3,661

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Marz rację Moogi. Ja osobiście nie wiem po co tu piszę. Właściwie tu mają tylko chyba wszyscy czytać i przyswajać i podziwiać wiodących. Od tylu lat było już tyle tych przepowiedni i ich trafność jest poniżej krytyki. Jeśli się widzi to co jest to trudno mieć nadzieję na lepsze. To chyba każdy widzi. Sniady nie odszedł w niesławie. Było mnóstwo ludzi którzy zagłosowaliby na niego jeszcze raz. Teraz jakiś biały wilk. Tym sposobem w któregoś się polityka wstrzeli przepowiednia. Cały proces rozpocznie się w mojej ocenie od destabilizacji wynikłej od krachu finansowego, który nastąpi w wyniku kompletnie rozchwianych zasad ekonomii albo od potężnych zamachów, które przyćmią to co było. Nostradamus opisywał obrazy z przyszłości które widział w głowie. Tak jak my widzimy informacje w mediach, tak on miał obrazy wydarzeń w swoich wizjach. Ich drugiego dna nie postrzegał tak jak i większośc ludzi tego i teraz nie postrzega patrząc w telewizorki. Zresztą w jakich okolicznościach i stanie umysłu on miał te wizje to już inna sprawa. Akurat do tego to ja nie mam nic do niego, bo rozumiem jego czyny po utracie bliskich. Internet przestanie działać i to zrozumiałe, tak jak nie działa nic w czasie niespokojnych czasów. Przecież w 1981 i częściowo w 1982 roku nie działaly telefony. Dlaczego mialby działać internet kiedy zacznie się ostra jazda. Internet jest w dodatku świetnym narzędziem dezinformacji, więc będzie działał dopóki się da. Wszystko jest przemyślane i poukładane i żadne działania nie będą miały wpływ na to co ma być. Stwórca stworzył ponoć nas na swoje podobieństwo. Czy zatem mamy na co liczyć? To był mój ostatni wpis. Ostra jazda będzie do końca tego dziesięciolecia. Wojna nie wiem kiedy będzie taka globalna. Może to będzie mieszanka różnych wydarzeń dziejąca się w przeciągu przykładowo 30 lat. Trudno powiedzieć. Będzie się tak działo, ponieważ człowiek jako istota staje się coraz mniej wydajnym osobnikiem na świecie i nie współgra już z postępem technologicznym. Jakoś zatem musi to być rozwiązane. Reszta to bajeczki opowiadane ludziom na dobranoc.

3,662

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż, chyba na horyzoncie zdarzeń widać kolejny element układanki do wojny na Ukrainie.

Omen 23 - Tłumaczenie Atraktor

Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys -
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego...
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców....
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!

Myślę, że powoli następuje koniec panowania Łukaszenki

http://wpolityce.pl/swiat/325411-rosja- … tego-sporu

3,663

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Postanowiłem swoim skromnym wpisem ożywić to forum a skłoniło mnie do tego kilka rzeczy.
Po pierwsze, na świecie jak i w Polsce sporo się dzieje, także jest zwiększone prawdopodobieństwo, że któreś z tych wydarzeń zostało opisane przez Nostradamusa.
Po drugie, znacząca większość tych faktów jest całkowicie zaskakująca. No, może nie dla nas „dzisiejszych”, ale spróbujmy sobie wyobrazić, że oglądamy dzisiejsze wiadomości 10 lat temu. Jak byłaby nasza reakcja? Niedowierzanie? Szok? Frustracja? A może strach? Pewnie wszystkiego po trochu…
No i w końcu po trzecie – urzekła mnie niezłomność Moogiego, który kontynuuje swoje dzieło opisując własne interpretacje, czyniąc to w sposób niezmiernie szeroki, a zwłaszcza wykazując ponadprzeciętną dociekliwość. Pomyślałem sobie „skoro Moogi może, dlaczego ja nie mógłbym…”.

A teraz do rzeczy…

W związku z tym, że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce interesuje mnie przyszłość tego kraju. Powód jest oczywisty – jakiekolwiek dobre lub złe wydarzenia będą miały na mnie i moją rodzinę pewien wpływ. Jaki? Otóż to będzie wynikać z wagi danego wydarzenia oraz mojego (mojej rodziny) zaangażowania w nie. Dlatego chciałbym wrócić do sławnego fragmentu jednej z centurii:

Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora.

Spróbujmy „rozłożyć na czynniki pierwsze” każdą z postaci tej przepowiedni, ale za tym to uczynię chciałbym, w telegraficznym skrócie opisać jak doszło do mojego zainteresowania przepowiedniami.

W tym celu musimy cofnąć się do roku 1997. Tak moi drodzy ta historia ma już 20 lat…
No więc pewnego dnia mój kolega z technikum przyniósł kasetę video, mówiąc, że jesteśmy blisko III wojny światowej i końca naszej cywilizacji, i takie tam apokaliptyczne wizje. Oczywiście reakcja grupy w takich przypadkach jest prosta do przewidzenia, został bezdusznie wyśmiany. Niestety, muszę się przyznać, że w grupie szydzących byłem również ja. Nasz klasowy „prorok” jak go rychło ochrzciliśmy nie dawał za wygraną i próbował nas nawrócić. Męczył nas długo i wytrwale także w końcu pożyczyłem kasetę z filmem o przepowiedniach Nostradamusa. Obejrzałem go z zainteresowaniem, ale bez większej Eforii, mniej więcej tak jak się ogląda film o Batmanie. Ot taka bajeczka, aby pooglądać zamiast dobranocki. W filmie jednym z wniosków jest, że do końca roku 1999 wybuchnie III wojna światowa z uzyciem broni masowego rażenia na szeroką skalę. Oczywiście nie dałem wiary tym "sensacjom" i efektem całej akcji z kasetą video był nasz zakład o klasyczną butelkę trunku wyskokowego. Mianowicie, ja twardo twierdziłem, że nic takiego się nie zdarzy do końca wieku. Niestety, po zakończeniu szkoły straciłem z owym kolegą kontakt, a przecież zakład wygrałem i wisi mi flaszeczkę, także jeśli czyta ten wpis niech odezwie się na priva w temacie przekazania wygranej.

Tak wyglądał pierwszy etap przygody z Nostradamusem. O temacie szybko zapomniałem, aż do 11 września 2001, kiedy to włączając wiadomości zobaczyłem zawalające się wieże World Trade Center. Coś we mnie tknęło i przypomniałem sobie wątek z filmu mówiący o ataku nuklearnym na Nowy Jork. Co prawda atak nuklearny to nie był ale wyobraziłem sobie średniowiecznego mnicha oglądającego wybuch bomby atomowej i atak na WTC – można łatwo te dwie rzeczy ze pomylić: atak z powietrza, walące się domy, smuga dymu widoczna ze znacznej odległości. Podzieliłem się z moją dziewczyną, a teraz żoną, moimi przemyśleniami. Opowiedziałem o przepowiedni dotyczącej konfliktu nuklearnego, konkludując, że prawdopodobnie mamy jego początek. Na co moja rezolutna druga, lepsza połówka skwitowała w typowo kobiecym stylu, że chyba za długo na słonku przebywałem i mi się jakieś zwoje mózgowe przegrzały. A ja przecież dobrze pamiętam, że wrzesień wtedy był chłodny i praktycznie dominowała pogoda barowa. Tak czy owak dałem spokój, jak się potem okazało, na długie 14 lat…

I tak pewnego dnia w listopadzie 2015 roku, mając przerwę na kawę w pracy, sprawdziłem wiadomości i przeczytałem o zamachach w Paryżu. Trudno to racjonalnie wytłumaczyć, ale pierwsze skojarzenie było z jednym zdaniem z przepowiedni Nostradamusa. Niestety do dzisiaj nie trafiłem ponownie na nią, a może to była jedna z wielu mistyfikacji i podrób internetowych? Zdanie z owej przepowiedni brzmiało mniej więcej:
Terror (epoka terroryzmu) zacznie się kiedy paryżanie podpalą swoje miasto.

Trudno nazwać zamachy z listopada 2015 roku „podpaleniem” czy „pożarem” ale czy zamach na ludzi z którymi się mieszka w jednym kraju nie jest „zarzewiem” większego konfliktu? Ponadto kilka miesięcy wcześniej mieliśmy do czynienia z protestami emigrantów którzy palili stosy opon czy wręcz całe samochody.
W każdym razie zacząłem się poważnie interesować sprawą przepowiedni Nostradamusa. Trafiłem najpierw na forum Gazety Prawnej, i jeszcze kilka innych a na końcu na to, na którym właśnie piszę. Jednak po pierwszej euforii, że dzięki innym forumowiczom mogę poznać nieznane mi wcześniej centurie, nastąpiło rozczarowanie internetowym chamstwem. Dlatego mam nadzieję, że to forum będzie wolne od hejtu i pozostaniemy skupieni na sednie sprawy.

Znajomi z mojego otoczenia, widząc jak się wkręcam, zareagowali jak ja kiedyś będąc nastolatkiem, czyli kpinami. Nawet zaczęli nazywać mnie „wnukiem Nostradamusa”, co akurat uważam za niezasłużony komplement. Co ciekawe, ci co jeszcze ponad rok temu ze mnie kpili dzisiaj pytają co będzie następnym wydarzeniem zgodnym z przepowiedniami. I robią to pomimo mojej małej wpadki gdyż  twierdziłem iż Hilary wygra wybory w USA.

Po tym trochę zbyt obszernym wstępie przejdźmy do poszczególnych bohaterów wspomnianej centurii:


Bastran (Kaszub)
Próbę rozszyfrowania zacząłem o pierwszej wspomnianej przez Nostradamusa postaci. Uważam, że osoby są w tej centurii wymienione w porządku chronologicznym. Dlaczego? Otóż Nostradamus użył słowa „droga” a to sugeruje pewną kolejność w której wymienione postacie są jakby kamieniami milowymi. Co ciekawe, jakoś umknął mi fakt, że Donald Tusk jest Kaszubem, także głowiłem się szukając wśród polskich polityków owego Kaszuba „o języku węża”. Próbując uporać się z tym tematem przeczytałem centurie w których występuje Kaszub moim szyderczym, wątpiącym kolegom i nagle jeden z nich mówi „No co ty, przecież to oczywiste, że to Tusk!”. Moja mina w tym momencie – bezcenna. Jak mogłem na to nie wpaść?
Myślę, że dzisiaj nikt z osób drążących przepowiednie nie ma wątpliwości, że Donald jest Bastranem.


