiecień przypisany jest zodiakalnemu baranowi, regentem barana w mitologii rzymskiej był Mars bóg wojny), więc, jeśli faktycznie spełnią się te czarne scenariusze dotyczące Ukrainy to szykujmy się na turbulencje w światowej gospodarce.
Otóż jeden z internautów ( Norbertus) przedstawił ciekawą interpretację centurii Nostradamusa dotyczącą roku 1999 i zejścia z niebios pana grozy, sugerując jednocześnie, że ta centuria ma silny związek z prezydentem Rosji W. Putinem. W obecnej sytuacji trudno odmówić mu racji. Jednak jestem coraz bardziej przekonany, że ma on rację, ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że sprawa wschodniego sąsiada zmierza do katastrofy, a przez to do ostrej konfrontacji Zachodu z Rosją. Latem będziemy mogli stwierdzić czy faktycznie powiązania tej konkretnej centurii z Putinowską Rosją miało sens, pozdrawiam.

2,815

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wiem czy opieranie swych przewidywań na wróżkach i astrologii to dobry pomysł.

2,816

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

astrologia nie ma nic wspólnego z wróżkami, jeżeli ktoś ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie jako astrolog może bardzo trafnie przewidywać okresy bardziej lub mniej sprzyjające wraz z ekstremami oraz dziedzinami których wydarzenia mogą dotyczyć,

chociaż jak wiadomo zdania są podzielone smile

2,817

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wiem że dla wielu jest istotna różnica między wróżkami i astrologami (znam ją i rozumiem). Ale dla mnie to jedna i ta sama bajka, czyli wielka bzdura. Gorzej, gdy ktoś się uzależnia od takich podpowiadaczy i tylko na podstawie ich rad zaczyna układać sobie życie. Gdy przed każdą życiową decyzją udaje się do ludzi o szemranych autorytetach i intencjach, aby za nich pojęli trudne życiowe decyzje, które później odcisną się na ich całym życiu.

Chcąc znać przyszłość, przede wszystkim powinniśmy opierać się na rzetelnych analizach sytuacji. Powinniśmy badać aktualne trendy z uwzględnieniem próby ich zrozumienia. Czyli zastanawiać się dlaczego coś się dzieje tak a nie inaczej. Uzbrojeni w taką wiedzę (prawa przyrody - fizyka, chemia, matematyka, wiedza o środowisku naturalnym (biologia, ekologia), nauki społeczne, ekonomiczne, polityczne itp.) możemy zacząć badać zachodzące megatrendy i próbować przewidywać co się zdarzy.
Naiwne wydłużanie wykresów przedstawiających megatrendy bez uwzględnienia mechanizmów działania otaczającego nas świata jest totalną ignorancją i głupotą. Niestety wielu naukowców i ekonomistów tak robi. Szczególnie ekonomistów. Gdybyśmy tak postępowali, parę lat temu twierdzilibyśmy, że zużycie surowców będzie wciąż rosło i trend ten się nigdy nie skończy. W takim scenariuszu gospodarki zawsze by się świetnie rozwijały i nigdy nie nastąpiłby poważny kryzys gospodarczy. Ziemia jednak nie jest nieskończenie wielka, osiągnęliśmy szczyt wydobycia ropy (i nie tylko), gospodarki zaczynają siadać i kolejne fale kryzysu są przed nami.

Przewidywać przyszłość możemy zawsze tylko próbować, bo co się dokładnie zdarzy (z najmniejszymi szczegółami) wie tylko Bóg i tu wkraczamy na obszar proroctw, przepowiedni i wizji. Ale proroctwa, przepowiednie i wizje to nie to samo co astrologia i wróżki.

Prawa przyrody pochodzą od Boga, który nie ma nic przeciwko temu (wręcz nas zachęca) abyśmy je poznawali. Więc opieranie się na nauce wcale nie musi być równoznaczne z szerzeniem ateizmu.
Wspomnianą ekologię rozumiem jako naukę o współzależnościach występujących miedzy gatunkami w przyrodzie (czyli tym czym ekologia jest - jedną z nauk przyrodniczych) a nie jako ruch społeczny zajmujący się organizowaniem różnych mniej lub bardziej spektakularnych akcji.

