1

Temat: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam wszystkich czytelników oraz użytkowników forum na nowym wątku!

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

W moich wcześniejszych wpisach proponowałem już utworzenie nowego wątku – na którym wszyscy zainteresowani tematem twórczości Nostradamusa – będą mogli nie tylko zadać nurtujące ich pytania ale w miarę możliwości również uzyskać na nie odpowiedzi.

Mam również nadzieję, że na tym wątku rozwinie się również dyskusja w temacie interpretacji przepowiedni Nostradamusa, tak bardzo potrzebna dla wszystkich, a pomagająca nam wszystkim również w wyciągnięciu wniosków, potrzebnych do zrozumienia przesłania, Nostradamusa, które pozostawił dla nas w swoich przepowiedniach.

Fajnie będzie jak ciekawe pytania – spotkają się z chęcią odpowiedzi – innych użytkowników.

Jednak ja osobiście najbardziej po cichu liczę, że Pan Atraktor – po zapoznaniu się z interesującymi pytaniami oraz trafnymi odpowiedziami – spojrzy przychylnie na tą nową formę wątku – oraz w miarę możliwości, również od czasu do czasu – zamieści swój wpis.

Na pewno łatwiej będzie znaleźć większość pytań na temat twórczości Nostradamusa, a w miarę pojawiających się odpowiedzi, będzie można sprawniej podsumować omawiany temat, oraz dążyć do ciekawych wniosków.

Oczywiście wątek ten nie będzie się opierał tylko na pytaniach do Pana Atraktora. Założeniem wątku, jest zadawanie ciekawych pytań oraz uzyskiwanie w miarę merytorycznych odpowiedzi. Takie odpowiedzi może zamieścić każdy – również nowe osoby – które zechcą podzielić się z innymi swoim zdaniem.

Jak zwykle podstawowy warunek to trzymanie się tematu przepowiedni Nostradamusa.

Nie wiem czy wszystkie pytania spotkają się z odpowiedzią, niemniej - ten co nie pyta, nie może liczyć na to, że ktoś mu odpowie.

Zapraszam wszystkich do zadawania ciekawych pytań dotyczących przepowiedni oraz pozostałej twórczości Mistrza Michela Nostradamusa. Natomiast odpowiedzi zależą tylko od chęci oraz zaangażowania pozostałych użytkowników.


Pozdrawiam
Moogi

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 15:03:54)

2

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Moje pytanie dotyczy ostatniego wpisu Pana Atraktora.


Atraktor 2016-10-05 15:30:06 napisał/a:

Na koniec powiem co czeka w.g przepowiedni M Nostradamusa Polskę.

- kryzys gospodarczy i polityczny po którym nastąpi upadek rządów"prawych i sprawiedliwych" jak pisze M Nostradamus.
- powtórne dojście (na krótki czas) do władzy tzw "wąsatego".
- wielka zemsta tzw: "lewych" na tzw; "prawych" i kościele, oraz tzw; "WOJNA DOMOWA DWÓCH PLEMION"
-upadek i podział kościoła rzymskokatolickiego w Polsce.
- dojście do władzy tzw; Generała Dyktatora, islamizacja kraju, burzenie i podpalanie kościołów i klasztorów, a także zamienianie niektórych w magazyny żywności, broni itp, lub przebudowywanie ich na meczety.


Większość opisanych wydarzeń był już w miarę szczegółowo omawiana przez Pana Atraktora. Są również do niektórych z nich przepowiednie. Natomiast moją uwagę przykuł zaznaczony fragment.

- wielka zemsta tzw: "lewych" na tzw; "prawych" i kościele, oraz tzw; "WOJNA DOMOWA DWÓCH PLEMION"

Temat ten nie był jeszcze poruszany we wcześniejszych wpisach Pana Atraktora. Na pewno nie był jeszcze szerzej omówiony. „Wojna domowa dwóch plemion” może już pojawiła się ale bez komentarza Pana Atraktora.

Teraz pytanie i prośba:

Panie Atraktorze, może udało by się Panu rozwinąć ten temat?

Bardziej szczegółowe rozwinięcie tego Pana wpisu, pomoże lepiej dopasować te wydarzenia do omówionych już przepowiedni.

Pozdrawiam
Moogi

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-05-01 12:49:00)

3

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Dopiero po wczorajszej Twojej rozmowie z Atraktorem zrozumiałem jaki był powód Twojego wpisu na tym wątku.

Trochę to potrwało. Ale widzę, że wszystko sprowadza się do tej nowej przepowiedni – Omena 69 – interpretacji przepowiedni Nostradamusa - nie tak dawno podanej przez Atraktora. Rzeczywiście jest to wyjątkowa przepowiednia. Nie tylko uzupełnia dotychczas znane przepowiednie ale również rzuca nowe światło na niektóre wcześniejsze interpretacje.

Moogi musisz pisać bardziej wprost – również swoje pytania do Atraktora. Wydaje mi się, że Atraktor nie czytał pytania na tym wątku, dlatego nic nie odpowiedział. Wątek z ciekawymi pytaniami nie jest stale 'na wierzchu' – nie jest podświetlony na głównej stronie. Dlatego pewnie tak małe zainteresowanie nim. Ale mam nadzieje, że się coś zmieni. Może Atraktor po wczorajszej rozmowie również zauważy Twoje inne podejście do wielu dotychczas omawianych tematów.
Wtedy również mnie będzie łatwiej zrozumieć niektóre Twoje wpisy oraz pytania na tym wątku.

Życzę powodzenia
Pozdrawiam X

4

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Omen:69 [Proroctwo;69]

O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami-
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze-
spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.
Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści-
Syn stanie się wrogiem ojca,a córka swej matki-
zaś brat zabójcą brata, a siostra zabójczynią siostry,...
Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów-
wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone.-
bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych...
Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu-
sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony...
Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy.../.
W końcu kraj swój przemieni z pomocą szahidów i ich dowódcy,
W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów....
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
                                 ...Jego Wielkiej Potęgi,Chwały i Odnowy!
Atraktor 2016-08-31 15:53:06


Dobrze, że w końcu ktoś to zauważył. Szkoda tylko, że nie Pan Atraktor.

Po zamieszczeniu tej niezwykłej jak na Nostradamusa przepowiedni – proroctwa czyli omenu – nie było za dużo zainteresowania u użytkowników forum. A przecież jest to naprawdę wyjątkowy omen.

W moim wypadku – Omen 69 – zmienił moje spojrzenie na wiele przepowiedni Nostradamusa, które wcześniej już znałem. Pozwoliło to również trochę inaczej zinterpretować niektóre przepowiednie.

Ten omen pozwala również inaczej ułożyć omawiane przeze mnie przepowiednie – wcześniej myślałem, że niektóre z przepowiedni mogą się wypełnić później – natomiast treść tego omenu wskazuje raczej inaczej.

Oczywiście jeśli założę, że Nostradamus w jednej przepowiedni – opisując wydarzenia w niej zawarte zaczynał od najwcześniejszych a dopiero po nich przechodził do następnych. Dla mnie jest to normalne i normalne w przepowiedniach Nostradamusa.

