21

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi napisał/a:

Dlatego również ja chciałbym zaproponować osobą zainteresowanym twórczością Nostradamusa, możliwość wpływu na tematy przeze mnie omawiane. Nie tylko chodzi o nowe wątki - które są w kręgu zainteresowania czytelników – propozycje nowych wątków. Ale również o zadawanie pytań do bieżących wpisów...itp

Jak zwykle zachęcam również do lektury (czytania) w całości - wszystkich założonych przeze mnie nowych autorskich wątków na tym forum. Wasze zaangażowanie w twórczość Mistrza Nostradamusa przełoży się bezpośrednio również na moje wpisy na tym forum.

Moogi

Duże dzięki za wątek Polska. Jest to jedno z najlepszych internetowych opracowań przepowiedni Nostradamusa. Wymagało dużo pracy ale już jest imponujące. Moje gratulacje.
Moja propozycja na temat jest krótka – Mahdi – III Antychryst. To może być dobry temat na nowy wątek.
Równie dobry temat to Izrael – ale nie wiem czy spodoba się Tobie, grono znanych „rozpitych czytelników” z sąsiedztwa.
Moogi, to ty podejmujesz decyzję o czym piszesz.

Ja szczerze życzę powodzenia!

22

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Bardzo ciekawa analiza wierszy przepowiedni.

Jestem pod wrażeniem. Jest to bardzo dobry punkt wyjściowy do dalszych rozważań. Oczywiście najbardziej cenne analizy przychodzą po precyzyjnym przemyśleniu tematu. Na tym forum zawsze brakowało wypowiedzi specjalistów w dziedzinie finansów.

Ale teraz to co tygrysy lubią najbardziej!

Przywołana przepowiednia w moich analizach – pomimo że mówi o Amerykanach –  nie do końca mówi o sytuacji finansowej w USA. Bardziej dotyczy ona wiernych jej sojuszników.

Nostradamus opisuje to co się będzie działo w Europie. Dlatego tak ważne słowa zawiera wiersz trzeci. Mówi o chaosie i biedzie. Chaos to wydarzenia. Bieda to również ekonomia.

W takim wypadku należy odpowiednio dobrać inne przepowiednie Nostradamusa do tej omawianej. Ten dobór jest bardzo ważny. Może pokazać ale również zaciemnić zrozumienie zawartych w niej informacji.

Tok myślenia może oczywiście iść różnymi drogami. Analiza rynków finansowych jest również bardzo związana z różnymi wydarzeniami, które znakomicie wpływają na wszystkie ruchy akcji na wszystkich rynkach.

Nostradamus był naprawdę dobry w tym o czym pisał. Naszym zadaniem jest tylko odpowiednio to zinterpretować.
Nie jest to wcale takie łatwe. W innym przypadku było by wielu znawców Nostradamusa którzy są milionerami.

Do analizy jest jeszcze dużo ciekawych przepowiedni Nostradamusa – mówiących o pieniądzu.
Mam nadzieje że zdążymy je wszystkie omówić przed ich wypełnieniem się.

23

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Najciekawsze przepowiednie są bardzo trudne do interpretacji. Ja osobiście już próbowałem wcześniej zabrać się za te przełomowe. Są to w dodatku Centurie.

Odpowiednia ich  analiza może być bardzo cenna. Ale jak zwykle brak czasu jest decydujące.
Do dobrej analizy trzeba mieć też to coś co popchnie prace do przodu.

To tak jak dzisiaj. Przez przypadek nasza rozmowa może być nie tylko merytoryczna ale również może otworzyć nowe tematy – trochę ukryte, ale nadal analizowane przez naszą podświadomość.

Postaram się w miarę moich możliwości przygotować te przepowiednie do dalszej rozmowy.
W tym wypadku potrzebuję trochę więcej czasu.

Ostatnio edytowany przez Moogi (2018-04-28 11:56:25)

24

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Nie chodzi o to żeby zgadzać się ze sobą we wszystkim. Można też pięknie się różnić w swoich opiniach. Ważne żeby rozmawiać i dzielić się swoimi przemyśleniami.

Dla mnie bardzo ważne jest przesłanie płynące z tekstów nie tylko przepowiedni samego Nostradamusa - pozostawione dla nas wszystkich.

Moim celem jest również odpowiednie uporządkowanie przepowiedni Nostradamusa. Pozwala to poszerzyć punk obserwacji. Uzupełnić informacje z jednej przepowiedni – wydarzeniami z innych przepowiedni itd...

Rozpatrując tylko jedną przepowiednię nie mamy za dużo wyboru – rozumiemy ją tak jaki mamy zasób wiedzy, aktualnej wiedzy w danym temacie. Ale Nostradamus patrzył na to o czym pisał z perspektywy wiedzy o dalekiej przyszłości ale również z perspektywy swoich czasów.

Dlatego ja zawsze szukam jakiejś konkretnej wskazówki – umożliwiającej dalsze rozważania.

W tym wypadku chodzi o wydarzenia. Jakieś ważne wydarzenia powodujące chaos.

Jestem przed analizą przepowiedni które również mogą dodać pewnych emocji do tematu.

W wątku o Polsce przygotowuję moją interpretację przepowiedni mówiącej o Germańskiej biedzie. W wątku o Ameryce czeka również przepowiednia o Donaldzie Trumpie omen omen możliwe że Białym Wilku.

Dlatego trochę nie jestem jeszcze przygotowany do naszej rozmowy. A ta rozmowa również jak już widzę również wpłynie na moje dalsze wpisy w rozpoczętych wątkach.

Przypadek sprawił że rozmawiamy. Z mojego skromnego doświadczenia we wpisach na forum już wiem, że nie można sobie pozwolić na swobodne uwolnienie swoich wpisów. Ponieważ czytają to osoby, które oczekują przede wszystkim konkretów.

Widać było po ostatnich wpisach Pana Atraktora co się dzieje jak źle zostają zrozumiane napisane na forum
słowa autora wpisu.

Dlatego unikam wielu różnych interpretacji w jednym temacie. Ale również nie wykluczam niczego w sposób stanowczy.

Ostatni fragment Twojego wpisu również jest zbieżny z moim tokiem myślenia. Przełomowe wydarzenia mogą być katalizatorem jeszcze nie rozumianych wydarzeń. Dlatego bardzo dobrze przywołana Ukraina...

Katastrofy naturalne jeszcze nie łączyłbym z tymi wydarzeniami. Natomiast te w USA na pewno wszystko zmienią.

Oczywiście wszyscy nerwowo już ich wypatrują. Miejmy nadzieje, że jeszcze na to nie jest czas. Ale jak nie – to dopiero będzie się działo na rynkach finansowych.

Dzisiaj polityka Trumpa jest już wystarczającą katastrofą. Ale co dziwne.
Rynki zachowują się niespotykanie spokojnie na to co mówi prezydent.

