1

Temat: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Witam konstruktywnych czytelników oraz użytkowników forum - na nowym wątku!

Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Tworzenie nowych projektów jest jak zwykle wyzwaniem. Jedne same się pojawiają inne wymagają długich przygotowań. Jednak najważniejsze jest jak zawsze nasze zaangażowanie.

We wszystko co później wzbudzi zainteresowanie czytelników trzeba włożyć swoją pracę.

Tworzone projekty nie są dla nas samych – są przede wszystkim dla zainteresowanych omawianym tematem czytelników. Dzięki czytelnikom takie nowe idee mają sens.

Wszyscy mamy jakieś idée fixe – myśli - które zaprzątają nasze umysły w natrętny sposób. Takie myśli krążą w naszych umysłach praktycznie do zmaterializowania się ich w realny sposób.

Idée fixe w bardzo wielu przypadkach realizują się przez osiągnięte przez nas cele.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z siły naszego umysłu. Potęga tego narzędzia pozwala właśnie na realizację naszych pomysłów a nawet ukrytych pragnień każdego z nas.

Bardzo często to o czym myślimy i to wizualizujemy przychodzi do nas w oczekiwany sposób.

Jednak musimy pamiętać o tym, że to o czym myślimy, może do nas przyjść, bez względu na to czy to są myśli pozytywne czy negatywne. Takie procesy następują zawsze bez udziału naszej świadomości. Nasza podświadomość nie przerywa pracy nigdy.

Dlatego bardzo musimy uważać na to czego sobie oraz innym życzymy. Ponieważ to wszystko powróci do nas z jeszcze większą siłą – dając nam jeszcze bardziej nasiloną odpowiedz.

Dobro wraca zwielokrotnione tak samo jak poczynione zło!

Życzę wszystkim obecny i przyszłym autorom wpisów na tym wątku wielu konstruktywnych i merytorycznych rozmów na temat przyszłych ich projektów.

Natomiast realizację swoich marzeń zostawiam każdemu z zainteresowanych.

Pozdrawiam
Moogi.

2

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi 2018-07-10 18:43:12 napisał/a:
artikarti321 napisał/a:

Jeżeli Moogi masz dostęp do jakichś czterowierszy/sześciowierszy w tym temacie albo kontakt z P. Arteuzą, P. Atraktorem to czy mógłbyś mi pomóc w tej kwestii (to może być cokolwiek).

Co mam napisać na tak postawione pytanie!
Mam również dostęp do wszystkich świętych ale tylko pierwszego listopada! cool

Merytorycznie powiem tak:

Pan Arteuza Centurion nie pisze już na forum od lutego 2010 roku!
Nie znalazłem również informacji o zapowiadanej książce – raczej - na pewno - było by po jej wydaniu głośno.

Pan Arteuza Centurion nie prowadził również prywatnych rozmów z użytkownikami poza ogólnym forum. Na forum było zasygnalizowane też dlaczego. Dlatego nie miałem i nie mam prywatnego kontaktu. Bardzo szkoda. Dla wszystkich pozostał tylko wpis:

„NIESTETY, ALE WSZYSTKO MA SWÓJ POCZĄTEK I KONIEC!!!”

Na moje szczęście mam nadal kontakt z Panem Atraktorem. Bardzo sobie to cenię. A ponieważ trochę znam podejście Pana Atraktora do pytań dotyczących twórczości Michela Nostradamusa – wiem, że wymaga to przygotowania gruntu pod merytoryczną rozmowę oraz powinno to zainteresować Pana Atraktora.

Dlatego pośpiech nie jest wskazany – myślenie tak.

Nie chciałbym również przysparzać pracy innym, ponieważ wiem trochę o tym temacie. Mam również dostęp do większości materiałów - zresztą tak jak wszyscy. Jest coś takiego jak biblioteka.

To tam są książki – te papierowe – już zapomniane oraz inne materiały. Trzeba tylko się zmusić do czytania - ale większość tego nie robi ze zrozumieniem.
 
Pozostaje tylko dostrzec szczegóły… W przepowiedniach Nostradamusa również… Dlatego muszę powiedzieć, że każda zainteresowana osoba może to znaleźć, również Ty – artikarti321.

