321

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepraszam za dwukrotne skopiowanie artykułu-musiałem widocznie w pośpiechu dwa razy nacisnąć słowo:wklej.

Atraktor

322

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

A więc dlaczego przybrałem nick”Atraktor”?
Pisałem już tu o swojej profesji:matematyka,astronomia i kosmologia,fizyka,chemia,studiowałem również historię i ekonomię.
Atraktory występują we wszystkich tych dziedzinach nauki ,a także: w biologii,medycynie,psychologii,parapsychologii, itd.,ba!-nawet w takich przyziemnych dziedzinach jak np.:wędkarstwo!
Teoria atraktorów została stworzona przez Mitchella Feingenbauma NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZASTOSOWANYCH W ZABAWACH Z KALKULATOREM!!!
Atraktor pochodzi od słowa:Attract=przyciągać.

Przykłady zastosowań atraktorów w różnych dziedzinach nauki:

W matematyce atraktor zwany jest absolutem matematycznym i są jednym z najbardziej fascynujących matematycznych obiektów i zawdzięczają swoją atrakcyjność niewolniczemu związkowi z TEORIĄ CHAOSU!
Atraktorem nazywamy pewien punkt,lub zbiór(w pewnej przestrzeni stanów),który przyciąga ze swojego otoczenia punkty lub zbiory wokół którego system zmierza i pozostaje w DOWOLNIE DUŻEJ SKALI CZASU!
Chaos deterministyczny w matematyce i fizyce występuje w dynamicznych układach różniczkowych i różnicowych np.;w układzie Lorenza,układzie Rossela i wielu innych.
Np.: w fizyce w tzw:”przestrzeni fazowej”może występować punkt,zamknięta krzywa graniczna
(cykl graniczny),lub fraktal(dziwny atraktor)-zwany chaotycznym.
W astronomii atraktory pojawiają się wokół centrów galaktyk w wyniku czego powstają galaktyki spiralne.
W modelu ruchu gwiazd Michaela Henona o orbity gwiazd w punktach tworzą ZAGĘSZCZENIA będące atraktorami ruchów!
Nasza Galaktyka Spiralna z poprzeczką (w skład jej wchodzi nasze Słońce jako jedne z 400 miliardów gwiazd obiegających naszą „czarną dziurę”)powstała właśnie w wyniku procesu fazowego będąc przed wieloma miliardami lat tzw; „aktywnym kwazarem”!
W kosmologii tzw:”Wielki Atraktor”to największa struktura wielkoskalowa widzialnego Wszechświata czyli Horyzontu Zdarzeń(nie mylić z Horyzontem Cząstki,co się często zdarza!).
Wielki Atraktor to olbrzymie skupisko różnego rodzaju galaktyk:eliptycznych,kulistych,spiralnych z poprzeczką,spiralnych bez poprzeczek i nieregularnych(wielu milionów!),które rozciąga się od
gwiazdozbiorów:Centaura i Hydry,aż do gwiazdozbioru Pawia z centrum gwiazd w Węgielnicy i został odkryty w roku;1987 przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge zwanych;”Siedmioma Samurajami”.
Nasza „Droga Mleczna” wraz z innymi galaktykami tzw:”Supergromady Lokalnej”pędzi w czterowymiarowej euklidesowej czasoprzestrzeni Wszechświata z prędkością około 200 km/sek.,w kierunku”Wielkiego Atraktora”!
W ekonomii występuje dynamika nieliniowa(zbiory graniczne w ekonomii matematycznej) gdzie badane są atraktory równowagi i wzrostu gospodarczego,a na giełdach atraktory kursów walut gdzie badana jest n-trajektoria i skala notowań(wahań i wzrostów)!
W chemii rytmy i procesy chemiczne będące atraktorami w czasie i przestrzeni.
W biologi;procesy życiowe i ewolucyjne.
W medycynie np.;poszukuje się atraktorów w dynamice chorób dziecięcych w zachodzących biologicznych procesach życiowych celem ich odpowiedniego leczenia,a także w wielu innych chorobach w tym przewlekłych!
Atraktory występują również w psychologii i parapsychologii np.;prekognicja ,o której już częściowo pisałem!
W tzw;”sprawach przyziemnych np.;w wędkarstwie występują tzw:atraktory spinningowe!
Jak więc widzimy ATRAKTORY występują właściwie we wszystkich dziedzinach również wielu tu nie wymienionych!
Ja tu opisałem tylko ogólną ich charakterystykę i właściwie po to aby uzasadnić w sposób merytoryczny swoją decyzję o przyjęciu nicku”Atraktor”-właśnie takiego,a nie innego!

I wreszcie „Niebiańskie Znaki”,czyli tzw „Atraktory Nostradamusa”które jak wiele różnych wyroczni,przepowiedni i wizji przez niektórych naukowców(stosunkowo licznych) jest brana poważnie pod uwagę i badana w powiązaniu z różnymi teoriami KOSMOLOGICZNYMI JAK TEORIA WIELOŚWIATÓW,CZYLI INNYCH WSZECHŚWIATÓW WYSTĘPUJĄCYCH POZA KORYTARZAMI CZARNYCH DZIUR,W/G TEJ KONCEPCJI NASZ WSZECHŚWIAT JEST CZARNĄ DZIURĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W INNYM WSZECHŚWIECIE ZBUDOWANYM NA INNEJ FIZYCE I CHEMII!
Ten temat będę rozważał tak jak zacząłem rozważać parapsychologiczny temat”trzeciego oka”czy temat KOSMOLOGICZNEGO MESJANIZMU!
W tych rozważaniach badane są tu matematyczne tzw:”czasowe przepływy punktów lub zbiorów w przestrzeni z możliwością ich ponad czasowo-przestrzennego przewidywania!!!
Na koniec mojej wypowiedzi dla porządku zaznaczę,że matematycznym przeciwieństwem atraktora jest repeler – odpychający punkt stały!

Pozdrawiam;

Atraktor

ps;
Tym razem skopiowałem artykuł w całości poprawnie!

323

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gayle Smith Vision na ucisków USA
Przez webmaster - Posted on 03 grudnia 2012

Po śmierci siostry w wypadku samochodowym w 1969 roku, Gayle Smith z Utah, USA zaczęły komunikować się z duchem swojej siostry, która odwiedziła ją w snach i wizjach. Następnie, rozwinęła zdolność do komunikowania się z duchami zmarłych swoich bliskich. W 1982 roku zmarła jej matka, aw 1987 jej duch zaczął odwiedzać Gayle przed serią zgonów w rodzinie. Od stycznia 1993 r. matki duch zaczął pokazano jej wizje wydarzeń, które będą miały miejsce z początkiem światowego załamania gospodarczego ", która odbędzie się w październiku." Wizje przepowiadać przyszłość USA - ogromna załamania gospodarczego, po wojnie domowej, anarchii, głodu i chorób. To zapowiada straszliwą wojnę w całym świecie, inwazja na USA przez chińskich i rosyjskich sił, wykorzystania energii jądrowej, chemicznej i biologicznej, trzęsienie ziemi i tsunami, ogromnej komety upaść na ziemię. Wizje całkowicie zgadzają się z tego, co mamy interpretować z czterowierszy Nostradamusa i innych proroctw. Oto wizja Gayle Smith w jej własnych słów.

Następnym razem, moja matka przyszła był styczeń 1993 roku. Zaczęła pokazywać mi scenariusz 4 trzęsienia ziemi, które wpływają Utah, Nevada i Kalifornia. Oni się kolejno z każdym gorzej trzęsienia ziemi. Pierwsze dwa są bardzo blisko siebie i stało się jesienią wczesnym rankiem, około 4 lub 5 rano. Istnieje przestrzeń pomiędzy trzęsieniami ziemi 2 i 3. Miałem nadzieję, że jest to tylko sześć miesięcy, ale jest wiele rzeczy, które doprowadziły mnie do przekonania, że przestrzeń będzie 3 i 1/2 lat. Moja przyjaciółka Sarah widział, że było to około czterech lat. Między dwoma z nas doszliśmy do wniosku, że to chyba 3 i 1/2 okresu roku przed 3. trzęsienia ziemi. Powiedziano mi, że przed 3-te trzęsienie odbywa będziemy modlić się dzień i noc dla tego trzęsienia ziemi, ponieważ jest to nasza wersja od strasznego ucisku, że mamy zostały objęte.

Moja mama potem zaczął pokazywać mi scenariusz wydarzeń, które będą miały miejsce z początkiem światowego załamania gospodarczego, które odbędzie się w październiku. Zapytałem ją, czy będzie to w październiku tego roku, a ona powiedziała, że to nastąpi w październiku. Nacisnąłem ją o rok, a ona zapytała, dlaczego musiałem wiedzieć roku. Kiedy przycisnął ją o rok października przychodził zapytała dlaczego byłem tak zaniepokojony, kiedy? Byłem po prostu wiedzieć, że to się stanie, i nie martw się o to, kiedy, bo wszystko może ulec zmianie ze względu na człowieka wolnego agencji. Gdybyśmy jednak zwrócić się do Chrystusa, otworzyć i mieć miłość w naszych sercach, a otrzymasz osobistej relacji z Nim możemy zmienić wszystko, ponieważ nie jest w kamieniu.