Tak jeszcze na marginesie – co myślisz o największym produkcie eksportowym USA.
Myślę, że z powodzeniem wiesz o co chodzi...

Jeszcze mała prośba, Nie uzupełniaj wcześniejszych postów. Pisz nowe. Nie chcę pominąć czegoś wartościowego dla moich przemyśleń. A tak muszę cały czas wracać i sprawdzać czy czegoś nie przeoczyłem. Dzięki.

25

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Tak jak pisałem, potrzeba czasu. Potrzebny jest też impuls zmieniający moje dotychczasowe doświadczenia na tym forum.

Ja pojawiałem się na tym forum po zamknięciu forum na gazeta.pl przez pewnego niewdzięcznika.
Moim celem było zachęcenie Pana Atraktora do wpisów na tym forum. Nie było to takie proste.

Natomiast jak pojawiły się (po wielu prywatnych rozmowach) wpisy Pana Atraktor pozostali pseudo użytkownicy
nie potrafili tego docenić. Zresztą nadal każdy wpis Pana Atraktora wywołuje wiele nieciekawych reakcji osób nie zainteresowanych przepowiedniami.

Dlatego zasłoniłem moje wpisy na wątku założonym dla Pana Atraktora. Założyłem swoje autorskie wątki i staram się
raczej nie angażować się w radosną twórczość na innych wątkach.

Ostatnio również moje wpisy na autorskich wątkach były (przez rok) zasłonięte. A to znaczy, że nie były potrzebne na tym forum. Odsłoniłem je za namową  - PanX – mówiącego o nowych użytkownikach. Nadal zastanawiam się czy to jest dobry ruch z mojej strony...

Nie chcę również poświęcać moich autorskich wpisów na szukanie przepowiedni na każdy temat.

To co znajdziemy sami jest bardziej wartościowe niż to co inni podadzą nam na tacy.

Wpisów Pana Arteuzy Centuriona jest około 350 stron. Natomiast ilość wpisów Pana Atraktora przekracza 4500 stron.
Są też książki kultowych autorów w temacie przepowiedni Nostradamusa wydane w różnych językach.
Nie wspominam o zagranicznych forach, oraz tych najbardziej wartościowych na których nie może czytać
a tym bardziej pisać każdy.

Podsumowując.

Po ostatnich wpisach (konkretnych osób) widzę, że nic się nie zmieniło. Ktoś szuka czegoś dla kogoś – a ta osoba mówi, że to zna. To po co to zamieszanie. Jak inni to znajdują bez trudu to i ta osoba może to znaleźć sama. Po co zabierać czas innym.

Nie rozumiem również po co kopiować, powielać, nieistotne wpisy. Później żeby znaleźć coś wartościowego trzeba przekopywać się przez masę niepotrzebnych postów – spamu.

Z całym szacunkiem dla pani Beatrycze – trzeba więcej czytać a nie wysługiwać się innymi.

Natomiast ja odpowiadam przede wszystkim na ciekawe pytania dotyczące  twórczości Nostradamusa.

Ale przede wszystkim mam nadal nadzieję na to, że Pan Atraktor powróci do pisania na forum.
Dlatego pytania powinny być przemyślane a nie wydumane!

26

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

To jest jeden z moich postów zasłonięty na wątku stworzonym dużo wcześniej dla Pana Atraktora.

Nawiązuje ten wpis do mojej rozmowy z gwynbleidd.

Moogi 2016-03-05 01:03:41 napisał/a:

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad jedną z klasycznych centurii Nostradamusa!

Ponieważ większość przepowiedni Nostradamusa - wbrew pozorom dla osób nie znających za bardzo twórczości Nostradamusa – nie jest taka łatwa do interpretacji a już klasyczne centurie stanowią prawdziwe zagadki, chciałbym dla osób zainteresowanych tym tematem pokazać pewien schemat postępowania, który może pomóc w lepszym poznaniu przepowiedni pozostawionych  nam przez Nostradamusa.

Dlatego, że interpretacje przepowiedni Nostradamusa autorstwa Pana Atraktora są dla nas tak przyjazne w odbiorze, to wcale nie znaczy, że już je wszystkie a tym bardziej pojedyncze przepowiednie dobrze rozumiemy. Zrozumienie tych przepowiedni, możemy zawdzięczać w większości bardzo dobrym opisom i wyjaśnieniom Pana Atraktora.

Ale nadal wszyscy kombinują z tymi autorskimi, nie biorąc pod uwagę tego co interpretator miał na myśli wyjaśniając to choćby w opisach.

Wyciągając wnioski z tego o czym pisał Pan Atraktor oraz Pan Arteuza Centurion, możemy dopiero powolutku ale opierając się na wiedzy pozostawionej nam wszystkim przez naszych interpretatorów, próbować coś pisać w temacie przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego po przeczytaniu wpisu  El rico  oraz zawartej w nim klasycznej centurii przypomniałem sobie oraz połączyłem jej treść z inną o której już wcześniej myślałem.

Uruchomił się u mnie pewien proces – który ze swojego doświadczenia wszystkim polecam – dotyczący łączenia informacji z kilku źródeł (przepowiedni) w jedną całość. Z doświadczeń wielu interpretatorów przepowiedni Nostradamusa wiem, że takie procesy myślowe mogą odnieś jakiś skutek, może nie koniecznie najlepszy, ale od czegoś jednak trzeba rozpoczynać każdą przygodę.

Ponieważ przepowiednie mimo tego, że są numerowane, nie są poukładane po kolei – najlepszym wyjściem jest starać się je uporządkować. Nie jest to takie proste. Dlatego należy zaczynać od małych zbiorów. Łącząc je na początku w małe fragmenty większej układanki. I tak dalej i dalej.

Wcale nie musimy na początku szukać konkretnych dat, żeby zrozumieć informację zawarte w przepowiedniach Nostradamusa.

Sam Mistrz Nostradamus napisał również, że pełne zrozumienie przepowiedni może dopiero nastąpić po ich wypełnieniu się.

Teraz przechodząc do sedna !

Nie będę przypominać mojego wcześniejszego tekstu o klasycznych centuriach. Należy tylko pamiętać, że najlepiej jest opierać się na oryginale i to z jak najwcześniejszego wydania Almanachu.

Dlatego we wpisie El rico – nie za bardzo podobał mi się tekst tak samo francuski jak i angielski samej centurii. W tym który, ja znalazłem są drobne ale różnice.

To co zwróciło moją uwagę to to, że w centurii tej jest mowa o zmianie prawa oraz Bizancjum – dlatego połączyłem tę centurię z tą o której wcześniej myślałem.

Moim schematem jest więc połączenie zmian prawa i powiązanie tego z poszczególnymi centuriami. .

