641

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

myślę że współpracę Putina i Miedwiediewa można liczyć od 2008 roku kiedy Dymitr został przy poparciu Władimira prezydentem 2008 2013 mineło 6 lat 2008+20 to 2028 rok wychodzi czyli na dwa Lata przed wojną światową według obliczeń Atraktora

642

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Do "Beengooda"

Na ten temat pisał i Arteuza i ja i to nie dawno.
Kraje hiszpańskojęzyczne Ameryki Południowej i częściowo Środkowej(bez Meksyku,kuby,Dominikany,Gwatemali itd) zjednoczą się przed III Wojną Światową w silne Stany Skonfederowane Ameryki Południowej na czele których stanie odwieczny wróg Brazylii,Argentyna.
Będą one chciały odebrać wiele ziem,szczególnie w Amazonii,które utraciły na rzecz portugalsko-języcznej Brazylii.
Przedtem oba kraje wejdą w posiadanie broni nuklearnej i ją przeciwko sobie użyją.
Do wojny wmieszają się:USA,Chiny i Wielki Taliban.
Również w Afryce będzie krwawa wojna bo Wielki Taliban ruszy na centralną Afrykę podbije m innymi Etiopię i Nigerię. W Kongo dojdzie do wojny z RPA,która stanie w obronie chrześcijan i niepodległości murzyńskich państw afrykańskich.
Po III Wojnie światowej to murzyńskie państwo znacznie rozszerzy swoje granice i stanie się wielkim mocarstwem.
Wielki Kalifat Talibanu i Chiny mają również atakami nuklearnymi zniszczyć zachodnie bazy naukowe na Antarktydzie!
Wojna więc będzie globalna.
Jedynymi krajem w miarę bezpiecznym będzie najprawdopodobniej:Nowa Zelandia gdzie schronią się biali uciekinierzy z Australii.

Pozdrawiam

Atraktor

643

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Argentyna obecnie ma duże kłopoty gospodarcze nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Liderem świata latynowskiego obecnie jest Brazylia. Meksyk też ma ambicje być liderem wśród latynosówa ale  ma własne problemy np kartele narkotykowe korupcja. Ale w stanach południowych USA Teksach Arizona Nowy Meksyk to przybywa dużo emigrantów z Meksyku wpływa na wybory prezydęckie w USA w głosach  Elektorskich;

644

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawe czy będzie jeszcze jeden prezydent USA...

645

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do"norgg"

Możliwe,że Ty i Arteuza macie rację i III wojna światowa wybuchnie w roku 2021,ja jednak optuję za rokiem 2030,również dlatego,że w/g mnie wiele spraw przeciągnęło się w czasie.
A więc nie wydaje mi się,żeby przez ;6,7lat powstał Wielki Kalifat Talibanu i to od rzeki Indus po Atlantyk,ten proces chyba dopiero powoli następuję ,bo w krajach arabskich ,nawet w takich jak:Egipt,Libia,Tunezja,Bahrajn i Irak w dalszym ciągu sytuacja nie jest spokojna i stabilna,a w Syrii i Jemenie trwa wojna domowa.
Z przepowiedni M Nostradamusa wynika jednoznacznie,że te "zawieruchy"i zamieszki,a także rebelie będą trwały do czasu ,kiedy te państwa wchłonie Kalifat Wielkiego Talibanu,czy to w drodze podbojów,czy sterowanych referendach ludowych.

Pozdrawiam;

Atraktor

646

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze jak myślisz ilu będzie jeszcze prezydentów USA?

647

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze do "norgga"

Szukałem w swoich"zbiorach" przepowiedni o Rosji i myślę ,że chyba jest to ten:

Presage;13,136(sixains);

Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!

