4,241

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No to zobaczymy co będzie się teraz działo.

Dość duża ilość interpretacji określa przesilenie w różnych dziedzinach życia w Polsce "pod koniec drugiej dekady".
O ile to się sprawdzi to czeka nas w jednym czasie dużo różnych zdarzeń. Jeżeli wydarzy/wydarzył się romans Pawlak/Timoszenko to rosyjskie FSB, czy też GRU nie zawaha się skompromitować obu polityków, aby w dalszym ciągu destabilizować sytuację w obu państwach.
Zresztą jak to powiadają Rosjanie " pożyjemy - zobaczymy "

4,242

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

zaintrygowany111 napisał/a:

Przepowiednia;183,24/sześciowiersz/

Ten, który odszedł powróci,
A jego miłosne podboje;
Staną, się Wielkim Skandalem,
Kiedy Ci z nad wzburzonego Dniepru,
Dowiedzą się o tym,
Że ich przywódczyni to nałożnica Piasta!

Atraktor 12 maja 2014, o 12:22
następne "okienko" za cztery lata, jeżeli nic nieprzewidzianego po drodze nie wydarzy się. Czyli rok 2023.

"Ten, który odszedł powróci ..."  "....Że ich przywódczyni to nałożnica Piasta!"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ukraińskie gazety piszą dzisiaj, że sztab Zelenskiego myśli o zaproponowaniu premierostwa Tymoszence, by przejąć jej wyborców na 2 turę, a na jesieni sformować koalicyjny rząd w wyborach do parlamentu.



Zełenski na pewno wygra wybory , ale jakie ma doświadczenie w polityce ? Pewnie będzie jako prezydent taką ładną wizytówką a Tymoszenko zostanie premierem i to ona faktycznie będzie sprawowała władze .
Pawlak pewnie niedługo ogłosi start w wyborach parlamentarnych .
Rosja już w czasie inwazji i wkroczeniu naszych wojsk bedzie chciała skłócić Ukrainę z Polską  i będzie wyciągała brudy z przeszłości . Tak to widzę .

4,243

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 nie ma sensu patrzyć na spowolnienie gospodarcze w Niemczech i wyciągać z tego jakieś wnioski skoro Nostradamus w swojej przepowiedni jasno napisał, że kryzys zostanie wywołany z powodu zamieszek między muzułmanami a chrześcijanami.Najpierw nastąpią zamieszki a później w ich wyniku nastąpi głęboki kryzys i zubożenie społeczeństwa.

4,244

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zgodnie z obietnicą, udało mi się odnaleźć w swoich archiwach tekst Arteuzy Centuriona dotyczący czasu wybuchu III WŚ, gdzie wskazywał on na okres, kiedy ludność świata osiągnie 9 miliardów. Czy jest to trafna interpretacja, nie mi osądzać.

"poruszę jeszcze jeden tekst często pomijany przez badaczy-tzw liczbowy,który drukowany jest na ogół tylko w tzw "Prognostykach;

Liczba dziewięć -to czasy Marsa,
liczba sześć początkiem trzeciego,
Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą,
Żeby dojść do dwa i siedem,
Końcem powodzeń będzie pięć i cztery,
A gdy przyjdzie sześć i dziewięć skończy się jego panowanie.

Często się zastanawiałem co przez te liczby chciał nam Nostradamus powiedzieć i kiedyś patrząc na atlas geograficzny oraz analizując przyrost naturalny ludności na świecie doszedłem do takiego rozwiązania-czy prawidłowego-nie wiem? Nostradamus wymienia liczby:9,6,3,oraz łącząc liczby:1 i 8 mówi więc o liczbie 18,a następnie (też łącząc)mówi o liczbach:27,54 i 69. W/g mnie liczba 9 oznacza liczbę ludności w okresie konfliktu to jest 9 miliardów(na świecie)-co prawda taką liczbę wszystkie prognozy przewidywały na rok ok:2040-ale w roku 1999 liczba ludności świata przekroczyła 6 miliardów-a w przyszłym roku ma przekroczyć 7 miliardów. Niektórzy demografowie przewidują,że 9 miliardów mieszkańców świat osiągnie już w latach 2020-2030. czyli mniej więcej zgodne by to było z moimi przewidywaniami,że III wojna światowa wybuchnie w roku 2021? Liczba 6 to liczba Antychrysta-Nostradamus napisał tekst o potworze z nieba ,który miał się pojawić w roku 1999 w tym też roku liczba ludności świata osiągnęła 6 miliardów. Pisałem już wcześniej,że niektóre czterowiersze i sześciowiersze Nostradamusa są tak zwanymi tekstami :JANUSOWYMI-czyli jeden wiersz mówi o kilku wydarzeniach,a nie jednym -tak samo niektóre z liczb przedstawianych przez Nostradamusa określają kilka spraw,lub wydarzeń historycznych. Liczba 18 to liczba krajów muzułmańskich, które pokojowo-czy też zbrojnie Wielki Taliban zacznie po kolei włączać do swojego terytorium przy biernej obserwacji Zachodu po jego klęsce w Afganistanie. Liczba 27 to liczba(po przyłączeniu Arabskiej części Afryki północnej) byłych państw muzułmańskich,które będą wchodziły w skład Wielkiego Talibanu w chwili inwazji na Europę. Liczba 54 to liczba wszystkich państw opanowanych przez Taliban w trakcie trwania III wojny światowej w tym okupowanych krajów europejskich. Liczba 69 może oznaczać ostateczny pułap rozrostu terytorialnego Wielkiego Talibanu,szczególnie po przyłączeniu krajów Afryki Centralnej(podział Afryki przez Taliban i RPA -pisałem poprzednio) i wiele muzułmańskich(i nie tylko)krajów ze środkowej i wschodniej Azji.