Uwodziciel
„No tutaj to sprawa jest prościutka” – pomyślałem sobie rozkmieniając naszego Uwodziciela. Pan Kazimierz Marcinkiewicz został sławny dzięki swoim miłosnym przygodom z Izabel (nie wiem czy pisownia imienia jest poprawna, z góry przepraszam za ewentualne literówki). Niestety mój entuzjazm szybko runął po przeczytaniu komentarza na jednym z forów, że Nostradamus nie wymieniał osób nieznaczących z punktu widzenia historii lub wpływu na ważne wydarzenia. I wtedy pan Kazimierz przestał mi tutaj pasować. No bo jakie on miał znaczenie historyczne lub wpływ na sytuację Polski lub, tym bardziej, globalną? Jak dla mnie żadną…

Przed zaliczeniem kolejnej porażki interpretacyjnej uchroniły mnie dwie rzeczy.
Pierwsza, po 20 latach obejrzałem film z 1978r. o przepowiedniach Nostradamusa, ten sam który pożyczył mi kolega w technikum. Jest on dostępny na youtubie https://www.youtube.com/watch?v=DRkmmfJ5BzU. W filmie tym cytowana jest jedna z centurii (27 minuta filmu), która według narratora filmu, opisuje Hitlera:
… urodzi się dziecko, które uwiedzie swoim językiem wielu ludzi.

„Uwodzenie językiem” przedstawione jest tutaj jako umiejętność przemawiania, która może poderwać tłumy do czynów, które normalnie ludzie by nie uczynili. „No dobrze, ale kto w dzisiejszych czasach ma taką umiejętność, że potrafi swoimi przemowami poderwać rzesze ludzi” – pomyślałem sobie. Wieczorem sama do mnie przyszła odpowiedź – w Wiadomościach pokazywano relacje miesięcznicy Smoleńskiej…

Drugą rzeczą, która mnie utwierdziła w przekonaniu iż Nostradamusowym Uwodzicielem jest J. Kaczyński było proste ćwiczenie. Moja znajoma Amerykanka powiedziała mi kiedyś „Jeśli masz jakiś problem, to użyj Google żeby go rozwiązać. Jeśli czegoś nie ma w Google to znaczy, że to nie istnieje a ty nie masz problemu”. No i wpisałem „Kaczyński uwodziciel”, jakież było moje zdziwienie kiedy otworzyłem drugi link. Zapraszam do lektury:
http://bastylia.blox.pl/2016/05/Uwodzic … netek.html


Głupiec
Tutaj powinno być trudniej, gdyż osobo Głupca występuje po Uwodzicielu, a więc teoretycznie może być jeszcze nieobecna w świecie dzisiejszej polityki. Mimo to proste ćwiczenie jakie wykonałem polegało na wyszkaniu wszystkich zwrotów w znanych mi centuriach gdzie występuje „głupiec” lub głupota” mogące pasować do Polskiego polityka. I tak mamy:

Dwóch z jednej krwi zawiążą w Warszawie,
nierozsądny układ i z tymi z lewa i z tymi z prawa,
W czasie ich rządów głupi z mądrym doprowadzą ich do upadku.
Po marnym losie pierwszych taki sam los spotka drugich!

Tutaj głupi jest pisany z małej litery i w moim przekonaniu nie jest to ta sama osoba co Głupiec.

Wśród wielu Polaków uzyska duże poparcie,
Do czasu kiedy jego słowa okażą się złudzeniem,
Później ci sami Polacy nazwą go starym Głupcem,
W 21 po krótkim czasie spotka go śmierć i zapomnienie.

No i mamy ponownie Głupca. Osobiście uważam iż jest on tą samą osobą opisaną w innej centurii:

Nad Wisłą wąsaty zwycięży po raz drugi w wyborach,
Pod koniec kadencji dojdzie do zbrojnych zamieszek ludności ./.
Ze wsparciem przyszłego dyktatora na krótki czas obroni on władzę.
Po krótkim czasie, jego krzyże będą spalone w ogniu światła półksiężyca!

Teraz zastanówmy się jakich mamy „wąsatych”, którzy już wygrali wybory, którzy mogliby je wygrać w przyszłości. Ja mam tylko dwa nazwiska Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Co do Wałęsy, jest on za stary aby wypełnić przepowiednie i jasno deklaruje brak zainteresowania kandydowanie w wyborach.


Chytry Lis
To jest dla mnie do dzisiaj nieodgadniona zagadka. Na początku myślałem, iż osobą tą jest J. Kaczyński, jednak nie pasuje on do chronologii wydarzeń oraz wcześniej przyjętych założeń. Zaraz po ostatnich wygranych wyborach przeczytałem artykuł napisany przez Tomasza Lisa, w którym nazywał J. Kaczyńskiego „chytrym lisem polskiej polityki”. Jednak przy dzisiejszej sytuacji politycznej nie miałby on znacznych szans na wygranie wyborów prezydenckich. Kto jest Nostradamusowym Lisem czas pokaże.

3,664

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

jesli chodzi o mityczne 3 osoby chytry lis glupiec i general dyktator to beda to osoby ktore dostana sie do wladzy nie z woli boga i narodu tylko przez obalenie legalnej wladzy najprawdopodobniej tej pis-owskiej kto mialby tego dokonac najprawdopodobniej jednak kod na ktorego czele staniie stoi  chytry lis ktory pozniej stworzy pozory demokracji z mozliwoscia wyboru prezydenta i tu moze jednak pojawic sie nazwisko walesy jako wielce zasluzonego dla ruchu i dla polski tak zlapie sie na druga kadencje i zasluzy na miano glupca miedzy czasie na stopien generalski tez za zaslugi dla kodu zostanie mianowany pulkownik mazgula ktory bedzie probowal pod koniec kadencji ratowac walese i ruch a pozniej sam przejmie juz strikte dyktatorska wladze w naszym kraju

3,665

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Według mnie adam0210 masz duzo racji tez jak rozmyślałem nad tym co się dzieje i działo u nas w polityce podejrzewałem że przyszłym generałem dyktatorem będzie plk Mazguła za zasługi w KOD-zie zrobią go później w poczet wdzięczności generałem i pamiętajmy że raczej Mazguła jest przeciwny kościołowi w polsce i by pasowało według przepowiedni że generał będzie prześladować kościół Rzymskokatolicki w Polsce por. -  https://dorzeczy.pl/kraj/17970/Obrazil- … zgula.html
Na innych forach rozprawiają że przyszłym generałem może być gen. Skrzypczak jeśli dobrze pamiętam określany generał dyktator przez Nostradamusa to Renard i tak go określał wizjoner.  Po francusku skrzyp (polny) = queue-de-renar więc może on będzie tym generałem albo w przyszłości jego syn gdyż tez jest wojskowym a co zaskakuje ma na imię Renard i jest już majorem i pnie się w górę ale chyba do 2026 i późniejszych wydarzeń nie ma szans żeby awansował na generała tak szybko.  Jeśli chodzi o Chytrego Lisa ma to być były ksiądz który po wygranej ma oszukać kościół który mu zawierzył i będzie prześladować kościół i z ukrycia starać się go rozbić a dokończy tego dzieła generał dyktator. I w tym miejscu myślę o byłym  księdzu Międlarze, który został publicystą i może pójdzie w politykę. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł  niech pisze. Od poczatku jestem tu na forum czytam je i teraz dopiero się zarejestrowałem i napisałem bo niestety ale forum umiera dlatego piszcie bo wielu jest takich co codziennie sprawdzają forum czy ktoś czasem nie napisał nowego i cennego w informacje. PISZCIE!!!!!!!

3,666

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednie Nostradamusa wymagają nie tylko podstawowej wiedzy o dziejących się w naszym świecie procesach, a tym samym – o wydarzeniach – ale również niezależnego spojrzenia na zapisane tam informacje. Dlatego siedząc przed pis-telewizorem i czytając tego samego typu informacje w internecie, ciężko będzie spojrzeć na zawarte w przepowiedniach informacje w sposób niezależny. Przepowiednie nie są takie łatwe do interpretacji. Jak widać po ostatnich wpisach, nawet wiele lat upływającego czasu, nie pomaga w zrozumieniu tego co było w nich zapisane.
Czytanie instrukcji obsługi różnych urządzeń nadal stwarza większości osób duże trudności w zrozumieniu przydatnych dla nich, a zapisanych tam informacji. Dlatego nie dziwi mnie, że interpretacje przepowiedni Nostradamusa stwarzaj tak duże problemy. Ale jak powtarza - Wałęsa – demokracja, demokracją, ale nie może tak być, że każdy robi co chce (pisze co mu ślina na język przyniesie). Dlatego pisać o przepowiedniach, każdy może, ale nie znaczy to, że każdy pisze w pełni przemyślane wpisy. Większość to są bzdury wyssane z telewizora, pokazujące post-prawdy podsuwane przez niedouczonych pseudo dziennikarzy. Dlatego proponuje więcej swoich własnych przemyśleń opartych na swoim doświadczeniu i zdobytej wiedzy – może wtedy będzie można czytać bez rozczarowania zamieszczane wpisy.
Posiłkując się w swoich opiniach na niepewnych źródłach, szczególnie osób nie znających języka, a korzystających z automatów do tłumaczenia, których smutnym przykładem jest nikczemny  norbertuś, nie zajdziecie za daleko. Powtarzacie tylko dalej jego nieprzemyślane głupoty.   
Bardzo szkoda, że nie czytacie oryginalnych wpisów Atraktora i Arteuza z których z powodzeniem, korzysta również Moogi. Przykro jest patrzeć, jak nie potraficie przeczytać również ze zrozumieniem 'instrukcji obsługi' - którą do przepowiedni zaproponował Moogi – wybijacie głową  niepotrzebnie nowe dziury w murze, w którym macie już przygotowaną (jak na tacy) bardzo dobrze zapowiadającą się drogę zrozumienia zapisanych informacji w przepowiedniach Nostradamusa.  .

3,667

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panowie.