Jak do tej pory raczej to się sprawdzało we wszystkich przepowiedniach, które już interpretowałem w moich autorskich wpisach.

Ale po ostatniej rozmowie z Panem Atraktorem – już sam nie wiem – ponieważ sam Pan Atraktor napisał, może bardziej zachowawczo niż racjonalnie -  „Ja nic nie kojarzę i niczego nie jestem pewien.”

Myślę, że to było po prostu na odczepne ze strony Pana Atraktora. Ale jakby Pan Atraktor czytał moje wpisy z taką uwagą, jak ja to robię z wpisami Pana Atraktora – można by z powodzeniem zauważyć, że ja na tym forum staram się przede wszystkim skupiać się nad przepowiedniami Nostradamusa.

Osobiście staram się unikać rozmów na forum o religii oraz o polityce – szczególnie unikam waśnie rozmów o poglądach politycznych – w moim wypadku, takie rozmowy nie pomagają w logicznym i niezależnym  spojrzeniu  na przepowiednie Nostradamusa.

Omówienie szczegółowe - Omenu 69 – zastawiam na mój wątek mówiący o przepowiedniach dotyczących Polski. Po wprowadzeniu małych moich korekt dotyczących chronologii w zamieszczaniu przepowiedni – zostało jeszcze kilka zanim przejdę do tego - Omenu 69.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-05-01 12:50:18)

5

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Mam pytanie - czy Nostradamus pisał coś o wolnej woli? Znam jego przepowiednie od wielu lat i powoli i powoli się spełniają. Raz tylko wspomniał, że jego przepowiednie mogą się nie spełnić jeśli ludzie będą przestrzegać praw Boga oraz będą przewidywać swoje konsekwencje.

Potem później natknąłem się na to, że Nostradamus, rzekł, że gdy będzie znany to ludzie nie będą chcieli aby przepowiednie się spełniały i w tym celu wszystkie decyzje dadzą komputerom i w efekcie o ironio jednak będzie przyszła wojna z maszynami.

Czy w ogóle mamy możliwość zmiany losu? W innej centurii wspominał, że w przyszłości ludzie wynajdą wehikuł czasu i będą mogli badać przeszłość ale nigdy nie będą mogli wpływać na przeszłość, bo prawa fizyki będą temu zabraniać.

Wspominał też o Mastinie Szkocie co będzie umiał zatrzymywać czas i opanuje świat podczas IV wojny i jego wynalazek później będzie używany do gwiezdnych podróży.

Ostrzega nas przed różnymi wydarzeniami ale niestety i tak się spełniają, sam mówił, że nigdy wszystkiego z litości nie ujawniał, że tylko to co najważniejsze.

6

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witaj czarnyaniol777


Twoje pytanie a raczej pytania są ciekawe ale przede wszystkim nie są takie proste do odpowiedzi – dlatego mam nadzieję, że nie tylko ja odpowiem na Twoje rozważania.

Na główne pytanie z którego starasz się wyciągnąć swoje dalsze przemyślenia nie jest tak łatwo odpowiedzieć.
Wolna wola każdego człowieka była i jest nadal przedmiotem dyskusji wielu filozofów ale i zwykłych ludzi.

Zrozumienie wolnej woli u ludzi, ma wiele aspektów ze względu na które możemy rozważać jej zrozumienie – są to następstwa: religijne, prawne, etyczne i naukowe. Dlatego patrząc na definicję wolnej woli powinniśmy wybrać
jaki aspekt nas interesuje.

Wolna wola jest to zdolność ludzi (podmiotów) do dokonywania wyborów bez ograniczenia ze strony różnych czynników.

Te czynniki wpływające na naszą wolę maja też swoje ograniczenia: metafizyczne (logika, teologia), społeczne
(kara, potępienie), fizyczne (przymus, ograniczenie wolności), są też ograniczenia umysłu (predyspozycje, choroby).

W wypadku twórczości Nostradamusa – ze względu na to, że w jego twórczości ważną rolę odgrywa wielokrotnie podkreślana wiara w Boga – przeważa przede wszystkim aspekt związany z religijnością.

W dziedzinie religii, wolna wola niesie swoje następstwa w tym, że osobista wola i nasze wybory mogą współistnieć z wszechmogącym i wszystkowiedzącym Bogiem – wysuwającym w stronę człowieka pewne nakazy czy powinności moralne.

Dlatego Nostradamus w swojej twórczości wielokrotnie powołuje się na Boga, który w stosunku do ludzi przypomina im o nakazach i powinnościach moralnych. Przypomina o nich ale ich nie narzuca człowiekowi ponieważ jak możemy przeczytać
w Biblii – zostaliśmy obdarzeni przez Boga wolną wolą – powoduje to, że sami wpływamy na nasze życie oraz wykuwamy swoje przeznaczenie.

Nostradamus w swojej twórczości i przepowiedniach nie pisze wprost o wolnej woli. Natomiast wielokrotnie przekazuje nam swoje przesłanie – przekazane jemu przez Boga – mając nadzieję na to, że ludzie wyciągną z tego przesłania wnioski, zmieniając swoje postępowanie.


Nostradamus pokazuje skutki decyzji podejmowanych przez zbiorowości (wielu ludzi) zdeterminowanych również przez narzucone im wpływy również jednostek. Niestety te narzucające innym - postacie wymienione w przepowiedniach – są
w większości negatywne.

Dlatego Nostradamus wymienia aż sześciu Antychrystów oraz nieskończoną ilość negatywnych postaci wpływających na nasze życie zarówno teraz jak i w przyszłości.

Wolna wola odnosi się do jednostki – każdego człowieka – natomiast naszą przyszłość kształtują zachowania zbiorowości – na które my osobiście jako jednostka – mamy niewielki wpływ.

Oczywiście zawsze możemy być tą wyjątkową jednostka mającą wpływ swoją postawą na większość ludzi.

Dlatego ja osobiście uważam, że nasze otoczenie oraz wydarzenia, które obserwujemy wpływa na naszą wolną wolę – niestety w większości dostosowujemy się do większości - zatracając swoja wolną wolę ze względu na wybrane wcześniej przez siebie zrozumienie kształtującej się naszej przyszłości.

Nostradamus ze względu na swoje zainteresowania i znajomość języków tłumaczył również dzieła starożytnych filozofów – dlatego znał wiele ich dzieł i poglądów na temat świata. Dlatego znał zapewne starożytne teksty mówiące o woli występującej u ludzi ale i u Boga – wypowiadane przez wielu z filozofów czasów starożytnych. 

