2,221

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pakistan nie wie jaki duży błąd  popełnia popierając Afgański Taliban  żeby zachować przeciwwagę Indyjskim wpływom w Afganistanie... Pakistan zostanie zniszczony przez swój pakistański Taliban jaka krótkowzroczna jest polityka Pakistanu dla osiągnięcia chwilowych zysków  geopolitycznych w rywalizacji z Indiami...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-09 19:29:25)

2,222

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

xfeel napisał/a:

Witam ! Jak znaleźć właściwą datę liturgii ? A może rozwiązanie nie jest takie trudne. Wystarczy znać przepowiednie które się sprawdziły, a w których były podane jakieś daty/lata liturgii, wtedy dopasowujemy datę jakiegoś zdarzenia do daty liturgii, bierzemy następne wydarzenia chronologicznie i patrzymy czy się to zgadza. Potem jeśli weźmiemy np 600 tok liturgii czyli czasy nowego genereła, po prostu liczymy lata/liturgie od momentu skojarzenia poprzedniej daty aż do tego roku 600 i być może wyjdzie nam poprawna data. Nie wiem, czy dobrze myślę, matematykiem nie jestem, ot taki pomysł na szybko.

Ogólnie czytam ten wątek od pierwszego postu na wp.pl założonego na przez Arteuzę, na początku bardzo byłem zdołowany ponurą wizją rozwoju wydarzeń jakie nas mają czekać. Wierzę jednak że Nostradamus tak skonstruował swoje przepowiednie że tych co umieją go przeczytać to ominie, a przynajmniej będą się umieli przygotować na rozwój wypadków. Jak na razie nie ma w 100% pewności że to się wydarzy, bowiem najważniejsze przepowiednie się nie zrealizowały, choć czas jest odległy.

Atraktorze, historia jest zawsze kluczem do przyszłości, napisz proszę po krótce z jej najnowszej nowożytnej części czyli ostatnie 20 lat dla Polski i świata te które Nostradamus uwypuklił i które się sprawdziły. Czy o Polsce też były jakieś wzmianki z tego okresu?

Pozdrawiam,

Witam:

I znowu na te pytania już odpowiadałem!

Po pierwsze lata centurii M Nostradamus zastosował tylko i wyłącznie do wydarzeń związanych z III wojną światową,więc trudno wywnioskować kiedy rok np;'600 liturgii nastąpi,a raczej 1600,bo jak wyjaśniałem za jego życia pomijano cyfrę jeden na początku daty i stawiano przecinek jak ja to powyżej zrobiłem.
W roku '600 czyli 1600 liturgii ma nastąpić zimową porą(przed III wojną światową)długie oblężenie jakiegoś miasta w Azji Środkowej przez turbany Mahdiego,możliwe że w górskich rejonach; Pakistanu,Afganistanu,Iranu,lub byłych republikach radzieckich-jest to początkowa data ,a takiego oblężenia jeszcze nie było i na razie nie ma!
O tych wydarzeniach(z ubiegłego wieku i nie tylko) już pisałem nawet podawałem przykłady przepowiedni,np o; Solidarności,Wałęsie,Janie Pawle II,generale Jaruzelskim,a także o Gorbaczowie i innych znanych przywódcach różnych państw świata,

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-09 20:59:45)

2,223

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Atraktorze czy istnieją inne naukowe teorie o powstaniu Wszechświata oprócz teori Wielkiego Wybuchu ? pozdrawiam

Witam;

Istnieje wiele różnych teorii budowy i funkcjonowania Wszechświata zarówno TYCH EWOLUCYJNYCH jak między innymi teoria tzw:"WIELKIEGO WYBUCHU"jak i TYCH STATYCZNYCH,CZYLI STACJONARNYCH!
Jednak przypominam,że to forum i ta strona nie są poświęcone teoriom KOSMOLOGICZNYM tylko PRZEPOWIEDNIOM I WIZJOM M NOSTRADAMUSA OGRANICZONYM DO OBECNEGO XXI WIEKU!
I tak czasami sam łamię zasady tego forum i tej strony coś tam pisząc na inny temat między innymi w zakresie;kosmologi, historii,czy ezoteryki,ale staram się to robić rzadko i tylko wówczas,kiedy znajduję jakieś mgliste,ale powiązanie z tematem  tej strony choć minimalne-ale jednak!

