3,601

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

A więc okazało się,że nie jestem A Sieradzkim?
Czekam teraz na to kiedy się okaże że nie jestem Arteuzą Centurionem,a na końcu może nawet i "wielbłądem?"
Czy mam się procesować z ludźmi ,którzy ewidentnie łamią prawo rozpowszechniając na różnych publicznych forach prawdziwe,lub nie prawdziwe dane osobowe bez zgody ich właścicieli?
Po co?
Prawda zawsze(wcześniej,czy później) kiedyś tam wyjdzie na jaw,a łamiących przepisy prawa-prawo w końcu też dosięgnie,również wcześniej,czy później.

Cóż za banalny,niedorzeczny i przewrotny jest zarzut 'VOVO" wyrażony w poniższym stwierdzeniu cyt:

"hmmmm.... ja mam wątpliwości czy człowiek który wymaga od nas apolitycznego myślenia w tym temacie sam jest mega anty PiS.
Mimo że nie jestem pro PiS to w tym wypadku mam głębokie wątpliwości czy interpretacje przepowiedni nie jest umyślnie nacechowana na zniechęcenie kogokolwiek do popierania aktualnej władzy".

Otóż każdy człowiek ma jakieś swoje własne poglądy i przekonania polityczne i nie ma ludzi całkowicie apolitycznych.
Są tylko ludzie nie aktywni politycznie z różnych względów-ale to już jest inna sprawa.
Pisałem już o tym nieraz na różnych forach.
Ja zawsze twierdziiłem,że pisząc o twórczości M Nostradamusa swoje poglądy polityczne pozostawiam na boku- i to robiłem.
"YOYO" NIE WYCZYTAŁ Z MOICH INTERPRETACJI PRZEPOWIEDNI PODSTAWOWEJ KWESTII!
JAKIEJ?
ANO TAKIEJ,ŻE NIE TYLKO RZĄDY PIS,ALE I PO ITD W ŚWIETLE PRZEPOWIEDNI M NOSTRADAMUSA NIE BĘDĄ TRWAŁY WIECZNIE I TO,ŻE ZARÓWNO JEDNI JAK I DRUDZY PRZYCZYNIĄ SIĘ DO OSŁABIENIA i POLITYCZNEGO UPADKU OBECNEJ POSTSOLIDARNOŚCIOWEJ POLSKI!!!
GDYBYM-INTERPRETUJĄC PRZEPOWIEDNIE M NOSTRADAMUSA-KIEROWAŁ SIĘ WŁASNYMI PRZEKONANIAMI POLITYCZNYMI I WIARĄ KATOLICKĄ TO BYM NAPISAŁ NP,ŻE PO OSIĄGNIE SUKCES,A ISLAM W POLSCE NIE OSIĄGNIE NAWET NA PEWIEN-CHOĆ KRÓTKI CZAS-POLITYCZNEGO SUKCESU!
CZY TO JASNE?
JA JEDNAK ODRZUCIŁEM SWOJE POGLĄDY POLITYCZNE I POKAZAŁEM TO CO JASNO WYNIKA Z TWÓRCZOŚCI M NOSTRADAMUSA,A CZY TO SIĘ WYPEŁNI,CZY NIE TO JUŻ INNA SPRAWA-SPRAWA OSOBISTEJ WIARY!!!
Podałem też kilka faktów z mojego życiorysu,a mianowicie takich,że bardzo długo działałem w opozycji antykomunistycznej,że nie należałem do żadnych partii i organizacji politycznych jak;PZPR.ZSL,SD,ZMS,ZHP itd itp.
Przez to w życiu w czasach PRL mnie i moim najbliższym(rodzinie)nie było wcale łatwo!
Zostałem przez IPN całkowicie zlustrowany,jestem czysty i chodzę z wysoko podniesioną głową-nie tak jak wielu moich rówieśników żyjących w tamtych ponurych i często okrutnych czasach.
Moją jedyną partią polityczną do której należałem-ale już w III RP- przez osiem miesięcy było;"POROZUMIE$NIE CENTRUM" braci Kaczyńskich.
Z tej partii wypisałem się sam kiedy doszedłem do wniosku,że z tymi ludźmi z wielu względów nie jest mi po drodze.
Program tej partii był wywczas-w kilku zasadniczych kwestiach- całkiem odmienny niż obecnego PIS.
Między innymi nie było ono(PC) takie prokatolickie to jest klerykalnie nastawione- jak obecne PIS,które na politycznej scenie z czasem zajęło miejsce LPR,czyli "LIGI POLSKICH RODZIN"-partii,której przewodził Roman Giertych wspierany ówcześnie przez o. Tadeusza Rydzyka i polski episkopat.