Charakterystyczne w tym tekście jest to(Nostradamus był też matematykiem,),że po przeprowadzeniu n/w prostych działań otrzymujemy:

9-6=3 trzeci Antychryst. 9-3 = 6 liczba Antychrysta(np data ur:1966lub 1969 itd.)6-liczba ludności(miliardy)w 1999 roku. 6-3=3,6+3=9 (miliardy)liczba ludności w 2021(możliwa).A następnie: 6x3=18 liczba krajów Talibanu w początkowym okresie.9x3=27 liczba krajów Talibanu na początku działań wojennych i wreszcie 6x9=54. I wreszcie jeżeli do 54 +9+6=69-ale co oznacza to dodawanie ostatnie to już nic nie przychodzi mi do głowy.

I jeszcze jedno pisałem już tu ,że w swoich listach do: Syna Cezara i Henryka Szczęśliwego M.Nostradamus napisał,że komunizm w Europie skończy się po 73 latach to jest :1917+73=1990(w 1989 nastąpiły zmiany w Polsce,w roku 1990 w pozostałych krajach Europy Wschodniej a w roku 1991 upadł ZSRR). Otóż Nostradamus napisał,że państwo IZRAEL zakończy swój żywot też po 73 latach-czyli:1948(rok powstania)+73=2021?!!!"

Dla Eddi: niestety na razie nie odnalazłem nic na temat wyprawy załogowej na Marsa.

Pozdrawiam.

4,245

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz pisze "Liczba 54 to liczba wszystkich państw opanowanych przez Taliban w trakcie trwania III wojny światowej w tym okupowanych krajów europejskich. Liczba 69 może oznaczać ostateczny pułap rozrostu terytorialnego Wielkiego Talibanu,szczególnie po przyłączeniu krajów Afryki Centralnej(podział Afryki przez Taliban i RPA -pisałem poprzednio) i wiele muzułmańskich(i nie tylko)krajów ze środkowej i wschodniej Azji."

To co piszesz kupy się nie trzyma..Skoro końcem powodzeń będzie 54 to jakim cudem później podbijają kolejne 15 krajów by dojść do 69..Moim zdaniem ta interpretacja jest błędna.

Ponadto piszesz, że w roku 2021 na Ziemi może żyć 9 miliardów ludzi big_smile ha,ha,ha Jakim cudem przy średnim przyroście 76 mln rocznie miałoby to się stać?!  Przyrost nagle, niespodziewanie wzrośnie z 76mln rocznie do 760 mln ??? Jesteś w stanie to jakoś uzasadnić???

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-04-09 14:37:17)

4,246

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz tylko zacytował interpretacje użytkownika forum na stronie gazety prawnej o nicku Arteuza Centurion, którego się uważa za  polskiego prekursora interpretacji przepowiedni Nostradamusa w internecie.
Ten pan pisał już dobrych parę lat temu i jak się okazuje mylił się co do czasu wypełniania się pewnych przepowiedni, ale już nie koniecznie co do samych wydarzeń zawartych w tych przepowiedniach.

4,247

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dokładnie tak jak napisał "ciekawy", ja tylko zacytowałem stosowny fragment wypowiedzi Arteuzy Centuriona, a dokładniej jego autorską interpretację. I jak zerkniemy, to cały cytat jest w cudzysłowie, bo nie są to moje słowa. Na pewno Arteuza pomylił się co do czasu rozpoczecia III WŚ (chodzi o rok, który przyjął jak punkt od którego napisał całą chronologię zdarzeń). Przedstwawiona przez niego chronologia tychże zdarzeń prawdopodobnie jest prawidłowa, tylko odpowiedniu musimy przesunąć termin ich rozpoczęcia. Musimy pamiętać, że ta cząstka wiedzy którą z nami podzielił się to tylko niewielki procent tego co zgłebiał przez wiele lat swojego życia. Podobnie jest w przypadku Atraktora. Tak jak napisał tu wczesniej Moogi, to co opublikował Atraktor jest tylko niewielkim fragmentem jego wiedzy na temat nadchodzących zdarzeń.

