2,981

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Afera z taśmami z restauracji Sowa i przyjaciele to chyba jednak robota CIA a nie próba destabilizacji władzy przez Rosję. Wiele na to wskazuje, że rozwinie nam się konflikt na Ukrainie i USA potrzebują nowego wojennego przywództwa w Polsce. Tusk do tej roli nie pasuje. Dlatego CIA ujawniło taśmy na Tuska

2,982

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Myślę, że afera taśmowa wprowadzi dużą korektę w rządzie. Jeśli nie dojdzie do odejścia Tuska ze stanowiska premiera, to sama korekta o takiego czy innego ministra będzie dużym sukcesem dla tej koalicji, która w bólach dociągnie do przyszłorocznych wyborów, których już nie wygra.
  Myślę sobie Janosik, że jednak to nie robota CIA, w najgorszym wypadku obstawiam Rosję w najlepszym tzw: patriotę, który przysłuchiwał się i nagrywał te zakulisowe rozmowy. Czy ich ujawnienie przysłuży się Polsce i wprowadzi nową lepszą "jakość" do naszej polityki? czy wręcz odwrotnie, wpłynie negatywnie i wprowadzi chaos do polityki, pokazując kruchość i niestabilność naszego systemu, a samą demokrację jako ustrój, który długo się jeszcze będzie formował w naszych warunkach politycznych . Otóż scenariusz dla tej drugiej wersji może być też taki. To co się dzieje u nas teraz jest na rękę Putinowi po tym politycznym zamieszaniu i zakulisowym przyznaniu się ministra Sikorskiego o naszym błędnym strategicznym sojuszu z USA, ta refleksja ministra R. S.,może dać Rosji impuls do najazdu za jakiś czas na Polskę przy okazji pogłębiania się konfliktu na Ukrainie. Przyszły rok dla nas może być naprawdę cholernie interesujący i pewnie bardziej stresujący jak ten obecny.

2,983

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przypominam trzy ważne  daty dla Polski

4   czerwca  1989…. pierwsze wolne wybory…
2   kwietnia   2005   śmierć Jana Pawła 2
26 listopada  2014 ….      ???

czyżby już w tym roku ,Rosja  nas zaatakuje ?

2,984

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Ani, jeśli data 26 listopada 2014 roku została wymieniona przez Nostradamusa jako jedna z tych historycznie przełomowych dat, to rodzi się pytanie co za wydarzenie będzie miało miejsce? Jeśli Rosja powarzy się przemocą pogwałcić majestat polskiej suwerenności (brzmi buńczucznie) to jeszcze w tym roku możemy uświadczyć osoby generała, którego późniejsze oblicze w sytuacji objęcia władzy przez splot wydarzeń, będzie bardziej srogie, ale uważam, że po tych zdarzeniach z aferą taśmową, która była wybitnym przypadkiem tak dobrze udokumentowanym, ale nie jedynym obnażającym zakulisowość polityki, intryg które jej towarzyszą i dwulicowość, które jest nie odłącznym atrybutem tejże polityki, sprawi, że mocno zdegustowany pan generał, a wraz z nim społeczeństwo po trwającym chaosie i "bratobójczej wojnie domowej", wprowadzi rządy dyktatorskie. Bo tak to jest Aniu, że jeśli demokracja się nie sprawdzi i w trakcie tarć jakie towarzyszą temu ustrojowi przez zamęt i chaos wywołany przez afery i niską jakość polityki połączony z kryzysem gospodarczym, to w stosownym sobie czasie ten ustrój zostaje zastąpiony przez dyktaturę, a tak zwane prawa człowieka stają się bezużyteczną deklaracją spisaną na kawałku papieru, który staje się bezwartościowy. Jeśli będzie tak jak piszę to wielce prawdopodobna jest data wybuchu wojny w 2021 roku jak pisał Arteuza. Pozdrawiam.

2,985

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

przepowiednia z Kujaw Trzy ważne daty dla Polski i świata…
Dla Polski
4   czerwca  1989…. pierwsze wolne wybory…
2   kwietnia   2005   śmierć Jana Pawła 2
26 listopada  2014 ….      ???

Dla świata
12 września 2001      dzień po WTC …     ???Decyzja George Walker Busha o zemście za ataki z 11września

13 marca     2011      myślę ze to mała pomyłka bo trzęsienie ziemi w Japonii było w 11 Marca 2011…        ???Katastrofa Fukushima

20 sierpnia 2021…    ???
możesz mieć rację Obserwatorze.
Pozdrawiam

2,986

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/who-prz … ryki/gt51e

wirus objawami przypomina opisany przez Nostradamusa

2,987

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Śmierć i czyraki o których pisał MN przypominają ebole, która wywołuje gorączkę krwotoczną. Ta broń bakteriologiczna może być w przyszłości użyta przez kalifat talibanu, zmasowany atak bronią biologiczną, atomową i konwencjonalną zapewni sukcesy islamistą i pogrąży Europę niewyobrażalnie ją zmieniając. Trudno mi przyjdzie pogodzić się z faktem jak dożyję, że kontynent na którym mieszkam zmieni się nie do poznania ,pod każdym względem, podobno.