Pozdrawiam;

Atraktor

648

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Dmoxa"

Nostradamus jak już nie raz wspominałem nie pisał o wszystkich władcach:królach,cesarzach,prezydentach,czy premierach różnych krajów w tym USA-nie ułożył jakiejś listy na wzór listy papieży Świętego Malachiasza.
Pisał tylko o najważniejszych postaciach,które miały wielki lub bardzo wielki wpływ na jakieś ważne,lub bardzo ważne wydarzenia,więc trudno mi powiedzieć(po prostu nie wiem)ile prezydentów będzie jeszcze w USA do czasu wybuchu III Wojny Światowej.
To co mogę wyczytać z treści tekstów M Nostradamusa to piszę i Wam przekazuję,oraz na swój sposób(może czasami niewłaściwy)interpretuję,to czego nie potrafię wyczytać z jego tekstów,lub po prostu nie rozumiem(albo mam duże wątpliwości,bo takie też się zdarzają),to po prostu o nich nie piszę.

Pozdrawiam:


Atraktor

649

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Śniady Obama musi być ważną postacią skoro o nim napisał...

650

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do norgga

Dyskusja zeszła zdecydowanie poniżej progu przyzwoitości i w takiej formie nie zamierzam brać w niej udziału.
A już tym bardziej, jako jeden z klakierów na poziomie niedokończonego gimnazjum.
Co skłoniło Cię do brania udziału w dyskusji?

651

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

czy  nie szkoda  wam czasu na  te  przpychanki ?? lepiej  chyba  poczytac  cos  ciekawego

652

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wiele osób piszących o tzw:”końcu świata” i czekającym ludzkość Sądzie Ostatecznym powołuje się na Biblię czyli”Pismo Święte”,niewzruszony kanon Chrześcijaństwa,a także i judaizmu(Pięcioksiąg,czyli Tora).
Biblia całą swoją różnorodność bierze z przedjudaistycznych i przedchrześcijańskich starożytnych,a nawet megalitycznych kultur: Sumeru,Akadu,Aramu,Chaldei,Urartu,Hetytów(Hattusillas),Babilonii,Asyrii,Kanaanu,Krety,Achaju,Medii i Persji i wiele innych,a późniejszych także:Grecji i Rzymu
Wiele ksiąg biblijnych pochodzi z miasta Byblos(stąd nazwa Biblia) położonego w megalitycznym Kanaan,a później w starożytności w Fenicji,a obecnie w Libanie.
Byblos-z greckiego „zwój papierów”-”miasto biblioteka” było dużym ośrodkiem morskim i poważnym konkurentem w handlu dla największych miast fenickich;Tyru(obecnie ;Sur) i Sydonu(obecnie;Sajda).
To tam zwożono różne papirusowe zwoje opisujące wierzenia różnych ;megalitycznych i antycznych ludów i je staranniei pieczołowicie gromadzono.
Kiedy część plemion Aramejskich w II tysiącleciu przed naszą erą przybyła z Mezopotamii(Międzyrzecza dwóch rzek Tygrysu i Eufratu-obecny Irak)do Kanaanu (nazwanego 2 tysiące lat później przez Rzymian Palestyną),część z nich osiadła w pobliskim Egipcie w delcie Nilu(Izraelici)na skutek porozumienia(traktatu) z Faraonem,a część na południe od Kanaanu na północy półwyspu arabskiego utworzyła silne królestwo Aramu na południe od arabskiego królestw:Moabu i Edomu.