W jednym z moich wpisów zaproponowałem osobom zainteresowanym twórczością Michela Nostradamusa - moją pomoc w ich pracach - również w koordynowaniu ich prac nad wybranym zagadnieniem z twórczości Mistrza Nostradamusa.

Oczywiście nie znaczy to, że będę wszystko robić za te osoby. Natomiast jak będą potrzebować wsparcia, a nie robienia za nich wszystkiego, to w ramach moich możliwości postaram się w to włączyć…

Jeśli chodzi o Twoją osobę – artikarti321 – to nie odmówię mojej pomocy. Ale na początek chciałbym być przekonany przez Ciebie - że jesteś gotowy na zajęcie się tym temat. Jak sam napisałeś – żeby twoja wiedza w zakresie ogólnie rozumianej broni nie zmarnowała się.
 
Można to wyjaśnić na prostym przykładzie.

Zadaję pytanie o Starożytnych Kosmitów. Nie dostaje takiej odpowiedzi na jaka trochę liczyłem. Nie interesuje mnie czy ktoś ma sezony z tym dokumentem filmowym. Natomiast bardzo ciekawi mnie opinia o tym co tam zostało pokazane, omówione, itd…

Podejście do tematu broni laserowej jest też na tej samej zasadzie. Wiedziałem, że taka broń istnieje, ale mnie, na przykład, interesuje profesjonalne podejście do oceny tego narzędzia zagłady.

Wszelkiego rodzaju analizy i porównania na różnych polach: ekonomicznym, praktycznym, dotyczącym naszej przyszłości, porównawczym itp...

Tak rozumiem temat nad którym się pracuje – a szczególnie taki - który nas interesuje w różnych aspektach: hobbystycznym czy zawodowym.

Oczywiście mam wiele pomysłów również dla Ciebie na opisanie tego tematu. Chciałbym tylko wiedzieć czy jesteś na to gotowy. Czy poświęcisz swój czas. Czy zaakceptujesz również moje propozycje na ten temat.

Jest to ważne, ponieważ ja również muszę wygospodarować swój czas na nowe zagadnienie.
Nie chciałbym kontynuować tego później samodzielnie…

Dlatego możemy rozpocząć nasz dialog w tej sprawie...

3

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

artikarti321 2018-07-11 12:06:44 napisał/a:

Moogi

Ależ oczywiście, że chcę poprowadzić ten projekt i włożę w niego tak dużo jak tylko mogę.
Mogę podejść do sprawy przyszłej broni np. laserowej w zderzeniu z współczesnym światem i współczesnymi technologiami.
To pierwszy pomysł o którym sam nie pomyślałem a za który ci dziękuję.
Jednak uzasadnienie tego wszystkiego wpisami naszych prekursorów nie prezentuje się już tak kolorowo. Być może nie jestem stworzony do wyszukiwania szczegółów i nie idzie mi to za dobrze. Najwyżej poszczególne wpisy będę wyszukiwał na bieżąco i dodawał je po pewnym czasie?

Jeżeli chodzi o broń laserową to mogę zacząć pisać już dziś ale znalezienie dobrego powiedzmy... czterowiersza ,który będzie odpowiadał opisanemu tematowi wymaga na prawdę wiele czasu w śród tysięcy stron forum gazety prawnej itd.

Pisząc poprzedni post chodziło przede wszystkim o to, że brakuje mi materiału do poparcia przepowiedniami tego co napiszę chociaż naturalnie zrobię wszystko co w mojej mocy. Jak zwykle z własnej winy zostałem nie tak odebrany jak chciałem być.

No ale nic, postaram się już dzisiaj bądź jutro wstawić pierwszy post związany z tym projektem.
Wspomnę jeszcze ,że prosząc o pomoc nie chodziło mi o zastąpienie mnie i mojej pracy (sam bym się z tym źle czuł a ty Moogi i tak masz ręce pełne roboty w własnych wątkach min. o Polsce, USA albo zapytaj ciekawie...) tylko właśnie podanie jakiegoś konkretnego kierunku działań i w razie czego w interpretacji dostępnych lub niedostępnych centurii (na pewno znasz ich znacznie więcej niż ja i w tym nie mam wątpliwości)

Chętnie przyjmę od ciebie pomysły Moogi, czekam z niecierpliwością i na wszystko postaram się odpowiedzieć w taki sposób jaki ode mnie oczekujesz. Nie ma problemu...