Teorie dotyczące naszego Wszechświata to frapujący temat,ale bardzo szeroki i dość skomplikowany.
Aby dobrze zrozumieć pewne zagadnienia to trzeba mieć dogłębną wiedzę matematyczno fizyczną i to na wysokim poziomie.
Trudno jest bowiem w pełni opisać Wszechświat bez przytoczenia różnych skomplikowanych równań matematycznych.
Bez ich zrozumienia(tych równań)nasza wyobrażnia o Wszechświecie nigdy nie będzie pełna,może być tylko zawsze ogólna i pobieżna!
Stwórca wcale nam,także uczonym NIE UŁATWIA ZADANIA W ZROZUMIENIU RÓŻNYCH BYTÓW W TYM PRZEDE WSZYSTKIM ISTNIENIA WSZECHŚWIATA!!!

Teraz do innych forumowiczów.
Jeśli jakieś pytanie na które jeszcze nie odpowiedziałem mi umknęło,to proszę o jego przypomnienie.

Dzisiaj nie mam już czasu.
Jutro postaram się więc dokończyć temat dot:USA podając kilka następnych tekstów M Nostradamusa.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-10-09 21:04:06)

2,224

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kolego dmox, Pakistan to taka trochę demokracja, ale islamska he, żaden tam niezależny światopoglądowo kraj. Turcja nie, przeciwnie jest krajem świeckim, w którym są silne wpływy islamskie, ale ze względu na bardzo znaczącą rolę wojska, Turcja pozostaje państwem świeckim póki co. W Pakistanie tak jak w Afganistanie są plemiona, dla których granica polityczna jest granicą umowną stąd wiele przypadków swobodnego przekraczania granicy pakistańsko-afgańskiej z prostej przyczyny, część rodziny zamieszkuje Pakistan część Afganistan jedni lubią drugich odwiedzać. Być może Indie chcą mieć wpływy, ale nie po to, aby eksploatować Afganistan z jego surowców, bo na to są za słabi politycznie i ekonomicznie, ale dlatego, żeby być przeciwwagą dla Chin, które nomen omen wspierają Pakistan, co ani Indiom ani Rosji specjalnie nie leży. Rosja u siebie ma problem z separatystami czeczeńskimi, którzy współpracują z islamistami, a Indie, bo toczyły boje z Pakistanem o Kaszmir. Poza tym, Rosja chce osłabić pozycję USA w tym rejonie świata, dlatego dąży do zaciskania stosunków dwustronnych na wszystkich płaszczyznach gospodarki z Indiami. Należy pamiętać, że w Pakistanie występują silne wpływy islamistów i tylko dzięki amerykanom, którzy tam stacjonują i maja „swojego” prezydenta”, Pakistan nie jest republiką islamską, ale gdy tylko amerykanie ten kraj opuszczą to szybko może się przeistoczyć w kraj wyznaniowy, ponieważ konszachty Talibów są szerokie i rozciągają się na szeroki rejon Azji środkowej, łącznie z republikami post radzieckimi. Dlatego nie widzę żadnego błędu w pakistańskiej polityce, a jedynie strategiczne, naturalne zarazem, współpracowanie ludów plemiennych ukierunkowanych w większości na ten sam radykalny odłam islamu.

2,225

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy masz jakieś teksty Nostradamusa o Generale Dyktatorze który ma przywrócić porządek  w USA ? pozdrawiam

2,226

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak Obserwator ma rację .  Jedną z przyczyn przez które Rosja wspiera Asada który jest szyitą alawitą jest strach przed rozlaniem się skrajnego sunnizmu na Azję Środkową i Kaukaz Północny

2,227

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do dmox, Rosja wspiera Assada, dlatego, że Syria jest ostatnim przyczółkiem wpływów rosyjskich w tej części świata. Rosja do niedawna robiła duże interesy gospodarcze z Syrią, głównie sprzedając jej swoje uzbrojenie. Assad jest alawitą, jest to najbardziej tolerancyjny odłam islamu uwzględniający współistnienie różnych religii w tym chrześcijaństwa. To są główne powody, że Assad ma sojusznika w Rosji. Rządy dynastii Assadów, dawały gwarancję modelowi quasi świeckiego państa tj., tolerancyjnego i przewidywalnego. Po tej długoletniej wojnie jak pisał Nostradamus państwo Syria, ma stać się częścią potężnego teokratycznego państwa, pewnie o szariackim obliczu, najbardziej radykalnym. Czas pokaże.