Kiedy Izraelici pod wodzą Mojżesza wyruszyli przez Synaj do Kanaanu i jego następcy później podbili te ziemie zaczęli sowicie korzystać ze zbiorów papirusowych biblioteki miasta Byblos.
W Piśmie Świętym(Biblii)znajduje się wiele ksiąg np.;opisujących potop,zniszczenie miast;Sodomy i Gomory,wieży Babel,raju(czyli Edenu) itd. przepisanych o żywo z tych zbiorów z mniejszymi lub większymi poprawkami.
Księgi Starego i Nowego Testamentu nie powstały więc z niczego!
Bóg medyjski Mitra zrodził się z dziewicy,a podobizny jego i jego matki o żywo przypominają obecne obrazy Matki Boskiej z małym Jezusem.Mitraizm przez dwieście lat rywalizował o „rząd dusz” z chrześcijaństwem w starożytnym Rzymie i był główną religią wyznawaną przez rzymskie legiony.
Z mitologii greckiej(starodawnych wierzeń)wiemy dobrze,że „pół bug”(heros) grecki Herakles (rzymski Herkules)dostąpił na obłoku wniebowstąpienia.
Takich przykładów spisanych z dawnych przedjudaistycznych i przedchrześcijańskich tekstów zarówno w Starym jak i Nowym Testamentcie(Przymierzu) jest ogromna ilość,ja podałem tylko parę przykładów.
Ale zwoje papirusów z Byblos mają swoje jeszcze dawniejsze źródło w jeszcze starszych rytych kamiennych tabliczkach  np.;sumeryjskich miast:Ur,Uruk,czy Lagasz a także póżniejszych miast i stolic potężnego państwa Asyrii,to jest:Assur i Niniwy.
Te w/w teksty występują obok charakterystycznych dla Starego Testamentu proroctw przygodnych ,o skutkach ograniczonych do specyficznego środowiska wczesnego Izraela,a  póżniej także drugiego państwa żydowskiego,Judei.
Przesłań eschatologicznych w tym objawień zwanych apokalipsami jest bardzo dużo zarówno tych przed biblijnych jak i biblijnych i niektóre bardzo się od siebie różnią.
Wszystkie one stały się preludium do napisania wielu wizjonerskich sag apokaliptycznych jak fragmentów księgi Izajasza o ziemi wytrąconej ze swej normalnej pozycji,w której to Izajasz robi aluzję do możliwości przesunięcia osi ziemskiej ,a także apokalips:Świętego Piotra,Świętego Pawła i wielu innych apostołów no i w końcu tej o dziwo jedynej ,która została uznana jako kanoniczna przez oficjalny Kościół współczesny czyli Apokalipsy Świętego Jana,wcale zresztą nie najważniejszego spośród uczniów,czyli apostołów Chrystusa(cyt:”jesteś Piotr,czyli skała na której zbuduję swój Kościół”).
Skądinąd kontekst ,antycypujący wizję Janową(Apokalipsa Świętego Jana)o dawno już zburzonym mieście Babilon należy włączyć w zespół objawień katastroficznych określonych jako „Apokalipsa Większa”i „Apokalipsa Mniejsza” Izajasza.
Ale wszystkie te Objawienia Wizjonerskie nazywane z grecka Apokalipsami(pomimo,że każdy ma jakąś swoją Apokalipsę i każdy inaczej ją rozumie-ma swobodną wolę)mają swoje zakończenie w Realnym Ziemskim Przyszłym Edenie,czyli Raju zwanym też Drugą Jerozolimą ,lub 1000 letnim Milenium ,czyli ziemskimi rządami Mesjasza Jezusa Chrystusa po ostatecznym zwycięstwie nad śmiercią i szatanem oraz po Sądzie Ostatecznym nad żywymi umarłymi.
A jak ma wyglądać to wieczne życie(przy czym należy pamiętać,,że1000 lat ziemskich to jeden dzień Boga!).
Oto przykład:Iz 11,6