Na początek: jest to klasyczna centuria z najwcześniejszego wydania: 1555

Oryginalny tekst Nostradamusa :


Centurie I du quatrain 40

La trombe faulse dissimulant folie                                                                                                                       
Fera Bisance vn changenient de loys:                                                 
Hystra d'Egypte qui veult que l'on deflie                                                                                               
Edict changeant monnoyes & aloys.                                                                                                              
Moogi – 05.03.2016;20:50:57


Muszę również przypomnieć to co pisałem już wcześniej, że najlepiej dla czytelnika jest jak interpretacja jest może nie do końca przetłumaczona słowo po słowie, ale gdy można wyłapać jej sens przekazu, nie mówiąc również jeszcze o zawartej w niej zagadce.


Centuria I, Czterowiersz 40

Obłudna trąba (media) kryjąca pod spodem szaleństwo                                                                 
Ustanowi Bizancjum (Turcja) zmianę prawa:                                                                           
Wyruszy (Panika ruszy) z Egiptu chcąc aby wszyscy zareagowali                                                             
Edyktem zmieniając monety (pieniądz) & ich wartość (inflacja)                                                             
Moogi – 05.03.2016; 20:50:57


Teraz moja  interpretacja:

Ponieważ jest to dość trudna przepowiednia wymaga więc kilku dodatkowych wyjaśnień.

Zaczynając od tego, że występująca w przepowiedni trąba nie musi wcale oznaczać  Donalda Trumpa. Dlaczego? Ponieważ w wielu przepowiedniach mamy do czynienia z tekstami, które mówią między innymi o tym, że wszelkie ataki barbarzyńców będą poprzedzane głosem „eterycznych trąb” oraz, że atakom również będą towarzyszyły złowieszcze trąby itd...

Z mojej interpretacji już wiecie, że można te trąby skojarzyć z propagandą medialną, w tym wypadku fałszywą i obłudną, która ma na celu całkowicie coś innego, niż głosi jej przekaz. Te fałszywe oświadczenia mają spowodować panikę i istne szaleństwo wśród ludzi.

Jak również już wiemy Bizancjum w przepowiedniach Nostradamusa, kojarzone jest najczęściej z Turcją oraz z Stambułem. Powtarza się to w kilku przepowiedniach. Przy okazji Persja kojarzy się oczywiście np. z Iranem.

Widzimy w przepowiedni, że nastąpi zmiana prawa w Turcji. Mało informacji w tym temacie ale połączenie z innymi przepowiedniami może trochę wyjaśnić sprawę.

W treści którą podał inny użytkownik nie było słowa Hystra tylko Istra – niby drobiazg ale chyba mający znaczenie w odbiorze przekazu. Istra można przetłumaczyć jako: ruszyć, wyruszyć – natomiast Hystra może być szerszym pojęciem. W tym wypadku może też oznaczać histerię (panikę) w odniesieniu do całego przekazu przepowiedni.

Może też oznaczać, że H wyruszył traktując to jako uzupełnienie. Z całego kontekstu jednak może wynikać, że histeria rozpocznie się od Egiptu i ma ona na celu spowodować to, że wszyscy na całym świecie zareagują na obłudny i fałszywy przekaz.

Kiedyś czytałem interpretację w jakiejś książce, która mówiła, że w Egipcie powstanie reformator – ale moim zdaniem to chyba nie tak do końca. Bardziej szkodnik i niszczyciel w postaci paniki.

W tym wierszu widać również dobitnie, że chodzi o to, żeby świat na to zareagował i stawił temu czoło, a nie żeby coś reformować w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Widzimy, że mowa jest nie o przeszłości ale o przyszłości – a tu już jest dużo wątpliwości do jakości tego wszystkiego.

Następny wiersz rozwiewa chyba wszelkie wątpliwości o ukryte cele pokazane nam w tej przepowiedni. Gospodarka nie opiera się raczej na edyktach itd.  A jeśli jest mowa o monetach czyli pieniądzu to chyba jest już jasne co jest grane. W słowie aloys dopatrzeć się można aloi – jakość, natomiast loimożna odnieść do próby złota czy srebra gdzie a-loi mówi o podróbce lub braku próby. Czyli czegoś bezwartościowego. Dlatego mój wniosek prowadzi do pieniędzy i inflacji.

Podsumowując.

Mamy w miarę jasny przekaz, mimo, że przepowiednie tę można podzielić na dwie części. Wyciągając dwa małe wnioski. Wiemy również, że informację zawarte w jednej przepowiedni wiążą się ze sobą raczej ściśle. Dlatego moim zdaniem należy łączyć dwa wydarzenia w jedno – na początku przyczyna a później skutek. Obłudna zmiana prawa wpływa na dalsze kroki, które powodują spadek wartości pieniądza i potężną inflację.

Ale o tym już w innym wpisie. Ponieważ naprawdę można dalej próbować wiązać tą centurię z innymi przepowiedniami a wtedy nie do końca będzie nieuzasadnione łączenie jej np. z Amerykanami i z tym co tam się wydarzy.

A jak tak byśmy zrobili, to może się okazać, że ta klasyczna centuriaC I 40 – może być równie ważna i przełomowa dla ludzkości jak ta o której mówiłem na początku, ale którą przedstawię w innym moim wpisie. Dopiero wtedy je połączę i pokaże wnioski.

Tak to już bywa, że z nieraz z nie ciekawego wpisu innej osoby, można wyciągnąć jakieś pozytywy, ale jeśli nie spróbujemy to nic z tego nie będzie.

27

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam Moogi
Dziękuję ci za podjęcie tematu gen. dyktatora na swoim wątku poświęconym Polsce.
Mam jeszcze pytania dotyczące czegoś zupełnie innego
W jednym ze swoich wpisów Atraktor zainteresował mnie szczególnie swoim poruszeniem tematu Atlantydów oraz ich losów.
Napisał też ,że poleca poświęcić trochę czasu na naukę o osiągnięciach technologicznych w/w rasy a ja jako osoba zainteresowana tego typu wiedzą wyjątkowo mocno chciałem ją poznać. W internecie jednak nic takiego nie znalazłem.
Czy mógłbyś polecić mi jakąś lekturę dotyczącą Atlantydy?
PS.
Przyznam ,zdziwił mnie fakt ,że Nostradamus pisał o czymś co miało miejsce kilka tysięcy lat przed okresem jego twórczości

28

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

gwynbleidd napisał/a:
Moogi napisał/a:

Tak jeszcze na marginesie – co myślisz o największym produkcie eksportowym USA.
Myślę, że z powodzeniem wiesz o co chodzi...