Zaczynajmy!

4

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi 2018-07-11 18:41:02 napisał/a:

Na początku jeszcze kilka szczegółów!

Trzeba pamiętać, że tak jak łatwo jest coś rozpocząć, to tak samo łatwo można temat spalić.
Natomiast żeby zrobić coś mega to już inna sprawa.

Przede wszystkim trzeba zainteresować czytelników nowym tematem. Nasze rozmowy już to robią.  Nasz wstępny dialog powinien nie tylko zainteresować czytelników ale również służy wypracowaniu pewnego schematu dalszych prac.

Dlatego ułatwimy to co Tobie sprawia trudności, a możemy zacząć od tego co jest dla Ciebie tematem wiedzy i zainteresowania.

Na początek miej gorącej wody a więcej cierpliwości! Dlatego nie wychodź przed szereg zanim nie poznasz mojego planu.

Oczywiście - tak jak u mnie to przebiega – możesz sobie przygotowywać swoje wpisy na różne tematy, na które akurat masz natchnienie. Ale napisanie tekstu nie jest jednoznaczne z jego publikowaniem na forum.

Nie chce za dużo zdradzać z mojej kuchni ale to co zrobiłem - zawsze jest gotowe do spożycie – nie wtedy gdy mnie naciskają - ale wtedy kiedy mi to pasuje.

W ten sposób wzrasta napięcie czytających ale ja również mogę pod wpływem informacji zawsze uzupełnić to co wcześniej napisałem i dać gorącą potrawę dla czytelnika.

Oczywiście nie zdradzaj nikomu tego co napisałem ani tego czym się delektujemy.

Zawsze trzeba pamiętać historię o ośmiorniczkach. Ktoś może mieć na nie smaka, ale może go nie stać, na nie. Dlatego też będzie chciał również Tobie uniemożliwić ucztę.

Przygotuj się i nie pokazuj innym kart. Jak widać po forum chętnych do ogrzania się przy ciekawym temacie nie brakuje.

Teraz wracając do przygotowań.

Jeszcze nie wiem w jaki sposób wykorzystujesz swoją wiedzę. Zanim to poznam postaram się pokazać kilka możliwości dla Ciebie z których będziesz mógł sam wybrać to co pasuje.

Jednak najlepiej jak to ja byłbym zaskoczony - Twoją propozycja. Myślę, że i na to przyjdzie czas. Jak już pisałem lubię się uczyć i dowiadywać o nowych rzeczach – swojej nauki nigdy nie przerywam.

Co prawda nadal muszę tłumaczyć podstawy - wielu dla mnie oczywistych spraw. Jednak najważniejsze jest to, żeby trafiało to na podatny grunt. Wtedy będzie obopólne zadowolenie.

Jeszcze jedno – artikarti321 – nie przejmuj się za bardzo wszystkim co zaproponuję. Mój wkład ma na celu pomóc Tobie w tym co rozpoczniesz z moją pomocą. Ma być to Twój wybór.

Możesz zawsze się postawić – wtedy też zobaczymy jaki będzie tego dalszy skutek. Żarcik!

Teraz materiały dotyczące tego tematu w twórczości Nostradamusa.

Jeśli zrobisz to dobrze chętnie dołączę to czym dysponuję. Jest tego tyle, że wystarczy na wiele merytorycznych wpisów. Dlatego zawsze mówię o szczegółach.

Nie wiem jak radzisz sobie czy też radziłeś z różnego rodzaju egzaminami. Najważniejsze jest również to jak zrozumiesz proste rozwiązania na przyszłość. Dlatego najlepiej sukces zapewnić sobie jeszcze przed faktem.

Nie powtarzaj tego nikomu!

Ok! Myślę, że zrozumiałeś moje pierwsze założenia. Później omówimy nową formułę…

PS. Możemy trochę porozmawiać na tym wątku, a później przenieś te wpisy w miejsce docelowe. Jeszcze jedno pytanie, jak podoba się Tobie moja formuła polegająca na autorskim pisaniu na wątkach tematycznych a odpowiadaniu na innym do tego wyznaczonym...