....wilk zamieszka wraz z barankiem,
pantera z kożlęciem razem leżeć będą,
cielę i lew paść się będą społem
i mały chłopiec będzie je poganiał.

Należy pamiętać o tym,że tak jak istnieją ewangelie apokryficzne między innymi;Świętego Piotra,Pawła,Tomasza,Marii Magdaleny,Judasza i wiele innych nie uznanych przez większość współczesnych Kościołów chrześcijańskich tak istnieją również apokalipsy apokryficzne ( z greckiego czasownika „apokrypto”-”ukrywam”).
Do tej właśnie apokryficznej,eschatologicznej literatury starotestamentowej należą między innymi ;apokalipsy przypisywane:Ezdraszowi,Baruchowi i samemu Mojżeszowi!
Natomiast co się tyczy nie uznanych przez większość współczesnych kościołów z kręgu chrześcijańskiego apokalips:Świętego Piotra,.Świętego Pawła,czy Świętego Tomasza to co prawda przeważa w nich imitacja wzorca Janowego to jednak w niektórych zasadnczych kwestiach są one z Apokalipsą Świętego Jana ROZBIEŻNE!
Przede wszystkim apokalipsy te podkreślają tak zwany DOKETYZM(część tej chrześcijańskiej teologii),czyli uznającej to,że Jezus Chrystus był tylko Bogiem,a nie człowiekiem,że jego ciało było ciałem niebiańskim tak zwanym „eterycznym,czyli”kosmicznym”zbudowanym z tak zwanego”eteru-materii kosmicznej”nie mającej nic wspólnego z fizycznym ciałem człowieka!
Mało kto obecnie zdaje sobie z tego sprawę,że teologia  DOKETYZMU była wyznawana w znacznej mierze przez pierwszych chrześcijan,a później została odrzucona jako herezja.
Część jej wyznawców (dokeci) utworzyli własny kościół,gdzie uznawali za kanoniczne przede wszystkim ewangelie i apokalipsy:Świętego Piotra,Pawła i Tomasza,póżniej w IV wieku stali się wyznawcami innehgo potężnego odłamu chrześcijańskiego,którego twórcą był Ariusz biskup aleksandryjski,który nie tylko ,że przyjął wiele nauk z doketyzmu,ale też odrzucił wiarę w Trójcę Świętą twierdząc,że Jezus to Bóg,który narodził się z własnej woli z niewiasty dziewicy posiadając już jako noworodek boskie ciało”eteryczne”,czyli kosmicznie uświęcone!
Również i on po długiej walce został potępiony i w kilka wieków później arianie zniknęli z historii chrześcijaństwa.
Czytając na forum strony Gazety Prawnej;”kiedy wybuchnie III wojna światowa”artykuły Arteuzy Centuriona wyczułem,że chciał On forumowiczom o tym wszystkim napisać,kiedy przytaczał teksty M Nostradamusa o powstaniu po III Wojnie Światowej;”Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego” z pierwszym i przedostatnim zarazem papieżem w nowej stolicy Francji Avinionie.
Ale w wyniku nieraz brutalnych ataków przeciwników wiedzy,uznających tylko jedną wiedzę jako prawdziwą i ostateczną-zrezygnował szybko kończąc zaczęty temat!
Kto na tym skorzystał,a kto stracił?
Na pewno wszyscy Ci,którzy łakną jak chleba każdej wiedzy ,choćby nie była ona ze względu na ich poglądy ani łaskawa i przyjemna!
I co się stało?
Wielu forumowiczów „wyczytało błędnie” z tekstów Arteuzy,że Nowy Zjednoczony Kościół Chrześcijański” będzie podobny do obecnych kościołów protestanckich.
Ale to tylko mało istotna część prawdy!
Oczywiście,że ten „Zjednoczony Kościół Chrześcijański”po jakimś czasie(stosunkowo krótkim zlikwiduje wszystkie zakony zarówno męskie jak żeńskie,zniesie spowiedż przed konfesjonałami,zlikwiduje niektóre nie istniejące w pierwotnym kościele chrześcijańskim święte sakramenty,ale też „zdejmie Chrystusa z krzyża”!
Otóż należy wiedzieć,że pierwsi chrześcijanie uważali wieszanie poranionej figurki Boga,czyli Jezusa na krzyżu uważali za złośliwe i okrutne świętokradztwo wystawiające na pośmiewisko  ich Mesjasza i religii przez wyznawców swoich religijnych przeciwników,głównie rzymskich pogan.
Ale ten „Zjednoczony Kościół Chrześcijański”po „rządach”dwóch papieży aviniońskich w ogóle zlikwiduje papiestwo,które przejdzie już całkowicie do dawnej historii..
Od protestantyzmu będzie się też różnił jeszcze większą skromnością np.; w ten sposób,że bogate świątynie zostaną zastąpione przez skromne sale modlitw.
I wreszcie rzecz najważniejsza zostanie zmieniona doktryna tego Kościoła,a także liturgia(bardzo skromna,np zlikwidowane bogate strojne szaty) i obowiązujący Kanon!
„Zjednoczony Kościół Chrześcijański” uzna powtórnie szereg ewangelii np.;Świętego Piotra,Pawła Tomasza i Świętej Marii Magdaleny i w związku z tym uzna jej apostolstwo,a także uzna inne apokalipsy za święte księgi kanoniczne to jest:Świętego Piotra,Świętego Pawła i Świętego Tomasza,czyli przywróci część teologii doketyzmu czego nie ma w żadnym współczesnym kościele protestanckim.
Jest kilkanaście tekstów M Nostradamusa(w tym Nostradamusa Młodszego)na ten temat.
Oto jeden z nich;