Powiedziano mi, że to rzeczywiście rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych. Wiem, że gospodarki innych krajów zostały w pobliżu załamania, ale to, co widziałem, było to, że zaczyna się w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną upadku jest obniżenie Amerykę. Nie sądzę, że chcą całkowicie zniszczyć Amerykę. Oni po prostu chcą, aby ją pod ich kontrolą. Odnośnie do załamania gospodarczego, moja mama powiedziała, że słyszę plotki, a potem będą się coraz głośniej, a następnie załamanie się dzieje prawdziwa szybko. Powiedziano mi niedawno, że pójdziemy do łóżka na jedną noc i wszystko będzie wydawać się dość normalnie. Będziemy się obudzić rano i będzie to się stało. Tak będzie dosłownie stało w nocy lub w weekend jak piątku do poniedziałku. Kiedy powiedziała, usłyszysz plotki i wtedy dostają głośniej, Widziałem, że się dzieje i są one coraz głośniej teraz. I powiedziano mi też, że przed katastrofa ma miejsce, moja mama, teściowa nie przeminą krótko przed to wszystko się zaczęło. Zmarła 7 października 1998 roku. Pytanie brzmi, jak długo jest na krótko?

I powiedziano mi też o prezydenta Clintona. Powiedziano mi, że Clinton nie jest tak naprawdę jeden chcą. Chcą Gore w tam, ale oni myślą, że Gore nie jest electable. I powiedziano mi też, że będą albo zakwestionować lub zamordować Clinton. Byłoby to jego wybór w zależności czy mógłby ustąpić, czy też odmawia.

Po gospodarka upada widziałem grasujących zespoły lub gangi biegają. Ludzie po prostu zwariować i oni zaczynają się buntować, grabieży i zabijania, bo są źli. Wszystko, co wiem od wartości na tej ziemi jest im zabrane w ciągu kilku dni. Mieliśmy tak wiele w tym kraju, więcej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Są źli na początku, a potem szaleją, bo są głodni. W bardzo krótkim okresie czasu nie będzie głód, jak nigdy dotąd. Wierzę w przeważającej części to głód sprowadzane na nas. To przemyślane i zaplanowane. Nikt nie pracuje. Żadnych ciężarówek przynieść dostaw żywności. Głód jest wniesiona bardzo szybko, jak sklepy są sprzątane w ciągu godziny. Nie ma nic do jedzenia, więc ludzie zabijają innych, bo są głodni. Po chwili zaczynają zabić je, ponieważ korzystać. Wszystkie z nich stają się bardzo zdeprawowany. Widziałem te pasma grasujących robi okropne sadystyczne akty seksualne, kanibalizm żywieniowe ludzi, gdy są jeszcze żywa. Zawsze zastanawiam się, jak Pan chce ustalić, kto sprawiedliwy, a kto nikczemny były. Jest trochę zła w nas najlepsze, a trochę dobre w najgorszym z nas. On nie zadecyduje, że możemy to zrobić przez naszych wyborów w zależności od tego, jak reagujemy na te rzeczy, które dzieją się do nas. Na przykład, jeśli widzieliśmy niektóre z tych osób lub zespołów wojskowych grasujących torturowanie i zabijanie członków rodziny powiedziano mi, że może nie mam złość, nienawiść, gorycz lub zemsty w moim sercu za to, co ci ludzie robią lub chciałbym zrobić pierwszy krok bycia jak oni. Nasze wybory ustalić, która strona będzie stoimy. Widziałam ogromną przepaść między prawych i nieprawych. To albo zepsute i bardzo zły i zachowują się jak zwierzęta lub będzie stać na prawych stronach z Panem i będzie coraz bardziej sprawiedliwych i w zgodzie z naszym Ojcem w Niebie.

Krótki okres czasu po upadku gospodarczego mamy umieścić pod kontrolą FEMA i stanu wojennego. Pierwszą rzeczą, jaką robią, jest zamknąć wszystkie drogi i wejście z miast. Dalej tną komunikacji i prowadzenia domu do domu wyszukuje żywności, broni i amunicji. Widziałem je, biorąc ciepłe buty i ciepłą odzież, bo robiło się zimno i zima nadchodzi. Stan wojenny jest tak uciążliwe. Jest to bardzo podobne do tego, co naziści zrobili Żydom. Widziałem ich przenoszenie i sortowanie rodziny, mężczyzn od kobiet, kobiety z dziećmi. Widziałem dwie linie. Ci, za stary, czy młody, czy zbyt słabe do pracy - iść do obozów koncentracyjnych wykonania - podczas gdy inni są wysyłane do obozów pracy przymusowej. Umieścili nas w ramach nocnej godziny policyjnej i każdy złapany po zmroku jest natychmiast zastrzelony. To jest nielegalne, aby się modlić, chodzić do kościoła oraz spotkania. Widziałem podziemny opór ustanowiony próbuje pomóc wydostać ludzi z miasta na bezpieczeństwo. Jeśli nie brać znacznik, będzie w biegu ciągły. Podróży z miasta do miasta, powiatu do powiatu lub stanu do stanu, będą utrudnione, jeśli nie ma odpowiednich dokumentów, aby to zrobić.

Widziałem, że żołnierze przyszli do mojego domu i złamał drzwi. Mieli rozkaz, żeby mnie do wykonania. Nie wiedziałem, co robić, bo było około sześciu żołnierzy i tylko ja. I rzekł do Pana: "Jeśli to jest Twoja wola i nie jestem umrzeć w tym momencie mnie uratować, pokazując mi, co robić." Powiedziano mi, aby powiedzieć im, aby nie dotknąć mnie lub umrzesz. Zrobiłem i żołnierze śmiali się ze mnie. Jeden z nich podszedł do mnie i chwycił mnie za ramię i natychmiast padł martwy u moich stóp. Że boi je i wycofał się po schodach. Słyszałem ich budowaniu ich odwagę mówić rzeczy, jak musi on miał atak serca czy coś. Więc wrócił do mnie jeszcze raz i jeszcze jeden podszedł do mnie. Powiedziałem mu też, że gdyby dotknął mnie umrze. Wyciągnął rękę i chwycił mnie za ramię i padł martwy u moich stóp. Tym razem, reszta żołnierzy przerażona. Zebrali się zmarłych przyjaciół i nie dotykać niczego, co było moje i lewo. Powiedziano mi, że jeśli Pan chciał wywierać tyle mocy, aby chronić jedną osobę wyobrazić, co by zrobił dla ochrony grupy ludzi zgromadzonych w Jego imię. Powiedziano mi, że to jest to, co naprawdę jest Syjon. To niekoniecznie miejsce, ale raczej to, że ludzie, którzy są czystego serca, którzy gromadzą się w Jego imię.

324

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Następny scenariusz widziałem było, że zwierzęta włączyć ludzi. Indian Hopi sugerują również tak się stanie. Widziałem dzikie zwierzęta pochodzące tylko do miast pożerających ludzi. Widziałem lwy górskie zgrupowania, mimo że są samotne drapieżniki i nieśmiałych ludzi, przychodzi do miasta, atakowanie i zabijanie ludzi. Grupa z nich podszedł do mnie i myślałem, że jestem skończony i tym razem. Myślałem, że to działa, zanim więc poszłam do Pana i powiedział: "Jeśli to Twoja wola i nie jestem na śmierć w tym miejscu proszę zapisać mnie i pokaż mi, co mam robić." Powiedział mi po prostu dotknąć główną lwa na głowie. Pomyślałem: "Pewnie tak zrobię." Ale zrobiłem to. Tak szybko, jak to zrobił stał jak oswojonego kota domowego, a następnie wszystkie inne lwy górskie zrobił to samo. Oni wcierać przeciwko mojej nogi i przewrócił na plecy. Inni widząc to bali się mnie. Powiedziano mi, że to jest tak jak w Piśmie, gdzie jest powiedziane, że bali się pójść na Syjon, ponieważ są one straszne ludzie. Bóg jest z nimi. Są to niektóre z rzeczy, które idą do zobaczenia.

Następny scenariusz pokazano mi było podczas pierwszego trzęsienia ziemi w budynku z przyjaciółmi. Wiedziałem, że budynek nie był bezpieczny z trzęsieniem ziemi. Otworzyłem drzwi, wyjrzał na zewnątrz i zobaczył drzewa spadające jak domino wszystkim. Pomyślałem: "Jak mamy się wydostać z tego?" I zrobił to samo jeszcze raz. Modliłem się do Pana: "Jeśli to Twoja wola i nie jestem na śmierć w tym czasie, prosimy o zapisanie mnie i powiedz mi, co robić." Powiedział po prostu wyjść przez drzewa. Więc wyszliśmy przez drzewa, a my się nie stało.