5

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

artikarti321 2018-07-11 19:48:58 napisał/a:

Najpierw odpowiem na twoje pytanie dotyczące osobnego wątku do odpowiedzi na pytania a osobnego do wstawiania autorskich opracowań.

Sprawia to ,że wpisy są uporządkowane, łatwiej dostępne, szybsze do znalezienia (oczywiście pisanie ich chronologicznie też robi swoje) ale też zmniejszają liczbę osób komentujących to ponieważ zauważyłem, że na właśnie tym wątku: "zapytaj ciekawie o twórczość Nostradamusa" osoby z zewnątrz mniej się udzielają.

hmm... to może i dobrze bo zdecydowanie zmniejsza to ilość nowych osób które tu "wpadły", zalogowały się, napisały coś i wyszły- tworzy to niemiłosierny, ciężki do opanowania burdel.

Skutkuje to tym, że dany wątek umiera niestety nie śmiercią naturalną (a sądzę, że teksty Nostradamusa są zawsze świeże i nie powinny tak po prostu cichnąć a tematy do rozmów się kończyć).

Jesteś tu dłużej niż ja Moogi więc na pewno wiesz o co konkretnie chodzi i nie raz się z tym spotkałeś.

Wymienię teraz moje zainteresowania

kolejność nie jest przypadkowa! od tego któremu poświęcam najwięcej czasu do tego któremu poświęcam najmniej czasu (nie wliczając w to oczywiście przepowiedni)- to ważne bo wiąże się z moim doświadczeniem w danym temacie.
Postaram się, żeby były to w miarę szczegółowe podpunkty więc, to tak:

- broń palna każdego rodzaju (współczesna, historyczna)
- taktyka walki i hipotetyczne scenariusze bądź rozwiązania (przyszłe, współczesne, historyczne)
- pojazdy wojskowe (współczesne, historyczne, przyszłe)
- zaawansowane technologie (wojskowe, kosmiczne również te hipotetyczne)
- broń masowego rażenia (i ochrona przed skutkami jej działania)
- psychologia
- historia
- filozofia życia (z punktu widzenia prostego człowieka)
- kosmologia

Aby rozwinąć ten temat potrzebuję już bardziej skonkretyzowanych zadanych pytań...
Więc z niecierpliwością na nie czekam.

Jeżeli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to oczywiście dopiszę.

6

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi  2018-07-11 20:28:53 napisał/a:

Ok!

1. Wątek tematyczny + wątek z pytaniami.

Myślę, że można zacząć od tego co lubią tygrysy najbardziej – nie od przepowiedni – ale od kolorowego – pokazywanego na defiladach lub nie - sprzętu – oczywiście tego najnowszego.

Idée fixe – na początku to co wiemy i będzie wykorzystywane w przyszłości...

Trzeba to uporządkować i podzielić… Ziemia… Powietrze...Woda… Kosmos…

Następnie kraje, które to posiadają oraz czym się mogą pochwalić…

Na przykład Wielka Brytania (rocznica 100 lat!) - powietrze (myśliwce, szkoleniowce, transportowce, bombowce…) - ziemia (czołgi, pojazdy, transport...) woda (okręty podwodne i nawodne…) kosmos  (satelity…)

Francja…Niemcy...itd ... Europa później Ameryka… Azja... Rosja...

A wszystko to z myślą... na początek … o zbliżającym się konflikcie… wiadomo jakim…

Oczywiście nie koniecznie, przynajmniej na początek Wielka Brytania – Argentyna – II (dwa)... chyba nie trudno zobaczyć taki szczegół jak się o nim wie. I zna finał dzięki Nostradamusowi.

Ale to tylko mały drobiazg przed tym co jeszcze będzie przed III wojną światową…

Jeszcze technicznie.

Przydałaby się osoba z zdolnościami – do narysowania różnych przydatnych szkiców na tablecie do opublikowania na forum. Trzeba też dobrać zawczasu i zgromadzić konkretne zdjęcia do opisów.

Mega rysunki ręczne lub komputerowe – były by cool – ale potrzeba pasjonata – który ze zdjęcia wyczaruje to coś…
Najlepiej nasze z uwagi na to co szykują z art. 11 i 13,  rodo, brodo, dupo, cenzuro…

To taki mały wstęp… na szybko… do rozwinięcia...
Nie wiem jak to widzisz...