Czy zauważyliście to,że zawodowi politycy są często bardzo przewrotni,jak zmieniają w zależności od różnych czynników swoje zdanie i JAK URABIAJĄ LUDZI SZCZEGÓLNIE TYCH MŁODYCH NIEDOŚWIADCZONYCH JESZCZE W ŻYCIU,ORAZ DOROSŁYCH I STARYCH CZĘSTO NIEWYKSZTAŁCONYCH I NA DODATEK FANATYCZNIE WIERZĄCYCH?
TAKICH LUDZI - POTENCJALNYCH WYBORCÓW-JEST UROBIĆ POLITYCZNIE NAJŁATWIEJ,BO NIE POTRAFIĄ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE!
A tak naprawdę to popatrzmy na polityczną scenę,a konkretnie drogę niektórych polityków!
I tak:
Były prezydent Pan B Komorowski był zdecydowanym przeciwnikiem obrad tzw;"okrągłego stołu" ,które miały miejsce na przełomie 1988 i 1989 roku,był członkiem skrajnie katolickich ugrupowań i był  bardzo wspierany jako skrajnie opozycyjny działacz  przez władze kościoła.
Roman Giertych wraz z ojcem Maciejem Giertychem tworzyli skrajnie prawicowe organizacje-nie tylko LPR.
Roman Giertych,-obecnie krytykowany przez T Rydzyka był jego wielkim zwolennikiem oraz twórcą i przewodniczącym"Młodzieży Wszechpolskiej".
Ludwig Dorn największy przyjaciel braci Kaczyńskich zwany z tego powodu"TRZECIM BLIŹNIAKIEM"poszedł w odstawkę i KRYTYKUJE TERAZ J KACZYŃSKIEGO I PIS ILE TYLKO WLEZIE!
I dalej!
Np przezywany"obatelem"z racji jego nie poprawnej polszczyzny R Czarnecki był działaczem i posłem partii"SAMOOBRONA" A Leppera i nie raz ostro krytykował PIS,szczególnie po rozpadzie koalicji rządowej utworzonej w roku 2005.
A sędzia Kryże,który w stanie wojennym skazał wielu opozycjonistów w tym byłego prezydenta B Komorowskiego na więzienie,czy prokurator stanu wojennego poseł Pietrowicz-obecnie brylujący w mediach- to nie są CZŁONKOWIE,LUB ZWOLENNICY PIS-u?

Dużo można by tu było pisać o wielu bardziej,lub mniej znanych politykach,ale myślę,że tych kilka przykładów znanych publicznie osób już Wam wystarczy.
NIE CHODZI MI O TO,ŻE POLITYCY,A TAK W OGÓLE TO PRZECIEŻ I WIELE INNYCH LUDZI NIE ZAANGAŻOWANYCH AKTYWNIE W DZIAŁALNOŚĆ POLITYCZNĄ ZMIENIA CZĘSTO SWOJE ZAPATRYWANIA POLITYCZNE,BO DO TEGO MAJĄ OCZYWISTE PRAWO TYLKO PO CO "DO DIABŁA" TA POLITYCZNA HUCPA I HIPOKRYZJA WYNIKAJĄCA Z WYPOWIEDZI NIEKTÓRYCH TU OSÓB?
NIEWĄTPLIWIE WYNIKA ONA Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH.
Z CHĘCI URABIANIA LUDZI NA SWOJA MODŁĘ,A NIE POZNANIA CAŁEJ DOSTĘPNEJ,A TAKŻE I NIEDOSTĘPNEJ TWÓRCZOŚCI M NOSTRADAMUSA.
MOI PRZECIWNICY CZĘSTO POWOŁUJĄ SIĘ NA RÓŻNE LINKI-,CZYLI W/G NICH Na TAK ZWANE ŹRÓDŁA POLITYCZNEJ NIEPODWAŻALNEJ PRAWDY,CZY TEZ  PRAWDY Z INNYCH DZIEDZIN STANOWIĄCEJ CZĘSTO FANTAZJE,LUB FIKCJE PSEUDONAUKOWE.
TYLKO,ŻE WIELE LINKÓW TZW: ŹRÓDŁOWYCH KIERUJE MNIE NP NA "SALON 24"CZY NA WYPOWIEDZI POLITYCZNE PANA GRZEGORZA BRAUNA,KTÓRE AKURAT NIE SĄ DLA MNIE ŻADNYMI ŹRÓDŁAMI,TYLKO POGLĄDAMI OSÓB O PODOBNYCH LUB TYCH SAMYCH POGLĄDACH POLITYCZNYCH OSÓB PODAJĄCYCH TE LINKI.
NAWET NIE WIEDZĄ JACY SA W TYM ŚMIESZNI!