2,988

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam. Taka mi do głowy myśl przyszła, że po Bastranie-Tusku następnym obejmującym fotem prezesa rady ministrów będzie człowiek zwany przez MN uwodzicielem. Pojawi się jako kolejny w tej wyliczance i moim zdaniem będzie to Leszek Miller szef SLD. Prawdopodobnie przyszłoroczne wybory parlamentarne przyniosą nowe przesilenie i wygraną PIS, to oczywiście osłabi morale i więzi w Platformie Obywatelskiej, ale jej wewnętrznie nie rozsadzi, za to osłabi na 100%. PIS zdolności koalicyjnej nie ma to wiedzą wszyscy, nawet teraz co jakiś czas w mediach pojawiają się pomysły posłów PIS-u o kolejnych komisjach i tworzeniu silnego zaplecza do walki z korupcją i układami po wygranej. Takiej polityki nie chce SLD, boi się PO i z pewnością przeciwko jest Twój Ruch i PSL. Więc siłą rzeczy powstanie układ parlamentarny zbudowany jako blok anty pisowski i skoro PIS po wygranych wyborach nie stworzy koalicji większościowej to siłą rzeczy prezydent wyrazi aprobatę zgodnie z prawem dla sformułowania rządu przez opozycję centrolewicową, która tą większość będzie miała, zapewniając stabilne rządy, zdolne do funkcjonowanie i podejmowania decyzji. Wydaje mi się, że wówczas pomału zacznie coś w polakach pękać i się kruszyć. Pojawią się ostre podziały na zwolenników PIS-u, którzy wieścić będą spisek establishmentowy, którego znakiem rozpoznawczym będzie moralność kalego, i PIS-em, który idealistycznie będzie dążył do wprowadzenia swego rodzaju sanacji politycznej według własnych reguł i własnego kodeksu moralnego. Te podziały w społeczeństwie będą narastały i z czasem eksplodują wywołując polityczną wojnę domową, którą ugasi generał wprowadzając "Berezę Kartuską" najpierw dla polityków lewicy, później prawicy czyszcząc sobie pole do objęcia rządów absolutnych, a dalej to już tylko wojna...Taki bieg zdarzeń mi się nasuwa.

2,989

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://mojeteorie.republika.pl/

Obszerny artykuł ,ale myślę że warto przeczytać .
Mam takie wrażenie, że to co przeżywamy już się kiedyś wydarzyło .
Nostradamus to po prostu zobaczył bo miał,aby ludzie wyciągnęli wnioski i spróbowali nie dopuścić do powtórki.
Ja często mam takie wrażenie że już to przeżywałam .

2,990

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://swiat.newsweek.pl/george-friedma … 9,1,1.html

aż niewiarygodne że artykuł powstał w 2009

2,991

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Daty o których wspomniała Ania pochodzą ponoć od jakiegoś kaszuba na kujawach. Poniżej umieszczam tekst (bez żadnych zmian) jaki znalazłem na forum dotyczącym Nostradamusa i III WŚ jeszcze w 2008 roku, choć same daty na pewno pojawiły się już dużo wcześniej. Ze znajomymi zakładamy, że data 26.11.2014 będzie związana z ujawieniem się w Polsce generała lub przejęciem przez niego władzy. Potrzebuje on trochę czasu na wzmocnienie naszej armii przed przewidywaną konfrontacją z Rosjanami. To się nie stanie z dnia na dzień. A obecne władze nie wydają się zdolne do podjęcia tak radykalnych kroków.
W przeciwieństwie do tego co pisze OBSERWATOR, myślę, że w Polsce nie będzie bratobójczych walk. Mogą być masowe protesty ale bez krwawych walk.
Pożyjemy zobaczymy, to już całkiem niedługo.
Teraz już wiemy, że 13 marca 2011 był związany z tsunami w Japonii (wiem, dwa dni błędu). Wcześniej zakładaliśmy ujawnienie się Mahdiego :-). A tu niespodzianka, Ale i tak rewelacja.
Mam na myśli trafność przewidywania daty, oczywiście nie cieszę się z tragedii Japończyków.