Proponuję dwa rozwiązania. Albo totalnie ignorować NoNiewiem, który torpeduje absolutnie każdą wypowiedź i każdego użytkownika, który próbuje tutaj coś napisać i rozruszać dyskusję, albo pozostawić to forum samym sobie.

Pierwsze rozwiązanie prowadzi najczęściej do pyskówki z trollami pokroju NoNiewiem, którzy nie napisali żadnej własnej analizy odnoszącej się do tematu, a którzy potrafią tylko krytykować. Sam nie wiem, czy są to ludzie najęci po to by niszczyć wątek i by go uśmiercać, czy też w swojej głupocie uważają się za nieomylnych i zbyt mądrych by czytać tutaj wypowiedzi podrzędnych ich zdaniem zjadaczy chleba.

Druga postawa prowadzi do uśmiercenia wątku, co widać często i gęsto się dzieje, a co jest przerywane co jakiś czas przez "nieświadomych" tutejszej atmosfery nowych użytkowników.

Natomiast z pewnością w żadnym przypadku nie ma co się przejmować wpisami NoNiewiem.

Raz na miesiąc zaglądam tutaj i z satysfakcją patrzę na to, jak 2 użytkowników kisi się we własnym sosie i dyskusja staje na całe tygodnie, a kolejny przytakiwacz w postaci NoNiewiem tłamsi wszelką kreatywność.

Z satysfakcją, bowiem nie uważam, by to towarzystwo zasługiwało na przypływ świeżej krwi. Sam wykasowałem wszelkie moje wcześniejsze wpisy, bo wnoszenie tutaj czegokolwiek nie ma sensu - z mojego punktu widzenia.

Wszystkim "fanom" przepowiedni, proponuję ściągnięcie ich wszystkich sobie gdzieś na dysk komputera i samodzielne śledzenie wydarzeń na świecie oraz samodzielne wyciąganie wniosków na przyszłość. Czasem zrobicie to lepiej, czasem gorzej, ale jak pisał Czytelnik - trafność "specjalistów" z tego forum co do przepowiedni jest niższa, niż gdyby robiła to małpa na zasadzie losowego wyboru 50 na 50.

Śmiałem się do rozpuku czytając tutaj brednie jakoby Clinton miała wygrać wybory. Takich krzaczków jest dużo więcej. Nie podejmowałbym takiej krytyki, gdyby tutejsi stali "pisarze" nie negowali wszystkie co nie wychodzi spod ich pióra (klawiatury). Natomiast swoją pychą zasługują oni po prostu na wyśmianie.

Bo błędy popełniać może każdy, a czasem nawet najbardziej banalna hipoteza może okazać się trafna. Natomiast, jeśli ktoś nie potrafi uszanować innych, niech się nie spodziewa, że inni będą szanować jego.

Do Felka, Adama, Krzysiosa i innych.
Kombinujcie dalej, myślcie i główkujcie tego nikt Wam nie zabroni. Oczywiście wnioski i interpretacje będziecie wyciągać na tyle na ile starczy Wam wiedzy o Świecie. Dlatego możecie się mylić w wielu kwestiach, a jeszcze inne pomyłki moga wynikać z tłumaczenia oryginalnych tekstów przez Atraktora i Arteuzę (Obaj nie tłumaczyli ich wprost, tylko robili to w sposób zgodny ze swoją wiedzą na temat Świata).

Z pewnością należy im podziękować za umieszczenie tych przepowiedni na forum. Natomiast co do interpretacji - sami mylili się wielokrotnie. Bo też posiadają ograniczoną wiedzę i nie są wszechwiedzący.

Dlatego powtarzam. Ściągnijcie matrycę (przepowiednie) i traktujcie ją jako hobby.

Oczywiście gdy więcej osób nad tym siedzi i wymienia się spostrzeżeniami - wówczas można dojść do jakiś wspólnych punktów (ludzie po prostu wymieniają się wiedzą przy okazji interpretacji, a poszerzanie wiedzy i horyzontów zawsze jest pozytywnym efektem).

Ale to nie na tym wątku/forum. A zakładanie nowego- już n-tego forum/wątku, chyba nie ma sensu. Bo tacy "NoNiewiem" znajdą się wszędzie.

pozdrawiam smile
K>

3,668

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

KastoR napisał/a:

Natomiast z pewnością w żadnym przypadku nie ma co się przejmować wpisami NoNiewiem.

Raz na miesiąc zaglądam tutaj i z satysfakcją patrzę na to, jak 2 użytkowników kisi się we własnym sosie i dyskusja staje na całe tygodnie...

Z satysfakcją, bowiem nie uważam, by to towarzystwo zasługiwało na przypływ świeżej krwi.Sam wykasowałem wszelkie moje wcześniejsze wpisy, bo wnoszenie tutaj czegokolwiek nie ma sensu - z mojego punktu widzenia.

Wszystkim "fanom" przepowiedni, proponuję ściągnięcie ich wszystkich sobie gdzieś na dysk komputera i samodzielne śledzenie wydarzeń na świecie oraz samodzielne wyciąganie wniosków na przyszłość. Czasem zrobicie to lepiej, czasem gorzej, ale jak pisał Czytelnik - trafność "specjalistów" z tego forum co do przepowiedni jest niższa, niż gdyby robiła to małpa na zasadzie losowego wyboru 50 na 50.

Śmiałem się do rozpuku czytając tutaj brednie jakoby Clinton miała wygrać wybory. Takich krzaczków jest dużo więcej. Nie podejmowałbym takiej krytyki, gdyby tutejsi stali "pisarze" nie negowali wszystkie co nie wychodzi spod ich pióra (klawiatury). Natomiast swoją pychą zasługują oni po prostu na wyśmianie.


Kastor!... Jak do tej pory moje wpisy do ciebie związane były z tym co pisałeś na temat omawianych przepowiedni. Pisałeś totalne głupoty. Niestety nadal to robisz. Twoja postawa nie tylko obraża myślących ludzi ale świadczy o braku możliwości prowadzenia normalnej dyskusji z innymi osobami. Obrażasz wszystkich – szczególnie tych którzy od wielu miesięcy wypowiadają się na tym forum. Niestety jesteś na swój sposób inteligentny – dlatego w każdym swoim wpisie próbujesz na swój chamski sposób zabłysnąć.
Moja uwaga o twoim bezgranicznym chamstwie jest tym razem personalna. Tak o tobie myślę każdym twoim wpisie. Uważam również że jesteś niedouczony i zawzięty do granic – spowodowane jest to niedowartościowaniem jako pismak pewnie bezrobotny albo związany z pis- mediami. Nie stanowiło by to przeszkody w rozmowie z tobą na forum gdyby nie to że w każdym swoim wpisie mieszasz kłamstwo z prawdą. Jest to w twoim wydaniu w większości kłamstwo podszyte nienawiścią do wszystkich innych. Nie chodzi mi w tym wypadku o moja osobę. Pisząc w internecie niestety trzeba się nauczyć lekceważyć oszołomów. Zawistnych oszołomów niestety należy również pokazywać palcem. Dlatego w twoim marnym wypadku to robię. Uważam również ciebie za ruskiego trolla – niestety inteligentnego – możesz być tez pożytecznym idiotą.
W twoim przykrym wypadku nie wiadomo o co ci chodzi tak naprawdę. Wykasowałeś wpisy – zawsze je mogę przypomnieć – to są dopiero głupoty nawet o wyborach w Ameryce – trzecia kadencja Obamy itd...
Wykasowałeś swoje wpisy a teraz zamieszczasz oszczercze wpisy do innych użytkowników.  W chamski sposób porównujesz wpisy innych osób do swoich porównań związanych z małpami.
Natomiast na krytykę zasługujesz właśnie ty jako ruski oszołom. Nie wiem ile założyłeś jeszcze swoich nicków kopi – ale to nie ma znaczenia – zdanie na twój temat jest już ugruntowane na forum. Kłamałeś i kłamiesz dalej – mieszając w dalszym ciągu w swoich bzdurnych wpisach trochę prawdy z dużą ilością kłamstwa. Jest to perfidne i charakterystyczne dla ciebie. Nie ma to nic wspólnego z post-prawdą, ponieważ nikt ciebie nie słucha – nie powtarza tez twoich kłamstw. Dlatego szkoda czasu na wpisy do ciebie.
Idiota ma satysfakcje ze swoich wpisów i obrażania innych. Mnie jest przykro, że inteligentny kastor poszedł tą złą drogą, wiążąc się swoimi wpisami z ruską propagandą – której zależy żeby nie było wpisów na temat przepowiedni -  albo żeby były kłamstwa i manipulacja.


Na temat tego co piszą na forum inne osoby – szczególnie nowe. Jeśli ktoś będzie chciał żeby wskazać szczegóły w jego wpisach – które są, nie tylko, nie zgodne z tym o czym pisał Atraktor czy Arteuza, ale są też nielogiczne z ogólnie rozumianą wiedzą w temacie przepowiedni – mogę to dla tych osób zrobić. Można też poprosić o to inne osoby – które coś wiedzą w tym temacie.
To co powiedziałem w poprzednim wpisie o post-prawdzie czyli o powtarzanych bezkrytycznie głupotach, już wcześniej napisanych na innych forach – bez sprawdzenia podstawowych faktów. To jeden z przykładów. Proszę się nad nim zastanowić – a później samemu wyciągnąć wnioski – o co chodzi z tym - Renard – w tej przepowiedni.

Prophete:21,114

+Dans le vingt et unième dans le pays de la Reine Mary,
l'église ne s'arrêtera pas la rébellion,-
./. et moine gourmand s'épuise comme son disciple.
Le reste de la volonté de dommages ; le « Renard » et le Dictateur Général !

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!

Te osoby które łączą Generała Dyktatora z Chytrym Lisem, ale również robią inne porównania powinny przypomnieć sobie więcej przepowiedni. Mogą również tak jak kłamca kastor powiedzieć,  że przepowiednie są źle przetłumaczone. To właśnie jest następne kłamstwo powtarzane przez osoby, które nie mają innych argumentów. Dlatego nie pozwólcie sobą manipulować takim ludziom.

Ostatnio edytowany przez NoNiewiem (2017-02-21 20:23:06)

3,669

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Proszę o trzymanie się tematu. Osobiste wycieczki radzę przenieść do działu Hyde Park.

