781

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ble, ble, ble... piszesz tylko glupoty... i nie domowienia...
bo benedykt XVI, byl tym murzynem, mial herbie murzyna i galazke oliwki, a wiec papiez o oliwkowej skorze, poza tym oliwka jest symbolem benedyktynow, a jesli twierdzisz że to nic nieznaczy to wycofaj sie z cywilizacji i zaszyj sie w puszczy, bo cala cywilizacja to zbior symboli, zaszyfrowana czy to w kodach matematycznych czy w postaci liter alfabetu, czy obrazkow, pytanie tylko jak mocno jest skomplikowany szyfr danego symbolu...
a co do nieszczsnego petrusa romanusa, to wydaje mi sie że chodzi wlasnie o franciszka I, czemu? to proste, bo jego "opiekun" czyli sw. franciszek z Asyzu, swoim nastepca mianowal czlowieka o imieniu piotr, a wiec niejako mozemy mowic o piotrze rzymianinie, dalej jest jakas zagadaka, że ma panowac niby 17 lat, nie bedzie panowal tyle lat, bo ktos wczensiej slusznie zauwal że 1+7 = 8, a przepowiednia malachiasza (czy to falszywego czy prawdziwego, niewazne) mowi, że obydwaj ostatni papieze beda panowac po okolo 10 lat, poza tym na innym z forow, ktos slusznie tez zauwazyl, że wojna ma wybuchnac dokladnie w 2022 roku, on to jakos policzyl i mu to fajnie i ladnie wyszlo, a juz wiem czemu, bo w2005 roku wybrano benedykta XVI na tron i do tego dodac mozna liczbe 17, ktora w tym kontekscie tez nabiera sensu, co wcale nieznaczy że nie musi miec dwoch ukrytych znaczen...

782

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam”
A oto tekst Nostradamusa Młodszego o „Armii Piotra Rzymskiego”.

Presage XIII 94,65(sixains);

Złoty tron Arki się zachwieje ,
kiedy jego wielka Armia Ducha zawiedzie.
Oczy jej nie widzą,a uszy jej  nie słyszą,
jak po drugim tysiącleciu zaczyna się kruszyć skała.
Ostatni Biskup Rzymu z przerażeniem ujrzy;
walące się mury ostoi chrześcijaństwa!

Oczywiście,że nie jestem pewny,czy chodzi o tzw:”armię jezuitów”,o „oczy i uszy” papieża jak się na zakonników Towarzystwa Jezusowego mówi,ale tak mi się obecnie wydaje.
Po wyborze nowego papieża”coś” mi właśnie mówi i „chodzi po głowie”,że Franciszek I to właśnie”Petrus Romanus”,czyli Piotr Rzymianin a jego „armia ducha” i jego”oczy i uszy” to właśnie jego zakon jezuitów.
Czy działalność tego zakonu przed III wojną światową przyczyni się do jego rozwiązania,czyli jego powtórnej kasacji A TAKŻE DO ROZWIĄZANIA WSZYSTKICH ZAKONÓW W PRZYSZŁYM ZJEDNOCZONYM KOŚCIELE CHRZEŚCIJAŃSKIM!
Rok 30 naszej ery(ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa) łączę z wybuchem w roku 2030 III wojny światowej!
Czy mam rację-nie wiem?

Pozdrawiam;

Atraktor

783

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ATRAKTORZE  przed 3 wojną światową czytałem interpretacje że ma być 9 mld ludzi czy się z tym zgadzasz? 2028 rok spełnia warunek Notsradamusa tak jak 2030 pozdrawiam