Szczerze to pierwsze co mi przyszło na myśl, tak bez zastanawiania się to była myśl o uzbrojeniu. Problem w tym, że tego typu kolos ma trochę dużą listę tych sztandarowych produktów eksportowych i nawet "produktów eksportowych":) (w cudzysłowiu, bo pod taką kategorię jak dla mnie podpada np.  petrodolar).
Więc jeśliby to miało dotyczyć obszaru uzbrojenia i osławionych Patriotów to trudno mi wyrazić opinię o kocie w worku. Ciężko mi nawet znaleźć miarodajne opinie o tym produkcie z jakiejś niezależnej strony (wiadomo, producent jak każda pliszka swój ogonek chwali, prorosyjskie media wręcz przeciwnie). No, ale zakładając, że nie trafiłem, najlepiej chyba poczekam na doprecyzowanie o jaki to produkt chodzi, bo chyba przecież nie o pszenicę GMO?- moja druga myśl po zastanowieniu;)

Mam szczery uśmiech na twarzy.

Tak to już jest, że to co mamy na wyciągnięcie ręki najtrudniej jest dostrzec.
Nawet nasze codzienne zajęcia zawodowe nie pomagają w rozpoznaniu w sumie oczywistej sprawy.

Oczywiście jak ktoś nam o tym powie.

Tak właśnie jest z przepowiedniami Nostradamusa. Wszyscy czytali, ale w większości mylą się twierdząc, że już je znają. Poznanie wymaga nieraz spokojnego zastanowienia się nad interpretowanym tematem.

Temat największego produktu eksportowego Amerykanów wypłynął przy okazji tego jak Trump zaproponował
cła na niektóre surowce.

Chyba już wiesz jak zareagowały rynki finansowe na te wiadomości. Spokojne zastanowienie się nie wszystkim pomogło. Ale byli też ci co zawsze to wiedzieli...

Głównym produktem eksportowym USA  (na całym świecie) – oczywiście jest dolar!

Drukowane przez państwo dolary są kupowane przez wszystkich. Natomiast za te dolary kupowane są państwowe obligacje Amerykanów. Szczególnie przez te które mają tych dolarów najwięcej.

Natomiast to już jest Twoja dziedzina...

29

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Tak jak przypuszczałem już po pierwszym Twoim wpisie, myślimy podobnie jeśli chodzi o szeroko rozumiane rynki finansowe (oczywiście w dużym uproszczeniu).

Natomiast dla zrozumienia (w pełni mojego podejścia) do tego tematu – powinienem coś zasugerować a później stopniowo wyjaśniać. Tak, żeby później nie było niedomówień.

Na tym forum ja zajmuję się przepowiedniami Nostradamusa. To jest główny temat który – z uwagi na moje skromne doświadczenie na forach – chciałbym przede wszystkim rozwijać. Żeby dobrze to zrobić – ja muszę starać się – przede wszystkim – większość moich przemyśleń kierować na to co w swojej twórczości pozostawił dla nas wszystkich Mistrz Nostradamus.

Pan Atraktor zawsze powtarzał, żeby dobrze zrozumieć przesłanie Nostradamusa musimy starać się robić to nie kładąc na przeważającej szali - swoich osobistych poglądów. Po prostu nie powinniśmy być stronniczymi.

Ja już wiem, że to jest prawie niemożliwe. Dlatego nasza praca zawodowa również wpływa na to co sami rozumiemy – czytając i interpretując przepowiednie Nostradamusa. Dlatego też musimy uważać, na to żeby nie nastąpiło rozczarowanie, tym co możemy poznać po lekturze dobrze zinterpretowanych przepowiedni Nostradamusa.

Dlatego większość tematów poruszanych w przepowiedniach powoduje „szok” prawie w każdej dziedzinie naszego życia. A dla tych którzy potrafią to wewnętrznie zaakceptować – otwierają całkowicie nową perspektywę poznania.

Posiadając wiedzę nabytą (również zawodową) staram się wykorzystać ją dla a nie przeciw nowo poznanym informacją. Natomiast większość robi to odwrotnie.

Drugim ważnym elementem (na forum) jest to, że musimy starać się podzielić swoimi informacjami w sposób w miarę najbardziej przystępny dla każdego czytelnika.

Ja oczywiście, stale uczę się to robić jak najlepiej. Ale to nie jest wcale takie proste.

Dlatego pomimo tego, że „rozumiem specjalistyczny język” w kilku dziedzinach – staram się później w sposób jak najbardziej przystępny – unikać jego stosowanie w moich wpisach.

Oczywiście ja to staram się robić. Inne osoby nie muszą tego robić. Chciałbym być dobrze zrozumiany przez wszystkich...

Już kilka razy pokazałem, że moje osobiste poglądy mogą być również bardzo radykalne. Polityka, Wiara oraz szeroko rozumiana ekonomia ma jeszcze wiele do zaproponowania...
 
Na koniec mojego wstępu coś o Wierze!

Waluty fiducjarne w tym ich wartość opiera się na zaufaniu do emitenta. Fides - po łacinie to wiara. Dlatego takie waluty (pieniądze) nie mają oparcia w dobrach materialnych (jak np. złoto). Jest on emitowany przez banki centralne. Czyli nasza wiara powinna być skierowana w emitentów.

Ale kto wierzy w papierowy pieniądz? Niestety wszyscy zwykli zjadacze chleba (plebs) wierzą w pieniądz. Pragną go i podążają coraz więcej. Mało tego, ich wiara prowadzi ich do posiadania coraz większej ilości „banknotów” Dlatego zrobią dla niego bardzo dużo (prawie wszystko).

Dlatego przesłanie Nostradamusa w tym temacie nie jest takie proste. Nie jest również niemożliwe do poznania.
Musimy je tylko jak najlepiej poznać...

30

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

gwynbleidd napisał/a:

Powyższy sześciowiersz mam bez numeru, mam nadzieje, że nie jest zniekształcony przez czyjąś radosną "odtwórczość" i odpowiada oryginałowi podawanemu chyba przez Atraktora.

Przepraszam, ale to chyba moja wina!

Zadałeś na początku pytanie. Ja jeszcze na nie, nie odpowiedziałem. Miałem co prawda trochę nadziei na to, że również przeczytasz moje wszystkie wątki tematyczne. To tam jest kilka tych przepowiedni którymi się interesujesz.

Teraz jeszcze jedna szybka informacja. Oryginały interpretacji przepowiedni Nostradamusa naszych polskich prekursorów są łatwe do rozpoznania – trzeba dotrzeć do wiarygodnego źródła.

Ja posługuję się oryginałami. Zaznaczam to podając (w niebieskim kolorze) datę publikacji w internecie oraz autora. Mam też dostęp do wersji starofrancuskiej ale nie wszystkich przepowiedni.

Data pokazuje (tym co chcą to poznać) na którym forum były one publikowane. To takie małe podstawy. Niestety część forów na których było to publikowane już nie jest dostępna dla wszystkich. Dlatego trzeba sobie radzić.