2,228

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Polskie siły w Afganistanie mają się "wycofywać" (czytaj: uciekać) przez islamskie republiki postradzieckie (Azja srodkowa) i pociągami przez Rosję.   

RMF FM: tajna umowa kontrwywiadu wojskowego z rosyjską FSB o ewakuacji Polaków z Afganistanu
http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl … aid=11175c

2,229

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pamiętam, że Nostradamus przepowiadał krótki okres w którym Polska po III wojnie światowej będzie wielkim państwem liczącym się na świecie ale koniec taki będzie, że się rozpadnie na 3 polskie państwa, zanim zostanie wchłonięta do Euroazjatyckiej Unii. Czy Nostradamus wspominał jakie to będą te 3 polskie państwa? Ponadto czy istnieją centurie opisujące przyszłą, dziwną wojnę z duchami oraz w niebiosach? Wiem, że to już dla nas mogą być niepojęte i niezrozumiałe, mimo tego jestem ciekaw ich. Pozdrawiam serdecznie.

2,230

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ludzie ratunku! Czemu zadajecie Atraktorowi pytania w momencie kiedy napisał, że następnym razem ma zamiar dokończyć wątek o USA (co akurat jest bardzo na czasie)? Kosmos... wojna z duchami.... Nigdy nie dokończy o USA jak tak dalej pójdzie.

2,231

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie i Panowie,

gen. Marian Zacharski wraca do Polski....

2,232

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zacharski to bardzo ciekawa postać i jeden z lepszych jeśli nie najlepszy szpieg jakiego dorobiła się Polska.  Tak się zastanawiam czy pasuje na naszego Generała Dyktatora no i kim jest jego obecna żona?

2,233

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wypowiedź gen. Zacharskiego:

"Żadnych historii o swoim życiu prywatnym nie będę zdradzał. Może dobrze się ożeniłem? Moja obecna żona, która jest z urodzenia Niemką, miała doskonałą pracę, mówi w wielu językach i jest osobą o wysokich kwalifikacjach zawodowych."

źródło:http://dziennik3rp.blogspot.com/2008/11/marian-zacharski-dla-dziennika-o.html

2,234

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Polska myśl technologiczna ma ogromny potencjał:

http://facet.wp.pl/kat,69514,title,Grot … omosc.html

Czyżby to były samoloty, z którymi Polskie wojsko będzie walczyć na ukrainie ?

2,235

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Generał Zacharski raczej nie będzie Generałem Dyktatorem bo ma żonę Niemkę a generał dyktator ma mieć żonę muzułmankę . Ciekawe czy w końcu w USA będzie porozumienie.... pierwsze dwie rundy negocjacji między Republikanami  a Demokratami w sprawie budżetu  i podniesienia limitu długu który 17 Pażdziernika przekroczy 16 ,7 Biliona dolarów  bez porozumienia na razie . Nawet nie mogą się dogadać w sprawie tymczasowego podniesienia długu na kilka tygodni co da czas na negocjacje .... a czas ucieka w przyszły Czwartek USA zbankrutuje jeśli nie będzie porozumienia  pozdrawiam

2,236

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W 2011 roku amerykańscy politycy porozumieli na kilka naście minut przed dwunastą w nocy przed terminem przekroczenia limitu długu ciekawe jak będzie za tydzień ...

2,237

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, pojawił się ponownie wątek gen. Dyktatora i nazwisko M. Zacharskiego, polskiego asa wywiadów za czasów PRL. Otóż moim zdaniem, Marian Zacharski, jest w dość podeszłym wieku, mimo, że zdrowie mu dopisuje. Jeśli przyjmiemy, że wydarzenia w Polsce z udziałem gen dyktatora, będą miały miejsce w ciągu dekady, to M. Zacharski, będzie przed 80-tką. W przyszłym roku skończy 65 lat. Trochę stary jak na dyktatora, nie sądzę, a wręcz jestem pewny, że ktoś w tak podeszłym wieku nie jest w stanie zbudować dyktatury (silne rządy autorytarne). To ma być miejscami coś gorszego od stanu wojennego. Czyli godzina policyjna połączony ze stanem wyjątkowym na terenie całego kraju, wojsko na ulicach, burzenie kościołów, zamykania opozycji politycznej, prześladowania katolików, szczególnie księży, z czasem racjonowanie żywności i szeroka inwigilacja obywateli. To będzie z pewnością ktoś młodszy, pełen energii, twardości charakteru, nie ugięty w swoich ideologicznych zapatrywaniach. Poczekajmy jeszcze trochę, aż sytuacja się bardziej wyklaruje. Moim zdaniem jest ciekawsza centuria, która opisuje sytuację polityczną przed dojściem generała do władzy, mianowicie człowiek, który dojdzie do władzy po Bastranie czyli Tusku. Tu też można po spekulować, aczkolwiek łatwiej, bo ta osoba z pewnością już teraz jest osobą publiczną, cyt:

Centuria 666,34
W dwudziestym pierwszym przed trzecią,
W kraju Jagiellonów po żałobie pierwszego z dwóch i nieszczęść ludu,
Do władzy dojdzie potomek magnatów pozorny przyjaciel Bastrana,
Jego wewnętrzne rządy i oko skierowane na wschód,
Rozpoczną wielkie przemiany w państwie Jagiellonów,
Po wielkim buncie do władzy dojdzie nowy generał, przyjaciel Półksiężyca!

Z pewnością pierwsze 2 wersy mówią o sytuacji, która była (katastrofa smoleńska) i sytuacji, która będzie, mianowicie nieszczęścia ludu. Jakie? Pewnie bardziej dobijający polaków kryzys gospodarczy i może te zamieszania (podziały) w kościele rzymskokatolickim. Zobaczymy. Jednakże ciekawi mnie owy potomek magnatów, pozorny przyjaciel Tuska, kto nim może być? Hm, magnatów trochę w Polsce mamy, np. magnat (naftowy) Kulczyk, magnat (medialny) Solosz lub magnaci z branży spożywczej, nazwisk nie znam, ale równie dobrze mogą to być magnaci w tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia, więc ludzie dziedziczący tytuły szlacheckie np. Konstanty Radziwiłł, który jako lekarz należy do zrzeszenia lekarskiego i jest dość aktywnie udzielającym się w różnych dyskusjach politycznych człowiekiem. A wy forumowicze, jakich typujecie kandydatów? Macie swoich? Dwa kolejne wersy mówią, że ta postać ma odnowić polskie myślenie polityczne odnośnie wschodu, Rosji, Ukrainy, Białorusi. Przewartościować ją, prawdopodobnie” zrzucić z siebie” wschodni kompleks, jaki nie ukrywajmy, tajemnicą poliszynela jest bowiem, że mamy go wobec Rosji. I tylko dlatego, ta Polska Polityka Wschodnia, jest taka mało konsekwentna, nie jest zgrana i brakuje jej determinizmu, aby zaznaczyć swoją obecność na tych terenach mocniej, Choćby gospodarczo. Bardziej aktywni od nas ekonomicznie na wschodzie Europy są: Niemcy, Holendrzy, Anglicy, Francuzi etc. Ta polityka jednakże okaże się niewypałem jak pokazuje ostatni wers centurii, będzie polityczną klapą w wyniku którego, ucierpi nasz interes narodowy tj; polityczny i ekonomiczny. Może zrobimy sobie jeszcze większego wroga z Rosji jak obecnie, a nasze stosunki okażą się tak złe, że będzie mówiło się nawet o wojnie polsko-rosyjskiej (może to za daleko posunięta interpretacja). Poczekajmy, zobaczymy.

2,238

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do dmoxa, porozumienie będzie, poczekaj do czwartku, a zobaczysz.

2,239

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Drugie nieszczęście ludu to moim zdaniem kryzys  kłótnie w Kościele albo ten rok powodzi i suszy bo tym  roku  ma dojść generał Dyktator do władzy  . Atraktor o tym pisał pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-10-12 14:08:53)

2,240

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do OBSERWATORA
Przytoczony przez ciebie czterowiersz w/g mnie opisuje Bronisława Komorowskiego, który chwalił się swoim hrabiowskim pochodzeniem.
http://www.polityka.pl/kraj/1506392,1,d … kiego.read
(choć niektórzy nazywają go Szczynukowicz)
Komorowski doszedł do władzy po katastrofie smoleńskiej a nie jest wykluczone że wygra następne wybory na Prezydenta RP.
Przytaczane wcześniej na tym forum fragmenty o "Chytrym lisie" i "Głupcu" opisują kolejnych Premierów. Dopiero gdy na scenę wejdzie"Generał Dyktator" skupi w swym ręku pełnię władzy czyli będzie Prezydentem i Premierem w jednym.