Powtórzył to ponad cztery razy do mnie w różnych sytuacjach więc to przychodzi automatycznie mi się iść do Pana. Czwarty scenariusz było konieczności ogranicza się do schroniska przez dwa tygodnie pod ziemią. Ten sam wykazano Me 3 razy. Anytime powtórzone trzy razy to jest bardzo ważne i trzeba zwracać uwagę. Myślałam, że miał do czynienia z wojną nuklearną, czy coś. Pod koniec tych dwóch tygodni poszedłem, bo chciałem zobaczyć, jak bardzo szkoda została wyrządzona. Wyszedłem i szedł ulicą obok tego pięcio-piętrowym budynku, który miał się cały blok. Gdy wszedłem do środka tego bloku obok budynku, ściany budynku zaczęły spadać. Spojrzałem w górę i pomyślałem: "Co ja mam teraz zrobić?" Miałem wystarczająco dużo praktyki, co zrobić, więc natychmiast udał się do Pana i powiedział: "Jeśli to Twoja wola i nie jestem przypuszczać, aby umrzeć, proszę uratuj mnie i pokaż mi, co mam robić." Powiedział mi, aby się schylić tam gdzie byłem tak zrobiłem. Jak ściana zaczęła spadać zauważyłem jednego z górnych okien i szkła wypadł jak zaczęły spadać na mnie. Ponieważ spadł, otwarta ramka gdzie okno wypadł spadł wokół mnie, a ja nie miałem nawet zadrapanie na mnie. Wykazano więc, że będziemy zachowane w tych cudownych sposobów, a wszystko, co musimy zrobić, to wierzyć i ufać w Jezusie Chrystusie. Powiedziano mi, że nasza wiara będzie rosnąć z tych doświadczeń. W miarę upływu czasu będziemy mieli szybciej wiedzieć, co robić. Kiedy zaczynają reagować w odpowiedni sposób i że to działa i mamy zachowane i Pan jest tam dla nas, to nasza wiara, zaufanie i buduje, a my się silniejszy i bardziej czysty. Łatwe zadanie będzie umierał. Trudniejsze zadanie będzie żyć przez te wszystkie rzeczy. Wystarczy wyobrazić sobie, przeżywa te rzeczy i będąc tam, kiedy Pan przychodzi w Jego chwalebne drugie przyjście. To wszystko będzie warto.

Każdy, kto ma przechowywanie żywności będzie ich życie zagrożone i jest zmuszony zwrócić go w. powiedziano mi, że kościół LDS nazwałbym w przechowywania żywności, ale, że obrócić go do sił ONZ. Wiem, że to może być denerwujące dla niektórych ludzi, ale to powtórzono mi kilka razy. I powiedziano mi też, że jest to bardzo ważne, aby ostrzec ludzi o tym! W rzeczywistości, kiedy po raz pierwszy otrzymał to, płakałam przez trzy dni. I rzeczywiście miał trzy oddzielne doświadczenia w ciągu kilku dni w każdym z nich powiedziano mi o kościół LDS wzywając przechowywania żywności i włączenie go do rządu. Jeśli włączyć żywność, wtedy trzeba wziąć znak identyfikacyjny lub identyfikator, który jest układ komputerowy wszczepione w czoło lub rękę. Pokazano mi, że kiedy go w celu znak, trzeba będzie wyrzec się Chrystusa. Jeśli zaprzecza Go, będziesz miał chip, a twoje życie zostanie zachowane. Jeśli odmówisz, będzie ścięty. Widziałem wiele publiczne ścięcia głowy. Widziałem ich zaokrąglenie patriotów i innych dysydentów i ścięcie ich publicznie. Myślałem, że to dziwne, że nie będą używać przestarzałej sposób robienia życia, kiedy było bardziej wygodne sposoby. Powiedziano mi, że to się zaszczepić strach.

Widziałem w czasie głodu, że to jest, kiedy wszcząć znamię bestii. Znak bestii jest chip komputerowy. Jest umieszczony w lub strony czoła. Miałem ktoś przynieść papier do mnie o tym układem, a technologia jest na miejscu. Jest to podobne do tych, znajdujących się w zwierząt. Chip ma w nim wystarczająco dużo pamięci, aby wszystkie swoje dane osobowe, możliwość śledzenia satelitarnego oraz tryb, który po wprowadzeniu do przyjemności daje uczucia przyjemności gospodarza tak, że nie chcą z tego zrezygnować. Układ ten jest z natury organicznej i ciało bierze ją i odżywia ją. Pokazano mi jeszcze coś o znaku. Jest 18 cyfrowy numer w chip, który jest interesujący, ponieważ 6 + 6 + 6 jest równa 18. Pierwsze trzy numery chipie 666, który reprezentuje rząd światowy. Kolejne 3 numery są lokalizacja lub kraju. Liczba amerykańska jest 110. Kolejne trzy cyfry to numer kierunkowy telefonu. Ostateczne dziewięć Cyfry, to numer ubezpieczenia społecznego. Powiedziano mi, że nie będzie w stanie dostać pracę bez chipa. Dzięki tej technologii zabiorą nas do społeczeństwa bezgotówkowego, gdzie wszystkie firmy z działalności finansowej są znane i przechowywane. Ten znak jest wieczna rzecz. Zażycie znak świadomie zachować swoje życie na tej ziemi, będzie na zawsze być zgodne z szatanem przez wieczność, a twoje imię jest wymazane z Barankowej Księgi Życia. Kiedy idziesz do podjęcia znak będzie przesłuchiwany, aby, gdzie lojalność kłamstwo. Jeśli nie zaprzeczają Zbawiciela, zostanie następnie wysłany na ścięcie.

W ciągu 10 dni od załamania gospodarczego mamy pierwsze trzęsienie dotykającej Utah, która odbywa się wczesnym rankiem, około 4 lub 5 rano. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to nie sądzę, że to bardzo trudne, ponieważ widziałem, że nie było zbyt wiele szkód do mojego domu w Utah County, ale to trwa długo. Ludzie, że to jest wielki. I widział, że to trzęsienie ziemi było silniejsze gdzie indziej jak na obszarze zachodniego wybrzeża Kalifornii ale także wpływa Nevada. Istnieje wiele szkód zrobić i jest jakaś utrata życia choć istnieje wiele osób, które przeżyły. Drugi raz moja mama pokazała mi się, że zrozumiałem, że to jest bardzo znaczące trzęsienie ziemi.

Sekund trzęsienie wpływających Utah odbywa się około 15 dni po pierwszym, a także ma miejsce wczesnym rankiem około 4 lub 5 rano. To trzęsienie ziemi jest jak świat nie widział i ma wpływ na znacznie większą powierzchnię niż tylko Utah. Jest tuż przy skali Richtera. Widziałem tamy w górach w okolicy przedniej łamaniu Bedfordshire. I nie wiem, czy wszystkie z nich złamać lub jeśli niektóre z nich przełamać w trzecim trzęsienia ziemi, ale ja wiem, że wszyscy tam ostatecznie złamać. I wiem, że Dam Jordanelle łamie pierwszy i schodzi i łamie Dam Creek Deer. Widziałem ścianę wody 80 'high przyjść rykiem w dół Provo Canyon z taką siłą uderza domy i dosłownie eksplodują. Gdy trafi on Utah Lake skokami w dół rzekę Jordan i wymazuje wszystko po obu stronach rzeki aż do Wielkiego Jeziora Słonego. Widziałem domy w zachodniej, jak w Magna i Plains Miasto pogrąża się w ziemi, jak ruchome piaski z powodu skraplania. Widziałem, budynków i drzew spadające jak domino. Widziałem się w moim domu, próbuje dostać się do drzwi o bezpieczeństwo. I został rzucony na podłogę z taką siłą, że spojrzałem na ścianę i pomyślałem, że jeśli ten mur miał spaść na mnie to po prostu upaść, bo nie mogę nawet podnieść głowę lub dostać się do moich rękach i kolanach indeksować z drogi do bezpieczeństwa. Widziałem pęknięcia otwarcie w ziemi biegnący od wschodu do zachodu, a ja myślałem, że to bardzo dziwne, bo myślałem, że błędy pobiegł z północy na południe. To pęka w miejscu w górach, gdzie autostrada przechodzi przez góry z Utah County do Salt Lake County, Beck Street w Salt Lake City i na Willard Bay. Widziałem te ogromne pęknięcia 600 do 1000 metrów głębokości i 500 do 600 stóp w poprzek z domów, ludzi i wszystko opadającą do tych pęknięć. Prowadzą z góry wyczyścić do dolin. Pęknięcia te oddzielne Utah County z Salt Lake County, Salt Lake County od Davis County i Davis County Z Weber County. Myślę, że te pęknięcia mogą otworzyć w trzęsieniach ziemi 2 lub 3, ale ja naprawdę nie wiem. Wiem, później widziałem lawy zbliża się przez te szczeliny w ziemi. (Od redakcji: Rolling Thunder Dziadek zobaczył to samo w swoich wizjach) widziałem ogromny wulkan w północnej Kalifornii, jeden w Southern Idaho i jeden w kaldery Yellowstone. Myślę, że wulkany zacząć 3. trzęsienia ziemi, ponieważ widziałem, że to było w ciągu dnia, a 3 i 4 trzęsienia ziemi zdarzają się w godzinach popołudniowych. Widziałem wulkany tu, w tym Doliny i zobaczył gorącej lawy spada na ludzi. Biegałam od domu do domu próbuje ostrzec im się wydostać, gdyż wulkan był tutaj i gotowy do blow, ale zignorował mnie i śmiali. W końcu musiałam wyjść, bo oni nie chcieli słuchać. Musiałem zadzwonić do mnie po geolog byłem w radiu. Powiedział, że słyszał, co powiedział na temat trzęsień ziemi. Powiedział, że to było po prostu fascynująca mu, jak ja opisując je zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma żadnej wiedzy w tej dziedzinie. O pęknięć biegnących ze wschodu na zachód, to nie wina, ale szczeliny, które wychodzą z linii wina. Dotycząca skraplania i rzeczy wchodzących jak domino, to jest bardzo podobnie jak trzęsienie ziemi w Meksyku, gdzie jest dno jeziora z piaszczystą bazy i spowoduje skraplania. Fale zgaśnie i uderzył w góry i wraca i to, co powoduje, że trzęsienie ziemi trwać tak długo. To również dlatego powoduje drzewa i budynki spadnie jak domino, jeden na drugim. Kolejną rzeczą, jaką powiedział było, że płyty pod spodem przedniej Wasatch siedzieć uchylone. To, co on powiedział, że będzie się zdarzyć, gdy mamy wielkie trzęsienie ziemi jest to, że jeden będzie podnosić się, a jeden będzie spadać. To było życie czułem, kiedy został wyrzucony i przypięty do podłogi.