7

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

artikarti321 2018-07-11 21:46:25 napisał/a:

Na częściowe/tymczasowe ominięcie art11. art13. rodo-smorodo i acta-sracta
Wystarczy, że pod moim wpisem zamieszczę zdjęcie jako osobny post.
Tak, że jeżeli zdjęcie zostanie ocenzurowane to chociaż wpis zostanie nienaruszony.

Pomysł na osobne rozdziały "siły lądowe", "morskie" i "powietrzne" jest bardzo fajny ale
co do podziału sprzętu wojskowego na konkretne pojedyncze państwa tak od razu
to rozwiązałbym to inaczej.

Chciałbym wprowadzać czytelnika w tematykę stopniowo, po kolei np.
Tworzę rozdział: Siły Lądowe
Do niego zaliczają się powiedzmy... czołgi podstawowe
Robię wstęp
Omawiam podstawowe założenia tego typu maszyn
Ich zadania
Możliwości
Konstrukcję
Sposoby zwalczania
Kwestie ekonomiczne
Przyszłe rozwiązania wpływające na ich znaczenie

DOPIERO TERAZ podaję czołg Francuski albo Niemiecki jako przykład
Omawiam go
Wspominam o planach tych danych państw na rozwój czołgów
Albo podaję datę kiedy przypuszczalnie zostaną zastąpione inną konstrukcją i dlaczego

Podsumowuję
I zgrabnie przechodzę do innego tematu w tym rozdziale czyli przykładowo transporterów opancerzonych
...

Z czasem omówię też okręty, myśliwce, pociski ,bomby różnego rodzaju i całą masę innego tałatajstwa stworzonego by uprzykrzać ludziom życie.

Może masz jeszcze dla mnie kilka wskazówek z których mógłbym skorzystać.
Zamysł jest taki aby podejść do całej sprawy od dobrej strony.

PS.
Nie znam niestety nikogo kto umie tworzyć takie grafiki a sam nie mam ręki do ołówka a do tabletu tym bardziej smile

Jednak zawszę mogę poszukać zdjęcia w internecie póki ustawy nie przeszły.
A jeżeli naprawdę będzie konieczność pokazać jakiś schemat np. bomby termojądrowej to mogę coś takiego wykonać na podstawie dostępnych mi książek.

8

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi  2018-07-11 21:50:53 napisał/a:

Jeszcze taki mały drobiazg do Twojego wpisu dotyczącego zainteresowań!

Nie wiem czy nie przegapiłeś podczas lektury wpisów jeszcze jednego drobiazgu. Historia kołem się toczy. Dlatego znawcy twórczości Nostradamusa bardzo często wydarzenia związane z III wojną światową wiążą z opisem wcześniejszych wydarzeń historycznych, które się już wydarzyły.

Dlatego wiedza o wydarzeniach historycznych i szczegółach z nich - przyda się do zrozumienia przyszłych wydarzeń opisanych w przepowiedniach Nostradamusa. Jak na razie - ja jestem za słaby w tych wszystkich szczegółach z historycznych wydarzeń  - z uwagi na ich ilość.

Natomiast Michel Nostradamus był w tych wydarzeniach biegły i o tym pisał i powołuje się na nie w swoich przepowiedniach – o nich też już wspominałem – nie były jeszcze publikowane w polskim internecie…

Dlatego czy chciałem czy nie - musiałem sobie to przyswoić – dla zrozumienia pozostawionego przesłania przez Nostradamusa. Myślę, że niektórzy by się bardzo zdziwili na jakie szczegóły powoływał w przepowiedniach Nostradamus.

Ale co tu pisać o takich sprawach jak ciemnota niby rozgarniętego ormina pcha jego komórki mózgowe do translatora. Którym trzeba się też potrafić posługiwać.

Inaczej klasyczne przepowiednie w takich brudnych łapach będą mówić o brodatych fryzjerach a nie szeroko opisanych muzułmańskich barbarzyńcach. To jest dopiero żenujące...

Ale jak zwykle doskonałe tłumaczenia Pana Atraktora są niewiarygodne, natomiast u profana, o którym również napisał w centurii Nostradamus, są jego największym osiągnięciem na drodze do wiecznej śmieszności... Patrząc w lustro będzie się śmiał sam z siebie.