    Jest jeszcze jedna rzecz, która brzmi bardzo interesująco, mianowicie ten fragment wypowiedzi Arteuzy:

"I jeszcze jedno pisałem już tu ,że w swoich listach do:Syna Cezara i Henryka Szczęśliwego M.Nostradamus napisał,że:

    - komunizm w Europie skończy się po 73 latach to jest:1917 + 73=1990 (w 1989 nastąpiły zmiany w Polsce, w roku 1990 w pozostałych krajach Europy Wschodniej, a w roku 1991 upadł ZSRR).


    Otóż Nostradamus napisał,że:

    - państwo IZRAEL zakończy swój żywot też po 73 latach - czyli:1948 (rok powstania) + 73 = 2021?!!!"


    Skoro termin upadku komunizmu został prawidłowo przepowiedziany, to i również termin zagłady państwa Izrael też będzie prawidłowy.

4,248

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz pisze " Otóż Nostradamus napisał,że:

    - państwo IZRAEL zakończy swój żywot też po 73 latach - czyli:1948 (rok powstania) + 73 = 2021?!!!"


    Skoro termin upadku komunizmu został prawidłowo przepowiedziany, to i również termin zagłady państwa Izrael też będzie prawidłowy."

Otóż ten termin nie będzie prawidłowy.Nie będzie zagłady państwa Izrael w 2021 roku. A możesz korzystając z opcji kopiuj-wklej podać nam tą  przepowiednię w której Nostradamus podaje, że po 73 latach Izrael przestanie istnieć? Osobiście szczerze wątpię, że takowa istnieje i myślę, że coś pokręciłeś i to nie jest przepowiednia Nostradamusa..

Być może jest taka przepowiednia ale na pewno nie jest to przepowiednia Nostradamusa ponieważ według niego zagłada tego kraju nastąpi dużo później już w trakcie III WŚ..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-04-10 07:03:36)

4,249

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Znowu nie rozumiemy się.

Ja wkleiłem cytat wypowiedzi Arteuzy Centuriona i sam autor tej wypowiedzi wskazuje na źródło:

"w swoich listach do:Syna Cezara i Henryka Szczęśliwego M.Nostradamus napisał,że"

Proszę czytać ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

4,250

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W takim razie Arteuza Centurion popełnił mnóstwo błędów w interpretacjach..nie da się tego inaczej wytłumaczyć. Jest wiele przepowiedni Nostradamusa, które mówią o zagładzie Izraela w trakcie trwania III WŚ a jasne jest już dla wszystkich, że ta wojna nie wybuchnie przed 2030 rokiem.

4,251

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie zgodze się z Tobą MartimoCardoza.

        Interpretacja centurii Nostradamusa nie jest nauką ścisłą, gdzie w największym uproszczeniu 2+2=4. Owszem Arteuza Centuriom błędnie umiejscowił sam początek wydarzeń zmierzających do wybuchu III WŚ, lecz przed nim już wielu popełniało ten błąd. Myślę, że wszystkie opublikowane przez niego materiały są co najmniej prawidłowo interpretowane. Nie chodzi tu o samo tłumaczenie wybranych centurii, lecz o wiedzę  jaka jest potrzebna, aby z języków oryginalnych właściwie przetłumaczyć dany tekst.

    Cały wywód był oparty na autorskim doborze przepowiedni, które teraz krążą i żyją własnym życiem w polskim necie. Arteuza wielokrotnie wspominał, że on sam nie ma pewności czy akurat w takiej, a nie innej kolejności zadzieją się pewne wydarzenia. Odsyłam do źródła celem lektury, ale należy czytać to w całości, przepowiednia plus obszerne wyjaśnienie, aby zrozumieć sposób myślenia i interpretacji autora.

    Nie mylmy pojęć wybuch III WŚ = "zakończy swój żywot" jako państwo Izrael (wiem, że co niektórzy mogą zbulwersować się moim podejściem w taki sposób do tego zagadnienia). Wszak w miejsce dawnego ZSRR powstał nowy twór czyli WNP, a było to równoznaczne z upadkiem komunizmu w Europie. Osobiście poczekałbym na rok 2021 lub +/- 1, aby ocenić na ile jest to wiarygodne. Jednakże wcześniejsze wskazanie terminu upadku komunizmu było prawidłowe, to dlaczego nie mamy założyć, że teraz będzie tak samo.

    Trzeba by było zerknąć do źródła, czyli do listów Nostradamusa do Syna Cezara i Henryka Szczęśliwego lub poprosić Atraktora, aby nam to przybliżył smile.

    Same przepowiednie jak wspominał Nostradamus zostaną ułożone w logiczny ciąg zdarzeń dopiero w którymś tam roku w przyszłości (nie mam teraz czasu, aby szukać tego fragmentu), tak że my tego już nie dożyjemy. Zakładam, że wiesz o tym, że zostały celowo pomieszane w kolejności przez samego Nostradamusa.