Moja mama zabrała mnie do Punktu Górze i patrzyłem, jak daleko na zachód, północ i południe, jak mogłem zobaczyć i jak Utah i Salt Lake Doliny były pełne wody (redaktorzy: Dziadek Mad Niedźwiedź Anderson to zobaczył w wizji). Przywiozła mnie i posadził mnie po drugiej stronie ulicy od mojego domu w Lehi i wody została docierania aż przed moimi stopami. Znajomy przyniósł mapę starego jeziora Bonneville oraz mapa Wysokość obszaru Mieszkam w. Okazało się, że mój dom znajduje się mniej więcej w 4800 poziom stóp więc pomyśleliśmy, że to, jak wysoko woda pochodzi. Wierzę, że to też ma miejsce po 3-ty trzęsienie ziemi i jego celem jest, aby oczyścić te doliny resztą złych.

Widziałem też inwazji tego kraju. Widziałem miliony chiński najbliższych wzdłuż zachodniego wybrzeża i w dół w kierunku granicy z Meksykiem. Widziałem też Rosjan inwazji na wschodnie wybrzeże w tym samym czasie. Dodatkowo widziałem armia nadchodzi z północy, ale nie wystarczająco blisko do mnie, aby zobaczyć, kim byli. Widziałam tysiące spadochronów aż tak pociemniało niebo. Widziałam osoby schodzą na linach out śmigłowców całym. Widziałem początek tej inwazji, że są eksplozje nuklearne na obu wybrzeżach. Widziałem też wybuch jądrowy na północ w stronę Salt Lake City, który może być Hill Air Force Base, ale ja naprawdę nie wiem na pewno. Kiedy pokazano mi te rzeczy poszłam do Pana i zapytał, jak moglibyśmy przetrwać to wszystko. Widziałam, że ta inwazja ma miejsce na wakacje, kiedy rodziny spotykają się i jeść co Wierzę, że może być albo Dziękczynienia lub Bożego Narodzenia, ale może to być New Years.

Były też choroby tak straszne jak wirus Ebola. Widziałem ludzi krwawienie z oczu, nosa, uszu, ust, a z każdego otworu ciała i umierają bardzo szybko.

Później widziałem, że bieguny ziemi odwrócony. Przed przesunięcia biegunów jest bardzo spokojnie i cicho. Potem zobaczyłem takie straszliwe wiatry, które spowodowały Boulders wielkości domów latać w powietrzu jak zmiana ma miejsce. Coś lub ktoś nad ziemią nie przetrwa z powodu wiatrów. Nie ma nic stałego na dwóch metrów nad ziemią. Widziałem też kometę, która uderza w ziemię.

Nie wiem, gdzie kometa lub przesunięcie bieguna pasuje do scenariusza. Zakładam, że są one później, bo pokazano mi takie rzeczy się zdarzają po upadku gospodarczego i trzęsienia ziemi.

Widziałem kometę uderzenia o ziemię, ale kawałki, że nadchodzi i uderzenia o ziemię przed główną częścią komety. To jest to, co potężne gradobicie jest co mówi się w pismach. Ten ognisty grad lub gradobicie, które niszczy wszystkie plony ziemi według D & C 29 jest faktycznie kawałki komety, przychodzącego z zewnętrznych regionach. Widziałem to kometa uderzyć na zachodzie. Niektórzy ludzie rozmawiałem powiedział, że widziałem to uderzenie w Nevadzie i inni widzieli to hit na Oceanie Spokojnym. Nigdy nie widziałem, gdzie uderzyć. Widziałem tylko błysk białego światła, które oświetla całe niebo, a potem okazuje się krwi czerwony (ta będzie w stanie spełnić Stalking Wolfa proroctwo) począwszy od zachodu idzie na wschód. Jest to, w co wierzę wyzwala 4-cie trzęsienie ziemi, które słyszał na całym świecie. To trzęsienie ziemi wierzę, kiedy Chrystus powróci.

Jest przestrzeń między trzęsieniami ziemi 3 i 4, w Utah, a ja nie wiem, jak długo z miejsca nie ma. The 3rd trzęsienie ziemi, która odbywa się na wiosnę, może, kwiecień wyzwala wszystkich tych klęsk żywiołowych, które rozpoczną się dzieje dookoła ziemi i cała ziemia będzie w rozsypce; fale pływowe 500 stóp wysokości, straszliwe tornada i wiatry, trzęsienia ziemi i wulkany wszystko dzieje. Powiedziano mi, że tylko te, które są skierowane do tego będzie żyć przez to. Więc to będzie nie tylko niegodziwy, że będą podejmowane na ziemi, będzie sprawiedliwy wśród nich. Jeśli przeżyjesz to będziesz wiedział bez cienia wątpliwości, że jedynym sposobem udało Ci się przejść przez to jest w mocy Boga.

To nie jest komunikat o strachu. Nie o to mi chodzi. Mówię ludziom będzie to warte tego, co mamy przejść. Każdy pyta dlaczego dostać przechowywania żywności? Dlaczego nie spróbować i przygotować? Jak mamy się przygotować? Wszystko, co mogę powiedzieć to to, do przechowywania żywności jest konieczne, więc przygotować. Widziałem takie rzeczy i wiem, że są one stanie. Widziałem całe poddziały domów wszystko całkowicie zniszczona z wyjątkiem jednej w środku, że nie ma nawet złamaną okno. Widziałem łamanie gazowych i domy wybuchające pojedynczo na ulicy i nie będzie para, która nawet nie można dotknąć. Aby powiedzieć, że będzie to mało niezwykłe jak wszystko będzie się działo, ponieważ Pan zachowa tych, którzy są przeznaczeni do tego. To będzie jak wszyscy umierają z tych strasznych chorób, a niektóre nawet nie je. Widziałem sposoby będziemy chronionych, które byłyby nie mniej niż cud. Tylko w ten sposób mamy zamiar zrobić to jest mieć osobistą relację z Jezusem Chrystusem. Nie mogę podkreślić wystarczająco mocno, że jest to niezwykle konieczności posiadania osobistej relacji z i świadectwem Jezusa Chrystusa. Świadectwem Jezusa jest duch objawienia. Osobiste objawienie będzie absolutnie niezbędne. Jeśli nie masz pieniędzy, aby dostać się fizycznie przygotowany, dobrze, przygotować się duchowo. Jest to najważniejszy sposób na przygotowanie. To tylko przez Jezusa Chrystusa, które zostaną zapisane. Te rzeczy będą idziemy przez zamiar być przerażające, ale to jedyny sposób, by być wystarczająco upokorzony i oczyszczono spotkać naszego Zbawiciela, kiedy powróci. To jest to, co jest naprawdę chodzi.