Takich powielaczy i naśladowców, nieświadomych swojego niedouczenia, w prostym temacie będzie jeszcze masa. Dlatego każda akacja wymaga reakcji również na przyszłość…

Niestety profanacja przepowiedni będzie postępować w miarę zbliżania się nadchodzących najważniejszych wydarzeń. A przez zainteresowanie szeroko rozumianych wróżek i innych szarlatanów również zakazana prawem. Ale to taki drobiazg...

Ps. Za chwilę odpiszę na to co opublikowałeś.

9

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi 2018-07-11 22:07:41 napisał/a:

Trzeba pamiętać żeby nie zamęczyć czytelnika na początku szczegółami.

Dlatego podstawą jest wprowadzenie. Nazwa + zdjęcie.

Inaczej zamęczysz się i nie będzie efektu. Proste plany nie skomplikowane elaboraty. Sukces anie męczarnia. Pokazanie tego co jest na topie a nie wszystkiego.

Nie na darmo wspomniałem o Wielkiej Brytanii – telewizor pokazywał sprawozdanie ze święta. Pokazano to co maja najlepszego – bez szczegółów i zawiłości. Co mają i ile tego jest na chodzie.

Wtedy szybko przejdziesz do innych krajów Europy a później dalej… Większość wyjdzie w praniu. Trzeba trafić w to co czytelnik zrozumie. Natomiast edukacja powolutku…

Oczywiście trzeba pamiętać, że forum to nie książka z rozdziałami – na forum to inaczej się robi. Trzeba zebrać materiał do dalszych prac i później z powodzeniem z niego korzystać.

Popatrz jak to wygląda u mnie na wątkach. Pierwszy wpis a później link do tego co stanowi bazę.

Więcej planów początkowych a później realizacja…

Nie lekceważ cenzury – jak widać robią to boty – szybko mogą być dopisane do algorytmów drobiazgi - które zmienią wszystko...

10

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

artikarti321 2018-07-11 22:18:32 napisał/a:

Ok, zrobię jak mówisz

Powiedz mi jeszcze jak mam się z tym odnieść do Nostradamusa

Cały czas męczy mnie to, że ktoś w połowie mojej pracy napisze: "a co o tym mówił Nostradamus?" a ja z braku czterowiersza nie będę wiedział co odpisać.

Moje opracowanie ma mieć charakter bardziej otwarty? tzn. Nawet jeżeli Nostradamus o czymś nie wspominał to ja o tym napiszę bo po prostu jest to prawdopodobne

PS. Obawiam się, że jeżeli cenzura zajdzie zbyt daleko to ludzie wyjdą na ulicę domagać się zniesienia ustawy.

11

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi  2018-07-11 22:29:42 napisał/a:
Moogi 2016-07-27 21:34:51 napisał/a:

Jeszcze kilka słów !

Ponieważ w poprzednim wpisie tylko nadmieniłem – jak będą rozmieszczone wojska NATO na terenie Polski i innych państw – zdecydowałem się mimo wszystko – na podstawie aktualnych informacji po szczycie NATO w Warszawie podać kilka drobnych informacji.

Trudno jest określić czy te informacje będą aktualne podczas batalii na Ukrainie. Ale skoro już wypłynęły do informacji publicznej – możemy z nich skorzystać.

W 2014 roku Barack Obama – złożył obietnicę i to w Warszawie – że zostaną rozmieszczone siły armii
Stanów Zjednoczonych na terenie Polski i państw bałtyckich.

Oczywiście to nie nasza dobra zmiana – ale dyplomacja Stanów Zjednoczonych – przekonała do tego pomysłu – przede wszystkim  Niemcy i Francję – do „stałej rotacyjnej obecności”.

W tym roku - 2016 – po szczycie NATO – były szczątkowe informacje o czterech grupach batalionowych - w Polsce
i państwach bałtyckich. Sekretarz generalny NATO – powiedział nawet, że pobyt tych sił nie jest ograniczony czasowo.