    Jakiś czas temu szydzono i wyśmiewano się z Atraktora, by poderwać zaufanie do jego osoby, a tym samym wiarygodności co do umieszczanych jego autorskich interpretacji. Moje zdanie jest takie, że im bardziej atakowano go i lżono, to znaczy że trafiał w samo sedno spraw o których pisał.

         Dlatego daleki jestem od podważania interpretacji dokonanych przez obu tj. Atraktora i Arteuzy Centuriona, co nie znaczy że ślepo w nie wierzę. Każdy jest człowiekiem i może pomylić się. Nie myli się ten, kto nic nie robi.

    Sądzę, że za jakiś czas Moogi też może spotkać się z hejtem w sieci, ale takie ryzyko "internetów". Patrząc na to jak analizuje szczegóły dostępnych tekstów Nostradamusa, które czytaliśmy już tyle razy, to jestem pod wrażeniem jak wyciąga z nich nowe niuanse, na które nikt z wcześniejszych interpretatorów nie zwracał uwagi.

Pozdrawiam.

4,252

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz pisze "Trzeba by było zerknąć do źródła, czyli do listów Nostradamusa do Syna Cezara i Henryka Szczęśliwego lub poprosić Atraktora, aby nam to przybliżył"   

Nie trzeba prosić bo już to zrobił.."Witam:

Chcę się do tego stwierdzenia Arteuzy odnieść,bo jest to bardzo ważna sprawa.
Otóż nie wiem skąd Arteuza wywnioskował,że Izrael będzie istniał również tak jak komunizm(w Rosji nie w innych krajach!) tylko 73 lata!?
Zasadniczo więc wypowiedż M Nostradamusa(o 73 latach) dotyczyła wyłącznie Rosji,w innych krajach pozaeuropejskich komunizm dalej trwa ,lub na nowo powstaje( np;Wenezuela,Boliwia,Nikaragua).
M Nostradamus w/g mnie i innych interpretatorów zapowiedział tylko,że Izrael po 73 latach od swego powstania zacznie przeżywać kryzys.
Kryzys gospodarczy w USA to kryzys i w Izraelu,oba państwa są ze sobą ściśle powiązane w wielu dziedzinach.
Możliwe ,że Arteuza ten kryzys powiązał z istnieniem państwa Izrael,ALE JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM!
Dlaczego?
Arteuza (jak zapamiętałem jego tekst)sam wspomniał o tym,że przed III wojną światową Izrael będzie prowadził jeszcze jedną wojnę z państwami arabskimi-a więc nie z Iranem,bo choć jest krajem też muzułmańskim, to rządzą nim Persowie-lud indoeuropejski,a nie Arabowie-lud semicki i swoją niepodległość obroni ON PO RAZ OSTATNI,BO ZASTOSUJE W OSTATNIEJ CHWILI,KIEDY TO WOJSKA ARABSKIE PO RAZ PIERWSZY WKROCZĄ NA JEGO TERYTORIUM-NIEZNANĄ DOTYCHCZAS BROŃ!!!
Arteuza pisał swoje interpretacje kilka lat temu więc mógł przypuszczać interpretując przepowiednie M Nostradamusa,że III wojna światowa wybuchnie około roku 2021,ale myślę,że w świetle obecnych spowolnionych wydarzeń i w Polsce i na świecie raczej by ten swój pogląd zmienił.
ZASTANAWIA MNIE JEDNO DLACZEGO TAK MAŁO INTERPRETATORÓW NIE BIERZE POD UWAGĘ SŁÓW M NOSTRADAMUSA O TYM,ŻE NA NASZ ŚWIAT BÓG ZEŚLE WSZELKIE NIESZCZĘŚCIA,TO ZNACZY; KATAKLIZMY I STRASZNE WOJNY W DRUGIM TYSIĄCLECIU UKRZYŻOWANIA CHRYSTUSA?!
Wiele osób w XX wieku uważało,że rok 2000 będzie tą graniczną datą,ale przecież Chrystus nie został ukrzyżowany w roku 1 naszej ery tylko około roku 30!
Ponieważ rok 2030 zgadza się również z przepowiednią matematyczną(jak to nazywają badacze jego utworów)wyznaczającą wybuch III wojny światowej to PRZYPUSZCZAM,ŻE TO WŁAŚNIE TA DATA JEST BLISKA PRAWDY!
Jakie wydarzenia muszą wg M Nostradamusa nastąpić przed wybuchem III wojny światowej?
Podaje te najważniejsze z uwagą,że kolejność wydarzeń może być inna niż ta którą tu przedstawiam:
-wybuch dekady superterroryzmu poprzez użycie broni masowego rażenia to znaczy;chemicznej,biologicznej,lub nuklearnej ,a dotychczas to przecież nie nastąpiło!
-przejęcie władzy w Pakistanie przez talibów i dowodzącego nimi bogatego Araba,który przybędzie w góry Hindukuszu z Arabii Saudyjskiej,lub ZEA,ujawni się i ogłosi się Mahdim.
-zajęcie i zjednoczenie wszystkich muzułmańskich państw Azji Środkowej,Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ma ono trwać około 13 lat!
-przed III wojną światową mają nastąpić n/w katastrofy naturalne ,również te które będą związane z nieprzestrzeganiem przez rządzących ochrony ekologicznej środowiska naturalnego człowieka,
a więc;
mają nastąpić wielkie wybuchy wulkanów na prawie wszystkich kontynentach,co nieuchronnie doprowadzi do zawieszenia lotów samolotów pasażerskich, przez wiele miesięcy.
Wielka powódż w USA spowodowana rozlaniem się wód wielkich jezior amerykańskich i rzeki Missisipi.
Olbrzymie trzęsienia ziemi w Kalifornii(zniszczenie wielkich miast nadbrzeżnych) w Nowej Anglii(wschodni atlantycki brzeg USA) i w basenie Morza Śródziemnego,w Japonii,Indonezji itd.
Dalsze zniszczenia spowodowane następnymi wielkimi awariami elektrowni atomowych w wielu krajach.
Takich katastrof w różnych częściach świata ma być więcej i będą ONE WYWOŁYWANE RÓWNIEŻ POPRZEZ AKTY SYPERTERRORYSTYCZNE POLEGAJĄCE NA PODKŁADANIU BOMB NA TAMACH ELEKTROWNI WODNYCH W ELEKTROWNIACH, ATOMOWYCH,CZY w INNYCH MIEJSCACH ,RÓWNIEŻ POPRZEZ ZATRUWANIE ŻYWNOŚCI W KRAJACH CHRZEŚCIJAŃSKICH,CZY ROZPRZESTRZENIANIU GROŻNYCH SZCZEPÓW BAKTERII I WIRUSÓW-TAKĄ TAKTYKĘ MAJĄ ZASTOSOWAĆ TAJNE KOMÓRKI I SŁUŻBY MAHDIEGO WE WSTĘPNYMI TZW"UKRYTYMI"ATAKAMI NA ŚWIAT CYWILIZACJI ZACHODNIO-CHRZEŚCIJAŃSKIEJ!
-wybuch brudnej bomby atomowej nad Nowym Jorkiem,zamach na "targowisko podróżnych" w mieście zburzonego muru,czy atak nuklearny na bazę wojsk NATO W Afganistanie.
-upadek Unii Europejskiej i NATO ,a przed tym wyrzucenie niektórych państw z tych organizacji.
-zjednoczenie Korei,wcielenie Tajwanu do Chin,zajęcie Falklandów przez Argentynę,wybuchy rewolucji i wojen domowych w Rosji i USA a także buntów ludności i rewolucji w Hiszpanii,Włoszech i innych krajach.
-wojna Kalifatu Wielkiego Talibanu z Iranem i tak zwanym arabskim"VAR-em",czyli konfederacją arabską krajów Bliskiego Wschodu.
Wymieniłem powyżej tylko niektóre wydarzenia,które w/g przepowiedni M Nostradamusa powinny się spełnić,a które mają dopiero nastąpić!
NIE WYDAJE MI SIĘ WIĘC ,ŻE WYBUCH III WOJNY ŚWIATOWEJ DO ,LUB W ROKU 2021 JEST REALNY,NATOMIAST TĄ REALNĄ I W/G MNIE BARDZO PRAWDOPODOBNĄ DATĄ JEST ROK 2030 ,LUB NAWET NIECO PÓŻNIEJSZY!!!
NIE MOŻLIWE JEST W/G MNIE ,ŻE W/W WYDARZENIA NASTĄPIĄ DO ROKU 2021!
POZA TYM M NOSTRADAMUS SWOJĄ ZAGADKĘ MATEMATYCZNĄ "ZABEZPIECZYŁ"W TEN SPOSÓB ,O CZYM NIE NAPISAŁ ARTEUZA,A MIANOWICIE,ŻE PAN BÓG MOŻE SKRÓCIĆ,LUB PRZEDŁUŻYĆ DATĘ  WYBUCHU III WOJNY ŚWIATOWEJ O ;"3" LATA,CZYLI MOŻE ONA WYBUCHNĄĆ W TAKIM PRZYPADKU W ROKU 2027,LUB NAWET W 2033 !!!
JEŻELI TAK ,TO PRZYCHYLAM SIĘ BARDZIEJ DO TEJ DRUGIEJ DATY,CZYLI DO ROKU 2033!!!
POZA TYM JEST TEKST M NOSTRADAMUSA,KTÓRY KAŻE SIĘ BARDZO WE WSZYSTKICH DATACH PRZYPATRYWAĆ LICZBOM- NIE NIE TYLKO NP LICZBIE: "6",CZY"9",ALE RÓWNIEŻ,A MOŻE PRZEDE WSZYSTKIM LICZBIE ;3 !

Pozdrawiam;Atraktor"

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-04-11 07:12:31)

4,253

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz napisał "Nie zgodze się z Tobą MartimoCardoza."