A W OGÓLE, CZY JESTEŚCIE BOWIEM TACY, PEWNI,ŻE WASZE POGLĄDY POLITYCZNE W KAŻDEJ DZIEDZINIE,NA WASZEJ DALSZEJ DRODZE ŻYCIOWEJ JUŻ SIĘ NIE ZMIENIĄ-BO SĄ DO KOŃCA UKSZTAŁTOWANE?
ZDAJE WAM SIĘ TYLKO TAK-SZCZEGÓLNIE LUDZIOM MŁODYM-BO TE POGLĄDY U WIĘKSZOŚCI LUDZI WIĄŻĄ SIĘ Z ICH WARUNKAMI BYTOWYMI!
PIENIĄDZE,A ZWYKLE OSOBISTA KARIERA CZĘSTO ROBIĄ Z NAS GŁUCHYMI I ŚLEPYMI NA WSZYSTKO CO OTACZA NAS WOKÓŁ!
NASZ STOSUNEK DO AKTUALNIE RZĄDZĄCYCH JEST ZWIĄZANY GŁOWNIE Z TYM JAK NAM SIĘ ZA TYCH RZĄDÓW POWODZI.
TAK ZAWSZE BYŁO,JEST I BĘDZIE!!!
OCZYWIŚCIE-JAK ZAWSZE-TO I OD TEGO SĄ WYJĄTKI-ALE ZAPEWNIAM-BARDZO NIELICZNE!

I wreszcie poruszę na koniec ostatnią sprawę.

W/g mnie w tej chwili w Polsce zaczyna się rodzić tzw:"MIĘKKA DYKTATURA" JEDNEJ PARTII-PIS I TO Z EWIDENTNYM POPARCIEM WŁADZ KOŚCIELNYCH!
Z czasem taka dyktatura ewoluuje w tzw"TWARDĄ DYKTATURĘ" NAZYWANĄ WÓWCZAS AUTORYTARYZMEM NP OBECNIE W ROSJI!
NA KOŃCU POZOSTAJE JUŻ TYLKO OSTATECZNA POLITYCZNA DROGA- TOTALITARYZM,KTÓRY POLEGA NA GNĘBIENIU JUŻ CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA Z WYJĄTKIEM WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE IDEOLOGICZNEJ NIEZBĘDNEJ DO RZĄDZENIA W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA-RÓWNIEŻ PRYWATNEGO-PAŃSTWOWEJ UPRZYWILEJOWANEJ POPRZEZ RÓŻNE BENEFICJA I PRZYWILEJE WARSTWY POLITYCZNYCH KLAKIERÓW,CZYLI ELITY WŁADZY!

NIE WAŻNE JEST PRZY TYM CZY W/W TOTALITARYZM JEST TEOKRATYCZNY,CZYLI RELIGIJNY NP W OBECNYM IRANIE,CZY ABSOLUTYSTYCZNY-SPRAWOWANY PRZEZ JAKIEGOŚ MONARCHĘ-,CZY KOMUNISTYCZNY NP;W KOREI PÓŁNOCNEJ,CZY FASZYSTOWSKI LUB NAZISTOWSKI ITD , ITP!
KOLORY AUTORYTARYZMÓW I TOTALITARYZMÓW SĄ BOWIEM RÓŻNE,ALE WSZĘDZIE PANUJE TAM JEDYNOWŁADZTWO,ZAMORDYZM,CENZURA WYPOWIEDZI,TZW;"PRANIE MÓZGÓW" I PRZEŚLADOWANIE OPOZYCJI,CZYLI LUDZI INACZEJ MYŚLĄCYCH!

JA PRZESTRZEGAM PRZED TYM WSZYSTKICH!

Demokracja to dobry ustrój,ale ma też wiele wad!
Jedną i bardzo ważną wadą jest to,że WYBORCY POPRZEZ SWÓJ BŁĘDNY WYBÓR-ŚWIADOMY,LUB NIEŚWIADOMY,MOGĄ DO WŁADZY WYBRAĆ LUDZI,KTÓRZY DO TAKIEJ DYKTATURY,CZYLI AUTORYTARYZMU,LUB TOTALITARYZMU BĘDĄ POMAŁU I STOPNIOWO ZMIERZAĆ.
Przykładem "kulawej demokracji" były np przed II wojną światową wybory do niemieckiego reichstagu.
Wówczas to demokratyczne wybory w Niemieckiej Republice weimarskiej wygrała populistyczna NSDAP,a kanclerzem został Adolf Hitler!
Takich przykładów też jest wiele.

W każdych więc wyborach należy po pierwsze uczestniczyć(-nieobecni nie mają racji-a po drugie bardzo poważnie przemyśleć na kogo chcę się głosować!
To bardzo ważne i istotne!
Czasami naprawdę lepiej jest wybrać mniejsze zło.
A najbardziej groźne są tzw:"obiecanki cacanki,czyli gruszki na wieżbie" głoszone przez różnej maści populistów-politycznych karierowiczów.
Z własnego doświadczenia wiem,że ich intencje są zawsze nieczyste!

JAK SIĘ W PAŃSTWIE WPROWADZA AUTORYTARYZM I TOTALITARYZM?

Przykładem niech będzie wprowadzanie do Polski po II wojnie światowej komunizmu z poparciem sowieckim.