Przed 3. trzęsieniu ziemi będziemy prowadzeni przez istoty światła miast schronienia lub miast Światła, gdzie będziemy pozostają natomiast reszta nieszczęść iść do reszty świata. Jeśli nie sprawiają, że do jednego z tych miast nie będzie przetrwać. Widziałem, że wszystkie te, które są skłonne do wiary w Jezusa Chrystusa i wiarę w Niego i zaakceptuje jego będzie LED OUT. The 3rd trzęsienie ziemi jest usunięcie złych, które pozostają, którzy odmawiają przyjęcia Jezusa Chrystusa. Zapytałem, jak długo będziemy musieli się przygotować, zanim wyprowadzone. Kazano mi przeczytać Mosjasz 24 w Księdze Mormona. Zacząłem czytać i to na myśli, kiedy Alma był pod prześladowania Lamanites. Modlili się dzień i noc ulgą. Pan powiedział im, aby przygotować, bo miały być wyprowadzone rano. Pan zamknął oczy Lamanites tak, że nie mógł zobaczyć, a następnie wyprowadził ich. To jest jak mi powiedziano, że będzie. Mielibyśmy na noc, aby przygotować. I powiedziano mi też, że nie będą już mówić o tym, kiedy Izraelici byli prowadzeni z Egiptu, ale to cud będzie tak wielka, w tych dniach przed, że będą rozmawiać o tym, kiedy wyprowadzono nas do Nowego Jeruzalem. Cokolwiek będzie przechodzić przez bardzo krótki okres czasu i będzie to warte nagrody.

Najważniejszym powodem, dla którego zrobiłem to, więc mogę dawać świadectwo o Jezusie Chrystusie. Bo jeśli nie mamy świadectwo o Jezusie Chrystusie i nie świadczyć o Nim, nie przetrwa. Jeśli nie jesteśmy gotowi oddać życie dla naszego Zbawiciela, On oddał swoje życie za nas, my po prostu nie przetrwa. Wiem, że On żyje i wiem, że On jest moim Zbawicielem i wiem, że On jest szefem. Jeśli nie jesteśmy gotowi oddać wszystko, w tym życiu, nie jesteśmy godni Niego. Najważniejszą rzeczą, jaką mogę powiedzieć to to, aby uzyskać osobistą relację z Nim i inne osobiste objawienie, ponieważ będzie to ważne i to jest najważniejsza rzecz, c

325

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przeczytałem Wasze wypowiedzi i obejrzałem proponowane filmiki.
Jeśli chodzi o tzw;"wiosnę arabską"czyli rebelie i rewolucje mające obecnie miejsce w krajach arabskich; Zachodniej Azji i Północnej Afryki to te wydarzenia w/g Nostradamusa mają trwać jak on pisze cyt:"wiele lat",aż do rewolucji w MAROKU gdzie MA ABDYKOWAĆ KRÓL TEGO KRAJU!

Presage XIII 156;(czterowiersz);

Wiele lat będzie u Arabów wielkie wzburzenie,
skończy się w '609 liturgii w królestwie Maroka,
król zostanie obalony przez mścicieli Faruka,
Tron zniszczony rankiem wraz z pianiem Koguta!

Ten tekst jest niejednoznaczny!
Faruk I był obalonym królem Egiptu,czyżby w Maroku był ,lub będzie jakiś inny Faruk!
Wiadomo też,że Faruk to najbardziej popularne imię wśród pakistańskich i afgańskich talibów,a więc czyżby to oni sprowokowali rebelię w Maroku w celu przyłączenia go do swojego Imperium?
Trudno powiedzieć.
"Kogutem" często M Nostradamus nazywa (obok"Pięknej Marianny") swoją ojczyznę Francję.
Czyżby to"pianie koguta" to nie jakiś powszechnie rozumiany poranek,a "krzykliwe protesty Francji",która jest przeciwna zamachowcom talibskim!?
Zobaczymy!
Co do filmów o M Nostradamusie to powiem,że oglądałem ich wiele,również z ciekawości obejrzałem i te.
Prawie wszystkie filmy są bardziej "robione pod widza"niż rzetelnie w sposób  autentyczny przedstawiający jego przepowiednie!
Teksty jego są często nie właściwie tłumaczone bez znajomości rzeczy,a póżniej w oczywisty sposób są błędnie interpretowane!
WŁAŚCIWIE ZAWSZE STRASZY SIĘ M NOSTRADAMUSEM PISZĄC O KOŃCU ŚWIATA (KTÓREGO NIE PRZEWIDZIAŁ-SAM BOWIEM O TYM NAPISAŁ) ,LUB OBECNIE O III WOJNIE ŚWIATOWEJ ,KTÓRĄ OPISUJE SIĘ NA OGÓŁ NIE PRAWDZIWIE I CO NAJGORSZE(CAŁKOWITE FAŁSZERSTWO!) ŁĄCZY SIĘ JĄ Z APOKALIPSĄ ŚWIĘTEGO JANA MIESZAJĄC CAŁKOWICIE W GŁOWACH LUDZIOM!!!
Tylko znawcy twórczości M Nostradamusa wiedzą,że jego teksty i inne centurie w ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI OPISUJĄ DOBRO I WIELKIE LUDZKIE ODKRYCIA I SUKCESY NA RÓŻNYCH POLACH NIŻ WOJNY I INNE NIESZCZĘŚCIA!!!
ALE PRZECIEŻ U TWÓRCÓW TYCH FILMÓW TO ZŁO MA PODNIECAĆ I EKSCYTOWAĆ UMYSŁY LUDZKIE I ROBIĆ PIENIĄDZE,A NIE DOBRO,KTÓRE WŁAŚCIWIE ICH NIE INTERESUJE!
Do tych filmów o Nostradamusie"wtłacza"się więc odpowiednio dobraną ekscytującą słuchaczy muzykę oraz przeinacza odpowiednio dobrane teksty!
Takie filmy to właściwie zwykła fikcja i propaganda ,która ma na celu STRASZYĆ LUDZI,A NIE MÓWIĆ IM PRAWDĘ!

Pozdrawiam


Atraktor

Takie jest moje zdanie!

Atraktor

326

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a możliwe jest Atraktorze ponowny wybór niemca na papieża?pozdrawiam

327

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wtedy liczenie 17 lat pontyfikatu zaczeło by się od nowa ...

328

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Właśnie przeczytałem że generał Polko jest wśród ekspertów jako kandydat do rządu Glińskiego...oczywiście teraz  wniosek o wotum nieufności upadnie ale kto wygra wyboryw 2015 nie wiadomo...Generał Polkomógby stać się liczącym graczem w rządzie po 2015... czy Polko to generał dyktator co myślicie ...i czy po kolejnych nieudanych rządach pisu  np brak większości chwiejna koalicja co chwila grożba rozłamu w koalicji i chaos w państwie generał Polko przejmnie władzę...?

329

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gdy był dowódcom Gromu działał na misji na pograniczu Macedońsko Kosowskiej i brał udziałw jakieś misji w Afganistanie...przeczytałem w wikipedi jego życiorys...był w Afganistanie co pasuje do tekstów Notsradamusa pozdrawiam

330

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W/G TEJ KONCEPCJI NASZ WSZECHŚWIAT JEST CZARNĄ DZIURĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W INNYM WSZECHŚWIECIE ZBUDOWANYM NA INNEJ FIZYCE I CHEMII!


...na innej fizyce i chemii? czyli na jakiej ?


w swej wypowiedzi umieściłeś jakieś +/- milion wykrzykników, jesteś nadpobudliwy? smile

ps:
Pytanie do mnie do Atraktora od nicku;"Celyna".

331

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odpowiadam wyjątkowo!

1.Niebarionowej bowiem ze wzorowań geometrii wyższych wymiarów to jest:pięciu sześciu... itd ,aż do 21 matematycznie możliwych wymiarów geometrycznych ( co przewiduje teoria superstrun,a właściwie szczególnego typu teoria:M"bram)pokazuje różne osobliwości i odmienności różnych czasoprzestrzeni w tym właściwości fizycznych,chemicznych i innych!
W takich czasoprzestrzeniach(continuum czasoprzestrzennych) cząstki (odpowiedniki naszych atomów i innych cząstek barionowej materii wschodzących w ich skład,czyli tej widzialnej-,a jest jeszcze niewidzialna np:neutrina itd,której jest w naszym wszechświecie zdecydowanie więcej)mają inne cechy odwzorowań-co jest zrozumiałe!
Budowa takiej innej materii(innej też różnej od tzw "ciemnej materii"naszego Wszechświata dla nas niewidzialnej w której"gnieżdżą" się widzialne galaktyki - jest dla umysłu ludzkiego znającego tylko trzy wymiary przestrzenne;szerokość,długość i wysokość w ogóle niewyobrażalna!
Np:terrasat to krzyż o czterech,a nie trzech wymiarach geometrycznych!
Narysuj go jak potrafisz ,a wtedy będziesz wiedziała jak on wygląda!
Oczywiście,że takiego krzyża w naszym Wszechświecie nie narysujesz bo zabraknie Ci do tego czwartego wymiaru geometrycznie przestrzennego, ma on bowiem tylko trzy wymiary ,ale za to narysujesz i nawet wyobrazisz go sobie we wszechświecie czterowymiarowym to jest posiadającym czwarty wymiar geometryczny.
Przypuśćmy,że istnieje poza naszą trójwymiarową geometrycznie czasoprzestrzenią przestrzeń geometrycznie dwuwymiarowa-taki człowiek ;nazwijmy go"płaszczak"(bo będzie wtedy całkowicie płaski zna tylko koło i tylko je widzi i po nim chodzi,bo taka jest jego Ziemia i jego wszechświat czyli ma w przestrzeni tylko dwa,a nie tak jak nasz trzy wymiary.Taki"płaszczak"stojący na kole trójwymiarowej kuli nigdy sobie nie wyobrazi(nawet w jego wszechświecie nie będzie istniała dla tego zmysłowo tajemniczego wymiaru nazwa tak jak u nas jest nią wysokość(głębokość)zna natomiast i wyobraża sobie(jego zmysł) tylko długość i szerokość!
My bylibyśmy takimi "płaszczakami" np:we wszechświecie o czterech wymiarach geometrycznych!
Czy wyobrażasz sobie "nadkulę" o czterech wymiarach w geometrii czterowymiarowej ona istnieje i ta geometria jest uczona na wyższych studiach.
Jest wiele geometrii nieeuklidesowych m innymi bardzo ciekawa geometria siodła Łobaczewskiego!
Najprawdopodobniej każda masywna czarna dziura jest korytarzem do olbrzymiego wszechświata może większego i wspanialszego od naszego o innych parametrach przestrzennych i innych prawach fizyki i chemii-postudiuj!
Nasze oczy i pojęcia(zmysły) nie mogą sobie wyobrazić figur o wielu wymiarach jak też prawach fizyki i chemii w więcej niż trzech wymiarach,ale matematyka potrafi sobie je wyobrazić bo jest Bogiem Nauki i udowadnia ,że wiele rzeczy jest możliwych i tak zwane życie pozagrobowe i przepowiednie i wizje jeżeli przekroczą tajemniczy "wektor czasu"!!!!
2.Każdy człowiek na ogół ma do czegoś słabość;niektórzy do kobiet,niektórzy do różnych używek,a ja do wykrzykników!!!