784

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

.Do Pablodart:
widać żeś młody i jurny Kolego, już za komuny wypisywaliśmy na murach "TV kłamie...!!!" i nic się nie zmieniło do dzisiaj. Chłopie WYLUZUJ, włącz więcej albo w ogóle włącz intuicję, a nie kieruj się wyłącznie rozumem (bo każdy z nas ma rozum ograniczony), no i nie szczekaj jak red. Piotr POkraśko w TVP1, czy podobni mu spikerzy ze stacji rodem ze Wzgórz Golan, bo jest to żałosne. Media typu TV nie są potrzebne Człowiekowi do tego, by je łykał jak pelikan ryby, tylko do wyciągania wniosków z tej totalnej mistyfikacji, a media internetowe by poszukiwać kanałów do przepływu własnej intuicji i myśi, a nie w kółko do weryfikacji i oceny ich prawdziwości....
Moim skromnym zdaniem wydaje mi się, że nikt nie oczekuje od Ciebie na tym forum postawy jaką prezentujesz, każdy z nas wolałby poczytać coś bardziej konstruktywnego, twórczego, a nie w kółko tylko negacje i wątpliwości. Sami mamy ich wiele  i sami też potrafimy (uwierz proszę - POTRAFIMY...!!!) wyciągać własne wnioski (nie jesteśmy Lemingami), bez Twojego doradztwa, dezaprobaty i UDAWADNIANIA...!!!
Więc proszę Cie nie zachowuj się na tym forum jak niepotrzebny WRZÓD, bo powodujesz u innych niechęć do Ciebie, własną ocenę i doradztwo zachowaj dla Siebie, tym bardziej że nie znajduję w Twoich postach niczego wartościowego, włącz dystans  a przede wszystkim bądź na forum bardziej twórczy...!!! (czyli użyj boskiego pierwiastka = TWÓRCZOŚCI, która to cecha najbardziej odróżnia nas reszty przyrody ożywionej, w tym od Lemingów, chyba że nie możesz go w sobie odnaleźć, to wtedy "skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą" i kup sobie np. Espumisan albo Etopirynę smile ).
Wydaje mi się, że jeśli nie zmienisz postawy, to zapewne Twoje posty zostaną przez wielu na tym forum coraz bardziej pomijane, mam nadzieję że szczególnie przez Anię.
P.S. i tak za dużo czasu tym postem poświęciłem Tobie, mam nadzieję że w słusznym celu...

Do  Atraktora :
czas jest pojęciem pejoratywnym, według wiedzy Majów jest ustrojem spiralnym i wcale  nie o jednakowej średnicy spirali, a do tego nakłada się jeszcze fraktalnie. Nic więc dziwnego, że mamy odczucie coraz szybszego upływ tego samego czasu, co wielu zauważa. Więc odległy 2030 jest równie możliwy, jeśli nasze odczuwanie czasu nadal będzie w takim tempie przyspieszać, tym bardziej że przyspieszenie to może coraz bardziej wzrastać.
P.S. ciekaw jestem, czy "sztuczki" z czasem jakich będzie dokonywał Mastin w ramach IV wś , będą później dla ludzkości odgadnięciem najciekawszej chyba istoty/cechy czasu = pojmowania jego "prędkości/szybkości przemijania"w korelacji z materią... (?), bo to że ludzkość będzie potrafiła przeskakiwać w czasie, to jest dzisiaj bardziej wyobrażalne i poniekąd zrozumiałe.

Do wszystkich :
A tak z innej ciekawej strony M.Nostradamusa : jeśli miał On na myśli napisać o okresie 17 lat pontyfikatu Piotra Rzymianina w formie szyfru, to może podał go jako 1+7, wówczas otrzymamy 2013 +1+7=2021 i wtedy 3 wś mamy za osiem lat, co w świetle obecnych wydarzeń na świecie też jest możliwe i nawet mogło by się pokryć z datą starca Kaszuba czyli 20.08.2021..