Treść postu:

"Gdzieś na Kujawach żył sobie człowiek.
Ogólnie był dziwakiem, ale przepowiadał różne wydarzenia.
W 1987 roku gdy umierał podał trzy daty, które zmienią Polskę 4.06.1989 , 2.4.2005  i 26.11.2014.
Dla świata 12.09.2001 (pomyłka?) 13.03.2011  i 20.08.2021 ."

Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Polska
4.06.1989 były wolne wybory w Polsce
2.04.2005 zmarł Jan Paweł II
26.11.2014 ?????

Świat
12.09.2001 - dzień po WTC...
13.03.2011 - ???
20.08.2021 - ???

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-06-30 17:57:33)

2,992

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, … omosc.html

Ciekawe czy jest to początek właściwego Kalifatu Mahdiego czy falstart islamistów.

2,993

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, do dragon 1311, jeśli chodzi o sprawy polskie, pisząc"wojna domowa" nie mam na myśli setek tysięcy ofiar, aczkolwiek dopuszczam myśl, że każda taka przepychanka, która wywoła społeczne rozruchy, może doprowadzić do krwawych zamieszek i ofiar. Uważam, że jak nas dopadnie kryzys gospodarczy, a to będzie miało silny związek ze stopniowym osłabianiem się UE,  a tak się pomału dzieje, to taki kryzys z rozruchami i ofiarami jest wielce możliwy, tym bardziej, że będzie chodziło o rosnące w szybkim tempie do tej pory mało zauważalne podziały ekonomiczne w społeczeństwie. Bieda i wykluczenia społeczne będą obrazkami dość powszechnie zauważalnymi, przed tym słabsza, ale mająca swoją dumę część społeczeństwa będzie głośno protestować i wyrażać swoją dezaprobatę dla takiej polityki "nieskutecznego rządzenia". To przy coraz lepiej wykształconym społeczeństwie da wyraz niezadowoleniu i masowym buntom.
  Co do kalifatu, to uważam ,że struktury islamistów zaczynają realnie przypominać coraz bardziej zhierarchizowane struktury władzy z silnym ośrodkiem decyzyjnym, skutecznie realizującym swoje plany. Islamiści wykazują się bowiem ogromnym determinizmem w osiągnięciu celu jakim jest budowa trwałego państwa wyznaniowego, to jest ich cel strategiczny. Być może nie mają za dużo pieniędzy, ale mają za to charakter wojownika i to zagwarantuje im sukces. Żeby Polska wykazywała taki determinizm w realizacji swojej polityki, bylibyśmy prawdziwym partnerem dla wielkich tego świata, ale skoro sami nie potrafimy sprecyzować co jest naszą racją stanu, to trudno marzyć o stabilnej, rosnącej w siłę Polsce wolnej od zagrożeń płynących ze wschodu czy zachodu.

  Do Ani, G. Freedman stawia śmiałe tezy i bardzo zbieżne z tym o czym piszą interpretatorzy Nostradamusa, przynajmniej jeśli chodzi o wielką Polskę, być może autor słyszał albo czytał centurie MN, kto wie:). Książkę będę chciał przeczytać, bo wydaje się w wielu miejscach być interesująca. Pozdrawiam.

2,994

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, dzisiaj przeczytałem ciekawy artykuł na Onet.pl o tym mianowicie, że w Europie po 2007 roku rozwinął się najbardziej sektor bankowy. Wydawać by się mogło, że to dobra wiadomość, ale jak piszą specjaliści gro z tych banków ma mniejszy wskaźnik udziału środków własnych w relacji do pozostałych aktywów (banki wydmuszki smile). Jeśli pojawi się kolejna bańka na giełdzie w którą znów będą zamieszane banki scenariusz z 2007 roku się ziści, tym razem w Europie (Banki azjatyckie czy amerykańskie są lepiej przygotowane i jest ich mniej). Jak pisał MN, po chwilowej poprawie znowu ma przyjść załamanie, to moim zdaniem dobije UE. Za rok może dwa lata może znów będziemy świadkami krachu bankowego. Pożyjemy zobaczymy.

2,995

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://suskiprognozapogody.blox.pl/2014 … iedze.html

2,996

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania myślę, że prędzej data listopadowa może dotyczyć aneksowania dawnych ziemi części ukraińskiej i klęski Rosji nad dnieprem. Ostatnio spotkałem się z ciekawym artykułem zupełnie nie związanym początkowo z Nostradamusem.

Analizowaliśmy jedną przepowiednie n.t 1999 roku
Proroctwo Nostradamusa: Przedtem potem Mars panuje szczęśliwie [Centurie, X.72]

"
28 listopada 2013 r., 3 lipca 2014 r. i 7 sierpnia 2014 r. Saturn wchodzi w koniunkcję z Marsem – władcą owego zaćmienia Słońca z 1999 r.