Pozdrawiam


Atraktor

332

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa";

Oczywiście,że ponowny wybór Benedykta XVI jest możliwy teoretycznie-tak przewidują niektórzy interpretatorzy przepowiedni M Nostradamusa-o czym już tu pisałem.
Ale ja jakoś w to nie wierzę!

Pozdrawiam

Atraktor

333

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze do "Dmoxa"

Polko był współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego i popiera PIS nie wierzę żeby on był tym generałem -dyktatorem prowadzącym wewnętrzną wojnę na tzw:"śmierć i życie" z polskim kościołem katolickim.
M Nostradamus nie napisał o czym już tu mówiłem,że ten generał będzie już generałem w trakcie misji np:w Afganistanie ,czy Iraku.
W jednym z tych krajów lub w obu mógł być wyższym oficerem np:pułkownikiem lub majorem ,a po kilku lub kilkunastu latach może otrzymać od aktualnego lub przyszłego Prezydenta(po Komorowskim-choć to nie pewne,że będzie jeszcze jeden to jest następny Prezydent)otrzymać tytuł generała.
Wydaje mi się,że wśród dużej ilości oficerów jacy służyli w tych krajach takie typowanie jest bardzo trudne,choć należy to robić-może ktoś trafi !!!

Pozdrawiam

Atraktor

334

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Właśnie przeczytałem że generał Polko jest wśród ekspertów jako kandydat do rządu Glińskiego...oczywiście teraz  wniosek o wotum nieufności upadnie ale kto wygra wyboryw 2015 nie wiadomo...Generał Polkomógby stać się liczącym graczem w rządzie po 2015... czy Polko to generał dyktator co myślicie ...i czy po kolejnych nieudanych rządach pisu  np brak większości chwiejna koalicja co chwila grożba rozłamu w koalicji i chaos w państwie generał Polko przejmnie władzę...?

raczej   nie    bo   za    dobrze  mu z oczu patrzy a   Dukaczewskiemu przeciwnie a to jego stoważyszenie sowa czemu   ma służyć nie   wiem może    ktoś   mnie oświeci?

335

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

SKĄD SIĘ WZIĄŁ CZŁOWIEK NA ZIEMI ?

Myśl o stworzeniu człowieka pochodzi od istoty mnogiej - Elohim, która zwraca się do słuchaczy, mówiąc: "Uczyńmy Adama na obraz nasz, podobnego do nas". O co - muszą sobie zadać pytanie ci, którzy wierzą w Biblię - tutaj chodzi? Zarówno orientaliści, jak i bibliści wiedzą obecnie, że Księga Rodzaju (Genesis) jest zredagowanym przez kompilatorów streszczeniem znacznie wcześniejszych i daleko bardziej szczegółowych tekstów zapisanych w Sumerze.

Gdy szeregowi astronauci, którzy przybyli na Ziemię wydobywać złoto, zbuntowali się. Mordercza praca w kopalniach złota w Afryce południowej stała się nie do zniesienia. Enlil, ich dowódca, wezwał władcę Nibiru, swego ojca Anu i zażądał surowych kar dla buntującej się załogi. Ale Anu był bardziej wyrozumiały. "O co my ich oskarżamy?" - zapytał, gdy wysłuchał skarg buntowników. "Ich praca była ciężka, ich niedola wielka!" Czy jest jakiś inny sposób otrzymywania złota? - zastanawiał się głośno. Tak - powiedział inny syn, Enki (brat przyrodni Enlila i jego rywal), utalentowany główny naukowiec. Można uwolnić Elohim od nieznośnej harówki przydzielając tę trudną pracę komuś innemu: stwórzmy prymitywnego robotnika!

Pomysł ten trafił do przekonania zgromadzonym Elohim. Im dłużej go omawiali, tym głośniej domagali się takiego prymitywnego robotnika, "Adamu", aby wyręczył ich w ciężkiej pracy. Zastanawiali się jednak, jak można stworzyć istotę wystarczająco inteligentną, by potrafiła posługiwać się narzędziami i wykonywać rozkazy. W jaki sposób osiągnięto ów cel stworzenia, czyli "zrodzenia" prymitywnego robotnika." Czy było to w ogóle wykonalne?

Sumeryjski tekst unieśmiertelnił odpowiedź, jakiej udzielił Enki nie dowierzającym Elohim, którzy widzieli w stworzeniu Adamu rozwiązanie problemu przygniatającej ich pracy: "Stworzenie, którego nazwę wymieniliście - ISTNIEJE!". Nie jest jednak gotowe do czekających je zadań - dodał. Aby to sprawić: "Obleczcie je w obraz bogów". W tych słowach leży klucz do rozwiązania zagadki stworzenia człowieka, magiczna różdżka, która usuwa konflikt między ewolucjonizmem a kreacjonizmem.

Elohim z wersetów biblijnych, nie stworzyli człowieka z niczego. Ta istota była już na Ziemi. Aby podnieść ją do wymaganego poziomu możliwości i inteligencji, trzeba było tylko "oblec ją w obraz bogów", obraz samych Elohim. Stworzenie, które już istniało, nazwijmy dla uproszczenia małpoludem. Przewidziany przez Enki proces polegał na "obleczeniu" istniejącej istoty w "obraz" - wewnętrzną, genetyczną strukturę - Elohim; innymi słowy Enki chciał podnieść istniejącego małpoluda za pomocą manipulacji genetycznej.

Termin "Adamu", który jest oczywistą inspiracją do ukucia biblijnego imienia "Adam", oraz termin "obraz" użyty w tekście sumeryjskim, co zostało bez zmiany powtórzone w tekście biblijnym, nie są jedynym tropem wskazującym na sumeryjskie/mezopotamskie pochodzenie historii stworzenia człowieka, jaką znamy z Genesis. Stosowanie w Biblii zaimka w liczbie mnogiej oraz opis grupy Elohim osiągającej porozumienie i w rezultacie podejmującej odpowiednie działanie także przestaje być zagadkowe, gdy weźmiemy pod uwagę źródła mezopotamskie.

W źródłach tych czytamy, że zgromadzeni Elohim postanowili zrealizować ów projekt i wyznaczyli do tego, idąc za radą Enki, Ninti - przełożoną służb medycznych: "Poproszono boginię, położną bogów, mądrą Mammi, mówiąc: "Stwórz robotników! Stwórz prymitywnego robotnika, który może dźwigać jarzmo! Niech on dźwiga jarzmo nałożone przez Enlila, niech robotnik ponosi trud bogów!".

Jedynie uświadamiając sobie źródło biblijnego tekstu, możemy zrozumieć biblijną opowieść o Elohim-Wzniosłych, bogach mówiących: "Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas", aby zaradzić sytuacji, w której "nie było żadnego Adama do uprawy ziemi". Dopóki Biblia nie zaczęła relacjonować genealogii i historii Adama, konkretnej osoby, Księga Genesis nazywa nowo powstałą istotę ogólnym terminem Adam. Nie wymienia przez to osoby zwanej Adam, lecz określa gatunek, dosłownie "Ziemianin", bo właśnie takie jest znaczenie słowa "Adam". Pochodzi ono z tego samego źródłosłowu, co Adamah - "Ziemia".