3,670

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż NoNiewiem, słowa które użyłeś pod adresem Kastora, że -i tu cytat: "Uważam również że jesteś niedouczony i zawzięty do granic – spowodowane jest to niedowartościowaniem jako pismak pewnie bezrobotny albo związany z pis- mediami. Nie stanowiło by to przeszkody w rozmowie z tobą na forum gdyby nie to że w każdym swoim wpisie mieszasz kłamstwo z prawdą. Jest to w twoim wydaniu w większości kłamstwo podszyte nienawiścią do wszystkich innych. Nie chodzi mi w tym wypadku o moja osobę. Pisząc w internecie niestety trzeba się nauczyć lekceważyć oszołomów. Zawistnych oszołomów niestety należy również pokazywać palcem. Dlatego w twoim marnym wypadku to robię. Uważam również ciebie za ruskiego trolla"-koniec cytatu,
są dla mnie kompletnie niezrozumiałe ze wględu na logikę. Otóż pis-media w mojej ocenie nie mają nic wspólnego z ruskim trollem. Nie ma tu żadnego związku logicznego.
Jeśli w tym powyższym stwierdzeniu brakuje logiki, to co dopiero pisać tu o twoich analizach przepowiedni. To tak jakby czlowiekowi, który jest słaby z matmy polecono rozwiązać równanie całkowe. Twoja kultura słowa mówi sama za siebie. Czytelnicy, którzy potrafią rozróżnić podstawowe zasady jakie obowiązują w dyskusji z pewnością mają Cię tam gdzie powinni mieć.
Mam prośbę NoNiewiem -przyhamuj tą swoją "pianę" bo trąca to mi zamierzchłymi czasami. Wiecie rozumiecie?

Ostatnio edytowany przez Czytelnik (2017-02-22 03:59:19)

3,671

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Administratorze!

Chciałbym stanąć po stronie Noniewiem.

Zarówno mnie jak i małej garstce użytkowników do których należy również Noniewiem - zależy na tym, żeby na tym forum trwała dyskusja, ale dyskusja związana z tematem założonych wątków.

Dlatego nie zgadzałem się i nadal się nie zgadzam żeby osoby, które celowo chcą rozwalić dyskusje na forum – stawiane były na równi z osobami zamieszczającymi merytoryczne wpisy.

Ostatni wpis Kastora pokazuje całą perfidie tej osoby – obraża i wyśmiewa on nie tylko mnie ale wszystkie osoby które zamieszczają swoje wpisy na forum.  To są właśnie osobiste wycieczki do wszystkich.

Dlatego ja proponuję bardziej skupić się na konkretnych wpisach takich nieżyczliwych osób. Takie osoby celowo manipulują innymi nie tylko usuwając swoje „niewygodne” wpisy ale szukając sojuszników w jeszcze gorszych osobach.

Nie potrafię również zrozumieć dlaczego po wcześniejszych wpisach Kastora a tym bardziej Czytelnika nie było Pana reakcji. Przecież to trwa od dłuższego czasu.

Jest też możliwe, że podjął Pan już decyzję – jakimi wpisami jest Pan zainteresowany na forum.

Dlatego ja nie będę się upierać do swojego stanowiska w tej sprawie. Poczekam na rozwój sytuacji, który jest dla mnie w takim przypadku łatwy do przewidzenia.

Oczywiście oczekuję na konkretną odpowiedz od Pana.

Pozdrawiam
Moogi

3,672

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Administartorze!

Chciałbym prosić o sprawdzenie, czy na forum istnieją klony?
Proszę również w wypowiedziach użytkowników sprawdzić, kto używał tutaj obraźliwych słów pod adresem innych forumowiczów i podjąć stosowne kroki.

Pozdrawiam
Czytelnik

3,673

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Patrząc na numery IP osób wypowiadających się w tym wątku nie można stwierdzić "klonów". Oczywiście, jeżeli komuś bardzo zależy to jest w stanie wystarczająco dobrze udawać dwie różne osoby. Pamiętajcie, że to Internet, a tu nic nie jest pewne :-)

Mi zależy na tym, aby dyskusja była na temat. Jeżeli ktoś chce kogoś obrażać to proszę nie robić tego w tym miejscu. Odnośmy się do wypowiedzi a nie do osób - taka zasada ułatwi dyskusję. Jeżeli posty ad personam i nie na temat będą się powtarzać to będą kasowane.

3,674

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

administrator napisał/a:

Patrząc na numery IP osób wypowiadających się w tym wątku nie można stwierdzić "klonów". Oczywiście, jeżeli komuś bardzo zależy to jest w stanie wystarczająco dobrze udawać dwie różne osoby. Pamiętajcie, że to Internet, a tu nic nie jest pewne :-)

Mi zależy na tym, aby dyskusja była na temat. Jeżeli ktoś chce kogoś obrażać to proszę nie robić tego w tym miejscu. Odnośmy się do wypowiedzi a nie do osób - taka zasada ułatwi dyskusję. Jeżeli posty ad personam będą się powtarzać to będą kasowane.

Bardzo dyplomatyczna odpowiedź. Szkoda że dyplomacja nie gości u co niektórych forumowiczów.

Każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy na tematy związane z proroctwami. Niezależnie czy robi to po przeczytaniu publikacji, czy też porównuje je ze swoimi analizami wydarzeń, czy też wreszcie ma sam jakieś przeczucia. Jeśli mnie nikt nie atakuję, to ja też nie będę się bronił.

To nie jest sala wykładowa z profesorem, lecz forum, na którym każdy ma prawo pisać pod konkretny temat. Nie każę nikomu czytać moich postów. Czasami jest to taka moja chęć uzewnętrznienia swoich obaw i tyle w temacie.

Wiele przepowiedni czytałem na tym forum i zastanawiałem się nad nimi czy są możliwe, ale są też te które są dla mnie mniej prawdopodobne -chociażby to że Nostradamus w XVI wieku miał czas i chęć opisując wydarzenia na świecie, aby opisywać bastrada i bliźniaków. Tak na chłopski rozum jest to po prostu niemożliwe. W ten sposób, życia by mu zabrakło, żeby tak szczegółowo opisać świat. Gdyby był Polakiem to wówczas tak, ale on był Francuzem.

Zatem mili forumowicze niech każdy czyta, ale nie wszystko łyka. Każdy bowiem ma prawo do swoich sądów na temat przepowiedni.

3,675

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zapomniałbym napisać, że z pewnością nie dokonam wpisu już więcej na tym forum. Zresztą wcześniej o tym wspominałem jakiś czas temu.

Mam jedynie prośbę do czytelników -rozważcie każdą informację podawaną gdziekolwiek, czy jest możliwa do wystąpienia. Sami wiecie ile zła jest na świecie, więc tym bardziej należy rozważyć i zastanowić się aby nie paść ofiarą manipulacji.
Żerowanie na ludzkich emocjach stanowi podstawę trzymania społeczeństw krótko za tzw. twarz. Sam pewno jestem też manipulowany. Nastały czasy kiedy prawda staje się mową nienawiści.

Żegnam i mam nadzieję, że powiedzmy za 10 lat odetchniemy z ulgą, że nie było się czym martwić.
Nadzieja ponoć umiera ostatnia.

3,676

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"takie tam" wprawki przed właściwymi wydarzeniami

Omen 23 - Tłumaczenie Atraktor
Dyktator Białej Rusi narazi się władcy Wschodu -/-
Po złudnym dobrobycie nastąpi wielki kryzys -
Sterowany ze wschodu bunt utopi władcę we krwi -/-
I postawi u władzy innego...
Posłuszny woli Mongoła odda mu bez walki swój kraj-/-
Opór nielicznych skończy się za górami Europy i Azji-
Baran w znaku Barana rozpocznie wojnę dwóch przywódców....
Aż Scytia i Biała i Ruś przypadnie Sarmatom i chanowi Mongołów!

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze … video-foto

i zaplanowane na wrzesień ćwiczenia "bratnich armii" Zapad 2017 na terenie Białorusi.

3,677

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

POLSKIE NARODOWO KATOLICKIE MITY,A PRAWDZIWA HISTORIA!
Jak z nimi walczyć?
To trudna sprawa!