Nieprzyjazna jego konfiguracja ze Słońcem lub Księżycem (a taka właśnie była podczas zaćmienia i zapowiadała, że Mars dojdzie do głosu na długie lata) zapowiada słabo rozwiniętą u człowieka moralność, skłonność do zaraźliwych chorób i niebezpieczeństwo gwałtownej śmierci.

Nas interesuje Mars w Skorpionie, gdyż nie tylko zajmował on podczas owego zaćmienia  Słońca w tym Znaku eksponowaną pozycję, lecz ilekroć tranzytował to pasmo zodiakalne, kłopotów było co niemiara. A tym razem, od 26 lipca 2014 r. dokona ingresu w Skorpiona, a 24 sierpnia 2014 w koniunkcji z Saturnem (!)  będzie w tym samym miejscu posadowienia, co podczas zaćmienia 1999 i to ze wspomaganiem Saturna: ta struktura horoskopu budzi poważne obawy co do sytuacji wszelakiej, gdyż o ile Saturn ongiś przeciwstawiał mu się ze Znaku Byka, to obecnie panowie władcy trygonów Ognia i Ziemi połączą swoje siły i ta ich Moc oznacza niezły zajzajer dla warunków życia, chorób, gwałtownych katastrof, środków egzystencji, finansów, prokreacji, a nade wszystko prowadzi do zerwania się z uwięzi wszelkich nacjonalizmów, faszyzmów, szowinizmu, napięć i ekscytacji. Kończy się walka opozycji z władzą, usłyszymy wezwanie: Dajcie mi władzę, a ja was usadzę! Patrzę na tę konfigurację i przypomina mi się powiedzenie Napoleona: Bagnetami można zawojować świat, ale na bagnetach nie można siedzieć. No, teraz Mars ma o wiele lepszy i bardziej skuteczny oręż niż bagnety. Zapowiada życie pełne zmagań i różnych niepokojów. Poważne niebezpieczeństwo gwałtownej śmierci z przyczyn ukrytych wrogów. W każdym razie jest nie na żarty niebezpieczny.  "

Źródło : http://www.logonia.org/content/view/627/2/
z doświadczenia wiem , że Saturn to sędzia który nie da wyboru żadnego więc spodziewajmy się najgorszego.

2,997

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

...Najpierw przyjdzie kryzys, potem światowa epidemia, później wojna, a na końcu Rosjanie wystrzelą głowicę atomową w stronę bieguna północnego...

2,998

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Andrzej Szeptycki, duchowy przywódca Ukrainy na łożu śmierci do rodaków: "TYLKO Z POLAKAMI", szkoda że tak późno zrozumiał ale jednak. Polska z Ukrainą RAZEM to złamanie hegemonii, i sowietów, i niemców w Europie. czekam kiedy to się stanie! po drodze MUSI nastąpić uznanie i oczyszczenie tragedii RZEZI WOŁYŃSKICH, to jedyny warunek! sądzę że mądrzy Ukraińcy już to zrozumieli. i my i oni, możemy tylko na tym skorzystać. kiedyś Polska jazda z Ukraińską piechotą były nie do pobicia. później zaczęliśmy się rżnąć, komu to było POtrzebne?

2,999

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://taw1.republika.pl/niebianski.html

3,000

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ukraina, Rosja, syria, Gaza, Iraq, Afganistan, Izrael i kilka innych państw, w których obecnie dochodzi do zatrważających rzezi na ludności cywilnej to tylko przeddzień preludium do  tego co sie niebawem wydarzy.
Nowe państwo ISIS da o sobie znać na terenie USA i Europy Zachodniej o raz w Albanii.
To jeszcze nie jest początek III wojny światowej, która rozpocznie się po traktacie Jerozolimskim a traktat ten wedle przepowiedni Nostradamusa przewidywany jest na rok 2021.
Tylko że! - Nostradamus by ukryć przed głupcami swoje wizje w kazdym czasie, nie pisał ich w dosłownie.
Rok 2021 od narodzenia Jezusa. lecz należy brać pod uwagę to, że obecny kalendarz to umowna data narodzenia Jezusa, a nie faktyczna. Zgodnie z faktami i nawet obecnie prowadzonymi badaniami, Jezus Urodził się nie na obecny czas 2014 lat temu, a kilka lat wcześniej.
Tak więc traktat Jerozolimski będzie podpisany zgodnie z przepowiednią Nostradamusa 2021 lat po narodzinach Jezusa, lecz nie w 2021 roku według obecnego kalendarza. 

pozdrowienia dla Wszystkich i dla Ciebie Aniu w szczególności.