.
Zgadzam się z Tobą w100%.Ja już omijam jego wpisy,szkoda psuć sobie humor.
Numer jeden przestał tu pisać ,pewnie ze względu na atmosferę.
Szkoda zawsze bardzo ceniłam jego wpisy.
Może zaczniesz częściej pisać?
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-15 19:11:30)

785

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania co myślisz o tym że USA chcą wywołać rewolucje w Pakistanie żeby przejąć  pakistański atom?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-15 20:00:46)

786

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze jedno;
Intryguje mnie cały czas brak odpowiedzi nowego papieża na zapytanie amerykańskiego dziennikarza,kto jest patronem jego imienia(,bo może być tylko jeden,albo dwóch jak w przypadku;Jan Paweł, czy przyjął On imię od Świętego Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkanów,czy od Świętego Franciszka Ksawerego współzałożyciela Towarzystwo Jezusowego,czyli jezuitów!
Papież nic na to nie odpowiedział.
Dlaczego więc wszystkie media przyjmują,że przyjął imię od Franciszka z Asyżu założyciela franciszkanów?Jeszcze jedno;
Intryguje mnie cały czas brak odpowiedzi nowego papieża na zapytanie amerykańskiego dziennikarza,kto jest patronem jego imienia(,bo może być tylko jeden,albo dwóch jak w przypadku;Jan Paweł, czy przyjął On imię od Świętego Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkanów,czy od Świętego Franciszka Ksawerego współzałożyciela Towarzystwo Jezusowego,czyli jezuitów!
Papież nic na to nie odpowiedział.
Dlaczego więc wszystkie media przyjmują,że przyjął imię od Franciszka z Asyżu założyciela franciszkanów.
Przecież zorientowani w sprawach duchowieństwa wiedzą dobrze,że te zakony się nie znoszą!

Pozdrawiam;

Atraktor
Przecież zorientowani w sprawach duchowieństwa wiedzą dobrze,że te zakony się nie znoszą!

Pozdrawiam;

Atraktor

787

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze jedno;
Intryguje mnie cały czas brak odpowiedzi nowego papieża na zapytanie amerykańskiego dziennikarza,kto jest patronem jego imienia(,bo może być tylko jeden,albo dwóch jak w przypadku;Jan Paweł, czy przyjął On imię od Świętego Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkanów,czy od Świętego Franciszka Ksawerego współzałożyciela Towarzystwo Jezusowego,czyli jezuitów!
Papież nic na to nie odpowiedział.
Dlaczego więc wszystkie media przyjmują,że przyjął imię od Franciszka z Asyżu założyciela franciszkanów.
Przecież zorientowani w sprawach duchowieństwa wiedzą dobrze,że te zakony się nie znoszą!

Pozdrawiam;

Atraktor

788

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy jak pan znajdzie czas  to napisze pan na podstawie tekstów Notsradamusa co się stanie z Al Kaidą?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-15 19:32:27)

789

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepraszam,drugi raz wkleiłem tekst ponieważ pierwszy nie wszedł na stronę poprawnie.

Atraktor

790

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox]Ania co myślisz o ty że USA chcą wywołać rewolucje w Pakistanie żeby przejąć  pakistański atom?
Myślę ,że po nich moża się wszystkiego spodziewać.
Mam wrażenie, że robi się coraz grożniej,i że coś złego się jeszcze w tym roku wydarzy.

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-15 19:41:19)

791

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

to ma być niby demokratyczna rewolucja pod wodzą tego umiarkowanego islamisty;

792

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Ani,

Ja już pisałam na temat WIELKICH CYTATÓW! Do tego cytujesz wypowiedzi, mimo że Ciebie nie dotyczą! Proszę uprzejmie, nie zaśmiecaj forum.

Ostatnio edytowany przez Eliza (2013-03-15 20:17:28)

793

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Timothy Dolan twierdzi że papież wybrał imię na  cześć św. Franciszka z Asyżu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … czesc.html

794

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eliza]Do Ani,

Ja już pisałam na temat WIELKICH CYTATÓW! Do tego cytujesz wypowiedzi, mimo że Ciebie nie dotyczą! Proszę uprzejmie, nie zaśmiecaj forum.
Ojej nie posłuchałam Ciebie .Baardzo przepraszam.