Są też jeszcze w ogóle nie publikowane w internecie przepowiednie Nostradamusa.
Ale jak do tej pory „nastrój na forach” nie sprzyja w ich zamieszczeniu.
A ja osobiście nie mam zamiaru tymi przepowiedniami, bez powodu, na razie dzielić się z innymi.

Mój wniosek będzie później – po dłuższej naszej rozmowie – po zrozumieniu mojego stanowiska.
Ale to wymaga długich wpisów.

Na razie polecam lekturę moich autorskich czterech wątków. Będzie łatwiej rozmawiać i pięknie się różnić...


Jest to interpretacja Pana Arteuza Centuriona. Data pokazuje cały wpis.

)
Atlantydzi dumni i zarozumiali z bogactwa,
W pierwszej dekadzie przez marny pieniądz zbiednieją,
Popularny Śniady będzie próbował zaradzić,
Jego słowa nie będą miały pokrycia w czynach,
Pięćdziesiąt lat: w kryzysie, poprawie i wojnach,
W drugiej będą się zabijać nawzajem - bez opamiętania!
Arteuza -Centurion 16 lis 2009, o 12:10

Natomiast moja (dawna) interpretacja jest na tym forum. Link pod podaną przeze mnie przepowiednią
Nostradamusa najczęściej pokazuje: interpretacje, powiązane wpisy itd...

http://koniecswiata.info/forum/post/7117/#p7117


ps. nowe wpisy nie edycje... s'il vous plaît

31

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

artikarti321 napisał/a:

Witam Moogi
Dziękuję ci za podjęcie tematu gen. dyktatora na swoim wątku poświęconym Polsce.
Mam jeszcze pytania dotyczące czegoś zupełnie innego
W jednym ze swoich wpisów Atraktor zainteresował mnie szczególnie swoim poruszeniem tematu Atlantydów oraz ich losów.
Napisał też ,że poleca poświęcić trochę czasu na naukę o osiągnięciach technologicznych w/w rasy a ja jako osoba zainteresowana tego typu wiedzą wyjątkowo mocno chciałem ją poznać. W internecie jednak nic takiego nie znalazłem.
Czy mógłbyś polecić mi jakąś lekturę dotyczącą Atlantydy?
PS.
Przyznam ,zdziwił mnie fakt ,że Nostradamus pisał o czymś co miało miejsce kilka tysięcy lat przed okresem jego twórczości

Witaj artikarti321

Jeszcze przed moja odpowiedzią.
Przypomnij proszę - wpis Pana Atraktora - na który się powołujesz.
Może też być sama data wpisu. Przyśpieszy to moją odpowiedz. 