Można tu jednocześnie zauważyć pewną grę słów; dam bowiem oznacza "krew" i odzwierciedla, jak wkrótce zobaczymy, sposób, w jaki Adam został "wyprodukowany". Sumerowie określali "człowieka" terminem LU. W swym źródle słowo to nie oznacza jednak "istoty ludzkiej", lecz raczej "robotnika, sługę", w połączeniu zaś z nazwami zwierząt wyraża pojęcie "udomowiony".

Język akadyjski, w którym napisano tekst Atra Hasis (i z którego wyrastają wszystkie języki semickie), stosuje na oznaczenie nowo stworzonej istoty termin lulu, co znaczy, podobnie jak w sumeryjskim, "człowiek", ale komunikuje przy tym pojęcie "zmieszania". Tak więc słowo lulu w swym pełnym znaczeniu wyraża "mieszańca". Zwraca przez to uwagę na sposób, w jaki Adam - "Ziemianin", a także "Ten z krwi" - został stworzony.

Liczne teksty w różnym stanie przetrwania czy fragmentacji znaleziono na tabliczkach glinianych w Mezopotamii. Mity innych ludów o stworzeniu człowieka, zarówno ze Starego, jak Nowego Świata - wszystkie one zachowały w pamięci proces zmieszania pierwiastka boskiego z ziemskim. W połowie przypadków pierwiastek boski określa się jako "esencję" pochodzącą z krwi boga, pierwiastek ziemski zaś jako "glinę", czyli "muł".

Nie może być wątpliwości, że wszystkie te podania próbują opowiedzieć tę samą historię, ponieważ wszystkie mówią o Pierwszej Parze. Nie ma wątpliwości, że pochodzą z Sumeru; w sumeryjskich tekstach znajdujemy najstaranniej opracowane opisy i wielką liczbę szczegółów dotyczących tego cudownego czynu: zmieszania "boskich" genów Elohim z "ziemskimi" genami małpoludów przez zapłodnienie jaja samicy małpoluda. Było to zapłodnienie in vitro - w szklanej kolbie, jak przedstawia ten proces wizerunek na pieczęci cylindrycznej.

A więc, jak powtarzam, odkąd współczesna nauka i medycyna dokonała wyczynu zapłodnienia in vitro, Adam był pierwszym dzieckiem z probówki. Jest powód, by przypuszczać, że gdy Enki wysunął swoją zaskakującą sugestię stworzenia prymitywnego robotnika metodą manipulacji genetycznej, był już przekonany, że dokonanie tego jest możliwe. Jego propozycja zaangażowania Ninti do tego zadania także nie była przypadkowym pomysłem. Przygotowując grunt dla nadchodzących wypadków, tekst Atra Hasis zaczyna historię człowieka na Ziemi od wyznaczenia zadań dowódcom Elohim.

Gdy rywalizacja między dwoma przyrodnimi braćmi, Enlilem i Enki, nasiliła się niebezpiecznie, Anu (Zeus) zarządził losowanie. W rezultacie Enlil (Posejdon) objął zarząd nad starymi osadami i przejął kontrolę nad działaniami prowadzonymi w E.DIN (biblijny Eden), Enki (Hades) zaś wyruszył do Afryki nadzorować AB.ZU, kraj kopalni. Jako że był wybitnym naukowcem, Enki nie zaniedbywał badań miejscowej flory i fauny; interesowały go też skamieliny, kopalne szczątki, jakie mniej więcej 300 000 lat później odkrywał Leakeys i inni paleontolodzy w Afryce południowo-wschodniej.

Podobnie jak współcześni naukowcy, także Enki zapewne zastanawiał się nad przebiegiem stworzenia na Ziemi. Doszedł do wniosku - czytamy w sumeryjskich tekstach - że z tego samego "nasienia życia", które przyniósł ze sobą Nibiru ze swej dalekiej niebiańskiej siedziby, rozwinęło się życie na obu planetach; znacznie wcześniej na Nibiru, a później na Ziemi, gdy ta druga została zasiana podczas zderzenia.

Stworzeniem, które z pewnością fascynowało go najbardziej, był małpolud - istota przewyższająca inne formy naczelnych, hominid poruszający się już w postawie wyprostowanej i posługujący się ostrymi kamieniami, protoczłowiek - nie w pełni jeszcze rozwinięty. Enki zapewne nie oparł się pokusie wypróbowania swych sił w intrygującej "zabawie w Boga" i przystąpił do eksperymentów z manipulacją genetyczną. Dobierając sobie pomocnika, Enki poprosił Ninti, aby przybyla do Afryki i pozostała przy nim. Oficjalny powód był racjonalny; Ninti była przełożoną służb medycznych, jej imię znaczyło "Pani Życie" (później przezwano ją Mammi, źródło uniwersalnej mamy/matki). Z pewnością istniała potrzeba działalności służby medycznej w trudnych warunkach pracy w kopalniach. Ale był jeszcze inny powód: od samego początku Enlil i Enki starali się pozyskać względy Ninti, jako że obaj pragnęli męskiego potomka od przyrodniej siostry, którą dla nich była.

Wszyscy troje byli dziećmi Anu, władcy Nibiru, ale z różnych matek; a według praw sukcesji (przyjętych później przez Sumerów i odnotowanych w biblijnych opowieściach o patriarchach - tytanach) syn urodzony przez przyrodnią siostrę z tej samej królewskiej linii miał pierwszeństwo do legalnego dziedziczenia, bez względu na to, czy był pierworodnym. Sumeryjskie teksty opisują gorącą miłość, jakiej oddawali się Enki i Ninti (jednakże bez pomyślnych rezultatów: wszystkie dzieci z ich związku były dziewczynkami); a więc było coś więcej niż tylko wzgląd naukowy w motywach, jakie skłoniły Enki do wezwania Ninti i przydzielenia jej odpowiedniego zadania.

Wiedząc to wszystko i czytając teksty o stworzeniu, nie powinniśmy być zdziwieni, że Ninti oświadczyła po pierwsze, że nie może wykonać tego w pojedynkę, musi więc otrzymać radę i pomoc od Enki; po drugie zaś, że próba stworzenia musi się odbyć w Abzu, gdzie są dostępne odpowiednie materiały i urządzenia. Tych dwoje przeprowadzało razem eksperymenty zapewne już przedtem, znacznie wcześniej, nim na zgromadzeniu Elohim padła sugestia "stworzenia Adamu na nasz obraz".

Niektóre starożytne wizerunki przedstawiają "ludzi-byków" w towarzystwie nagich małpoludów lub ludzi-ptaków. Sfinksy (byki lub lwy z ludzkimi głowami), które zdobiły wiele starożytnych świątyń, były może czymś więcej niż płodami wyobraźni. Gdy Berossus, kapłan babiloński, spisywał dla Greków kosmogonię sumeryjską i opowieści o stworzeniu, opisał okres, w którym "pojawiali się ludzie z dwoma skrzydłami" lub mający "jedno ciało, ale dwie głowy", albo jednocześnie z męskimi i żeńskimi organami, jak też "z nogami i rogami kóz", oraz inne zwierzęco-hominidalne krzyżówki. To, że stwory te nie były wybrykiem natury, lecz powstały w rezultacie zamierzonych eksperymentów Enki i Ninti, wynika w sposób oczywisty z sumeryjskich tekstów. Teksty te opisują, jak tych dwoje stworzyło istotę, która nie miała ani męskich, ani żeńskich organów, człowieka, który nie mógł zatrzymać moczu, kobietę niezdolną do rodzenia dzieci i osobników z innymi rozlicznymi wadami. Ostatecznie, nie bez nuty złośliwości w swym wyzywającym oświadczeniu, Ninti - jak zapisano to w tekstach - powiedziała: "Jak dobre albo jak złe jest ciało człowieka? Jak serce mi podpowiada, Mogę uczynić jego los dobrym lub złym".

Osiągnąwszy poziom, na którym manipulacja genetyczna była dostatecznie udoskonalona, aby zdeterminować dobre lub złe cechy cielesne, Enki i Ninti poczuli, że mogliby się podjąć przeprowadzenia eksperymentu wieńczącego ich dotychczasowe wysiłki: zmieszania genów hominidów, małpoludów, nie z genami innych stworzeń ziemskich, lecz z genami samych Elohim. Wyzyskując całą wiedzę jaką zgromadzili, tych dwoje Elohim stworzyło człowieka.

Wezwany do zrealizowania misji "uformowania służących dla bogów" - "aby dokonało się wielkie dzieło mądrości", mówiąc słowami starożytnych tekstów - Enki wydał Ninti następujące instrukcje: "Domieszaj do rdzenia glinę z fundamentu ziemi, dokładnie nad Abzu, i nadaj jej kształt rdzenia. Znając młodych Elohim, którzy doprowadzą tę glinę do właściwego stanu, zrobię, co trzeba".

W "Dwunastej Planecie" zanalizowano etymologię sumeryjskich i arkadyjskich terminów, które zwykle tłumaczone są jako "glina" lub "muł", i wykazano, że pochodzą one z sumeryjskiego TI.IT, dosłownie "to, co jest z życiem", nabywając następnie pochodnych znaczeń: "glina", "muł", a także "jajo". A więc pierwiastkiem ziemskim w procesie "oblekania" istoty, która już istniała, w "obraz bogów" było żeńskie jajo tej istoty - komórka płciowa małpoluda.