Były również wśród filozofów postacie twierdzące, że wolnej woli nie ma albo, że jest złudzeniem.
Takim przykładem był Baruch Spinoza:

"Doświadczenie uczy nas nie mniej wyraźnie niż rozum, że ludzie uważają się za wolnych po prostu dlatego,
że są świadomi swych działań i nieświadomi przyczyn, przez które te działania są zdeterminowane" Spinoza

Najbardziej przekonuje mnie jednak naukowe podejście do tematu. Są też, uniwersalne prawa rządzące Wszechświatem, one są również badane przez naukę – a prawa te są bardzo istotne dla naszej przyszłości. Jednym z takich praw jest prawo przyciągania – to o czym mówimy i myślimy,  przyciągamy do nas (nawet negatywne scenariusze) bez względu
na to czy mamy tego świadomość prawo to zawsze działa itd...

Mechanika kwantowa oraz coraz lepsze poznanie jej mechanizmów pokazuje nam wiele możliwości dostępnych w tej samej sekundzie – natomiast na nasze postrzeganie i nasze wybory – mogą mieć wpływ inne czynniki występujące w danej sekundzie – najbardziej znamiennym czynnikiem może być na przykład obserwator, który tylko swoim „istnieniem” ma wpływ na nasze możliwości wyboru.

Fizycy kwantowi coraz częściej tłumaczą wiele do tej pory nie rozumianych zjawisk towarzyszących naszym wyborom
i naszym możliwością.

Nostradamus przez swoje przepowiednie zostawia mam przesłania - pokazujące - niestety przewagę zbiorowych decyzji społeczeństwa nad wyborami jednostki kierującej się w swoich wyborach właśnie wolną wolą. 

Pojedyncze nasze wybory związane z naszą wolna wolą z jednej strony mogą tak niewiele ale jak by trafiły na podatny grunt u całego społeczeństwa mogłyby zmienić naprawdę wiele.

Niestety historia uczy nas tego, że te wybory w większości są nie trafne. Dlatego historia kołem się toczy.
A ludzie dokonują nada niesłusznych wyborów.

Pozdrawiam
Moogi


Ps. Nie wiem czy o taką odpowiedz chodziło.
Ale zawsze możemy mieć nadzieję, że jeszcze ktoś odpowie na stawiane pytania.

Ze swojej strony proponuje pytania bardziej precyzyjnie skierowane w konkretny temat. Skupiając się na szczegółach
i drobiazgach występujących w przepowiedniach i twórczości Nostradamusa, możemy wyciągnąć różne wnioski
(nie zawsze trafne) – moim zdaniem poruszony temat – podróży w czasie, wojny z maszynami – ma inne przesłanie zostawione przez Nostradamusa, ale to wymagało by dłuższego opisu dla pokazania nieścisłości.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-03-07 14:40:09)

7

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Z przyjemnością przeczytałem odpowiedź, widzę, że to zagadnienie jest wielowymiarowe i faktycznie może rozdrobnić ten wątek niepotrzebnie, następnym razem będę pytać się wyłącznie o bieżące, omawiane  centurie lub rzucać czasami swoje przemyślenia. Dziękuję za poświęcony czas i za rzeczy, które dały mi dodatkowo do myślenia.

8

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Mam gorącą prośbę - dotyczącą odsłonięcia Twoich wpisów. Pamiętam powody zasłonięcia tych wpisów.
Ale jak to bywa, świat nadal idzie do przodu...
Na forum pojawiają się nowe osoby, powtarzają się już wielokrotnie omawiane pytania,
pojawiają się, jak zwykle, słabe i mało prawdopodobne interpretacje przepowiedni.
Twoje wpisy są naprawę dobrym źródłem wiedzy dotyczącym przepowiedni Nostradamusa.
Dlatego proszę o ponowne przemyślenie i udostępnienie dla wszystkich Twoich wpisów.

Pozdrawiam X

9

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam !

Ostatnio bardzo rzadko zaglądam na forum, czytając zamieszczone tu wpisy, nadal nie widzę merytorycznych postępów
w omawianiu przepowiedni Nostradamusa - oczywiście dotyczy to zarówno starych jak i nowych użytkowników.

Moje dotychczasowe wpisy - w miarę moich możliwości - porządkowały i uzupełniały, wcześniej zamieszczone, przez
Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora - interpretacje przepowiedni Nostradamusa.

W moich wpisach, starałem się również pokazać wszystkim zainteresowanym, nie zawsze dostrzegane „drobiazgi” świadczące o genialności twórczości Nostradamusa.
   
Wiedza jaką zostawił dla nas wszystkich, w swoich przepowiedniach Nostradamus, powinna przede wszystkim trafiać do osób naprawdę zainteresowanych twórczością Nostradamusa.

Dlatego zastanowię się nad ponownym udostępnieniem moich wpisów na forum.

Pozdrawiam
Moogi

 
PanX – osoby, które są zainteresowane moimi wpisami spokojnie mogą je znaleźć w internecie, po wpisach Pana Atraktora i Pana Arteuza Centuriona, ostatnio widziałem również moje wpisy, w krążącej po sieci publikacji - „Bibuła XXI wieku” 
Dla chcącego nic trudnego. Pozdrawiam

10

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Bardzo duże dzięki Moogi za udostępnienie na forum Twoich wcześniejszych wpisów.

Teraz, ponownie widzę, czytając po raz kolejny te wpisy, że było warto o nich przypomnieć...
Mam tylko nadzieję, że inni czytelnicy również skorzystają na Twoich przemyśleniach, dotyczących przepowiedni Nostradamusa.
Moogi - Twoje wpisy są  dla wszystkich zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa, bardzo dobrym i uaktualnionym, materiałem wyjściowym do dalszych przemyśleń.
Pan Atraktor swoimi wpisami nadal nie daje nam perspektyw na dalsze omawianie przez Pana Atraktora nowych  przepowiedni. Mnie to jak zwykle bardzo wkurza, ponieważ tłumaczenie Pana Atraktora jest dla mnie jak zwykle mało spójne – nie będę pisać o przepowiedniach bo hejt – ale o polityce i historii czasami tak, bo niby mniejszy hejt!  Kompletna bzdura!
Pomimo dużego szacunku dla Pana Atraktora – nadal uważam, że są inne powody na to, że nie chce podawać obiecanych dużo wcześniej, wspominanych we wcześniejszych wpisach przepowiedni.
Czyżby autocenzura u starszych pokoleniach, tak bardzo głęboko się utrwaliła?
Jak ktoś powiedział - a - nie powinien mieć oporów przed dalszymi literami alfabetu...

11

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Tak jak zauważyły już niektóre osoby – odwiedzając założone przeze mnie wątki – udostępniłem ponownie swoje wcześniejsze wpisy dla wszystkich czytelników forum.

Na moją decyzję wpłynęło kilka czynników – ale przeważającym, były ostatnie wpisy Pana Atraktora.
Właśnie dla tych wpisów Pana Atraktora, umieściłem swoje pierwsze wpisy na tym forum.
Oczywiście najbardziej interesują mnie przepowiednie Nostradamusa w Mistrzowskiej interpretacji Pana Atraktora.

Czytając od wielu lat wpisy Pana Atraktora nabrałem pokory, do Wiedzy jaką osobiście reprezentuje
i jaką się z powodzeniem posługuje Pan Atraktor.