795

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Krótko do "pablodarta",wyjątkowo:

Sprawa nie jest jednoznaczna. Arnold Wion z ręką położoną na Biblii zaprzeczył,że jest autorem tej listy.
Teraz też wielu ludziom przypisuje się różne niecne rzeczy,pomimo,że zaprzeczają.
W wielu sprawach nie ma pełnej jasności,np:wielu uczonych zaprzecza historycznemu istnieniu takiej postaci jak Jezus Chrystus(tylko ewangelie mówią o istnieniu takiej postaci!),a nawet zaprzeczają temu,że autorami kanonicznych ewangelii są:Jan,Mateusz,Marek i Łukasz ponieważ (co udowodniono!)byli niepiśmienni.
Dlatego mówi się ewangelia w/g świętego...itd,czyli w/g tego co opowiedział,a nie osobiście napisał.
Poza tym treść tych ewangelii(tych samych autorów)różni się na przestrzeni wielu wieków,a także są różnice wśród wyznań chrześcijańskich.
Tak samo jak o liście Malachiasza możemy rozmawiać o wielu pisanych utworach np o ewangeliach.


Atraktor

szkoda tylko ,ze nie odpowiedziałeś na pytania.
wiem,ze sa klopotliwe i widzę ,że akurat w tym przypadku ważyłeś
słowa.
co do Arnolda Vion to masz rację, zaprzeczył gdyż grozono mu smiercią czyli stosem.
nie wiem czy to na pewno mialo wpływ na jego decyzje ale na pewno daje duzo do zastanowienia.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

796

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawe czy istnieją  teksty Notsradamusa o losach Al Kaidy po po powstaniu Talibanu może sam znajdę ale jeśli znacie takie teksty to możecie o nich napisać? dziękuje bo bardzo mnie ciekawią losy Al Kaidy po powstaniu Talibanu będą współpracować czy rywalizować ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-15 21:34:26)

797

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Lubicie przepowiednie?,to moze zróbcie pause z tym nostradamusem i poczytajcie co niektórzy przepowiadali Polsce.
sam sie wkrecilem gdyz napisane to jest w sposób "łatwy" i ciekawy zarazem:)

Sposób społecznego funkcjonowania przepowiedni łatwo można było prześledzić na przykładzie przepowiedni o papieżu Polaku. Szereg dwuznacznych, a nawet wieloznacznych tekstów wizjonerów zaczęto nagle odczytywać w kontekście osoby Jana Pawła II. Pośród najczęściej cytowanych można wspomnieć:

- tzw. przepowiednię św. Cezariusza: "Po wielu utrapieniach w całym świecie wybiorą papieża z tych, którzy ocaleli z prześladowania Kościoła... Wola Boża potwierdzi go. Aniołowie ukoronują świętego papieża, a na Stolicę Świętą wprowadzą go jego bracia, którzy przeżyli prześladowania i wygnanie. Ten papież świętością swego życia odnowi świat, a kapłanów natchnie gorliwością dawnych uczniów Chrystusa";

- Maternusa Retten ze Spayer, który w Lipsku w 1348 r. napisał: "Bóg wzbudzi świątobliwego papieża, którym nawet aniołowie cieszyć się będą. Ten mąż przez Boga oświecony przez swą świątobliwość w całym świecie zaprowadzi nowy porządek, tak że wszędzie zapanuje Bojaźń Boża, cnoty i dobre obyczaje. Przyprowadzi on błądzące owce do owczarni Chrystusowej (...). Znaki się ukażą na niebie i na ziemi, gdyż już wnet będzie koniec";

- Piotra Rurel, filozofa, astrologa i francuskiego wieszcza z XV wieku, który zapisał: "Zapomnijcie cierpień waszych, ukojcie boleści, otrzyjcie łzy, człowiek zbawca niebawem wystąpi. Poznacie go po wierze gorącej, po promiennym i pięknym obliczu. Pojawi się w znaku virgo (Dziewica), a znak jego - piscis (Ryba), za godło weźmie pokój i pracę. Narazi się na wielkie prześladowania, aby wlać wiarę w Boga tym, co nie wierzą, roznieci żywe i dobroczynne światło Ewangelii w świecie ogołoconym z wiary";