Kiedy w końcu Polacy "wyleją na swoje rozgrzane nacjonalizmem głowy wiadra zimnej wody"i spojrzą na SWOJĄ HISTORIĘ inaczej niż od wielu wieków wbija im to rzymskokatolicka kościelna hierarchia i prawicowo populistyczna bezpardonowa kłamliwa propaganda?
Przypomnę tu kilka historycznych kłamstw(już bez szczególowych omówień) o których dość szeroko pisałem na wszystkich forach na których się udzielałem.
Niektóre z nich nie zostały zlikwidowane więc można to sprawdzić.
Zaczynam od sprawy na czasie czyli Węgier i wymyślonego przez polską i węgierską szlachtę w okresie rządów dynastii Andegaweńskiej w Polsce( król Ludwik Węgierski i królowa Jadwiga) porzekadła"Polak ,Węgier dwa bratanki i od szabli i od szklanki".To pijackie porzekadło zostało wymyślone w czasie hucznego przyjęcia zakrapianego suto alkoholem na zamku na Wawelu kiedy to po objęciu tronu przez Ludwika Andegaweńskiego(zniemczonego) zwanego u nas Węgierskim polska i węgierska szlachta rodowa ze sobą się bratała-ba!- zawarto wtedy nawet m.innymi liczne małżeństwa polsko węgierskie.
Po kilku krwawych bataliach m innymi o Ruś Halicką zawarto wreszcie polsko węgierskie porozumienie.Innym wydarzeniem antypolskim ze strony Węgrów był ich zdecydowany sprzeciw wobec koncepcji utworzenia w XIX wieku trialistycznego państwa o nazwie Austro-Węgry-Polska.Powstały tylko Austro-Węgry!
Węgry były też sojusznikiem Niemiec w I i II wojnie światowej po których Polska przyjęła ich kapitulację!!!Takich przykrych spraw jest dużo więcej ale nie będę już wymieniał bo to nie jest wykład o stosunkach polsko-węgierskich na przestrzeni ponad 1000 lat.
A teraz wymienię te najważniejsze mity historyczne zakorzenione w polskim narodzie,które z prawdą historyczną mają nie wiele wspólnego.
1.Polska z Węgrami nigdy nie prowadziła krwawych wojen-NIEPRAWDA!
2.Niemcy przez 1000 lat istnienia państwowości polskiej były zawsze naszym wrogiem-NIEPRAWDA,BO BYŁY NIMI TYLKO NIEKTÓRE PAŃSTWA NIEMIECKIE WCHODZĄCE W SKŁAD LUŹNEJ KONFEDERACJI ZWANEJ ŚWIĘTYM CESARSTWEM RZYMSKIM W KTÓREGO SKŁAD AŻ DO ROZWIĄZANIA TEGO PAŃSTWA W XIX WIEKU WCHODZIŁY TEŻ NP:CZECHY,PAŃSTWA PÓŁNOCNOWŁOSKIE WŁĄCZNIE Z PAŃSTWEM KOŚCIELNYM PAPIEŻY,NIDERLANDAMI ITD!
3.Wojny z państwo krzyżackim to były wojny z Niemcami- NIEPRAWDA!
Państwo zwane przez Polaków krzyżackim to państwo założone przez zakon rzymskokatolicki podległy papieżom pod nazwą"Zakon Szpitala Niemieckiego Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie" zwany też wówczas przez Niemców "szpitalnikami"Gdybyśmy teraz wojnę prowadzili z Austrią(jej mieszkańcy mówią po niemiecku)a Niemcy ogłosiłyby neutralność to prowadzili byśmy wojnę z Niemcami?Państwo Krzyżackie nie było częścią Niemiec i cesarzowi nie podlegało tylko PAPIEŻOWI!!!
Liczba członków tego zakonu (rycerzy)nigdy nie przekroczyła zresztą 200 osób,a wielu z nich było też Polakami choć w mniejszości.To państwo nigdy nie wchodziło w skład "Cesarstwa RZYMSKO-Niemieckiego".Cesarze często to państwo uważali za swojego wroga bo rywalizowało z papieżami.Poza tym niemieckiej szlachcie zabierali chłopów proponując bardzo korzystne osadnictwo!
Gdyby nie papieże i polski kler rzymskokatolicki wspierający ten polityczno militarny twór to państwo krzyżackie dawno by przez Polskę zostało zniszczone i zlikwidowane!
4.Polski kościół rzymskokatolicki zawsze działał w interesie Polski i narodu polskiego-NIEPRAWDA!
Np;Kościół przyczynił się do obalenia króla polskiego Bolesława Śmiałego.który dążył do likwidacji wpływów niemieckich(dlatego się koronował na króla) w Polsce.Dążył też do odebrania zagarniętych bezprawnie przez kler ziem królewskich w czasie wielkiego pogańskiego powstania ludowego itd.itp.co spotkało się z wielkim oporem kleru i buntem biskupa krakowskiego Stanisława uważanego przez kościół za świętego.Papież i episkopat rzymskokatolicki w Polsce byli przeciwnikami i polskiej liberalno-jakobińskiej konstytucji 3 maja w 1791 roku i wielu powstaniom narodowym w Polsce.
Nielicznymi zresztą i krótkimi okresami wsparcia przez kościół rzymskokatolicki dążeń wolnościowych Polaków były częściowo czasy porozbiorowe(ale nie zawsze) oraz 44 letni okres PRL i tylko dlatego,że kościół w tych okresach BYŁ PRZEŚLADOWANY I OGRANICZANE BYŁY JEGO WPŁYWY PRZEZ ZABORCÓW I KOMUNISTÓW!!!
5.Obrona Częstochowy w czasie "potopu szwedzkiego"była wielkim wydarzeniem historycznym"-NIEPRAWDA!
Została rozdmuchana w sposób kłamliwy przez przeora klasztoru księdza Kordeckiego w utworze literackim"Gigantomania" i po protestach ówczesnego papieża i współczesnych władców odkłamana nieco w utworze"Antygigantomania.
Prawda jest taka,że obrazu Matki Boskiej w czasie najazdu szwedzkiego w klasztorze nie było bo wraz ze skarbcem został wywieziony do Czech czyli na będący wówczas w ich posiadaniu Śląsk do Lwówka śląskiego!
Prawda jest taka,że do najazdu na klasztor garnizon szwedzki namówiła w karczmie rozpijaczona szlachta polska w celu ograbienia jego skarbca,bo nie wiedziano,że wszelkie kosztowności w tajemnicy dawno wywieziono.
Ofiar było niewiele bo zginął jeden pijany żołnierz który spadł z muru klasztornego po strzale zdezelowanej armaty.Zginęło też 3 żołnierzy szwedzkich ją obsługujący.Król szwedzki ukarał dowództwo garnizonu szwedzkiego za ten czym bo chciał obalić swojego brata Jana Kazimierza Wazę i sam zostać królem polskim.Wiedział ,że klasztor w Częstochowie to wielka świętość Polaków,więc jego reakcji nie można się dziwić.
6.Polski kościół popierał konstytucję 3 Maja w 1791 roku i był wrogiem tzw"Targowicy"-NIEPRAWDA!TO JEST WIAROŁOMNE KŁAMSTWO,BO AKURAT BYŁO ODWROTNIE!
Papież i polski episkopat przeciwstawili się konstytucji 3 Maja,poparli Targowicę i poprosili carycę Katarzynę o pomoc w OBRONIE CHRZEŚCIJAŃSTWA PRZED POLSKIMI BUNTOWNIKAMI,LIBERAŁAMI I JAKOBINAMI!!!
Kilku biskupów zostało za to na placu zamkowym powieszonych,a konstytucję poparli tylko nieliczni księża,którzy później przez biskupów zostali ukarani!
7.Polska była od początku wrogiem Hitlera i szukała przymierza z demokratycznymi państwami zachodu-NIEPRAWDA!
Od 1933 roku polska sanacja aktywnie wspierała Hitlera bo łączyła te państwa polityka antyżydowska.Kiedy J Piłsudski zmarł w roku 1935 Hitler jako jedyny przywódca europejski ogłosił 3 dniową żałobę narodową w Niemczech i zostało to w Polsce przez rządzący obóz sanacyjny wysoko ocenione.Polski reżim autorytarny(Polska przez państwa zachodnie była uważana za państwo dyktatorskie)popierała w Europie wszystkie dyktatury jak Mussoliniego we Włoszech,Horthego na Węgrzech ,czy Antonescu w Rumunii itd.Odmówiła Francji,Czechosłowacji i Jugosławii przystąpienia do antyniemieckiego bloku militarnego zwanego"małą ententą".Stosunki polsko niemieckie załamały się dopiero pod koniec lipca 1939 roku,a więc na miesiąc przed WIELKĄ INWAZJA NIEMIECKĄ!Jeszcze 3 Maja 1939 roku Goering (I zastępca Hitlera)przyjechał na zaproszenie polskie do Warszawy i na grobie Nieznanego Żołnierza złożył wieniec ze swastyką,a później z polskimi dygnitarzami uczestniczył w polowaniu zna żubry w puszczy białowieskiej.Po haniebnym układzie monachijskim podpisanym przez Francję i Wielką Brytanię Polska-nie będąc lepsza- podpisała w Berlinie haniebny następny układ z Niemcami i Węgrami który całkowicie zlikwidował państwowość południowego sąsiada zagarniając Śląsk cieszyński czyli tzw "Zaolzie"OGŁASZAJĄC PRZY TYM WIELKI DYPLOMATYCZNY SUKCES,KTÓRY PÓŹNIEJ ZAMIENIŁ SIĘ W WIELKĄ KLĘSKĘ!Od 1938 roku w oczach zachodnich demokratycznych państw(zgodziły się one w Monachium tylko na zajęcie przez Hitlera czeskich Sudetów,a nie likwidację Czechosłowacji- jak zrobiła to Polska)nasz kraj zaczął być uważany za wiernego sojusznika Niemiec.
RZĄD OZON-U(SANACYJNY)WPĘDZIŁ POLSKĘ W WIELKIE OSAMOTNIENIE A ZARAZEM ODDAŁ CAŁKOWICIE W ŁAPY HITLERA POPRZEZ SWOJĄ IDIOTYCZNĄ MOCARSTWOWĄ POLITYKĘ!
KIEDY 1 WRZEŚNIA 1939 ROKU HITLER ROZPOCZĄŁ WOJNĘ Z POLSKĄ O GDAŃSK I EKSTERYTORIALNĄ AUTOSTRADĘ.LUDZIE W ZACHODNIEJ EUROPIE NIE BYLI ZAINTERESOWANI OBRONĄ POLSKI KTÓRA POKŁÓCIŁA SIĘ ZE SWOIM BYŁYM SOJUSZNIKIEM-JAK PISAŁA ÓWCZESNA ZACHODNIA PRASA!
TO TAK TRZEBA WIDZIEĆ,A NIE INACZEJ!RZĄDY FRANCJI I W BRYTANII NIE MIAŁY ZAMIARU PRZEKONYWAĆ SWOICH SPOŁECZEŃSTW ŻEBY AKTYWNIE POMÓC AUTORYTARNEJ POLSCE W WOJNIE Z AUTORYTARNYMI NIEMCAMI!SYTUACJA SIĘ ZMIENIŁA DOPIERO W ROKU 1940 KIEDY HITLER RUSZYŁ ZE SWOJĄ ARMIĄ NA ZACHÓD!
8.Polacy zawsze byli szlachetni i nigdy nie dopuszczali się zbrodni na innych narodach-NIEPRAWDA!
Dużo też na ten temat pisałem m innymi o zbrodniach wynikających z polonizacji np ziem ukraińskich(ruskich).O rozbijaniu jedności prawosławia(kościół unicki,czyli greckokatolicki).Pisałem o powstawaniu kozaczyzny ukraińskiej.Zbiegostwie chłopów ruskich wyzyskiwanych przez polską szlachtę i magnaterię Rozdzielaniu i sprzedaży za długi całych rodzin chłopskich tatarom krymskim i Imperium Osmańskiemu.To nie były jednostkowe przypadki to było masowe wyludnianie ziem ukraińskich.Haremy i niewolnicy na dworach władców muzułmańskich w ponad 50% składały się z kobiet,mężczyzn i dzieci,ukraińskich,ruskich i łemkowskich.Magnateria,która w Rzeczypospolitej cieszyła się wielkim swobodami jak w żadnym innym kraju działała przeciwko jedności naszego państwa,wydawała swoje akty prawne o których polscy królowie i sejmy szlacheckie nawet nie wiedziały.
Nie można patrzeć na historię powszechną widząc tylko krzywdy wyrządzone naszemu państwu i narodowi przez inne państwa i narody zwykle sąsiednie.Polacy muszą poznać prawdę taką jaka ona jest.Stosunki polsko ukraińskie to nie tylko zbrodnia wołyńska,ale też szereg zbrodni których dokonali nasi przodkowie na Ukraińcach,Rusinach czy Łemkach!
9.Polacy po rozbiciu dzielnicowym chcieli z powrotem przyłączyć Śląsk i Pomorze ,czyli wszystkie ziemie piastowskie tylko przeszkadzała nam niemiecka zaborczość kolonizacyjna-NIEPRAWDA I BZDURA TOTALNA!
Po śmierci Kazimierza Wielkiego(hulaki i podrywacza)polscy panowie wraz z hierarchami kościelnymi unieważnili testament króla!Na Mazowszu,Pomorzu Zachodnim i Śląsku rządzili liczni Piastowie i to oni pretendowali do polskiego tronu i chcieli go objąć BO MIELI DO TEGO NIEZAPRZECZALNE PRAWO!Kazimierz Wielki zrobił nawet ich listę!Dawało to szansę dalszego jednoczenia ziem polskich!Ale polska szlachta i kler spoglądały na wschód i zaczęły rywalizować z Węgrami.Po nieudanej unii polsko-węgierskiej wzięli w obroty wielkiego księcia litewskiego okrutnego Jagłę,który co raku podpalał grody i wsie na Mazowszu i Podlasiu i uprowadzał w niewolę miejscową ludność.Doprowadziło to do wieloletniego wyludnienia tych ziem.Jagła czyli Jagiełło to nie nobliwy mądry król polski -to mit.Jagła był pijakiem,zabijaką i okrutnikiem i rozpustnikiem i do końca życia (1434 rok)nie nauczył się mówić po polsku do końca życia był też analfabetą i miał liczne kochanki co doprowadzało do furii jego kolejne żony!
Chciwość polskiej szlachty i kleru katolickiego,który chciał z pogan litewskich i ruskich prawosławnych zrobić  rzymsko-katolików doprowadziła do pozbawienia polskich Piastów roszczeń do polskiego tronu.Tę politykę poparli ochoczo papież i niemiecki cesarz!Tak ówcześni Polacy rozumieli swoich krewnych ze śląska i Pomorza.To oni doprowadzili do trwałego zniemczenia w przyszłości starych polskich ziem zachodnich.
10.Religia rzymskokatolicka to jedyna kontynuatorka nauki Jezusa Chrystusa,a jej papież to prawdziwy następca Piotra Apostoła-NIEPRAWDA!
Papieże(patriarchowie) innych kościołów chrześcijańskich twierdzą,że to oni są prawowitymi następcami Świętego Piotra I SPÓR ISTNIEJE NADAL!
Trudno jest dyskutować z ludźmi wiary(niezależnie od tego,którą wiarę oni wyznają) bo religia CHRZEŚCIJAŃSKA W TYM RZYMSKO-KATOLICKA a właściwie mitologia NIE POWSTAŁA Z NIKĄD I W CIĄGU 2000 LAT ULEGAŁA NIERAZ ZASADNICZYM,WIELKIM I ISTOTNYM ZMIANOM I TO NIE TYLKO W ZAKRESIE ORGANIZACJI I PRZEPISÓW KOŚCIELNYCH ALE TEŻ ZESTAWU KSIĄG KANONICZNYCH!
Cztery ewangelie i apokalipsa Świętego Jana oraz listy apostolskie które wchodzą w skład obecnej liturgii rzymskokatolickiej wcale nie były NIMI OD ZAWSZE,CZYLI OD POCZĄTKU!!!
Również zestaw ksiąg Starego Testamentu ulegał zmianom.
Wyznawcy Jana Chrzciciela (MANDAIZM)zwani mandejczykami, sprzeciwiają się jakiemukolwiek kojarzeniu ich z chrześcijaństwem.Księga Jana Chrzciciela (Sidra da Jahja)opsuje całkiem inaczej Jezusa niż nasza wiara katolicka.ONI BYLI RYWALAMI!Ewangelia i Apokalipsa najważniejszego ucznia(apostoła) Jezusa Chrystusa Świętego Piotra,czy ewangelia Świętej Magdaleny stoją w sprzeczności w wielu miejscach z księgami kanonicznymi zarówno ewangeliami jak i apokalipsą Świętego Jana!KTÓRE SĄ WIĘC PRAWDZIWE?
DO JAKICH WIĘC ŚWIĘTYCH PISM MAMY PORÓWNYWAĆ CENTURIE I PRZEPOWIEDNIE MICHELA NOSTRADAMUSA?
TO DLATEGO(O CZYM PISAŁEM NIERAZ) CHCIAŁEM UNIKNĄĆ ZA WSZELKĄ CENĘ PORÓWNYWAŃ PROROCTW NOSTRADAMUSA DO JAKIEJKOLWIEK MITOLOGII RELIGIJNEJ SKORO NAWET BIBLIE (PISMA ŚWIĘTE)W RÓŻNYCH WYZNANIACH CHRZEŚCIJAŃSKICH SĄ OD SIEBIE TAK RÓŻNE,NIE MÓWIĄC JUŻ O INNYCH RELIGIACH!
NIEDŁUGO ARCYBISKUP HOSER WYSŁANNIK PAPIEŻA FRANCISZKA) JEDZIE DO MEDŻUGORIE,ABY POMÓC MIEJSCOWEMU BISKUPOWI W WALCE Z SZATAŃSKIM OBJAWIANIEM,KTÓRE OFICJALNY KOŚCIÓŁ POTĘPIŁ I NIE UZNAŁ-CO NIE ZNACZY ŻE ZA ILEŚ TAM LAT ZDANIA NIE ZMIENI JAK TO JUŻ MIAÓ MIEJSCE W WIELU PRZYPADKACH!