Pomimo, że czekającej nas przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć w najdrobniejszych szczegółach, nie znaczy, że skazani jesteśmy na samo zgadywanie. Jeżeli rzucę piłkę w górę, z prawie 100% prawdopodobieństwem mogę twierdzić że spadnie z powrotem na ziemię. Mogę policzyć gdzie i kiedy to się stanie (oczywiście mogę wymyślić tysiące scenariuszy dla których tak się nie stanie).
Tak więc, skoro wiem jak działa system finansowy, system produkcji, jak działają różne gałęzie gospodarki oraz wiem, że osiągnęliśmy już szczyt wydobycia kluczowych surowców energetycznych, to mogę z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć że nasz system gospodarczy stacza się już po równi pochyłej. Dokładnie kiedy i które elementy naszej (światowej) gospodarki będą upadać jako pierwsze jest kwestią drugorzędną. Obserwując aktualną sytuację społeczno-ekonomiczno-surowcową i bez astrologów mogę przewidzieć, że stoimy już u progu kolejnego załamania systemu finansowego.
Podobnie obserwując sytuację na bliskim, środkowym i dalekim Wschodzie oraz w środkowej i północnej Afryce, dokładnie widzę realizujący się scenariusz, zgodny z tym co przedstawił nam Arteuza.
Wszystko jest ze sobą powiązane. Arabska wiosna w dużej mierze wybuchła (w każdym razie była skutecznie podtrzymywana) na fali społecznego niezadowolenia związanego z wysokimi cenami żywności. Przy czym wzrost tych cen nie przypadkiem zbiega się z ogólnym trendem ograniczenia światowych surowców (nie tylko ropy).

Dla tych którzy poważnie traktują Boga i Pismo Święte dodam, że Bóg wielokrotnie zwracał uwagę na to, że wszelkie paranauki związane z wróżkami, jasnowidzami, okultystami, astrologami (związanymi z pisaniem horoskopów i przewidywaniem przyszłości z gwiazd, nie mam na myśli naukowców zajmujących się badaniem kosmosu) są powiązane z szatanem i podlegają pod pierwsze przykazanie "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną". Materializm i przywiązanie do pieniądza, zabobony itp. również podchodzą pod te przykazanie.

Jeśli piszę o jasnowidzach, mam na myśli ludzi wróżących z kart tarota, wahadełka, gwiazd, kuli itp., nie mam na myśli takich ludzi jak obecnie Jackowski czy w okresie między wojennym słynny Osowiecki. Zdolności Jackowskiego i Osowieckiego to jest zupełnie inny temat. Jackowski przede wszystkim zajmuje się odszukiwaniem zmarłych osób, czasem udaje mu się odnaleźć kogoś żywego. Ma na tym polu imponujące sukcesy i co najważniejsze, dobrze udokumentowane. Jeśli chodzi o przewidywanie przyszłości, nie specjalnie mu to wychodzi. Wcale tego nie ukrywa i nie garnie się do tego. Tak jak mówi, stara się coś przewidzieć ale tylko dlatego, że ciągle go o to proszą. W takim ujęciu. zdolności Jackowskiego czy Osowieckiego nie wiążą się z przewidywaniem przyszłości.

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-02-07 00:06:06)

2,818

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Znalazłam to, na forum GP i wydaje  się, dość prawdopodobne.

Nie mam wątpliwości, że przyszłym Mahdim – będzie:
Abu Hamza al-Masri

Kilka faktów:
1.    Najpierw, rozważania Arteuzy na ten temat:

Cytat: A oto sześciowiersz dotyczący urodzin Mahdiego:

Almanach część V 666, 6
W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł.
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i śmierci.
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami.

Tak więc Mahdi urodził się najprawdopodobniej w 1969 roku - mamy tu dwie liczby wymienione
przez Nostradamusa, to jest dwie dziewiątki i jedną szóstkę. Nie mamy natomiast ósemki, ale 9-ty
miesiąc księżycowego kalendarza muzułmańskiego to Ramadan, w którym to miesiącu (jak już
pisałem uprzednio) narodzi się III Antychryst, którego Nostradamus nazywa Mahdim. W roku 1969
muzułmański miesiąc Ramadan zaczął się w/g naszego chrześcijańskiego słonecznego kalendarza w
sierpniu, a jest to u nas ósmy miesiąc, a więc mamy i ósemkę(8).
Proszę zwrócić uwagę, że Nostradamus podaje liczbę 9 na końcu jako najważniejszą, czyli
najliczniejszą. Dawniej była taka tradycja, że najważniejsze osoby i fakty podawano na końcu, a nie
na początku, dlatego m.innymi do naszych czasów przeszedł zwyczaj przedstawiania kobiet na
pierwszym miejscu, co w dawnych czasach nie było przywilejem.
Proszę zwrócić też uwagę na to, że liczba 6 zgodnie z alfabetem hebrajskim oznacza siły nieczyste
(szatana), a liczba 9 (jako odwrócona 6-ka) przewrotność i kłamstwa, liczba 8 oznacza zwycięstwa,
ale podana przed liczbami 6 i 9 mówi nam o tym, że Mahdi poniesie pomimo początkowych
wielkich tryumfalnych zwycięstw wielką klęskę i osobistą tragedię (zostanie zamordowany przez
muzułmańskich współbraci). Gdyby liczba 8 jako najważniejsza została podana na końcu (w w/w
sześciowierszu Nostradamusa), to Mahdi osiągnąłby ostateczne zwycięstwo w III Wojnie
Światowej.