Po przeczytaniu mojego wcześniejszego postu wciąż się ze mną nie zgadzasz? big_smile Po opinii eksperta zaczyna brakować argumentów-zgadza się? big_smile Tylko martwy i głupi nie zmienia zdania.

4,254

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No i w dalszym ciągu nie rozumiemy się.

1. Nie zgadzam się, że Arteuza Centurion cytuję za Tobą MartimoCardoza:"W takim razie Arteuza Centurion popełnił mnóstwo błędów w interpretacjach", on popełnił błąd przy określeniu punktu początkowego zdarzeń, na podstawie których opisał przebieg wszystkich zdarzeń przed, w trakcie i po III WŚ. Dokładnie chodzi mi o lata, od których zaczął swoje autorskie kalendarium. Co do treści tłumaczeń i interpretacji tu osobiście watpię, aby popełniał jakieś większe błędy;

2. Nie postawiłem znaku równość pomiędzy wybuchem III WŚ, a "państwo IZRAEL zakończy swój żywot też po 73 latach", ZSRR zakończył, a w jego miejsce mamy dziś WNP, gdzie prym wiedzie Rosja jako państwo;

3. "Trzeba by było zerknąć do źródła..." czyli do listów, czyli ich treści i to w oryginale. Osobiście nie studiowałem i nie zamierzam, całej twórczości M.Nostradamusa, bo aby to uczynić należy posiadać rozległą wiedzę z wielu dziedzin akademickich. Sam zacytowałeś autorską wypowiedź Atraktora, która jest jego wypowiedzią na temat "Listów" i czasu wybuchu III WŚ, ale nie jest "listami";

4. Co do autorytetów, ekspertów - zarówno Atraktor i Arteuza nimi są i nie podważam ich wiedzy i interpretacji tekstów Nostradamusa, szanuję ten ogrom pracy jaki włożyli w przekazanie nam przesłania jakie ze sobą niosą centurie. Ale..., aby rozwijać się, należy częstokroć właśnie podważać autorytety, bo jeżeli zamkniemy się w zakreślonym kręgu zdobytej wiedzy, to nie będzie żadnego postępu i rozwoju.


To tyle co mogę powiedzieć.

I tak chętnie poczekam do 2021 roku, aby przekonać się co miał na myśli Arteuza pisząc że "państwo IZRAEL zakończy swój żywot też po 73 latach". Być może Atraktor ma rację, że bardziej chodzi o skutki kryzysu gospodarczego. Bardzo dobrze, że przypomniałeś ten tekst Atraktora, bo wspomina tam o wojnie, którą ma toczyć Izrael z jakimś państwem arabskim jeszcze przed wybuchem III WŚ.

I tak całkiem na marginesie, z zasady nie wierzę autorytetom, po prostu tak mam smile.


Pozdrawiam ;P

4,255

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz pisze "I tak całkiem na marginesie, z zasady nie wierzę autorytetom, po prostu tak mam "

ha,ha,ha Nie wierzysz autorytetom ale kopiujesz teksty jednego z nich , biorąc to co pisze za pewnik (mimo, że każdy trzeźwo myślący człowiek widzi, że autor pomylił się  i to co zakładał nie ma prawa już się zrealizować w terminach, które podał). A następnie w jednym z kolejnych postów chcesz prosić kolejny autorytet o pomoc big_smile

Czy tak zachowuje się  człowiek, który z zasady nie wierzy autorytetom? big_smile

tezeusz pisze "Ale..., aby rozwijać się, należy częstokroć właśnie podważać autorytety, bo jeżeli zamkniemy się w zakreślonym kręgu zdobytej wiedzy, to nie będzie żadnego postępu i rozwoju." 

Wiedząc, że taka postawa prowadzi do rozwoju i postępu dlaczego ograniczasz się jedynie do kopiuj-wklej tekstów jednego z autorytetów?

4,256

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza nie chcę się z Tobą kłócić, ani prowadzić pustej dyskusji, bo to nie należy do tematu tego forum. Skupmy się na tym co istotne, czyli oczekiwaniu na realizację, bądź też nie tego co było opublikowane i tyle.
Ja naprawdę z zasady nie wierzę autorytetom i przez całe swoje życie dobrze na tym wychodzę smile. Wyznaję zasadę że, jeżeli umiesz liczyć, to licz na siebie.

Zamiast uszczypliwości to może wkleiłbyś tę centurię o ataku na Izrael, którą mi przypomniałeś we wcześniejszym wpisie.

Pozdrawiam

4,257

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Poszukam jej w wolnej chwili i postaram się wrzucić.

4,258

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Udało mi się znaleźć taki oto wpis Atraktora związany ze zniszczeniem Izraela.Z wpisu wynika, że to Mahdi go zdobędzie i zniszczy. Jak mógłby to zrobić do 2021 roku skoro mamy 2019 rok a Wielki Taliban jeszcze nawet nie powstał..Przepowiednia o której pisałem to właśnie ta o zapędzeniu Żydów na pustynie arabską i mordowaniu ich za pomocą kwasu siarkowego- wkrótce ją znajdę i zamieszczę.