- tekst poetycki Juliusza Słowackiego: "Pośrod niesnasek Pan Bóg uderza w ogromny dzwon: Dla słowiańskiego oto papieża otworzył tron. Ten przed mieczami tak nie uciecze, jako ten Włoch! On śmiało, jak Bóg pójdzie na miecze; świat mu - to proch!";

- scenę z III części Dziadów Adama Mickiewicza, tj. Widzenie ks. Piotra, podczas którego padają słowa: "Ku niebu, on ku niebu, ku niebu ulata! I od stóp jego wionęła / Biała jak śnieg szata - Spadła - szeroko - cały świat się w nią owinął. Mój kochanek na niebie, sprzed oczu nie zginął. Jako trzy słońca błyszczą jego trzy źrenice, I ludom pokazuje przebitą prawicę. Któż ten mąż? - To namiestnik na ziemskim padole. Znałem go - był dzieckiem - znałem, Już urósł duszą i ciałem!";

- Przedświt Zygmunta Krasińskiego, w którym przedstawiona jest Polska jako postać krocząca z Matką Boską Częstochowską i krzyżem katolickim na czele narodów. Głos Boga skierowany do Polski zawiera m.in. następujące słowa: "Jak im [narodom] Syna niegdyś dałam, tak im Polsko daję ciebie. Syn mój jeden był i będzie, lecz myśl jego żyje w tobie, bądź więc Prawdą, jak On wszędzie! Ja cię córką moją robię. Gdyś do grobu wstępowała, byłaś cząstą człowieczeństwa, ale teraz w dniu zwycięstwa, ziemia tobie powierzona, imię twoje: Ludzkośc cała, byś ją wiodła czynu torem, aż się staną jej plemiona jednym ducha arcytworem";

- sługę Bożego, ks. Bronisława Markiewicza, który w 1908 roku ogłosił drukiem (broszura pt. Bój bezkrwawy, Miejsce Piastowe 1908) swoją wizję z 1863 r., jakiej doznał w Przemyślu. Usłyszał słowa: "Najwyżej zaś Pan Bóg was [Polaków] wyniesie, gdy dacie światu wielkiego papieża. Ufajcie przeto Panu...";

- objawienia w Heede, w Niemczech, z 1946 r. Pan Jezus zapowiedział: "To Królestwo przyjdzie (...) o wiele prędzej, niż ludność przypuszcza. Dam im lepsze szczególniejsze światło. Dla jednych ta światłość będzie jasnością błogosławieństwa, dla innych stanie się ciemnością. Światło to przyjdzie jak owa gwiazda, co wskazała drogę Mędrcom. To światło gwiazdy wskaże narodom drogę. Ludzkość doświadczy Mojej potęgi i miłości".

Przy okazji zainteresowania przepowiedniami o papieżu Polaku zaczął się powrót do tekstów, które wieszczyły przyszłość Polski. Do najważniejszych z nich należą:

- Proroctwo benedyktyńskiego mnicha Eustachiusza, który żył w XV wieku. Jego przepowiednie dotyczące Polski po raz pierwszy opublikowano w 1758 r. w języku niemieckim w Bremie. Zapowiadał on: "Ja, Eustachiusz, przeor klasztoru benedyktyńskiego, przepowiadam ci Polsko, że zażyjesz wiele nędzy w przyszłych stuleciach. Zacna Polsko, jesteś szlachetna, wielka i wspaniała, atoli ty gardzisz swoimi mądrymi królami, a ponieważ ty nimi gardzisz, przeto pójdziesz w rozsypkę. Lew północy połączy się z czarnym orłem w ciemnej dolinie i zada ci dotkliwe uderzenie w pierś, aż twoje białe pióra krwią się zarumienią. (...) Będziesz wzdychała za pokojem, ale ten nie prędzej się zjawi aż w 7 liczbie, a spełni się w czasie siedem razy siedem". Komentarze i próby interpretacji zapowiadanego czasu niewoli Polski były i dotąd są bardzo rozbieżne.