Pan Atraktor udostępniając swoją Wiedzę oraz bardzo trudno dostępne (w internecie i nie tylko) materiały -
zawierające mało znane przepowiednie Nostradamusa - wykazał się nie tyko dużą osobistą odwagą
ale przede wszystkim zrobił to bezinteresownie.

Dlatego za całokształt należy się dla Pana Atraktora Wielki Szacunek oraz Bardzo Wielkie Podziękowanie.

Dlatego czynię to (Wielkie Podziękowanie) w swoim imieniu, ale i w imieniu również tych osób – czytelników i użytkowników forów na których pisał Pan Atraktor – którzy do tej pory jeszcze nie zrozumieli jak wartościowe wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa, zamieścił bezinteresownie w internecie, dla wszystkich Pan Atraktor.

Życzę Panu Atraktorowi dużo zdrowia oraz wytrwałości w Jego pasji jaką jest niewątpliwie
twórczość Mistrza Michela Nostradamusa.


Pozdrawiam
Moogi

12

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi co ty tak cukrujesz Atraktorowi. To co do tej pory było napisane przez Atraktora jest bardzo wartościowe dla osób zainteresowanych. Ale jak wszystko dobre, również to już przeminęło. Od kilku lat trzeba dosłownie „na siłę” wyciągać z Atraktora, nowe interpretacje przepowiedni Nostradamusa. Wydaje się, że Atraktor się po prostu przestraszył ich treści. Wykorzystał okazje związaną z zamknięciem forum, żeby przestać przytaczać z posiadanego przez niego almanachu niepublikowanych w necie przepowiedni. Przypadkowi (lub nie zawsze!) czytelnicy, nie zainteresowani tematem wykorzystali to bezpardonowo.
Natomiast osoby zainteresowane przepowiedniami, Atraktor zostawił na przysłowiowym lodzie... Wiem, że nadzieja umiera ostatnia – ale ile jeszcze trzeba prosić Atraktora o merytoryczne wypowiedzi na forum związane z przepowiedniami. Natomiast nie trzeba prosić o zawsze kontrowersyjne wpisy dotyczące szeroko rozumianej polityki historycznej czy też wielu wywołujących emocje niepotrzebnych tematów bardzo mało mających coś wspólnego z przepowiedniami. Po co odpowiadać na pytania o interpretacje przepowiedni, które podał Atraktor, jak można odpowiadać na zaczepki prowokatorów nie zainteresowanych przepowiedniami, a którzy chcą zabłysnąć niby polemiką, a tak naprawdę otwartym atakiem na osobę Atraktora.
Czy Atraktor przez te wszystkie lata pisząc w necie, nie potrafi odróżnić dobrej woli od bardzo złej woli rozmówcy internetowego. My prosimy o obiecane dużo wcześniej przez Atraktora przepowiednie, a niby cwani o to, żeby Atraktor napisał coś więcej o swojej mamie! Nie dosyć, że spam niezwiązanej z tematem wypowiedzi zasłania wpis Atraktora to jeszcze, chamskie pytanie niby w jakim celu... Osoby zainteresowane Powstaniem Warszawskim mogą znaleźć wiele książek w tym temacie, również te przytaczane przez samego Atraktora (np. Obłęd '44).

Moogi nie słodź tak dużo Atraktorowi, ponieważ ziarnko goryczy też jest potrzebne dla przemyślenia. 
Po męsku, wróć do pisania nowych swoich interpretacji przepowiedni, które chwalił nie tylko sam Atraktor...

13

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Odpowiedzą na wasze pytania (PanX i NoNiewiem) może być ostatni wpis Pana Atraktora.

Jest to niezły i warty zapamiętania wpis - ale pozostawiający jeszcze wiele do życzenia.
Natomiast ja z zawartymi w nim argumentami Pana Atraktora - się nie zgadzam...
Jestem też przeciwny stosowaniu - odpowiedzialności zbiorowej – niewątpliwie przez Pana Atraktora!


Atraktor 2018-03-03 21:22:53 napisał/a:

DO (...) UCZESTNIKÓW DYSKUSJI NA TEJ STRONIE FORUM.

Witam:

Zawsze z uwagą czytam każdy Wasz tekst na ile mi czas pozwala.
Swego też czasu podjąłem decyzję, że po pierwsze nie będę już więcej przytaczał żadnych przepowiedni Michela Nostradamusa - także innych wizjonerów, a po drugie będę się wypowiadał na tym forum tylko w sytuacjach, które uznam osobiście za istotne, lub ważne dla Polski, Europy lub całego świata.

Dlaczego podjąłem taką decyzję?

Pisałem już o tym kilkakrotnie, ale głównym powodem stało się to (przypominam), że dyskusja o przepowiedniach M Nostradamusa przemieniła się z czasem w dyskusję o historii i jej ocenie, która w zależności od poglądów politycznych dyskutantów jest bardzo zróżnicowana, a także w ostry dyskurs polityczny, który z czasem przemienił się we wzajemne złośliwości (wliczając w to i moje – przyznaję) aż do – niestety - wzajemnych obelg i wrogości.
Wspomniałem swego czasu też, że Arteuza Centurion bardzo żałował swojej decyzji (odradzali mu tego jego znajomi), że na forum Gazety Prawnej zaczął przytaczać znane i nieznane teksty "Mistrza z Salon"-, czyli M Nostradamusa jak go z szacunkiem nazywał. I tylko ze względu na to, że spotkał się na tym forum z niewyobrażalnym dla niego hejtem przepełnionym osobistymi wycieczkami; aluzjami i drwinami, oraz wręcz z nienawiścią do niego wielu jego adwersarzy. Z natury jak wiem był to bardzo wrażliwy i delikatny człowiek i do końca swojego pisania - w odróżnieniu ode mnie - starał się z nikim nie wchodzić w osobiste wzajemnie obraźliwe słowne przepychanki i polemiki.

Jeśli ktoś uważnie przeczytał wypowiedzi Arteuzy do końca to zauważył, że on (sam zresztą o tym napisał) zrezygnował z dalszego pisania o przepowiedniach M Nostradamusa z uwagi na hejt jaki się rozlał na założonej przez niego stronie której nadał tytuł; "kiedy wybuchnie III wojna światowa". I tylko na prośbę wielu sprzyjających mu forumowiczów skrótowo doprowadził ten temat  i swoje pisanie na forum GP do jakiegoś końca.
Zaczynając swoje pisanie na forum GP Arteuza zaznaczył, że przepowiednie M Nostradamusa mówiące o XXI wieku wielu osobom mogą SIĘ BARDZO NIE SPODOBAĆ ZE WZGLĘDU NA ICH WIARĘ (RELIGIĘ) LUB OSOBISTE POGLĄDY POLITYCZNE, ALE MA NADZIEJĘ, ŻE NIE BĘDZIE TO STANOWIŁO ŻADNEJ PRZESZKODY W PROWADZENIU MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI, BO WIERZY W MĄDROŚĆ I ROZTROPNOŚĆ DYSKUTANTÓW.
Niestety stało się inaczej i Arteuza Centurion w jednym ze swoich tekstów napisał, że ze względu na BRAK ZROZUMIENIA I WROGOŚĆ JAKA GO SPOTKAŁA NA FORUM TO O POLSCE XXI WIEKU WSZYSTKIEGO O CZYM PISAŁ W SWOICH PRZEPOWIEDNIACH M NOSTRADAMUS NIE NAPISZE BO SZANUJE LUDZKIE UCZUCIA I PRZEKONANIA I NIE CHCE IM ZABIERAĆ ICH MARZEŃ.