"Mahdi po zdobyciu Izraela doprowadzi do tzw: "holocaustu ludności żydowskiej" ,a mianowicie kilka milionów Żydów zostanie zapedzonych na pustynie Arabską i tam wymordowanych,a ciała ich jak pisze M Nostradamus zostaną zalane kwasem-najprawdopodobniej kwasem siarkowym!
Dużo Żydów będzie próbowało na łodziach i statkach uciec do Europy,ale kraje europejskie ich nie przyjmą.
Tym którym pomimo wszystko uda się przedostać do Europy(pominąć morskie straże graniczne)będą zagrażali muzułmanie europejscy,którzy będą ich masowo mordować.
Około 500 tysięcy Żydów izraelskich głównie z tzw: elit -przyjmie islam i Mahdi wykorzysta ich do swoich imperialnych celów.
Prześladowania Żydów skończą się wraz ze zniszczeniem Izraela i z najazdem turbanów Mahdiego na Europę."

4,259

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz 2019-04-10 18:34:12 napisał/a:

... Sądzę, że za jakiś czas Moogi też może spotkać się z hejtem w sieci, ale takie ryzyko "internetów". Patrząc na to jak analizuje szczegóły dostępnych tekstów Nostradamusa, które czytaliśmy już tyle razy, to jestem pod wrażeniem jak wyciąga z nich nowe niuanse, na które nikt z wcześniejszych interpretatorów nie zwracał uwagi.

Tezeuszu!

Po Twoim wpisie widać, że nie czytasz uważnie wcześniejszych wpisów. Twój rozmówca już kilka razy próbował hejtować moje, ale nie tylko moje, odpowiedzi do niego, które miały z dobrej woli odpowiedzieć na jego naiwne pytania.

Dlatego przede wszystkim trzeba wiedzieć z kim się prowadzi rozmowę na forum. Martimo... po prostu ponownie ma słabe dni, miesiące a nawet lata! Nie tylko nie zmienił swojego języka do większości wpisów prekursorów -  ale jak widać - neguje wpisy wszystkich innych poza swoimi.

Ja się do tego już przyzwyczaiłem dlatego w większości nie czytam jego wpisów. Jednak jak sam nic  nie pisze od siebie tylko np. cytuje prekursorów to nieraz wceluje dobrze w temat.

Dlatego właśnie już wcześniej pisałem, że trzeba się liczyć z tym, że to co piszecie na forum może mimo wszystko ktoś przeczytać!  Ale to już inna historia…

Nie chcę się za bardzo włączać w Twoją rozmowę z Mrtimo… ale jak już o czymś piszecie to powinno to być merytoryczne i po tylu latach, które minęły od pierwszej publikacji w necie – nie ma potrzeby powtarzania prostych błędów.

Tezeuszu do swoich rozważań o braku autorytetów wybrałeś sobie dwa tematy, które nie są takie proste. Dlatego bardzo wymagają dbania o szczegóły…

Trzeba ze zrozumieniem czytać cały wpis interpretatora.

W pierwszym przypadku Pan Arteuza Centurion trochę, przez przypadek, dopasował do przepowiedni liczbę ludzi na świecie. Dalej już popłynął z tą samą myślą dopasowując swoje „wolne myśli”.

Dlatego myślę, że ta szybka interpretacja jest nietrafiona. Przepowiednia dotyczy innego tematu albo nawet czasu jej wypełnienia...

Drugi temat – 73 lat – również nie jest raczej najlepszy - szczególnie w stosunku do Izraela. Ale nie o to chodziło we wpisie Pana Arteuzy Centuriona jeśli chodzi o szczegóły.

Autor wysuwając tezę o 73 latach do Izraela brał pod uwagę to, że III wojna światowa wybuchnie w roku 2021. Dlatego pojawiło się właśnie to nawiązanie do ZSRR i jego upadku – o którym pisał sam Nostradamus.

Pan Arteuza Centurion postąpił tak jak inni interpretatorzy przepowiedni Michela Nostradamusa. Ustawiając swój autorski cykl wydarzeń bazował na roku 2021. Stąd też wiele opisanych spraw nie zawsze musi się sprawdzić…

Inni autorzy książek robili podobne zabiegi. Ale szczerze mówiąc, i tak Pan Arteuza był od nich dużo lepszy w swoich wnioskach i tezach. Dlatego należy się w tym przypadku i tak duży szacunek. 

Na razie nie mam zamiaru rozwijać tematu związanego z Izraelem. Ale jest to jak zwykle bardzo ciekawy temat ale bardzo trudny dla interpretatora.

Należy również brać pod uwagę reakcje wesołego towarzystwa, piszącego dziesiątki fake newsów dziennie na tym forum. Nie wiem czy dodawanie paliwa do ich rosyjskich rozgrywek będzie na miejscu...