DLATEGO BEZ PRZERWY PROSIŁEM I TŁUMACZYŁEM,ABY PROROCTWA NOSTRADAMUSA ODDZIELIĆ OD NIEPOTRZEBNEJ KONFRONTACJI GŁÓWNIE Z LITURGIĄ KANONICZNĄ UZNAWANĄ PRZEZ KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI - BO ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW WIERZY W NIE DOSŁOWNIE!
NIE JEST TO OCZYWIŚCIE JAKAŚ PRETENSJA DO LUDZI WIERZĄCYCH,ALE TAK PO PROSTU SIĘ NIE DA!
JAK ROZMAWIAĆ Z LUDŹMI DLA KTÓRYCH WIARA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ NA PRZYKŁAD NAUKA?
JA NIE UZNAJĘ ANI KREOWANEJ PRZEZ NIEKTÓRE OSOBY KRYPTO NAUKI,CZY KRYPTO HISTORII CZYLI PO PROSTU FAŁSZERSTW I WYMYŚLONYCH MRZONEK NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY DLA SWOICH IDEOLOGICZNYCH W TYM RELIGIJNYCH CELÓW WYMYŚLAJĄ JE ICH PSEUDO NAUKOWCY,PSEUDO HISTORYCY,PSEUDO KATOLICY(BO I TACY SIĘ ZDARZAJĄ)ITD ITP!

TYCH RÓŻNYCH MITÓW HISTORYCZNYCH ROZPOWSZECHNIONYCH W NASZYM NARODZIE JEST NIESTETY BARDZO WIELE!
JA WYBRAŁEM TYLKO NIEKTÓRE!
TERAZ NIESTETY POLSKA NACJONALISTYCZNO-KATOLICKA PRAWICA BUDUJE DALEJ NASTĘPNE MITY JAK"ZAMACH SMOLEŃSKI""ZASŁUGI LECHA KACZYŃSKIEGO W BUDOWIE SOLIDARNOŚCI I WOLNEJ POLSKI",CZY L KACZYŃSKIEGO JAKO WIELKIEGO "PREZYDENTA I PATRIOTY".KOMUNIŚCI BUDOWALI MITY HISTORYCZNE PODRABIALI ŻYCIORYSY ITD I SIĘ NA TYM PRZEJECHALI!TERAZ NIEPOMNY TEGO KONTYNUUJE TO PIS TYLKO ZE SKRĘTEM NA PRAWO!
HOŁUBIENIE WSZYSTKICH ŻOŁNIERZY TZW;"WYKLĘTYCH" TO TEŻ WIELKIE NADUŻYCIE!WIELU Z NICH BYŁO LUDŹMI DZIELNYMI I PATRIOTAMI,ALE WIELU BYŁO ZWYKŁYMI BANDZIORAMI GWAŁCICIELAMI,MORDERCAMI I ZABIJAKAMI!
CHCEMY ABY INNI NP UPA UKRAIŃCY UZNALI ZA ORGANIZACJĘ ZBRODNICZĄ,ALE CO MY ROBIMY?
POLSKA JAKO PAŃSTWO I POLACY JAKO NARÓD TO NIE TAKIE NIEWINIĄTKA JAK NAM SIĘ TO PRZEDSTAWIA W OFICJALNYM PRZEKAZIE HISTORYCZNYM!
HISTORYCY Z INNYCH KRAJÓW NIE SĄ GŁĄBAMI I WALĄ W NAS RÓŻNYMI UDOKUMENTOWANYMI FAKTAMI!

TEN ARTYKUŁ POSTANOWIŁEM NAPISAĆ PO TO ABYŚCIE POWRÓCILI DO MOJEJ LEKTURY W TEMACIE PROROCTW NOSTRADAMUSA,BO WYDARZENIA WYRAŹNIE PRZYSPIESZAJĄ A JEGO PRZEPOWIEDNIE NIESTETY ALE SIĘ SPRAWDZAJĄ CHOCIAŻ NIE ZAWSZE W TAKI DOSŁOWNY SPOSÓB JAK TU JE OPISALIŚMY!

RADZĘ TEŻ UWAŻNIE CZYTAĆ INTERPRETACJE UŻYTKOWNIKA "MOOGI" BO NAPRAWDĘ WARTO I RADZĘ GO ZACHĘCAĆ DO PISANIA,A NIE ODSTRĘCZAĆ!!!