POLITYCY,KTÓRZY CHCĄ WPROWADZIĆ RZĄDY AUTORYTARNE,CZY TOTALITARNE ZAWSZE NAJPIERW KUPUJĄ SPOŁECZEŃSTWO-NAJPIERW WYBORCÓW,A PÓŹNIEJ -JAK SIĘ UDA TO I POZOSTAŁE GRUPY SPOŁECZNE!

TO KUPOWANIE SPOŁECZEŃSTWA WE WCZESNYM PRL-U PORÓWNAM DLA LEPSZEGO ZOBRAZOWANIA SYTUACJI DO OBECNYCH RZĄDÓW PIS!

A więc aby kupić chłopów na wsi komuna wprowadziła reformę rolną zabierając dotychczasowym dziedzicom(np różnym hrabiom itp) majątki ziemskie.
Aby kupić robotników w miastach znacjonalizowała przemysł,handel,a nawet odebrała wielu kamienicznikom ich posesje wprowadzając tam liczne rzesze ludzi ubogich.
Wprowadziła darmowe i przymusowe podstawowe nauczanie,powszechną służbę zdrowia-zresztą na bardzo lichym poziomie,oraz szereg innych reform,które niewątpliwie w biednym powojennym i okaleczonym społeczeństwie-mówiąc prawdę-były potrzebne i pożądane. NIE WSZYSTKIE ZRESZTĄ BYŁY ONE POTRZEBNE.WIELE ZMIAN WPROWADZONO W SPOSÓB  KRZYWDZĄCY DLA  LUDZI. PRZEPROWADZONO JE ZE SZKODĄ DLA ÓWCZESNEJ INTELIGENCJI I TAK ZWANEJ "KLASY ŚREDNIEJ".
Ludzi kupowano w różny sposób aby tylko umocnić swoją władzę,a po jej wzmocnieniu zaczęto wprowadzać tzw;ZAMORDYZM!
Czym on jest?
Na pewno każdy wie!
Więc po wprowadzeniu ZAMORDYZMU I CENZURY w PRL zaczęto reformy cofać.
Np.daną chłopom w wyniku reformy rolnej ziemię zaczęto na siłę odbierać i scalać w tworzone polskie kołchozy zwane u nas"rolniczymi spółdzielniami produkcyjnymi".Chłopom przestano też dzierżawić i sprzedawać państwowe grunty orne tworząc komunistyczne sowchozy zwane u nas PGR-ami.
NIE LICZYŁ SIĘ PRZY TYM ŻADEN RACHUNEK EKONOMICZNY,WOLNY HANDEL I KONKURENCJA!
Z CZASEM TAK DZIAŁAJĄCA NAKAZOWO-ROZDZIELCZA GOSPODARKA PRZESTAŁA SIĘ ROZWIJAĆ I ZACZĘŁA PODUPADAĆ!
ZACOFANE I PRZESTARZAŁE-W PORÓWNANIU DO PAŃSTW ZACHODNICH-FABRYKI,STOCZNIE ITD ITP CHORUJĄCE JESZCZE DODATKOWO NA PRZEROSTY ZATRUDNIENIA NIE MOGŁY NA RYNKACH ŚWIATOWYCH KONKUROWAĆ!
EKSPORT ZAGRANICZNY TZW;"DEMOLUDÓW" W PRAWIE 90% ODBYWAŁ SIĘ W RAMACH WYMIANY BARTEROWEJ-NIE PIENIĘŻNEJ,CZYLI DEWIZOWEJ-POŚRÓD GŁÓWNIE PAŃSTW NALEŻĄCYCH DO RWPG(RADY WZAJEMNEJ POMOCY GOSPODARCZEJ).
ABY ZDOBYĆ NA ZACHODZIE NIEZBĘDNE DEWIZY EKSPORTOWANO TAM GŁÓWNIE WYROBY ROLNICZE;MIĘSO W TYM ŻYWIEC I JEGO PRZETWORY,RYBY,NABIAŁ,CUKIER,ZBORZE,WARZYWA,OWOCE,A TAKŻE DREWNO,WĘGIEL-DO KTÓREGO ZRESZTĄ DOPŁACANO Z BUDŻETU PAŃSTWOWEGO ITD. ITP! 
RYNEK WEWNĘTRZNY WSKUTEK TAKIEGO JEGO POLITYCZNEGO DRENAŻU CIĄGLE WIĘC UBOŻAŁ,AŻ ZACZĘŁY WYSTĘPOWAĆ BRAKI-NAJPIERW ŻYWNOŚCI,PÓŹNIEJ INNYCH ARTYKUŁÓW KONSUMPCYJNYCH I WRESZCIE TEŻ TYCH PRZEMYSŁOWYCH NP ODZIEŻY I OBUWIA!
NASTĄPIŁ GOSPODARCZY KRACH I UPADEK PAŃSTWA!!!

DO TEGO ZAWSZE DOPROWADZA NIEODPOWIEDZIALNY POPULIZM I DEMAGOGIA-NIE WAŻNE PRZY TYM JAKIEGO SĄ ONE POLITYCZNEGO KOLORYTU!