Czytając teksty Arteuzy Centuriona (dowiedziałem się o tym pisaniu Arteuzy od jednego z forumowiczów) zauważyłem, że Arteuza nie tylko przemilczał wiele wydarzeń dotyczących Polski XXI wieku, ale pewne sprawy wyraźnie złagodził I TEMAT TEN SZYBKO SKOŃCZYŁ. Jeśli chodzi o mnie to kontynuując pisanie Arteuzy o przepowiedniach M Nostradamusa wiele spraw o których on nie napisał (w tym głównie o Polsce) poruszyłem. Jednak i mnie spotkał hejt i to jeszcze bardziej brutalny, bo ja w odróżnieniu od Arteuzy nie odpuszczam nikomu - mam inny charakter niż miał go Arteuza Centurion.

Nie dziwcie się więc, że i ja w końcu miałem tego pisania o przepowiedniach M Nostradamusa - w tym głównie tych dotyczących Polski - dosłownie też już dość.

Teraz po przeczytaniu ostatnich tekstów mam dość pisania tutaj czegokolwiek.

Na wasze zarzuty odpowiem tylko ogólnie, bo pisząc więcej i tak byście moich intencji nie zrozumieli. - Jestem Polakiem i kocham swoją Ojczyznę, ale to nie znaczy, że mam ją kochać ślepo nie widząc również wszystkich złych rzeczy w jej historii, a jest ich wiele. Na pewno w polskiej historii jest przewaga tych chwalebnych  wielkich chwil, ale to też nie znaczy, że wszyscy Polskę i Polaków krzywdzili, a my i nasze państwo nikogo nigdy.

Że my to same moralne złoto, a inni to błoto!

Ślepy patriotyzm w/g mnie do niczego dobrego nie prowadzi, bo wtedy przeradza się w nacjonalizm, a w skrajnym przypadku w narodowy szowinizm który zawsze kończy się źle - i takich przykładów w historii jest wiele.

Co mnie denerwuje u niektórych forumowiczów?

Denerwuje mnie to, że pisząc o Polsce i Polakach piszą tak jak bylibyśmy jakimś wyjątkowym na całym świecie narodem w swojej dobroci i altruizmie narodem wybranym najbardziej przez Boga kochanym.
Wybaczcie, ale dla mnie to jest po prostu chore!
Krytykując żydów (i w/g mnie w wielu przypadkach słusznie) niektórzy z was zachowują się podobnie jak oni. Zresztą krytykują też i Ukraińców i Niemców i wiele innych narodów tylko burzą się wówczas kiedy coś złego, ale prawdziwego (wiem, że to boli - również i mnie) napisze się o Polakach i Polsce.
I wtedy w oczywisty sposób dyskusja przemienia się na ogół w różnego rodzaju zarzuty np; o brak patriotyzmu, lub niestety nawet osobiste inwektywy.

Zauważyłem też, że w tej krytyce wielu narodów brak jest na ogół krytyki Rosji i Rosjan czyli jednego z dwóch a w obecnych czasach największego przeciwnika politycznego, a mówiąc szczerze wroga Polski. Dziwi mnie, że około 200 tysięcy ofiar rzezi wołyńskiej dokonanej prze Ukraińców w sposób okrutny i zbrodniczy przesłania wielomilionowe polskie ofiary. Głównymi mordercami byli dla mnie  Rosjanie i Niemcy, bo oni eksterminacji polskiego narodu dokonywali w okrutny sposób przez wiele lat! Zsyłki ludności polskiej na Sybir, stepy Kazachstanu do tamtejszych łagrów i niemieckich obozów koncentracyjnych, brutalna germanizacja i rusyfikacja etnicznych ziem polskich przez kilka stuleci w polskiej polityce są u wielu z was - jak odczytuję z waszych tekstów - mniej ważne niż zbrodnia wołyńska w wykonaniu niektórych (bo nie wszystkich) oddziałów UPA, która była jednak tylko bolesnym ale jednak epizodem we wzajemnych stosunkach polsko - ukraińskich.

GDZIE TU JEST JAKAŚ ROZSĄDNA HISTORYCZNA LOGIKA WYDARZEŃ I ODPOWIEDNIA MIARA?  i tak w jednym z tekstów ktoś napisał, że np. nie wszystkie oddziały NSZ dopuszczały się zbrodni ludobójstwa, ale z UPA przecież było tak samo! Zbrodnia wołyńska to nie zbrodnia całego UPA! Większość oddziałów walczyła bowiem z sowietami, o wolność Ukrainy. Ich też mamy nazywać zbrodniarzami? Ktoś napisał, że Bury był też i bohaterem, a że mordował? - no to - tak zrozumiałem - trzeba mu to wybaczyć bo walczył o wolną Polskę. Nie zgadzam się z takim rozdwojonym myleniem, że Polaka możemy w ten sposób usprawiedliwić, a Ukraińca już nie.

NIE WOLNO BOWIEM MORDERCOM KOBIET I DZIECI NICZEGO WYBACZAĆ - TAKIE JEST MOJE ZDANIE, BO JEŻELI MAMY WYBACZYĆ BUREMU TO DLACZEGO NIE SZUCHEWYCZOWI ON WALCZYŁ TEŻ Z SOWIETAMI, WIĘC CZYM SIĘ RÓŻNI OD BUREGO?

Chyba tym - w/g niektórych z was, że nie był Polakiem?
Nie będę już więcej wypowiadał się na szereg innych istotnych spraw poruszonych w waszych tekstach, które przeczytałem i to nie ze względu na to, że nie mam na nie argumentów tylko z uwagi na to, że ja widzę cały świat w tym Polskę jako swoją ojczyznę - którą kocham - w wielu kolorach tęczy. Widzę jej dobrą i złą historię oraz jej wady i zalety - również krytycznie politykę tego rządu i rządów które już przeszły do jej historii. Tak jak mądry rodzic widzi złe i dobre cechy swojego dziecka tak samo ja jak mądry patriota widzę złe i dobre cechy swojego narodu i ojczyzny.

Kończąc ten tekst powiem o przyszłości Polski trochę więcej (choć jeszcze nie wszystko) niż dotychczas pisałem oczywiście w świetle przepowiedni M Nostradamusa. W/g jego proroctwa Polska przed objęciem władzy przez okrutnego (i to bardzo!) Generała Dyktatora (będzie też okrutnym mordercą setek tysięcy rodaków) zamieni się w wielką rzekę krwi - jak napisał.