Moogi

32

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Atraktor napisał:
"Witam;
Ostatnio na świecie zaczynają się wypełniać nie tylko przepowiednie(prophetie),omeny(proroctwa) i centurie Nostradamusa związane z wieloma wspólczesnymi wydarzeniami politycznymi,ale również te związane z nauką o których tylko dość pobieżnie wspominałem i ja i Atrteuza Centurion w swoich licznych internetowych tekstach.
Nostradamus wspominał o tym(pisaliśmy),że przed III wojną światową w okresie super terroryzmu i wielkich katastrof naturalnych oraz tych spowodowanych działalnością gospodarczą człowieka dojdzie do wielu bardzo istotnych odkryć;archeologicznych,geologicznych,biologicznych,medycznych,technologicznych,astronomicznych itd.
Te nowe genialne odkrycia zmienią całkowicie poglądy naukowców,a wieć i społeczeństw na historię ludzkości,poglądy naukowe. filozoficzne i religijne.Nostradamus wspominał np też,że ludzie się dowiedzą o tym,że cywilizacje wielkie ludzkie zróżnych przyczyn-głównie katastrof naturalnych,zmian klimatycznych i wojen upadały tworząc nisze do tworzenia się nowych.Udokumentowana historia ludzkości zostanie cofnięta w czasie.Ludzie się dowiedzą,że tzw;historia antyczna,czyli starożytna nie wzięła się z niczego.Dowiedzą się,że istniały cywilizqacje,które w pewnych dziedzinach przewyższały naszą współcześnie istniejącą.O czym więc pisał Nostradamus?
Niektóre-te w/g mnie ważniejsze- w oczywistym skrócie wymieniam poniżej;
-odkrycie wielkich nie znanych dotychczas miast i budowli architektonicznych,
-odkrycie wytworzonych przez dawnych ludzi(bogów) roboitów(wspomina o nich np Iliadsa Homera-radzę ją uważnie przeczytać)i innych urządzeń,które wzbogacą naszą wiedzęn.ptzw:"kapsuł czasu' w okolicy archipelagu Bahama u wybrzeży Ameryki po wielkim trzęsieniu ziemi i dna morskiego.
-odkrycie pojazdów powietrznych i podwodnych do poruszania których używano sił natury(pewno chodzi o grawitację i magnetyzm),a nie o używane przez nas silniki;parowe spalinowe,elektryczne,odrzutowe,wykorzystujące energię atomowaą itd.
-nastąpi odkrycie metod budowy wielkich piramid egipskich i innych budowli megalitycznych rozrzuconych w innych częściach świata,czyli przenoszenia na wielkie odległości wielotonowych olbrzymich bloków kamiennych i ich obróbk-it,itp.
Nie wiem czy wszyscy wiecie,że np usówano zaćmę oczną już w starożytnym Egipcie i Grecji,wykonywano też sztuczne szczęki,ruchome protezy i dokonywano skomplikowanych operacji na ludzkim ciele,a nawet prawdopodobnie dokonywano przeszczepów niektórych organów ludzkich,lub zastępowano je innymi.
Najprawdopodobniej kilka,lub kilkanaście tysięcy lat temu znana już była broń laserowa,a nawet nuklearna i inna obecnie nieznana,którą opisywana jest i w Iliadzie, w Rygwedzie, Maharastsze i wielu innych antycznych księgach w tym także religijnych.
Nostradamus zaznaczył,że opisuje on rozwój historii cywilizacji ludzkiej od czadów mu współczesnych aż do roku 3792,ale wspominał,że przed "naszą cywilizacją" którą umieścił od czasów tzw:potopu,czyli kilku tysięcy lat przed naszą erą istniały jeszcze trzy rozwinięte cywilizacje ludzkie ,które zostały unicestwione przez siły natury(katastrofy naturalne w tym kosmiczne) i wielkie wojny.
M Nostradamus napisał,że świat po III wojnie światowej(tak jak pisałem ja i Arteuza Centurion) zmieni się całkowicie.Po III wojnie światowej,które nastąpi w XXI wieku w wieku XXII  ludzkość wykorzystując również odkryte wynalazki wcześniejszych wysoko rozwiniętych cywilizacji osiągnie taki stan wiedzy,który dotąd nie osiągnęła żadna z poprzednio już na Ziemi istniejących.Nową Erę która ma nastąpić nazwał on Erą Wodnika-o czym z Arteuzą Centurionem wiele razy pisaliśmy.Ostatnie zaskakujące odkrycie zmienia wyobrażenia o miastach Majów link;
http://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/zas … 12528.html
To ten artykuł spowodował to,że postanowiłem na tym forum ten temat poruszyć.
Nostradamus -za jego czasów znano tylko pięć planet Układu Słonecznego tj;Merkurego,Wenus,Ziemię,Marsa i Jowisza- napisał,że pozostałe pięć zostanie odkryte w następnych wiekach począwszy od wieku XIX .Obecnie wiemy o istnieniu ośmiu planet(Pluton został przez Unię Astronomiczną z niej wykreślony).Pozostały więc do odkrycia jeszcze dwie i ostatnie. Badania astrofizyków wskazują na to,że poza orbitą Neptuna znajduje się jeszcze planeta o mniej więcej rozmiarach Ziemii i dalsza o rozmiarach Neptuna lub Urana.
Inny artykuł jaki radzę przeczytać to link;
http://www.pulskosmosu.pl/2018/02/05/ca … opodobnie/
Dlaczego jest on tak ciekawy?
Otóż dlatego,że Nostradamus wspomniał o tym,że na firmamencie gwiazd ludzkość znajdzie drugie"swoje gniazdo" na czwartej planecie małego obcego "czerwonego słońca".Planecie podobnej wielkością do Ziemii ale jeszcze od niej piękniejsze-i tam częściowo się osiedli,czylinastąpi tegoukładu planetarnego ludzka kolonizacja.
Kiedy to nastąpi?Otóż też o tym Nostradamus napisał.Ma to się stać w XXV wieku.
Natomiast jak już swego czasu pisałem w wieku XXII gdzieś około 2160 roku ludzie przypadkowo spotkają się z obcą cywilizacją pozaziemską-potworami z konstelacji Łabędzia.
Swego czasu za Nostradamusem opisałem ich okropny wygląd.
Długo można by pisać o tej powszechnie w Polsce znanej(na ogół tylko centurie),mniej znanej i jeszcze mało znanej (tylko przez zaangażowanych badaczy Nostradamusa)twórczości Wielkiego Jasnowidza.
Wiem jedno.
Kto dobrze i dogłębnie zna całą twórczość M Nostradamusa to łatwo mu jest przewidzieć zasadnicze przyszłe losy świata w tym Europy i Polski ,a także przyszły rozwój cywilizacji ludzkiej na Ziemi i w kosmosie.Szczególy natomiast z przyczyn oczywistych,o których też już pisałem- są bardzo trudne do prawidłowego zinterpretowania o czym żeśmy się wszyscy już nie raz przekonali.
Kiedyś ja i Arteuza Centurion napisaliśmy,że w historii wiele słynnych postaci historycznych w tym bliskich naszym czasom jak; J Stalin i A Hitler wykorzystywali proroctwa Nostradamusa do kreowania własnych celów politycznych.Są na to liczne dowody.Otóż zarówno Stalin jak i Hitler zatrudniali całe sztaby różnych uległych im astrologów i jasnowidzów,którzy odpowiednio na ich korzyść interpretowali im wiele-jak wiemy- niejasnych przepowiedni Wielkiego Jasnowidza,Aby przypodobać się swoim chlebodawcom ci astrolodzy i jasnowidze wybierali takie proroctwa z różnych czasów historycznych i je tak interpretowali aby przypodobać się swoim wodzom-chlebodawcom.Wśród tych jasnowidzów było też wielu księży i zakonników głównie rzymskokatolickich i prawosławnych,a także innych wyznań np żydowskich i znane są ich nazwiska.
Polityka kreowana przez dyktatorów,czy dyktatorków na zewnątrz jest zawsze inna niż ta realizowana na użytek wewnętrzny.
To co obecnie widzę i uważnie obserwuję co się dzieje z Polską to w/g mnie nie ulega wątpliwości,że po śmierci L Kaczyńskiego jego brat J Kaczyński stał się ofiarą takich właśnie jasnowidzów rzymskokatolickich,którzy wmówili mu to,że to on jest właśnie tym III Krakiem.który doprowadzi Polskę do wielkiej odnowy moralnej i duchowej,że doprowadzi do potęgi Polski na arenie międzynarodowej.Polityka Międzymorza,wstawanie z kolan itp.
Ta jego niezłomna wiara i związana z nią bezgraniczna pycha na pewno się na nim kiedyś zemści i "odbije się czkawką"-on i jego obóż polityczny zgubi.Jestem o tym całkowicie przekonany-to tylko kwestia czasu.Najgorsze jest to,że rządy PIS-u doprowadzą Polaków po tej wielkiej klęsce "patriotyczno katolickich" wartości do wielkiej traumy moralnej i duchowej i to na długi okres czasu, oraz pociągnie za sobą upadek znaczenia w społeczeństwie polskiego kościoła rzymskokatolickiego i w końcu jego upadek i podział.
J Kaczyński posługując się kościołem(jego twardymśredniowiecznym skrzydłem wartości) i walcząc z jednej strony na arenie międzynarodowej ze"zgniłym" zachodem,a z drugiej strony z uchoźcami (głównie islamskimi) nie zdaje sobie w ogóle z tego sprawy,że przyczyna się sam swoimi politycznymi działaniami do tego,że Polska tak czy owak w niedalekiej już przyszłości- choć nie w sposób bezpośredni poprzez inwazję zbrojną,ale pośredni-przyczynia się do zwycięstwa na pewien okres czasu w naszym kraju religijnej ideologii islamskiej - tak jak swego czasu w XX wieku również błędna polityka przedwojennej sanacji przyczyniła się do zwycięstwa w Polsce ateistycznej ideologii komunizmu.
Atraktor"

33

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Dzięki za przypomnienie wpisu Pana Atraktora.

W tym wpisie nie ma mowy o Atlantydach. I dlatego było moje precyzujące pytanie.

Na początku myślałem, że coś przeoczyłem we wpisach Pana Atraktora. Ale jednak chyba nie. Użyta przez Ciebie nazwa nie do końca mówi - w interpretacjach twórczości Nostradamusa - o zaginionym (również zapomnianym) ludzie Atlantydy.

W przepowiedniach Nostradamusa mowa jest o Atlantach – czyli o Amerykanach (USA). Co prawda różni badacze i autorzy książek mówią, że Amerykanie to ludzie, którzy uciekli z wyspy Atlantydy. Ale to inna historia...

Wiedziałem wcześniej o tym, że po katastrofach naturalnych, tych jeszcze przed wybuchem III wojny nastąpią przełomowe odkrycia archeologiczne. Mowa była również o zniknięciu starych i pojawieniu się nowych wysp. Jedną z nich znawcy Nostradamusa mogą identyfikować właśnie z Atlantydą.