Tak więc, jak już uprzednio wspomniałem przytaczając różne warianty czterowiersza Nostradamusa
o roku 1999, Mahdi mając w 1999 roku 30 lat przybył do Afganistanu lub Pakistanu, aby w ukryciu
działać przy boku "chorego Mistrza", jak najprawdopodobniej nazywa Nostradamus Osamę bin
Ladena. Mahdi ma się ujawnić dopiero później jako przywódca, to jest Kalif Wielkiego Talibanu.
Ja tak jak Wy zastanawiam się nad tym, kto nim jest, jak myślicie? - piszcie. Może moje informacje
Wam pomogą w jego identyfikacji?
Koniec cytatu Arteuzy.

2.    Teraz mój punkt widzenia:
Arteuza wskazał liczby podane przez Nostrazamusa 689 – twierdząc tym samym, że liczba 8 gdyby była podana na końcu – to oznaczałoby, ze Mahdi odniesie zwycięstwo. Z uwagi jednak na to, że tak się nie stanie – Nostradamus pomieszał liczby z daty urodzin i umieścił cyfrę 8 po środku, a cyfrę 9 z początku dał na koniec – jako potwierdzenie zwycięstwa nad Mahdim. Więc przyszły Mahdi urodził się 1968r. Arteuza wspomina również, że w 1999r, Mahdi ma 30 lat – tak więc 1999 minus 1968 = 31 lat. Również wspominał, że pochodził będzie z Iraku, oraz będzie miał jedno oko – a drugie stracił w dzieciństwie.

Uwaga:
http://wyborcza.pl/1,86701,4102476.html

Szef irackiej al Kaidy zabity? – artykuł z 2007-05-02
Przywódca al Kaidy w Iraku, który rok temu objął schedę po Abu Musabie al Zarkawim, nie żyje - twierdzi iracki rząd. Ale ciała zabitego na razie nie znaleziono, a rebelianci zaprzeczają .Tajemniczy Abu Ajub al Masri miał rzekomo zginąć w zasadzce, którą w Bagdadzie przygotowali rywalizujący z nim iraccy rebelianci. - Wewnątrz grup związanych z al Kaidą wybuchły jakieś walki. Został zlikwidowany przez swoich. My nie mamy z tym nic wspólnego - oznajmił w telewizji generał Abdel Karim Chalaf z irackiego MSW. Inny członek rządu zarzekał się, że al Masri "nie żyje na 100 proc.", choć ciała nie znaleziono, a informację uzyskano ze źródeł wywiadowczych....


Teraz przytoczę znaczenie sowa Mahdi z Wikipedii:
Mahdī (arab. مهدي) – w islamie mesjasz, zbawiciel.Według niektórych koncepcji (bliższych sunnizmowi) jedynym Mahdim był Jezus – Isa. Częściej jednak sunnici uważają, że Mahdi i Isa połączą swoje siły w ostatecznej walce z antychrystem (fałszywym prorokiem) Dadżdżalem. Przyjście Mahdiego ma poprzedzać atak wojsk niewiernych na miejscowość Lod w Izraelu. Większość szyitów uważa Mahdiego za inną osobę, która ma przyjść na Ziemię tuż przed Sądem Ostatecznym, by zbawić/uratować ludzkość przed Szatanem. Część wyznawców islamu łączy obie koncepcje twierdząc, że Jezus urodzi się ponownie w Damaszku, by pokonać zło. Według zapowiedzi Proroka Mahometa, Mahdi pochodził będzie z jego rodu. Dla szyitów jest to bardzo ważna postać łączona czasem z osobą ostatniego ukrytego imama, który ma poprzedzać Mahdiego, bądź być nim.

Abu Hamza al-Masri – uznany za zmarłego (chociaż żyje), nagle objawi się światu islamskiemu, jako zmartwychwstały, długo oczekiwany MESJASZ. Jeśli poddał się operacji przywrócenia dłoni – to tym bardziej zjedna sobie lud, twierdząc, że Bóg przywrócił mu dłoń.

Nie mam, żadnych wątpliwości – zakończyłem poszukiwania.


Jeśli Mahdi urodził się w 1969, a jego panowanie ma się skończyć  6 i 9 (69 jak umrze )czyli 2038 to wojna jest liczona od 2011 .Ale z wielką siłą rozpocznie się w 2019 dziewięć to czasy Marsa.Obym się myliła !!!

2,819

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Obserwatora: Proszę o podanie konkretnego źródła o przepowiedni astrologicznej nt krachu w kwietniu itd.

2,820

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Na stronie  forum GP, Atraktor piszę o latach liturgii, że mogą mieć  związek z kalendarzem muzułmańskim .
Jest to bardzo prawdopodobne, bo taki obowiązuje w ARABII  SAUDYJSKIEJ (gdzie na świat przyszedł trzeci antychryst).
Nie wiem tylko skąd te obliczenia, odnośnie różnicy między naszym, niby 1400 lat?

http://www.travelmaniacy.pl/artykul,kal … 7,4,0.html