Presagę;(przepowiednia)18,133(sixains)

Po trzeciej wojnie Wielka Odnowa Kościoła!
Wiara Chrystusa znowu jest czysta i przejrzysta.
Słowa;Piotra,Pawła,Tomasza i Marii Magdaleny,
zostały przywrócone i na nowo uświęcone.
Nowe Pismo i Nowy Krzyż nie są już splamione
słowami i rękami soborowych faryzeuszy,sług szatana!

Presage;(przepowiednia)15,94

Zjednoczony w Nowym Piśmie i czystej Wierze,
Kościół Chrystusa odrzuci wszystko co błędne i fałszywe,
Po drugiej aviniońskiej Arce zniosą urząd Arcypasterza,
Zakony osądzone i odrzucone,a kapłaństwo zniesione,
Uczeni w piśmie będą prowadzić modlitwy wspólnot Pana,
W skromnych salach,lub w domach za pośrednictwem eteru!

Dlaczego więc mamy w swoich przewidywaniach przyszłości rozpatrywać tylko Kanoniczną obecnie Apokalipsę Świętego Jana ,a nie rozpatrywać apokryficznych obecnie;Apokalipsy Świętego Piotra,czy Pawła!?
Przecież M Nostradamus i nie tylko on!-twierdzi że to się zmieni,że zmieni się kkanon chrześcijański,przecież to jest możliwe,bo na przestrzeni  2000 lat on się zmieniał,czyli nie był trwały i ostateczny!

Pozdrawiam:


Atraktor

653

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gammmorin dziękuje pomogłeś mi czy mam dalej pisać na tym forum?

654

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

może przestane na jakiś czas pisać na forum ale czekam na wasze opinie bo kłótnie są złe

655

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

nie chcę być powodem kłótni

656

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Administratorze czy powinienem pisać dalej czy wycofać się na jakiś czas?

657

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Administratorze czy powinienem pisać dalej czy wycofać się na jakiś czas?

Tak, powinieneś pisać dalej, nie pod. W jednej wiadomości.
Jestem raczej tym czytającym i myślę że takich jak ja jest więcej, siedzę tu głownie dla postów Atraktora i #1, tak jak forum GP czytałem głównie dla Arteuzy. Proszę, nie spamujcie nic wnoszącymi komentarzami. Bez odbioru. Sam się dołączyłem do tej słomy, choć nie chciałem.

658

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox pisz dalej, Jeżeli  chodzi o tysiącletnie królestwo boże to ono może zaistnieć tuż niebawem bo nikt nie zna daty i godziny.

659

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Ciekawa wypowiedź na temat nowego papieża na tvn 24

"Jesteśmy świadkami rewolucji w Kościele". Papież na kadencję?
Foto: TVN 24 | Video: TVN 24 Jaś Gawroński w "Faktach po Faktach"
- Myślę, że to, co w tej chwili dzieje się w Kościele, jest rewolucją, innowacją. Benedykt XVI składając rezygnację pokazał, że papiestwo to nie tylko misja, ale także praca - twierdzi Jaś Gawroński, włoski polityk polskiego pochodzenia. W opinii byłego senatora i europosła nie można wykluczyć, iż w przyszłości wprowadzona zostanie kadencyjność na papieskim urzędzie.

Dla Jasia Gawrońskiego, który był gościem "Faktów po Faktach", rezygnacja Benedykta XVI była "rewolucyjnym gestem". - Tak samo ważnym jednak jeszcze z jednego powodu. Benedykt dał nim wrażenie, że papiestwo to nie jest tylko misja, ale tak samo praca - podkreślał były włoski senator i europoseł. Jego zdaniem papież raczej nie miał takiej intencji.