M Nostradamus pisze też o piekle na polskiej ziemi do którego dojdzie w wyniku przymierza habitu i tronu - jak napisał. Stanie się to wówczas kiedy Polska będzie wyizolowana i osamotniona. Pisze też o tym, że to m.innymi przez politykę polskiego prawicowego rządu dojdzie do upadku znaczenia i UE i NATO. W wyniku wielkiego kryzysu gospodarczego i politycznego, który doprowadzi do buntu i rozlewu krwi rządy prawicy sprzymierzonej z klerem mają upaść, a do władzy dojdzie na powrót skrajna lewica, która rozpocznie swój srogi polityczny rewanż!

I dopiero wtedy po tych wydarzeniach dojdzie do władzy Generał Dyktator, ale przed tym wielką rolę ma odegrać też powrót jakiegoś "wąsatego", którego najpierw poprze a później obali Generał Dyktator. M Nostradamus pisze też o burzeniu w Polsce kościołów, lub zamieniania ich w wojskowe i aprowizacyjne magazyny, o tworzeniu obozów pracy dla wielu opornych Polaków przez Dyktatora Generała i o innych tragicznych wydarzeniach. Będziecie musieli - chyba już nie długo - pogodzić się z izolacją Polski, zamknięciem granic i masowym wypędzaniem Polaków z zachodniej Europy! Opinia o Polsce na zachodzie z dnia na dzień się coraz bardziej pogarsza.

Już niedługo Francja i Niemcy zaczną budować nową Unię jako tzw: Stany Zjednoczone Europy i to bez udziału Polski innych państw środkowo-europejskich. To jest przesądzone! W/g mnie teraz będzie już coraz gorzej i ten zły czas będzie coraz szybciej następował.

III wojna światowa to 20 lat stopniowego podboju świata przez Imperia muzułmańskie (Kalifat i Zjednoczony Sułtanat) i 7 lat odwrotu muzułmanów z podbitych ziem wskutek kontrofensywy armii Henryka Szczęśliwego. Pisząc 20 i 7 lat będzie trwała jego wojna (Mahdiego jako III Antychrysta) właśnie to miał na myśli M Nostradamus. Pisałem już o tym nieraz i ja i Arteuza Centurion.

Wiem, że wam się to nie podoba. Zapewniam, ze mnie też, ale to można wyczytać z przepowiedni M Nostradamusa.

Polska odrzucona przez Zachód stanie się na wiele lat sprzymierzeńcem świata muzułmańskiego w tym głównie Arabów i przyjmie na wiele lat ich wiarę, a kto się nie podporządkuje, albo poniesie śmierć albo zostanie oddany turbanom Mahdiego w niewolę.

Czy coś jeszcze napiszę na tym forum?

Tego nie wiem tym bardziej, że niedługo wybieram się na zaplanowaną operację do szpitala.
Mam już sporo lat więc i różne schorzenia - niestety.

Atraktor

Pan Atraktor ma swój osobisty odbiór tego co się dzieje po jego ostatnich (ale nie tylko) wpisach  na forum.

Moim zdaniem na postrzeganie tego co widzi i odbiera bezpośrednio do siebie Pan Atraktor - ma wpływ w sumie bardzo słabe zaangażowanie Pana Atraktora, w to co się dzieje i co jest pisane na forum. Po prostu Pan Atraktor rzadko zagląda na forum...

Niestety - dla wszystkich naprawdę zainteresowanych wpisami Pana Atraktora – odwiedzając forum Pan Atraktor trafia najczęściej na - nie życzliwych jego osobie użytkowników. Te osoby nie tylko nie są zainteresowane przepowiedniami, ale wręcz tylko czekają na możliwość pokazania swoich miernych argumentów, szukając w zasadzie, tylko swojej akceptacji w internecie.

Pan Atraktor sam wybrał taki scenariusz – ponieważ kompletnie zapomniał i zlekceważył wpisy osób, które przez wiele lat uczestniczyły na forach - na których pisał Pan Atraktor – w merytorycznej dyskusji dotyczącej przede wszystkim przepowiedni Nostradamusa.

Wszyscy zostali potraktowani jednakową miarą i wszyscy ponieśli zbiorową odpowiedzialność, za błędy samego Pana Atraktora, polegające na braku rozróżnienia użytkowników oraz tego co piszą na forum.

Łatwiej jest odpowiadać na celowe zaczepki – niż podjąć merytoryczną dyskusję na temat interpretacji przepowiedni Nostradamusa. Można też napisać, że już się o tym pisało wcześniej... 

Kiedyś myślałem, że również my - zaangażowani w przepowiednie Nostradamusa użytkownicy -  ponosimy odpowiedzialność, polegającą na braku z naszej strony obrony wpisów Pana Atraktora.

Nie jest to prawda – ponieważ nikt nie będzie w nieskończoność czekał na wpisy oraz odwiedziny Pana Atraktora na forum, które może się pojawią albo nie. Nie wszyscy wiedzą kiedy nastąpi również kolejny wpis Pana Atraktora...


Osoby zainteresowane twórczością Mistrza Michela Nostradamusa:

Moja jedyna rada dla wszystkich zainteresowanych wpisami Pana Atraktora w tym temacie – podstawą jest zapoznanie się oczywiście ze wszystkimi wcześniejszymi wpisami Pana Atraktora, ale również czytanie wielu książek napisanych przez autorów zajmujących się interpretacją przepowiedni Nostradamusa.

Wtedy zdobyte informacje z powodzeniem przydadzą się do merytorycznej rozmowy w tym temacie,
również na tym forum...

14

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Mam pytanie!

Co z tym - Nauczycielem Wiary - w przepowiedni Nostradamusa. Dlaczego tak różnią się interpretacje?
Z całym szacunkiem – kto ma rację? Jak należy interpretować tą przepowiednię?

Przepowiednia;84,17(czterowiersz);

W kraju Lechitów Syn zabije Ojca, a Córka Matkę!
Święty Obraz zostanie zaplamiony krwią,
bo Kapłan uśmierci Biskupa, a Zakonnica Brata!
W oszalałym kraju władza oddana Nauczycielowi Wiary!

Moogi;  cyt... „Tym Nauczycielem Wiary będzie przyszły Generał Dyktator. Wiarą tą niestety będzie islam.
Wiarą Generała Dyktatora będzie islam.”

Pan Atraktor:  cyt … „A więc skoro tematem tego tekstu jest WIARA RZYMSKOKATOLICKA to wymieniony w ostatnim tekście; "NAUCZYCIEL WIARY" będzie osobą duchowną, np (zostanie powołany na przewodniczącego Episkopatu polskiego, lub Prymasa, lub jednocześnie na te oba stanowiska)”

Chyba dobrze rozumiem, że pytania do wpisów na innych wątkach można zadawać na tym.

Pozdrawiam X

15

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

Większość interpretacji przepowiednie Nostradamusa jest interpretacją autorską. Osoby które podejmują się rozważań
na temat przepowiedni Mistrza Nostradamusa muszą liczyć się z nie zawsze trafionymi wnioskami.