A teraz to co nas najbardziej interesuje w kontekście przepowiedni Nostradamusa:


Polska – batalion pod dowództwem Amerykanów

W skład wejdą na pewno - Brytyjczycy i Rumunii – mówi się również o pododdziale kanadyjskim a nawet niemieckim.

Litwa – dowodzić będą Niemcy

W tym batalionie będą żołnierze z Beneluxu, Francji i Norwegi.

Łotwa – batalion pod dowództwem kanadyjskim

Z udziałem Polski, Portugalii, Francji i Włoch.

Estonia – batalion pod dowództwem brytyjskim

Uzupełnią go Duńczycy


To by było na tyle. Ale jednak w tak małym wpisie mamy tak dużo brakujących szczegółów. Cóż nie chcę za bardzo naprowadzać czytelników na konkretne przepowiednie. Ale powyższy tekst jest bardzo ważny – choćby patrząc na następną przepowiednię.


To co napisałem wcześniej to oczywiście nie wszystko...

Korzystam z tego co już jest na forum!  W tym, wcześniejszym wpisie są już kraje, które będą brać udział w tym co nastąpi… Wystarczy pokazać z czego będą korzystać… Ale po kolei bez pospiechu, ograniczając szczegóły. Ogólny obraz a później istotne szczegóły…

Wiem, że może to trochę mącić twój obraz prac ale wiedzą trzeba się też umieć dzielić z innymi. Jak zaczniesz pisać o szczegółach fizyki kwantowej a nie o praktycznych przykładach to zniechęcisz czytelników. A przecież fizyka i mechanika kwantowa jest jedną z najciekawszych dziedzin w współczesnym świecie...

Ps. Większość już jest na twoich oczach. Wyjaśnię to na spokojnie. Przygotuję jeszcze coś i gdzieś gdzie będziesz mógł spokojnie to wszystko realizować. Przemyśl to na spokojnie. Ja pokażę szczegóły. Nie zostawię bez pomocy na początku.

A jak zrozumiesz, że jest to bardzo proste do połączenia z przepowiedniami sam zobaczysz to czego jeszcze nie widzisz. To są te szczegóły.

12

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Moogi2018-07-11 22:41:49 napisał/a:

Poczytaj na spokojnie wszystko co napisałem. Skup się na szczegółach.

Nostradamus był genialnie logiczny w tym co opisywał. Pisał tak jakby był korespondentem wojennym. Opisał wszystko co widział w wizjach – trochę w sposób archaiczny - ale opisał wszystko co jest lub będzie znane.

Trzeba to zauważyć i opatrzyć merytorycznym komentarzem. Jest tego tak dużo, że trudno to zauważyć.

Pewne sprawy są oczywiste po zastanowieniu...

Zwierzęta są wstępem...

13

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Dobrze pierwszy z trzech kroków już mamy. Możemy rozmawiać.

I co o tym sądzisz!

14

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Przeniesienie rozmów na nowy wątek poświęcony osobom chcącym coś zdziałać przy tworzeniu własnych projektów
to dobry pomysł.

Na pewno daje większe pole do manewru takim osobom jak i robi porządek na reszcie forum tak aby po prostu nie zalewać go dyskusjami na ten temat a bardziej ukierunkować.

Prosta rzecz, a mądra

Jednak nie jestem pewien czy prędko znajdą się chętni do tworzenia autorskich projektów. Wymaga to sporego zaangażowania i czasu którego nie ma każdy w ilościach wystarczających.

Nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić ,że takie osoby znajdą się tak po prostu.

To jest raczej coś co wyjdzie z czasem.

Musimy też zrobić coś co bardziej zachęci potencjalne osoby do pracy w tym zakresie.

Nie można liczyć ,że same się będą do tego pchały. W mojej opinii należy wychwytywać w ich wpisach na innych wątkach tego czym się interesują i podawać im ewentualne propozycje.

Potem rozmowę przenosiłoby się gdzieś indziej(na ten nowy wątek)- TAK JAK TO BYŁO W MOIM WYPADKU

Tak ja to widzę...

Ostatnio edytowany przez artikarti321 (2018-07-12 19:42:49)

15

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

I jak ? cool

Na pytaniach jeszcze nie odpowiadaj. Poczekaj na finał!