Ale pomimo, również moich pytań do Pana Atraktora również ten temat nie został rozwinięty.
Mnie interesowały przede wszystkim piramidy.

Na moje pytanie o nie Pan Atraktor odpowiedział, że jak znajdzie, to napisze tekst o tym. Jak zwykle można tylko czekać. Lub samemu szukać. Ale to nie jest takie proste i wymaga czasu. Zawsze są inne ważniejsze wydarzenia do omówienia.

Dlatego pomimo, że znam klasyczne centurie o odkryciach archeologicznych po katastrofach, nie poruszyłem tego tematu. Nie szukałem specjalnie takich tekstów Nostradamusa – mówiących dokładnie o odkryciach. Ale na pewno będą one ważne.

To tyle na szybko.

Natomiast co do książek. Jest bardzo duży wybór książek - poruszających temat Atlantydy. W większości jednak nie mają nic wspólnego z tym o czym pisał Nostradamus. Dlatego jeszcze pomyślę co zaproponować.

Poza lekturą jest też coś co mogę z powodzeniem zaproponować – jest to serial popularnonaukowy  z wieloma sezonami mówiący o starożytnych kosmitach. Nadal jest wyświetlany na HBO. Jego tytuł to – Starożytni Kosmici.

Ale w necie znajdziesz wszystkie odcinki każdego z sezonów. Polecam obejrzenie od pierwszego odcinka pierwszego sezonu (S01E01) do ostatniego. Jest to naprawdę ciekawe. Właśnie tam jest mowa o tym o czym napisał Pan Atraktor – zdobyczach wcześniejszych cywilizacji.

Natomiast to co napisał Nostradamus – musi jeszcze poczekać – na odpowiedni moment. Dlatego trzeba poprosić Pana Atraktora o wpis w tym temacie. Może też zamieści - jakieś sobie znane przepowiednie Nostradamusa w tym temacie...

34

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Ah jasne, dzięki za objaśnienie Moogi...
Chodziło mi właśnie o dowolne naukowe źródła wiedzy dotyczące ogółem rozwiniętych ludów starożytnych a również tych zapomnianych i ich osiągnięć pod warunkiem ,że są zgodne z opisami Nostradamusa lub ewentualnie innych wieszczy ,jednak zawsze panuje takie przekonanie ,że w książkach tej wiedzy jest najwięcej- stąd moja prośba akurat o nią.
Niestety zarówno Pan Arteuza jak i Atraktor rzadko kiedy dzielą się wiedzą na temat przyszłych osiągnięć cywilizacyjnych ludzkości dla tego ten wpis tak bardzo mnie zadziwił... Z pewnością posty przedstawiające nam taki rodzaj wiedzy są mniej istotne niż przyczyna, przebieg i skutki III wojny światowej ale jak już wcześniej zauważyłeś mam ogromy głód wiedzy dotyczącej tego co przepowiedział Nostradamus i sentyment do jego twórczości ze względu na to ,że jego przepowiednie autentycznie na naszych oczach się spełniają z wręcz satysfakcjonującą dokładnością więc pytam: Dla czego nie miałyby się spełniać w odległej przyszłości?

Post Scriptum
Serial na pewno obejrzę (technologie zarówno przyszłe, teraźniejsze jak i przeszłe a w szczególności wojskowe to mój konik)

35

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Cieszę się, że mogłem pomóc!

Dobrze sformułowane pytanie jest zawsze najlepszym gwarantem – satysfakcjonującej wszystkich odpowiedzi.
Dbajmy o to a będziemy się lepiej rozumieli a przez to dobrze komunikowali.

Pozdrawiam

36

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

gwynbleidd napisał/a:

Jedna sprawa techniczna. Forum to ma słabą wyszukiwarkę. Niby jest opcja szukaj, ale powiązana z googlem a nie szukająca tylko i wyłącznie na tym forum (chyba, ze coś mi gdzieś w ustawieniach umknęło?)...

Przykro mi ale informacja techniczna nie jest moim głównym celem moich wpisów.
Na forum jest wątek techniczny tam chyba (bo nie wiedziałem) odpowiada administrator.

Moja rada to czytać to co jest wiarygodne. Najlepsze są oryginały. Natomiast moje wątki tematyczne są w innej formule.

Te tematyczne wątki zawierają moje wpisy – dlatego ja za nie odpowiadam. Wpisy innych osób na innych wątkach niż ten spowodują bałagan znany już z innych wątków na tym forum. Ten chaos nie sprzyja ani pisaniu ani czytaniu tamtych wpisów. O odszukaniu tam czegoś wartościowego – przeglądając strony – też lepiej zapomnieć.

Wystarczy kliknąć na nick osoby i wtedy widać wszystkie jego wpisy. To działa najszybciej.

Na marginesie nie podawaj złośliwie linków do moich wpisów. Osoba nowa nie czyta tego o co prosiłem. Była to prośba do użytkowników. Do tej pory akceptowana przez innych. A osoba jeszcze w niczym nie zorientowana jak zwykle namąci w temacie.

Dlatego informacja do wszystkich brzmiała, że proszę tylko o pytania na tym wątku związane z moimi wpisami na innych moich autorskich wątkach a nie o pisanie wszystkiego na tym wątku.

Na razie zaproszenie do pisania na wszystkich moich autorskich wątkach ma tylko Pan Atraktor.

Natomiast Ciebie zaprosiłem do rozmowy na tym wątku – wyjątkowo jak to zauważył X w swoim wpisie...
Dlatego najlepiej zrób edycję na wszelki wypadek... Dzięki.

Ps. Poza tym to forum ma słabe wyszukiwanie w Google ale to może i dobrze. Dzięki temu przychodzą te osoby
które są zainteresowane wpisami. Co za dużo to nie zdrowo!

37

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

A Ty nie pomożesz swoimi wpisami, nowemu użytkownikowi na forum. Kiedyś pisałeś żeby wszyscy pisali. A teraz cisza. Zmieniłeś swoje zdanie. Merytoryczne wypowiedzi przecież były w twoim kręgu zainteresowań. Czy mylę się. A może nowy kolega zastąpił wszystkich starych wiarusów na tym forum. Wszyscy potrzebują uwagi...

38

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Witam!

W ostatnim czasie szukałem dalszej inspiracji w twórczości Nostradamusa - tak zawsze potrzebnej do pisania o przyszłych wydarzeniach opisanych w przepowiedniach Mistrza Nostradamusa.

Jak zawsze nie jest to proste zadanie. Potrzeba czasu i spokoju do odpowiedniego nastawienia do tego tematu. Najłatwiej jest kontynuować rozpoczęte już tematy. Jedak w moim przypadku to nie wystarcza. Pisząc o jakimś temacie, potrzeba nie tylko inspiracji ale również wsparcia otoczenia.