PIS NIE DOPROWADZI W POLSCE DO PEŁNEJ DYKTATURY,POMIMO,ŻE W/G MNIE DO NIEJ SUKCESYWNIE DĄŻY-TAK WYNIKA BOWIEM Z PRZEPOWIEDNI M NOSTRADAMUSA.
Z CZASEM DO WŁADZY W POLSCE MA DOJŚĆ TZW;"GENERAŁ DYKTATOR"ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z ISLAMEM.
ALE NASTĄPIĆ TO MA DOPIERO PO WIELKIEJ REWOLCIE-,CZYLI TZW:"WOJNIE DWÓCH PLEMION".

NATOMIAST W EKONOMII MUSI SIĘ WSZYSTKO ZGADZAĆ TAK JAK W RÓWNANIU MATEMATYCZNYM,CZYLI 1(ilość pieniędzy na rynku)- 1(ilość towarów i usług,czyli wartość tzw;PKB)= 0!I dalej kraj bogatszy to ;2-2=0,a jeszcze bogatszy to 3-3=0 itd!
Nie  może więc być np tak; 2(pieniądze)-1(PKB)= 0!
Wtedy wynik będzie -1,a nie równoważny rynkowo czyli 0!
Jeżeli jest za małe PKB(towar,usługi),a za dużo pieniędzy-po drugiej stronie równania to na rynku następuje  INFLACJA,czyli pieniądze tracą rynkową wartość,a jeżeli jest z kolei odwrotnie to znaczy za dużo na rynku jest towaru,którego nikt nie kupuje,a za mało na rynku pieniędzy to wtedy też nie ma równowagi rynkowej i występuje wówczas tzw: niepożądana przez nikogo DEFLACJA polegająca na tym,że towary i usługi tanieją bo wybór jest duży i wtedy dopiero należy dodrukować pieniądze i puścić je w obieg,bo inaczej nastąpią bankructwa,czyli zamykanie nierentownych fabryk,sklepów,punktów usługowych itd itp których wynikiem będzie z kolei wzrost bezrobocia BO TOWARY I USŁUGI TAK STANIEJĄ,ŻE ICH WYTWARZANIE STANIE SIĘ W FABRYKACH NIEOPŁACALNE!
DEREGULACJA RYNKU TO KRACH PAŃSTWA TAK SAMO JAK JEGO ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE ZADŁUŻENIE PONAD MIARĘ!
TO JEST EKONOMICZNY AKSJOMAT KAŻDEJ GOSPODARKI!!!
DLATEGO KAŻDY RZĄD O RÓWNOWAGĘ RYNKOWĄ W KAŻDYM KRAJU POWINIEN DBAĆ BEZ PRZERWY I W RAZIE POTRZEBY ODPOWIEDNIO INTERWENIOWAĆ,BO NIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ EKONOMICZNA ZAWSZE DROGO KOSZTUJE CAŁE SPOŁECZEŃSTWO,A NAJBARDZIEJ TE MNIEJ ZASOBNE I BIEDNE!
INNYM NATOMIAST PROBLEMEM JEST WEWNĘTRZNY PODZIAŁ ZASOBÓW PAŃSTWA NA RÓŻNE GRUPY SPOŁECZNE.
I TU NIE ZAWSZE JEST W PORZĄDKU!

A teraz co robi PIS?

Otóż przypomina mi ich działanie to co robiła swego czasu PZPR i ideologia nie ma tu żadnego znaczenia!
A więc najpierw daje się tzw"500+"reformuje się na modłę PRL-u szkolnictwo i służbę zdrowia,planuje się inne reformy rozdawnicze jak np tzw;"mieszkanie+ itd itp.
CZYLI KUPUJE SIĘ SPOŁECZEŃSTWO!
W tym samym czasie PIS rozprawia się z systemem trójpodziału władzy ,czyli demokracją.
PIS przejęło prokuraturę(Ziobro),służby specjalne (Kamiński)telewizję i radio(Kurski),a niedługo uzależni od siebie Trybunał Konstytucyjny i pozostałe demokratyczne struktury władzy.
Zaczyna znowu działać cenzura,sekuje się i straszy opozycję itd itp.
WNIOSEK JEST TAKI,ŻE PIS ROBI TO SAMO ,LUB PODOBNIE CO ROBIŁA PPR,A PÓŹNIEJ PZPR W PIERWSZYCH LATACH POWOJENNEJ POLSKI!

CZYLI Z JEDNEJ STRONY LUDZIOM SIĘ COŚ CHWILOWO ROZDAJE i TO DO CZASU-BO JUŻ SIĘ PO CICHU MÓWI O TYM,ŻE ZAMIAST "500+" WYPŁACANYCH W GOTÓWCE TO W PRZYSZŁOŚCI BĘDĄ STOPNIOWO-NAJPIERW DLA TZW"NAJBOGATSZYCH" "WYDAWANE OBLIGACJE SKARBU PAŃSTWA"!