Tak było już od samego początku kiedy to zaczęto zajmować się tłumaczeniem i interpretacją przepowiedni Nostradamusa. Jest wiele przykładów autorów książek i wielu publikacji na temat przepowiedni Nostradamusa – które delikatnie mówiąc są nie trafione.

Dlatego najczęściej pada twierdzenie, że to my, osoby interpretujące informacje zapisane w przepowiedniach się mylimy. Natomiast sam Mistrz Nostradamus wiedział o czym pisze i nie mylił się na pewno.

Na swoim przykładzie wiem, że przepowiednie Nostradamusa nie są wcale takie łatwe do interpretacji – dlatego pełne zrozumienie zapisanych w nich informacji może nastąpić dopiero po całkowitym ich wypełnieniu się.
Wielokrotnie wymaga to nie tylko cierpliwości ale również dużej ilości czasu.

Trochę łatwiejsze zadanie mamy w przypadku pozostawionego dla wszystkich ludzi przez Mistrza Nostradamusa
przesłania płynącego z jego poszczególnych przepowiedni.

Jakie płyną więc wnioski.

Mamy nie tylko wolną wolę ale również wiele możliwości wyboru – możemy interesować się przepowiedniami, w tym również twórczością Michela Nostradamusa – ale również nie musimy zajmować się tym tematem wcale.

Nasz wybór dotyczy również różnych interpretacji przepowiedni Nostradamusa. To my sami możemy zdecydować,
która interpretacja lepiej pozwoli nam rozpocząć rozważania nad zawartymi w przepowiedni informacjami.

Natomiast wszystkie interpretacje przepowiedni pozwalają nam wyciągnąć wnioski dla naszego sposobu zrozumienia otaczającego nas świata.

W moim wpisie dotyczącym w/w interpretacji pokazałem kilka możliwości – połączenia ze sobą wcześniej omawianych przepowiedni Nostradamusa. Taki zabieg pozwala lepiej zrozumieć informacje zawarte w kilku przepowiedniach...
ale nie tylko.

Moja autorska interpretacja opiera się na wnioskach wyciągniętych, z tego, że w omawianym czasie dotyczącym, czasu wypełnienia się przepowiedni – raczej władza (ściśle związana z rządzeniem) w kraju nie była wcześniej w rękach KK.
Nie zapominajmy oczywiści o wpływie Kościoła na tą władzę państwową.

Natomiast żadna osoba duchowna – Prymas, Biskup, przewodniczący Episkopatu... – nie była premierem, ministrem, prezydentem, generałem dyktatorem...

Władza szczególnie w kraju, wiąże się ze stanowiskami w państwie (wg przepowiedni Nostradamusa z pałacami w kraju).

Natomiast władza oddana Nauczycielowi Wiary powinna być związana ze sprawowaniem funkcji państwowych.
Dyktatura w kraju jest taką funkcją na przykład dla przyszłego Generała Dyktatora.


Mam również nadzieję, że Pan Atraktor wypowie się również w temacie tej interpretacji...

16

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

PanX napisał/a:

Chyba dobrze rozumiem, że pytania do wpisów na innych wątkach można zadawać na tym.


Tak ten wątek został założony właśnie dlatego, żeby osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa mogły
zadać pytania dotyczące twórczości Mistrza Nostradamusa.

Mam również nadzieję, że na tym wątku rozwinie się również dyskusja między użytkownikami.

Jeśli chodzi o pozostałe założone przeze mnie wątki. To chciałbym zebrać na nich tematycznie większość przepowiedni Nostradamusa uzupełniając je moimi autorskimi interpretacjami, nie zapominając również o przypomnieniu najlepszych wpisów naszych internetowych prekursorów: Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora.


Dlatego zapraszam tylko do czytania zamieszczanych wpisów!


Natomiast jak pojawią się pytania do moich wpisów, proszę o zadawanie ich na innym wątku
– np: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!


Dziękuję również wszystkim czytelnikom i użytkownikom tego forum za uszanowanie mojej prośby – dzięki temu
założone wątki, są bardziej czytelne, a podawane informacje można łatwiej znaleźć...

17

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

http://mamietitine.m.a.pic.centerblog.net/o/zajats225.gif


Aby był to czas uroczy, życzę Wam miłej Wielkanocy.
Aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało.
Aby szynka nie tuczyła, atmosfera była miła.
Niech tradycja wodę leje, a zajączek niech się śmieje!

Dla wszystkich Moogi życzy!

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-04-03 16:25:29)

18

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Zakładając nowe wątki (na tym forum) - chciałem zaproponować czytelnikom nową formułę moich wypowiedzi.
Dlatego zrezygnowałem z rozmów na głównym wątku założonym dla Pana Atraktora.

Myśląc o nowych tematycznych wątkach, nie byłem do końca pewny czy stare przyzwyczajenia z forów internetowych – polegające na czytaniu ostatnich wpisów – nie wpłyną na czytelnika korzystającego z mojej autorskiej formuły – polegającej na zwiększeniu możliwości wyboru wpisów, nie ograniczonego ostatnim wpisem.

Moje doświadczenia z ubiegłych lat potwierdzają słuszność mojego wyboru. Natomiast już w dniu dzisiejszym również
ja mogę korzystać  bez ograniczeń z wielu tekstów – dzięki uproszczonemu przypominaniu o wcześniejszych wpisach
(linki do wcześniejszych wpisów).

Linki do wpisów pozwalają również wybrać czytelnikowi to co go interesuje. Znając wcześniej przepowiednię może również wrócić do jej interpretacji. Dzięki temu zabiegowi oszczędza to czas potrzebny do przeczytania zebranych tematycznie wpisów w jednym miejscu, jak również ogranicza czas szukania na różnych forach tych wpisów.
 
Ta nowa formuła moich wpisów nie tylko powoduje większą przejrzystość wszystkich wpisów ( nie zasłanianych
wpisami innych użytkowników) ale również ułatwia samodzielne poszukiwania przepowiedni Nostradamusa ułożonych
w tematycznych wątkach.

Dlatego w moich wpisach nie ma już takich wpisów jak u Pana Atraktora; „pisałem o tym już wielokrotnie...”
Wtedy gdy chcę przypomnieć mój wcześniejszy wpis po prostu cytuję go lub podaję do niego link.

Moim pierwotnym założeniem było zgromadzić i posegregować tematycznie w jednym miejscu - 
przepowiednie Nostradamusa – na początek interpretacje, polskich prekursorów internetowych interpretacji:
Pana Arteuza Centuriona oraz Pana Atraktora.

Natomiast po pierwszych wpisach okazało się, że wiele interpretacji dotkniętych jest „zębem czasu”
i  wymaga dodatkowego omówienia, a niektóre w ogóle nie zostały omówione przez interpretatorów.

Dlatego zdecydowałem się na moje autorskie omówienie przepowiedni Nostradamusa. Nie jest to takie proste jak sądziłem oraz tak samo jak w wypadku prekursorów – szybkość toczących się wydarzeń w Polsce jak i na świece – wpłynęła również na niektóre moje wcześniejsze interpretacje – dlatego również one wymagają uzupełnienia aktualnymi informacjami.