Moje wpisy zamieszczam na forum – to właśnie to miejsce powinno być naturalnym miejscem wsparcia i rozwoju zapisanych wcześniej myśli. Ponieważ piszę już tu dosyć długo, a jeszcze dłużej obserwuję rozmowy na tym forum – nie mam za dużych złudzeń i oczekiwań do osób piszących na tym forum.

Użytkownicy tego forum bardzo rzadko inspirują do jakichkolwiek rozważań na temat przepowiedni Nostradamusa. Natomiast brak aktywności innych osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa, jak zwykle nie nastraja optymistycznie na przyszłość.
Dlatego większość decyzji o temacie o którym piszę podejmuję samodzielnie. Niestety takie moje kroki, są z góry obarczone możliwością nie trafnych wyborów. Po prostu nie każdego interesuje dany temat opisany w przepowiedniach Nostradamusa.

Długo się zastanawiałem, nad tym, w jaki sposób dokonywał wyboru tematu Pan Atraktor.

Pan Atraktor w większości, sam wybierał tematy na jakie pisał. Dopiero na wyraźne prośby innych użytkowników odbiegał od wcześniej wytyczonych przez siebie kolejnych wpisów.

Z mojej perspektywy to właśnie te tematy, były najbardziej dla mnie interesujące. Niestety również tych,  przy okazji poruszonych tematów, teraz najbardziej brakuje, a przede wszystkim  ich kontynuacji.

Znając wszystkie wpisy Pana Arteuza Centuriona i Pana Atraktora – w większości rozumiem dokonywane przez autorów wybory tematów o których pisali wcześniej.

Do merytorycznej rozmowy potrzebne są podstawy. Bez podstaw w temacie przepowiedni Nostradamusa nie ma mowy o rozmowie.

Mam świadomość tego, że nie jest to takie proste, ze względu na ogrom materiału (wpisów w internecie). Moje obserwacje pozwalają również powiedzieć, że samo przeczytanie wpisów prekursorów nie wystarczy również do merytorycznej rozmowy.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest dominującą cechą wszystkich czytelników.

Natomiast szkolna umiejętność analizy przeczytanego tekstu – została wypatrzona w większości przez lata szkolne. Mamy wszyscy niechęć, do zastanawiania się nad tym, co miał dla nas, autor swoim tekstem do przekazania.

Dlatego tak mało książek wszyscy czytają. Wszyscy z zasady gonią za sensacją. W większości brak nam cierpliwości. Nasze wybory ograniczają się do portali internetowych – podających nam wszystkim na tacy aktualne informacje. Dlatego też, tak trudno jest odróżnić, prawdziwe informacje od fake newsów.

Większość może się teraz zastanawiać nad tym – ile jest fake newsów w przepowiedniach Nostradamusa. Odpowiedz na to jest prosta. W oryginalnych przepowiedniach Nostradamusa nie ma fake newsów. Natomiast źle zinterpretowane, a tym samym zrozumiane przepowiednie Nostradamusa, mogą być narażone również na celowe błędne interpretacje.

Zawsze musimy pamiętać, że Nostradamus w swoich przepowiedniach nie popełniał znaczących błędów. Wszelkie błędne interpretacje popełniali i będą popełniać z zasady osoby, które zajmują się interpretacją tych przepowiedni Nostradamusa.
   
Michel Nostradamus pisał, że pełne zrozumienie jego przepowiedni nastąpi dopiero po pełnym ich wypełnieniu się. W bardzo wielu przypadkach, wymaga to również bardzo długiego okresu.

Pomimo wielu trudności, powinniśmy próbować zrozumieć przepowiednie Nostradamusa – zawierają one przede wszystkim pozostawione przez Mistrza przesłanie dla nas wszystkich – natomiast wszelkie, nawet małe szczegóły, pozostawiają dla nas wszystkich dodatkowe wyzwanie.

Zrozumienie tych szczegółów zawartych w przepowiedniach Nostradamusa, może nas wszystkich doprowadzić do lepszego zrozumienia rozgrywających się na naszych oczach wydarzeń.

Odpowiednie zrozumienie toczących się powoli ale nieustannie procesów w naszym świecie może pomóc nam wszystkim przygotować się na nadchodzące wydarzenia.

Dlatego przepowiednie Nostradamusa należy przede wszystkim zrozumieć ( ogarnąć rozumem) a nie w nie bezkrytycznie wierzyć. Perspektywa czasu może dopiero pozwolić, nam wszystkim, zrozumieć cel jaki przyświecał Michelowi Nostradamusowi – który zostawił dla przyszłych pokoleń swoją twórczość.

Ciekawe jak dużo osób jeszcze pamięta... gdzie się dowiedziało o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jeszcze innym tematem jest dalsze nie dowierzanie, że spełnia się na naszych oczach Brexit...

39

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Moogi

Mam pytanie dotyczące najbliższych wydarzeń, opisanych przez Nostradamusa. Koniec drugiej dekady XXI wieku może być bardzo gorąca. Potwierdzają to dobitnie przepowiednie. Użytkownicy tego forum zachowują się tak jakby ich to nie interesowało. Jest całkowity brak dyskusji. Możliwe jest również to, że większość nie może uwierzyć w wypełnienie się tych opisanych wydarzeń. Czy jest możliwe, aby opisane i oznaczone wydarzenia na koniec drugiej dekady XXI wieku się nie spełniły? Albo spełniły dużo później. Wtedy wszyscy mielibyśmy jeszcze dużo beztroskiego czasu. Może dlatego celowo uciekamy od tych wydarzeń. Ale nie mówiąc o czymś wcale tego nie unikniemy! Czy naprawdę wszyscy czekają tylko na wybuch III wojny światowej!

40

Odp: Zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa! Może ktoś odpowie!

Do Aerodaktyl

Nie, nie piszę w oczekiwaniu na wybuch III wojny światowej tylko na wypełnienie się jednej z wielu przepowiedni dotyczących wydarzeń sprzed jej wybuchu... Dla mnie osobiście są to przede wszystkim:
-Zjednoczenie półwyspu Koreańskiego
-Wojna domowa w Hiszpanii
-Wojna Izraela z państwami arabskimi i użycie nieznanej broni
-Objęcie władzy w UK przez nowego króla i "bunt pijawek"
-Przejęcie władzy w Polsce przez generała dyktatora
-Powstanie Wielkiego Talibanu
-Rozwinięcie się konfliktu Rosja-NATO na terenach Ukrainy

Czemu akurat na te wydarzenia? Odpowiedź jest prosta
Odnoszę bezustanne wrażenie ,że lada chwila się wypełnią lub zaczną wypełniać


A znajomość przepowiedni związanych z powyższymi podpunktami w niektórych przypadkach pozwoli określić bliżej datę wybuchu III Wojny Światowej

Pozdrawiam