Czy wierzycie w to,że np tzw:"500+"przetrwa na wiele lat.
Ja w to nie wierzę z wielu względów!
A np czy tzw; świadectwa udziałowe przetrwały?
Nie przetrwały!
I ja swego czasu też w to nie wierzyłem.

Na koniec powiem tak.
Pisząc na różnych forach o centuriach i przepowiedniach M Nostradamusie chciałem wielu ludzi z nimi zapoznać i mniej lub bardziej udanie je zinterpretować.
Epoka postsolidarnościowa się w Polsce już kończy,bo pomału odchodzą ludzie którzy ją tworzyli.
Co przyniosą najbliższe czasy?
Zapewne niebawem się o tym przekonamy.

Natomiast w podsumowaniu posłużę się słusznym cytatem przytoczonym przez "VOVO";

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny"

Bo wtedy właśnie wybuchnie zapowiadana przez M Nostradamusa III wojna światowa"!

Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Dobrego;

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-11-29 21:35:14)

3,602

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktor. Za dużo Pan powiedział na temat obecnej władzy aby uchodzić za apolitycznego. Przepowiednie super się kiedyś czytało. O ile dobrze pamiętam pisał Pan kiedyś, że po dojściu do władzy PIS-u w końcu dojdzie do krachu na świecie w czasie jego rządów i przejęciu władzy przez jakiegoś dyktatora. Może źle pamiętam? PIS reprezentuje intersy jednych a poprzednicy drugich i tak dalej. Gdyby ktoś reprezentował interesy tylko polskich obywateli to pewno by się działo i to całkiem działo. Wpisy, czy też artykuły na różnych stronach internetowych działają na zasadzie chińskiego powiedzenia: "Uderz w stół a nożyce same się odezwą".

3,603

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytelnik napisał/a:

Panie Atraktor. Za dużo Pan powiedział na temat obecnej władzy aby uchodzić za apolitycznego. Przepowiednie super się kiedyś czytało. O ile dobrze pamiętam pisał Pan kiedyś, że po dojściu do władzy PIS-u w końcu dojdzie do krachu na świecie w czasie jego rządów i przejęciu władzy przez jakiegoś dyktatora. Może źle pamiętam? PIS reprezentuje intersy jednych a poprzednicy drugich i tak dalej. Gdyby ktoś reprezentował interesy tylko polskich obywateli to pewno by się działo i to całkiem działo. Wpisy, czy też artykuły na różnych stronach internetowych działają na zasadzie chińskiego powiedzenia: "Uderz w stół a nożyce same się odezwą".

Witam:

Drogi panie!
Nie rozumiem takiego rodzaju dyskusji.
cyt" "Uderz w stół a nożyce same się odezwą"
To powiedzenie MOŻE PRZYTOCZYĆ KAŻDY Z NAS PO NAPISANEJ ODPOWIEDZI,czyli vice versa-ja Panu też.
Apolityczny nikt nie jest.
Pan również.
Następny cyt"Gdyby ktoś reprezentował interesy tylko polskich obywateli to pewno by się działo i to całkiem działo".
To populistyczna frazeologia i nic więcej.Najlepiej jakby Pan dodał jeszcze do tej frazeologii,że rządzą nami żydzi,a także i inni np;polscy zdrajcy itd.
To jest obrzydliwe rasistowskie szukanie winnych i segregowanie obywateli państwa na tych gorszych,czyli obcych i naszych-swoich,czyli lepszych!
NSDAP też używało takiej "narodowej" frazeologii!
TA FRAZEOLOGIA ZAWSZE BYŁA I JEST DO TEJ PORY DALEJ UŻYWANA PRZEZ RÓŻNIEJ MAŚCI NACJONALISTÓW TAK ZWANYCH "NARODOWCÓW",W TYM PRZEZ SKRAJNĄ PRAWICĘ PAŃSTW ZACHODNIOEUROPEJSKICH!
ZOBACZY PAN JAK SOBIE CI "NARODOWCY";NIEMIECCY,POLSCY,FRANCUSCY ITD SKOCZA DO GARDEŁ PO WYGRANYCH WYBORACH I OBJĘCIU PRZEZ NICH WŁADZY.

Natomiast ja już skończyłem pisanie na różnych forach od dawna.
Napisałem tutaj-tylko wyjątkowo-kilka artykułów w odniesieniu do bieżących światowych wydarzeń.
Ale widzę,że zrobiłem to zupełnie nie potrzebnie.
Niech Pan więc wierzy święcie w to co Pan wierzy,a świat i tak pójdzie swoją drogą.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-11-29 19:14:05)

3,604

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie atraktorze. Widzę, że coś zabolało, a niepotrzebnie. Póki co to ja na tym padole czuje się wyzyskiwany a nie odwrotnie. Dobro od zła staram się odróżniać, mimo że wygodniej byłoby inaczej. Kto rządzi i kto trzyma władzę, to pewno i Pan nie wie bo i skąd? Nie te progi. Zanim mnie Pan wrzuci do pewnego gatunku ludzi, to niech Pan wpierw zatrze pianę z ust.