Upływający czas również pozwala na inne spojrzenie na wcześniejsze wpisy.

Moje wpisy – pomimo przerwy w ich zamieszczaniu na forum – nadal wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim
osób zainteresowanych twórczością Mistrza Michela Nostradamusa. Za to zainteresowanie bardzo dziękuję wszystkim czytającym moje wpisy.

Dzięki czytelnikom ja również widzę sens kontynuowania moich wpisów na tym forum...

Dlatego również ja chciałbym zaproponować osobą zainteresowanym twórczością Nostradamusa, możliwość wpływu
na tematy przeze mnie omawiane. Nie tylko chodzi o nowe wątki - które są w kręgu zainteresowania czytelników – propozycje nowych wątków. Ale również o zadawanie pytań do bieżących wpisów...itp

Jak zwykle zachęcam również do lektury (czytania) w całości - wszystkich założonych przeze mnie nowych autorskich wątków na tym forum. Wasze zaangażowanie w twórczość Mistrza Nostradamusa przełoży się bezpośrednio również
na moje wpisy na tym forum.

Jedyna moja prośba polega na tym, żeby pytania i propozycje były zadawane na tym wątku:

Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Pozdrawiam
Moogi

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-04-16 20:22:29)

19

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam
Zacząłem ostatnio zwracać szczególną uwagę na postać generała dyktatora ,który rządzić ma w Polsce jeszcze przed wojną i tą drogą nasunęło mi się parę pytań więc zwracam się na odpowiedni wątek...
1.Czy gen. dyktator wykorzysta do przejęcia władzy zamęt wytworzony przez "3" falę migracji z dalekiej i bliskiej Azji?
2.Jakie będą jego zalety i wady? (wliczając w to wszelkie prześladowania, podboje, sojusze et cetera)
3.Jak wcześnie obejmie władzę w Polsce? (wiadomo ,że po głupcu i chytrym lisie ale nie umiem przyporządkować im konkretnych postaci-polityków którzy mieliby szanse ich zastąpić... tu naszła mnie myśl ,że "chytry lis" to ta sama postać co "wąsaty")
4.Kiedy mniej więcej w czasie wojny zastąpi go III Krak, 40 i 4, następca Jagiellonów?
5.Jak będzie wyglądało życie w Polsce za jego panowania, jaki to będzie miało wpływ na dalsze losy naszej Ojczyzny?

20

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witaj artikarti321

Temat Generała Dyktatora zostanie niedługo szczegółowo rozwinięty na wątku dedykowanym – Polsce.
Dlatego na więcej szczegółów wszyscy zainteresowani muszą jeszcze trochę poczekać.

Oczywiście dla zachęty - do wypowiadania się na forum – postaram się w skrócie odpowiedzieć na zadane już pytania.


1.Czy gen. dyktator wykorzysta do przejęcia władzy zamęt wytworzony przez "3" falę migracji z dalekiej i bliskiej Azji?


Wszystko zależy od tego w jakim momencie zdobędzie władzę Generał Dyktator. Z następnych moich wpisów, będzie się można dowiedzieć, że utajone plany generała, były przygotowane już od długiego czasu. Zamęt i nie tylko, będzie robiony przy pomocy jego świadomych i nie świadomych (pożytecznych idiotów) - wysłanników. Zacznie się to już dużo wcześniej.  Będzie więc wykorzystywał każdą okazję.


2.Jakie będą jego zalety i wady? (wliczając w to wszelkie prześladowania, podboje, sojusze et cetera)


Bardzo rozległy temat. Nostradamus mówi w przepowiedniach, że na początku jego pojawienie się  będzie dobrze przyjęte przez ludzi. W tym miejscu należy ponownie przypomnieć, że jego prawdziwe cele będą dobrze ukrywane. Nostradamusa napisał również; „Później Polacy i Kościół będą go przeklinać za: korupcję, podatki i islam.” Zapewne będą również korzyści, ale nie dla wszystkich. Na temat rządów, już Generała Dyktatora jest kilkanaście wpisów Pana Atraktora – wkrótce je przypomnę.


3.Jak wcześnie obejmie władzę w Polsce? (wiadomo ,że po głupcu i chytrym lisie ale nie umiem przyporządkować im konkretnych postaci-polityków którzy mieliby szanse ich zastąpić... tu naszła mnie myśl ,że "chytry lis" to ta sama postać co "wąsaty")


Władzę obejmie na około dziesięć lat przed III wojną światową. Natomiast pojawi się wcześniej, możliwe, że przy wojnie Rosja - Nato  na Ukrainie.

Twoja myśl jest nietrafiona. Pisałem już o tym, że Nostradamus w przepowiedniach pisał o władzy w Polsce, która jest rozłożona na dwa pałace – pałac prezydencki i pałac premiera. Dlatego jedne postacie z przepowiedni mogą być prezydentami – obejmować pałac prezydencki – Wąsaty.
Natomiast inne, obejmować pałac premiera - Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis.
Ta różnica wynika z kadencji prezydenta oraz z wyborów do sejmu senatu.
Wspomnę również o tym, że Nostradamus pisał tylko o ważnych postaciach – nie wymieniał na przykład wszystkich premierów.


4.Kiedy mniej więcej w czasie wojny zastąpi go III Krak, 40 i 4, następca Jagiellonów?


Wtedy kiedy zacznie zmieniać się sytuacja na korzyść Henryka Szczęśliwego. Nie jest to za dobra wiadomość - ale wojna ma trwać 20 i 7 lat. Generał Dyktator może dlatego rządzić – po prostu za długo. Pan Atraktor pisał, że Krak ma być jednym z jego dowódców!


5.Jak będzie wyglądało życie w Polsce za jego panowania, jaki to będzie miało wpływ na dalsze losy naszej Ojczyzny?


Również bardzo szerokie zagadnienie. Będzie omówione w wielu wpisach. Bardzo krótko się tego nie da opowiedzieć.

Nostradamus swój Omen 69 zakończył adekwatnymi słowami:
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy ...Jego Wielkiej Potęgi, Chwały i Odnowy!


Pozdrawiam
Moogi


Ps.
Artikarti321 – czytając Twoje wpisy widzę  „głód wiedzy” - w temacie twórczości Nostradamusa. To bardzo dobrze. Musisz tylko z uwagą czytać wcześniej napisane wpisy. W nich właśnie jest część odpowiedzi na pytania które zadałeś. Nie będę również ukrywać, że należy też wybierać i rozróżniać wpisy osób, które piszą na forum.
Najlepsze są oryginały prekursorów...

Z mojej strony jest tylko prośba o bardziej szczegółowe pytania. Pytania, które już zadałeś są bardzo ważne i należało by, poświęcić na nie dużo więcej czasu. Wszystkie odpowiedzi były również już omawiane na różnych forach – stanowią one tzw podstawy do dalszej merytorycznej rozmowy.

Oczywiście wkrótce, uzupełnię moje odpowiedzi aktualnymi wpisami na wątku dedykowanym - Polsce.