Gest, który przyniesie reformy

W opinii polityka - i byłego korespondenta włoskich mediów w Warszawie - po "geście Benedykta w Kościele dziać się mogą różne rzeczy". Nie wykluczył głębokich reform w Kurii Rzymskiej, które jego zdaniem są konieczne, a także wprowadzenia w przysżłości np. kadencyjności na papieskim urzędzie.

Jak zauważył Gawroński, dzisiaj reputacja Kościoła "nie jest najlepsza" i dlatego główną rolą nowego papieża będzie "dbanie o wizerunek i zmiana tej niekorzystnej opinii". - Potrzebne jest poświęcenie w imię dobrego wizerunku - uważa włoski polityk.

Kto najlepszym kandydatem?

Najlepszą osobą do zreforomowania Kurii Rzymskiej byłby w jego ocenie Włoch, "który ją zna, ale nie jest w nią wmieszany". Gawroński nie chciał powiedzieć wprost, który kandydat ma jego zdaniem największe szanse, ale wymienił nazwisko jednego, spełniającego wszystkie kryteria.

- Kard. Angelo Scola ma wiele cech, które powinien mieć papież - zauważył. Jedną z kluczowych miałaby być właśnie "umiejętność dobrej komunikacji". - Z tych kandydatów, których ja znam, to on wydaje mi się najlepszy. Ale to prawdopodobnie znaczy, że nie zostanie wybrany - dodał były włoski senator.

W swoich ocenach Gawroński nie wydaje się osamotniony. Według niego Włosi "naturalnie kibicują i oczekują, że nowym papieżem będzie ich rodak". Chociaż - jak zauważa gość "Faktów po Faktach" - kryzys ekonomiczny powoduje, że "zainteresowanie papiestwem jest dziś we Włoszech dużo mniejsze".

- W tej chwili nie ma faworytów (w głosowaniu, które wyłoni nowego papieża - red.). W ostatnich dniach stało się na tyle dużo, że sami kardynałowie są trochę oszołomieni. (...) Nie wiem, czy to będzie długie konklawe, ale czuję, że może być krótkie. Wszyscy tak mówią - podsumowuje.
Autor: ŁOs/tr / Źródło: TVN 24

http://www.tvn24.pl/jestesmy-swiadkami- … 245,s.html

660

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Możliwe,że Ty i Arteuza macie rację i III wojna światowa wybuchnie w roku 2021,ja jednak optuję za rokiem 2030

Stawiam na rok 2019, nie 2021 smile Rok ten również spełnia kryteria z przepowiedni - podzielny na 3 i suma wg numerologi to też 3. Oprócz tego są inne przesłanki. W odróżnieniu od roku 2030, w roku 2019 Benedykt XVI będzie prawdopodobnie żył i będzie już starcem z przepowiedni, poza tym para rosyjskich przywódców ma do tego czasu szansę utrzymać się przy władzy i również "zagrać swoje role" z centurii.

Taliban właściwie już istnieje. W marcu 2009 Talibowie otrzymali zgodę od rządu Pakistanu na utworzenie własnej władzy sądowniczej w północnej części kraju. Można to uznać za zalążek Talibanu.

Historia kołem się toczy. Spójrzcie na przełom lat 70-tych i 80-tych w Afganistanie. Weszli Rosjanie i nie mieli większych problemów z opanowaniem dużej części kraju, dopóki nie znalazł się jeden człowiek - Ahmad Szah Masud, który był w stanie zjednoczyć wojujące z najeźdźcą plemiona. Od tego czasu rosyjska okupacja zaczęła się sypać.
Podobnie może byc i dzisiaj. Wystarczy jeden człowiek, na przykład Mahdi, by porwać za sobą tłumy. Uzbrojenie to nie problem. Magazyny pakistańskiej armii są pełne, poza tym każdy szanujący się Afgańczyk ma przynajmniej kałasznikowa.

I dlatego uważam, że nie potrzeba dziesiątków lat, by wydarzenia nabrały tempa.

Atraktorze - aktualne są dwa wydarzenia - wybory papieża (będzie prawdopobnie dwóch, w tym jeden emerytowany), oraz nieciekawa sytuacja na półwyspie koreańskim. Czy mógłbyś w nastepnym poście skoncentrować się na nich?