Jednak podchodząc do tematu Izraela trzeba to zrobić przede wszystkim dobrze i od początku. A nie od końca związanego z kwasem na pustyni…

Ważnym wskazaniem jest również to, że zanim III wojna światowa dotrze do Europy to temat zagłady Izraela będzie już w końcowej fazie… Idąc dalej… jego zniszczenie rozpocznie się jeszcze przed samym wybuchem wojny... 

Wspomnę tylko jeszcze, że Izrael przed wybuchem III wojny światowej ma jako pierwszy! po II wojnie użyć broni atomowej na swoich przeciwnikach. A to jest bardzo ciekawe jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wojna domowa w Rosji… po wojnie na Ukrainie... będzie bardzo bogato urozmaicona... używaniem broni atomowej…

Ta broń atomowa użyta przez Izrael nie będzie jeszcze ostatnim ich słowem… ponieważ za jakiś czas po tym użyją również nowej broni na swoich przeciwnikach… Będzie to nowa broń, możliwe, że jakaś odmiana broni próżniowej.

I wtedy dopiero cały świat wstrzyma oddech – nie potrafiąc ogarnąć – siły i skuteczności tej nowej broni. Natomiast już po krótkim czasie inne państwa rozpoczną pracę nad takim samym typem  broni… która będzie później…. stosowana przez wszystkie strony w III wojnie światowej…

Dopiero po tym krótkim wprowadzeniu można by powolutku przejść do tematu Izraela…

Oczywiście zrobisz Tezeuszu, wraz ze swoimi rozmówcami, tak jak będziesz uważać. Ale jeśli nie uznajesz innych autorytetów – to niestety - sam w pewnym momencie musisz zostać sam dla siebie takim autorytetem.

Wtedy będzie się trzeba również liczyć z tym, że to co piszesz na forum zostanie przez kogoś innego przeczytane… A wtedy... to komu będzie wstyd… za napisane i opublikowane głupoty!


Jeszcze tak na marginesie!

Nie wiem czy wszyscy użytkownicy zauważyli ( internet już dawno) 
- że na forum nie mogą się rejestrować nowe osoby!

Niestety jesteśmy wszyscy skazani na tych co już są na forum zarejestrowani.

Dlatego mam nadzieję, że MartimoCardoza nie będzie już pokazywał swojego focha, tylko zacznie pisać merytoryczne wpisy… Może w końcu coś mu wyjdzie i się kiedyś sprawdzi...

4,260

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tutaj podaję wpis Atraktora z 2013 roku "Wybory w 2015 roku wygra raczej jeszcze PO,a prezydenckie B Komorowski.
Jednak moim zdaniem gdzieś koło roku 2017 dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych i tym razem wygra je PIS,ale tak jak już pisałem nie zostanie on dopuszczony do władzy przez parlamentarną większość zjednoczonej opozycji.
Najprawdopodobniej wszystkie partie możliwe,że;PO,SLD i inne utworzą bardzo kruchy mało stabilny rząd w którym władzę zdobędzie(tak jak pisze M Nostradamus),albo od razu,albo po jakimś czasie były ksiądzi zdeklarowany antyklerykał zwany „Chytrym Lisem”.

Atraktor "wielki nieomylny" ( dla niektórych forumowiczów zapatrzonych w niego jak w święty obraz ) autorytet mając tą całą wiedzę płynącą z setek przepowiedni błędnie określił partię, która wygra wybory, błędnie określił prezydenta a do tego jeszcze zaczął pisać o wydarzeniach do których miało dojść w 2017 roku i jak wiemy ta informacja również okazała się bzdurna..A przecież jest mnóstwo przepowiedni o partiach rządzących w Polsce oraz  kolejnych prezydentach.Wszystko zostało źle odczytane, źle zinterpretowane i błędnie przekazane.

Oczywiście Moogi o tym nie będzie pisał, jego zaślepiony umysł nie jest w stanie dostrzec tego że jego mistrz myli się równie często co inni użytkownicy tego forum (bo takich którzy próbują podawać swoje interpretacje jest tu wielu). O błędach mistrza się nie pisze bo wtedy podważa się jego autorytet natomiast o błędach innych forumowiczów trzeba pisać bo wtedy wybija się im z głowy samodzielne myślenie i pokazuje jakimi są laikami.A przecież właśnie o to chodzi by ich sprowadzić do roli laików i skłonić do  czytania tekstów i interpretacji mistrza. To, że  interpretacje są często błędne i nietrafione to już inna bajka..grunt żeby tylko wybić z głowy wszystkim udzielającym się na forum samodzielne myślenie i chęć tworzenia własnych interpretacji.Grunt to zmusić wszystkich do czytania tekstów mistrza i traktowania ich jak pism świętych w których zawarta jest prawda i tylko prawda.

Tezeusz jeśli faktycznie "z zasady nie wierzysz autorytetom" to cieszę się, że jest tu ktoś taki na tym forum.