3,605

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytelnik napisał/a:

Panie atraktorze. Widzę, że coś zabolało, a niepotrzebnie. Póki co to ja na tym padole czuje się wyzyskiwany a nie odwrotnie. Dobro od zła staram się odróżniać, mimo że wygodniej byłoby inaczej. Kto rządzi i kto trzyma władzę, to pewno i Pan nie wie bo i skąd? Nie te progi. Zanim mnie Pan wrzuci do pewnego gatunku ludzi, to niech Pan wpierw zatrze pianę z ust.

Witam:

Drogi Panie mnie nic nie zabolało-zapewniam.
Może to Pan tak odebrał,ale ja broniłem tylko swojego zdania.
Nie chciałem też Pana urazić stwierdzeniem żeby Pan wierzył w to co wierzy,a świat i tak pójdzie swoją drogą.
Ale to ostatnie zdanie dotyczy nas wszystkich i Pana i mnie też.
Nikt z nas nie ma bowiem wpływu na to co się dziać będzie i nic na to nie poradzimy.
Nie wrzucam też Pana do"pewnego gatunku ludzi"-jak Pan pisze-przecież na końcu tekstu pana pozdrowiłem
Proszę-bez urazy!
Pisać już jednak na tym forum nie będę ,bo nie widzę sensu dalszego pisania nawet dorywczo w takim kontekście jak to robiłem ostatnio.

Jeszcze raz Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-11-29 20:36:48)

3,606

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W ramach uzupełnienia mojej wypowiedzi. Nie ma znaczenia jaka jest w danym momencie partia "rządząca", bo tak jak Pan pisał świat i tak pójdzie wedle polityki jaką naznaczono dla ludzkości. Ostatnimi czasy w wielu krajach wielkie sa lamenty, chociażby w stanach, że to tacy ludzie do władzy dochodzą. zastanawiałem się dlaczego nawet gdy dochodzą do "władzy" politycy z partii głównego nurtu, to są aż takie lamenty na całym świecie, a wcześniej tego nie było. Jednym z powodów może być to iż zbliżamy się do wielkiego kryzysu, wręcz niwyobrażalnego, który stanie się za czasów tych nielubianych przez elity (Choć to ich ludzie). Ludzie zostaną ukarani (tak będą myśleć), że nie posłuchali elit. Elity będą mogły zrobić co im się wówczas podoba z nami. Bo my jesteśmy niedojrzali do wyborów. Jest to jeden ze scenariuszów. Wiem że nawet zwykłego stołka w pracy trudno zdobyć bez koneksji a co dopiero dostać się do polityki tak wysoko. Więc niech nikt się nie "podnieca" takim czy innym wyborem.

3,607

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytelnik napisał/a:

W ramach uzupełnienia mojej wypowiedzi. Nie ma znaczenia jaka jest w danym momencie partia "rządząca", bo tak jak Pan pisał świat i tak pójdzie wedle polityki jaką naznaczono dla ludzkości. Ostatnimi czasy w wielu krajach wielkie sa lamenty, chociażby w stanach, że to tacy ludzie do władzy dochodzą. zastanawiałem się dlaczego nawet gdy dochodzą do "władzy" politycy z partii głównego nurtu, to są aż takie lamenty na całym świecie, a wcześniej tego nie było. Jednym z powodów może być to iż zbliżamy się do wielkiego kryzysu, wręcz niwyobrażalnego, który stanie się za czasów tych nielubianych przez elity (Choć to ich ludzie). Ludzie zostaną ukarani (tak będą myśleć), że nie posłuchali elit. Elity będą mogły zrobić co im się wówczas że z nami. Bo my jesteśmy niedojrzali do wyborów. Jest to jeden ze scenariuszów. Wiem że nawet zwykłże ego stołka w pracy trudno zdobyć bez koneksji a co dopiero dostać się do polityki tak wysoko. Więc niech nikt się nie "podnieca" takim czy innym wyborem.

I na zakończenie naszej dyskusji i pisania na forum odpowiem Panu,że z tym się akurat z Panem w pełni zgadzam,bo niestety taki jest nasz świat.
Tak niestety wygląda świat ludzi.
Możemy tylko wybierać w/g naszych wyobrażeń mniejsze zło,bo dla chrześcijan sprawiedliwość i powszechne dobro  ZAPANUJĄ NA NASZYM ŚWIECIE(W TYM W POLSCE) WRAZ Z POWROTEM NA ZIEMIĘ MESJASZA,CZYLI JEZUSA CHRYSTUSA,A NIE W WYNIKU ZWYCIĘSTWA WYBORCZEGO JAKIEJŚ POLITYCZNEJ PARTII!

