Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Ubytki w polu magnetycznym Ziemi, nadchodzą burze słoneczne

Artykuł opublikowany w dniu 31-12-2008 o godzinie 14:52
Wiatry słoneczne ścierają się z powłoką magnetyczną Ziemi

Wiatry słoneczne ścierają się z powłoką magnetyczną Ziemi (Steele Hill/NASA)

National Geographic donosi, że amerykańscy naukowcy z NASA wykryli ubytki w polu magnetycznym Ziemi, przez które mogą przedzierać się śmiercionośne cząsteczki wiatru słonecznego. Normalnie, magnetosfera naszej planety (ochronna warstwa promieniowania magnetycznego) blokuje dopływ wysoce naenergetyzowanych cząsteczek wysyłanych przez Słońce. Obecnie, gdy cykl słoneczny jest w fazie minimum (czyli niższej niż zwykle aktywności), nic nam nie zagraża. Jednak, jak pokazują badania astronomów, Słońce wejdzie w maksymalną fazę swojego cyklu aktywności w roku 2012…

Tak zwane ,,burze słoneczne” (lub inaczej burze geomagnetyczne) to efekty promieniowania przedzierającego się przez barierę ochronną Ziemi. W swojej najłagodniejszej formie wywołują widowiskowe zorze polarne. Przy dużej sile, ich efektami są ogromne zakłócenia elektromagnetyczne, mające wpływ na działanie przekaźników radiowych i pracę sieci energetycznych. Czy wyobrażacie sobie pracę nowoczesnych urządzeń bez prądu? Jak miała by wyglądać komunikacja?

Czy nie jest przypadkiem, że przepowiednie największych proroków, również mówią o upadku cywilizacji właśnie w roku 2012?
Komentarze (32) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Yoka (3-10-2010)

  Mozemy zyc, bez telewizora, internetu ,komorki ale bez pradu? kochani jak wyobrazacie sobie dostawe wody dla ludzi . Zaklady produkujace zywnosc bez pradu nie beda funkcjonowac, dostawy energi cieplnej do mieszkan zima i wiele wiele innych….

 • # bla (2-01-2012)

  bla bla jak mozna wierzyc w takie bzdury

 • # Strażak (22-01-2012)

  No sorry ale jak to czytam to śmiać się chce, dawniej ludzie żyli bez prądu i sobie radzili jak ktoś zna techniki survivalu umie pozyskiwać żywność i wodę oraz zbudować sobie schronienie to nie ma się czym martwić najbardziej odczują to osoby przyzwyczajone do luksusów na 90% znaczna część populacji ziemi umrze z powodu głodu, konfliktów i różnych chorób. Sorry za ten spam jak ktoś chce pogadać to ma tu moje gg 3060243 tylko proszę mi nie spamować jak przeżyć bez komputera :D

 • # sloneczko (21-04-2012)

  ha,ha bzdury

 • # monika (12-06-2012)

  ale piej byście wierzyli w ten koniec świata ten co teraz będzie bo inaczej zginiecie

 • # monika (12-06-2012)

  czeka was śmierć ten co nie wierzy w koniec świta 2012 roku

 • # monika (12-06-2012)

  zginiecie