A TERAZ SPÓJRZMY NA TO Z CZYM MAMY DO CZYNIENIA DZISIAJ!
OTÓŻ TAK JAK PISAŁ ARTEUZA CENTURION I JA TZW"BASTRAN",CZYLI KASZUB (W/G MNIE TUSK O CZYM PISAŁEM)ZACZYNA BYĆ WIELKĄ POSTACIĄ W HISTORII POLSKI I EUROPY I NIE DZIWMY SIĘ ,ŻE TAK DUŻO O NIM PISAŁ M NOSTRADAMUS!!!
TUSK,CZYLI"BASTRAN"WCALE W ROKU 2020 NIE MUSI(JAK TERAZ SIĘ GŁOŚNO MÓWI)ZOSTAĆ PREZYDENTEM POLSKI!
MOŻE NIM ZOSTAĆ,ALE MOŻE TEŻ (BO TRAKTATY EUROPEJSKIE MOGĄ BYĆ ZMIENIONE)DOSTAĆ PRZEDŁUŻENIE OBECNEJ KADENCJI NA NASTĘPNE LATA Z MOŻE NAWET WIĘKSZYMI NIŻ DO TEJ PORY KOMPETENCJAMI I WTEDY JAK PISZE NOSTRADAMUS CYT"OBRONIĆ POLSKĘ MIMO WIELU WROGÓW"!
KTO NP BĘDZIE "WĄSATYM' KTÓRY WYGRA PO RAZ DRUGI?
Może nim być Wałęsa,może Komorowski(może zapuści z powrotem wąsy),a może kto inny o kim jeszcze nie wiemy nic i nawet się nie domyślamy.
Przecież do lat 2030 - 2033 lub nawet do końca lat 30 tych obecnego XXI wieku(mówi się w niektórych religijnych pismach,że Chrystus kiedy był ukrzyżowany wcale nie miał 33 lat a około 40! Jest więc jeszcze sporo lat do wybuchu 27 letniej III wojny światowej,bo do tego,że ona wybuchnie w tym wieku i będzie długo trwała nie mam żadnych wątpliwości.
Pisałem Wam,że obecny kalifat bliskowschodni(kiedy szedł od zwycięstwa do zwycięstwa)to nie ten kalifat który powstanie i któremu będzie przewodził Mahdi.Kalifat Wielkiego Talibanu powstanie bowiem w Azji Środkowej w górach Pamiru i Hindukuszu i stamtąd rozpocznie się jego wielka ekspansja.
Czeka nas(do III wojny światowej)jeszcze wiele wojen lokalnych i domowych,rewolucji,przewrotów i różnych katastrof naturalnych oraz zamachów terrorystycznych.
PRZYZNAJĘ SIĘ WAM DOPIERO TERAZ(NIE BACZĄC JUŻ NA TO CO NAPISZECIE)ŻE ZAWSZE OBAWIAŁEM SIĘ(ZNAJĄC PROROCTWA NOSTRADAMUSA)PISAĆ WSZYSTKO TO CO WIEM O PRZYSZŁOŚCI POLSKI O KTÓREJ ON PISAŁ!
Obecny rząd PiS nie przetrwa długo!
Czy upadnie on w drodze wymuszenia wyborów,czy w inny sposób tego nie wiem.Natomiast Polska będzie izolowana.Państwa zachodnie po wyborze Tuska będą działały przeciwko polskiemu rządowi JUŻ BEZ ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ i OGRÓDEK-NIC ICH DZIAŁAŃ PRZECIWKO POLSCE A WŁAŚCIWIE PRZECIW RZĄDOWI PIS NIE BĘDZIE KRĘPOWAĆ!
Wiem(tak wynika z treści przepowiedni-o czym też pisałem)że rządy tej partii zakończą SIĘ WIELKIM KRACHEM!!!
Do upadku Kaczyńskiego i jego ekipy przyczynią się coraz bardziej nasilające się problemy ekonomiczne a także te w polityce zagranicznej.Pisałem,ŻE PAŃSTWA ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ EUROPY DZIELI WSZYSTKO A ŁĄCZY PRAWIE  NIC!TAK NAPRAWDĘ TO ONE DOBRZE WIEDZĄ,ŻE POLSKA JEST SŁABA I JESZCZE DŁUGO BĘDZIE SŁABA!SWOJE NADZIEJE POKŁADAJĄ W NIEMCACH BO BOJĄ SIĘ ROSJI!Pisałem,że że grupa wyszehradzka i tzw;polityka międzymorza to mity!ŻADNA POKOJOWA I DOBROWOLNA BUDOWA POTĘŻNEJ (NA MIARĘ EUROPY)POLSKI JEST REALNIE NIEMOŻLIWA!
KRAJE EUROPY ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ OBAWIAJĄ SIĘ TEŻ WZRASTAJĄCEGO W SIŁĘ POLSKIEGO KLERYKALNEGO NACJONALIZMU!POLSKA TAK NAPRAWDĘ WZBUDZA ICH OBAWY!BOJĄ SIĘ JEJ DOMINACJI DLATEGO DALI TO ODCZUĆ POLSKIEMU RZĄDOWI!TO MUSIMY WIDZIEĆ,A NIE UDAWAĆ,ŻE TEGO TEMATU NIE MA!
M NOSTRADAMUS PISZE CYT"DWÓCH Z JEDNEJ MATKI SKOŃCZY MARNIE".JAK SKOŃCZYŁ LECH KACZYŃSKI WIEMY JAK SKOŃCZY JAROSŁAW TO TEGO JESZCZE NIE WIEMY,ALE ,ŻE SKOŃCZY MARNIE TO NIE ZNACZY ,ŻE TAK SAMO JAK JEGO BRAT LECH,MOŻE BOWIEM SKOŃCZYĆ INACZEJ NP; W ZAPOMNIENIU I OPUSZCZENIU,PRZEZ SWOICH BYŁYCH WIERNYCH TOWARZYSZY WALKI!.
NIE WIEM TEŻ JAKIMI POSTACIAMI BĘDĄ NP"CHYTRY LIS,GŁUPIEC ITD.ALE MYŚLĘ,ŻE Z CZASEM I O TYM SIĘ DOWIEMY.
i W KOŃCU KTO BĘDZIE "GENERAŁEM DYKTATOREM"-TEGO TEŻ NIE WIEMY,ALE WIEM,ŻE DOJDZIE ON DO WŁADZY NIE WCZEŚNIEJ NIŻ POD KONIEC LAT DWUDZIESTYCH OBECNEGO WIEKU.
DOJDZIE ON DO WŁADZY W DRODZE WOJSKOWEGO ZAMACHU STANU,KRWAWEJ WOJNY DOMOWEJ KTÓRA POCHŁONIE TYSIĄCE OFIAR!
BĘDZIE TO WIELKI POLSKI KATARSIS,CZYLI"OCZYSZCZENIE NARODU"!!!
TAK BOWIEM RZĄDZĄCY POLSKĄ A WŁAŚCIWIE LECHISTANEM ISLAMIŚCI BĘDĄ TĘ REWOLUCJĘ ISLAMSKĄ W NASZYM KRAJU NAZYWALI!
W czasie jej trwania i po niej będą plądrowane i burzone kościoły,niszczone krzyże i ołtarze.Księża i biskupi będą masowo mordowani również ich rodziny.Część zostanie wydana talibom wywieziona i sprzedana na targach NIEWOLNIKÓW.
NAJWIĘKSZYM WROGIEM GENERAŁA DYKTATORA STANIE SIĘ POLSKA KATOLICKA NARODOWA PRAWICA!
BĘDZIE ONA NAJBARDZIEJ PRZEŚLADOWANA,BARDZIEJ NIŻ LEWICOWCY I ATEIŚCI!
WSZYSTKIE ORGANIZACJE PRAWICOWE ZOSTANĄ ZLIKWIDOWANE!TAK JAK TERAZ SZUKA SIĘ ESBEKÓW I UBEKÓW TAK ZA CZASÓW GENERAŁA DYKTATORA BĘDZIE SIĘ SZUKAŁO WSZELKIEJ MAŚCI PRAWICOWCÓW KATOLICKICH.
ZNISZCZONYCH ZOSTANIE OPRÓCZ KATOLICKICH ŚWIĄTYŃ RÓWNIEŻ WIELE POMNIKÓW!WAWEL Z Z PRZYLEGŁĄ KATEDRĄ ZOSTANIE UPAŃSTWOWIONY A WIELE TAMTEJSZYCH GROBÓW ZNISZCZONYCH.KLASZTOR W CZĘSTOCHOWIE TEŻ PRZEJMĄ ISLAMIŚCI!NIE BARDZO WIADOMO CO SIĘ STANIE Z TAMTEJSZYM OBRAZEM JASNOGÓRSKIM!
Kiedy pisałem,że Polska nie pomoże Węgrom i nie przyłączy się do oporu przeciwko islamskiej inwazji na zachodnią Europę to wielu uważało,że to są bzdury!Otóż nie!Generał Dyktator swój sojusz z Wielkim Kalifatem Talibanu będzie motywował zdradą Węgier i innych państw,które izolowały Polskę w byłej już Unii Europejskiej i NATO.Prześladowania prawicy,arabskie pieniądze sukcesy wojenne Generała Dyktatora doprowadzą do tego,że zdecydowana większość Polaków widząc jakie cierpienia przeżywa świat i Europa i porównując to do swojego spokojnego i w miarę przyzwoitego bytu ekonomicznego zdecydowanie (po początkowym wielkim szoku)rządy tego bezwzględnego w okrucieństwach człowieka poprą!
Polska dzięki przyjaźni z Mahdim przyłączy też do swojego terytorium wiele obszarów,na wschodzie,południu i zachodzie.TE W ZASADZIE BEZKRWAWE NABYTKI TERYTORIALNE I WIELKA PROPAGANDA MEDIALNA PROPAGUJĄCA BUDOWĘ NOWEJ POLSKI JAKO WIELKIEGO ISLAMSKIEGO LECHISTANU ZROBI SWOJE!
W POLSCE,A WŁAŚCIWIE W LECHISTANIE ZAMIAST NACJONALIZMU NARODOWO KATOLICKIEGO ZACZNIE POWSTAWAĆ NACJONALIZM NARODOWO ISLAMSKI!!!
DALSZE LOSY POLSKI TEŻ JUŻ ZNACIE,WIĘC NIE BĘDĘ TU O NICH PISAŁ.
Obecny rząd Pis dzieli Polaków,a nie łączy i robi to we współpracy z hierarchami kościoła rzymskokatolickiego i dlatego i on i ten kościół za to w niedalekiej przyszłości odpowiedzą-tak wynika z przepowiedni Nostradamusa!
Ludzie każdej władzy mają taką krótką iluzoryczną mentalność.
Otóż myślą oni,że jak coś postanowią np J Kaczyński to będzie to trwało wiecznie!
Jego zwolennicy(może i on sam)przekonają się,że tak nie jest!
Że każdy pomnik np.L Kaczyńskiego można obalić tak jak było to w przypadku wielu polityków,że każdy grób i mauzoleum można zniszczyć i zburzyć W IMIĘ JAKIEJŚ NOWEJ CZĘSTO JESZCZE BARDZIEJ HANIEBNEJ IDEI!
TAK TO JUŻ JEST W HISTORII I BĘDZIE ZAWSZE!!!
Wszystkie takie benefity społeczne jak emerytury wcześniejsze,renty,programy jak 500+,czy mieszkanie+  są zależne od czynników ekonomicznych,a nie dobrych chęci i nie są wieczne.
Te programy nie przetrwają długo tak jak wiele innych bo zależy to od sytuacji ekonomicznej państw i to nie tylko Polski bo tak czy owak od świata jesteśmy bardzo zależni.
NIEDŁUGO POLACY PRZEKONAJĄ SIĘ JAK BARDZO SIĘ MYLĄ MYŚLĄC O TYM ŻE USA NAM WE WSZYSTKIM POMOŻE!
PREZYDENT D TRUMP TO AMERYKANIN NIEMIECKIEGO POCHODZENIA!
Anglosasi 80 milionów i Niemcy 60 milionów to dwie największe i najbogatsze(obok kilku milionów żydów)grupy narodowe tego kraju w liczących 324 miliony mieszkańców Stanach Zjednoczonych!
Bardzo często D Trump dzwoni do A Merkel i rozmawia z nią po niemiecku konsultując wszystkie sprawy dotyczące Europy środkowej i wschodniej z Niemcami"!Administracja USA oświadczyła oficjalnie,że cyt"nic USA nie zrobi w naszej części Europy co by było sprzeczne z interesami Niemiec"Jednocześnie Trump namawia Merkel do wzrostu wydatków na zbrojenia i budowę przez nich arsenału nuklearnego.Będzie też walczył o przyznanie Niemcom.Japonii i Indiom statusu stałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ!
Z przepowiedni Nostradamusa wynika,że USA wycofają się z Europy na żądanie Niemiec!
Polski rząd PIS przypomina mi politykę polskiej szlachty która poprzez swoje warcholstwo katolicko narodowe i awantury w polskim zaściankowym grajdole doprowadziła do izolacji Polski w osiemnastowiecznej Europie i jej rozbiorów.
Podobną politykę prowadził przed II wojną światową OZON czyli sanacja co doprowadziło do powtórnej izolacji Polski i jej następnego rozbioru dokonanego przez Hitlera i Stalina.
Przedwojenny rząd sanacyjny tak jak i ten żył w obłokach,a nie na ziemi.Ten rząd uważał ,że Polską to mocarstwo żądał Madagaskaru od Francji i wysyłając kolonistów do Brazylii żądał od niej jako koloni prowincji PARANA!Tym wszystkim zajmowała się specjalna komisja rządowa do spraw tworzenia polskich kolonii.
Myślano też o iluzorycznym tzw:Międzymorzu,którego temat podjął powtórnie obecny rząd PIS-u!
"MIERZ SIŁY NA ZAMIARY"JAK PISAŁ NASZ WIESZCZ A NIE BUJAJ W OBŁOKACH!
POLSKA ZA JAGIELLONÓW BYŁA PAŃSTWEM SILNYM I LICZĄCYM SIĘ,ALE GDZIE JEJ TAM BYŁO DO ÓWCZESNYCH MOCARSTW KOLONIALNYCH TAKICH JAK HISZPANIA I FRANCJA CZY POSIADAJĄCE NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ I NAJPOTĘŻNIEJSZĄ NA ŚWIECIE ARTYLERIĘ IMPERIUM OSMAŃSKIEGO-BO TAKĄ NAZWĘ,A NIE TURCJA NOSIŁO DO XX WIEKU TO PAŃSTWO!
Gdybym nie znał przepowiedni Nostradamusa a znał tylko historię to bym myślał,że Polska znowu upadnie i zostanie przez wielkich tego świata rozszarpana na części!
Ponieważ jednak te przepowiednie znam to wiem,ZE TAK SIĘ NIE STANIE!
CZEKAJĄ NAS JEDNAK TRUDNE I TRAGICZNE CHWILE!
TO NIE PIS I POLSKI KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI ZBUDUJE WIELKĄ POLSKĘ TAK JAK WIELU MYŚLI I BY CHCIAŁO TYLKO GENERAŁ DYKTATOR W SOJUSZU Z ISLAMEM!
KOŚCIÓŁ KTÓRY SIĘ PÓŹNIEJ ODRODZI I NOWA POLSKA TO JUŻ INNA I DOŚĆ JESZCZE ODLEGŁA HISTORIA I NIE WIELU Z NAS ŻYJĄCYCH TEGO OKRESU NA PEWNO DOCZEKA!
Nie liczmy na to,że budowa wielkiej Polski się niebawem zacznie.
To propaganda i herezja,to jeszcze nie ten czas.
Nie liczcie,że Polska stanie się w tej chwili jakimś przywódcą międzymorza itp.
PISAŁEM O TYM,ŻE NIE TYLKO UE I NATO NIE PRZETRWAJĄ,ALE I GRUPA WYSZEHRADZKA!
SPRAWDŹCIE TEŻ CO PISAŁEM O BASTRANIE!
TEŻ TO,ŻE LUDZIE ZA NIM ZATĘSKNIĄ ,ZA TZW:"ZIMNĄ WODĄ W KRANIE"I STABILIZACJĄ,ŻE ODEGRA JESZCZE WIELKĄ ROLĘ W HISTORII POLSKI!
I NIE ZMIENIĄ TEGO JEGO PRZECIWNICY BO HISTORIA POLSKI NIE POTOCZY SIĘ TAK JAK ONI CHCĄ!
O TYM DECYDUJE KTO INNY-OPATRZNOŚĆ!!!