Pozdrawiam:

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-11-29 21:59:01)

3,608

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:16:17)

3,609

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:17:01)

3,610

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:17:43)

3,611

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:18:29)

3,612

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kto atakuje Atraktora Moogi? Tu w ogóle rzadko kto zagląda na to forum. Sa inne fora na których sporo linków do ciekawych artykułów, a mało gadania. Przepowiednie są ciekawe, ale z reguły można je zinterpretować po wydarzeniu już zaistniałym. Nie zawsze ale często. Mówienie o wojnie w przepowiedniach, kiedy one okresowo się wydarzają jest przepowiednią, czy pewną powtarzalnością? Poza tym, gdybym był nie wporządku założyłbym sobie inny nick i bronił siebie jako super mądrego człowieka, ale tak nie zrobię. Wystarczy spojrzećna świat i uruchomić swój mozg. Ponoć wykorzystujemy go jedynie jako człowiek tylko w kilku procentach (ciekawe dlaczego, że tylko tyle może organizm z niego wyciągnąć), ale wystarczy aby skumać co się wokół dzieje.

3,613

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:19:12)

3,614

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi a atraktor to twoje pierwsze czy drugie imie?

3,615

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor dokonał wpisu o 21:40 a moogi o 21:40. 10 Minut na napisanie odpowiedzi. super

3,616

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Skoro nie jestem z Twojej bajki Moogi to mnie nie czytaj. Bajki czytasz? Dobre sobie. To forum czytam od lat z przerwami. Moje wpisy były tylko chwilowe aby sprawdzić coś czego si domyślałem. Nie będę się dzielił z moimi przemyśleniami, bo jak wcześniej pisałem są ciekawsze strony dotyczące wypowiedzi internautów. Nie będę ich podawał bo tam każdy siebie naprawde szanuje. Czysty socjologiczny z mojej strony zabieg dał mi odpowiedź na to kto funkcjonuje na tej stronie. Dzięki za zabawne chwile.

3,617

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam,
bardzo często wracam do tego forum jako czytelnik i nie mogę się nadziwić jak to co pisze Atraktor składa się coraz bardziej w jedną logiczną całość...zawsze czekam na kolejne jego ciekawe wpisy.....
Osobiście obawiam się, że dożyjemy opisywanego na tym forum obrazka...
Zastanawiam się jednak w jaki sposób powstanie tak duży i dobrze funkcjonujący twór jak Kalifat Wielkiego Talibanu w ciągu 15-20 lat? Czy to będzie możliwe w najbliższych latach i czy aktualne mocarstwa (USA, Chiny, Rosja) na to pozwolą? W jaki sposób Mahdi mógłby tak bardzo oszukać cały świat i zyskać jego przychylność i zaufanie.......Brzmi to jednak jak political-fiction.....

3,618

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytelnik napisał/a:

Kto atakuje Atraktora Moogi? Tu w ogóle rzadko kto zagląda na to forum. Sa inne fora na których sporo linków do ciekawych artykułów, a mało gadania. Przepowiednie są ciekawe, ale z reguły można je zinterpretować po wydarzeniu już zaistniałym. Nie zawsze ale często. Mówienie o wojnie w przepowiedniach, kiedy one okresowo się wydarzają jest przepowiednią, czy pewną powtarzalnością? Poza tym, gdybym był nie wporządku założyłbym sobie inny nick i bronił siebie jako super mądrego człowieka, ale tak nie zrobię. Wystarczy spojrzećna świat i uruchomić swój mozg. Ponoć wykorzystujemy go jedynie jako człowiek tylko w kilku procentach (ciekawe dlaczego, że tylko tyle może organizm z niego wyciągnąć), ale wystarczy aby skumać co się wokół dzieje.


Dobry wieczór wszystkim.

Od wielu miesięcy zaglądam na to forum regularnie. Nie udzielam sie w dyskusjach na temat samych przepowiedni, bo zwyczajnie nie mam ku temu wytarczającej wiedzy. Ale zapewniam taką hołotę jak "Czytelnik" i reszta "mieszaczy", że zagląda na tę strone ogrom ludzi tylko po to by móc przeczytać interpretacje i przemyslenia Pana Atraktora. Więc wyjeżdzaj stąd smrodzie "Czytelniku" (albo raczej "czytelniaku"), nie mąć i pozwól innym cieszyć się wiedzą takich osob jak Pan Atraktor. A Pana Panie Atraktorze proszę, żeby wziął Pan pod uwagę osoby odwiedzające to forum dla Pana, a które zwyczajnie sie nie rejestrują. Ja zrobilam wyjątek tylko po to by móc zmieścić ten jeden post. Pozdrawiam

3,619

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pozytywne jest to co napisałaś w obronie Atraktora, ale sami też nie eskalujmy negatywnych zachowań.....
Czekajmy i sami też pobudzajmy do ciekawej dyskusji i opowiadań mistrza swoimi pytaniami:)

3,620

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nieważne ile jeszcze pozakładacie nowych klonów starych nicków.
Tylko po co to robicie. Nikogo normalnie myślącego nie oszukacie.
Wszystko to widać jak na dłoni. Szydło zawsze wyjdzie z worka.