- Nostradamus, który w przepowiedniach pt. Centurie (1558) pisał: "Wielka Polska żali się i skarży, / Że wybrała mylnie co do wieku.  / Że nikt nie chce u nich gospodarzyć, / Z ziomków rąk śmierć spotka cię człowieku". Ten czterowiersz odnoszono do króla Polski i Francji Henryka Walezego, który w 15 lat po ucieczce z Polski, w 1589 r., został we Francji zamordowany.

- Wizja s. Nimfy Suchońskiej (1688-1709), zakonnicy Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie, dotyczyła słów Jezusa: "Ojczyzna Twoja w XX wieku dopiero powstanie do bytu częściowo, a zaś w całości i wielkiej ozdobie w czas jakiś potem, jeżeli przykazań moich strzec będzie pilnie, zostając w posłuszeństwie namiestnikowi Memu, jeżeli rozsławiać będzie wśród niewiernych moje imię, to ja Ojczyznę Twoją błogosławić będę i rozszerzać" (cyt. za: Życie Siostry Nimfy Suchońskiej, Kraków 1931).

- Wieszczba dla Polski (1767) księdza Marka Jandołowicza, przeora klasztoru Karmelitów w Barze, duchowego przywódcy i kaznodziei konfederacji barskiej (1768-1772). Operuje ona tajemniczymi symbolami, wieszczy wojny i cierpienia, a dotyczy głównie czasu konfederacji. Zapowiada upadek Polski i jej powstanie: "A ty jak Feniks z popiołów powstaniesz, Cnej Europy ozdobą się staniesz". Wysoką rangę proroczą temu dziełu przypisywał Adam Mickiewicz.

- Przepowiednie Wernyhory, Kozaka zaporoskiego (jego proroctwa dla Polski pochodzą z 1767 r.; druga wersja z 1769). Występuje w niej szereg fikcyjnych nazw zwycięskich bitew na wschodzie ("jar Hanczarychy, mogiła Piata i Perepiatychy, między Rzyszczowem a Jańczą"). Kończy je postulat: "...od Morza Czarnego aż do Bałtyku, od Karpatów po Niżowe Stepy nie będzie ani Niemca, ani Moskala na polskiej ziemi, a Polska będzie wielka i potężna". Według oceny prof. Stanisława Pigonia przepowiednie te dotyczą wydarzeń 1809 r. i stanowią historycznie zamkniętą kartę.

- Przepowiednia bpa Jana Cieplaka (1857-1926) z 1888 r., zapowiadająca wybuch wojen światowych, odrodzenie Polski i wybór papieża Polaka: "Anioł na gwiazdy pokazał i rzecze:

Patrz, to wszechświata pisane są losy
I ręką Bożą rzucone w kolei tak,
Jak Bóg ułożył losy człowiecze. (...)
Wilk z krwawą paszczą, wiecznie mordu głodny,
Co się pod znakiem krzyża zawsze chowa
Krzyż splugawiony znów weźmie za godło,
Pocznie narody pożerać dokoła. (...)
W Rzymie się pocznie odrodzenie świata.
Bóg wstrząśnie ziemią, powalą się domy.
Gdy zacznie mijać strasznie sroga zima,
Od Boga będzie dany znak widomy.
Od gór i stepów idzie wybawienie.
Pokój się Boży ustali w Warszawie,
Wielka w przymierzach, bogactwie i sławie
Polska ku morzom granicami sięgnie.
Dla tych co cierpią, przyjdzie dzień wesela,
Dla tych co wątpią, dzień sądu i kary.