Zadaniem Ninti było dostarczenie pierwiastków "boskich". Potrzebne były dwa ekstrakty pochodzące od jednego z Elohim; starannie wybrano na ten cel młodego "boga". Według instrukcji Enki, Ninti miała otrzymać krew boga oraz sziru; przez zanurzenie w "oczyszczającej kąpieli" miano uzyskać ich "esencje". Z krwi zamierzano pobrać coś, co teksty określają terminem TE.E.MA, tłumaczonym w najlepszym wypadku jako "osobowość", co wyraża sens tego słowa: jest to coś, co sprawia, że osoba ma indywidualność i odróżnia się od każdej innej. Jednak słowo "osobowość" pozbawione jest naukowej precyzji tego terminu, który w języku sumeryjskim znaczył "to, co jest domem tego, co wiąże pamięć". Nazywamy to dzisiaj "genem".

Drugi element, dla którego wybrano młodego Elohim, sziru, powszechnie tłumaczony jest jako "ciało". Z czasem słowo to w zróżnicowanym zakresie swej konotacji nabrało znaczenia "ciało", ale we wczesnym sumeryjskim odnosiło się do płci czy do organów płciowych; podstawowym znaczeniem jego źródłosłowu było "wiązać", "to, co wiąże". Ekstrakt sziru wzmiankowany jest w innych tekstach, traktujących o potomstwie pochodzącym ze związków Anunnaki z ludźmi, jako kasru; wydzielina męskiego członka, co oznacza "nasienie", spermę.

Te dwa boskie ekstrakty miały być starannie zmieszane przez Ninti w kąpieli oczyszczającej, i jest pewne, że epitet lulu ("mieszaniec"), jakim obdarzono później prymitywnego robotnika, pochodził od tej mieszającej procedury. Posługując się współczesną terminologią, nazwalibyśmy go hybrydem. Cały ten proces musiał przebiegać w warunkach ścisle higienicznych. Jeden z tekstów zaznacza nawet, że Ninti umyła ręce, zanim dotknęła "gliny". Odbywało się to w specjalnym budynku, nazywanym po arkadyjsku Bit Szimti, co, pochodząc od sumeryjskiego SHI.IM.TI, znaczyło dosłownie "dom, gdzie tchnienie życia jest zaczerpywane" - będąc niewątpliwie źródłem biblijnego stwierdzenia, że po uformowaniu Adama z gliny Elohim "tchnął w nozdrza jego dech życia".

Tym biblijnym terminem, tłumaczonym czasem jako "dusza" raczej niż "dech życia", jest nephesh. Identyczny termin pojawia się w akadyjskim opisie tego, co wydarzyło się w "domu, gdzie dech życia jest zaczerpywany", po ukończeniu procesu oczyszczania i ekstrakcji: "Bóg, który oczyszcza napishtu, Enki, przemówił. Usiadł przed nią [Ninti] i jej podpowiadał. Gdy wyrecytowała słowa magiczne, przyłożyła swoją rękę do gliny".

Wizerunek na pieczęci cylindrycznej może dobrze zilustrować ów starożytny tekst. Ukazuje siedzącego Enki, "podpowiadającego" Ninti (dającą się rozpoznać dzięki swemu symbolowi - pępowinie), za którą stoją kolby - "probówki". Zmieszanie "gliny" ze wszystkimi wymaganymi ekstraktami i "esencjami" nie oznaczało jeszcze końca procedury.

Jajo żeńskiego małpoluda zapłodnione w "oczyszczającej kąpieli" spermą młodego Elohim złożono następnie do "formy", w której "wiązanie" miało dojść do końcowego skutku. Ponieważ ta część procesu jest opisana później w związku z determinowaniem płci opracowywanej istoty, można przypuszczać, że taki był właśnie cel owej fazy "wiązania".

Nie jest powiedziane, jak długo zapłodnione jajo przebywało w tym stadium w "formie", ale wiadomo dokładnie, co należało zrobić potem. Zapłodnione i odpowiednio przygotowane jajo miało być implantowane w macicy - lecz nie żeńskiego małpoluda. Miało być implantowane w macicy "bogini", żeńskiego Elohim.

Jedynie w tym przypadku, co jest oczywiste, można było osiągnąć pożądany rezultat. Czy eksperymentatorzy, Enki i Ninti, mogli być pewni, że po wszystkich próbach i błędach, jakie popełnili usiłując stworzyć hybrydy, otrzymają tym razem doskonałego lulu, implantując zapłodnione i spreparowane odpowiednio jajo w macicy jednej z Elohim? Czy nie zachodziła obawa, że bogini urodzi potwora, a jej życie będzie śmiertelnie zagrożone?

Rzecz jasna, nie mogli mieć absolutnej pewności; i jak bywa to często w przypadku naukowców, którzy przeprowadzają niebezpieczne eksperymenty najpierw na świnkach morskich, potem zaś na ochotnikach, Enki obwieścił zebranym Elohim, że jego własna żona, Ninki ("pani ziemi"), podjęła się dobrowolnie tego zadania. "Ninki, moja bogini-żona - oświadczył - wykona tę pracę"; miała ona zdeterminować los nowej istoty: Nowo narodzonego los orzekniecie; Ninki zwiąże z nim obraz bogów; człowiek jest tym, kim będzie.

Dramatu stworzenia człowieka dopełniła, jak się okazuje, ciąża przenoszona; wymagało to medycznej interwencji. Świadoma sytuacji Ninti "nakryła głowę" i przyrządem, którego kształt jest na glinianej tabliczce zamazany, "uczyniła otwarcie". A wtedy "to, co było w łonie, wyszło". Porywając na ręce nowo narodzone dziecko, była przejęta radością. Podniosła je w górę, aby wszyscy mogli zobaczyć i wykrzyknęła triumfalnie: "Stworzyłam! Moje ręce to zrobiły!". Urodził się pierwszy Adam.

Pomyślne narodziny Adama - samego, jak oznajmia początkowa wersja biblijna - potwierdziły prawidłowość procedury i otworzyły drogę do kontynuacji tego przedsięwzięcia. Przygotowano teraz odpowiednią ilość "zmieszanej gliny", aby spowodować ciążę u czternastu bogiń narodzin jednocześnie: "Ninti oderwała czternaście kawałków gliny, Siedem złożyła po prawej stronie, Siedem złożyła po lewej stronie. W środku umieściła formę".

Metodami inżynierii genetycznej zdeterminowano płeć noworodków, miało od razu przyjść teraz na świat siedmiu chłopców i siedem dziewczynek. Na innej tabliczce glinianej czytamy, że: "Dwakroć siedem bogiń narodzin się zebrało, Mądrych i uczonych. Siedem urodziło męskie niemowlęta. Siedem urodziło żeńskie niemowlęta. Boginie narodzin przyniosły Dech tchnienia życia".

Dowiadujemy się też, że z czasem Enki, chcąc uwolnić się od konieczności nieustannego angażowania bogiń narodzin, przedsięwziął następną manipulację genetyczną, aby umożliwić hybrydycznym ludziom samodzielne rozmnażanie się.

336

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze, ja osobiście też wątpię by dyktatorem był gen. Polko, bo to bardzo mądry i sympatyczny facet, ale nie rozumiem jednego... Bo napisałeś, że współpracował z Lechem Kaczyńskim i popiera PiS to znaczy, że według Ciebie osoba popierająca PiS nie może być złym człowiekiem? (nie mówię konkretnie o generale, tylko ogólnie) No to tutaj nie myślimy podobnie, bo według mnie może być to zarówno sympatyk PO, jak i PiS.

P.S. Co do wędkarstawa i znaczenia słowa "atraktor", jestem wędkarzem, więc mogę wyjaśnić jeszcze precyzyjniej, atraktory spininngowe to sztuczny zapach mający zachęcić drapieżnika do połknięcia sztucznej przynęty. To tak dodatkowo:) Pozdrawiam

337

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przyszły dyktator może właśnie podszywać się pod sympatyka PiS, dla niepoznaki, (wiadomo - PiS - przywiązanie do religii i patriotyzmu) Stąd moje zdanie, że może być to również sympatyk PiS

338

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co do Generała dyktatora. Osobiście nie wierzę że to Polko.
Generał ma swojemu poprzednikowi wystawić pomnik. Gdy żył Petelicki obstawiałem jego jako tego, który wystawi pomnik Jaruzelskiemu. Gdyby przyjąć że to Polko, to ten musiałby wystawić pomnik albo Jaruzelskiemu albo Petelickiemu. A jakie były relacje między tymi panami możecie sobie zobaczyć  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, … 28199.html

339

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze do Generała. Bardziej niż Polko pasuje mi on http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Zawadka
A pomnik wystawi Petelickiemu.

340

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja obstawiam syna jednego z generałów ,dawniej chwalonego dziś zapomnianego. Jest oficerem i bywał na misjach.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-02-22 00:15:46)