16

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

artikarti321 napisał/a:

Prosta rzecz, a mądra

Jednak nie jestem pewien czy prędko znajdą się chętni do tworzenia autorskich projektów. Wymaga to sporego zaangażowania i czasu którego nie ma każdy w ilościach wystarczających.

Nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić ,że takie osoby znajdą się tak po prostu.

To jest raczej coś co wyjdzie z czasem.
.

Ty naprawdę kusisz los. Niech nie przychodzą osoby jeśli nie są gotowe.
A nawet jak przyjdą to jeszcze muszą swoim pomysłem zainteresować innych.
Na razie pokazujemy sedno sprawy.
Możemy tu rozmawiać na tematy, które przygotujemy do publikacji.
To ma być techniczna pomoc do autorskich wątków na razie dla nas.
To są te waźne szczegóły o których zawsze mówię.

17

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Dzięki za bardzo ciekawy wstęp Moogi

Mógłbyś mi powiedzieć jak się wstawia zdjęcia?

18

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Zdjęcia !

[img]link[/img]

19

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Teraz chyba rozumiesz wybór tego pod forum dla tematu związanego z militariami!
Jest mało rzeczy, które poza wojną łączą się tak spektakularnie z środkami zagłady.

Nie zapominaj o zdjęciach oraz własnych analizach łączących wszystkie sprawy w proste do zrozumienia dla wszystkich wnioski. Staraj się też nie edytować postów.

Teraz spokojnie możesz pracować nad tematem. Natomiast ja będę podrzucał powiązania z tym co w swojej twórczości pokazał Michel Nostradamus. Myślę że odciąży to Ciebie od szukania trochę na siłę tego co ja bez trudu widzę w przepowiedniach. Oczywiście to co Ty znajdziesz w temacie przepowiedni też możemy jeszcze skonsultować przed publikacją...

Jeszcze sprawy techniczne do zrobienia. Proponuje usunąć nasze ostatnie posty z ciekawych pytań. Można zostawić tylko wpis numer 69 i 70. Będą zapowiedzą tego co robimy w tym miejscu.

Jak myślisz? Chyba, że jeszcze jesteś w szoku… Jak prześpisz noc na spokojnie będzie ok.
Ale wtedy to nie tylko ja już będę miał co robić… Moderator tematu to wyzwanie…

Powodzenia

20

Odp: Tworzymy nowe projekty i realizujemy nasze idée fixe!

Artikarti321 – ale jak pozwolisz – Arti

Nie kombinuj z przepowiedniami Nostradamusa. Powolutku bez pośpiech i za daleko idących wniosków.

Postaraj się bardziej skupić na swojej dziedzinie – tu jest to pole do popisu. Pozostałe sprawy przyjdą z czasem. To nie jest wyścig – pomimo, że czas biegnie. Ale jak coś przegapisz to ja to pokaże i mam nadzieje na podobną reakcje.

Pamiętaj, że czytają nas ludzie, którzy mają już swoje poglądy na wiele spraw. Twoim zadaniem jest tylko, albo aż, pokazać im coś na tyle interesującego, że skłoni ich to do zastanowienia się nad tym tematem.

Natomiast czy wpłynie to na zmianę ich myślenia to już inna sprawa. Każdy powinien wybierać to co do niego najlepiej trafia. Każdy temat jest interesujący pod warunkiem, że przedstawi się go w taki sposób, że czytelnikowi opadnie szczęka.

Natomiast to co wyczyta z Twoich wpisów, za jakiś czas przyjmie za swoją opinie w tym temacie.

Dlatego tak szkodliwe są ruskie fake newsy – prawda połączona z nachalnym kłamstwem – powoduje to zamęt i niepewność u czytelników. A co gorsz to niestety działa.

Dlatego jest to bezkrytyczne powtarzane na prawicowych portalach. Brak wiedzy i refleksji.

W taki sposób ruskie wzięli nasze Polskie ziemie w 1941 roku w opiekę, a nie napadli na nas.
Dlatego tez niby pomagają w konfliktach, a w rzeczywistości dokonują czystek i zbrodni na ludności cywilne i przeciwnikach władzy dyktatorów itd.

Ale to Amerykanie są be.

Dlatego ta bezczelna ruska demagogia przebija się również na tym forum. My piszemy głupoty.
A oni linkują prawdę objawioną...