- Przepowiednia z Trębogorza, z 1893 roku, będąca owocem seansu spirytystycznego, który miał miejsce w domu hr. Władysława Wielogłowskiego z udziałem nieznanego medium. Została ona opublikowana w 1939 r. Niektórzy badacze uważają ten tekst za apokryf. Zapowiada upadek Rosji i Austrii w 1918 r., "powstanie Polski ze świata pożogi" oraz wzrost potęgi Niemiec, narodowy socjalizm z godłem swastyki ("krzyż splugawiony"), pochód niemiecki na wschód i klęskę Hitlera ("ze złamanych skrzydłem powróci") oraz upadek sowieckiej Rosji ("krzyż splugawiony razem z młotem padnie"). Słowa:

"Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa."

odnoszone są do faktu wyboru Jana Pawła II. Przepowiednie kończy wezwanie:
Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić was będzie zawsze łaska Boża,
więc cierp i módl się człowieku.

- Dzieło Świat mego ducha i wizja przyszłości Stefana Ossowieckiego (1877-1944), znanego polskiego jasnowidza parapsychologa praktyka. Przewidywał on, że w wieku XXI setki milionów Azjatów ruszą na Zachód, rozdrapując dziedzictwo minionych stuleci. Zacznie się epoka Dalekiego Wschodu - ognia, nowego żywiołu rozpalającego i burzącego dawną społeczność Północy i Zachodu. Pojawią się nowe wartości cywilizacyjne, o jakich wyobraźnia nawet nie ma pojęcia. Zachód czeka zemsta Wschodu: kataklizmy wstrząsną narodami, które opanuje nacjonalizm. Nastąpi epoka rasy żółtej.

- Wizja Rozalii Celakówny, pielęgniarki, zmarłej w opinii świętości w roku 1944. W 1938 r. miała ona widzenie - rozmawiała z "Mężem, pełnym powagi i majestatu, kto to był, nie wiem". Od niego otrzymała zapewnienie: "Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości; inaczej, moje dziecko, nie ostoi się".

- Słowa prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda, wypowiedziane 21 X 1948 r., po przyjęciu namaszczenia chorych, zmarłego nazajutrz, 22 października: "Nie rozpaczajcie! Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem Najświętszej Maryi Dziewicy. W tej walce między siłami diabelskimi a Chrystusem, ci z tych, którzy zawierzyli, niech zwrócą się ku niebu, i będzie tak jak sam Bóg zrządzi. Dziękuję wam i błogosławię!".

- Wypowiedź ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego z 1957 r.: "Los komunizmu rozstrzygnie się w Polsce. Jak Polska się uchrześcijani, stanie się tak wielką siłą moralną, że komunizm sam przez się upadnie. Losy komunizmu rostrzygną się nie w Rosji, lecz w Polsce przez jej katolicyzm. Polska pokaże całemu światu, jak się brać do komunizmu, i cały świat będzie jej wdzięczny za to".

Jasność i trafność poszczególnych przepowiedni jest różna. Ze względu na swoją popularność odgrywają one jednak ważną funkcję społeczną - kształtują sposób patrzenia na historię, na bieg dziejów Polski, uczą szacunku dla wartości narodowych, wychowują w poczuciu jedności losu, a nade wszystko wzywają do wierności najważniejszym ideałom przodków. Wiele z nich posiada wyraźne ukierunkowanie wychowawcze, zwłaszcza dotyczy to przestróg, od których realizacji zależy bieg wydarzeń.
________________________________________

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

798

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://heavenawaits.wordpress.com/2014- … mam-mahdi/ Mahdi ujawni się za rok  wycofanie Nato z  Afganistanu!

799

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No i gdzie ta Polska od morza do morza za sprawą Jana Pawła II ? Kolego , może zmień forum na katolickie . Widzisz , chrześcijańska Polska jak najbardziej . Katolicka raczej nie . Różnica kolosalna ,ale wydaje mi się ,że nie wychwycisz różnicy .

800

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie przejmuj się Pablodart tymi krzykaczami, dla których istnieje tylko jedna prawda. Jeśli ktoś nie podziela ich poglądów jest wrogiem "ludu" jak to kiedyś było...