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-03-11 22:56:15)

3,678

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Pisałem,ŻE PAŃSTWA ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ EUROPY DZIELI WSZYSTKO A ŁĄCZY PRAWIE  NIC!TAK NAPRAWDĘ TO ONE DOBRZE WIEDZĄ,ŻE POLSKA JEST SŁABA I JESZCZE DŁUGO BĘDZIE SŁABA!SWOJE NADZIEJE POKŁADAJĄ W NIEMCACH BO BOJĄ SIĘ ROSJI!

Czesi / Słowacy boją się Rosji? Węgry za Karpatami boją się Rosji? Orban z Rosją robi dobre interesy. W przypadku rosyjskiej agresji państwom bałtyckim pomogą Niemcy? Radzę poczytać wojskowe magazyny o tym co stało się z Bundeswehrą.

3,679

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

Pisałem,ŻE PAŃSTWA ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ EUROPY DZIELI WSZYSTKO A ŁĄCZY PRAWIE  NIC!TAK NAPRAWDĘ TO ONE DOBRZE WIEDZĄ,ŻE POLSKA JEST SŁABA I JESZCZE DŁUGO BĘDZIE SŁABA!SWOJE NADZIEJE POKŁADAJĄ W NIEMCACH BO BOJĄ SIĘ ROSJI!

Czesi / Słowacy boją się Rosji? Węgry za Karpatami boją się Rosji? Orban z Rosją robi dobre interesy. W przypadku rosyjskiej agresji państwom bałtyckim pomogą Niemcy? Radzę poczytać wojskowe magazyny o tym co stało się z Bundeswehrą.

Witam:
Błędne myślenie.

Interesy ekonomiczne zawiera się też z przeciwnikami politycznymi.Polska też handluje z Rosją pomimo różnych trudności i restrykcji.
Niemcy wspierają USA i w ich obronie zawsze ruszą.
Państwa bałtyckie i inne z Europy środkowej i wschodniej wiedzą,że tylko Niemcy mogą wywrzeć nacisk na Amerykanów aby stanęli w ich obronie.Polska im nie pomoże bo nie ma wpływu na politykę USA.
Gdyby te państwa nie bały się Rosji;Czechy,Słowacja,Węgry itd to by nie przystąpiły do NATO!
Jeszcze nie raz się o tym przekonacie,że Polska będzie przez te kraje pomijana i bagatelizowana.
NIE PORÓWNUJMY SIĘ Z POTĘŻNYMI EKONOMICZNIE NIEMCAMI!
HITLER W CIĄGU 5 LAT ZBUDOWAŁ OD PODSTAW SILNĄ ARMIĘ NIEMIECKĄ (WERMACHT)W MIEJSCE SŁABIUTKIEJ REICHSWERY!
A odbudowa bundeswehry już się zaczęła.

Nie odpowiadam więcej na pytania i ewentualne wątpliwości bo nie mam na to czasu.
Pozdrawiam:
Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-03-12 00:34:16)

3,680

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Państwa bałtyckie i inne z Europy środkowej i wschodniej wiedzą,że tylko Niemcy mogą wywrzeć nacisk na Amerykanów aby stanęli w ich obronie.Polska im nie pomoże bo nie ma wpływu na politykę USA.
Gdyby te państwa nie bały się Rosji;Czechy,Słowacja,Węgry itd to by nie przystąpiły do NATO!

Geopolityka mówi co innego. Najkorzystniejszy jest sojusz Rosji i Niemiec. Wystarczy spojrzeć na sprawę gazociągu i wielkiej niechęci polityków niemieckich na sankcje wobec Rosji.

Czechy i Węgry nie przystąpiły to NATO bo się boją Rosji. Boją się Niemiec.